Uit de Rijnstreek. VERMIST! Uit de Omgeving tweede blad de leidsche courant vrijdag 3 augustus 1928 BODEGRAVEN. eerste plechtige h. mis. Reeds in het kort is gisteren verslag ge geven van het opdragen der Eerste Plech tige H. Mis door Pater Alphonsus van Benten O.Carm. De belangstelling in de kerk was groot. Onder de aanwezigen werd opgemerkt het geheele kerk- en arm bestuur. Na het Evangelie hield de broer van den neomst, de weleerw. heer W. van Ben ten kapelaan te Loosduinen een predica- tie. Spr. had tot tekst gekozen I Kom XIV 4 „Is uwe komst in vrede?" In het Eerste Boek der Koningen lezen wij het verhaal, hoe aan Samuel werd opgedragen naar Bethlehem te gaan om, in naam van Ood, een man uit te kiezen, en te zalven tot koning. De bevolking der stad was ver wonderd en verbaasd over de komst van den profeet, en de oudsten uit het volk kwamen op hem toe, en vroegen: „Is uw komst in vrede?" Samuel antwoordde: „Ja mijn komst is in vrede, want om de Heer oen offer op te dragen kom ik tot u. Komt' en heiligt u, opdat gij met mij offere". Is dit niet een gebeurtenis, vroeg spr., die zich telkenmale herhaald, wanneer een jonggewijde priester tot ons komt? De bui tenstaanders staan opnieuw in verbazing over zooveel ophef, maar voor ons Katho lieken heeft dit feestelijk eerbetoon een andere beteekenis, omdat wij daardoor er kennen de hooge adel van het Priester schap. Eenmaal trok de Zaligmaker de wereld in om het Evangelie te prediken en aan de wereld den vrede te brengen. „Mijn vrede geef ik u, mijn vrede laat ik u". Zoo is ook deze jonge priester de wereld in getrokken, als apostel van Christus, met den vredesgroet op de lippen. Vredekostbaar godsgeschenk! De moderne tijd heeft ons veel gebracht wat wij niet meer kunnen missen, de nieuwe uitvindingen zingen een triomfeerend lied voor het menschelijk vernuft maar evenmin mag worden ontkend, dat in dat lied één harmonie tevergeefs wordt ge zocht: de vrede. In een wereld zoo arm aan vrede komt de dienaar van Christus en spreekt hij defï wensch van Christus uit: Pax nobis vrede zij u. En toch, de wereld is van zijn komst niet gediend. De priester ergert de wereld, omdat hij leert, dat ongeloof een hartstocht met den waren vrede niet kunnen samengaan. De vrede met God dezen vrede komt de priester brengen. Maar als vredesgezant is de volledige taak van den priester niet geschilderd. Sa muel bracht met zich een offerdier, en bracht den Heer te samen met het volk een offerande. Hoeveel heerlijker is het offer van den jongen priester. Daar zinne beeld, hier werkelijkheid. In dit offer ligt de hoogste adel van het Priesterschap. De predikant wekte de geloovigen op mee te bidden niet als toehoorders en toe schouwers bij een godsdienstige handeling, maar met den Priester mee te bidden en mee te offeren. Tenslotte wenschte spr. den neomyst en de ouders geluk met dit feest en herdacht hij de overleden bloedverwanten. Spr. ein digde met de woorden: Komt, komt allen rondom het altaar en brengt Gode een welgevallig offer. „Halleluja". De Chr. Zangvereeni- ging „Halleluja", directeur de heer J. M. Kouwenhoven, behaalde op het zangcon- cours te Zeist in de Supericur-afdeeling den len prijs met 389, zijnde het hoogst aantal punten. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad op Woensdag 8 Augustus des namiddags te 2 uur. Agenda 1. Veror dening rioolbelasting. 2. Voortzetting be handeling ontwerp-Politieverordening. Vergunning. Door B. en W. van Bode graven is aan S. Oostdam vergunning ver leend tot het bouwen van een garage voor relremng van de Coop. Verbruikersvereeni- gmg De Hoop. Idem aan P. G. H. Veelenturf en J. de Bruin tot verbouw van een woonhuis. F E LI I L L E T 0 N. Naar het Duitsch van J. ARNEFELDT Vertaald door Jac van Emden 11) Niets, antwoordde de assessor treu rig. Toen ik in de Friedenau kwam, vond ik je moeder en je zuster in de grootste opwinding. Ik ben toen dadelijk naar Ber lijn teruggegaan om ook van mijn kant nasporingen te doen. Waar ben je geweest? Eerst bij de politie. Die heeft geen spoor ontdekt; heb je het al gezien? Wat? Zonder een woord te zeggen pakte de assessor den jongen Forberg bij den arm en oraclit hem naar een reclamezuil, waarop een rood aanplakbiljet was geplakt met Det signalement van den banklooper; het bedrag dat hij bij zich had gehad en het 1 def vermissing. Wie inlichtingen kon jGrs rekken, die .tot opsporing zouden lei en, zou een belooning van 5000 Mark ont vangen. Er stond een groote menigte monschen t^n ]6 f^P^kzuil, die hun opmerkingen nl A*ij gaven. Er was maar één meening, m. aat de looper er met het geld van door a tenminste niet een gedeelte Ai k lacl verborgen. Men vertelde ae gekste duigen over de weelde, die vrouw en dochter zich veroorloofden, over prachtige villa, die zij bewoonden en Gevonden voorwerpen. Als gevonden is ter Secretarie aangegeven: een bedrag aan geld, een portemonnaie met inhoud en een dameshorloge. Geboren: Margaretha Elisabeth d. v. A. Zwaan en D. Nagtegaal. G e t r o u wd: J. Harm Bosch 28 j. en A. C. Prauth 23 j. Overleden: Johannes Steenbergen, 64 j. gehuwd met W. Lunenburg. Gevestigd: P. Hailing van Moor drecht C. A. P. Hoogteijling en gezin, onderwijzer, van 's Gravenhage D. Ver- weij, melkslijter van Amsterdam. V ertrokken: H. P. G. Verboom, naar 's-Gravenhage A. C. Schoo naar Rotter dam M. H. Hommel, schoenmaker naar Amsterdam Wed. H. Humme, naar Zwam merdam. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Een lange bespreking over de verlichting van verschillende we gen. De gemeente wenscht geen Haagsche oudjes. De po litie krijgt een auto. Woensdagmorgen heeft de Raad dezer gemeente vergaderd. Onder de ingekomen stukken bevinden zich brieven van Gedeputeerde Staten, houdende goedkeuring van heb raadsbe sluit tut onderhandsche aanbesteding van het maken van grond-rioleerings- en be- stratingswerken in heb wegenplan Cen trum voor 88500, en van de tarieven der drinkwaterleiding. Verder is ingekomen een brief van den fiünister van Waterstaat, waarife wordt medegedeeld, dat Z.Exc. vooralsnog geen aanleiding kan vinden, om de opneming in het Motor- en Rijwielreglement te be vorderen van een algemeen verbod van het berijden van de voor het algemeen verkeer bestemde gedeelten van wegen, waartoe de rijwielpaden behooren en dat wordt onderzocht, in hoeverre aanleiding zou bestaan, om den Rijksstraatweg voor het verkeer met rijwielen gesloten te ver- klaren.Déze brief wordt voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van den heer W. D. van Dijk te Scheveningen, waarin het voorne men te kennen wordt gegeven, over te gaan tot het aanleggen van wegen op het landgoed „De Paauw" en bijdrage in de kosten wordt gevraagd, aangezien deze wegen" een groote verbetering zullen brengen in den toegang naar het Raad huis; wordt in handen van B. en W. ge steld om advies. Ter tafel komt een adres, onderteekend door pl.m. 50 bewoners van de Van Zuij- len van Nijeveltstraat, Middelweg eii Santhorstlaan, waarin spoedige voorzie ning wordt gevraagd ten opzichte van de verlichting en den aanleg van voetpaden bij die wegen. De voorz. stelt voor dit adres in handen van B. en W. te stellen voor advies. De heer Boender wil in deze vergade ring oen beslissing nemen. De toestand van die wegen, waaronder een hoofdver keersweg, is onhoudbaar geworden. De heer Versteeg is tfan hetzelfde gevoelen. Hij wenscht niet dat de bewoners nog lan ger de dupe blijven van een spiegelgevecht tusschen de gemeente en den heer Prins. De heer van Leeuwen herinnert eraan, hoe het met de verlichtingskwestie ten aanzien van wegen in een ander plan is gegaan. Ook deze zaak loopt reeds gerui- men tijd, ongeveer 6 jaar. Hij wil in het midden laten, wie schuld heeft, maar acht het verkeerd de bewoners met een kluitje in het riet te sturen. De fout zit naar zijn meening hierin, dat de gemeente geen vaste lijn volgt. Bij de verlichtingskwestie heeft men hem alleen laten staan. Thans blijkt, hem, dat er een andere zienswijze bij den Raad is ingekomen. Hij stelt voor, dat binnen 3 maanden de verbeteringen zullen worden aangebracht en dat de vraag, wie het moet betalen, voor het oogenblik moet blijven rusten. De heer van Barneveld is ook overtuigd, dat verbetering noodig is, maar zou het toch beter vinden, dat met belanghebben den eerst overleg werd gepleegd. De hee- zoo meer. Sommigen beweerden zelfs, dat vrouw en dochter reeds op ernstig vermoe den van heling waren gearresteerd. Met opgeheven vuisten wildo de jonge Forberg zich op de menschen storten, die met een ware wellust zijn goeden naam en dien van zijn moeder en zuster belas terden. Maar Mühlfeld greep hem stevig beet en zei kalmeercnd: Het is laat, we kunnen vandaag niets meer beginnen. Laten we naar Friedenau teruggaan; morgen zullen we verder zien. U zult ook rust noodig hebben, mijnheer Gabler. De apotheker maakte tegenwerpingen, maar gaf toen, naar de assessor, die een scherp waarnemer was, meende op te mer ken, niet ongaarne toe en aanvaardde den terugweg. De beide jongelui liepen zwijgend naast elkaar de hel verlichte Leipziger straat door. Dicht bij de Charlottestrasse bleef Forberg staan. Waar gaan we heen. Mühlfeld, vroeg hij. Het is hoog tijd om naar het station te gaan, als we nog een trein naar Friede nau willen halen, luidde het antwoord. Ik kan niet bij mijn moeder en zuster terugkomen zonder een spoor van mijn vader te hebben ontdekt; ik blijf hier, verklaarde Dr. Forberg. En waar wil je dat spoor dan vinden, vroeg Mühlfeld vriendelijk, maar toch met een zeker air van meerderheid. Forberg keek hem radeloos aan en zweeg. Er valt niets meer aan te doen, ging Mühlfeld voort, ga met mij mee, het is ren Provo Kluit en Van Tol spreken zich ook voor onmiddellijke verbetering uit. De heer Prins wil er even op wijzen, dat er meermalen is gezegd, dat hij ten aan zien van het aanbrengen der verbeterin gen in gebreke is gebleven. Hiertegen moet hij met beslistheid opkomen. Hij is niet ingebreke gebleven, heeft aan alle verplichtingen voldaan van het oude we genplan. Later is in verband met de ver dere exploitatie van zijn terreinen ge tracht met verschillende handigheidjes er nog meer uit te halen. Ten slotte heeft hij in een overeenkomst toegestemd, waar van de goedkeuring door Ged. St. evenwel een jaar op zich heeft laten wachten. Toen achtte hij zich daarvoor niet meer gebon den. Hij had gehoopt dezer dagen de on derhandelingen te heropenen wat echter niet kon geschieden. Hij wil het voorstel Van Barneveld derhalve steunen. De voorz. acht het ook beter, dat de kwestie eerst nog eens wordt bekeken. De discussies, waarvoor op dc publieke tribune nogal belangstelling was, duurde nog eenigen tijd voort. Tenslotte constateert de voorz., dat de Raad er unaniem voor is, dat deze zaak zal worden opgelost. Hij meent zich ech ter te moeten verzetten tegen de genoem de termijn van 3 maanden en acht het be ter B. en W. uit te noodigen ten spoedig ste deze zaak af te doen. Aldus wordt besloten. Op een voorstel van J. A. Wensveen, om een gedeelte van de Ruigelaan als bouwstraat aan te wijzen wordt gunstig beschikt. De voorz. deelt vervolgens mede, dat het wijzigen van het uitbreidingsplan ten opzichte van het Ammonslaantje eenige moeielijkheden ondervindt. B. en W. zijn evenwel van oordeel, dat in afwachting van die wijziging het verzoek van de hee- ren J. Th. Remmerswaal en B. C. van der Holst, om dezen wpg als bouwstraat aan te wijzen, wel kan worden ingewilligd. Aldus wordt besloten. Op een adres van de Kon. Wilhelmina- Vereeniging, om een subsidie uit de ge meentekas van 300.tot beschikbaar stelling van een deel van het stalgebouw op „De Paauw" met de daarheen leiden de wegen voor het opstellen van de op 5 September a.s. te houden optocht, tot ont vangst ten gemeentehuize van het Be stuur, het Comité en de deelnemers aan den optocht en tot afsluiting van het openbaar verkeer voor zooveel noodig, van enkele op De Paauw gelegen wegen in verband met de opstelling en ontbin ding van den optocht, wordt gunstig be schikt. In verband met de ontvangst ten Gemeentehuize werd een crediet van 250 a 300 toegestaan. De heer Boender verzocht aanteekening dat hij wilde geacht worden te hebben ge stemd tegen het geheele verzoek. Op verzoek van de Commissie van Vak onderwijs van den Alg. Ned. Politebond om subsidie, wordt voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. Een verzoek van de N.V. Bouw en Expl. Mij. „Oneda" om teruggave van bouwleges tot een bedrag van 125. wordt ingewilligd. Besloten wordt aan Gebrs. Voorham tot wederopzegging doch uiterlijk voor den tijd van 10 jaren te verhuren een perceel weiland aan den Papeweg voor een som van 485 per jaar. Een opzegtermijn van 3 maanden zal daarbij in acht worden ge nomen. Vergunning wordt verleend aan C. van der Ploeg voor het verplaatsen, van een schuurde Coöp. Bakkerij Ons Doel voor het bouwen van een wagenloodsaan C. R. F. Baron Kraijenhoff te Utrecht voor den bouw van een landhuis. Vervolgens komt in behandeling een verzoek van Regenten van het Wees- en Oudeliedenhuis der Evang. Luth. Ge meente te 's-Gravenhage, om vergunning tot het bouwen van een tehuis voor ouden van dagen van 60 jaar en ouder op een terrein gelegen tusschen de Stoeplaan en den Oud Wassenaarschen weg. De voorz. zegt, dat B. en W. op het standpünt staan dat niet overal in de ge meente, waar open bebouwing is voorge schreven, een dergelijke inrichting mag worden gesticht en adviseeren derhalve afwijzend. De heer Wouters drukt er zijn spijt over hoog tijd om naar huis te gaan, we mogen de dames niet langer in zorg en angst la ten ook nog om onsom jou, verbeterde hij snel. Morgen zullen we onze naspo ringen voortzetten. Morgen, morgen, herhaalde Forberg somber. Wat zal de dag van morgen brengen? Wat het ook wezen moge, ik laat je niet in den steek, daarvan kun je zekor zijn. De assessor nam zijn vriend, die bijna niet verder kon, onder den arm en voerde hem mee. De spoorreis van Berlijn naar Friedenau legden ze in somber zwijgen af. Forberg tobde over het lot van zijn vader, dat een niet op te lossen raadsel bleek en Mühl feld dacht er over na, welke nieuwe hin derpalen deze gebeurtenissen zouden vor men voor de vervulling van zijn harte- wensch. Zijn vader was vice-president van een rechtbank in de provincie en hij zelf was sinds een jaar bij de strafkamer van de rechtbank in Berlijn werkzaam. Door be middeling van Gustav Forberg, dien hij van de universiteit kende, had hij een ka mer in het huis van diens ouders gekregen en hij had zich bij de goede zorgen van de stille, vriendelijke Mevrouw Forberg, die hem als een zoon behandelde, heel wel be vonden, terwijl ook het rustige huis, ver van het rumoer der wereldstad gelegen, hem uitstekend beviel. De sterkste magneet echter was Juliana Forberg voor hem geworden. Hoe beter hij het rijk-begaafde, ontwikkelde en daarbij even mooie als bescheiden meisje leerde kennen, des te sterker groeide het vluchti- uit, dat deze aanvrage niet is behandeld in de Commissie voor Openbare Werken. Hij licht toe, dat het jammer zou zijn, als dergelijke ii/richtingen, welke aanpassen aan de omgeving, zouden worden geweerd en stelt voor te besluiten, dat dergelijke inrichtingen alleen kunnen worden ge duld in de open bebouwing, wanneer zij voor meergegoeden zullen worden aange wend. De heer Drop zegt, dat B. en W. aan vankelijk niet afwijzend tegenover dit ver zoek stonden, omdat de stichting volgens het prospectus alleen zou dienen voor menschen met een bepaald inkomen. La ter is evenwel gebleken, dat het in de be doeling lag ook andere menschen erin te stoppen. Dit standpunt acht hij verkeerd. Hij wil het voorstel-Wouters, om den bouw toe te staan voor lieden, die een inkomen hebben volgens regelen bij het prospectus gesteld, steunen. De heer Vogels betreurt het, dat het mogelijk wordt gemaakt. De heer Drop wijst erop, dat dit niet de bedoeling is van B. en W., maar wan neer men vraagt een stichting te mogen bouwen voor menschen van een bepaal den stand, moet men later niet doen blij ken, dat men andere plannen heeft. De heer Prins is ook van meening, dat niet voorzit de bedoeling, om hier alieen menschen van gegoede stand te hebben en geen arme lieden. Hij voelt er echter niets voor, om de menschen van Den Haag naar hier over te brengen. De voorz. zegt, dat men alle bij-o^erwc- gingen wel kan laten rusten. Hij wil er slechts op wijzen, dat men de gemeente niet moet openstellen voor het vestigen van dergelijke inrichtingen uit een nabije stad. Vervolgens wijst hij erop, dat de bouwexploitanten, die terreinen hebben, voor open bebouwing aangewezen, ook rechten moeten hebben ten opzichte van hunne buren. Als aan den eenen kant al leen villa's mogen worden gebouwd en aan den anderen gestichten mogen worden opgericht, schept men ongezonden toe stand. Dc heer Versteeg zou het betreuren als in deze gemeente voor een stichting voor ouden van dagen geen plaatsje kon wor den afgestaan. De heer Wouters ziet geen gevaar in deze stichting en stelt voor op basis van het prospectus vergunning te geven. De heer van Leeuwen is het er mede eens, dat er voor gewaakt dient te worden dat de bebouwing niet in het honderd loopt. Hij kan echter niet het standpunt deelen van hen, die een dergelijke inrich ting hier niet wenschen. Als men er overal zoo over dacht, zag het er voor de ouden van dagen droevig uit. Zoovelen onder hen hebben hard gewerkt en altijd goed opge past en hebben dus wel recht op een goe den ouden dag. Hij betreurt het, dat alleen menschen met eenig vermogen zouden mo gen worden toegelaten. Een langdurige discussie ontstaat hier omtrent. Tenslotte komt in stemming een voor stel omtrent al of niet toestaan van do aanvrage, zooals deze hans luidt. Mee tegen 4 stemmen wordt de aanvrage afge wezen. Hierna wordt aan B. en W. een creciict toegestaan van 2029 voor de aanschaffing van 650 Meter slang en 30 koppeling' n Len behoeve van de brandweer. De heer van Leeuwen geeft in overwe ging voor dc levering offerten te laten maken. De voorz. zegt dat zulks in do bedoe ling ligt en dat de aankoop in overleg met B. en W. zal geschieden. De begrooting van uitgaven voor het dienstjaar 1928 wordt verhoogd met 1078S.8G 1/2, die van inkomsten met 25.21 1/2. Besloten wordt de Havenstraat aan te wijzen als bouwstraat. Tot voorzitter van de Commissie van Toezicht op het Correspondentschap der Arbeidsbemiddeling wordt benoemd de wethouder de heer J. M. Drop. Tot onderwijzer aan dc openbare lage re school No. 1 wordt benoemd, ingaande 1 October a.s. de heer A. C. Versprille te Ederveen. Wordt besloten ingaande 1 Januari 1923 op de jaarwedden van de boventallige leerkrachten bij het O. L. en Bijz. Lager ge gevoel van genegenheid, tot een diepe innige liefde, die haar voor hem maakte tot het kostbaarste goed, dat hij zich op de wereld kon veroveren. Ondanks de te rughoudendheid, waarmede Juliana hem behandelde, geloofde Mühlfeld, dat zijn liefde beantwoord werd. En toch had hij geaarzeld, een verklaring uit te lokken. Hij kende zijn ouders en wist, dat het een zware slag zou zijn voor hun trots om de dochter van een banklooper, al mocht zij dan in ontwikkeling volkomen hun ge lijke zijn, als schoondochter te moeten ac cepteeren. Wel hoopte hij dit vooroordeel te zullen overwinnen, maar hij wilde haar niet over zijn gevoelens spreken voor dio strijd achter den rug zou zijn. Haar fijn gevoel mocht er niet door worden gekrenkt En nu was er plotseling een hinderpaal gekomen, waar hij wist het ziju ouders met hun sterk ontwikkeld oergevoel niet overeen zouden kunnen komen. Voor het meisje van lageren stand zouden zo, zij het dan aarzelend in het begin, ten slotte hun huis eh hun hart hebben geopend, maar nooit voor de dochter van een vader, die als dief gebrandmerkt stond. En dat was Forberg in de oogen der menschen; de aanplakbiljetten in de stad, de berichten in de bladen en de telegraaf, die naar alle windstreken het bevel had verspreid, hem op te sporen en bij ontdekking aan te ho*- den, hadden dit stempel reeds op hem ge drukt. De assessor zelf was er vast van over tuigd, dat Forberg geen misdadiger kon zijn; maar hij had reeds de ondervinding opgei in, dat deze opvatting maar door zeer enkelen werd gedeeld. Als zijn on- UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Zaterdag 4 Augustus. Hilve'rsum, 1060 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Courtel. 2.004.30 Aansluiting van het Theater Tuschinsky. Orkest o. 1. v. Max Tak. Op treden van solisten. „The Ramblers", dans- orkest o. 1. v. Th. Uden Masman. 6.007.45 Vooravondconcert door het Omroep-orkest o. 1. v. Nico Treep. 8.00 6de Zomer-avondconcert. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1950 M.) (Uitsluitend K.R.O.-uitzendingen). 12.301.30 Lunchmuziek door het Trio „Winkels". 5.307.00 Gramofoonmuziek. 7.458.15 Mevr. Hülsken: Levensvereen voudiging. 8,15 Concert. Het. K.R.O.-orkest o. 1. v. M. v. d. Ende. Afgewisseld met gramo foonmuziek. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. I.202.20 Dansmuziek. 3.50 Orkestconcerfc. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Flor, Oldham: liedjes a. d. pïano. 7.20 Causerie. 7.35 Scarlatti's pianosonaten. 7.45 Lezing: Adventures in cricket. 8.05 M. Dilling: harpsoli. 8.20 „Hansley's manoeuvres „Fatigue party", revue met zang en muziek. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Nieuwsber. 9.40 Muziek. 9.45 Taptoe door de militaire orkesten van de 2de Cav. brig, en Inf. brig. 3de divisie. 10.20 Variété. 10.50 (Vervolg) Taptoe. II.05 Dansmuziek. 11.4512.20 (Vervolg) Taptoe. „R a d i o-P a r i s", 17 5 0 M. 12.502.10 Gramofoonmuziek. 4.055.05 Dansmuziek. 8.5011.20 Concert. Orkest, jazzband en solisten. Langenberg 469 M. 12.301.10 Mechanische muziek. 1.252.50 Orkestconcert. 6.207.15 Concert door de militaire ka pel 6de Artill. regfc. 8.35 Vroolijke avond. Als inlage „Die H:i- senpfoté", 1-acter van Brennert. Daarna tot 1.20 Dansmuziek. K n i g s w u 81 e r li a u s e n, 1250 M. (Z e e s e n). 12.205.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestooncert. 6.208.05 Lezingen. 8.50 „Grosstadsluft", klucht van Blu- menthal en Kadelburg. Tot 12.50 Dansmu ziek. H a ra b u rg, 306 M. 5.20 Orkestconcert. Ouvertures van Joh. Strauss. 8.20 „Kyritz-Pyritz", klucht met zang in 3 acten van Wilken en Justinus. Brussel, 509 M. 5.2Ó Dansmuziek. 7.05 Orkestconcert. 8.50 Vioolconcert. 9.20 Symphonieconcert., Onderwijs 8 1/2 pet. te verhalen wegens bijdragen voor eigen- en weduwen- en weczenpensioen. De jaarwedde van den te benoemen Adjunct-Directeur van Gemeentewerken wordt nader bepaald op 6500. Tenslotte is aan do orde een voorstel tot uitbreiding van het politiekorps met 4 agenten. De voorz. zet de noodzakelijk heid uiteen. De heer Boender is van oor deel dat aanschaffing van een auto meer noodig is dan uitbreiding van personeel. In deze uitgestrekte gemeente is het noo dig, dat de politie snel ter plaatse kan verschijnen. De voorz. is den heer Boen der dankbaar voor dit voorstel. Vroeger is schuld niet onweerlegbaar werd bewezen, als hij, wat volstrekt niet onmogelijk was, onvindbaar mocht blijven, dan zou de smet op zijn naam blijven kleven en dan zou Mühlfeld niet kunnen hopen ooit de toe stemming zijner ouders te zullen krijgen voor een verbintenis met de dochter van een man, die onder zoo'n ernstige verden king stond. Hij bedacht allerlei plannen om den vermiste op te sporen, zijn gedach ten joegen wild dooreen, maar geen enkel© was erbij, die zelfs maar in de verste verto betrekking had op een scheiding tusschen zijn geliefde en hem. Integendeel, vaster dan ooit voelde hij zich met haar verbon den: do ramp, die haar had getroffen werd tot een band, dio hem onverbrekelijk aan haar ketende. De trein reed binnen en daar stond ze op het perron, huiverend, bleek in het blecke maanlicht, in een langen, zwarten mantel, het blonde haar verborgen onder een zwarten kanten doek. Haar moeders angst en eigen onrust hadden haar hier heen gedreven, den beiden mannen tege moet. Eindelijk, riep ze, toen ze hen beiden zag. We zijn ziek van ellende. Wat voor nieuws hebben jullie? Niets, antwoordde Gustaaf dof. Mühlfeld kon geen woord uitbrengen; hij drukte haar alleen krachtig de hand. Geen nieuws! herhaalde hij smarte lijk, maar toen barstte Gustaaf los. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7