Vragenbus. Marktberichten. 1 VOOR ONZE KINDEREN. De buitenlandsche Pers en het N. 0. C. In een buitengewone vergadering van de Buitenlandsche Persvereeniging, welke gisterenavond in Café Riche gehouden is, is de volgende motie met algemeenc stem men aangenomen: De Buitenlandsche Persvereeniging, in buitengewone vergadering heden te Den Haag bijeen, ter bespreking van de weige ring van het N. O. C. tot het verstrekken van perskaarten aan haar leden voor de tweede spelpcriode der Olympische Spe len, "j gehoord de discussies, spreekt met alge- meene stemmen als haar meening uit, dat de motiveering van het N. O. C. tot deze weigering, als zou misbruilc gemaakt zijn van de in de eerste periode verstrekte kaarten en dat de groote buitenlandsche. bladen alleen voor specials" kaarten wensckten, op onjuiste gronden berust en constateert, dat bij de voorbereiding en ook tijdens het eerste gedeelte der Olym pische Spelen talrijke artikelen harer le den in de buitenlandsche pers zijn ver schenen. i spreekt haar diepe verontwaardiging uit over de lichtvaardige wijze van dupeeren van een groot aantal buitenlandsche cor respondenten in Nederland gevestigd, waardoor deze ernstig belemmerd worden in de uitoefening van hun functies, - constateert verder, dat zij hierdoor ook moreel in hun belangen groote schade lij den en draagt het bestuur op met alle ten dienste staande middelen, zoo mogelijk het N. O. C. in kort geding voor de Amster- damsche rechtbank te dagen, teneinde alsnog te verkrijgen, de door woordbreuk niet ter beschikking gestelde perskaarten. - en besluit deze motie ter kennis te bren gen van de binnen- en buitenlandsche pers en de zustcrvereenigingen in het buiten land. Naar het Yad. verneemt, wordt „woord breuk" aanwezig geacht, omdat de inder tijd voor de 36 vertegenwoordigers der buitenlandsche pers beschikbaar gestelde hoofdkaart, waarop 5 coupons worden uit- CORRESPONDENTIE. Theo van Scha ik, Leiden. Wel Theo, heb jij eens geprobeerd om een rympje te maken over den Zomer. Dat is flink! Doende leert men, niet waar? Kom, ik zal eens laten kooren, hoe Theo den Zomer bezingt. Als de Zomer komt. Als de Zomer komt, Rijpen de appels en de peren, En de vogels kwinkeleeren, Als de Zomer komt. Als de Zomer komt, Is het veld vaak onze woning En de bijen zaam'len honing, Als de Zomer komt. Als de zomer komt, Bloeien rozen en violen, En zingt 'fc meesje op groenen tak Als de zomer komt. Is dat nu voor een jongetj'e van negen jaar niet aardig gezegd? Dag Theo! Hubertus Mank, Leiden. Ik heb ook altijd nog een versje van jou, maar we zijn nu zoo heel ver af van de heerlijke Meimaand, met haar bloemen en vogels en eenden dio kwaken en koeien die loeien van lentevreugde, dat ik nu wel eens graag wat anders hooren wil. Maak eens wat over „De Zomer" of „De Vacantie"". Veel groetjes thuis! Dit geldt ook voor Gerrit Spruijt te Alphen aan den Rijn (Gouwsluis). Kees Laken en mijn neefjes van L i t h, Leiden. Ik wil Kees en Jan en Willy en Lambert in een adem noemen en bedanken voor hun mooie, keurige werk, dat inderdaad niet één prijsje, maar even veel prijsjes als inzenders waren, waard was. Dat werk is een lust om te zien. Ik reken op jelie viertjes vast weer bij den volgenden wedstrijd. Maken jelie veel groeten aan uwe ouders en ontvangen jelie de stevige vijf! Gretha van Du uren, Rapenburg Leiden. Wel mijn lief nichtje, wat een leuk opstelletje heb jij gemaakt. Als ik veel plaats had en het een beetje langer was, liet ik het plaatsen. Ik kan me best begrijpen, dat moeder blij was met haar Jantje, die al zoo braaf in de kerk te bid den ^at! Dag Gretha! Zie ik je vriendelijk gezichtje ook weer na de vacantie, als ik weer met raadsels komIk zal eens goed toekijken Corry Broeken, Leiden. Omdat jij zoo bescheiden bent, cn geduld weet te hebben, laat ik jouw opstel nog in de va cantie plaatsen. Maar., dat is een bekend sprookje! Doch doe ik het, om jou een ple zier te doen. Groet ook moedertje en vader van me! Johan de Graaf. Leiden: Denk aan onze afspraak! Jouw hoekje is.... al gereserveerd. Met hand en groet! Annie Bontje, Roelofarendsveen. Wat ik tegen zoovelen reeds zei, zeg ik weer. Laten we „De Mei" eens kalm laten rusten, tot het volgend jaar. Wel wil ik zeggen, dat jouw versje lang niet slecht was en als ik me niet vergis, kan ik nog veel moois van jou verwachtenDag An nie De prijs ligt nog op jou te wachten. Frits Smits, Leiden. Een keurig 'briefje heb jij geschreven mijn vriend, daar kunnen er velen een puntje aan zui gen. En het versje? Dat heeft moeite ge kost, als no. IV van de raadsels! Maar weet wel, hoe meer moeite, hoe meer vol doening. Na de vacantie zie ik jou weer en da'nzal ik jouw mooie verhaaltje eens gauw plaatsen. Dag Philippus! Met hand en groet voor allen, maar vooral voor jou! Riek Goddijn, Leiden. Het versje gegeven, loopt tot 29 'Augustus, zoodat deze ook voor het nu komende deel der spelen als geldig moet worden beschouwd. Wanneer derhalve nu geweigerd wordt de 5 coupons te verstrekken, meent men hier met een geval van woordbreuk te doen te hebben. Congres C. I. 0. Het Persbureau Nederlandsch Olympisch Comité deelt ons mede: Naar aanleiding van de berichten in de pers over de besluiten, welke in de zitting van 26 Juli genomen zijn ten aanzien van voetbal en tennis, wijst de president van het C. I O. met den meesten nadruk op het gevaar van niet-officieele en voorbari ge berichten, daar nog slechts een commis sie is benoemd om deze kwestie en de con sequenties, welke daaruit kunnen voort vloeien te bestudeeren. De Nederlandsche roeiers. Gisterenavond zijn o pde roeibaan te Sloten weer een paar proeven genomen met' eenige ploegen, teneinde uit te maken of -.e zouden worden ingeschreven voor de Olympische Spelen. Het resultaat is geweest, dat men het niet heeft aangedurfd, de vier met stuur man (zooals men weet de Spaarne-vier met een Triton-roeier als tweede slag) in te schrijven, zoodat wij in dat nummer op de Olympische Spelen niet zullen zijn verte genwoordigd. De proef met de dubbel skiff, bestaande uit Pieterse en Cox, had beter resultaat: die zal worden ingeschreven. Alleen zou den wij ten opzichte van deze ploeg nog de opmerking willen maken, dat het wellicht aanbeveling zou verdienen Pieterse slag en Cox boeg le laten zitten. Thans is dat juist andersom. Maar o.i. zou de ploeg daardoor aan snelheid winnen. Voorts is gisteren besloten om Zondag ochtend in Delft de acht van Laga een paar proeven te laten afleggen en tegelij kertijd zal dan ook de twee zonder stuur man nog aan een proef worden onderwor pen. van jou en Tini zijn klein, maar daarom juist mooi. Kom ik zal eens laten hooren, dat mijn lievo nichtjes al het zoo aardig weten te zeggen. Naar buiten. Hoe heerlijk is 't in 't stille bosch, Waar we rusten op 't zachte mos; En luistren naar 't voog'len koor, Dat jubelt. Wij zijn een en aloor. Ook is het heerlijk in de groene wei, Waar dartele vlinders spelen en de bij Rondom ons vliegt, die speurt van bloem Tot bloem en ons droom'rig stemt met haar gezoem! Riek Goddijn. En nu zullen we Tini het woord geven. Naar Zee. Wij gaan naar buiten naar de zee, En juichen reeds bij voorbaat, hé Dan spelen wij in, 't mulle zand, Of zoeken schelpjes aan 't strand. En zijn we moe van 't ravotten en 't spel, Dan rusten wij in en drooraen wel, Van schippers, die varen op de deinende zee. Of van elfjes, die komen met de golfjès mee. -V-: Tini Goddijn. Wat zegt u daarvan? En nu zullen we het voor vandaag eens laten. Onze Cor respondentie is meer dan langGoddank, het stapeltje wordt al kleiner. De volgende week volgen weer anderen! Ik wensch alle Neefjes en Nichtjes veel plezier. Met hand en groet voor u allen, Jelie liefhebbende Oom WIM. Suze. Suze van Dalen was ziek. Nu al bijna drie weken. De dokter kwam iederen dag, want het was longontsteking had hij ge zegd en dat is 'n heel gevaarlijke ziekte. Ongeveer een week voor dat Suze ziek werd, had ze van de juffrouw op school 'n pot met drie hyacinthenbollen gehad omdat zij zoo goed haar best had gedaan. Nu vroeg zij iederen keer maar aan Moe der: ,Moe als de hyacinthen uit zijn zal ik dan beter z.ijn". „Ik hoop van wel Suus" antwoordde Moeder dan. Juffrouw vaa Dalen moest dikwijls heele dagen weg. Zij ging altijd bij verschillende menschen naaien en ander huishoudelijk werk doen. Mijnheer van Dalen was al twee jaar ge leden gestorven. Eerst had Moeder wel wat overgespaard, maar toen dat ook niet meer ging kwam de armoede al gauw de woning binnen en toen moest zij noodge dwongen zelf wel uit werken gaan. Zoo kwam het dat Suze soms heele dagen al leen was. Dat vond zij natuurlijk wel ver velend, maar er was immers niets aan te doen, en als moeder dan 's avonds thuis kwam vond zij 't zooveel te prettiger, dan werd het kacheltje opgepord, thee gezet, enz., dan was het ten minste niet meer zoo stil door huis. Maar ook de hyacinthen werden niet vergeten. Zij schoten dan ook vlug op en na eenigen tijd kwamen er al knoppen in. Ook Suze ging goed vooruit. Toen de eerste hyacinthen uitkwamen mocht Suze alweer opzitten, na eenigen tijd was ze dan ook geheel beter. Ziet u moeder, nu zijn de hyacinthen nog niet allemaal uit, en nu ben ik al beter. Nu werden het weer betere dagen voor Suze. zij ging nu weer naar school en als zij dan 's avonds thuis kwam, was Moeder ook al thuis. Maar ook deze vreugde duurde niet lang. Na 'n poosje werd Suze's moeder ziek. Het was zwakte ha-d de'dokter ge zegd en zij moest rust houden en verster kende middelen gebruiken, maar daardoor kon Moeder niet meer uit werken gaan en zoodoende stond de armoede al gauw voor de deur. Nu kon zij natuurlijk ook geen versterkende middelen gebruiken. Moeder ging steeds meer en meer achteruit, het werd zelfs zoo erg dat de dokter weinig hoop meer gaf en Moeder na eenigen tijd stierf. Maar toch stond Suze nog niet alleen op de wereld, want kort voor Moe der stierf had zij gezegd: „Suze als ik er niet meer ben, heb je toch nog 'n Moeder, je Moeder Maria en haar moet je om hulp en troost vragen". Suze ging nu eiken morgen voor ze naar school ging voor het Mariabeeld knielen cn vroeg haar om hulp nu zij moederloos geworden was. En wer kelijk Maria hielp. De juffrouw waar Suze bij in de klas zat woonde in Schiedam, maar was in de stad waar ze onderwijzeres was ook gaan wonen, en toen kwam zij enkel Zaterdags naar Schiedam tot Zondagavond, waar haar ouders woonden. Juffrouw van Rijn, zoo heette de juffrouw, had er thuis eens met haar ouders over gesproken dat Suze van Dalen 'n weesje was geworden. Nu waren ze overeen gekomen dat zij in Schiedam kwam wonen bij de familie van Rijn. Suze vond het wat prettig dat zij bij die goede menschen als hun kind werd opgenomen. Zij kon de juffrouw niet ge noeg bedanken en vooral dankte zij haar Moeder Maria, dat zij haar gebed ver hoord ha-d. Den volgenden dag ging Suze met juffrouw van Rijn al naar Schiedam. Later is Suze van Dalen 'n goede hulp ge worden voor haar pleegouders. Mien Goddijn. Het arme kind. Ver in een dorpje woonde een vader met drie kinderen. Een meisje van zes, een jongen van acht en een meisje van elf jaar. De vader was dikwijls dronken en de moeder had daar veel verdriet van. Eens werd ze ziek en ging dood. Twee van de kinderen gingen naar opa en opoe. De derde moest naar een tante ver van hun huis. In 't begin moest ze maar 'n kle-in beetje werken o.a. op de kinderen passen, schoenen poetsen, grond aanvegen, kopjes wasschen enz. Maar dat prettige leventje duurde niet lang. Het word al meer en meer; ten laatste moest ze haast de heele huishouding doen .Het meisje klaagde hier over bij haar oom. Deze zei: „Bevalt 't je niet, ik weet een beter baantje voor je". Hij stuurde haar nu eiken dag naar het station met een kistje vol lucifersdoosjes die zij moest verkoopen. Eiken morgen kwam er 'n heer voorbij die van haar een doosje kocht. Meestal kreeg ze iets, b.v. een appel of een peer of 'n paar centen, maar altijd wat. Op 'n mooien zomermor gen had het meisje den man niet gezien. Om negen uur kwam hij er pas- aan met een betrekkelijk nog jonge vrouw. Hij stelde het meisje voor aan de dame. Hij kocht weer 'n doosje lucifers als naar ge woonte; maar nu kreeg zo niet 'n paar centen maar een gulden voor haar spaar pot. Je moet weten al de centen die ze kreeg deed ze in 'n zakje dat ze gevon den ha-d. We verplaatsen ons nog even naar de vader van 'j; meisje. Hij ontving op een Zaterdag een brief van een heer die in 't zelfde dorp woonde als dat meisje. De heer vroeg of hij op Zondagmorgen om acht uur bij hem wou komen. De vader kocht nu geen borrel want dat moest hij voer 't reizen gebruiVvn. Hij maakte een koffer gereed dat hij gauw vertrekken kon. Den volgenden morgen vertrok hij om 8 uur en kwam om $.30 uiVr bij z'n doch tertje aan. Gelukkig v\Ja&' tante niet thuis en kon hij vlug naar den heer gaan. Het meisje bracht hem tot het huis, waar de heer woonde en ging weer gauw terug. Ondertusschen werd daa-r veel gepraat over het lucifersmeisje. Je moet weten dat die heer Jn vriend was van den m3n en nu vroeg hij of 't meisje bij hem mocht komen dienen. En zoo gebeurde het en zij bleef bij haar weldoener, tot zij groot was en toen zij zelf een huishouding ging opzetten, ontving ze een rijken bruidsschat. Nelly. Beppie. Beppie was een lief jongetje, dat geen vader of moeder meer had. Hij had nog wel familie maar die wilde hem niet heb ben. Ze zeide: „Beppie is nog zoo klein, hij kan nog niets verdienen!" Maar in het zelfde dorp woonde een vrouw, die nog meer van die jongetjes hield, daar ging hij dus maar heen. Maar 't was geen erg leuk mensch hoor en geen van de jongens hield van haar. De jongens noemden haar meuje. Eiken morgen moesten de jongens de stad in om te bedelen en als ze dan niet genoeg geld opgehaald hadden naar haar zin, kregen de joïigens zooveel klap pen, dat ze huilend naar bed gingen, want eten kregen ze toch niet. Zoo ging 't een tijd voort en t begon Beppie knap te ver velen. En zoo gebeurde het op 'n avond dat Beppie niet meer naar het huis terug ging, maar wegbleef. Hij had dien dag meer gekregen als anders en daar ging hij 'n paar broodjes voor koopen. Midden in de sta-d stond een mooi huis dat bewoond werd door een goede heer. Aan een zijkant van 't huis was in den muur 'n groote in ham. Daar ging Beppie in en probeerde te slapen. Voorin was 't niet erg warm en al verder en verder kroop Beppie erin tot- hij op 't laatst naar beneden gleed. Hij bevond zich juist in de kooi van 'n mooie beer welke die heer eens van een van zijn vrienden had gekregen. Nu lag Beppie daar en hij voelde opeens iets harigs langs z'jn hand. Nu begreep Beppie ineens alles. ..Lieve Moeder Maria" bad Beppie, „laat die beer mij geen kwaad doen". Gelukkig 't. hielp. Beppie's bidden, want Bruintje deed hem in 't geheel niets. Integendeel hij ging strak tegen hem aanliggen, likte hem over zijn. hand en bromde gpnoeglijk. Toen was Beppie in 't geheel niet meer bevreesd. Hij streelde 't dier een poosje en ging toen lekker slapen, 's Morgens in de schemer stond hij op en ging weer be delen. Dien dag ging het weer beter als de vorigen dag en hij ging 's avonds weer naar zijn Bruintje terug. Hij had dien dag een extra broodje voor zijn Bruintje gekocht en dat gaf hij hem 's avonds. Daarna streelde hij hem weer een poosje en ging toen slapen. Zoo ging het dag in dag uit. Maar op 'n morgen was Beppie slaperiger als anders pn hij had nog geen zin om weg te gaan. Hij bleef nog 'n poosje liggen. Maar even later kwam de oppasser om Bruintje eten. te brengen en die schrok zoo geweldig dat hij hals over kop naar zijn Meester ging, want hij dacht dat Bruintje -een kind aan Jt opeten was. Dé heer ging natuurlijk direct mee. Nu moest Beppie alles vertellen en de heer kreeg zoo'n medelijden met hem dat hij altijd bij dien heer mocht blijven. Op 'n keer kreeg die heer eens visite en wel van den gever van Bruintje. Nu de heeren vonden 't alle maal erg leuk. Toen de heer en Beppie nog lange jaren gelukkig geleefd hadden, werd de heer ziek en stierf. Beppie kreeg al zijn bezittingen en hij leefde nog lange jaren rijk, gelukkig en tevreden. Nel v. d. Worp, Kamerik. Tournooi. In blinkend harnas In rok of curas, Komen ridders aan, Die in 't strijdperk gaan. Wapens kletteren op Zwaard en schildgeklop, Plots'ling stuiven zij In gesloten rij Werpen elkaar in 't zand, Onstuimig als een brand. Bekampen elkaar de prijs Of d'eerste plaats der lijst. Rooie Kees. Het A B C van Adriana van Kempen. A is Aardig te maken een stuk B is Bemoedigend met kans- op geluk C is Cent het begin van het kapitaal D is Dapper vlug en royaal E is Eerlijk duurt het langst F is Familie met hartelijk ontvangst G is Goedheid wat iedereen past H is Hoogmoed velen tot last I is Ingezonden de raadsels op tijd, J is Jongen die werkt op tijd K is Krachtig en flink bij de hand L is Lezer van de Leidsche Courant M is Meester, dié ijvert op school N is Neefjes vol vreugde en jool O is Oom Wim heel accuraat, P is Prachtig, hij zegt waar het, op staat Q is Quitantie het liefst maar betaald R is Rijkdom waardoor menigeen dwaalt. S is Schiphol waar ze vliegtochten maken T is Tekort heel dikwijls in. zaken U is Uitkomst van den raadselwedstrijd V is Verblijden door niemand benijd W is- Waarheid wie hoort daar veel van X is Xaverius: een Heilige Man IJ is Ijsbeer een gevaarlijk beest Z is Zalig zijn de armen van geest. HET LIJDEN VAN HET ARMENISCHE VOLK door den beroemden Poolonderzoeker Fridtjof Nansen. De tijd der absolute heerschappij over Armenië is een aaneenschakeling van gru weldaden legen dit volk; maar ook de Jong Turksche regeering die vijandig te genover den godsdienst stond, staakte de vervolgingen der Armeniërs niet. Integen deel: volgens verslag van den Duitschen consul van Juni 1915 werden in Erze- rum in 4 dagen tijd op bevel der regee- ring 25.000 vrouwen en kinderen vermoord in September 1915 beval de Turksche mi nister van buitenlandsche zaken, Talaat Bey dat alleen de kinderen beneden de 5 jaar in leven mochten blijven, daar zij misschien nog als Turken opgevoed, kon den worden. Lepsius, die onder den titel „Duitsoh- land en Armenië 19141918" een verzame ling van diplomatieke stukken over dit onderwerp gepubliceerd heeft, berekent dat in de jaren 1915 en 1916 van de 1.S45.450 Armeniërs er ongeveer 1.000.000 gedood, en van de rest ongeveer 200.000 verbannen en verkocht zijn; 250.000 zijn naar Trans-Kaukasië en Egypte gevlucht en 200.000 uitgehongerd, opgesloten in een Concentratiekamp. Volgens Turksche be richten b.v liggen in een enkel con centratiekamp aan de Euphraat 55.000 Ar meniërs begraven, dicht bij datzelfde kamp zijn in 1915 60.000 verbannen Arme niërs „verdwenen". In Bakoe werden op een enkelen dag terwijl de commandeerende Pascha met zijn officieren een feestdiner hield, in de straten 2030.000 Armeniërs doodgesoho- ten. In dezeji vreeselijken noodtoestand slo ten de Armeniërs zich in den wereldoorlog bij de Entente aan en kregen in 1916 en in 19181920 van de Engelsche Regeering in 1918 van de Fransche regeering de belof te een onafhankelijken vrijen staat te mo gen stichtenin het nooit geratificeerde verdrag van Sèvres (1920) tusschen Turkije en de Geallieerden werd Armenië als een souvereine staat erkend. De Turken be kommerden zich natuurlijk niet om deze beslissing, die heelemaal geen rechtsgel digheid bevatte en zetten hunne vervolgin gen voort. Een groot gedeelte van het Armeensche gebied sloot zich, toen zij zich van de Geallieerden voor wie toch 200.000 Ar meniërs in den oorlog gesneuveld waren verlaten zagen, bij de Unie der Trans Kau- kasische Sovjet republikeinen aan. Hier maakten de Mogenheden gebruik van als voorwendsel, om de Armeniërs, die nog steeds verdrukt werden, iedere beloofde hulp te onthouden. Ook de Volkerenbond deed niets in hun belang, behalve dat hij in 19201921 en 1922 in zijn vergaderingen telkens weer met algemeene stemmen be sloot, „alle maatregelen te nemen", om aan de Armenische tragedie een einde te maken. Hij droeg Nansen op een studie reis door Armenië te maken; maar van de hulpmaatregelen, die de onderzoeker voorsloeg, werd niets uitgevoerd. De Ar meensche kwestie is nog steeds onopge lost. Naicveteit van de jeugd. Politieagent, die een jong meisje wil be keuren wegens fietsen zonder licht. Hoe is uw naam? Jong meisje blozends Ik heet Jetty Jensen.... en u? Vraag: Tot wien kan ik mij wenden om inlichtingen voor de reisvereeniging, die Zondag naar Nijmegen vertrekt? Antwoord: Wend u tot den heer Schinck, Hoogewoerd 16, Leiden. Vraag: Weet u een middel om het ruien van een herdershond te verhelpen? Antwoord: Wij kennen geen middel daarvoor, doch wend u tot een dierenarts. Vraag: Wat- is de kortste weg per auto van Warmond, naar Yeghel? Hoeveel K.M.? Antwoord:1 Warmond, Leiden, Al phen, Woerden, Utrecht, Houten, Schalk wijk, Culemborg, Geldermalsem, Zalt-Bom- mel, Hedel, Den Bosch, Middelrode, Veghel Afstand 115 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Wychen. Hoeveel K.M. 1 Moet men voor de provincies, waar men door trekt nog rijbewijzen aanvragen? Waar moet men een bewijs van Nederlander schap aanvragen en wat zijn de kosten daarvan Antwoord: Leiden, Alphen, Woer den, Utrecht, Zeist, Driebergen, Doorn, Leersum, Amerongen, R henen, Opheus- den, Dodewaard, Deest, Bergharen, Her- Jnen, Leur, Wychen. Afstand 120 K.M. Rij bewijzen voor de provincie zijn niet noo- dig. Een bewijs van Nederlanderschap kunt u aanvragen ter gemeente-secretarie. De kosten bedragen 1. Vraag: Welke is de kortste weg van Alphen naar Valkenburg (L.) Hoeveel K.M. Antwoord: Alphen, Utrecht, Houten, Culemborg, Geldermalsen, Hedel, Den Bosch, Helmond, Nederweert, Grathem, Panheel, Maasbracht, Susteren, Sittard, Gcleen, Spanbeek, Schimmert, Valken burg, Afstand omstreeks 215 K.M. Vraag: Wat is de kortste weg van Gouda naar Eindhoven? Hoevel K.M. Antwoord: Gouda, Haastrecht, Schoonhoven, Nieuwpoort, Goudriaan, Go- rinchem, Woudrichem, Neer- en Op Andel, Eethen, Drongelen, Waalwijk, Loon op Zand, Tilburg, Moergesteld, Oirsckot, Best, Eindhoven. Afstand 100 K.M. LISSE, 27 Juli. Droge bloembollenveiling Aanvoer pl.m. 4000 mand. Onderstaande prijzen geiden alleen voor eerste kwaliteit. E.v.T. King o. t. Yellow 7.257.45, Diana 1-75, Duch. de Parma 3.804.10, Roi Cramoisie 2.40, Cram. Brillant 1.30— 1.50, Gele Prins 4.405.00, Due de Ber lin 4.60, Fred. Moore 3.454.00, Gris- delin f 1.902.20, La. f 1 an Scarlet Dc 2.402.65, Verm. Brillant 4.454.55, Max Kinley f 3.85, Oostenrijk 2.70—2.75, Witte Due Max 1.45—1.85, Flamingo 3.603.70, Mon Tresor 8.00 8.05, Prosperity 3.754.10, Joost v. d. Vondel 3.454.00, La Precieuse 3.85, Goudvink 5.60, Proserpine 5.105.50, van der Neer f 7.20, Grand Due 8.10 830, Witte Valk f 3.90—420, Éleonora 3.10, Herm. Schlegel 3.60, Crimson Queen 3.45—3.95, Coul. Cardinal 4.25— 4.55, La belle Alliance 4.25, Lady Boreel 3.85, Rose La Reine 3.653.95, Bril lant Star 3 904.30, Cullinan 5.60, Ibis 5.70, Rose Précose 9.00, Hobbema 4.60 4.65, La Matador 4.50, Rijzende Zon 6.90, Ophir d'Or 6.10, Prince de Linge 5.10; Croc.: Mont Blanc 3.754.00, Purpurea 3.30. Brunow 2.10, Walter Scott 3.20, Meijerbeer 2 55, Maximi- liaan 2.20, Geel f 3.55; D.v.T.: Murillo 2.30—2.90, Thournesoll 5.70—5.90, Sal- vator Rose 4.204.50, Vuurbaak 4.35 4.70, Theeroos 2 80—3.05, Cour d'Or 5.05—5.80, Lücretia 3.90, Gloria Solus 4.30, Schoonoord 4.30, Rubra Max. 3.70, El Toreador 11.05. Imperator 4.95: D.w.T.: Pr. of Haarlem 1.35— 1.40, Zulu 2.55, Centenaire 1.30, Bar- tigon f 1.702.10, Rauwenhoff 1.55 1.65, Elisabeth 1.55, Will. Pitt 2 70— 3.15, Vict. d'Olivière 4.00, Fame. San ders 1.301.60, Mad. Krelage 1.35, Ton- naye 1.401.50, Clara Butt 1.20, Will. Copland 2.152.50, La Candeur 1.50, Dream 2.40, Ariadne 2.80, Sierr. van Flora 1.60, La- Tulipe Noire 3.00. Mas sachusetts 1.50; E.N. Emperor Rond 3.05, Irving 3.40, Ornatus 1.601.80, Princeps 2.503.15, Emperor 4.60 4.95, Sir Watkin 4.905.40. Princeps Max 3.10, Empress 4.404.90, Glory of Lisse 2.402.70, Homespun 2.75, Gol den Spur 4.855.45, Victoria 4.30— 5.20; D.N.: Von Sion 4.95—5.50: E.L.T.:' Ingl. Yellow f 2.002.20, Orange King 1.70, Ingl. Scarlet 2.00. Le Merveille 1.50, Mr. Moon 5.10, Golchicum Aut. Maj. f 1012, Lil. Crown. Imp. Aur. 20 op 20.80, idem 1S-20 17.00, Scilla Si- beriea f 1.50. LEEUWARDEN, 27 Juli. Boter. Aan voer 13/2 en 60/6 v. Mijn. Hoogste prijs f 1.98, middenprijs 1.96, laagste ƒ1.81. Veiling hoogste ƒ1.92, laagste ƒ1.81. Vei ling hoogste 1.85, laagste 1.72. Noteering van de commissie 2.04, Commissie Bond van C'oop. Zuivelf.) 2.02. Kaas. Sleutelkaas 3158 et., nagel kaas tot 35 ct„ Goudsche 4280 et., Edam mer 2480 ct. Aanvoer 45.228 K.G. BOSKOOP, 27 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 31 32 ct., Golden Ophelia 35 ct., Marcel Rou- ger 65 ct., Hadley 4975 ct.. Cl. Pcmet 50— 96 ct., Columbia 4055 ct., Butterfly 3261 ct., Mae Keiler 75 ct., Wilhelm Kordes 76 ct.. Polyantharozen 43 ct. Diversen per bost Dahlia's gr. bl. 3040 ct., Gladiolen 2129 et., Lathyrus 611 ct., Anjers 2835 ct., Gypsophylla. 8 ct., Flox 1018 ct., Zwarte acers 78 ct., Lilium Longiflorum 4 ct. per kelk, Chrysanthemum gr. bl. 22—27 ct. per stuk.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 12