WAALS Uit de Rijnstreek. SPORT. Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten. Advertentiën. BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 Juli 1928, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerst.: 765.1 te Isafjord. Laags te. barometerst.: 746.2 te Skudnesnaes Verwachting tot den avond van 29 Juli: Meest matige Westelijke tot Noordelijke windv Zwaar bewolkt tot betrokken. Waar schijnlijk nog eenige regen. Aanvankelijk iets koeler. LUCHTTEMPERATUUR 15 gr. C. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting „De Zijl'. Hedenmorgen 7 uur 20 gr., 12 uur 20 gr, C. Leidsche Zweminrichting. Hedenmorgen 7. uur 23.5 gr., 12 uur 23.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagavond 9.27 uur tot Zondag morgen 4.45 uur. De heer Meskers brengt nu dank aan alle sprekers en leest het telegram voor, dat gezonden werd aan den burgemeester. Nadat de Voorz. nog dank gebracht heeft aan den directeur N.V. C. Jonkheer en Zn. voor de prachtige collectie Gladio len, .welke zij ter opluistering zond, werd een foto genomen, waarna de eerste, zeer geanimeerde veiling gehouden werd. Personalia. Met ingang van 15 Augus tus is bevorderd tot lo reserve-Luitenant voor den miltairen telegraafdienst de heer H. P. de Noo alhier, thans 2e res.-Luite- nant bij dien dienst. Aanbesteding. B. en W. van Hillegom hebben gistermorgen ten gemeer.tehuize in het openbaar aanbesteed de levering van 300.0QO Waalstraatklinkers. Do uitslag was als volgt: van Zuylen, Leouwarden ƒ28; H. O. van Meeuwen, Haarlem (voor 150.0QO) 28.70; N.V. Vlamovenklinkersfa-- briek to Zeist volgens bestek 29, extra' 32; Firma De Jong te Rotterdam (150.000) 33; S. M. Serret, Dordrecht' 36.65 J, J. Pijpers, Hillegom A 39.40 B. 35.45, C. 33.45, alles per 1000 stuks. De gunjiiiig werd aangehouden. Geboren: z. van E. M. Lommerse- Ivruydenberg. d. van M. van Maris- Heemskerk. d. van J. C. Ivlinkenberg- Landwer Joham z. van M. van dei- Ploeg-van Duin. z. van M. C. Zonnevelcl- deft Hollanders. z. van G. van Breenen- Rietveld. Ondertrouwd; A. Boomsma en H. C. .van Teijlingen. H. J. J. van Versè- veld en A. Faas. Overleden: A. van Houten vr. 20 j. J. Witteman m. 76 j. LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Behrooting 1927. Ontwerp begrooting 1929. De burge meester met verlof. Tegenwoordig de heeren: J. A. Bernard, H. Heenk, P. Rietdijk, J. van Dam, PI. J. Vigser, J de Rijk en W. Ivoot. Voorzitter de hear ,T. A, Bakhuizen, burgemeester. 6 n°0n'i °.Peilt de vei'Fadering met ge- d. De notulen der vorige vergadering orden gelezen, goedgekeurd en geteekend Do oorz. doet mededeling van de na- vo gende ingekomen stukken. Is ingekomen het jaarverslag betreffende den keurings dienst van vee en vlcesch in deze ge meente, over het jaar 1027. uitgebracht door het hoofd van den Centrale» ICeu- nngsdienst van vee en vleesch Ie. Leiden De Voorz. deelt mede, dat het verslag voor de raadsleden tor inzage legt Is ingekomen de rekeningen verantwoor- ding van de ontvangsten en uitgaven over kalenderjaar 1027 van de Gezondheid^. commissie zetelende te Alphen aan den goedgekeurd dc Thans wordt aangeboden de rekeninr. over het dienstjaar 1027. De inkomsten van den gewonen dienst bedragen 65002.15 en de uitgaven ƒ5857.94, zoodat het batig sint bedraagt 6922.31. De inkomsten van den kapitaaldlenst zijn 1992.66 en de uitgaven 1929 Z00<^a^ ^deelig slot bedraagt De Voorz. noodigt de lieeren Heenk. issei en de Rijk uit om zitting te nemen in de Commissie van onderzoek der ge meenterekening. De heeren verklaren zich bere;d zitting in de Commissio te nemen. Aangeboden - wordt de ontwerp-begroo- tmg voor het jaar 1929 Zooals zij thans is opgemaakt bedragen ,Jnkomsten van den gewonen dienst J 6.150.53 en de uitgaven eveneens hetzelf de bedrag. De inkomsten van den kapitaal- dienst bedragen ƒ400 en de uitgaven lo29.62, zoodat liet nadeelig saldo be draagt I 1129.62. De Voorz. noodigt de hee ren Koot, Rietdijk en de Kijk uit zitting te nemen in do Commissie van Onderzoek. De loden verklaren zich bereid zitting in de Commissie te nemen. Tot ambtenaar van den Burgerl. Stand dezer gemeente wordt na stemming be noemd de heer J. W. de Ren, gemeente ontvanger en ambtenaar ter secretarie al hier. Vastgesteld wordt een comptabel besluit tot een totaal bedrag van 140, betreffen de wijziging van de gemeentebegrooting, dienst 1928. Niets meer aan de orde zijnde en nie mand meer het woord verlangende wordt de vergadering gesloten, nadat de Voorz. mededeelde dat hij tot 27 Augstus met ver lof gaat en zich buiten do gemeente op houdt. N00RDWIJK. Electrisch klokkenluiden. Door de Fir ma J. A. Elderhorst en Zonen, fabrikanten van luidapparaten te Zoeterwoude, zijn in de R. K. Kerk alhier, luidapparaten ge plaatst, waardoor de klokken door middel van electrischc kracht kunnen worden ge trokken. De installatie is zoo ingericht, dal men in de sacristie door het overhalen van een handle de gewenschte klok kan laten luiden. Zoo zijn er dus in de sacristie drie handles, voor elke klok een. Het standpunt werd door deze firma ingenomen, dat het luiden niet te automatisch moet geschie den, maar vrije beweging moet hebben om te kunnen uitluiden. Dit is o. i. door de fir ma bereikt met het door haar gecon strueerde toestel. Dat bestaat voor elke klok uit een stalen schraag, die aange bracht is een étage lager dan de klokken. In deze schraag loopt een as met vliegwiel, die wordt aangedreven met een motor van 1/2 P.K., welke onder de schraag is beves tigd. Op deze as is een houten trommel aangebracht, waarom enkele windingen van het staaldraad zijn gewonden, dat de klok ken moet trekken. Door een vernuftige contact constructie wordt de trommel waarom het staaldraad bevestigd is, ge klemd tegen het vliegwiel, dat door de motor in beweging wordt gebracht en waardoor' dus de trommel moet draaien. Hierdoor wordt het staaldraad aan ®en kant naar beneden getrokken. Het contact duurt echter slechts een oogenblik en daar na zit de trommel weer los en kan terug draaien bij het terugslingeren van de klok. Dit herhaalt zich voortdurend, waardoor de klokken geluid worden. Er zijn al heel wat installaties geplaatst in ons land en zo blijken deugdelijk. Er zijn er die reeds langer dan drie jaar dienst doen, nog nooit geweigerd hebben en waarvan ook nog geen reparatie noodig was. Nu het blijkt dat de installatie deugdelijk is gaan steeds meer pastoors er toe over een luidapparaat aan te schaffen. Er staan dan ook weer verschillende leveranties op het order briefje van deze firma die op haar uitvin ding octrooi aanvroeg. Diefstal. Door een inwoonster alhier is bij de politie aangifte gedaan van dief stal van 10.uit haar woning tijdens haar afwezigheid. De dader is bekend. Onbeheerde rijwielen. De politic treft den laatsten tijd des avonds herhaaldelijk rijwielen Onbeheerd op den \Veg aan, waar door diefstal in de hand wordt gewerkt. Maatregelen hiertegen zullen worden ge nomen. WASSENAAR. ..Gemeenteraad. De raad dzer gemeen te vergadert Woensdagmorgen te 10 uur. 1. Ingekomen stukken. 2. Ontheffingen voorschriften Bouwverordening. 3; Aan koop brandspuits'lang. 4. Wijziging be grooting 192S. 5. Aanwijzing' van de „Ha venstraat" tot bouwstraat. 6. Benoeming voorzitter Commissie van toezicht op het Correspondentschap der Arbeidsbemidde ling (vacature J. Mansvelt). 7. Benoeming Onder wijzer O. L. school nr. 1. S. Verorde ning verhaal pensioensbijdrage boventalli ge onderwijzers. 9. Wijziging salaris adj.- directeur Gemeentewerken. 10 Uitbreiding politiekorps. Personalia. Tot klerk ter gemeente secretarie is benoemd de heer G. van Bar- neveld, volontair ter secretarie alhier. Geboren: Johanna Andrea, d. van A. L. de Gast en J. M. Zweekhorst. Maria Margaretha Theodora, d. van J. C. A. Wis se en G. U. Hillebrand. Wilhelmus Ge- rardus, z. van J. J. van der Kroft en C. M. A. Vensveen. Alphonsus Philippus Joan nes, z. van J. Meiman en Ph. J. Bakker. Johannes Adrianus, z. van P. van der Kwaak en J. T. van Winkel. Johanna Jacoba, d. van J1. Fles en C. S. Oosterthun. Ondertrouwd: A. de Romijn en M. E. J. Bou sie. Overleden: B. J. Rüphan, m. van E. J. M. Egelie 46 j. INGEZONDEN MEDEDEELING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Onder papier bedolven. Gisterenmor gen is een dochtertje van D. in de Willem straat, dat argeloos op een stapel papier was geklauterd, dat voor de fabriek lag van de firma P. en K. aldaar, door het in .beweging raken, der massa daaronder ge raakt. Het kind liep vrij ernstige kneuzin gen op, zoodat de hulp van den dokier moest worden ingeroepen. Van het dak gevallen. Gisteren had de timmermansknecht P. v. d. P., werk zaam bij de aannemers G. en Z. alhier, tijdens het verrichten van werkzaamheden op het dak der werkplaats liét ongeluk er af te vallen. De man brak daarbij een arm en been en liep inwendige kneuzingen op. Na voorloopig door dr. de Gr. verbonden te zijn. werd hij naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Gevonden voorwerpen. Een tasch met gereedschappen, een bruine dames-porte- monnaie met inhoud, een pakje inhouden de 100 briefkaarten, een belastingplan tje in etui, gemerkt O. H„ een idem, een oud heerenrijwiel. Eerbied in Gods huis. Zondag 29 Juli: Vroegmis 4, 5, 6Hoogmis 7, 8; Vespers 9. HAZERSW0UDE. Aanrijding. Gisterenavond had alhier in de kom van het dorp een aanrijding plaats. D. v. d. Z. werd aangereden door een motorrijtuig pit Den Haag. Beide per sonen liepen eenige lichte kwetsuren op. Ook het rijwiel was totaal vernield. KOUDEKERK. Geboren: Autje Cornelia d. v. Arie van Driel en H. Moerman. Getrouwd: L. de Jong j.m. 24 j. en G. H. Fluiterf jd. 19 j. met pluche kussens tf 46.» HAARLEMMERSTRAAT 130-13T" Overleden: Corelia Maria Heems kerk 53 j. echtg. van W. J. Heemskerk. Aaltje Ossevoort 67 j. echtg. v. W. Hoo- gervegt. NIEUWKOOP. Ongeval. Den heer F. van K., die gisteren per fiets den Nieuwkoopschen weg passeerde, kwam zoodanig te vallen, «fat zijn arm werd gekneusd. Hij moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Personalia. Aan den heer W. v. Koert alhier is eervol ontslag verleend als agent van Concordia en in diens plaats is aange steld de heer P. v. d. Weiden alhier. ZEVENHOVEN. Huldeblijk Koningin-Moeder. Voor het huldeblijk van H. M. de. Koningin-Moe der is in deze gemeente ins<- -.ameld de som van 47.31. CRICKET. Programma voor a.s. Zondag. Ie klasse. Schiedam: H.D.V.S.—Ajax; Rotterdam: V.O.C.Phoenix: Enschedé: P.W.Hilver- sumschc C.C.; Haarlem: R.W.A.C.C. 3 e k 1 a s s e C. Schiedam: Excelsior I—Ajax (L.) II. Overzicht. Ajax trekt morgen naar Schiedam en ge zien de vrij goede pracstatio der laatste weken, is cr in het geheel geen reden om pessimistisch gestemd te zijn, temeer daar H.D.V.S. dit jaar nog niet bijster veel ge presteerd heeft. In Rotterdam binden V.O.C. en Phoenix den fctrijd aan, die wel beslist zal worden in het voordeel van East c.s. In Enschedé ontmoeten twee clubs el kaar van ongeveer gelijke sterkte. Wie zal winnen wagen wij niet te voorspellen. Hetzelfde kan gezegd worden van den wedstrijd R. en W.-veraw A.C.C. De plaats die de Amsterdammer^ op de ranglijst in nemen is heel wat beter, dan die der Haar lemmers, -maar toch zqu het niet onmoge lijk zijn, dat hier R. eij W. aan het langste eind trok. In 3 C moet Ajax II ook al naar Schie dam om daar de jonge club Excelsior te gaan bekampen. Een Overwinning der Lei- denaars ligt het meest in de lijn der ver wachtingen. Winnen de Ajax-resrves, dan zijn ze defintief kampioen hunner afdeeling PAARDENSPORT. Harddraverijen te Stompwijk. Men meldt ons uit Stompwijk: Woensdag 1 Augustus a.s. zullen te Stompwijk 2 kortebaan handicap drave rijen gehouden worden en wel v.m. 10 uur en nam. 2 uur. Het succes van het vorige jaar zullen alle liefhebbers zich nog wel kunnen herinneren, want niet minder dan 35 paarden hebben toen aan beide drave rijen deelgenomen. Maar Woensdag 1 Aug. belooft toch interessanter te worden, daar reeds belangrijke inschrijvingen zijn binnen gekomen, en wel van de snelste kortebaan dravers uit de omgeving en uit Noord-Hol land. Daarom heeren liefhebbers van paarden sport, allen dien dag vrij houden, omdat u ook reeds in den voormiddag van goede sport zult kunnen genieten en onze vereeni- ging nog maar alleen staat- in deze omge ving. die draverijen geven kan. Donderdag 2 Aug., zal ook een bezoek aan Stompwijk waard zijn, des voormid dags ringsteken op fietsen én des namid dags met auto's en verder- den geheelen dag kinderfeesten en tot slot dit jaar iets nieuw. Ter cere van H. M. de Koningin- Moeder zal des- avonds een schitterend vuurwerk worden afgestoken, bestaande uit 37 nummers. Verder zijn er verschillende vermakelijkheden op het terrein aanwezig zoodat jong en oud zich die dagen zal kun- n< n vermaken. Het bestuur hoopt voor al zijn zorgen be loond tc worden door aller bezoek aan de feesten op 1 en 2 Augustus. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, afd. Leideh. Dinsdag 8.30 uur Best uursverga/dering R. K. V olksbond. Woensdag 7.30—8.30 uur Rechtskundig Bureau. Zaterdag 7—8 uur Spaarbank, 7—8 Voor schotbank, 7.308.30- Retraitefonds. ST.ANT0NIUS PATRONAAT. (Harte brug). Zondag 4.30 uur Godsdienstonderricht, waarna ontspanning. Maandag 8—10 uur bijeenkomst Gezel len. Woensdag 8 uur tooneelrepetitie. Vrijdag 8—10 uur bijeenkomst Gezellen. Zaterdag- 67 uur bibliotheek, beta ling van Contributie, gelegonheid tot spa ren en Retraitefonds. ST-AGNES-PATRONAAT. voor de Parochies v. O.L. Vr. Hemelvaart en van den H. Jozef. Vacantie. R. K. J0NGEVR0UWENB0ND. Godsdienstcursus. Geen bijeenkomst. Tooneelclub. Gr. stuk Maandag half acht Mare. KL stuk Woensdag half acht Mare. Turnclub. Volgens aanwijzing van den leider. R.-K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Gebouw der St.-Joseps-Gezellen Rapenburg 52 Tel. 456. Aanmelding: Donderdag S9 uur. S Aanbieding: Smidsleerling. GevraagdBanketbakkcrsleerling. Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. DE OLYMPISCHE SPELEN. Eer» afscheidsgroet van Pierre de Coubertin De stichter van de Olymp. Spelen, baron Pierre de Coubertin, heeft heden aan alle athleten en aan de deelnemers aan de Olymp. Spelen, die te A dam zijn bijeenge komen ter viering van de 9c Olympiade, een afscheidsgroet gericht. Wegens ziekte moet hij ervan afzien naar A'dam te ko men en wanneer over 4 jaren te Los Ange les de spelen der 10e Olympiade worden gehouden, denkt hij niet in staat te zijn, zich daarheen te begeven. Om deze reden brengt hij thans een afscheidsgroet, aan de Olympische Spelen. In dezen afscheids groet spreekt hij de hoop uit, dat de regel maat der opeenvolgende Olympiaden meer en meer zal bijdragen tot het rhythme in het sportleven, tot zijn behoud en tot zijn bescherming tegen zijn eigen uitwassen. Wat de deelname van vrouwen aan de Spelen betreft, daartegen blijft de schei dende stichter gekant. Ten slotte brengt Pierre de Coubertin dank aan hen, die hem hebben gevolgd en hebben geholpen bij de taak, die hij gedu rende 40 jaren heeft nagestreefd temidden van zooveel hinderlagen en vijandelijk heden. Hoogverraad. PASSAU, 2 Jui. (V. D.). Te Passau is de koopman Knodu onder verdenking van hoogverraad gearresteerd. Hij zou niet geoorloofde betrekkingen met een andere mogendheid, naar men zegt Rusland, on derhouden hebben. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. Kostbare schilderijen vermist. De waarde zou twee ton bedragen. Een handelaar in tchilderijen te Am sterdam heeft bij de politie aangifte ge daan, dat vier kleine schilderijtjes, die volgens fijn mcdedecling ongeveer 200.000 waarde vertegenwoordigen vermist werden uit de meubelopslagplaats in de Marnix- straat, waar hij de doekjes ter bewaring had afgegeven. Drie van de vermiste doekjes zijn Rem- brar.dts volgens de aangever. Het zijn een niamportrct. een man met een baard en een brandend huis. Dc vierde is een Frans Hals. De schilderijen zijn in de helft van Maart aan de opslagplaats afgegeven. De bliksem in een hooiberg. Bij den landbouwer H. wonende aan den Langen Slijweg onder de gemeente Rijs wijk is gistermiddag de bliksem ingesla gen in een grooten hooiberg. Deze ging geheel in de vlammen op. Dc belendende perceelen konden behouden worden. Brand te Amsterdam. In den afgeloopen nacht, te kwart over twee is door tot dusver onbekende oor zaak brand uitgebroken in de werkplaats van den heer Jager gelegen op de 2e ver dieping van perceel .Spuistraat 220 te Am sterdam, in welke werkplaats koffers ge fabriceerd werden. De brandweer was het vuur binnen een half uur meester. Vrijwel de gelieele verdieping brandde uit en de voorraad leer werd een prooi der vlammen. De trap lusschen de eerste en de boven verdiepingen kreeg brandschade. De Zweedsche reddingsexpeditie. Uit het Noorden te Stockholm aangekomen. STOCKHOLM, 28 Juli. (V. D.) De leden van de Zweedsche reddingsexpeditie met kapitein Tornberg en kapitein Lundborg zijn heden te Stockholm aangekomen. Zij werden officieel door den minister van verdediging, hooge officieren en een enthousiaste menigte begroet. Levine weer in Frankrijk. PARIJS, 28 Juli. (V. D.). De Ameri- kaansche millionair Levine is met Bert Acoste, die het vorig jaar met Byrd over den Oceaan vloog, te Havre aangekomen. Zij begaven zich naar de badplaats Deau- ville. Het verluidt, dat Levine voornemens is den Oceaan van Oost naar West over te vliegen. Vliegongeluk. BROMBERG, 28 Juli (V. D.) Ongeveer 3 K.M. van de Duitseh-Poolsche grens ris eva Poolsch militair vliegtuig, dat een vlucht maakte van Bromberg naar Katto- witz, van 2000 M. neergestort. De bestuur der was onmiddellijk dood. Nog hitte in Frankrijk. PARJiTS, 28 Juli. (V. D.). Gisteren steog het kwik in de badplaats Pau tot 42 graden in de schaduw-, wat de hoogste tem peratuur is, welke de laatste 22 jaar wercl geregistreerd. Te Varnes bereikte de ther mometer in de zon een stand van 62 gra den Oelsius, Spoorwegongelukken. NEURENBERG, 28 Juli (V. D.) Vrij dagmiddag geraakte op bet station Kers- baeh een locomotief defect. Dientengevolge moest het treinverkeer over ander spoor worden geleid. Door verkeerden wissel- stand reed toen een personentrein op een goederentrein. Vier pertonen werden ge- wond. Het treinverkeer ondervond groot® vertraging. PARIJS, 28 Juli (V. D.) Bij een treinbot sing bij Nancy werden 2 persone» gedood en 15 gewond. De materieelo sehad© is be langrijk. Gevangenissen door communisten bestormd. PARIJS, 23 Juli. (V. D.). Vrijdag is het voor de gevangenis te Limoges tot bot singen met communisten gekomen. Ver scheidene honderden communisten trokken des avonds naar de gevnngenis om de in vrijheidstelling te eischen van een arbei der, die paB gearresteerd was. Zij drongen de gevangenispoort binnen. Eerst nadat do republikeinsche gardo en de gendarmeri® hadden ingegrepen, kon de orde word«m hersteld. Ook in Troyc» trachtten commui nisten een communistischen redacteur uil do gevangenis te halen. Ook hier mislukt® deze poging. LEIDEN, 28 Juli. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter con trole 2.15, prima boerenboler 2.2.15 per K.G. Aangevoerd 99/8 19/16 vaten, wegende •2255 K.G. Handel good. Eierenveiling. Aanvoer 9331 «tuks. Kippeneieren 6.257.Eendeneieren 5.50' 6.25 per 100 Btuks. Handel vlug. Turfmarkt. In de wock van23 tot en met 28 Juli. Lange turf 120.000 stuks, laag ste prijs 6, hoogste prijs ƒ8.50 per 1000 stuks. Korte turf geen aanvoer, geen no teeringen. ALPHEN a.d. RIJN, 27 Juli. Groenten- veiling. Tuinbooncn 5.40, Hcerenboonen 32—36, Snijboonen 3335, Postelein 7.50;— fAardappelen 5.50 per 100 KG., Rabar ber 22—36, Peen 6.30—8.30, Kroten 3.50— 4.Andijvie 1.502.80 per 100 bos. Krop sla 2.202.90, komkommers 8.409.90, bloem kool I 17—19.70, id. II 5.10—7.— per 100 stuks. Kruisbessen 1015, Bessen: wit 17, rood 1620., zwart 36, frambozen 30.—- per 100 pond. Eierenveiling. 20 Juli. Aanvoer 10197 stuks. Kippeneieron 5.807.Eendeneieren 5.20—5.40 per 100 stuks. LEIMUIDEN, Vrije veiling. 4061 kip peneieren 5.80—.80, 26 kriel .3,203.30, 187 eendeneieren 4.C05.40, zwarte bessen 40 ct. per Kilo, Andijvie 3 ct. per struik, Aug. 3 ct. per stuk, Andijvieplanten 12 ct. per 100 Snijbloemen Dahlia's 10>14, Gladiolen 10- 16 ct. per 2 bos, andere «oorten 4—9 ct. per bos. VEUR, 27 Juli. Groentenveiling. Eng. komk. Ie srt. 11.90, 2e srt. 6.40, 3e srt. 2.90, wankl. komk. 3.stek 0.15, Gele komk. lo srt. S.40, 2e srt. 4.90, 3e srt. 1.20, stek 0.10, Kropsla 1.80, 2e srt. 1. Bloemkool 19.80, 2e srt. 10.40, uitschot 4.10, Tomaten (mid.) lJl.90, gr. ronde U, 2e srt. 11.50, 3e soort 6.10, rijp 10.— Peen (5.70, Andijvie 2.60, Spinazi 7.80, Postelein 8.50, Rabarber 6. KATWIJK a.d. RIJ: 27 Juli. Tuinb.ver. „Katwijk en Omstreken". Due of York J101.60, id. drielingen 0.500.80,, Eigen heimers 1.101.30 per kist van 25 KG. Peen per 100 bos 4.607.40, bloemkool per 100 stuks 16.50—21.90. Aanvoer 560 maal 25 KG. gr. aardapp., 70 maal 25 KG. drielingen, 5900 bos peen, 1000 bloemkool. TER-AAR. 26 Juli. Veiling „St.-Phocas". prinsen z. d. 4.805, Snijb. 2.903.Stek 1.85, per 10 K.G. Augurken fijn 8.—8.60, fijn bJaaterd 5.105.70, basterd 2.60, grof 1.95—2.40, K.K. 0.55—1.23, Stip 1.10—1.05 p. 25 K.G. Veiling „Tuindersbetang. Aurgurkert grof 2.2.45, basterd 2.65, snijb. 2.953.15, prinsessen!), z. d. 5.70—5.90, witte pronkers 1.60, wagenaars 2.15, dubb. stampr. 2.30, snijboonen stek 1.701,95, bommen 0.95, knorrels 1.tomaten 10.10. UTRECHT, 27 Juli. Kaas. Aange voerd 176 wagens met. 54560 K.G. Prij zen: le soort 5256, 2e soort 4862, rijks- merk 50—54, zwaardere tot 56.Handel matig. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.38 '/2 Londen 32.077/g New-York '2.48 Parijs 9.731/2 Brussel 34.601 Zwitserland 47.88 Milaan 13.011'., Madrid 40.91 Oslo 66 38 Kopenhagen 66.37 Stockholm 66.52 Weenen 35.041 A, Praag 7.36'/« Geboren:, JOANNA PETB0NELLA MARIA Dochter x&n den HeeryMevBW.P.v. PAM- f ak r>ER Laak. Sunt. Wfgtkust^ed. O.-L Soengeï Penjfch. 1859?

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3