Elprine-Zegp Jet. Buitenl. Berichten. PRBMA p Ned. Oost-lndië. Do poging tot het doen ontsporen van het Haarlemmermeertreintje. Inzake de poging gedaan om Zaterdag het Haarlemmermeer treint je in den Leg- meerpolder te doen ontsporen, verneemt heb „Hbld." nog: De machinist had bij het passeeren ter plaatse een schok gevoeld. Hij deelde dit mede aan een ploegbaas, die een onder zoek instelde, waarbij een spijker werd ge vonden zooals gewoonlijk worden gebezigd om de rails aan de dwarsliggers te beves tigen, doch die tot een model behoorde, dat niet meer gebruikt wordt. De plaats waar de spijker gevonden werd en de daarop aangetroffen inkervingen wezen er op, dat deze vermoedelijk op de rails ge legen had. Later bleek, dat een tweede spijker van hetzelfde model eenige meters verder naast de tegenovergestelde rails lag. Het onderzoek wees uit, dat deze spijkers waren geplaatst met den kop in de z.g. railsgroeven en het uiteinde op de rails zelf. Daar deze spijkers in de rails waren bevestigd bij een bocht mag van een geraffineerden opzet gesproken worden; ook de wijze van plaatsing geeft hiervan blijk. Het voortgezet onderzoek bracht aan het licht, dat deze spijkers waren losge maakt uit een balk, welke zich naast de rails bevond bij een thans niet meer in gebruik zijnd spoorwegoverwegje. Ook an- -lere zaken, welke voor het onderzoek en le opsporing der daders van belang zijn, verden nog gevonden. Verdachte van een laffen diefstal aangehouden. Ongeveer een maand geleden werd de eigenaar van een eethuis op het Waterïoo- plein te A'dam opgelicht. De doove en blinde man had een Duitsche vrouw als werkster in dienst, di9 haar man op zeke ren avond in de gelegenheid stelde den eigenaar te berooven. Ongeveer drie en een half duizend gulden wist hij den blin den man afhandig te maken. De dief bleef sindsdien onvindbaar. Dezer dagen heeft de - politie van het bureau "Warmoestraat een man gearresteerd die een vrouw met een revolver had gedreigd. Spoedig bleek dat hij dezelfde was als den vermoedelijken dief. Hij bekende de spaarduitjes gestolen en opgemaakt te hebben en werd toen in het Huis van Bewaring opgesloten. Zijn vrouw, medplichtige, was reeds naar het buitenland vertrokken. Dwars door een golfbreker. Men meldt ons uit Amsterdam:' Gisteren werd het motorvrachtschip „Poelau Laut' van de Stoomvaartmij. „Ne derland" en gebouwd door de Ned. Scheepsbouwmaatschappij, te water gela len. Onmiddellijk, nadat het schip zijn ele ment had gekozen, ploften de ankers in het water. De „Poelau Laut" bleek echter den smaak van het varen reeds te pakken te hebben; de ankers vermochten haar ten minste niet in haar vaart te stuiten, want rechtuit rechtaan stevende het achterschip toe op den houten golfbreker, die zich in het midden van het Y verheft. Een hevig gekraak, een gewirwar van links en rechts op het water neervallende brokstukken, en het vernielingswerk was verricht. Als een mes door boter had de- „Poelau Laut" zich dwars door den golfbreker een weg ge baand. Gelukkig was haar vaart thans vrij wel gestuit en kwam zij vlak voor een ach ter den golfbreker liggenden baggermolen, waarvan de bemanning een paar angstige oogenblikken doormaakte, tot stilstand. En daarmede was ook de spanning bij de tallooze toeschouwers, die behalve het schouwspel van den doop nog op een ex tra, door niemand voorziene emotie ver rast waren, ten einde. De heer D. Goedkoop Dzn. nam het ge val van den luchtigen kant op: „Ik geloof niet, dat het schip eenige schade heeft op- geloopen", zeide hij. „Bovendien hebben wij nu een prachtig uitzicht gekregen door de pas ontstane opening 1" voegde hij er lachend aan toe. Wildwest-manieren in de hoofdstad? Aan het bureau Siugel te Amsterdam is een Amerikaansch zakenman komen bin nenstappen, die een zeer zonderling ver haal deed. Hij verklaarde namelijk, dat hij Woensdagavond in het theater Tuschinsky had doorgebracht en zich te ongeveer kwart-voor-twaalf op het Bembrantplein had bevonden. Dronken was hij niet, wel liad hij in den loop van den avond eenige storken drank tot zich genomen. Op den hoek van het plein werd hij aangesproken door een donker uitziende vrouw. Deze gaf hem mot een hard voorwerp een stoot ia dc zijde en sprak in het Engelsch: Stap in die taxi. Terzijde kijkende bemerkte de 'Amerikaan dat het voorwerp, dat de vrouw tegen zijn zijde hield, een automa tische revolver was. Aan den andern kant bevond zich ook een vrouw, die eveneens een revolver tegen zijn lichaam drukte. De vreemdeling, die zooals hij zeide, in Amerika wel afgeleerd had met vuurwa pens te spotten, voldeed aan het bevel en stapte in de taxi. Onder het rijden bedreigden de vrou wen hem voortdurend met de vuurwape nen, terwijl een hunner uit zijn achterzak een zwarte portefeuille haalde, waarin zich biljetten van 5 en 10 Engelsche pon den bevonden. Het gezamenlijke bedrag be loopt ongeveer in Nederlandscho munt om gezet 840. Mot ruwe hand trok een der vrouwen de bankbiljetten er uit. Hij toonde de politie en zwarte porte feuille, die aan de binnenzijde inderdaad een scheur vertoonde. Nadat deze berooving had plaats gehad, lieten de vrouwen do wagen stoppen en gaven den Amerikaan gelegenheid om uit te stappen. Welke wagen het geweest was, kan de vreemdeling zich niet herinneren, hij wist zelfs niet meer of de auto open of dicht was geweest. Het punt waar hij was uit gestapt heeft hij niet herkend. Slechts kon -hij verklaren, dat- een der vrouwen gekleed was in een donker eostnum met witte kou sen en een nauwsluitend hoedje droeg. Zij sprak Engelsch, doch was vermoedelijk van een andere nationaliteit. Het kwam den aangever voor, dat een harer 'n Pooï- sche was. Later heeft hij kunnen nagaan dat een gedeelte der verdwenen bankbiljetten er tien waren van 5 pond. De nummers lig gen tusschen E36401 en E36412. Twee had hij er te voren reeds uitgegeven. Nadat hij was uitgestapt en alleen op straat stond, heeft hij een taxi aangeroe pen en heeft zich daarmede naar zijn ho tel laten rijden. Uit de verklaringen blijkt, dat de plaats, waar de vrouwen den man hebben genoopt in den auto te stappen, precies gelegen is onder de lantaarn van het posthuis der politie, hoek Bembrandtplein en Halve maansteeg. Een Amsterdammer die den Amerikaan die hier voor zaken was goed kende, zei voor diens betrouwbaarheid te kunnen in staan, aldus de „Tel." Een gezin op straat gezet. Voor ongeveer een jaar geleden vestig de zich te BenningbroekSybekarspel bij Hoorn het echtpaar B., man, vrouw en drie kinderen, de laatsten allen jongens tusschein acht en twaalf jaar. Zij kwamen uit de gemeente Abbekerk. De man was boerenarbeider. Het echtelijk leven was echter zoo slecht, dat de man zijn vrouw verliet. Hij moest thans werkzaam zijn te Hilversum. De kinderen bleven bij de moe der. Zij verdiende den kost zooveel moge lijk met hier en daar uit werken te gaan, den laatsten tijd met het plukken van bes sen. De vrouw kreeg bij den veehouder B. een tamelijk groote huurschuld. Haar was aangezegd deze aan te zuiveren, maar daarom bekommerde zij zich niet. Het ge volg was, dat de vrouw vorige Vrijdag het huis werd uitgezet. De burgemeester, met het geval in ken nis gesteld, wees haar als standplaats voor haar inboedel een gemeente-erf aan, lig gende in de Kerkelaan, bij de Ned. Her vormde Kerk te Benningbroek. Daar ver bleef zij dien dag. Maar toen zij 's avonds nog geen beschutting had, werd haar door den burgemeester als verblijfplaats een ar- arbeiderswoning aangewezen, die leegstond. De vrouw verkoos daar niet in te gaan, maar stelde als eisch, dat zij moest wonen in de leegstaande pastorie van de kerk. De burgemeester heeft haar de sleutels van de arbeiderswoning aange boden, waarbij hij op merkte, dat zij an ders onder den blooten hemel moest ver blijven. Ten slotte stemde de vrouw toe en ging in de woning. Den anderen dag echter verliet zij dat huis weer en sloeg haar bivak ten- anderen male op op het gemeente-erf aan de Ker kelaan. Overdag ging zij weer bessen pluk ken, terwijl de kinderen hier en daar rond zwierven. Tegen den avond, toen de vrouw van het werk terugkeerde, ging zij haar eten bereiden en begon daarvoor een vuurtje te stoken. Voor de omliggende perceelen stak daarin brandgevaar en we derom wees de burgemeester haar de ar beiderswoning aan. De vrouw weigerde pertinent er in te gaan, waarop de burge meester een vrachtauto liet komen en den inboedel deed verhuizen naar een stuk weide, waar de vrouw geen kwaad kon verrichten. Daar vertoeft zij thans nog on der den blooten hemel. Zij heeft gezegd den inspecteur der Volkshuisvesting te zullen verzoeken de haar ter beschikking gestelde woning af te keuren. De vrouw heeft intuschen, naar de Tel. nog ver neemt, zich bereid verklaard, voor een be drag van 1000 de gemeente te verla ten. ONGELUKKEN. DE ITALIA-RAMP. Nieuwe reddingspogingen. Uit Kingsbay wordt gemeld, dat de „Braganza" weer naar de Alessandri-groep en Amundsen in Oostelijke richting zou gaan zoeken, zoodra de „Citta di Milano" uit Narvik zou zijn teruggekeerd. Er be staat zelfs de mogelijkheid, dat de „Bra ganza" zal trachten tot het Frans Jozef eiland door te dringen. Men is in deskundige kringen te Oslo van meening, dat het doelloos is de „La tham" ten Oosten van Spitsbergen te zoe ken en dat nasporingen langs de kust van Frans tfozefland wegens ijstoestanden niet voor half Augustus kunnen worden aange vangen. De Noorsche robbenvangers, welke zich in deze wateren bevinden, zouden zeker hun best doen om de nasporingen te steu nen, vooral daar van particuliere Zweed- sche zijde een belooning van 10.000 kronen voor het vinden van Malmgrens' lijk en van Noorsche zijde een gelijke belooning voor het vinden van de „Latham" .werd uitgeloofd. Mariano in het ziekenhuis te Narvik achtergebleven. De trein, die Nobile en zijn mannen, als mede de leden der Zweedsche hulpexpedi tie naar het Zuiden voert, heeft aan slechts enkele stations de belangstelling van eeni: ge honderden nieuwsgierigen. Er hebben geen demonstraties, van welken aard ook, plaats gehad. Te Kiruna in Noord-Zweden bevonden zich ongeveer 3000 toeschouwers op het perron toen de Italianen en Zweden zich naar de restauratie begaven. Eerst stapten de Zweden uit den trein, gevolgd door de Italianen, die eerst wat zenuwachtig leken, doch na den maaltijd geheel gerustgesteld werden. Dit was hoofdzakelijk het gevolg van het feit, dat Lundborg Nobile een arm gaf om hem te helpen, langs het perron te wandelen. Alle Italianen waren in burger- kleeding. Mariano moest ten gevolge van zijn zwakke gezondheid in het ziekenhuis te Narvik achterblijven. Touring car in een ravijn gestort. Eendoode en zes ernstig gewonden. Een touring car van den gewonen dienst der Midi-spoorwegen is tusschen Cerbère en Banyuls-sur-Mer, departement Pyreüées INGEZONDEN MEDEDEELING. 0P VERTOON VAN DEZEN BON Orientales, in een ravijn gestort. Een dei- inzittenden werd gedood, zes anderen ern stig gewond. Bij het afdalen van een steile helling verloor de chauffeur de macht over zijn stuur, met het gevolg, dat het zware voertuig 15 meter omlaag stortte in de droge bedding van een rivier. Treinbotsing. Zes gewonden. Gisternacht botste bij Nieborouw in Congres-Polen, ingevolge een nalatigheid van den dienstdoenden beambte een perso nentrein tegen een goederentrein. Zes personen werden gewond. Een kruitmagazijn in de lucht gevlogen. Geen slachtoffers. Uit Norfolk (Virginië) wordt gemeld: Een magazijn, waarin zich rookloos kruit bevond, en dat ongeveer 65 M. lang en 15 iM. breed was, vloog even na middernacht in het munitiedepot der Marine te St. Ju- lien in de lucht. Er wordt geen melding gemaakt van slachtoffers onder de vijftig militairen en enkele burgerlijke employé's, die er werkzaam waren. Overstroomingen in Siberië. Reeds menschenlevens te betreuren. De overstroomingen in Siberië in het gebied van de Lena en de Amoer nemen ernstige afmetingen aan. Er zijn. reeds menschenlevens te betreuren. Offers van de Jungle. Evenveel menschen ais wilde dieren gedood. De prijs, dien de jungle in het vorige jaar van het volk van Britsch-Indië heeft- geëischt, was al buitengewoon hoog. Het totaal aantal personen, dat er in 1927 door wilde dieren is gedood, bedraagt 2285, te gen 195-5 in 1926. Eet aantal dergenen, die door slangenbeet om het leven kwamen, meegerekend, komt men echter tot 22.000 Tijgers doodden 1033 personen, luipaar den 219, wolven 4b. beren 7S, olifanten 56, hyaena's 12, krokodillen 136, wilde zwij nen 85 en jakhalzen 41. Slangen doodden 19.724 menschen, d.i. iets minder dan in 1926. Het aantal gedoode wilde beesten be draagt 25.612. Daaronder zijn 1368 tijgers, 4390 luipaarden, 2738 beren, 2439 wolven. Er zijn 57.116 slangen gedood. In totaal is 140.000 roepijen aan premies uitbe taald. Weer een raketenwagen vernield. Gisteren zijn op den spoorweg van Nord- hausen naar Gernrode proeven genomen met een nieuwen rakettenwagen, onafhan kelijk van Opel, door den ingenieur Val- lier geconstrueerd. De eerste en tweede tocht welke met een halve lading raketten werden uitgevoerd, verliepen bevredigend. Er werd een snel heid van 180 K.M. bereikt. Bij de derde start, waarbij een 4 1/2 voudige lading van raketten werd meegenomen, werd tus schen de tweed-) en de derde ontbranding een snelheid van 210 K.M. bereikt. Bij de vierde start werd de wagen in een booht uit de rails geworpen en vernield. LAFHARTIGE AANVAL OP EEN PRIESTER. De daders ontkomen. Een buitengewoan lafhartige aanval van apachen heeft Donderdagavond op den boulevard Bessières te Parijs plaats gehad. Een priester, die van een ziekenbezoek terugkeerde, werd omstreeks half twaalf, toen hij zich naar Batignolies begaf, door een drietal individuen aangesproken, die hem zijn horloge en zijn portemonnaie af namen en bovendien den priester tegen den grond wierpen en zoodanig mishandel den, dat de ongelukkige in deernis we kke»- den toestand werd opgenomen en naar het hospitaal Bichat overgebracht. Daar bleek, dab hij ernstige verwondin gen aan het gelaat had. Hij kon evenwel in den loop van den nacht naaj- zijn wo ning worden gebracht. De onverlaten waren zóó snel opgetre den en hadden zich zóó haastig uit de voe- •ten gemaakt, dat nooh abbé Nuliens, noch de voorbijgangers, die den abbé te hulp waren gesneld, het signalement der daders konden opgeven. Stortregens te Londen. Neergeslagen rook vult de stad met nevel. De langdurige periode van zonneschijn en hitte in Engeland is gisterochtend door zwaren regenval onderbroken, die de tem peratuur aanzienlijk deed dalen. Er deed zich daarbij een interessant verschijnsel voor. De uit de tallooze Bchoor- Bteenen omhoog stijgende rook werd name lijk door den overvloedigen regen tegen de verhitte aarde geslagen, waardoor de lucht zich met neveldampen vulde. De Sovjets bij den neus genomen. Door 'n „Braziliaanse h" Lenin- bewonderaar. Alexander Petrowitsj Serbin, oen inwo ner van Kiëf, die wegens werkloosheid over veel vrijen tijd beschikte, doch over zeer weinig contanten, besloot daarin eens ver andering te brengen door het kiezen van een werkkring a la Harry Domela, doch dan rekening houdend met het Sovjet systeem. Hij gaf zich dus niet uit voor oen of anderen prins, zooals Domela dat in Duitschland had gedaan en de monarchis ten om den t-uin had geleid, doch liet zich ontpoppen als een „enthousiast bewonde raar van Lenin", rechtstreeks uit Brazilië gekomen, om nader met het land der Sov jets kennis te maken. Eerste vereischte was, dat hij zich op tamelijk verren afstand van zijn geboorte stad Kiëf verplaatste en hij begon dan ook zijn operaties, naar de Moskousche „Izwestye" meldt, in de stad Swerdlofsk. Daar arriveerde hij als de wereldreiziger Benoit, voortgekomen uit Braziliaansche arbeiderskringen, die naar Rusland was gereisd, om de Sovjet-instellingen te „be wonderen". De leiders der plaatselijke vak- vereeuigingen waren natuurlijk ten zeerste gecharmeerd door dezen vreemdeling, die een overtuigd aanhanger van Lenin ver klaarde te zijn en zij verschaften hem kos teloos een kamer in het hot-el „Oeral". Daar kreeg hij voorts gratis een paar maal tijden voorgezet en ook zijn portemonnaie, die door de Lenin-reis zeer licht was ge worden, werd weder met een aantal roe bels verzwaard. Na een verblijf van eeni ge dageri te Swerdlofsk nam „Benoit" af scheid, en de Sovjetleiders roepen hem onder vele buigingen „goede reis" toe. Deze reis ging naar Kazan, het centrum van de autonome Tartaarsche republiek en zij liet inderdaad niets te wenschen over. Bij aankomst in de stad werd de „Brazi liaan" begroet door een delegatie van het Volkscommissariaat van Onderwijs, die van een tolk was vergezeld. De tolk bleek echter overbodig, daar de „Braziliaan" zich in zeer keurig Russisch uitdrukte. Niet voor niets had hij zich de moeite getroost om tijdens de trip van Brazilië naar de Sovjet-Unie de Russiche taal even machtig te wordenDaardoor steeg hij nog meer in het aanzien van zijn gastheeren en dezen brachten hem naar het beste hotel, dat in Kazan te vinden was. Een auto werd te zijner beschikking gesteld en achtereen volgens werden de verschillende Sovjets- inrichtingen door „Benoit" bezocht. Onze „Braziliaan" wilde toen weer vertrekken, doch men liet hem niet gaan, alvorens een feestje te zijner eer te hebben gegeven. Nadat verschillende enthousiaste redevoe ringen waren gehouden, waarin de vriend schap tusschen de Russische en de Brazi liaansche arbeiders werd opgehemeld, werd aan „Benoit" een horloge aangeboden, dat door dezen in dank werd aanvaard. Ge zien echter zijn plan om nog meer stre ken van Sovjet-Rusland te gaan bezoeken, vroeg de „Braziliaan" tevens om een kleine tegemoetkoming in de reiskosten, aan welk verzoek, zonder eenige achter docht, werd voldaan. De „wereldreiziger" ontving ruim 100 roebel en bij het af- scheidnemen verklaarde hij een dergelijke hartelijke ontvangst nimmer te hebben verwacht, zoodat zijn sympathieën voor de Sovjets nog vuriger waren geworden dan ze reeds waren. De volgende pleisterplaats was Petro- pawlofsk. Hier werd de beste hotelkamer alsmede een auto voor „Benoit" gereser veerd. Hij bezocht tooneelvoórstellingen als gast der stedelijke Sovjet, bezichtigde fa brieken en maakte te paard, vergezeld van een speciaal geleide, een rondrit in ver schillende Kirgiezen-dorpen. Bij zijn ver trek ontving hij een mantel ten geschenke en eenige nieuwe roebeltjes maakten in zijn geldbuidel een jouyeuse entrée. Ook te Ziato-oest liet de plaatselijke Sovjet zich weer gemakkelijk beetnemen en in ruil voor eenige vriendelijke woor den over het bolsjewistisch regime ontving de „Braziliaan" een nieuw costuum en een enveloppe met inhoud. Deze schitterende ontvangst, ging als een loopend vuurtje door de streek, doch toen kwam de achterdocht en de twijfel. Een onderzoek werd ingesteld en alras bleek, dat „Benoit", de Braziliaansche arbeider niemand ander was dan Alexander Petro- witsj Serbin uit Kiëf, die de Sovjet-auto riteiten danig bij den neus had genomen. Religieuze vervolgingswaanzin. Van 'n senator die do or zijn bed heen viel. <1 Senator Heflin uit Alabama-, de voor naamste democratische tegenstander van Al Smith en voorvechter van het militant protestantisme en van de Ku Klux Klan, heeft gezorgd zoo wordt aan de „Ti mes" gemeld voor het eerste komische incident in de Amerikaansche verkie zingscampagne. Hij leeft in een voortdu rende spanning doordien hij meent, dat de Katholieken allerlei complotten tegen hem smeden, en toen hij nu te New Jersey ar riveerde om er in een protestantsche bij eenkomst een heftige redevoering tegen Smith te houden, waande hij zich in vij andelijk land. Toen hij dan ook, rustig sluimerend in zijn hotelkamer, door het wijken van twee beddestijlen met een slag op den grond terechtkwam, waren zijn zenuwen totaal in de war en verklaarde hij den directeur van het hotel, dat er een aanslag op zijn leven was gepleegd door de katholieken Hij eischte, dat er bij het herstel van het bed bijzondere voorzorgen zouden worden getroffen. Volgens de bladen heeft hij, terwijl de reparatie zou geschieden, geruimen tijd in naohtgewaad zelf de deur versperd, ter wijl hij bovendien vooraf de directie vol- ledigen uitleg had laten geven omtrent de godsdienstige gezindheid van den repara teur en de verzekering, dat deze man niet een geheime zendbode van Borne was, die het op zijn leven voorzien had. Ten slotte kon hij weer ter ruste gaan en den vol genden dag hield hl] twee vlanunende speeches tegen „de katholieke kerk en haar machinaties". De „suttee". Een vrouw op den brandstapel. Britsch-Xndië is het land, waar in weer wil van een streng koloniaal bewind, dat waakt tegen ritueele excessen der inheern- I sche bevolking, deze toch nog- voortdu- I rend, waar zij er kans toeziet, in haar oude" zeden terugvalt. Tot deze oude zeden be hoort het z.g. suttee, waarvan zich onlangs een geval heeft voorgedaan te Barh, eem I stadje in Behar, aan de dichtbevolkte oevers van den Ganges en dat geleid heeft tot een sensationeel rechtsgeding. Suttee is bij de Brahmanen het gebruik, dat wan neer een man overlijdt, zijn vrouw zich tegelijk met zijn lijk op een brandstapel laat verbranden. Te Barh nu haalden de familieleden met hun godsdienstige voor gangers een jonge vrouw over, zich voor deze ceremonie te leenen. Zij schijnt daar- in te hebben toegestemd toen men bij haar don indruk wekte dat geen mensche- lijke handen den brandstapel zouden aan steken en dat zij door een miraculeuzei vlam uit den hemel zou worden verteerd. Er werden schikkingen getroffen om da plechtigheid in het openbaar te doen) plaats hebben, terwijl de organisators be gonnen met de inzameling van bijdragen van de geloovigen ter eere van het mira kel. De godsdienstige voorgangers onder-, zochten het gewaad der vrouw, leidden!, haar naar den brandstapel, bestegen de-j zen, plaatsten haar daarop in zittende hou-, ding en legden het hoofd van haar echt-, genoot in haar schoot. i Plotseling schoten vlammen uit haar, gewaad, maar de pijn, die het vuur de- vrouw veroorzaakte, bleek machtiger dan haar vastberadenheid: zij sprong van denJ j brandstapel af en stortte zich in de ri vier. Daarop werd het lijk van haar man! in den Ganges geworpen en de priesters, schreeuwden haar toe, dat zij zich moesb verdrinken. Plaatselijke politie kwam ech«* ter tusschenbeide om de vrouw te redden,- doch zwichtte voor dreigementen. De vrouwj slaagde er ten slotte in den oever te berei ken. Zij was overdekt met brandwonden- en ging onder een boom bij een tempel lig-* gen. De vrouw bleef daar eenige uren, ter wijl de organisators van het mirakel een- collecte hielden. Toen een dokter kwam om de vrouw te behandelen, werd hij weg gejaagd aan de politie werd belet om d® vrouw naar het ziekenhuis te vervoeren; Eerst na twee dagen en twee nachten van' eindelooze pijnen werd zij gered door een1 magistraatspersoon, die met een gewa pend© politiemacht verscheen en de won derdoeners en hun volgelingen het noodige' gezag inboezemde. Het was echter te laafc' om de vrouw aan den dood te ontrukken, die haar kort daarna opeischte. Zij die de vrouw er toe overhaalden, ïich te offeren, en beletten dat haar hulp werd1 gebracht toen zij de vlammen ontvlucht te, hebben voor het Hooggerechtshof van' Patna terecht gestaan. Dit bof veroordeelde hen tot zware straffen. Zijn huis in de lucht laten vliegen. Te Eidskog in Noorwegen heeft een ar beider in dronkenschap zijn huis in de lucht laten vliegen. Oogenschijnlijk wilde hij zich en zijn huisgezin dooden. Geluk kig echter had de vrouw intijds bemerktj dat haar van den man gevaar urefgto en had zij het huis met hare kinderen verla ten. Ondanks de ontzettende ontploffing werd de man als door een wonder slechtsi licht gewond. Vermoedelijk moet men de daad toeschrijven aan zins verbij tering door dronkenschap. Een maniak. De Parijsche rechtbank heeft dr. Le- queux van de universiteit van Luik, di® reeds wegens diefstal tot acht maanden; was veroordeeld, opnieuw tot zes maandeni veroordeeld wegens het ontvreemden van' kunstvoorwerpen op de graven van Pèr® Lackaise te Parijs. De ongelukkige maniak heeft indertijd] de neolitische opgravingen te Brienne on dernomen en was door het Belgisch gou vernement met een zending naar den Congo gestuurd. Hoewel er alle reden is, om aan: te ne men, dat men met een abnormalen geest! te doen heeft, maakte de ernst der feiten/ het onmogelijk nog langer voorwaardelijke strafoplegging toe te passen. In zijn domicilie te Parijs heeft men eert geheelen bazar van gestolen goederen ge vonden. Een gevaarlijke aardigheid. Bij de heerschende hitte werd ook in het Trebbinermeer in Pommeren in de afge- loopen weken gebaad en gezwommen; Daarbij was een geregeld nummer op heb programma, de jeugdige zwemmers plotse ling deden alsof zij kramp kregen en ver dronken na om hulp te hebben geroepen. Dinsdagmiddag waren er o.a. cok twe® jongens aan het zwemmen. Potseling hoor de men hen om hulp roepen, maar nie mand nam er notitie van, hoogstens werd even gelachen. Dit keer echter kwam, zoo als in het kinderverhaaltje, de wolf werke lijk, maar de redders hielden zich op een' afstand om er niet „in te loopen" met het gevolg, dat de twee jongens thans inderdaad verdronken 1 ONRUST IN ATJEH. De aanval in Lam-Meulo. Aneta seint uit Kotaradja: De aanval in Lam-Meulo. waarvan reeds melding ge maakt is, geschiedde langs den weg Lam- Meulo, naar Hangse. De Atjehers, die nog overgebleven zijn, vluchtten, lansen en klewangs achterlatende. Het weggedeelt® TangseKroeëng Teunom van den ver bindingsweg SigliMeulaboh was twee da gen vóór den overval door den gouverneur geopend. „Het Batavïaasch Nieuwsblad" zegt, dat aan het incident te Lam-Meulo geen poli tieke betcekenis te hechten is en liet nieti in verband staat met de moeilijkheden tefl Westkust. De bendevorming acht het Wad niettemin een. ernstig feit» j

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 10