WEEK-END Uit de Rijnstreek. LIED VAN DEZEN TIJD. - I.E.M.C.O, - RADIO - DE HULPVAARDIGE. Zelfs zaken, die oogenschijnlijk niets dan last. en ongerief plegen op te leveren, houden in zich nog wel een oorzaak ver borgen, die zoo nu en dan een goede daad in 't leven roept en U een blik gunt in de goedheid en edelaardigheid, die er schuilt in 's menschen ziel. En vanaf dit oogenblik zal mij de vraag, waartoe de naar het midden omhoog loo- pende Leidsche ophaalbrugen toch dienen, niet meer over de lippen komen, daar ik nog pas een tragedie zag op een dier bruggen, de tragedie van den melkboer, den werkman en den trekhond. De gewraakte brug was open geweest. Dit is een mededeeling, die op zich niets- bijzonders inhoudt, daar het een essen- tieele eigenschap dier bruggen is, meer open dan gesloten te zijn, maar die toch ter meerdere duidelijkheid zeker &d rem is. Dus, de brug was open geweest en te midden der wachtende menigte, die vurig het oogenblik verbeidde, dat de verbroken doorgang weer hersteld zou zijn, stond ook een melkboer. Hij stond achter zijn wa gen waarop eenigo bussen, tot den rand gevuld met melk, naar de regelen der kunst voorzien van tapkraan en roerpen en waarvoor een hond, die ook al weer volgens de regelen der kunst niet to laag was in gespannen. Daar stond ook een werkman. De beide brughelften hadden zich we derom tot één geheel vereenigd, de voet gangers schuifelden voorwaarts en ook de melkboer zette zijn tweespan in beweging. De honden rukten aan de boomen, de wagen rolde voort over de hobbelige keien, zoodat het witte vocht tussc.hen hals en deksels der bussen in druppelen uit spatte. Zij bereikten het brugdek en daarmede de hindernis, die onoverkomelijk scheen. ."Want de beide helften der brug sloten zich aaneen in een hoogstand, een hoek vormend, met wiskundig oog bezien, van ongeveer 160 graden. Die hindernis te nemen bleek de beide trekdieren ten «enenmale omnogelijk. De melkboer duwde, de honden rukten, de bussen rammelden, de melk klotste en spatto en de baas riep tot zijn dieren: ,Vort" en „Allo, dan", maar al die energie werd nutteloos verspild. Daar was het brugdek in een stand van 160 graden, als een pyramids van moeilijkheden. Toen kwam de werkman te hulp: Opge merkt zij, dat deze hulpvaardigheid een vriendelijke eigenschap is het ras van zulke menschen eigen, die speciaal hun hulp ple gen aan te bieden bij onwillige handkar ren, zware lasten of in casu. vermoeide trekhonden. Zoo ook deze werkman, die deze eigenschap zelfs niet verloochende, nu hij gekleed was na zijn arbeid, in wat men pleegt te noemen zijn opknappers- pak". En ofschoon ook de hem wettelijk toegemeten acht uren arbeid, dien dag reeds volbracht waren, aarzelde hij niet het toom van den rechts-ingespannen trekhond resoluut vast te grijpen, om al- zoo terwille van den duwenden melkboer, de dieren met aanhang over het hoekige brugdek heen te leiden. Toen kwam de catastrophe, want nau welijks had de werkman de eerste hand aan die hulpvaardige daad gelegd, of de hond, die deze handelwijze uit hoofde van zijn dierlijk verstand niet begrijpen en dus ook niet apprecieeren kon, deed een vervaarlijken hap, naar dat kleeding- stuk, waarin zeker lichaamsgedeelte des werkmans zorgvuldig zat opgeborgen en hield vast. De werkman trok en de hond trok, bei den om het hardst tot schade van den broek, die in minder dan geen spijt het onderspit moest delven. Toen kwam bo vendien de melkboer den hulpvaardigen werkman nog berispen om de onvakkun dige wijze, waarop hij zijn hulp zou heb ben verleend en daarmede was de maat van 's werkmans goedheid vol. In de vol heid van 's mans rechtvaardige toorn greep hij den melkboer aan en boven op de hoek van 160 graden kwam het tot spontane worstcldemonstratie. Een half uur later stonden de honden met de wagen en de melk voor het bureau van politie, wachtend op hun baas, die bezig was de schade te regelen van 's werkmans- pantalon. DANIËL. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ingekomen: Danemina M. Huisman van Hazerswoude. Wilhelmina W. M. v. d. Berg. Grietje A. van Ettinger van Maastricht. A. Moraal en gezin van Gassletè. Margaretha M. G. v. d. Berg van Schoonhoven. E. de Lange, van Schoterland. P. A. Zoetemeijcr van Brielle. Anna M. Hendriks van Den Bosch. Maria G. Andriesen van N.-Am- stel. N. Verkerk en gezin van tVormer- veer. B. Beenen van Rijsenburg. V ertrokken: Margje van der Lede naar Woubrugge. K. Baars, naar Bo degraven, C. van der Leede naar Zwam- merdam. Maria GGriffioen naar Wou brugge. W. Penders naar Monster. M. Haak naar Ter-Aar. Johanna C. M. Wijfje naar Leimuiden. Arendje C. v. d. Toorn naar Amsterdam. Maria W. Ver- bree naar Zwammerdam. C. Bruijnes naar Zwammerdam. Adriana van den Bosch van Bodegraven. Bouwina H. G. Haan naar 's-Gravenhage. P. Verduyn en gezin naar Maarsson. D. Bomhof naar Zwollerkerspel. Teuntje Molenaar naar Kamorik. Cornelia van der Ham naar Leiderdorp. Martina M. Langelaan naar Sassenheim. BODEGRAVEN. Geboren: Dirk z. van Th. Hamoen en A. van Beijeren. Willempje, d. van J. II. van den Bosch en G. G. Feij.t. Neel- tje d. van C. van Wijk en P». van den Heu vel. Getrouwd: J. J. B. Sprcy 28 j. en S. J. van Ghesel Grothe 27 j. Overleden: M. van Leeuwen geh. met A. Duits 53 j. E. Mulder, gehuwd met A. van Os, eerder wed. van W. Boer 76 j. Ingekomen: K. Baars, loswerkman van Alphen aan den Rijn. A. W. Eilers, dienstbode van Dohlen (Duitschland). Vertrokken: A. J. Maat, chauffeur, naar Hillegom. Jac. Verlaat, broodbak ker, naar Naaldwijk. W. T. Hoekstra, horlogemaker, naar Renkum. J. W. Ver laat, reiziger naar Amsterdam. W. Mei- nen, boerenknecht naar Eggelagerveld (Dl.) P. van Nes, inspecteur van hot Lager Onderwijs naar Nijkerk. - J. Splinter, zon der beroep, naar 's-Gravenhage. N. de Jong, dienstbode, naar Woerden. HAZERSWOUDE—GROENENDIJK. Voetbal. Dinsdagavond speelde de Groenendijksche voetbalvereeniging „Na Arbeid Sport" een vrinedschappelijke wed strijd tegen 't Klaveblad (personeel van A. Cats) uit Leiden. Voor dezen wedstrijd was door laatstgenoemde vereeniging een medaille beschikbaar gesteld. Na een span- nenden strijd wist N.A.S. beslag te leggen op deze medaille door met 51 te winnen. Met een toepasselijk woord werd het door den aanvoerder van 't Klaverblad aan den aanvoerder van N.A.S. overhandigd, onder daverend applaus van spelers en suppor ters. De wedstrijd werd in de beste ver standhouding gespeeld en had een prettig verloop. Voorwaar, het was een mooie pres tatie van deze zoo jonge Groenendijksche vereeniging. Groenendijkers toont uw belangstelling voor deze vereeniging door toe te treden als donateur of lid, hetwelk de beste aan moediging zal wezen voor bestuur en spe lers. Hiervoor kan men zich aanmelden bij één der bestuursleden. P. l'Amie, voorz., M. Scheel, sccr., H. P. v. Amsterdam, pen ningmeester. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Scapulier-feest. A. s. Zondag 29 Juli heeft de sluiting plaats van het scapulier- feest. 's Morgens half 8 stille II. Mis voor de levende leden van de scapulier-broe derschap; te 10 uur plechtige Hoogmis, 's Avonds half 7 plechtig lof: 1. Lied 53 uit „Cantemus", 2, Feestpredicatie. 3. Bloe menhulde en toewijding aan de Allerh. Maagd. Lied: „In 't huis van den Kar- mei", (dit lied zal worden rondgedeeld). 4. Kort lof. 5. Na het lof het lied: „Daar ze telt in de hemel" Woensdag 1 Aug. 's mor gens te 8 uur gezongen requiem voor de overledene leden va de s.capulier-broeder- schap. UIT DE RADIO-WERELD. Wat „dames" spreken tot elkaar Van vijftien zoo tot dertig jaar? Dab gaat op straat, in trein en tram Steeds over hem Loopt u ze langzaam maar voorbij, Gesprek gaat over u of mij En NelJy zegt eensklaps tot Kitty: „Daar zit-ie. Zij zijn bij Gerzon in de zaak Zij zien wat moois en koopen raak, En je hoort bij 't keuren van een jassie: „Toen was-ie...." Zij kletsen over 't wel en wee Der mannen, bij een kopje thee. Hoor, 't gaat nu over Edy: „Toen dee-dic Wij noemen zooiets dan tactiek. Zij willen niet! Je lacht je ziek! U moest het haar het is te wagen Eens vragen. Programma's voor Zondag 29 Juli. Hilversum, 1060 M. 10.30 V.P.R.O. Dienst in de Vrije Ge meente te A'dam. 1.002.30 Lunchmuziek door het Trio Verhey. 3.00 Kurhauseoncert onder leiding van Ignaz Neumark. Alfred Indig, viool. In de pauze pianospel door den heer F. Pfeiffer. 6 007.45 Vooravondconcert door het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. Jan Keessen, viool. 8.00 Persberichten en sportuitslagen. 8.15 Kurhauseoncert door het Residentie orkest onder leiding van Prof. G. Schnee- voigt. Rae Robertson en Ethel Bartlett, solisten (twee piano's). In de pauze een vocaal concert door Lotti Muskens-Sleurs, sopraan. Huizen, 340.9 M. (N a 6 tr u r 1950 M.) 8.309 30 K.R.O. Morgenwijding. Den heer Ostendorf, lid van het Gilde v. d. Klare Waarheid: Het nieuwe Jeruzalem. Muziek en zang. 9.55 N.C.R.V. Dienst in de Ev. Luth. Kerk te Rotterdam. 12.301 30 K.R.O. Lunchmuziek door het trio „Winkels". 1.30—1.45 K.R.O. Pastoor J. v. Schaik: Schaepman's Studenten. Indrukken u. d. Rijnsburgschen tijd. 2.304.30 K.R.O. Concert uit „Artis", door het Aalsmecr's Fanfarecorps, onder leiding van P. I'. v. Overbeeke. 4.305.00 K.R.O. Zickenhalfuurtje door prof. A. Scheermakcrs, leeraar aan het Seminarie „Ypelaar", Ginneken. 5.50 N.C.R.V. Dienst in de Geref. Kerk te Nederhorst Den Berg, 7.458.15 K.R.O. Spr.: P. Heilker: Bo ringen in de toekomst der Radio. 8.15 K.R.O. Concert en variëté. Het K.R.O.-orkest onder leiding van M. v. d. Ende. Duo Mr. Carter en Miss Corrina. 10.00 Persberichten. 10.45 K.R.O. Epiloog door het klein koor onder leiding van J. H. Pickkers. Daventry, 1600 M. 3.50 Concert. 5.20 Pianoconcert door Harriet Cohen. 5.55 Bijbelsche liederen. 6 05 Kerkcantate van Bach. 8.20 Studio-kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Nieuwsberichten. 9.25 Concert. 10.50 Epiloog. „R a d i o-P a r s", 17 5 0 M. 12.20 Religieuse causerie en muziek. Het zangkoor van St. Gemis. 1.05—2.10 Orkest concert. 4.50 Dansmuziek. 8.5011.20 Orkestconcert. Langenberg 469 M. 9.5010.50 Kath. Morgenwijding. I.202.30 Orkestconcert. 4.50—6.00 Volksliederen. Zangver. ^or de". O. Schwind, liedjes bij de luit. 8.30 Concert. Werken van Haydn. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königswuiterhausen, 1250 M. 'Z e e s e n). 6.50—8.20 Vroegconcert. 9.25 Morgenwijding. II.50 Concert door de Koslecksche bla- zersbond. Tusschen 4.45 en 7.20 Wedstrij den om het Duitsche voetbalkampioen schap. Daarna concert. 8.30 Uitzending uit Langenberg. (Zie Langenberg). 10.5012.50 Dansmuziek. H a m b u rg. 396 M. 6.508 20 Morgenconcert. 12.20 Orkestconcert. 4.20 Het Norag-jazzorkest. 6.50 Orkestconcert. S.10 „Sehwarzwaldiuadel", operette in 3 actcn van Jessel. Daarna orkestconcert tot 11.20. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Dansmuziek. 6 50 Orkestconcert. S.35 Kamermuziek. 9.20—10.50 Symphonieconcert in de Kur- zaal Ostende. Zij winkelen op haar gemak Gebruiken thee cn wat gebak Niet veel, een stuk of twee drie „Toen zee-die En Mina uit de achterbuurt Heeft Anna's vrijer afgegluurd: Ik zag hem staan mot Kee, daar sting-ie, „Toen ging-ie...." Cato had pas de wasch gedaan, Vertelde, dat zij hem zag staan: En ik lei juist de wasch op 't bleekie: „Toen keek-ie...." Toen liep ie hier, toen was ie-daar Ie lachte en ie keek zoo raar. „Ik zou" zegt ze, 't is om te gillen „Niet willen". Programma's voor Maandag 30 Hilversum, 1060 M. Juli. 12.50 Dansmuziek. I.20—2.20 Orgelconcert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Huishoudpraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Concert. 6.40 Berichten. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Concert. 7.20 Liter, critiek. 7.35 Pianosonaten van Scarlatti. 7.45 Duitsche voorlezing. Werken van Heine. 8.05 Variëté. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Causerie. 9.50 Nieuwsberichten. 9 55 Muziek van Poldowski. 10.20 Engelsch programma. Omroepkoor en orkest. II.2012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconcert. 8.5011.20 Zaza", zangspel van G. Co lin. Muziek van Mozjoukine. Orkest, koor en solisten. Langenberg, 469 M. 1.252.50 Orkestconcert. 6.20—7.15 Orkestconcert. S.35 Uit opera's en operette's. Klein- orkest en J. Schömmer, tenor. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 12.205.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.20—8.05 Lezingen. 8.50 Lezing. 9 20 A. Kraussneck declameert uit Bis marck's brieven. 9.50 R. Schmidt, pianoconcert. I a m b u r g, 395 M. 6.15 Populair concert. S.20 Voorlezing door Dr. Palitzach W. E. Süskind. Daarna „Rund um Erde", liederen en vertellingen door Pündter. E. Duis, liedjes bij deluit. B r u 8 s e 1, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 6.50 Trioconcert. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Orkestconcert. 9.5010.35 Dansmuziek in het C'as van Spa. meeste toestellen niet met moderne onder deden zijn uitgerust en de gebruikers toch „all round" ontvangst wenschen, zal d<* dak-antenne niet gemist kunnen worden. Zeer zeker is het niet steeds mogelijk, voor al niet in de stad. oen hooge en lange an tenne te hebben, doch dan maken we haar korter en als het niet anders kan maar aan den dakrand en niet aan masten vast. Dit is toch altijd nog verre to prefereeren bo ven de ersatz-antenne's hier en daar aan bevolen. (Om niet geheel in ongenade te A-allen zal Troubadour voor de volgende week een A-ersje maken op de jongemannen. Gedach tig het „honneur aux dames" geeft hij de dames den voorrang). TROUBADOUR. KUNNEN WE DE DAK-ANTENNE MISSEN? 12.30—2.00 Lunchmuziek door het Trio Groeneveld. 5.457.30 Concert door het Omroep orkest onder leiding van Nico Treep. L. H. Meerloo, cello. 7.30—7.45 Causerie door den heer Mr. K. Bijlsma: Het 75-jarig beslaan der Francker kaatspartij. 8.00—8.15 Vocaal concert door Hélène Ca Is. 8.iö Kurhauseoncert door het Residen tie-orkest onder leiding van Ignaz Neu mark. Wagnerconcert. Caroline C'astendijk, zang. Sam Swaap, viool. In de pauze vo caal concert door Hèléne Cale. Liederen van Sim Gokkes. 10.30 Persberichten. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1930 M.) (N.C.R.V.-uitzendingen, behalve v. S8.30). 12.30—1.45 Orgelconcert door Maarten Gijzen, orgelist. 4.00—5.00 Ziekenuurtje. 8.00—8.30 K.R.O. Opening A-an liet 4de Nationaal Sobriëtas-congres te Nijmegen, door den voorz. J. G. Suring, lid >-an de Tweede Kamer. 8.30 Concert. 9.45 Orgelconcert. Javentry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Balladeconcert (bas en sopraan). In vele bladen met radiorubriek, zelfs in vakbladen komen herhaaldelijk mededeclin- gen voor over ontvangst met de zonder lingste antenne-vormen, zooals blikken bussen, kruisen van horregaas, rollen met kippengaas, fietswielen met draad etc. Op huishoudelijk gebied komen nog in aanmer king ijzeren kachels, ijzeren of koperen ledikanten, koperen lichtkronen, gordijn roeden, kortom alles wat in huis van me taal is en eenige oppervlakte bezit. Die mcdedeelingen over het algemeen van beginnelingen op radiogebied zijn in enthousiaste bewoordingen gesteld en suggereeren de lezers dat het ook werke lijk gaat. O ja 't gaat ook wel eens, maar lang niet altijd. Iedere luisteraar in het bezit Van een goede dak-antenne kan zich hiervan direct overtuigen. Indien men de beschikking heeft over oen goed 4-lampstoestel met H. fVversler- king zal de ontvangst A-an Hih-ersum of Huizen zoodanig zijn dat de 4de lanip ge rust uitgeschakeld kan worden, terwijl men verder den gloeistroomwecrstand van de H. F.-lamp wel voor 3/4 in kan zetten, dus met bijna gedoofde H. F.-lamp luis tert. De weergave is dan nog zeer krachtig, althans bij gebruik van een 4dak-antenne. Zetten we dat zelfde toestel- nu aan een zolder-antenne, dan blijkt de weergave nog zeer krachtig te zijn op beide genoemde stations. Wel merken we op dat de gloei- stroomweerstand der H. F.-lamp nu bijna geheel uit staat (dus de lamp brandt op volle gloeispanning). Wordt daarna een draadje in de kamer gespannen en als an tenne gebruikt, dan zullen Hilversum en Huizen ook nog uitstekend ont\-angen wor- don, echter moet ook de 4de lamp ingezet worden. Inplaats van een draad in de ka mer kan dan ook een andere geleider van voldoende opperA-lakte gebruikt Avorden. Dit A-oorbeeld toont duidelijk aan dat de gevoeligheid van het ontA-angtocstcl gerin ger wordt naarmate de antenne ongunstiger bevestigd wordt. Dit is vrij logisch, daar de door een zendstation opgewekt© ethergolven zich wel in alle richtingen voortplanten, doch op hun weg naar het ontvangstation hier in belemmerd worden. In de stad zijn het de vele gebouwen, buiten de bosschen, heu vels of bergen, die een gedeelte van de energie absorbeeren en verloren doen gaan. Hoog in de lucht kunnen de ethergolven zich vrij voortplanten en is daar de ener gie het krachtigst en hoe lager bij den grond hoe zwakker. Doordat de radio-onderdeelen in de laatste jaren geperfectioneerd zijn, vooral de lampen en spoelen, is de gevoeligheid, van het radiotoestel belangrijk verhoogd en worden met lage antenne's al heel aar dige resultaten verkregen. Veel hangt- ech ter ook weer af van de schakeling, doch dit zullen we even buiten beschouwing la ten. Is het toestel werkelijk goed gebouwd en van moderne lampen cn onderdeelen voorzien, dan zal men ook met zolder-an- tenne's ed. ontvangst hebben, doch dan ook uitsluitend van de krachtigste en dichtsbijzijnde stations, dus Hih-orsum en I Huizen. Dikwijls lukt K' nog eenige korte-golf stations te h- doch de onl- vangst is in geen geval gelijkwaardig aan die met een dak-antenne. En waar de I SPREKEN MET INDIë. De wonderen van de draadlooze. Wij aanvaarden do radio tegenwoordig als iets dat vanzelf spreekt, doch wie fa milie in Indië heeft on thans in de gele genheid is gesteld om in den Haag met de verre verwanten te spreken, beseft ter dege, welk een groot wonder zich voltrekt door middel van de draadlooze. Wij troffen in het „Vad." een schetsje aan van een journalist, <lic als onbeschei den luisteraar eenige van zulke gesprek ken met Indië heeft meegemaakt. In de spreekkamer, aldus vertelt hij, za ten eenige menschen te wachten op hun beurt. Een heer en een dame waren ern stig, een paar jonge meisjes met een heer bleken niet onder den indruk. Ze spraken lachend over het geval, dat ze straks, Avel zes minuten lang, zouden spreken met be kenden in Indië. In het Studio Avaren er reed*- eenigen aan het spreken. Een moeder zat in het midden, een heer cn een dame naast haar. Ze sprak met haar dochter, die van haar plannen vertelde, vroolijk, opgewekt. Ze ging reizen, nog meer van Iudië zien. Ze vroegen naar eikaars gezondheid en een bijna in alle gesprekken terugkcorende vraag was: „Hoe laat is het nu bij jou?" Een heer sprak met zijn zoon. Ze wa ren blijkbaar zakenmenschcn. „Ik heb zestien brieA-en naar Buitenzorg gezonden en twaalf antwoorden gehad. Ik geloof, dat alles voor elkaar is, maar u begrijpt, dat ik er niets^meer van zeggen kan, want er zijn duizenden luisteraars". „Dat begrijp ik", zei de \-adcr. „Tk zal u wel een telegram zenden, als het in orde is", antwoordde de zoon weer. Er was geen ontroering, er was het nuchtere aan vaarden van het wonder, dat men de stem van een kind op 12.000 K.M. afstand kon hoorenEen telefoongesprek, meer niet. Maar voor een kind was het nog wel een wonder. „Jantje", zei een moeder in In dië, ,kom nu ook aan de telefoon en groet opa. Zog: Dag Opa!" Maar Jantje kon geen woord zeggen. Eén sprak namens moeder, want zelf dorst ze niet te komen. Ze was bang, dat het haar te A-eel zou aangrijpen. Een ander had van moeder een heel lijstje gekregen om over te brengen aan haar zoon. Een heele familie was' diep ontroerd. Ze. moch ten om beurten praten en spraken met hun dochter. En de oude \-ader zei zoo heel eenvoudig: „Toen ik, anderhalf jaar geleden, af scheid van je nam. had ik niet gedacht, dat ik je nog spreken zou, en nu is het toch gebeurd". Snikkend stond een vrouw op en toen ze langs de ingenieurs kwam, zei ze: „Wat U voor ons mogelijk heeft gemaakt, daar kan ik U niet genoeg dankbaar voor zijn". Telkens kwamen er nieuwe personen spreken en over en weer werd geïnformeerd of de kinderen overgegaan waren, gezegd dat ze een brief hadden gezonden, Avaarin stond, dat ze malaria hadden, maar dat z© nu heelemaal beter waren, dat de kinderen niet zoo laat op mochten blijA'en en daarom er niet bij waren. Er was een echtpaar uit Brussel overgekomen; er werden bood schappen oA'ergebracht, groeten gedaan, hartelijk gegroet. Toen kwam een meisje binnen, bleek met donker haar met een nonnetje cu een oudere dame. Zo sprak met haar ouders. Nog kort was ze in Holland, Avant de „Insulinde" had haar naar Marseille ge bracht. Ze vertelde, dat ze nog in het Zie kenhuis was, maar even had mogen komen om te praten. Ze was erg ziek geweest, voelde zich nu beter. De dankbare, ver heugde onderstemmen klonken terug. En het meisje zei: Laat moeder toch niet ongerust zijn, ik ben er heelemaal boven op, heusch." De zes minuten waren allang om. Maar ze konden geen afscheid nemen. In het Studio waren voor haar geen onbescheiden luisteraars; er waren daar alleen, 12000 K.M. weg, haar ouders, die nu uit haar eigen mond hoorden, dat zo behouden was aangekomen, dat zc beter was over eenige dagen. En ze herhaalde maar tel kens en telkens weer: „Dag. dag" en haar ouders zeiden: „Dag schat, dag Hoveling", tot eindelijk een ander aan de beurt moest komen om ook te zeggen wat hij op het hart had. Zoo trokken ze allen voorbij: sommigen met een papiertje, waar alles op geschre ven stond om toch vooral niets te verge ten, anderen zakelijk en nuchter, sommigen opgewonden rloor de emotie, Aveer anderen diep ontroerd. Maar allen zullen, eenmaal thuis, met verbazing hebben gedacht aan het wonder, dat volbracht is: een telefoon gesprek zóó duidelijk, alsof men in de stad spreekt, van Nederland met Indië. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Mare 70 LEIDEN - Tel. 1118

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7