LUCHTVAART. DE OLYMPISCHE SPELEN Russisch oordeel over de Ballon-groep. „Situatie ernstig, doch niet hopeloos". De leiders der Malygin-expeditie, Wiese en Baboesjkin, zijn to Moskou aangekomen ton einde rapport uit te brengen. Wiese is er van overtuigd, dat de groep-Amundsen in staat is in afwachting van de komst van reddingsexpedities, het leven te rekken. De situatie van de in het Poolgebied onerva ren Alessandri-groep noemde Wiese wel is waar ernstig, maar niet hopeloos. Baboesjkin meent, dat het Latham-vlieg tuig in het water is gevallen en dat de be manning verdronken is. De „Monte Cervantes". Naar uit Moskou wordt gemeld, heeft de „Krassin", die blijkbaar nog steeds met de répara ticwerkzaamheden aan de „Mon te Cervantes" bezig is, tengevolge van den storm zich van het schip moeten ver wijderen en op 60 meter afstand het anker uitgeworoen. Een der monteurs van de „Krassin kreeg bij werkzaamheden buiten boord en verwonding aan het Been. ONGELUKKEN. GROOTE ONTPLOFFING IN PETROLEUMRAFFINADERIJ. Waarschijnlijk 23 dooden. Uit Vincennes (Indiana) wordt gemeld: Ten gevolge van een ontploffing in een petroleumraffinaderij in Lawrenceville werden acht arbeiders gedood, terwijl vijf tien anderen in hopeloozen toestand ver- keeren. Toen tal van arbeiders een brand bestreden, had de explosie plaats, waar door plotseling brandende petroleum op deze menschen werd gespoten, die daar door levende brandende toortsen geleken. STORMEN TEISTEREN JAPAN. Vermoedelijk honderd dooden. Aardstortingen en overstroomingen. De geweldige stormen, die dezer dagen in Japan hebben gewoed, veroorzaakten verscheidene aardstortingen, waardoor een aantal bruggen werd vernield en het spoorwegverkeer gedesorganiseerd. Honderden huizen liepen onder, en de oogst werd geteisterd. De aangerichte schade wordt op een paar honderd mil- lioen yen geschat. Naar voorts wordt gevreesd, is bij da ramp een honderdtal personen om het le ven gekomen. In de omgeving van Tokio staan ver scheidene dorpen zóó diep onder water, dat nog slechts de daken der huizen boven de woelige wateren zichtbaar zijn. Treinbotsing in Tsjecho-Slowakije, Zes gewonden, vele lichtgewonden. De spoorwegdirectie PraagZuid deelt mede: Gister om acht uur reed op het. station Bieuendorf de trein nummer 21 door het signaal „Langzaam rijden" en stiet op den personentrein 9.10, die in het station Bic- nendorf wachtte. De locomotief en eenige wagons werden tengevolge van de botsing ernstig bescha digd. Ongeveer 50 personen werden licht gewond. Zes personen werden ernstig, doch niemand werd doodelijk gewond. Uit Budweis werden een hulpfcrein en een Roode Kruis-auto naar Bienendorf ge stuurd. De lijn was binnen vier uren weer vrij. Spoorwegongeluk bij Turijn. Eén doode en gewonden. Door een nog onbekende oorzaak is bü Turijn een electrische locaal trein ont spoord. De bestuurder werd gedood, van de reizigers zijn er verscheidene gewond- de meesten licht. Treinderaillement in Pommeren. De schade niet groot. Woensdagavond om 7.15 reden bij het centraal station van Köslin twee rangec- rende treingedeelten in een wissel op el kaar. Vier goederenwagons on een rijdende kraan werden uit de rails geworpen. De kraan stortte van den spoordijk en ver- l.rak de clectrischc lichtlciding, zoodat het grootste gedeelte van het station een uur lang zonder licht was. De aangerichte schade is niet groot. De oorzaak van het ongeval is nog «iet opgehelderd. Cycloon op de Philippijnen. Groote verwoestingen op het eiland Panay. Uit Manilla wordt geseind: Het eiland Panay is door een vreeselijken cycloon geteisterd. Talrijke dorpen werden totaal verwoest. De geheele oogst is vernield. De stad. Iqu- baras, met een inwoners-aantal van 12.000, 3s geheel te gronde gericht, terwijl het grootste gedeelte der inwoners is ver dronken. Ernstig auto-ongeluk in Italië. Iwce dooden, drie gewonden. Gisternacht heeft vlak bij Rome een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Op de ia ppJa geraakte een auto in brand en werd geheel vernield. .li"flaU^eur WGrd verkoold onder de bflal 1 V van ^en auto vandaan ge- haald. Een tweede -inzittende is in 't zie- en uis aan de bekomen verwondingen ernRtfo- voorts nog drie personen ernstig gewond zijn. Auto-ongeluk in Zweden. 4 d o f d e n. Een auto op weg van Gothenburg naar Malmö, is in een rivier gereden. De vier inzittenden kwamen om het leven. Ongeluk met een kraan in Ontario. 12 personen gedood. Uit St. Catherine in den staat Ontario (Canada) wordt gemeld, dat door het bre ken en instorten van een kraan, die in ge bruik was bij den bouw van een sluis in het Weilartk-kanaal, 12 menschen zijn om gekomen en veertien gewond. Gasvergiftigii^j te Eiberfeld. Moeder en twee kinderen omgekomen. In. een huis aan de Bannerstrasse te Eiberfeld werden heden de echtgenoote van een ingenieur, haar acht-jarig zoontje en haar vijf tien-jarige dochter dood in bed gevonden. Blijkbaar is by het warmen van water een gasslang losgeraakt, zonder dat dit opgemerkt is. De ingenieur is op een zakenreis. De hitte in Bulgarije. Tal van bosch bran den. Uit Sofia wordt gemeld, dat de buiten gewone hitte in Bulgarije nog steeds voortduurt. Op sommige plaatsen is een temperatuur van 40 gr. Celsius in de scha duw geregistreerd. Tal van boschbranden zijn uitgebroken, die slechts met groote moeite beperkt kunnen worden. Er zijn strenge maatrege len genomen om het brandgevaar te voor komen. Door een blinde gered. Een veertienjarige jorigen, die niet zwemmen kon, werd te Boedapest, toen hij in den Donau baadde, door den stroom meegesleurd. Een blinde jongen aan den kant hoorde zijn hulpgeroep en zwom in de richting van de kreten den drenkeling na. Het gelukte hem, na een zwaren strijd met de golven, met den jongen den oever te bereiken. WEER EEN MISLUKTE OCEAAN VLUCHT. Kapitein Courney in zee gedaald. Dc vlieger is gered. Gelijk wij gisteren in een deel van on zen oplaag meldden, is de Britseho vlieger kapitein Courtny, die eergisteren van de Azoren zijn onderbroken vliegtocht over de Oceaan naar New York voortzette, in zee terecht gekomen. Het was een telegram van de „Berengaria" en de reden van dit dalen op zee werd niet aangegeven. Thans blijkt, dat Courney draadlooze berichten had uitgezonden, waarin hij onmiddellijke hulp verzocht, terwijl hij meldde niet in direct gevaar te verkeeren. Drie lijnbooten de „Cedric" en de „Celtic" van de White Star lijn en de „President Hayes" van de Dollarlijn hebben zich daarop naar de door Courtney aangegeven plaats begeven, ten einde den vlieger te hulp te komen. Toen zij evenwel op de aangegeven plek aankwamen, konden zij geen spoor van het vliegtuig ontdekken. Aanvankelijk ont stond daarover een groote ongerustheid, daar men meende, dat Courtney's vliegtuig inmiddels was gezonken, doch uit een na der telegram uit New York blijkt, dat het mailschip „Minewaska" den vlieger gered heeft. Blijkbaar is Courtney op slecht weer gestuit en heeft hij willen terugkeeren naar Horta, toen hij genoodzaakt werd te dalen. Behalve Courtney bevinden zich nog drie mannen in het watervliegtuig. De Atletiekwedstrijden voortgezet De Hollandsche vlag in top voor zeilen en kunsttournooi Holland geslagen in de roeiwedstrijden Koninklijke onderschei dingen. (Van onze speciale verslaggevers) ATHLETIEK. Amsterdam, 2 Augustus. Hoog stegen de rookkolommen van den Marathon-toren omhoog, ten teeken, dat Pluvius vanmiddag althans ten opzichte van het N. O. C. nog geen contract-breuk zou plegen. We werden zelfs bij tueschen- poozen op wat zonneschijn onthaald. Het bezoek aan het Olympisch Stadion beweegt zich nog steeds in stijgende lijn. Het was vanmiddag ten minste weer een uitstekend bezet Stadion, waarbinnen zich de belangwekkende gebeurtenissen op ath- letiek-gebied afspeelden. Het was een middag vol van ceremonie. Dat kan men zich licht voorstellen, als men in aanmerking neemt dat het vrij-worstelen gisteren zeven Olympische kampioenen had gebracht, die allen nog afgekondigd moesten worden. Verder stonden er nog drie finales op het programma, zoodat we in totaal tienmaal moesten opstaan om met ontbloot hoofd een nationale hymne aan te hooren. Een zeer interessante instelling die ceremonie protocolaire olympique, maar wel eens lastig! Vooral als de omroeper zich vergist en in zijn ijver een paar maal abusievelijk' een ceremonie aankondigt. We hebben driemaal achtereen het Fin- scbe volkslied gehoord en voor de zooveel- sté maal de hymne der Vereenigde Staten. Voorts o.a. nog het „Deutschland uber Alles", dat luid is meegezongen en als extratje het Japansche volkslied, dat door een koortje van Japanners geestdriftig werd aangeheven. Begonnen werd met de series 400 meter hardloopen, welke het volgende verloop hadden le serie :1. Philips (Ver. Staten) 49.4 sec. 2. Dupont (Frankrijk). 2e serie: 1. Snider (Ver. Staten) 50.4 sec. 2. Prinsen (België). 3e serie: 1. Edwards (Canada) 49.8 sec. 2. Krotoff (Frankrijk). 4e serie: 1. Rinkel (Groot Brittannië) 50.2 sec. 2. Bartl (Tsjecho Slowakije). 5e serie: 1. Biichncr (Duitschland). 2. Hoogenverf (Nederland) tijd 50.6 sec. Zij waren de eenige deelnemers aan deze se rie. De Duitscher ging met een voorsprong van 10 meter het eerst door de finish. 6e serie: 1. Barbutti (Ver. Staten) 45.8 sec. 2. Laven (Ierland). 7e serie: 1. Storz (Duitschland) 50.6 sec. 2. Broos (Nederland). 8e serie: 1. Ball (Canada) 55.8 sec., 2. Leigh-Wood (Gr. Brittannië). 9e serie: 3. Moraila 60 sec. 2 Hall (Br.- Indië). 10e serie: 1. Barsi (Hongarije) 55.6 sec. 2. Iturbe (Mexico). 11e serie: 1. Tierney (Ver. Staten) 49.8 sec. 2. Wilson (Canada). 12e serie: 1. Feger (Frankrijk) 2. Green (Groot Brittannië). 13e serie: 1. Geissler (Oostenrijk) 50.2 sec. 2 Paulen (Nederland). 14e serie: 1. Neumann (Duitschland) 50.6 sec. 2. Macbeth (Canada). 15e serie: 1. Schmidt (Duitschland) 50 sec. 2. Jackson (Frankrijk). De hink-stap-sprong heeft het volgend resultaat: 1. Oda (Japan) 15.21 M.; 2. Cascy (Ver. Staten) 15.17 M.; 3. Tuudos (Finland) 15.11 M.; 4. Nambu (Japan) 15.01 M.; 5. Tulikou- ra (Finland) 14.70 M. en 6. Jarvinnen (Fin land) 14.65 M. De protocolaire vermelding van do Ja pansche rege vindt onder groote plechtig heid plaats. De finale S0G meter hardloopen voor da mes gaf een zeer spannende eindstrijd te aanschouwen tussehen de Duitsche Radke en de Japansche Hitomi, welke in het voor deel van frl. Radke beslist werd. De Duit sche nam een eindspurt, van niet minder dan 200 meter en wist die tot het. einde toe vol te houden. Doch opk do Japansche can didate weerde zich geducht en tot voor 50 meter voor de finish zat, zij frl. Radke op de hielen, toen verslapte de Japansche iets doch gaf daarna opnieuw vinnigen strijd. Uitslag: 1. Radke (Duitschland) 2 min. 36.S sec. nieuw wereld record. 2. Hitomi (Japan). 3. Gentzel (Zweden). De kwartfinale van de 400 meter bracht de verrassing dat Broos zich wist te plaat sen. Paulen en Iioogerwerf konden zich niet handhaven. Het verloop hiervan luidt le serie: 1. Philips (Ver. Staten) 49.6 sec. 2. Krotoff (Frankrijk). 2e serie: 1. Barbutti (Ver. Staten) 48.8 sec. 2. Wilson (Canada). 3e serie: 1. Ball (Canada) 49.2 sec. 2. Fe ger (Frankrijk). Hoogenverf werd in deze serie niet geplaatst. 4e serie: 1. Storz (Duitschland) 49.4 sec. 2. Rinkel (Gr. Brittannië). 5e serie: 1. Edwards (Canada) 49.2 sec. 2 Broos (Nederland). Een fraaie race, waar bij Broos vanaf de start de leiding nam, toen naar de derde plaats afzakte om ver volgens weer de tweede plaats te bezetten. In den bocht naar de laatste 100 M. pas seerde Broos Edwards, doch deze neger- athleet hernam onmiddellijk de leiding weer. Broos volgde op ongeveer 1 meter af stand. Hij werd enthousiast toegejuicht. 6e serie: 1. Büchner (Duitschland) 48.6 sec. Barssi (Hongarije). Paulen niet ge plaatst. De finale 1500 M. hardloopen verliep als volgt: 1. Larva (Finland) 3 min. 52.2 sec. 2. Ladoumequc (Frankrijk) 3. Purje (Frank rijk). Het nummer speerwerpen is gewonnen door Lundqvist (Zweden) met een worp van 66.60 M. 2. Szepes (Hongarije). 3. Sun- de (Noorwegen). 3ET KUNSTTOURNOOI. Daar brult de luidspreker weer „Cere monie protocolaire Olympique"Con cours d'Art: Architecture „Premier Jan Wils, Hollande Geweldig is het enthousiasme als statig de Hollandsche vlag aan de Olympische raast omhoog gaat en het Wilhelmus klinkt uit duizenden kelen. Maar we krijgen nog meer protocolaire vermeldingen. Het regent volksliederen en het Stadion lijkt af en toe op een kerk gebouw zoo plechtig gaat alles er toe. We zullen hier maar geen opsomming geven van de opeenvolgende ceremoniën. Voor het Olympisch Kunsttournooi wor den 11 kampioenen bekend gemaakt. Zoo als daaruit blijkt, heeft Holland daarin nog 'n eersten prijs gehaald, nl. in de afd'eeling schilderkunst door Is. Israëls. ZEILEN. In de Acht-meterklasse heeft Holland Donderdag den lsten prijs gehaald. 2. Noor wegen. 3. Zweden. 4. Engeland. 5. Argenti nië. 6. Amerika. 7. Frankrijk. Italië heeft opgegeven. Do heer ir. J. C. v. Hoolwerff, voorzit ter van „dc Kaag", wist met zijn kranige bemanning als eerste in den wedstrijd van 3 ronden aan te komen met een voorsprong van. bijna 3 minuten. DE WIELERWEDSTRIJDEN. Onze deelnemers en kansen. ,In een land als het onze met zooveel eigenaardigheden, moeilijkheden en een groot aantal goede renners, die feitelijk voor een belangrijk deel aan elkaar gelijk zijn was het een niet gemakkelijke taak, de deelnemers voor een zoo groot treffen, te kiezen of aan te wijzen. Met zoo bui tengewoon veel gevoeligheden moest re kening worden gehouden. Boven de Moer dijk zit het grootste aantal renners, met dc meest routine, tengevolge van het feit, dat daar de groote banen liggen en de meeste belangrijke wedstrijden, ook inter nationale worden gehouden. Bovendien worden uit kosten overwegingen dikwijls de zuidelijke sportvrienden niet genoodigd tot die wedstrijden. Beneden de Moerdijk zitten evenwel de harde jongens, do wer kers, die van ophouden niet willen weten. De taaie doorzett-eis, de sterkere krach ten, torwijl de eersten meer de taktische wedstrijdrenners zijn, hebben tallooze ma len bij groote ontmoetingen b.v. bij de laatste kampioenschappen van Nederland, de Zuidelijken laten zien, dat zij de sterk- sten waren, de best beenen hadden, maar de Noordelijken gingen met de palmen strijken, omdat hun hoofd beter de bee nen aanvulde. Een sterk staaltje gaf wol het kampioenschap Amateurs langen af stand, dat v. Rossem als winnar te voor schijn bracht, terwijl Braspenninx en de zijnen het paardenwerk hadden geleverd. Het kampioenschap korten afstand wees duidelijk aan, dat Bosch van Drakenstcin de meerdere was van Mazairac, (terwijl Mazairac reeds was aangewezen de sprint in de O. S. te verdedigen) iii elk opzicht. "Want wat er ook gebeurde, hoe ook de situatie was in de race, Bosch was en bleef de sterkste in het Sprintnummer. Na tallooze proef- of selectiewedstrijden wer den de deelnemers aangewezen. De vraag rees, wie zal Nederland vertegenwoordigen in de Sprint. Bosch was onbetwist de beste en toch werd Mazairac daarvoor aangewezen, met eerstgenoemde als re- serven en voor de 1 K.M. tijdrace werd Bosch van Drakenstein aangewezen met Mazairac als reserve. Over deze beslissin gen liepen en loopen de meeningen nog al wat uiteen. Wij voor ons zouden geen mooiere, geen betere hebben geweten dan die welke de N. W. U. vaststelde. Waar om'? Mazairac is van deze twee, de meest geroutineerde wedstrijdrenner, hij is vroeg tijdig aangewezen en heeft dus alle ge legenheid zijn vorm voor dit speciale werk in top te brengen. Bosch heeft getoond een geweldige paece te kunnen rijden, maakte tijden, waarvan men verstomd stond, en heeft ook voldoende tijd zich rustig op dit nummer te trainen. Bos oh is bovendien haar de Grand Prix gegaan in Parijs om poolshoogte te nemen van de stand van de zaken aan de Wielren uni versiteit en heeft daar heel wijze lessen opgedaan, lessen die ons nu juist het ver trouwen voor de naaste -.toekomst schen ken. Dat b.v. Beaufvant, de Fransche Grand Prix-winner, de algemeene favoriet, in Rijswijk regelmatig van Bosch in den sprint onlangs won, verontrust ons niets. Bosch was dien dag niet in vorm en iced op geheel nieuw materiaal, dat hem vreemd aanvoelde. Er was technisch nog iets, dat ons reden geeft te onderstcllon dat èn Mazairac èn Bosch beiden zullen slagen. Als er niets bijzonders geschiedt dan zijn. deze beide Hollandsche Ama- tours in staat de hoogste mast op het sta dion met de Hollandsche kleuren te laten sieren. Komende tot het tandemrennen, zijn wij eens nagegaan hoe het daarmee staat. Het is eigenaardig dat op dit speciale terrein zoo betrekkelijk weinig groote mannen worden gevonden. Hoewel dit ge deelte van het program sportief tot c;n der mooiste verrichtingen behoort, zijn er toch bet-rekkelijk weinig landen, die voor dit nummer inschreven. Een goede maatstaf om een gezond oordeel te vel len over den vermoedelijken uitslag ont breekt ten eenenmale. Ons tandompaar B. Leeno en D. v. Dijk staan in de renners- wereld bekend als een geducht paar. De meeningen over kansen loopen zeer uit een. Ongetwijfeld is de keuze voor Neder land de beste te noemen, jammer blijft evenwel, dat zij als zoodanig niet gere geld konden uitkomen in diverse interna tionale wedstrijden. Hun training te Am sterdam w7ordt- evenwel zoo verzorgd, dat de heeren daar regelmatig hebben te spur ten legen onze beste professionals op dit gebied. De insiders, die ons ta-ndempaar als winnaar aanwijzen, zijn in de meerder heid. Rest ons voor de baan de achtervol gingswedstrijd over 4 K.M. Jeder land zendt daarvoor 6 rennes (4 deelnemers en 2 reserve). Voor ons land zijn daarvoor aangewezen de renners J. Maas. A. J. Braspenninx, Jhr. G. Bosch van Draken- stein, P. F. J. de Reijt, P. M. v. d. Horst en J. Pijnenburg. Deze rit is de hardste, de zwaarste waarvoor alleen de taaiste meest geharde, nooit terugschrikkende renners in aanmerking komen. In dit licht bekeken moet even worden stil gestaan bij het feit, dat deze zes renners allen be neden de Moerdijk hun rennersperiodo be gonnen. Bosch van Drakenstein is feite- len een Brabander en begon daar het wielrennen, de andere vijf wonen nog in het zuiden. Dat na de vele Selectiewed strijden niemand uit Holland kans kreeg op toewijzing voor dit zware wedstrijd- nummer spreekt bockdeelen cn kan voor onze jongens uit do groote 6teden tot lee ring strekken. De taak" voor deze, laten wij het noemen Brabantsch (Nedcrland- sche) ploeg, is een schoono, maar.naar ij vertrouwen dankbare. Voor dit nummer wordt heel veel ge- eischt. In de eerste plaats cene uitnemen de onderlinge verstandhouding, absoluut besef van eenheid, geen na-ijver. Meer dan eenig ander deel van den wedstrijd spreekt hier het saamhoorigheidsgevoel. De uitslag van den wedstrijd wordt vast gesteld naar de derde aankomende. Men voelt dus, hoezeer de groep op elkaar is aangewezen, bovendien is het duidelijk, dat- hier dc nationale trots sterker moet- spreken dan de individuoele. Een grootsch voorbeeld, waarop wij altijd trots zullen blijven, gaf J', Mans in 1921 te Parijs bij de O. S. toen hij het pa-ardenwerk leverde en aan Wiljems de cerepalm liet. De daad staat met gulden letteren in de sportanna- len aangcleckend. Zoo gaat 't dus nu weer. Bij deze zes, hebben wij een viertal tot- winnen in staat. Wat- wij reeds zagen van de heeren heeft onze verwachtingen over troffen. Een oogenblik zij'rt wij bevreesd geweest. De Fransche ploeg had te Parijs onzen tijd met 9 seconden verbeterd. De Franschen hadden de 4 K.M. gereden in 5 min. 2 4/5 seconde, terwijl onze beste tijd te Rijswijk, een snelle baan nog 5 m. 4 4/5 seconde bedroeg. De Fransche ploeg was onder zeer bekwame leiding vele maan den geoefend en was den topvorm bereikt, toen wij de tijden noteerden te Parijs en dat onze ploeg na een zeer korten tijd sneller heeft gereden op zwaarder loopen- dc baan. Onze ploeg die thuis is, heeft dus veel voor. Nog wordt bestudeerd op wel ke plaats telkens moet worden overgeno men, op de vlakke einden, begin, midden of uitgang der bochten. Metertje voor me- tertje wordt per vijfde seconde dc voor uitgang vastgesteld. Vastgesteld is reeds de vogorde van vertrek, waarbij rekening is gehouden met de wijze van rijden, de lichaamsbouw, sprint en pace capaciteiten, etc. etc. Het klinkt misschien wat optimis tisch, maar dat de Brabants Noderland- schc ploeg, ons kunnen zal demonstree- ren, daarvan zijn wij zeker. De vlag gaat stellig een der masten in. Voor den wegwedstrijd, die het program der wielerwedstrijden siuit, staan we cr minder gunstig voor. Hoewel op eigen bodem, betrekkelijk over vlakke wegen (kleine uitzondering in Bloemendaal waar moet worden geklommen duin op duin af) gelooven wij toch voor ons, dat de win ners niet tot onze landgenooten zullen worden gerekend. Dat werk is het werk der Franschen, Belgen en Italianen. Wel is waar zullen de Zwitsers en Duitschers cok wel een woordje meespreken, terwijl wij in liet algemeen genomen do andcic mededingende landen daarvoor geen of weinig kans geven. In de klassificatie dei- landen zullen wij zeker niet tol de eerste behooron, hoewel het niet is buitengeslo ten dat een Nederlander het eerst de fi nish passeert. Als hij geen pech heeft, dan verwachten wij van Braspenninx de mo gelijkheid daartoe. Deze rit is verbazend zwaar, omdat ze geheel tegen het- horlogo gaat. Het is dc gewoonte in Nederland, dat de z.g.n. wegwedstrijden altijd in kop pels worden verreden, waardoor het zware van zoo'n rit vervalt, doordat- de cene deelnemer na de andere de kop der ploeg overneemt en do anderen dan rijdende rusten. Thans is dit niet het geval, van het begin tot het einde moet ieder geheel op eigen kracht alles geven, wat hij bezit en dat is juist het moordende, omdat niet langdurig is getraind. Bij de selectiewed strijden bleek dit telkens weer on meer dere malen haalden niet eens een vol doend aantal dc oindstrcep. Onze ploeg wegrenners mag er evenwel zijn. Deelne mers zijn A. J. Braspenninx, A. J. Kuis, H. F. Ligthart-, K. Knol, B. Duijker, cn L. Buijs. Allen welbekenden en taaie rak kers. Maarwij hopen hot boste. Nu zal zich ook ter degc laten gevoelen het nadeel dat officieel in Nederland nooit wegwedstrijden mogen worden gehouden, een enkele speciale gelegenheid, zooals nu, buitengesloten. Resumcerende komen wij tot de conclusie, dat wielrennen voor Nederland de schoonste perspectieven opent bij deze Olympische Spelen op eigen bodem. Wat het wielrennen betref! hebben wij bij alle landen lange jaren voorop gestaan. Wij hadden een Harry Meyer, Math ie Cordam, Jaap Eden, Guus Schilling, Piet- Dickentman, Scholtema Beduin, Piot Moeskops, Jaap Mever, Piet van Kempen, Klaas van Nek, Maurico Peeters, Willems etc. etc. Tenslotte de wielerbaan. Zooals bekend mag worden geacht is er heel wat *.f doen geweest over de wielerbaan in het Stadion te Amsterdam. Do baan 500 Me ter lang en 9 Met-er breed, is zeer ruim gebouwd, met groote bochten, zoodat de rechte einden betrekkelijk kort zijn. Het geheel is van beton opgetrokken, was scherp, maar is na heel wat critick van de zijde der kenners en renners zoodanig opgeknapt en verbeterd, dat ze zeer snel werd. Goede tijden worden bij dc trai ning bereikt en do bestuurbaarheid is te roemen. Een en ander is ccn gunstige om standigheid voor onze deelnemers tc noe men, die ingetraind zijn op snelle houten banen. WORSTELEN. Het drie-daagsch worstcl-tournooi, waaraan door geen Hollanders is deelge nomen, heeft het volgend cind-rcsultaat opgeleverd: Bantam gewicht: 1. K. Miikinin (Finland) Olympisch kampioen. 2. C. Spa pen (België). 3. J. Tufonou (Canada). Vedergewicht: 1. Morrison (Ame rika) Olympisch kampioen. 2. Pihlaja- maki (Finland). 3. J. Minder, (Zwitser land). Lichtgewicht: 1. O. Kapp (Est land) Olympisch kampioen. 2. Pacone (Frankrijk), 3. E. A. Leino (Finland). M i d d en-A-g e w i c h t1. Haavhto (Finland) Olympisch kampioen. 2. L. Ap- pleton (Amerika) 3. Letchford (Canada). Midden-B-gewicht: E. Kyburz ^Zwitserland) Olympisch kampioen. 2. Stockton (Canada). 3. Rabin, (Engeland). M i d d e n-C-g e wicht (iiaif zwaar) T. S. Sjoostedl (Zweden) Olympisch kam pioen. 2. Boegli (Zwitserland)'. 3. Lavebrc (Frankrijk). Zwaargewicht: Richthoff (Zwe den) Olympisch kampioen. 2. Sihvola (Fin land). 3. Dame (Frankrijk). (Zie vervolg in iet 1ste blad).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5