8 BINNENLAND. Et Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. VERMIST! EEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" MAANDAG 23 JULI 1928 b Leic TWEE MATEN. Jet Volk" breekt een lans voor de be- n- ping van socialistische hoogleeraren. blad meent., dat er nog veel te weinig MIE klisten tot hoogleeraar zijn benoemd en rijft Wij zijn allerminst vergeten dat bij een ■EN )elftsche benoeming tot hoogleeraar in e bedrijfshygiëne de aangewezen sociaal- gniocraat indertijd opzettelijk gepas- eerd werd en dat een hoogst bekwaam ommunist zelfs niet voor een Leidschen lerstoel in de sterrekunde in aanmer- iog kwam". „Het Dfl 7ij kunnen de teleurstelling van k" begrijpen. [aar misschien begrijpt het blad nu ook, minderwaardig de houding der Amster- jsche partijgenooten was, die in 1919 on- leiding van den heer A. B. Kleerekoper Jac. van Ginneken van den Amsterdam- x hoogleeraarszetel weerden. ;et Volk" en de communisten moeten te hard roepen over achteruitzetting, jaan zij zelf helpen als het tegen ande- gaat. Misschien willen de heeren beden- dat er wel zooveel „roode" ale Katho- te hoogleeraren zijn. j willen het recht voor allen, omdat dit inmaal een eisch is in ons land met .„iigde bevolking. Maar de socialisten Iten dan beginnen met anderen geen icht aan te doen. „Msbd." H. COLIJN. Ll zijn benoeming tot lid de Tweede Kamer niet aanvaard en. ftaar wij vernemen, is de heer H. Colijn ornemens, met het oog op de vele werk- amheden in de komende wintercampagne, benoeming tot lid van de Tweede Ka der Staten-Generaal niet te aanvaar- Wanneer de heer Colijn aan dit voorne- Bflmen gevolg geeft de officieele mededee- ling is nog niet bij het Centraal Stembu- •geUu ingekomen zal volgens het stelsel £OOrvan den voorzitter van het Stembureau, rokl ir. V. H. Rutgers- voor een benoeming in .Jmmerking komen, hes Naar wij echter vernemen, zal in dat ge val ook de heer Rutgers, die in verband ^bfc zijn benoeming tot hoogleeraar aan de fee Universiteit naar Amsterdam ver- die benoeming niet aanvaarden. Jaarna zal tot lid der Kamer moeten orden benoemd verklaard de heer Th. pukels te Rotterdam, thans lid van Ged. xten van Zuid-Holland. judschc werkloozen naar het Witteveen? Een voorstel van B. en W. B. en W. te Gouda hebben den Raad htiging gevraagd tot een proefuitzen- g van werkloozen, aanvankelijk met één, teniaarna met twee ploegen van twaalf per- t zi»oneji, naar de werkverschaffing van heide- kkiBginning in het Witteveen, ten N. O. van :oelHoogeveen in Drente. De Goudsche arbei- lers- zullen belast worden met het gelijkma ken en omwerken van heidegronden. Bij een na$5-urige werkweek zullen zij een weekloon erdienen van 19 met daarboven trai- nduiingstoeslag, vergoeding voor kosten van b, ef wartiering en vrij reisgeld, waardoor de ïn faalkosten per arbeider, door het Rijk te QQfetalen, zullen stijgen tot 30. Hiervan zal P gemeente Gouda 12 moeten betalen. ONGELUKKEN. J Spoorwegongeval. R/- Een leeg personenr ij tuig gekanteld. Gistermiddag even na zes. uur was men k op het emplacement van het Hollandsche ""or-station te 's-Gravenhage bezig met in elkaar zetten van den trein welke .lenochtend vroeg naar Maastricht moest jrtrekken, toen zich bij dezen dagelijk- |U"" arbeid een ongeval voordeed. Door een oorzaak, welke tot op het oogenblik nog niet is opgehelderd, geraakte plotse ling een der personenrijtuigen uit de rails met het gevolg, dat het kantelde en dwars over de rails kwam te liggen en wel zooda nig, dat het verkeer over twee lijnen werd afgesneden. Persoonlijke ongelukken deden zich er niet bij voor. Door van een zijlijn gebruik te maken wist men het verkeer over enkel spoor naar Rotterdam te laten doorgaan. Toch had dit ongeval, dat even buiten de overkapping aan de zuidzijde van het perron gebeurde, een belangrijke stagnatie ten gevolge, waardoor zelfs eeni- ge treinen moesten uitvallen. Den geheelen avond heeft men hard gewerkt om den ge- kantelden wagon van de baan te verwijde ren. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de oorzaak. Noodlottige val. Kind uit de dakgoot gevallen. Een 4-jarig dochtertje van den arbeider Z. te Breskens is in een onbewaakt oogen blik uit het zolderkamertje in de dakgoot geklommen en op straat gevallen. Het kind was op slag gedood. Een brandende lucifer in een benzinevat. Een jongen gedood. De 17-jarige Iz. Brevet te Oostburg werd Zaterdagavond gedood, doordat een brandende lucifer in een benzinevat werd geworpen en het vat daardoor ontplofte. De jongenjPJbekwam ernstige verwondin gen en is spoedig overleden.' Doodelijk ongeluk. Aan de Haarlemsche draadnagelfabriek te Haarlem is gistermorgen de 34-jarige J. v. d. H. door een staaldraad gegrepen en met het hoofd tegen een ijzeren voorwerp geslagen, tengevolge waarvan hij onmid dellijk gedood werd. Overreden en gedood. De 15-jarige D. P. te Schagen die uit een kuil een driewielskar aan 't laden was, is toen op een gegeven oogenblik de kar achteruitreed er onder gekomen en zoo danig gewond, dat hij na een zeer korten tijd overleed. Verbrand. Een kind van het echtpaar H., te Stads kanaal, dat vier dagen geleden ernstige brandwonden opliep, is Zaterdag overle den. Hand afgezaagd. Te Hengelo (G.) heeft op een klompen- fabriek een der arbeiders zich met een cirkelzaag de geheele hand Carbidontploffing aan boord van een trawler. Op den stoomtrawler IJM. 50 Simon, welke van de visscherij te IJmuiden terug keerde, heeft op zee een carbid-ontploffing fing plaats gehad, tengevolge waarvan de stoker A. brandwonden opliep en bij aan komst aldaar geneeskundige hulp moest worden verleend. Aan de gevolgen overleden. Voor enkele dagen geraakten de kleede ren van den reeds bejaarden A. v. d. V., wonende op de Stoof to Oud Gastel, door dat hij, terwijl hij in slaap was gevallen, vuur uit zijn pijp verloor, in brand, zoodat de oude man eenige ernstige bi*andwonden opliep. Thans is de man aan de bekomen brandwonden overleden. Geheimzinnig geval. Men'meldt uit Gemert d.d. 19 Juli aan de ,,'s-Hert.Crt." Hedennacht heeft alhier een droevig on geval plaats gehad. De 18-jarige Martien Wassenberg, werd hedenmorgen in nacht gewaad voor de ouderlijk woning dood aangetroffen door huurlieden. Omtrent de toedracht van het ongeluk tast men tot nu toe volkomen in het duister. Door dr. Tid- dens werd geen ontvelling of kneuzing ge constateerd, zoodat men van de veronder stelling uitgaat, dat M. in zijn droom uit het slaapkamerraam viel. Weest voorzichtig bij het baden in zee. De burgemeester van Zandvoort schrijft ons: Hoewel reeds menigmaal op de gevaren bij het baden en zwemmen werd gewezen, lijkt het mij toch wel dienstig nog eens een waraschuwend woord te laten hooren. Het viel mij tijdens de buitengewone drukte van 1.1. Zondag, toen duizenden in de zee verkoeling zochten, op, dat onder deze groote schare er zoovelen waren die niet konden zwemmen en zich dikwijls on bewust aan gevaar blootstelden. Nu zou ik wel vele kolommen kunnen vullen met aanwijzingen, opmerkingen en raadgevingendoch ik wil de gastvrijheid van de redactie niet misbruiken en daar naast mij niet ontveinzen dat hoe uitge breider de waarschuwing, hoe geringer het resultaat veelal is. Ik wil mij daarom slechts beperken tot een enkelen raadKunt gij niet zwemmen zijt gij onbekend met de zee en gij baadt zonder gebruik te maken van een badin richting en zonder toezicht: Ga dan nooit dieper dan tot aan uw mid del in zee. Gaat gij dieper, dan stelt gij u aan verdrinkingsgevaar bloot! Door roovers aangevallen. Vier N ederlandsche dames op Corsica door roovers uitge schud. Eendame ontvoerd. Een telegram uit Ajaccio aan de „Petit Parisien" meldt: Een autocar met vier Ne- derlandsche dames en een Franschman reed over den Col Verde tusschen Zicavo en Chisoni, toen een gewapende bandiet den wagen aanhield en alle juweelen en het geld der reizigers opeischte. Daarna sleepte hij met twee andere, eveneens ge wapende bandieten, een der reizigsters mede, doch liet haar na een uur weer vrij. De bandiet Battesti is gearresteerd, om dat men vermoedt dat hij de dader van den aanslag is. Nader wordt gemeld: Uit Bastia, (op Corsica) seint Havas dat de gerechtelijke autoriteiten het onderzoek voortzetten met betrekking tot den aan val op een auto met vier buitenlandsche dames, tusschen Zomza en Corta bij den Col Verde gepleegd. De bandieten, die met een revolver dreigden, hebben de toeristen beroofd van hun geld en sieraden en voerden een Hol landsche reizigster, mejuffrouw Janssen in het struikgewas, doch lieten haar dadelijk daarna weer vrij, zonder dat haar eenig leed was aangedaan. De gendarmen verrasten de bandieten en arresteerden er een, die nog in het be zit was van een geweer, een revolver en munitie. Hij heet Battesti en is een oude bekende van de justitie. Een ander telegram (van Belga) meldt nog dat het mejuffrouw Janssen, de doch ter van een groot schrijver zou zijn, die gedwongen werd den bandiet te volgen. Ook dit telegram verzekert dat mej. Jans sen dadelijk weer. vrij is gelaten. Een oog uitgestoken. Een jongeman uit Jutphaas, als milicien in dienst te Utrecht, was naar Jutphaas getogen om zijn meisje te bezoeken. Daar had hij, aldus de „Stand.", een medemin naar, die, toen het paartje zich buiten Jutphaas bevond, het lastig viel. De mi litair, die overigens een oppassende jonge man is, ontstak daardoor zóó in woede, dat hij zijn knipmes trok en zijn medeminnaar daarmede in het gezicht stak. Ongelukkigerwijs trof hij een der oogen. De getroffene zal het oog moeten missen. De dader, die reeds door de mili taire outoriteiten verhoord is, heeft be kend. Bij een twist doodgeschoten. In den nacht var< Vrijdag op Zaterdag is in de Kohlbergerstraat bij Kerkrade twist ontstaan bij het verlaten van een café, waarbij verschillende revolverschoten wer den gelost. Door een werd zekere A. He- ring uit Kerkrade in den buik getroffen. Hij werd naar het hospitaal te Bardenberg (D.) overgebracht, waar hij weldra overleed De dader, de Duitscher Graveen uit Strasz, is gearresteerd. De zoon, die zijn vaders dood aangaf. De man, die een begrafenisondernemer te A'dam vertelde, dat zijn vader gestorven was en die 3.50 kreeg om de bedroefde familieleden in Den Haag te waarschuwen, is Zaterdag door de politie in het Zeebur gerdorp gearresteerd. Hij heeft meer op zijn geweten, aange zien hij naar verschillende politiebureaux gebracht moet worden om daar gehoord te worden. Een jeugdige dievegge. De politie te Hilversum heeft oen tien jarig meisje aangehouden, dat door een boekhandelaar in de Havenstraat op hce- terdaad was betrapt bij het stelen van prentbriefkaarten uit zijn winkel. Bij een ingesteld onderzoek in haar ouderlijke wo ning kwamen vervolgens nog talrijke ge stolen voorwerpen voor den dag, o. w. een directoir, handschoenen, een lap landhuis- stof, een aantal stukken zeep, bonbonniè- res, een aschbakje en een bloemenvaasje, boekjes, enveloppes, portret-lijstjes, flesch- jes odeur, punaises, zinkzalr, een brood mes, inkt, prentbriefkaarten, flesschen met vruchten, etc. Gebleken is, dat het meisje met mede weten van haar moeder op roof uitging. De vader van het kind zit in de gevange nis. Toen de arrestatie van het kind bekend werd, heeft de buurvrouw, op verzoek der moeder, een aantal der ontvreemde voor werpen onder haar berusting genomen en verbrand, vernield of verstopt, teneinde ze aan de nasporing der politie te onttrek ken. Tegen deze vrouw zal waarschijnlijk een vervolging worden ingesteld. Bioscoopbrand te Wormerveer. Te Wormerveer is in den nacht van Za terdag op Zondag te ruim 12 uur door on bekende oorzaak brand uitgebroken in het bioscoop-theater staande in de Dubbele Buurt. Door het krachtdadig optreden van de brandweer kon de brand beperkt worden tot de bovenverdieping van het gebouw die vrijwel geheel uitbrandde. Films en ca bine konden worden behouden. De Bchade wordt door verzekering ge dekt. ONGELUKKEN. Kinderen gedood door adderbset Bij het bramen plukken. Op een stuk heide aan den straatweg naar Brandenburg zijn aterdag twee kin deren, een jongen en een meisje, die elkaar stijf vasthielden, dood aangetroffen. Een been van den jongen en een arm van het meisje waren blauw-zwart. Het bleken kinderen te zijn van een arbeider, die uit gestuurd waren om bramen te plukken. Het geneeskundig onderzoek bracht aan het licht, dat de kinderen door ec-n adder waren gebeten. Zij hadden zich niet on middellijk na den beet naar huis kunnen begev enen vonden dientengevolge op de heide den dood. Tram uit de rails. Vliegt een vollen winkel binnen. Te Braddock bij Pittsburg is een tram wagen uit de rails geloopen; het voertuig kwam eerst in botsing met een auto en vloog ten slotte een vollen winkel binnen. Een vrouw en een klein meisje werden ge dood; vijftien personen werden gewond, waarvan verscheidene ernstig. Trein op Long Island op een brug ontspoord. Op Long Island is een electrische trein door een tot dusver nog onbekend geble ven oorzaak op een brug uit de rails ge loopen. Het voorste deel van den eersten wagon bleef over den rand van de brug hangen. Dc brandweer, die spoedig ter plaatse was, slaagde er in, een opening in het dak van den eersten te maken, waar door de reizigers in veiligheid konden wor den gebracht. De conducteur had reeds het raampje van zijn coupé stukgeslagen en wist zich zwemmend in veiligheid te bren gen. In het geheel werden slechts negen personen min of meer ernstig gewond. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's yoor Dinsdag 24 Juli. Hilversum, 1060 M. 12.302.00. Lunchmuziek door het Trio- Groerioveld. 6.00—7.45. Concert door het Omroep-or- kest. 8 00—9.00. Orgelconcert door Jan Zwart in de Herst. Ev. Luth. Kerk te Amsterdam 9.0510.45. Een avond op do „Nenijto", te Rotterdam. Beiersch Harmonie- en strijk kwartet-orkest (Max Zellner's Oberlander Kapelle). Tiroler en Jodelliedercn. Mizl Dreher Truppo (om 9.35) Hongaarsch Tzi- gane-orkest o. 1. v. Ferry Hegedus. (om 10.25). Een kwartiertje met den microfoon in het Lunapark, (om 10.25) De Beiersohe Harmoniekapel. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. (Uitsluitend K.R.O.-uitzendingen). 12.301.30. Lunchmuziek door het Trio- „Winkels". 6.007.Q0. Dinermuziek. Gramofoonmu- ziek. 7.308.00. Laatste les Kerklatijn door L. Speet. 8.00. Concert. Het symphonie-orlcest van de Incassobank to Amsterdam, o. 1. v. M. C. v. d. Rovaart. Koor en solisten. Spr.: J. S. H. Bemelmans. Dir. Centr. Bureau voor eer en deugd tc Roermond: Eenige grepen uit de geschiedenis van de Ver. „Voor eer en deugd". Daventry, 1600 M. '10.35. Kerkdienst. 11.20. Gramofoonmuziek. 12.20. Lichte muziek (het Georgian Trio). 1.202.20. Orkestconcert. 3.50. Rede van den Maharadja van Pa- tiala. 4.30. Orkestconcert. 5.20. Causerie. 5.35. Kinderuurtje. 6.20. Gramofoonmuziek. 6'50. Nieuwsber. 7.05. Gramofoonmuziek. 7-20. Lezing A poor man's holiday in America.. 7.35. H. Heyner, bariton. 7.45. Dr. Yeaxlee: Do we know too much 8.05. Dansmuziek. 8.20. Het Casano Octet. H. Cave, tenor. 9.20. Nieuwsber. 9.35. Nieuwsber. 9.40. „Road v. Rail", debat tusschen Lt. Col. Moore-Brabazon en Rt. Hon. Thomas M. P. 10.4012.20. Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 12.505.20. Orkestconcert. 4.055.05. Orkestconcert. 9.05—11.20. Concert-orkest. L. Radisse, cello. Mme. Gartyl en Gatineau. TT. H. Capitaine en Du Pond. L a n g e n b e r g, 469 M. 1,25—2.50. Concert. Schrammel-terzett. 6.20—7.15. Orkestconcert. 8.35. „Eulenspiegeleien". Kamer-orkest en solisten. 10.50. Sluiten. KÖnigswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 12.054.20. Lezingen. 5.206.20. Orkestconcert. 6.208.05. Lezingen. 8.20. Concert. Kinderkoor St. Nicolai. Erwin Zillingcr, orgel. 9.20. Scènes uit „Wallenstein", van Schil ler. Hamburg, 395 M. 6.20. Orkestconcert. 8.20. Radio-zangles. -Daarna Mecklen- burgsche avond. Hans Franck leest uit eigen werken. B r u s s e 1, 509 M. 5.206.20. Dansmuziek. 6.507.50. Trio-concert. 8.35. Gramofoonmuziek. 8.50. Orkestconcert. 9.5010.50. Dansmuziek uit het Casino in Spa. F E 0 I L L E T 0 N. "Naar het Dqitsch van J. AENEFELDT ■I Vertaald door Jac van Emden. V Is Forberg nog niet terug Hij had hier kunnen zijn. Neen, hij is er nog niet. Vreemd, anders is hij toch altijd zoo :ecies. Nou, het komt mij voor dat hfj het in |n laatsten tijd niet zoo heel erg was. Uit korte gesprek had plaats tusschen n ouden, reeds jaren lang in betrekking inden kassier der bankiersfirma Graup- lr Zonen te Berlijn en een jongeren iployé der firma, die onder leiding van rstgenoemde aan de kas werkzaam was. eiden verdiepten zij zich daarop weer in |>n bezigheden en eenigen tijd hoorde on niets dan het krassen van een voort- ïrend over het papier glijdende pen en 't krakend geluid van bankbiljetten, die ior de handen van den ouden heer gle- sn. Op dit oogenblik werd een deur ge- end. Is hij het nog niet? vroeg de kassier, l e!. °pziend. Zijn teleurstelling bleek dui- lelijk uit den toon, waarop hij vervolgde: He, dat is Schmidt; waar blijft' For- 'erg toch? V - Is die nog niet terug? vroeg de bin- .entredende, een jongeman, wiens kortge- Hipt haai; een stramme houding verrie den, dat hij nog voor kort soldatenklee- ren had gedragen. Toen de kassier bezorgd het hoofd schudde, ging hij voort: Dat is toch on begrijpelijk; we zijn tegelijk weggegaan. Hij moest alleen maar bij de Rijksbaak en de Nationale Bank zijn, terwijl ik dc halve stad door geweest ben. Hij had eer der dan ik terug moeten zijn. Heb je alles in orde gemaakt? viel de kassier, wien de opmerkingen van den looper, ofschoon hij niet precies wist, waarom, onaangenaam aandeden, hem in de rede. Ja zeker, mijnheer Kummer, wilt u het even controleeren? antwoordde Schmidt beleefd. Hij opende zijn portefeuille en legde den inhoud op den lessenaar van den heer Kummer. Hier zijn de sluitnota's van Vendix Köbener, de aandeelen Chamot- tefabriek en hier het saldo-biljet van Ex- ter Rathenow. Mijnheer Rathenow zal vandaag zelf nog hier komen. Goed, dank je, alles klopt, antwoord de kassier, nadat hij alle ingekomen stuk ken met de uiterste zorgvuldigheid, welke hem tot een tweede natuur geworden was, had gecontroleerd. Toch had hij zijn aan dacht niet geheel bij zijn werk. Wat Schmidt, de tweede banklooper, meege bracht had, was niets vergeleken bij de groote bedragen welke Fordberg, de eer ste looper, ter incasso waren toevertrouwd En deze toegewijde accurate man, die al meer dan 25 jaar bij de firma in dienst was, bleef nu langer weg dan noodig. Er zal Forberg toch niets overkomen zijn, zei de kassier half in zichzelf, en hij keek de beide anderen aan als verwacht te hij van hen een geruststelling. De looper haalde de schouders op en de jonge boekhouder zei: Ik geloof dat u zich onnoodig ongerust maakt, mijnheer Kummer. Het zal in verband met de uit« gifte der nieuwe aandeelen wel erg druk bij de Nationale Bank geweest zijn, zoo dat Forberg waarschijnlijk langer is op gehouden. Mogelijk, ofschoon het vroeger geen gewoonte was iemand van Graupner Zoon te laten wachten, antwoordde de kassier; hij werd door de door de bedien den geopperde makelijkheid echter niet gerust gesteld en zei tegen Schmidt: Loop even naar de Jagerstrasze en de Spandauerstrasze, maar maak zoo weinig mogelijk ophef; begrepen, Schmidt! Ja zeker, mijnheer Kummer. Zoodra de deur achter Schmidt gesloten was, verliet Kummer zijn plaats achter zijn lessenaar, trad op zijn jongere collega toe, legde zijn hand op diens schouder en vroeg op een toon, zoo vertrouwelijk als deze nog nooit van den ouden heer had gehoord Gottschalk, weet je welk bedrag For berg vandaag bij zich in zijn portefeuille heeft? Zeker, mijnheer Kummer, hij haalt 200.000 Mark van de Rijksbank, en de aan deelen beloopen ook nog een 100.000 Mark. Neen, 65000; hij heeft dus in totaal 265.000 Mark bij zich, nadat hij bij de Na tionale Bank geweest is. Maar mijnheer Kummer, waarvoor bent u eigenlijk bang; Forberg heeft wel grootere bedragen bij zich gehad en er mankeerde nog nooit iets aan, troostte Gottschalk. Ik denk er ook heelemaal niet aan de eerlijkheid van den man, met wien ik hier samen ben oud geworden, in twijfel te trekken, maar ik ben bang dat hem iets is overkomen en buitendien zouden we door zijn uitblijven moeilijkheden kunnen krijgen. We hebben vandaag groote beta lingen en onze voorraad baar geld zou dan onvoldoende kunnen blijken. Hij zal wel komen; hebt u maar nog een beetje geduld. De kalmte van den boekhouder werkte voor korten tijd geruststellend op den kas sier en buitendien werd zijn aandacht op andere dingen gevestigd, daar het nu druk werd aan don kas. Er kwamen raeti- schen om geld te storten, anderen om op te nemen; maar hoe later het werd, hoe moeilijker werd het den kassier, zijn ge wone kalmte en waardige houding te be waren. Zijn hand, die anders met groote zekerheid de goudstukken voortelde, beef de en hij vergat zelfs eens, toen hij een bedrag in bankbiljetten uitbetaalde, deze met het daarvoor bestemde sponsje nat te maken, om er zeker van te zijn dat hij niet twee tegelijk nam. Eindelijk, het werd juist een beetje stil ler aan de kas, verscheen Schmidt weer. Wel? riep de kassier hem in span ning toe. Hij is bij de Rijksbank geweest en ook bij de Nationale Bank, mijnheer Kum mer. Dat weet ik, verder 1 Het geld en de aandeelen zijn af gehaald; alles was in orde, zeiden de heeren. Maar Forberg, waar is Forberg zelf dan toch? Ja, dien heb ik niet gezien. De onverschillige kalmte, waarmede dit gezegd word, wond den anders zoo be daarden ouden heer vreeselijk op. Hoe kun je dan zeggen dat alles in orde is, als je Forberg heelemaal niet gezien hebt! snauwde hij den looper toe. Nou ja, ik herhaal alleen maar wat ze mij bij de Rijksbank en de Nationale Bank gezegd hebben. Forberg heeft bij de eerste dc cheques en bij de tweede aan deel en ontvangen. Bij de Nationale Bank zeiden ze, dat hij twee uur geleden al weer weggegaan was. Twee uur! Kummer sloeg de handen in een; ook Gottschalk verloor zijn kalm te en zeido hoofdschuddend: Dat is toch wel heel vreemd. Vindt u dat eindelijk ook! vroeg Kummer niet zonder galgenhumor. Had ik me maar niet zoo lang door u aan 't lijntje laten houden. Maar wat hadden we dan kunnen doen Op deze vraag kon Kummer geen ant woord geven; maar hij zei: Er moet iets gedaan worden. We mo gen niet langer werkloos blijven. Iedere minuut uitstel kan de zaak erger maken. Zal ik naar de politie gaan, mijnheer Kummer? opperde Schmidt. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5