Uit de Rijnstreek. Bij SchWen HAARLEMMERMEER. Over boord geslagen en verdronken. Gieteravond is een 20-jarige schippers knecht uit den Haag nabij het stoomgemaal de „Lecghwater" te Haarlemmermeer van een motorvrachtschip gevallen en in de Ringvaart verdronken. De jongeman be stuurde het motorschip, terwijl de schipper en een andere knecht in de roef het avond eten gebruikten. Toen de schipper weer op het dek kwam, bemerkte hij, dat zijn knecht, die aan het stuur had gestaan, ver dwenen was. Hij zag hem echter op eenigen afstand naar den wal zwemmen, maar op hetzelfde oogenblik zonk de drenkeling naan- de diepte. Onmiddellijk werden red dingspogingen aangewend, echter zonder succes. Het lijk is hedenmorgen gevonden. Vermoed wordt, dat de knecht bij het scheppen van een emmer water overboord is gevallen. t VOORSCHOTEN. Hoog bezoek. Dinsdagavond had on- fce gemeente het voorrecht Z.D.H. Mon seigneur J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem, vergezeld van zijn secretaris, den Weleerw. Heer Th. Pichot, binnen hare grenzen te mogen ontvangen, daar Z.D.H. het klooster der Eerwaarde Zus ters Dominicanessen ging bezoeken om het algemeen Kapittel der Congregatie, dat om de zes jaar wordt gehouden, te pre6Ï«- deeren. Onder het luiden der klokkeh van onze parochiekerk deed Z.D.H. zijn in trede in onze gemeente. Van vele wonin gen wapperde de Vaderlandsche driekleur als uiting van vreugde. Mgr. Aengenent bracht eerst een bezoek bij den Zeereerw. Heer P. Meyer, pastoor der parochie, waarna Mgr. per auto naar Huize Bijdorp reed, vergezeld van zijn se cretaris, den weleerw. heer Th. Pichot en den zeereerw. heer Th. Bekkers, rector van Huize Bijdorp, waar Z.D.H. om even over half zeven zijn plechtige intrede deed. Het. was een treffend oogenblik, toen de automobiel, waarin Z.D.H. met de reeds genoemde eerwaarde heeren gezeten was, onder feestelijk klokgelui Bijdorp binnen reed, (Vele belangstellenden uit het dorp hadden zich opgesteld bij heb inrijhek van huize Bijdorp om Monseigneur te begroe ten) en, bij het bekende witte bruggetje gekomen, waar een eerepoort was opge steld, langzaam voortging, tusschen de dubbele rijen zusters, novicen en postulan ten (ongeveer 150 in getal), die tot aan de ingangsdeur van het 'klooster een eere- wacht voor Z.D.H. vormden. Toen Monseigneur het klooster was bin nengetreden, waar Z.D.H. door de Eerw. Overheden in de ontvangstzaal begroet werd, schreden de overigen leden van het convent de kapel binnen, waar Mon seigneur eenige oogenblikken later, onder het gezang van het „Ecce Sacerdos", bin nentrad, om er een korte adoratie voor het Allerheiligste te houden. Pledenmorgen tegen kwart voor zéven droeg Z.D.H. in de kloosterkapel het Hei lig Misoffer op om Gods zegen af te srnee- ken over de vergadering, die in den loop van den morgen zou gehouden w.orden. Waarschijnlijk verstrooid. Een werk man geheeten M. G. O. had een dubbele ladder neergezet op de brug om zijn werk zaamheden te verrichten bij den opbouw van een eerepoort voor het bezook van Z.D.H. Mgr. J. D. J. Aengenent. Even la ter zou hij per fiets een boodschap gaan verrichten. Fluks op de fietB gesprongen en over de brug heen gereden, waar hij zelf do ladder had neergezet, doch blijk baar wegens verstrooidheid niets ziende, ree<l hij midden onder de dubbele ladder door, tegen het touw op, kreeg de ladder op zijn lichaam, viel van de fiets en liep aan handen en gezicht verwondingen op. Dr. R. Birkhoff verleende geneeskundi ge hulp en verbond den verstrooiden werk man. Personalia. Geslaagd is voor het di ploma Steno-Typiste in de Eng. taal van de Ver. v. Pont-Scholen mej. Buijs alhier. VOORHOUT. Personalia. Voor het diploma Kan toorstenograaf in de Engelsche taal slaag de de heer S. de Boer alhier van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen. Concert. Nu de muziektent, geheel is geschilderd en van electrisch licht is voor zien maakt zij een zeer goeden indruk. De tent zal Zaterdagavond 4 Augustus a.s. in gebruik worden gesteld en de opening zal een eenigszins officieel karakter hebben. Na deze opening zal de R. K. Muziekver- eeniging „St. Cecilia" alhier haar eerste concert geven, mede ter viering, van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder. Geboren: Helena Cornelia, dochter van A. C. Diemei en P. A. A. van der Meer Wilhelmina, dochter van H. Went en van M. C. van Wieringen Johannes Tho mas, zoon van G. Rutgrink en M. C. van Ruiten Johannes Hendricus Theodorus, zoon van Th. van den Nouland en M. J. Warmenhoven Clasina Anna, dochter van Hr B. van Tongeren en van W. C. Ruigrok Elisabeth Christina Helena, dochter van J. P. Damen en C'. E. van Dijk Johannes Thomas, zoqn van L. van der Holst en van W. van Dam. Gevestigd: P. L. J. Prins van Be verwijk W. Ph. Zom van Rotterdam A. G. Verhaar van Sassenheim P. Th. A. M. Janssen van Ubbergen. Vertrokken: F. J. M. van Noort naar Amsterdam W. Korlckaas en gezin naar Noordwijkerhout L. van Doorn en gezin naar Den Haag H. Borst naar Haarlem W. J. Nelissen naar Haarlem P. H. M. Böckers naar Rotterdam P. J. Molenkamp naar Anna Paulowna M. C. Berbéc naar Anna Paulowna H. J. Zoet naar Noordwijkerhout. WARMOND. Kaag-collecte. De collecte, tijdens de Kaagwcok, voor het Groene Kruis en T. B. C.-bestrijding bracht op 198.167a. Concert. Ter gelegenheid van de ver- V'ardag van H. M. de Koningin Moeder -1 Warmondsch Fanfare een feestconcert geven Donderdagavond :c half 9 in de muziektent op de Baan bij Stad. Rome. GEMEENTERAAD. Verbetering van den Loosterweg Een zweminrichting op komst Het standpunt der waterlei dingcommissie. De raad dezer gemeente vergaderde gis terenavond te 8 uur. Voorzitter de burge meester. Afwezig de heeren Noorland en A. H. Schrama. Na goedkeuring der notulen, werd de agenda aan de orde gesteld. Het adres van den Slagershond „St. Marcus" om het verschil van 50 cent keur loon per varken tusschen het slachten van minder dan 10 ©n meer dan 10 varkens per week te handhaven, werd voor kennisge ving aangenomen. Aan de landarbeiders A. G. Beijk en K. F. Rothweiler werden strookjes grond ver kocht voor de stichting van een landarbei ders-plaatsje, en aan ieder van hen een voorschot verleend van 3500. In verband met de rechtlegging van den Loosterweg tusschen het Reigers bosch en de grens der gemeente Voorhout werd grond geruild, verkocht en aange kocht. De gemeenteraad besloot van de Erven Nicolaas Dames te Heemstede aan t© koopen een perceeltje berm en houtwal, ter grootte van ongeveer 698 M2., tegen den prijs van 1.per M2.; een strook tuingrond, ter grootte van ongeveer 630 M2. tegen den prijs van 2.20 per M2. en zulks onder voorwaarde, dat de kosten van overdracht en het plaat sen van een heg op de nieuwe grensschei ding voor rekening der gemeente komen. Aan Jonkvrouwe C. E. A. A. Baronesse van Lijnden te Wassenaar af le staan on geveer 52 M2. grond van het perceel Lisse kadastraal bekend in sectie A no. 999 in ruil tegen ongeveer 51 M2. grond van het perceel Lisse, kadastraal bekend in sectie A no. 1000 en zulks onder verschillende voorwaarden. Aan de N.V. Bloembollenbedrijf Boot Co. te Voorhout te verkoopen tegen den prijs van 1.per M2.: de resteerende grond van het perceel sectie A no. 999, berm en houtwal, ter grootte van ongeveer 645 M2.; een gedeelte van het perceel sectie A no. 1004, bestaande Loosterweg, ter grootte van ongeveer 399 M2.; een gedeelte van het perceel sectie A no 1000. tuingrond, ter grootte van ongeveer 51 M2.; een gedeelte van het perceel sectie A. no. 998, tuingrond ter grootte van ongeveer 140 M2. In het Reglement op het Burgerlijk Arm bestuur werden enkele wijzigingen ge bracht op het verzoek van den Minister om de reglementen te wijzigen ten opzichte van het uitbesteden van armen. Uitvoering van diverse bestratings- en rioleeringswerken. De heer Schrama wees bij dit punt op de vieze sloot langs de Poel laan. B. en W. zullen den eigenaar verzoe ken, hier verbetering te brengen. Na eeni ge onderlinge bespreking werd dit punt goedgekeurd. Garantie werd verleend op de geconver teerde gcldleening van 100.000 voor het Electriciteitsbedrijf. De begrooting van de Gezondheidscom missie werd goedgekeurd. De bijdrage der gemeente is bepaald op 89.81. Van de Waterleidingcommissie was een schrijven ingekomen, waarin het stand punt der commissie ten opzichte van de exploitatie van het Waterleidingbedrijf, naar aanleiding van in den gemeenteraad gestelde vragen, werd uiteengezet. Een grondslag naar het inkomen, of de betaling per verbruikten M3. water, welke ideeën wel eens geopperd worden, zijn schrijft de commissie voor het bedrijf niet aanneembaar, omdat de eerste wijze van tarieflieffing de exploitatie van hèt bedrijf, hetwelk zelf het water inkoopt, op geheel lossen grondslag zou stellen en de tweede, den prijs per M3. belangrijk zou doen stijgen, en het gebruik van goed wa ter in het belang van de volksgezondheid zou schaden. Voor deze gemeente is de thans gelden de regeling de meest gewenschte. De Commissie stelt voorop, dat het zoo ver moet komen, dat ieder aangeslotene aan de hand van den bestaanden grond slag denzelfden prijs per M3. water be taalt- Tot nu toe is hiervan afgeweken en wel om de volgende redenen. Wanneer het Waterleidingbedrijf met een gelijken prijs per M3. water was begonnen, zou daarvan het gevolg geweest zijn, dat de waterprijs voor vele on- en minvermogenden te hoog werd, waardoor minder aansluitingen en minder waterverbruik. Zonder twijfel zou den de meergegoeden dan denzelfden hoo- gen prijs voor het water betaald moeten hebben als nu door hen betaald is, tenzij er groote verliezen werden geleden. Het gevolg hiervan zou zijn geweest, dat de waterprijs langen tijd hoog was gebleven, terwijl nu door de laatste verlaging de erg ste plooien zijn glad gestreken en wij ho pen binnen afzienbaren tijd wederom een stap in de richting van gelijken kubiekeme- terprijs te kunnen gaan. Overwegende, dat het bedrijf te Lisse van de vier samenwerkende gemeenten het eenigste is, hetwelk geen exploitatie-ver liezen heeft geleden en vanaf het eerste exploitatiejaar normaal heeft afgeschre ven, geeft de Commissie het vertrouwen, dat haar beleid ten opzichte van den wa terprijs, zoowel uit sociaal hygiënisch als commercieel oogpunt, juist is geweest. Wat betreft de toegemeten hoeveelheid water, daargelaten de noodzakelijkheid een be paald kwantum water toe te meten, zou eene mindere toewijzing van geene of zeer geringe beteekenis zijn voor eventueele verlaging van den waterprijs, omdat het* voor het pompstation en het distributiebe drijf vrijwel dezelfde kosten medebrengt, om 200.000 of 300.000 M3. water op te pom pen en te distribueer en. De toelichting werd voor kennisgeving aangenomen. Het verslag van het gas- en waterleiding bedrijf 192S werd goedgekeurd. Wethouder Warmerdam bracht een woord van hulde aan den directeur, door wiens ijverig werken het bedrijf in bloeien- den toestand verkeert. Dc heer Segers wenschte, wanneer de oude, versleten gasmeter wordt vervangen, een getelescopeerde gashouder aan te schaffen, waardoor de Zondagsrust beter zou kunnen worden gehandhaafd bij het dienstdoend personeel der gasfabriek. Eenige comptabiliteitsbesluiten werden genomen. De heer Pijnacker bracht hierbij ter sprake de aanleg van wegen op kosten der gemeente voor bouwlustige particulie ren. Spreker meende, dat de gemeente hier mede op den verkeerden weg is. De voorzitter stemde toeeen wijziging in de houding der gemeente zal noodzakelijk zijn- Ingekomen stukken en mededeelingen. Van den directeur der gasfabriek was een schrijven ingekomen betreffende het schilderen van lantaarnpalen, naar aanlei ding van de aanmerkingen in de vorige vergadering door den heer C. Schrama. De heer Schrama was ten deele bevredigd. De heer Schrama wenschte gaarne een uit spraak van den Raad te hoor en, of het schilderwerk der lantaarns door het perso neel der gasfabriek of door schilders uit de gemeente. De heer Segers vond, dat de directeur juist gehandeld had; de voorz. was het ook met den directeur eens. De heer Warmerdam kon zich best ermee vereenigen, dat het werk aldus was ge schied, maar zou in dc toekomst het schil deren door vaklieden verkieselijker achten. Vanwege het Rijk werd aangedrongen vijf boomen op het Vierkant te rooien, ter verbetering van den ingang van den ver keersweg. De heer Langeveld achtte het niet noodig. Ook de heer Segers speet het, gezien de geringe verbetering, welke wordt verkregen. Besloten werd de boomen nog eens „aan te kijken". Rondvraag. De heer Sobels informeert, naar aanleiding van een betreurenswaar dig ongeluk bij het baden, hoever het staat met de plannen tot inrichting van een zweminrichting. De Voorz. antwoordde, dat de jilannen nog steeds niet gevorderd zijn. De heer Sobels w ilde dan voorstellen, dat een zweminrichting wordt opgericht. Wet houder Warmerdam juichte dit plan toe, maar wilde eerst afwachten, wat het parti culier initiatief in deze doet. De heer C. Schrama zeide, dat hij met den penning meester der Coöperatie, den heer A. H. Schrama, de oprichting van een zwemin richting had overwogen. Zou de gemeente het particulier initiatief door subsidie steu nen? Wethouder Warmerdam zeide, dat B. en W. wachten op hetgeen de gemeentena ren doen; de gemeente zal hierbij niet stil zitten. De heer Langeveld klaagde over het snelle rijden door auto's. De heer v. Kesteren vroeg, of er geen verordening bestaat tegen volksophoopen. 's Middags te 1 uur bij het Postkantoor is steeds opstopping. De heer Sobels meende ook, dat politie-toezicht daar noodig is. De heer Kuipers vroeg, w-at geschiedt met personen, die nietttoijó. aaugesloten op de waterleiding. Toegelicht werd, dat het verplicht is aan te sluiten, maar een straf bepaling ontbreekt. Hierna sluiting. Geboren: Christiaan z. van G. Dek ker en Ch. J. Otte. Aafje d. van J. A. W. Bos en H. van Sittart Gijsberta Ma ria d. van W. Slootbeek en G. G. Hooge- vorst Magdalena Trijntje d. v. J. H. Dau- deij en D. Ma Stouker Geertruida Ca- triua "Jacoba d. van W. P. Kerkvliet en Al. M. Annart Anna Getruda Antonio d. van H. L. Verheijen en G. Th. Verheijen. Petrus Cornells z. van L. Kortekaas en A. L. Romijn AVillem van W. J. van der Aalst en J. A. v. d. Hoogt. Getrouwd: M. v. d. Berg en Z. P. Jongeboer J. P. van Beek en M. S. Haan- dorp. Overleden: Petrus Anthonie van Dijk 24 j. HILLEG0M. Personalia. Voor het examen Engelsch L. O. is geslaagd de heer P. J. Kroes. 0UDE-WETERING. Personalia. Voor het examen Handels kennis L. O. is geslaagd de heer A. Vree ken. UITHOORN. Personalia. Voor het examen nuttige handwerken is geslaagd mej. C. A. Conijn. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Het hek voor de Herv. Kerk. De gemeenterekening Demon stratie van de nieuwe brandspuit. De Raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond. Alle leden aanwezig. De Voorzitter opent de vergadering met gebed waarna de notulen van de vorige vergade ring worden gelezen en goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de Vereen, van Ned. Gem. betreffende het lidmaatschap dier vereeniging. Op voorstel van B. en W. wordt met alg. st. besloten als lid toe te treden. De Voorz. deelt mede, dat de Kerkvoog dij der Ned. Herv. Gem. voornemens is een hek te plaatsen langs 't Kerkpad, dat open bare weg is, tot afscheiding van het kerk plein. De gemeente heeft met. het oog op de breedte van het pad daarbij een groot be lang. Voorloopige besprekingen hebben tot resultaat gehad, dat het Kerkpad op 2 Me ter zal worden gebracht, mits de gemeente dc helft betaalt van de kosten van het hek P>. en W. vinden dit alleszins billijk en stel len den Raad voor daartoe te besluiten. Door wethouder Splinter wordt een en an der nader toegelicht. De heeren Vervark en Groenendijk zou den gaarne een vrije toegang tot de be graafplaats zien; er blijkt evenwel dat daaraan te groote bezwaren zijn verbonden De heer Klaver informeert of het bezoek van het kerkhof vrij blijft, wat door den Voorz. wordt bevestigd. Met alg. st. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Een verzoek van liet bestuur der Leider- dorpsche Christelijke Oranje vereeniging om wederom 50 cent per leerling te mogen ontvangen voor het te houden kinderfeest. B. en W. stellen voor het gevraagde be drag per kind te verleenen. De heer Klaver zou het bestuur willen verplichten rekening en verantwoording af te leggen, voor zoo ver dit kinderfeest betreft. Met alg. st. wordt besloten de gevraagde bijdrage te verleenen, onder voorwaarde, dat rekening en verantwoording wordt gedaan. Aan de orde is nu de voorloopige vast stelling van de rekening, dienst 1927. B. en W. bieden den Raad de rekening aan, ver gezeld met hunne daarop betrekking heb bende verantwoording. De rekening, die 14 dagen voor een ieder ter lezing ligt, wordt daarna voorloopig vastgesteld in ontvang op 79555,39 en in uitgaaf op 60353.83. en alzoo met een ba tig slot van 19201.56, hebbende de wet houders zich overeenkomstig de wet van stemming onthouden. Op voorstel van den Voorz. wordt punt 4, wijziging der begrooting, onder aan de agenda geplaatst, zoodat thans aan de orde is de vaststelling van de vergoeding, be doeld in art. 101 der L.O.-wet 1929 voor de bijzondere school, over 1926. De vergoeding wordt vastgesteld op 6323.27, met bepa ling, dat dit bedrag in 2 termijnen zal wor den betaald: de eerste, groot 3000, op 1 Augustus a.s. en het restant op 1 October d-a.v. Daarna is aan de orde een verzoek van. Th. va<n Rooijen om toepassing van art. 13 der L. O. wet 1920. Dit verzoek wordt, als zijnde ongezegeld, ter zijde gelegd. Op voor stel van den Voorz. zal adressant dit wor den medegedeeld en zal hem er ook op wor den gewezen, dat. het aan den Raad moet worden gericht. Vervolgens1 is punt 7 aan de orde. Aan schaffing motorspuit. De Voorz. deelt mede, dat B. en W. ver schillende spuiten bij diverse firma's in werking hebben gezien en dat zij tot de overtuiging gekomen zijn, dat de motorspuit van firma van der Ploeg te Apeldoorn, voor deze gemeente het meest geschikt is. B. en W. stellen dan ook voor hun Col lege te machtigen de firma Van der Ploeg uit te noodigen een demonstratie in deze gemeente te geven en bij het welslagen daarvan de motorspuit, behoudens goedkeu ring door ,den Raad, over te nemen. Con form het,.voorstel van B. en W. besloten. Daarna worden eenige wijzigingen in de begrooting 1928 aangebracht. Bij de rondvraag informeert de heer Ver vark, welk resultaat het onderzoek van den Voorz. heeft gehad naar het onderhoud van het. pad achter de boomen den den Hoog- madeschen weg. De Voorz. deelt mede, dat daaraan niet veel te doen is. Na eenige be spreking wordt besloten dat B. en W» met de betrokken personen daar eens over zullen praten. Dezelfde vraagt inlichtingen omtrent het open blijven van een sleuf voor de water leiding. De Voorz. zegt, dat B. en "W. dit ter hand hebben genomen. De-heer Groenendijk klaagt-over de ver vuiling van de sloot achter de huizen van de Van der Doesstraat. De Voorzitter zegt onderzoek toe en zal tevens- overwegen of schouw daarover kan worden gedreven. De heer Klaver heeft bij de behandeling van de begrooting 1928 B. en W. verzocht een onderzoek in te stellen naar slechte woningen. Hij heeft tot nu toe niets daar van meer vernomen. De Voorz. zegt dat dit onderzoek," tengevolge het overlijden van zijn voorganger nog niet heeft plaats gehad Hij hoopt hieraan spoedig zijn aandacht te wijden. De heer De Graaf wijst er op dat de lan taarn voor. zijn woning te dicht langs den weg staat, zoodat er vaak tegen aan wordt gereden. De Voorz. zal zien wat daaTaan te doen is. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorz. de vergadering. ALPHEN AAN DEN RIJN. De burgemeester. De Burgemeester dezer gemeente is met ingang van heden voor drie weken afwezig. Personalia. Mej. A. J. van Rouwendal alhier slaagde voor het examen Handen arbeid Diploma A. Personalia. Voor het examen hoofd akte is geslaagd de heer V. H. And el. Personalia. De heer F. Baars, stations chef alhier wordt met ingang van 16 Octo ber e.k. in gelijke functie overgeplaatst naar G or cum. Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. Zekveld te Rotterdam heeft met ingang van heden een motordienst geopend van Alphen naar Rotterdam. Vuilnis-ophaaldienst. De gemeentelijke vuilnisophalers gaan met hun tijd mee. Paard en wagen zijn aan den kant gezet; in de plaats daarvan verschenen zij giste ren voor het eerst met een auto. Muzikale rondgang. De muzikale rond gang, welke het muziekgezelschap „Cres cendo" vorige week door de gemeente maakte, heeft dé kas een voordeeltje van pl.m. 110 verschaft. Inbraak in een roeiboot. Door verbre king van een slot werden in den afgeloopen nacht uit een roeiboot ten nadeele van den koopman J. v. L. aan den Oudshoornschen weg, 60 reepen kwatta, een ponds gewicht, benevens eenig geld ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. De Martha-Stichting. Ongeveer 250 kinderen uit de Martha-Stichting zijn tij delijk naar familie en vrienden vertrokken. De nog overige in de stichting verzorgde jeugd maakte gisteren een boottocht naar Noord wijk. Het fiets-ongeluk. Omtrent Mep. A. D., onderwijzeres aan de R. K. school Zwaantje Rijndijk, die Zondag bij het val len van haar rijwiel een schedelbreuk be kwam, vernemen we dat haar toestand, hoewel niet direct levensgevaarlijk, toch nog steeds zeer zorgelijk is. Mej. D. werd gisteren naar het huis der Eerw. Zusters aldaar overgebracht. Geboren: Dirk z. van H. Piepenbrink en J. H. van der Born Jacob z. van W. Koopman en M. van Brussel Sijtje Ca- tharina d. van D. Boot en C. Yergunst Gijsberta Susamra d. van G. C. van Es en J. C'. Smits Johannes Henricus Maria z. van H. de Heij en A. F. Twaalfhoven LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdiensfc der apotheken wordt van Maandag 30 Juli tot en met Zondag 5 Aug. waar genomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594. INGEZONl>fcfl MEDEDEELING. géén Pijn en iraschrijnen of stukgaan der huid, indienden vóór het inzeepen de baardopÉervlakte inwrijft met Doos 30, Tubev$0y«. PUROI Wilhelmina Cornelia d. van S. van Kreu ningen en A. Kok Gerardus Petrus z. van J. J. Oostdam en O. J. v. d. Meer Jansje d. van G. J. van Geen en J. Kleijne Gerritje d. van G. Nummerdo en W. v, d. Wolf Johanna Wilhelmina d. van Th, H. Grobben en C. W. van Capel Mau« rina Cornelia d. van J. van der Bijl en P. van 't Wout Anna Johanna d. van G, Blom en C. Veenendaal Johannes z. van A. Kranenburg en R. Jansze. Ondertrouwd: H. J. v. d. Lindea van Harmeien en W. v. Elk Getrouwd: O. H. Ketel jm. 22 j\ en T. Molenaar jd. 24 j. H. J. v. d. Douw jm' 28 j. en J. J. Hare jd. 21 j. W. Sampimon jm 26 j en M. Ivleijn jd. 27 j. M. v. d. Neut jm. 30 j. en B. W. van Wieringen jd. 29 j. Overleden: Cornelia Terhorst 52 j. G. van Abshoven wed. van Kv. d. Lin de 68 j. G. de Bruijn wedr. van G. vail Harten 95 j. BOSKOOP. Geboren: Nicolaas z. van I. Dool en J. G. Ramp Lena d. van G. Pellekooren en G. A. Jongeneel Elisabeth Hendrika Wilhelmina d. van T. J. Colla en C. A. van Rijn Pieter z. van M. Vérwey en H. Tim mermans. Ondertrouwd: A. C. H. Metselaar en G. Bunschoten J. J. Baggerman en L. Schaap. Getrouwd: A. van Nes 32 j. en H. Spek 32 j. Overleden: M. van Amerongen 83 j. KOUDEKERK. Overzetveer. Met het oog op den bouw van de nieuwe brug over den Rijn, alhier, wordt nogmaals de aandacht er op gevestigd, dat het overzetveer aan Boeren- schouw ook des nachts bediend wordt. Het overzetveer voor klein verkeer aan de Kerksteeg nabij de brug is geopend van' des- morgens half 6 uur tot des nachts 12 uur. Typhusgevallen. In deze gemeente doen zich thans in korten tijd drie geval len voor van typhus, waaronder vrij ern stige. Met het oog op de toeneming van de typhusgevallen wordt den ingezetenen sterk aangeraden om hun melk te koken e»v- bij reiniging van vaatwerk all00» gebruik te maken van leidingwater. Ongeluk. De brand stoffenhandelaars knecht N. de J.. alhier, die met een dom mekracht werkzaamheden verrichtte, Jareeg bij het wegglijden daarvan van den slinger zoo'n geweldigen slag op zijn neus, dat hij hevig bloedend zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. NIEUWKOOP. Nieuwkoop en de aan te leggen Rijksweg. Rijksweg. Aan de redactie werd toegezonden een kleine brochure over de eventueele richting van den Rijksweg Rotterdam—Amsterdam om en bij Nieuwkoop. Bij het vaststellen van deze richting zijn tot in wijde omgeving voor de Gemeente Nieuwkoop groote belangen betrokken, maar in veel sterker mate is hierbij be trokken zoowel de eer en het aanzien van het wegennet, als de meeste dringende be langen voor het verkeer. Om de meerdere kapitaalsuitgaaf wil men een werk voor eeuwen schandvlekken;, vat het mooiste gedeelte in den voornaam- sten weg van Nederland kon zijn, wil men maken tot het meest afschuwelijke; in de plaats, dat men via het Meije-dorp tus schen twee mooi gelegen plassen den weg maakt, wil men hem brengen onder langs een ringdijk, achter een onooglijke huizen rij heen, zonder te schromen de noodzake lijke aanwezigheid op zoo korten afstand van niet minder dan zes gevaarlijke over wegen. De voorstellen van den Rijkswaterstaat zijn bij het Departement van Waterstaat ingediend, de onderteekening moet nog door den Minister geschieden en in een audiëntie heeft Nieuwkoop's gemeentebe stuur Z.Exc. met nadruk op de zaak ge wezen. Op deze brochure komen wij nader terug. Een concert met een verrassing. Maandagavond werd door het Fanfarecorps „Eensgezindheid" een concert gegeven in de tent op het Dorpsplein. De schoone mu zieknummers en het prachtige weer lokten honderden menschen op de been, die on der de pauze werden verrast door een brandbluschdemonstratie met de nieuwste soort apparaten, die bijzonder goed slaag de. Z0ETERW0UDE. Geboren: Johannes Leonardus Wil helmus z. van C. A. van Velzen en W. Stra- ver Maria Antonia d. van L. A. Zandber gen en C. M. v. Yeen. Johannes Chris tiaan WalLebrordus z. van J. W. v. d. Ploeg cn H. J. v. Leeuwen. Magdalena. Josina d. van C. Ph. v. d. Maat en W. v. Haastrecht. Ondertrouwd: D. Buijs 52 j. en A. A. Blom 44 j. W. v. Leeuwen 25 j. cn S. M. v. Groneingenl8 j. Getrouwd: P. Bruines en A. B. de Jong. Overleden: Johanna Cornelia v. d. Salra 54 j. ZEVENHOVEN. Ondertrouwd: W. v. Rossenberg jm. 31 j. en J. C. Konst jd. 22 j. Geboren z. van A. Slingerland en Plomp. 9 1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2