MODERNE S DICHTKUNST. SPORT. BINNENLAND. öeri Mji ■èc. itó P. ADAMA VAN SCHELTEMA oig Er is een tijd dat Scheltema zich een ^werver voelt. De „Zwerversverzen" zijn daarvan het getuigenis. Er is in deze ver- zen veel leed. Een enkele maal komt er een uitbundigheid je in voor als in „Van 7,on en zomer", een enkele maal ook een dwaas rijmelarijtje, dat men tot de kin derpoëzie zou kunnen rekenen en die soms Wel een aardige verkwikking zijn. Meer malen zijn deze „sotternijen" dan ook reeds opgenomen in bloemlezingen voor de hoog- 9te klassen der lagere scholen, maar de meeste zwerversverzen zijn droefgeestig, 't Is of de dichter door ze af en toe af te wisselen met eenige dwaasheden daarin ■weer herstel zocht voor het verbroken evenwicht, en, zooals Verhoeven zegt, „een langen neus trok" tegen zijn eigen ernst. Het is het recht en de plicht van den humor, den mensch somwijlen boven zijn smart en verlatenheid uit te helpen. Heel ernstig is wel:. „De moede". Mijn lijf is mat, Mijn oogen zoeken In alle hoeken, Ik weet niet wat. Een zwakke lach Valt ven mijn wangen Ik ben gevangen Met eene slag. Alles verstomt, Alles wordt duister O luister luister:. De wanhoop komt. De wanhoop sart Me en wil 't beslechten Help gij mij vechten Mijn dapper hart. Steun gij mij weer, Keer het ten goed© Ik ben zoo moed© Ik kan niet meer. Een vers als dit is pretentieloos en toch vol diepe bedoeling. Een dichter maakt zooiets niet met de vooropgezette bedoe ling iets gevoeligs te presteeren. Hier geldt een woord van een anderen volks dichter:. Wanneer u 't hart tot spreken dwingt, Zoo spreek. Dit_ is doorleefde ervaring, die zich bij een dichter op een gegeven oogenblik uiten moet. Een dichter moet zijn aandoeningen in versvorm zeggen, evenzeer als het u en mij een behoefte is om te spreken; daar voor is hij dichter. Wanneer men u of mij om 'n verjaardags- of bruiloftsversje vraagt dan bezitten wij allicht wel zooveel verstechniek dat we nog wel een dragelijk rijmelarijtje in elkaar peuteren, maar daarmee zijn we nog geen dichters. Ons ontbreekt het gevoel van in nerlijke noodzaak. Inspiratie kunnen we wellicht bekomen voor ons dagelijksch werk maar dichterlijke inspiratie is toch nog weer iets anders. Kunstenaars-inspiratie is een wonderlijke innerlijke bewogenheid, die zich moeilijk laat omschrijven, hetzij de kunstenaar met vormen en kleuren, mét tonen of met woorden werkt. Het is een innerlijke noodzaak, om zijn aandoeningen in de vormen der schoonheid buiten zich zelf te plaatsen. Daardoor is elk kunst werk, het doet er niet toe of het een beeld, een schilderij, een muziekstuk of wel een gedicht is, tevens een daad van z^fbevrij- ding. De beoefening van de kunst maakt den kunstenaar innerlijk vrij. Elk gedicht, dat ons innerlijk aanraakt, is een doorleef de werkelijkheid, al gebeurt het dat de werkelijkheid der verbeelding er ook aan kan hebben medegewerkt. Boven geciteerd klein gedichtje van Adama van Schelte ma vertoont een gemoedsbewogenheid die wij dadelijk als echt herkennen. En op dit gedichtje van wanhoop volgt onmiddellijk een ander, dat geheel aanpast bij de ge- dachtengang van het vorige. De dichter denkt terug aan den tijd toen hij zijn ver drietelijkheden nog kan uitschreien ©an moeders borst. En het heimwee ontwaakt naar dien lang vervlogen tijd. Moeder, toen 'k lang geleden nog „uw T7i_ ,r, A„. jongen", UW blijde eersthng was, en nauw TT*a -i geboren, •tiad ik u eens voor eenen dag verloren, En 't teerste leed was aan mijn hals' gesprongen. Toen weer terug heb ik mijn hoofd gedrongen Aan uw warm hart, gefluisterd aan uw ooren, um weer het zoete moederwoord te hooren. Toen hebt gij mij zachtjes in slaap gezongen. Moeder ik ben alleen in verre landen. Ik kan niet meer in uwe oogen lezen, Ik kan niet schreien in uw milde handen. O, mocht ik eens nog aan uw schoot M genezen. JNog eenmaal toeven bij die trouwe wanden. Moeder, nog eens uw „arme jongen" wezen. Kfo zulke ontboezemingen van stil ver- verdriet komt er evenwel ook weer berus ting en is het of de dichter zich weer weet t© verzoenen met de smart die zijn deel is. Ik citeer het volgende: De dag wankelt, en even Is alles stil. Uit het dal van mijn leven Hijst weer mijn wil. Ik zie de aarde zoo zuiver, Da nacht begint Alles zwijgt en ik huiver In d' avondwind. Ben ik weder geboren Dit oogenblik? O, geen leed gaat verloren, Geen stille snik. Deze zwerver moet zich somtijds wel .ueel erg eenzaam hebben gevoeld. En dan in de eenzaamheid de nachten die zoo donker, zoo troosteloos lang kun nen zijn, wanneer de ontfermende slaap maar niet wil komen en de rustelooze en toch zoo moede geest het lichaam niet den troost van een verkwikkenden slaap gunt. Onder den indruk van deze ervaringen is ontstaan „Bede om slaap", O goede slaap Kom aan mijn oogen. "Wieg mijn bewogen Hart te rust. Spoel me in uw schaduw, Blaas mij aan uw Blinde kust. Elders zingt hijs Ik dwaalde eens de wereld binnen, De wereld zag mij nijdig aan, Ik wilde 't leven goed beginnnen, Maar 't was zoo moeilijk t© verstaan. Ik leerde leven, 'k ben zoo goedig Naar and're menschen toegegaan: Ik was zoo bang, ik deed zoo moedig, Zij hebben mij niet goed verstaan. Ik droomde weg, ik raakte eenzaam Uit hun rumoerigheid vandaan, De stilte werd mij zoo gemeenzaam. Ik heb de stilte goed verstaan. Ik keerde weer naar oude vrienden: Zij zagen mij genegen aan. Ik kon niet- goed mijn woorden vinden, Zij hebben mij niet goed verstaan. Ik ben op 't laatst alleen te midden Van al dat leven blijven staan, 'k Heb in mijn eentje leeren bidden, Ons-Lieve-Heer heeft mij verstaan. Men voelt wel, dit is poëzie, die met so cialisme niets heeft uit te staan. Zij is een voudig menschelijk en geeft de zielserva ringen van een mensch, die zich ondanks zijn beleden materialisme en socialisme eenzaam gevoelt en vraagt om begrip. Zou hij dat begrip wel hebben gevonden bij zijn geestverwanten in engeren zin? Dich terleven is soms heel moeilijk, net als dat van iederen kunstenaar. Het beweegt zich voortdurend in „ups and downs", omdat de kunstenaar toch altijd een onbegrepene is. En, wanneer hij zich het meest opsluit, heeft hij juist wellicht de "meeste behoefte aan sympathie. Toch is Scheltema een der meest openhartige dichters, die wij ken nen. Opener dan Gossaer en Boutens, maar daardoor wordt hij ook meer gelezen. En daardoor reikt zijn invloed op het volk ook dieper. De vage gevoelens, welke zoo- velen koesteren maar die zij niet altijd dui delijk omlijnd kunnen uitspreken, worden door hem in een taal vertolkt, die de groo- te gemeente begrijpt. Ten slotte nog dit: „De slapende zwer ver". Toen 's middags nog 't loof van de boomen, En de aard' nog van de zon genoot, Hield ik mijn oogen niet meer wakker, Ik lei mij aan een stillen akker, Om daar te slapen en te droomen Als eens vroeger aan moeders schoot. De warme lichte hemel straalde Nog heel de wijde wereld rond, En door mijn dichtgeloken oogen Zag 'k hoe hij bij mij stond gebogen, Hoe 'n glimlach tot mij nederdaalde Als eens vroeger van moeders 'mond. De bloemen gingen heen en weder, De slaperige zoele wind Ruischte zoo fluist'rend door de blaren, Ging zingend door de korenaren, Hij zong zoo zacht, zoo heerlijk teeder Als eens mijn moeder voor haar kind. Zijn adem kwam van 't hooge loover, En toen hij door de zaadjes zocht, Vond hij mij droomend daar beneden: Hij nam mijn hart toevallig mede, En blies 't met hem de wereld over Als moeders laatste ademtocht. En 'k vloog en droomde over dalen En 'k zag weer dat betooverd veld, En weer die reuzen en die dwergen, En al die wondere verhalen En al die wand ere verhalen Door moeder eens, vroeger, verteld. Toen was 't. of van de donk're landen De hemel immer verder week, De koele avond kwam mij wekken En met haar witte dauw bedekken, Alsof met hare bleeke handen Moeder mij weder wakker streek. En 'k zonk zoo diep, diep in de aarde Tot 'k in het donker wakker lag: Boven mijn hoofd stonden de sterren Zoozacht, zoo vriend'lijk, ach, zoo verre, Dat 'k weifelend naar boven staarde, Of ik in moeders oogen zag. watersport. DE KA AG WEEK 1928. Een goede inzet van het jaar. lijksche zeilfeest. De dag der motorboot- en onderlinge wedstrijden. De Kaagweek is dit jaar niet slecht in gezet.. Er was op den eersten dag vrij goe de belangstelling, wat niet altijd van het begin der Kaagweek gezegd kan worden. Buitendien was het goed zeilersweer. Wel bleef de zon wat schuil achter de wolken, doch deze brachten den zoo onontbeerlijken wind te voorschijn, die vrij luchtig uit het Noorwesten woei. De dag werd begonnen met den eersten wedstrijd der buitenboord-motorbooten, waarvoor drie wedstrijden waren uitge schreven. Het verschijnen van deze nieuwe boot op de Hollandsche wateren wekte het vorig jaar algemeene belangstelling, doch wij betwijfelen, of dit scheepje het op den duur zal doen. Voor den stuurman is het verblijf in zoo'n raceboot verre van behage- lijk en hoewel er een zevental inschrijvin gen waren, was de opkomst nog matiger. Bovendien is er aan een race van twee of drie dergelijke booten heel weinig te zien en 't zou niet onmogelijk zijn, wanneer dit motorboot-nummer weer van het program ma zou verdwijnen. Voor de motorbooten waren voorts uitge schreven een regelmatigheidswedstrijd, een vossenjacht en een wedstrijd in ringsteken. Voor de resultaten hiervan kunnen we ge voegelijk naar de uitslagen verwijzen. Voor de zeilers waren er wedstrijden in open sloepen en open scherpe jachten (bei de met handicap) alsmede een onderlinge regenboogwedstrijd. Deze laatste wedstrijd was het meest in teressant, althans de eerste ronde. De start was bepaald slecht. De booten lagen in twee groepen achter elkaar, de eene hoog, de andere laag aan den wind. In de eerste groep startten achtereenvolgens de Gaai, de Tjebbe, de Meteor en de Leede II, ter wijl de volgorde van de tweede groep was: Braassemermeer, de Steur, Hollandia en El. Het eerste gedeelte van de baan naar het Zweiland ging voor den wind, doch daarna moest gekruist worden naar het Norremeer en daar ontspon zich een felle strijd om de leiding. De Braassemermeer bond den strijd aan met do Gaai en daar van profiteerde de Hollandia, die fraai aan den kop wist te komen. Achter hem volgde de Braassemermeer, terwijl als derde in de leidende groep volgde de Leede II, die aan vankelijk achteraan had gelegen, doch door een handig manoeuvre bij het kruisen zijn mededingers voorbij was geloopen. Op dit zelfde vak op den terugweg bond de Braas semermeer met de Hollandia den strijd aan om de leiding. En 't gelukte Oscar Nathan inderdaad zijn grootsten concurrent voorbij te komen. Even nog duurde de strijd voort, doch toen ging de Hollandia risqueeren, wat echter geen voor- doch nadeel bracht en van toen af aan bleef de Braassemer meer tot het einde op de eerste plaats. De volledige uitslagen luiden: Motorbootwedstrijden: 1. Regelmatigheidswedstrijd: 1. „Elizon- ne stuurm. A. Bouma, Amsterdam, in 51 min. 42 sec., totaaltijd en normaaltijd, 2. „Maud", stuurvr. mej. N. van der Mey, Lei den, in 38 min. 16 sec. totaaltijd en 38 min. 18 sec. norraaaltijd. 2. Wedstrijd voor booten met buiten boordmotoren: le wedstrijd: 1. „Babo", stuurm. G. Baay Jr., Amsterdam, in 12 min. 26 sec., 2. „Honolulu", stuurm. A. Dekker, Rotterdam. 2e wedstrijd: 1. „Babo", in 9 min. 40 sec., „Who" opgeg. 3e wedstrijd: 1. „Babo", in 14 min. 35 sec., „Who" opgeg. 3. Vossenjacht. De vos „Mand", stuurvr. mej. N. van der Mey, Leiden, werd niet ge vonden. De boot was verborgen op de Ke ver. De „Maud" werd daardoor winner van den prijs. 4. Ringsteken voor motorbooten: 1. „As- pa sia", stuurm. C. J. W. van der Schoot Hillegom, 2 ^,Péés", stuurm. P. H. J. G. Reyers, Bussura, 3. „Maud", stuurvr. mej. N. van der Mey, Leiden. Onderlinge zeilwedstrijden. 5. Open sloepen (handicap): 1. „Faljerel", stuurm. R. Borgerhof Mulder, Oegstgeest, "in 1 u. 4 min. 3sec. gez. en ber. tijd, 2. „Re keltje", stuurvr. mej. R. van Luykon, Lei den, in 1 u. 6 min. 57 sec. gez. tijd en 1 u. 4 min. 43 sec. ber. tijd. 6. Open scherpe jachten (handicap): 1. „Rakker III", stuurm. G. C. Schouten, Al phen aan den Rijn, in 1 u. 51 min. 45 sec. gez. en ber. tijd. 2. „Swastika" stuurm. S. A. la Rivière Leiden, in 1 u. 52 min. 47 sec. 7. Onderlinge Regenboogwedstrijd: 1. „Braassemermeer", stuurm. Oscar Nathan, Oude Wetering, in 1 u. 45 min. 11 sec., 2. „Hollandia", stuurm. C. v. Staveren, Oud© Wetering, in 1 u. 47 min. 28 sec. 3. „De Lee de II", stuurm. W. Z. van der Mey, Leiden in 1 u. 49 min. 24 sec. ZWEMMEN. Tsuruda verbetert het wereldrecord 200 M. schoolslag. Uit Parijs wordt gemeld, dat aldaar de J'apansche zwemploeg voor de O.S. oefent. Bij een der oefeningen verbeterde Tsuruda het wereldrecord 200 M. schoglslag, dat met 2 min.. 48 sec. op naam van Radema- cher staat, en bracht het op 2 min. 47 4/10 sec. Dit nieuwe record zal echter niet er kend kunnen worden, daar niet aan alle eischen, voor een dergelijke erkenning ge steld, werd voldaan. Tahaishi zwom bij dezelfde oefening 100 M. yrije slag in 59 4/10 sec, VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. R. K. S. V. „Teijlingen". Eenige weken geleden hebben wij de ge legenheid gegeven om deel te nemen aan serie-wedstrijden, afdeeling Junioren in het District Leiden. Niet minder dan 9 elftallen zullen aan genoemde wedstrijden deelnemen, waarvoor onzen hartelijken dank voor de medewer king. Voor morgen is het volgend programma vastgesteld 1 uur: Leiden I—Lisse II. 2.30 uur: Lisse IIS.J.C. I. 4 uur: Toijlingen II—Lisse I. Er wordt 1 uur gespeeld met 10 minuten rust. Bij gelijk 6pel wordt 2 maal 7,5 min. verlengd, daarna beslist het lot. Drie prijzen zijn voor deze seriewedstrij den beschikbaar gesteld. Inleggeld wordt niet geheven. Ook is overeengekomen met den Secr.-penningm, van den D. H. V. B. dat geen formuliers be hoeven. worden ingeleverd. Alleen mogen uitkomen jongens onder den leeftijd van 17 jaar, en zij, die de vorigo competitie hebben medegespeeld, en zij die voor de a.s. oom petitie willen spelen; dus ook nieuwe leden. Voor de volgende week, 29 Juli a.s. gaat slechts één wedstrijd door voor de serie om 4 uur en wel D.V.O.O.V.V. In verband met den te spelen wedstrijd: kampioens elftal: District Leiden Teijlingen IDistrict Elftal Junioren Den Haag. Aanvang 2.30 u. Men denke er allen aan dat gespeeld wordt op Teijlingerterrein, gelegen aan de Teijlingerlaan, dus niet op Sporthoff. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag 22 Juli a.s. zullen de laatste wedstrijden voor de serie gespeeld worden Zeer zeker zal deze laatste dag do kroon op het werk zetten, daar dien dag de 2 mooiste wedstrijden gespeeld worden; al lereerst de wedstrijd A.V.V. IV.V.L. I voor de le afdeeling om le en 2e prijs; deze belooft alleszins interessant en span nend te worden; wie overwinnaar worden zal, durven wij niet voorspellen, daar A. V.V. door het uittreden van een drietal goede krachten eenigszins verzwakt is, toch zal het le elftal in de huidige sa menstelling zich zoo niet gewonnen geven en zal V.V.L. hard voor de overwinning moeten strijden; wij hopen dat de best spelende ploeg overwinnen zal. Hierna krijgen we nog de wedstrijd voor de eere- afcïeeling om le en 2e prijs. L. en S. I G. D. A. Iwij behoeven hiervan niets le zeggen, doch wij weten zeker, dat er Zon dag mooi voetbal zal vertoond worden en daarom verwachten wij veel publiek op het terrein, dat getuige zal kunnen zijn, dat de Boorasche Sport ook heel wat pres teeren kan. Het volledige programma voor Zondag a.s. luidt: Om 3e p r ij s Jun. afd. B.: A.V.V. 4—R.I.A. 4 12—1.30 u. Om le en 2o p r ij s le afd.: A.V.V. I—V.V.L. I 1.45—3.15 u. O m Ie e n 2e p r ij s Eere-afd.: L. en S. I—G.D.A. I 3.30—5-u. Op het D.O.S.-terrein. A.s. Zondag beginnen op het D.O.S.-ter rein de nederlaagwedstrijden. Voor deze wedstrijden hebben 6 vereenigingen inge schreven zoodat er op het D.O.S.-terrein de komende Zondagen weer mooie wed strijden zullen worden gespeeld, temeer daar beide D.O.S.-elflallen steeds een wedstrijd hebben, daar de deelnemende vereenigingen alle met 2 elftallen hebben ingeschreven. De prijzen waaronder 2 mooie bekers, zijn te bezichtigen in de eta lage der firma „Stockmann". Wij hopen dat vele Veenders wederom deze wed strijden komen zien. Hierdoor steunt men de plaatselijke vereeniging, terwijl het bestuur van D.O.S. het op het terrein zoo geriefelijk en aangenaam mogelijk zal maken. R. K. 0. V. V. Morgen zal het Junioren-elftal om half twee een vriendschappelijken wedstrijd op het. O. V. V.-veld spelen tegen het Junioren elftal van S. N. A. (Stompwijk)) Vervol gens worden de leden verzocht, vooral niet te vergeten op de ledenvergadering a.s. Dinsdagavond aanwezig te zijn, Het bestuur rekent op allen. CRICKET Wedstrijdprogramma voor Zondag 22 Juli. 1 e klasse Rood en WitQuick; V.R.A.V.V.V.; A.C.C.V.O.C.; H.D.V.S.Phoenix; Ajax Hilversum. 3e k 1 a s s e C. L.C.C.—H.D.V.S. III. Overzicht. In Haarlem binden van Eeghen c.s. den strijd aan met de Nijmogenaars. Indien de Posthuma's van de partij zijn, geven wij R. en W. een goede kans. De wedstrijd V. R. A.V.V.V. zal vrij, zeker op een over winning der thuisclub uitloopen. V.O.C. gaat in Amsterdam bij de A.C.C. op bezoek. A.C.C. neemt momenteel wel een vrij goede plaats op de ranglijst in, maar deze is wel geflatteerd. Wij geven de Rotterdammers wel een kans op de twee punten. In Schiedam treffen H.D.V.S. en elkaar. De thuisclub zal hier wel de over winning behalen. Rest ons de wedstrijd AjaxHilversum. Gezien de prestaties van 1.1. Zondag lijkt het ons niet onmogelijk dat Eigeman c.s eindelijk weer eens twee punten bemachti gen; waarvoor echter hard zal moeten ge vochten worden. Voor de 3c klasse C komt H.D.V.S. III op bezoek bij de „Leidsche". Wij voorzien ook hier een harden strijd, waarbij wij de gasten de be6te kansen geven. de le sage ten br0ek- biliotheek. Dit jaar had er, in afwijking van de vorige jaren, geen gecombineerde vergade ring plaats van het Hoofdbestuur met de afgevaardigden der sub-comité's. Hiertoe werd voor dit jaar besloten om do reiskosten te besparen. De vereeni ging staat voor een zeer groot e uitgave n.l. het bouwen van een op zichzelfataaiid brandvrij bibliotheekgebouw. Tot dusverre was de bibliotheek ondergebracht in de kamers van een aan het gesticht grerv zend burgerhuis te Grave. Daar dit huis met andere bouwvallige thans reeds is af gebroken, zijn de kostbare Brailleboeken ni geborgen in do noodkerk van Langenboom die mede voor dit doel werd aangekocht en op het terrein van het instituut te Gra ve werd overgebracht. Dat deze houten loods geen veilige berg plaats biedt voor de, door zooveel moeit< en arbeid verkregen boeken, zal een iedei mot ons eens zijn. Het is dus moer dai noodzakelijk dat er ten spoedigste kar begonnen worden niet den bouw der bi bliotheek, waarvoor thans de helft der be noodigde gelden nog niet bijeen is. Dit was dan ook het voornaamste punt van behaal deling op de vergadering van het Hoofd bestuur, welke gehouden werd ten huizi van de secretaris-ponningmeesteres mej. J Weve, Laan van Nieuw Oosb-Indië 70, Dei Haag. De notulen der vorige vergadering wer den voorgelezen en onveranderd goedgc lceurd. Als 2e secretaresse werd gcinstal leerd mej. M. Borret, die to Grave woon en zich hiervoor beschikbaar had gestold Mej. Borret zal voor een groot deel de cor respondentie van Frater Adrianus op ziel nemen. Aan het verslag ontleenen wij, dat er dil jaar 4 sub-comité's werden opgericht, n.l te Oudenbosch, Poeldijk, Treebeek er Zevenbergen, terwijl Heerlen nog in voor bereiding is. Deze nieuwe comité's teller te zamen reeds 49 werkende leden en 101 contribueerende leden, wat dus allesziiu een mooie vooruitgang mag heeten. Thans zijn er op 53 plaatsen in Neder land sub-comité's met bijna 1500 werkendt leden, dus ongeveer 140 leden meer dan hei vorige jaar. Do bibliotheek telt reeds 2000 boeken ii 6000 banden, die in de 10 jaren van hoi bestaan der Vereeniging, alle door de be langolooze, liefdadige hulp der werkendt leden ea door den geldelijken steun dei contribueerende loden er zijn gekomen. Dil jaar werden er 1020 banden geprikt. Hier van leverde Den Plaag 103 banden, Am sterdam en Ginneken ieder 24 banden, Ber gen op Zoom 44 en Rotterdam 40 banden: Schiedam 58 banden en Maastricht 53 ban den. Verder wordn als bijzonderheid nog ge noomd een ijverig medewerker in een pen si on te Venray, die heb vorig jaar 39 er dit jaar zelfs 41 banden prikte, terwijl eerj heer uit Luttenberg er 18 en een 88-jarig< heer uit Apeldoorn 19 banden leverden. Zooals men weet kunnen alle blinden in Nederland, afgezien van welke godsdien stige gezindheid, kosteloos boeken ter lei zing bekomen, terwijl de bibliotheek ool< nog de kosten der heenzending draagt. Dat er met gretigheid van de bibliotheek door de blinden wordt gebruik gemaakt blijkt wel duidelijk hieruit dat er dit jaai ver over de 3000 banden uit do bibliotheek werden gelezen. Hot is voor het eerst, dat, na een 10-jarig bestaan, deze sympathieke sociale Ver eeniging met. een verzoek tot u komt om pxtra geldelijken steun. Om de zware taal te verlichten van het instituut t© Grave dat de gehcele bouwkosten van een nieuw gesticht moet bijeenbrengen door hot ge ven van conccrton in diverse plaatsen van ons land, met haar rijk begaafde blinden- muzikanten, besloot onze Vereeniging (de Le Sage ten Broek-bibliotheek) den bouw ooner brandvrije zaal voor de bibliotheek voor zoover mogelijk voor hare rekening te nemen. Deze zaal zal 32 M. lang en 13 M. breed bij 4 M. hoog worden. Dit ge bouw zal ruimte bieden voor 25000 bandon en voor pl.m. 20 jaren voldoende zijn. Wijl de bibliotheek echter wel tot 50.000 banden zal aangroeien, wordt er op gerekend, dat er dan een verdieping kan worden opge trokken. Aldus ingericht, zal zijn voldaan aan alle eischen voor een centrale blin- den-bibliolheek. Iedere bijdrage zal gaarne en dankbaar ontvangen worden, liefst op do giro-reke ning van de Le Sago ton Broek-bibliotheek in Den Haag, onder nummer 106551. Mocht iemand ons voor 'b bijeenbrengen der noodzakelijke bouwkosten dor bilaliothcek met 'n ruime gift willen helpen, maar on der voorbehoud van levenslange uitkee- ring eener jaarlijksche rente van b.v. 4 1/2 pet., dan wordt zulke gift zeer gaarne en dankbaar met de er aan verbonden ver plichtingen door ons aanvaard. Ook kunnen zy, die zich als werkend lid wenschen op te geven, alle inlichtingen bekomen bij de secretaresse van het Hoofd bestuur, mej. iP. Weve, Laan van Nieuw; Oost-Indië 70, Don Haag. Sigarenmakers naar Eindhoven. Naar wij vernemen zijn do woningen, die: de Bouwmaatschappij Majowi te Pundho ven bouwt voor de gezinnen van sigaren makers uit Amsterdam, Utrecht en 's-Gra- venhage, reeds zóó ver gereed, dat ts voorzien is, dat zij in den loop der maand September zullen kunnen worden betrok ken. Mr. A. r. Zimmerman. ^Morgen zal dr. A. R. Zimmerman te S;, Nazairo scheen gaan naar Vera Vruz, ten-' einde te Mexico-City de eerste zitting te presidecren van de Engelsch-Mcxicaan- sche schadevergoedingscommissie. 3-|

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7