LUCHTVAART. steker en Marinkelle slaan F. des Tombes en B. von Zitzwite 60 86 64; J. F. W. van der Heide en W. J. Alsbach slaan H. W. Jordaan en J. P. L. ter Kuile G—2 6—3. 3e ronde: J. F. W. van der Heide en W. J. Alsbach slaan A. J. Wamsteker en Ma rinkelle 6—3 61. Halve beslissing: H. G. Eilers en M. Westerlaar slaan J. F. W. van der Heide en J. W. Alsbach 6—3 6—2. Gemengd dubbelspel: le ronde: Frl. R. Lismann en P. Fellner slaan mej. M. Lie- borel en J. A. Koubergh 63 63 2e ronde: mej. Th. Hirschig en E. Croes slaan Fr. F. Lismann en Th. Fellner 63 86; mevr. J.C. Wetselaar en M. Wetse- laar slaan mej. G. J. Jordaan en H. W. Jordaan 63 46 86. 3e ronde: mej. T. Hirschig en E. Croes slaan mevr. Van Tricht en D. Toussaint 6—3 64. De uitslagen van den Zaterdag te Noord- wijk begonnen internationalen wedstrijd luide: Timmer slaat Cummings 62 75 60. Diemer Kool verliest van Moon 64 64 —6 2—6 3—6. Om den Davisbeker. Amerika in den eindstrijd. Evenals de laatste jaren zal de eind strijd voor den Davisbeker weer gaan tus- schen Frankrijk en Amerika met de beste kansen voor de houders, vooral nu Tilden niet zal spelen. De Amerikaansche bond heeft gisten nl. eindelijk geantwoord, dat de schorsing gehandhaafd blijft. In het te Parijs gespeelde dubbelspel wonnen Lott en Hennisey van Gaslini en De Morpurgo met 63 61 62, zoodat de Amerikanen met 30 partijen leiden en de beide laatste enkelspelen geen invloed meer kunnen oefenen. NederlandQueensland. Gisteren werd het dubbelspel Diemer KoolTimmer tegen MoorCummings ge speeld. De Hollanders wonnen met 75 62 62 en de stand is daardoor 21 in het voordeel van Holland. De uitslagen van den laatsten dag van het tennistournooi zijn als volgt: Heeren-enkelspel, beslissing: H. Timmer sl. R. de Muralt 6—3 6—4 2—6 6—1. Dames-enkelspel, halve beslissing: mej. M. Rollin Couquerque sL mej. A. Zoethout 36 62 62; mej. M. Canters sl. Bobska 60 62. Beslissing: Mej. H. Rollin Cou querque sl. mej. M. Canters 64 61. Dames-dubbelspel, halve beslissing: mej A. Zoethout en mej. S. de Josselin de Jong sl. Bokska en mej. J. Alsbach 62 63. Beslissing: mej. M. Rollin Couquerque en mej. M. Canters sl. mej. A. Zoethout en mej. S. de Josselin de Jong 62 62. Heeren-dubbelspel, beslissing: H. Tim mer en R. de Buselet sl. M. Wetselaar en H. JEilers 62 61 63. Gemengd dubbelspel, 3e ronde: mej. M. Canters en F. J. W. v. d. Heide sl. mej. J. Alsbach en W. W. J. Alsbach 62 64; mej. S. de Josselin de Jong en J. A. Pen- nink sl. mevr. J. C. Wetselaar en M. Web- selaar 61 63. Halve beslissing: mej. M. Rollin Cou querque en R. de Buselet sl. mej. T. Hir schig en E. Croes 60 60; mej. M. Can ters en J. F. W. v. d. Heide sl. mej. S. de Josselin de Jong en J. A. Pennink 62 6—2. Beslissing: mej. M. Canters en J. F. W. v. d. Heide sl. mej. M. Rollin Couquerque en R. de Buselet 75 86. GOLF. Wedstrijden te Noordwijk. Op de banen der Noordwijksche Golfclub werd Zaterdagmiddag de jaarlijksche wed strijd gespeeld om den Van Limburg Sti- rum-wiselbekre medelplay, 18 holes). Het aantal deelnemers was, als gewoonlijk zeer bevredigend, terwijl de wedstrijd een vlot verloop had, mede door het mooie weer. Na aardigen strijd werd de beker gewon nen door den heer F. J. Heister (handicap 19) met een netto-score van 72, Nummer twee was de heer P. Bijleveld (handicap 12) met een netto-score van 74. De wedstrijd om den Britsch Challenge Cup, open voor dames en heeren (30 holes tegen Bogey) bracht geen beslissing. Er moet overgekampt worden tusschen B. Heldring 4 downs en T. Noorduyn 4 downs. WATERPOLO. L.Z.C. IThetis I (dames) 42. De Leidsche dames hebben het voor beeld van de andere L.Z.C.-zeventallen ge volgd en zich van de tweed*» nlaats verze kerd, door gisterenavond te winnen van de club uit Zaandijk. De eerste aanvallen zijn voor L.Z.C., maar het goede schot of zelfs maar het redelijke schot, is zoek. Thetis neemt den aanval over en met een hard schot doelpunt mej. Bakker via de handen van mej. v. d. Noordaa (01). Dit geeft de L.Z.C.-dames kracht om het verloren schot terug te vinden en spoedig is 't dan ook, na een aardige combinatie in de voorhoede, gelijk. L.Z.C. blijft in de meerderheid en weet, ondanks goed werk van de Thetis-keepster de leiding te nemen en er daarna 31 van te maken. De aanvallen van Thetis zijn intusschen niet van gevaar ontbloot en de Leidsche keepster komt meermalen in actie. Door opzwemmen uit de achterhoede scheppen de Thetis-dames zich een vrije kans en 't is 3—2. Pogingen, om gelijk te maken, worden door de L.Z.C.-verdediging verijdeld, daarmede tevens de aanval in de gelegen heid stellend er 42 van te maken. Hiermede komt het einde van den on der gemoedelijke leiding van mej. M. v. Moffel, gespeelden wedstrijd. Wedstrijden L. Z. C. A.s. Dinsdagavond 8 uur spelen twee ze ventallen, samengesteld uit spelers van 3e, 4e en 5e zevental tegen Alphen I en II in de zweminrichting Hooge Rijndijk. MOTORSPORT. Races op Duindigt. Voor de wedstrijden uitgeschreven door de Nederlandsche Motorensportclub, welke gisteren op de renbaan Duindigt onder Wassenaar plaats vonden, bestond vrij veel belangstelling. De resultaten luiden: Wedstrijd A 4 baanronden, 3640 M. nieuwelingen op ma chines tot 350 kub. c.M.: le serie: 1. C. Taal op Royal Enfield in 2 min. 45.6 sec.; 2. G. A. de Ridder op H. D.; 2e serie: 1. F. B. de Ruyter op F.N. in 2 min. 57.6 sec.; 2. N. Kuiper op Chater Lea; 3o serie: 1. C- Oesthoorn op A. J. S. in 3 min. 9.2 sec.; 2. J. L. v. d. Hoeven op A. J. S. Beslissing: 1. F. B. de Ruyter op F. N. in 2 min. 46.6 sec.; 2. G. A. de Ridder op H. D.; 3. N. Kuyper op Chater Lea. Wedstrijd B 4 baanronden, 3540 M. voor nieuwelingen met machines tot 500 kub. cM., le serie: 1. Th. L. D. Bartels op Rudge Weitworth in 2 min. 59.2 sec.; 2. J. P. Koenen op Gnome en Rhone; 3. J. van der Steen op Sarolea; 2e serie: 1. C. Kap- tein op Norton in 2 min. 59.4 sec.; 2. J. A. Polak op Douglas; 3. J. W. Wusten op Triumph; 3e serie: 1. A. C. Goverse op Triumph in 3 min. 0.8 sec.; 2. H. W. Hd- genbos op Ariel; 3. M. J. van Dijk op Triumph; beslissing: 1. C. Kapteain op Norton in 2 mi. 54.6 sec.; 2. Th. L. D. Bar tels op Rudge Whitwordt; 3. H. W. Ho- genbosch op Ariel; 4. J. A. Polak op Dou glas, 5. J. W. Wurte op Triumph. Wedstrijd C, 4 baanronden 3640 M., voor juniores op machines tot 350 kub. c.M.; 1. P. H. Wugel op A. J. S. in 2 min. 57.8 sec.; 2. N. Bovee op H. D., 3 A. R. v. d. Pluijm op H. D. Wedstrijd D, 4 baanronden: 3640 meter voor juniores met machines op 500 kub. c.M., le serie: 1. Gino Mantovani op Nor ton in 2 min. 44.6 sec.; 2. J. F. Fijma op Ariel; 3. P. F. v. Dinter op Rudge Whit wordt; 2e serie: 1. W. van Gent op Dou glas in 2 min. 41.44 sec.; 2. P. Oosterbaan op Ariel; 3. J. Abeln op Douglas (300 kub. c.M.); beslissing: 1. W. M. v. Gent op Douglas in 2 min. 33.6 sec.; 2. P. Ooster baan op Ariel; 3. G. Montavani op Norton; 4. J. Fyma op Ariel. Wedstrijd E, 4 baanronden, 3640 M. voor seniores met machines tot 350 kub. c.M.; le serie: 1. M. v. d. Berg op H. D. in 2 min. 44 sec.; 2 M. Flinterman op F. N.; 3. H. W. Bveendam op Lady Jap; 2e serie: 1. G. v. Pelt op H. D. in 2 min. 43.8 sec.; 2. L. T. Bueman op F. N.; 3. John Moos; beslissing 1. M. Flinterman op F. N. in 2 min. 39.4 sec.; 2. G. van Pelt op H. D.; 3. M. v. d. Berg op HD. D.; 4. Breeman op F. N.; 5. Joh. Moos op B. S. A. Wedstrijd F. 4 baanronden 3640 M. voor seniores met machines tot 500 M3. le serie: 1. S. Maasland, op Ariel in 2 min. 42 sec.; 2. J. de Roode op Matchless; 3. M. Flinterman op F. N.; 4. J. Achtien op F. N-; 5. C. N. van der Velde op A. J. S. 2e serie1. J. H. Rijk op Ariel, in 2 min. 31.8 sec.; 2. J. F. van Riesen, op F. N.'; 3. F. A. Vermaak, op Ariel. Beslissing: 1. Rijk, op Ariel, in 2 min. 32.2 sec.; 2. van Riese, op F. N.; 3. Maasland op Ariel; 4. Flinterman op OF. N., 5. De Roode op Matchlesse. Lange baanwedstrijd over 6 ronden, 10200 M. voor seniores, met machines van 350 M3. 1. M. van den Berg, op H. D. in 6 min. 21.6 sec.; wint tevens de 5 premies; 2. G. van Pelt, op H. D., 3. J. Achtien op F. N.; 4. John. Moos, op B. S. A., opgege ven in de laatste ronde Flinterman, die 2de lag. Wedstrijd H. Langebaanrace over 6 ron den 10200 M.- voor seniores met machines tot 500 kub. c.M. 1. J. H. Rijk op Ariel in 6 min. 8.6 sec.; 2. van Riesen, op W. N.; 3. Van der Velde, op A. J. S.; 4. De Roode, op Matchless; 5. Vermaak op Ariel; 6. S. Maasland op A riel in 7 min. 11.8 sec. BILJARTEN. Om het 3e klas kampioenschap L. B. B. De uitslagen der gespeelde wedstrijden op Vrijdag luiden: L. Koning C. Hendriks A. J. Offenberg M. de Bolster F. Burgerjon C. Hendriks L. Koning M. de Bolster De stand op heden is: gesp. gew. car. brt. h.s. gera. C. Hendriks F. Burgerjon 4 M. de Bolster 5 A. J. Offenberg 3 L. Koning 4 Joh. Bouman 4 500 183 16 2.73 3 481 158 18 3.04 3 568 213 15 2.65 2 366 134 15 2.73 328 150 17 2.18 367 174 14 2.10 Dinsdag a.6. de laatste partijen: 7.30 F. BurgerjonA. J. Offenberg 8.30 uur: L. KoningJoh. Bouman 9.30 uur: A. J. Offenberg—C. Hendriks SCHAKEN. Wedstrijden van den Wereld-Schaakbond. Zaterdag zijn te Den Haag, onder aus piciën van den wereldschaakbond de wedstrijden voor amateurs om het wereld kampioenschap aangevangen voor wat be treft den persoonlijken titel. Na het mooie succes van Euwe, die van den Hongaar Steinex, die een der beste meesters geacht wordt, wist te winnen, zag onze Nederlandsche kampioen gisteren kans den Oostenrijker, prof. Becker, in 46 zetten te slaan. In totaal werden acht partijen gespeeld, waarvan die, tusschen den Letlander Mat- tison en den Italiaanschen markies Rosellie del Turco en tusschen Steiner (Hongarije) en Freijbal (Tsjeco-Slowakije) werden afge broken; deze zullen heden worden hervat. De .resultaten luiden: Whitaker (Amerika)Przepiorka (Polen) 01; Golmayo (Spanje)Tyroler (Roeme nië) 10; Henneberger (Zwitserland) Nilson (Zweden) 10; Carls (Duitschland) Tschepemoff (Finland) 1/21/2; Chérom (Oostenrijk)M. Euwe (Nederland) 01. (Frankrijk)—Araisa (Mexico) 1—0; Becker 71 88 11 1.86 125 38 16 3.28 116 4 G 13 2.52 125 46 11 2.71 106 44 14 2.40 125 44 12 2.84 91 41 9 2.21 125 41 13 3.04 HET REDDINGSWERK AAN DE POOL De „Krassin" gaat naar Gothenburg. Voor het herstel van haar schroef. Daar het niet mogelijk is gebleken de schroef van de „Krassin" te Oslo te re- pareeren zal de ijsbreker zoo spoedig mo gelijk naar Gothenburg vertrekken. Nobile verkoopt zijn aanteekeningen. Volgens een bericht aan de „Welt am Montag" heeft Nobile aan een blad te Ro me zijn aanteekeningen over het avontuur van de „Italia" voor 3 millioen lire ver kocht. Hot geheim van Malmgren's dood. Zullen Tsjoechnofski's foto's klaarheid brengen? Een der Berlijnsche bladen meldt uit Kopenhagen, dat naar „Politiken" uit Kingsbay verneemt, Zappi naar aanleiding van de lotgevallen van de groep-Malmgren verklaard heeft, dat toen de stervende Malmgren hem verzocht verder te gaan, Zappi Malmgren ontkleedde, hem een graf in het ijs groef en hem daarin legde. De Russische vlieger Tsjoechnofski was zeer verbaasd, dat de beide Italianen niets had den medegenomen van de uitrusting van Malmgren. In het bijzonder viel het hem op, dat zij zijn dagboek niet hadden mede genomen. Tsjoechnofski heeft bevestigd, dat hij van meening was drie mannen op het ijs te zien. Hij heeft verscheidene foto grafische opnamen gemaakt, welke mis schien verschillende van deze raadsels tot klaarheid zullen brengen. WEER EEN 0CEAANVLUCHT. Vla de Azoren. De vlieger Paris gisteren gestart. Na^r uit Parijs gemeld wordt, is luite nant ter zee Paris gisternamiddag om 5,05 uit Brest vertrokken, oia een poging tfl doen over den Atlantischen Oceaan te vliegen, via de Azoren. Hij maakt gebruik van het watervliegtuig „La Frégate" en wordt vergezeld door een mecanicien en een marconist. Het toestel weegt geladen negenduizend kilogram en heeft 5000 liter benzine aan boord. De opstijging had zonder moeite plaats. De vlieger hoopte de Azoren hedenavond om 7 uur te bereiken, waar hij nieuwe brandstof zal innemen van een tankschip, dat zich speciaal voor dat doel daarheen heeft begeven. Van de Azoren naar New York zal Paris vliegen via de Bermuda eilanden. Indien het weer onveranderd blijft, verwacht men, dat hij de vlucht van ongeveer 6750 K.M. met een gemiddelde snelheid van 130 K.M. per uur zal afleggen. Indien alles goed gaat, zal Paris trach ten enkele dagen na zijn aankomst naar Brest terug te vliegen, langs dezelfde route. Gevecht om het behoud van de „Bremen". Aan de'"„New York Herald" wordt ge meld, dat de te East Orange wonende vrouw van de in Lobster Bay op Labrador gestationneerde kustacht een telegram uit Long Point heeft ontvangen, waarin haar man een gevecht beschrijft, dat hij en twee zijner menschen tegen visschers van New Foundland hebben moeten voeren, welke op 6 Juli geprobeerd hebben het vliegtuig de „Bremen" te stelen. Deze vis schers zijn echter na een gevecht verdre ven. Vliegplan Londen—Los Angeles. Uit Londen wordt thans bericht, dat ka pitein Harry Lyon, de vermetele vlieger, die betrekkelijk nog kort geleden als eerste den tocht door de lucht van Californië naar Australië met goed gevolg volbracht, thans op nieuwe lauweren zint. Maar langzamerhand raakt op het ge bied van vliegen alles al zoo'n beetje ge daan. Byrd wil nu zelfs al naar de Zuid pool vliegen; en zoo besloot Lyon er toe, dan maar te probeeren van Londen naar Los Angeles te vliegen, in twee etappes wel te verstaan. Het is een gedurfd plan, en men zal nu maar moeten afwachten hoe hij het er af brengt. Uit de Landbouwwereld. Bijsmaak aan Vleesch. 't Komt voor, dat het vleesch een bijzon deren bijsmaak heeft en de slager hiervan geheel onkundig is, en er ook niet voor verantwoordelijk gesteld mag worden. Uit de practijk der vleeschkeuringen kunnen hieromtrent eigenaardige gevallen meege deeld worden. Eens kwam een slager bij een keurmeester met het verzoek een stuk versch spek voor hem te onderzoeken. Het was afkomstig van een volkomen gezond varkenniettemin hadden tal van klanten het vleesch teruggebracht, omdat bet in de keel een brandend gevoel had veroor zaakt. De keurmeester en anderen proef den het spek en inderdaad: de klacht bleek juist. Het spek werd gekookt en bij het koken ontwikkelde zich een lucht, die sterk aan chloor herinnerde. De veearts toog op onderzoek uit, kwam bij den boer, van wien het varken gekocht was, en ver nam van dezen, dat hij twee varkens in het hok had gehad. Eén was gestorven aan een hem onbekende ziekte, waarom hij het hok met chloorkalk had gewit. Een poos later verkocht hij het andere varken, welks vleesch en spek aanleiding had ge geven tot klachten. Het raadsel was hier mee opgelost: het varken had de chloor- lucht ingeademd en die lucht was aan vleesch, spek en vet blijven hangen. Evenmin als chloor mag carbol worden gebruikt in stallen, waarin zich slachtvee bevindt. Carbol wordt evengoed als chloor ingeademd, en de eigenaardige carbollucht blijft ook dagen lang aan het vleesch han gen. Verder is het bekend, dat sommige geneesmiddelen, wanneer zij kort vóór de slachting aan het dier zijn toegediend, zoo als aether, kamfer, terpentijnolie, petro leum, karwijzaad en anijszaad, eveneens aan het vleesch de eigenaardige lucht van al deze stoffen kunnen mededeelen. De veeartsen houden hiermee wel degelijk re kening en dienen dan ook somtijds deze geneesmiddelen niet toe, wanneer de kans dat een noodslachting zal volgen, zeer groot is. Nog een ander geval willen ws hier mededeelen. Een slager te Utrecht kocht de helft van 't vleesch van een ge slachte koe. Ook zijn klanten kwamen het vleesch terug brengen, omdat het een zeer sterken bijsmaak had. Bij het koken ont wikkelde zich een lucht, die aan muskus deed denkon. 't Vleesch was voor de con sumptie goedgekeurd, en zag er op het oog zeer goed uit. Een bezoek aan den boer, van wien de koe afkomstig was, bracht geen opheldering. Een voornaam scheikun dige te Utrecht onderzocht'nu het vleesch, en dezen gelukte het daarin naphthaline aan te toonen. Op welke wijze nu het vleesch der koe met naphthaline bezoedeld is geworden, is een raadsel gebleven. De oorzaak heeft men niet kunnen opsporen. Komkommerteelt. 't Is de komkommertijd, dus past dit ar tikeltje. De komkommers worden geteeld in kassen, in bakken of op den kouden grond. De laatste kweekwijze is wel do minst geschikte, want de plant heeft kolos saal veel warmte noodig. Alleen bij mooi, warm weer komt er wat van terecht, maar dan nog is men in ieder geval zeer laat met het product. Tuinders nemen dan ook steeds hun toevlucht tot kassen of bak ken. Zooals bekend, maken we onderscheid tusschen warme, halfwarme en koude bak ken. De eerste kunnen hun bodemwarmte ontleenen aan warmwaterbuizen en aan paarden mest; de halfwarme worden ver warmd door een laag van dien mest, gele gen in een greppel in 't midden van den bak, terwijl de koude bakken hun warmte alleen van de zon ontvangen. De behande ling der komkommers gedurende den zo mertijd onderscheidt zich wezenlijk van die der meloenen. Waar de laatste af en toe moeten worden genepen, daar is dat bij de komkommers niet het geval. We laten de planten rustig doorgroeien en zooveel ran ken maken, als ze willen. Heeft echter zoo'n rank de grenzen van den bak be reikt, dan wordt er de top uitgenomen. De vruchten zullen zich bij deze behandeling spoedig genoeg vertoonen. 't Luchten is alsbij de meloen: de temperatuur mag niet stijgen boven de 90 graden en niet dalen benden 70 gr. F. Vooral in den tijd der vruchtzetting moet voor droge lucht wor den gezorgd, 't Gieten is een voorname zaak, want komkommers hebben veel wa ter noodig. Met zout of brak water mag nooit worden gegoten; dit doodt de plan ten. Ook met putwater, dat meestal hard is, moet men zeer voorzichtig zijn. 't Best. is regenwater, en bij 't gieten wordt de broes van den gieter genomen. We bren gen den tuit onder en blad en laten nu den gieter eenvoudig leegloopen. Op zand gronden is 't zaak te zorgen, dat alles in 2 of 3 dagen geregeld wordt begoten. Op veengronden, die 't water beter vasthou den, kan men met veel minder begietingen toe. Bij 't gieten zorgen we het hart der plant droog te houden, om 't hatelijke stengel-rot te voorkomen. Daartoe kunnen we de planten op een heuveltje zetten, of ook gedurende den groei den grond oni den stom langzamerhand ophoogen. In Augustus behoeft weinig meer te wor den gegoten, omdat dan de wortels reeds zijn doorgedrongen in den verrotten paar- denmest, die genoeg water bevat. Minstens éénmaal per week worden de rijen nage zien en zorgvuldig alle rottende deelen verwijderd. Bij goeden toestand van den grond en der planten kan men vaak van ieder raam een 25-tal vruchten snijden. Van de vele soorten willen we noemen: a. groene: Bollinson's Telegraaf, Improved Telegraaf, Reid's broei; b. witte: Alabas- tac. gelegele tros. Wenken en mededeelingen. Araucaria's (Kamerden) staan 's zomers het best in een koel, naar het Oosten of Noorden gelegen vertrek. Ook in de bui tenlucht kan de Araucaria staan, maar al leen dan, als daarvoor een halfschaduwige plaats onder hooge struiken of hooge hoo rnen aanwezig is. Volle zon is nadeelig voor den Kamerden. Buiten zoowel als in de kamer moet men hem thans dagelijks 2 a 3 maal besproeien, wil men hem ge zond en in den juisten vorm behouden. Als een paard op de knieën gevallen is, brenge men het langzaam in den stad, giete 2 emmers water op de wond, om ze zuiver te houden, droge dan, of beter: bette dan, zonder te wrijven, met een stuk zacht lin nen de wond af, legge daarop een vinger dik uitgeplukt katoen of wondwatten, en bevestige dit met een niet le vast aange trokken knieleder. Zoo laat men het paard 3 a 4 dagen uitrusten, zonder aan het ver band te komen. Dan wordt alles zorgvuldig afgenomen, vooral het pluksel of de wat ten, zonder de korst, welke zich gevormd heeft, aan te raken. Dan leidt men het paard een poosje rond, maar in stap, op dat de korst niet breekt. Vervolgens legge men op het pluksel of de watten, die nog aan de korst kleven, een nieuwe laag wat ten, en legge het verband weer op dezelf de wijze als den eersten keer. In 12 k 13 dagen valt de korst van zelf af en ziet men een nieuwe huid er onder, die met haren bedekt is; zonder eenige verandering, zelfs niet in de kleur der haren. Wist gij dit? Behalve een 23-tal Landbouw-, een 17- tal Tuinbouwconsulcnten en een 10-tal Zuivelconsulenten zijn er ook nog een 11- tal Veeteeltconsulenten in dienst van het Rijk: in elke provincie. Ze zijn gevestigd te: Groningen, Leeuwarden, Assen, Zwolle, Arnhem, Utrecht (Gerard Do Alkmaar (Adjunct-KennemerstMg J Middelburg, Ginneken en Roer Zuid-Holland wordt het Coc— tijdelijk waargenomen door consulent te Utrecht. Dan zijo dien een 3-tal assistenten: A Groningen en 's Gravenhage. fegr m somming der Consulenten te zij nog meegedeeld, dat er bijenteelt-consulenten zijn: de Giersbergen te Wageningen, bied ten Z. en W. der lijn Hard^6 hem, Mjilingen, en Ir. A. eveneens te Wageningen, voor ten N. en O. dier lijn. De Ir. J, IBOM Beekbergen, is belast, me zaamheden op het gebied van veeteelt en met het directen het Rijksinstituut voor pluira Beekbergen. Hij wordt terzij dcor 4 assistenten: B. van Af eta^ venne, Den Haag; W. Janssej (Limburg)P. J. Wijk te Apel Hoogeveen te Leeuwarden. onze ico pe Geïll HOLLANDSCHE ZOETWATE IN INDIE. De Forellen-kweek in begon Reeds meerdere malen, aldus in de „Msb.", wezen wij op van den eersten kok van het s, poera" den heer H. Demuth, om sche zoetwatervisschen naar Ind brengen teneinde deze daar te k fan getei in Intel On De heer Demuth begon zijn reeds jaren geleden uitgaande ve dachte: als een Europeesch mem dië kan leven, moet ook een Eu. visch het daar kunnen uithouden.? on< Aanvankelijk leverde het traioen grootste moeilijkheden op, doch- ter welwillende medewerking van [en Lloyd en van kapitein Boon, krak, de beschikking over een speciilken in de koelkamers. l gel: De heer Demuth bracht eenPPtei over. De goud-karper is voor det-ldra een lekkernij. Voorts de zeelt eiDc/.e te, na 3 mislukkingen, zijn met kam i reis forellen-eieren medegekoni<>or be ontkiemd in de vijvers welke hel areni ment van Landbouw op 800 M.pe n in de buurt van Soerabaia heeft: n w ken. De temperatuur varieert Ij graden Celsius 's nachts tot 23 w r()e kweek van Hollandsche zoek q tal: staat onder leiding van den hee venci tjes, ambtenaar der binnenvi;; m( Met hoeveel succes de pogii kok reeds bekroond werdej hieruit, dat de karpers die op tl slechts 100 gram wegende were voerd, reeds binnen het jaar van 10 pond hebben bereikt, smakelijk zijn. De zeelt die als vischjes van werd aangevoerd, woog na elf reeds zeven pond. .na tnco ritaanaen zvenuuea pen bereikt e deze visch sen lengif te centimeter, voor dezen gtoei heeVoo Europa een jaar tijd noodig, bic1 Het is dus thans wel overtuigeienn zen, dat onze Hollandsche zoetwjch in Indië zeer voorspoedig, snel en A: vend kan worden gekweekt en drun vaderlanders gehemelte zal kunntini len, tot een droombeeld van ons 1 weiland zijn geestesoog verlicht, fra De import van zoetwatervischi'hi dan ook groote afmetingen aan i1 z nemen, mede daar de Nederlandse^3 demaatschappij steeds de proef'Asc steunt, door visch voor het tran^k schikbaar te stellen. De laatste proeven waren die len-eieren. Drie keer mislukte de proefnt 3den keer gingen de eieren op port naar de vijvers dood. Dochl het gelukt van 5000 eieren er in Batavia te brengen; n.l. door constant op een temperatuur van 5 graden Celsius te houden, waai niet konden uitkomen en reeds infeft van boord te halen, zoodat zij vek-1 de dagen vroeger bij de vijvers t indien de heer Reijntjes de kost® ding pas in Soerabaja in ontvang men had. In de vijvers zijn 2500 van gekomen, na ongeveer anderhalveJ hoewel de helft hiervan toch wel vast, dat de Europees binnenkort op de exquise tafels J de la crème zal vormen. De heer Demuth is overtuigt! Europeesche vischsoorten een vol® in Indië kunnen worden. Hij hef stoute plannen voor het overbraj Rijnzalm. Zooals men reeds heeft kui brengt deze vooruitstrevende keel bij elke thuisreis belangwekkender1 zoetwaterdieren mee voor onze?' Wie weet, smullen wij over een££ ook van de vinnendragers uit ota' Doch het spreekt vanzelf dat dit[e oog op ons koude water lang niet® kelijk zal gaan, terwijl de visch in warmer water juist zeer II dig blijkt te groeien. Onverwacht buitenkansje,^ In een café drinkt een bezoeker^ bier. Als hij het glas bijna leeg Mi; merkt hij dat er een doode vlieg i»Eo drijft. I. Kellnerl, roept hij, terwijl h(f i heeft opgevischt, en op tafel heel» streken, dat komt toch niet te paiffe 'n vlieg in m'n glas. ai Pardon, zei de kellner beleeïn: u aanstonds een versch glas brfcei En de gast zag zich een versch I voorgezet. ie Een oud heertje, die een tafelbh zat, en het geval met aandacht! volgd, dronk ook schielijk z'n g' ging naar den heer met het ver bier, lichtte beleefd z'n hoed en f Is deze vlieg vrij?

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8