Doorzitten Rechtzaken. SPORT. LUCHTVAART. Marktberichte den vonden de gevolgde gedragslijn de juiste. Na nog eenige bespreking goedge keurd. Definitief besluit tot den bouw van 15 wo ningen aan den Menneweg nabij speelter- rei „de Kooij" en de vrage van een Rijks voorschot daarvoor. Dit punt werd uitge steld, tot de Minister het voorschot zal hebben verleend. Do doop van de nieuwe kade langs de Zandsloot werd aangehouden. (De stemmen staakten tusschen Emma- en Postwijkka- de. Het straatje vanaf de Nieuwe Haven naar de Hoofdstraat werd Concordiastraat genoemd. Daarna was aan do orde de verkeersver- ordening. Naar aanleiding hiervan was in gekomen een verzoekschrift van den heer Teernstra, eigenaar van hotel „Het Bruine Paard", om het verbod tot het plaatsen van auto's in het nauwe gedeelte van de Dorpstraat op te heffen. Dit verzoek zal bij het betreffende artikel aan de orde komen. Op de eerste plaats ontwikkelde zich een discussie over de maximum snelheids bepaling van 30 K.M. Enkele leden vonden deze grens te hoog, tenzij aan deze grens •treng de hand wordt gehouden. De heer v. Zonneveld wilde lichtende borden plaat sen aan het begin der gemeente, opdat vreemdelingen ook 's avonds weten, waar de kom der gemeente aanvangt. De heer Bisschops wilde de kom niet te wijd nemen bijv. niet vanaf de Poel tot de Wasbee- kerlaan. De weg is op verschillende ge deelten overvloedig breed. Bij art. 6 wenschte de heer Bisschops, dat auot's voor korten tijd (bijv. 5 minuten! op den weg mogen staan bij hotel „Het Bruine Paard". Als dit gevaar oplevert, zou men in dat gedeelte van het dorp ook voor zijn eigen huis niet mogen uitstap pen, hetgeen ook eenige minuten ophoudt. De heer v. Zonneveld zeide, dat men ge woonlijk „Het Bruine Paard" niet voor 5 minuten binnengaat; het is op dat straat- gedeelte met de stoomtram erlangs, veel te nauw. Ook weth. Bader gevoelde weinig voor het voorstel van den heer Bisschops. De heer Bisschops wilde het slechts pro- beeren; wanneer misbruik gemaakt wordt zou het weer verboden moeten worden. De beer v. Breda wilde ook proefncmen. Dit nunt werd verder aan de beslissing van B. en W. overgelaten. Bij art. 8 wenschte de heer v. d. Geest, dat ook autobussen in het nauwe gedeelte van het dorp mogen stoppen. De heer Bis schops, wilde echter alleen het instappen toelaten, maar niet het kaartjes-nemen. B. en W. stelden voor het station van de autobus aan de Wilhelminalaan te plaat sen; door het geheele dorp mogen de auto bussen thans stoppen; kaartjes mogeu in bet dorp niet worden afgegeven. De heer v. d. Geest wil dat den auto bussen, evenals den anderen auto's gele genheid worde gegeven overal passagiers in en uit te laten. De voorzitter antwoordt, dat dit overal mag; het is alleen verboden te stationnee- ren tusschen de Molenstraat en de Wilhel- minastraat. Kaartjes geven is daar ook niet geoorloofd. Op voorstel van den heer Speelman wordt besloten, met het oog op de scho len een bord „Langzaam. Schoolte plaatsen. Deze borden zullen komen bij Je Molenstraat en de R.K. kerk. Hierna wordt de verordening keurd. Besloten wordt tot aankoop van een strook grond van Esseveld voor verbree- Jing Menneweg, ten bedrage van 218. De staten van achterstand bij rekening 1927 hebben betrekking op hondenbelas ting en schoolgeld; besloten wordt deze posten inbaar te verklaren. Eenige comptabiliteitsbesluiten '27 en '28 worden goedgekeurd. Hierna komt aan de orde de verlaging der keurgelden van varkens enz. Aan de orde komt hierna éen adres van de sla- gersvereeniging om de keurgelden ook voor slagers die slechts 1 of 2 varkens te keuren hebben te verlagen. Sommige leden vinden er iets onbillijks in, de re ductie te doen aanvangen bij hen, die 10 varkens slachten. Zij pleiten voor verla ging over de geheele linie. De heer Warnaar, weth., merkt op, dat een verlaging der keurgelden alleen maar mogelijk is met medewerking van den Rijksveearts. Spr. acht het daarom het verstandigst, deze verlaging aan te ne men, maar daarbij te kennen te geven, dat het gewenscht is de verlaging over de geheele linie door te voeren. Nadat er door eenige leden op gewezen is, dat van de thans aan de orde zijnde verlaging hier ter plaatse vrijwel niemand zal profiteeren, wordt op voorstel van wethouder Warnaar besloten, dat de raad zich uitspreekt voor verlaging der keur gelden over de geheele linie. In het uitbreidingsplan worden naar aanleiding van een schrijven van Gedep. Staten na uitvoerige besprekingen eenige wijzigingen aangebracht. Ten slotte wordt besloten den termijn van onbewoonbaarverklaring van het Bijennest te verlengen. De voorzitter deelt nog mede, van de Mij. „Groot-Haarlem" een verzoek te heb ben ontvangen om ontheffing der ver plichting tot rioleering, alsmede toe te staan, dat daar voorloopig een weg van 9 M. wordt aangelegd in plaats van 18 M. uesloten wordt toe te staan dat deze weg voorloopig op 10 M. wordt gesteldde rioleering moet evenwel aangelegd worden. Te omstreeks 11 uur sluit de voorzitter de vergadering. De rondvraag werd uitge steld tot a.s. Vrijdagavond, wanneer de raad weer bijeenkomt ter bespreking van den bouw van het nieuwe Raadhuis. ALKEMADE. Geboren Cornelis Jacobus, zoon van Th. A. Zaal en E. A. van der Meer An- tonius Petrus Fredericus Joannes, zoon van C. J. J. Stockmann en M. P. A. van de Kamp Imkjen, dochter van W. van Wendel en M. Boxum Cornelius Wouter, zoon van G. J. van Leeuwen en W. M. Belt INGEZONDEN MEDEDEELING. bij Wielrijden ên een door de Zo^ verbrande Huifl, Schrijnen en Sqjét- ten, verzacht fn geneest mep/met Doos 30,60, Tube 10 ct. I OUDE WETERING. Hooibroei. De hooiberg van den heer F. Hulsebosch was de laatste dagen ernstig aan het broeien. Op grooten afstand kon men de broeilucht bemerken. Gisterenmid dag is de hooiberg op last van B. en W. van Alkemade uitgegooid, omdat brandge vaar aanwezig werd geacht. R0EL0FARENDSVEEN. Roodvonk. In het gezin van E. van Klink, alhier, is een geval van roodvonk geconstateerd. RIJPWETERING. Personalia. De heer N. van der Velde halte-chef, alhier, is in gelijke functie over geplaatst naar Wehl. Is staking verbetering van de arbeids overeenkomst? Voor den Kantonrechter te Utrecht dien. de een zaak tegen twaalf slagersgezellen. De slagerspatroons poogden indertijd de ze gezellen te dwingen een stuk te tee kenen, waarin zij verklaarden met de be staande arbeidsvoorwaarden tevreden te zijn en geen collectief contract te wen- sclien. Toen zij weigerden daaraan te voldoen kwam er een conflict, hetwelk tot een sta king leidde. Het feit, dat de gezellen toen zonder op zegging het werk verlieten, was voor de werkgevers aanleiding tegen hen een scha de-actie in te stellen wegens zoogenaamd verbreken der arbeidsovereenkomst dq#r de stakende gezellen en werd tegen eiken gezel eene vordering ingesteld, gelijk staande aan ongeveer een week loon. De kantonrechter te Utrecht, uitspraak doende stelt vast „dat een dag wegblijven van het werk niet als een ernstige overtre ding der arbeidsovereenkomst is te be schouwen en dat dit in dit bijzonder ge val niet, nu er moeilijkheden waren tus schen de slagerspatroons en de vakvereni ging der slagersgezellen" en „dat in 't alge meen door een werkstaking de bestaande arbeidsovereenkomst niet wordt verbroken al moge soms op den duur een beëindiging van de dienstbetrekking daarvan het ge volg zijn." De door de slagerspatroons gestelde eischen werden dan ook ontzegd en de eischers werden veroordeeld in de kosten. me 63 62; A. J. Wamsteker w. o.; mr. G. J. de Ruter sl. W. Stenfert Croese 64 5—7 6—1. 3e ronde: N. C. J. Steffelaar sl. J. H. Mulder 16 64 63; R. de Buzelet sl. J. F. W. van der Heide 36 62 64; W. Marinkelle sl. W. J. Alsbach 63 63; H. G. Eilers sl. J. A. Pennink 64 64; M. Wetselaar sl. J. D. v. d. Berg 62 64; A. W. Jordaan sl. F. des Tombe 61 62; A. J. Wamsteker sl. mr. G. J. de Ruyter 62 6—4. 4e ronde: H. Timmer sl. A. J. Wamste ker 6—0 62; M. Wetselaar sl. H. W. Jor daan 63 63. Dames-enkelspel, lste ronde mej. A. Zoethout sl. mevr. A. F. Wilkens 62 63; mej. E. Krüger w. o.; mej. B. Schadee w.o. 2e ronde: mej. M. Canters sl. mej. B. Schadee 63 6—0; mevr. A. C. Ruys sl. Frl. I. Heimsoeth 61 64; Bokska sl. mej. L. van Gennep 64 64; mej. A. Zoethout sl. mej. E. Krüger 60 62. 3e ronde: Mej. M. Rollin Couquerque sl. mej. T. Hirschig 6—1 61; mej. M. Can ters sl. mej. S. de Josselin de Jong 61 6—0. Dames-dubbelspel, lste ronde; mej. A. Zoethout en mej. S. de Josselin de Jong sl. Frl. B. Dietrich en Frau von Rath 62 36 64; Bobska en mej. J. Alsbach sl. mej. Goekoop en mej. Moolenburg 61 6—0. 2e ronde: mevr. R. van Tricht en mevr. D. van Drupendijk sl. Frau von Kries en Frau von Loebenstein 62 64; mej. M. Rollin Couquerque en mej. M. Canters sl. mevr. C. J. Wetselaar en mevr. G. J. Jor daan 60 60; Bobska en mej. J. Als bach w. o. Heerendubbelspel lste ronde: A. J. Wamsteker en Marinkelle sl. W. C. A. L. Muller en P. Leyenaar 60 62. 2e ronde: Racket en E. Croes sl. H. Wam steker en mr. J. Wamsteker 62 63; mr. C. Punt en mr. D. H. Stikker sl. mr. G. J. de Ruyter en A. Blom 16 62 6—2. 3e ronde: H .G. Eilers en M. Wetselaar sl. Rocket en E. Croes 64 64; D. Tous- saint en W. J. Karsten sl. mr. C. Pqnt en mr. D. H. Stikker 61 26 05 (opgege ven); EL Timmer en R. de Buzelet sl. T. P. Onghiehong en C. E. Corporaal 6—0 6—2. Halve beslissing: H. Timmer en R. de Buzelet sl. D. Toussaint en V/. J. Karsten 6—0 63. Gemengd dubbelspel, lste ronde: mevr. Van Tricht en D. Toussaint sl. N. N. en H. Schmitz 1210 64; mej. T. Herschig en E. Croes w. o.; mej. M. Canters en J. F. W. v. d. Heide sl. mej. L. J. van Dusseldorp en F. de Tombe 6—1 6—0; mej. J. Alsbach en W. W. J. Alsbach sl. mej. B. Schadee en mr. Th. G. L. Kroner 6—3 6—2. 2e ronde: mevr. A. F. Wilkens en Rack<?t- sl. mej. M. Bakker en B. von Zitzewitz 64 63mej. M. Canters en J. F. W. v. d. Heide w. o.; mej. S. de Josselin de Jong en J. A. Pennink w. o.; mevr. Van Tricht en D. Toussaint sl. mevr. Rost en T. A. Petit 6—1 6—2; mej. J. Alsbach en W. W. J. Alss- bach sl. mej. A. Molenburg en W. Karsten' 9_7 6—3. 3e ronde: Mej. M. Rolin Couquerque en G. R. Castendijk sl. mevr. A. F. Wilkens en Racket 60 6—2. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Lisse I—R. K. Hillegomsch elftal. Bovengenoemde wedstrijd vindt plaats op Zondag 22 Juli om 2.30 uur op het ter rein gelegen aan de Essenlaan. Waarom deze wedstrijd? Deze wedstrijd wordt door het le elftal gespeeld tegen een combina tie van spelers uit de voetbalver. „Hille- gom". Daartegen is geen bezwaar, daar het uitsluitend R. K. voetballers zijn. Het doel is nu deze te laten zien, dat zij even goed, misschen beter in de R. K. sport ondergebracht kunnen worden, daar deze thans op zeer hoog peil staat. En al zou den er ook enkele bezwaren zijn, men blijve toch in R. K. verband. WATERSPORT. Verbonden Watersportvereenlgingen. Gisteravond is in de Kaagsociëteit te Warmond een buitengewone algemeene ver gadering gehouden van de Koninklijke Verbonden Nederlandsche Watersportver- eenigingen onder leiding van den heer P. L. Lucassen, voorzitter van de „Konink lijke", die het voorstel toelichte om de sta tuten zoodanig te wijzigen, dat de Batavia- sche Jachtclub tot het Verbond kan toe treden. Spr. achtte dit gewenscht teneinde het contact met andere vereenigingen in Indië te kunnen bewaren. Het voorstel werd zonder discussie met algemeene stem men aangenomen. Een bedrag van 1000 a 1500 werd uit de algemeene reserve der Verbonden Wa- tersportvereenigingen beschikbaar gesteld voor de Olympische zeilwedstrijden. De voorzitter sprak ten slotte de beste wenschen uit voor de zeilers, die oris land op de Olympische wedstrijden zullen verte genwoordigen. LAWNTENNIS. Om de Davis-cup. 11 a 1 i A m e r i k a 02. Gisteren zijn de twee eerste matches van de finale der beide zones gespeeld: ItaliëAmerika. Beide eerste spelen werden door de Amerikanen gemakkelijk gewonnen. Hunter, die beneden zijn gewonen vorm speelde, maakte Gaslini niettemin af met 6—1, 6—1, 6—0. Hennessey had iets meer moeite met de Morpurgo, vooral in de tweede set, -toen de Italiaan een moment met 43 leidde, en won met 64, 75, 62. Het .tournooi te Noordwijk. De uitslagen van gisteren zijn: Heerenenkelspel, 2e ronde: J. F. W. van der Heide sl. mr. G. van Haaftcn 06 61 64; W. J. Alsbach sl. A. J. van Meege ren 61 G0; J. A. Pennink sl. J. Saucr 61 6—3; J. D. van den Berg sl. P. Fellner 6—2 6—1; M. Wetselaar sl. mr. K. de Bloe- Twee Tsjechische officieren bij een vliegongeluk gedood. Gisternacht om ongeveer 3 uur is te Neu Kestran (Bohemen) een militair vliegtuig, dat nachtelijke oefeningen verrichtte, om- laaggostort. Het vliegtuig was onderweg verdwaald. De piloot, 2e luitenant Hrisek, en de mede-inzittende, le luitenant Zetek kwamen om het leven. De luchtvaart in Canada. De Canadeesche regeering is in West Canada met een onderzoek begonnen om na te gaan, in hoever het mogelijk zal zijn, een transcontinental en postluchtvaart- dienst in te stellen. Het werk wordt ver richt door het departement van landsver dediging, in samenwerking met het post- departement. Begonnen zal worden met een traject van Toronto naar Winnipeg. Gebleken is, dat verschillende stukken van deze route een verschillend type van ma chine zullen vereischen. Verwacht wordt, dat de te organiseeren luchtlijn ten Westen van Winnipeg geen moeilijkheden zal op leveren. INGEZONDEN STUKKEN M. de R. In uw blad van Woensdag 18 Juli las ik een berichtje over de brand bij Vroom Dreesman. Daar staat o.m. „Voor Leiden en Omgeving belooft deze brand nog een buitenkansje te worden, daar genoemde firma besloten heeft, alle goederen, welke ook maar eenigszins door brand water geleden hebben, spotgoed koop uit te verkoopen". Ik zie het nut van zoo'n uitverkoop niet in. Als het beschadigde goed zoo veel is, waarom dit dan niet over al hunne maga zijnen van het land verdeeld. De firma was er dan toch afgekomen en zij had haar kleinere collega's in deze straat niet al te veel bemoeilijkt in hun handel Nu wordt er door vele menschen ge kocht, uit koopziekte, zonder goed te we ten, waarvoor ze het noodig hebben. Daar lijdt de maatschappij toch al zoo onder, maar wat nog erger is. Vele betalingen van vroegere inkoopen op crediet bij hunne leveranciers worden nu weer uitge steld en komen a contant in handen van één firma, waarvoor het geld eigenlijk niet bestemd was. Of dit berichtje voor dezen verkoop nog nut zal doen, weet ik niet, maar het is een punt van overweging voor uitverkoo- pen in het algemeen. Een middenstander. DE HOOFDMAN MET HET BOLHOEDJE Door Father A. Gutersohn. Atako heet de plaats, vanwaar ik u deze regelen schrijf,, Het dorp ligt omstreeks 30 uren van onzen Simba Missiepost. Het ver schilt weinig van andere Congoleesche dorpen. De hutten liggen op een rij langs een breeden weg en het kamphuis, waar in ik tijdelijk verblijf, is fonkelnieuw en voor zien van een kersversch palmbladerendak dus mijn onbeduidend personage beschut tend tegen de zenge zonnestralen en de pijpenstelen van regendroppels, welke ge durende het regenseizoen den reiziger soms zulke leelijke parten kunnen spelen. Want het is niet alles om in het holle van den nacht je kampbed te moeten sleepen van hoek tot hoek, ten einde een droog plaatsje te vinden, waar men z'n stramme leden veilig kan uitstrekken. Den nacht te moeten doorbrengen in een vochtig bed is evenmin pleizierig als den nacht te moeten passeeren in een „chaise longue in afwach ting dat de bui moge ophouden en het u vergund zij althans een paar uurtjes to slapen, om zoodoende nieuwe krachten te verzamelen voor den volgenden dag. Van af het kamphuis kan ik alles zien, wat zich in het dorp zoo al afspeelt. Ik zie een statigen neger op me afko men. In een ommezien staat hij voor me en salueert op militaire wijze. Z'n breede borst is versierd met twee medailles, eere- teekenen van moed en toewijding, eerlijk verdiend op het slagveld van Oost-Afrika. Hij is een oudgediende uit den wereldoor log. Thans echter is hij boodschapper bij het gouvernement. Na mij aangekondigd te hebben, dat morgen vroeg de Staats- agent van Simba in het dorp zal komen, sa lueert hij andermaal, en rent vervolgens naar de hut van den hoofdman, die als een razende uit z'n hut komt geloopen en op de spreektrom begint te roffelen op een wijze, dat de stukken er langs vliegen. De kerel is onder den indruk van het geval, en klopt z'n volk bij elkaar, maar het volk schijnt niet bijster vlug. Mag ik u intusschen on zen hoofdman voorstellen? De hoofdman van Etoka is een mensche- lijk monster met een paar katteoogen, glin sterend van het hennep rooken. Zijn neus is ingedrukt, en zijn mond staat scheef tus schen z'n twee vooruitstekende jukbeende ren. De snor, waaraan hij pleegt te knab belen, is aan twee uiteinden verschillende het rechterpunt wijst namelijk ten hemel en het linkerpunt naar de aarde. De ooren zijn normaal. Zijn afschuwelijk gelaat is omlijst door een vlasbaardje. Op z'n grij zend en kop prijkt een allerkoddigst bol hoedje, zonder rand, dat teekenen van hoogen ouderdom toont. Een gescheurd en verkleurd kakhi jasje fladdert langs z'n uitgemergeld lichaam, terwijl eindelijk een lendendoek, waarop het geheele ABC alsmede een wijzerplaat, gedrukt zijn, het verdere costuum voltooit. Jammer, dat aan z'n buitengewoon groote voeten niet de wereldberoemde schoenen van Charloy Chaplin prijken, anders was de man vol maakt geweest. Als deze hoofdman nu be merkt, dat zijn barbaarsch hard geroffel van do spreektrom geen effect op het volk maakt, begin hij met een geweldige sten torstem zijn dorpsgenooten er op te wijzen, dat men met z'n gezag speelt, en hij wenscht gehoorzaamd te worden. In zijn drift gooit hij de trommelstokken naar een zijnor vrouwen, die hem uitlacht en ijlings haar heil zoekt in de vlucht. Geen sterveling verroert zich echter in 't gansche dorp. Men blijft rustig en kalm bij het vuur zitten, alsof er niets aan de hand is. De razende man peinst op midde len om zijn onderhoorigen tot andere ge dachten te krijgen. Zoo kon het immers on mogelijk blijven. Verbeeld u, het geheele dorp is één groot grasveld. Zelfs het ter rein rondom het kamphuis, waar morgen de „almachtige" staatsagent, door de zwar ten „Mbula Matadi" of rotsenbreker ge- heeten, (welken naam men ook voorheen aan den beroemden Stanley gaf), komt overnachten, is nog niet gezuiverd van het gras. Hij zal dus woest zijn en hem door zijn bedienden twaalf zweepslagen laten toedienen tot straf voor zijn nalatigheid. Wat moet hij aanvangen? Zal het volk dan doof blijven voor zijn stem? Zal hij alleen de kastanjes uit het vuur moeten halen en handenarbeid verrichten? Dat nooit. Goe de raad is duur. Het gedrocht verdwijnt ijlings in de hut en komt kort daarop naar buiten als een bezetene, ditmaal gewapend met een knuppel, zwaar genoeg om olifant in bezwijming te doen vallen. In razende vaart vliegt hij in de richting der verschillende hutten en geeft 'n ieder, die onder zijn bereik valt, een geduchte afram meling. Naar alle kanten hollen vrouwen en kinderen, de meesten het bosch en de bananenrijen in. Steeds blijft de verschrik kelijke man doorrazen. Geen hut of hij doorzoekt ze. Verscheidene negerinnen ontvangen een slag met zijn knuppel en overal braakt men verwenschingen tegen het onmensch uit. Een der vrouwen, die tegen hem opgewassen schijnt, maakt ein delijk een eind aan dit terrorisme. Ze pakt den vent bij zijn kakhijas, en geeft hem met eigen knuppel een rammeling, die klinkt als een klok, en slingert het kereltje met z'n bolhoedje eenige malen rond, zoodat hij ten slotte komt te vallen over een mageren hond, die al jankend met den staart tus schen de beenen wegloopt. De neus van den hoofdman komt bij deze gelegenheid vrij onzacht in aanraking met den grond, met het gevolg, dat het bloed er uit stroomt Een pak slaag te hebben opgeloopen van eene vrouw, die in Congo niet in tel is, ge voegd bij den val over een vuilen hond en de bloedende neus, doen de man schuim bekken van woede. Zich zeiven niet langer meer meester, spuwt hij vuur en vlam naar alle zijden. Hij gelijkt de Vesuvius in werking. Wat een krater is die mondHet rommelt, sist en bruist in z'n binnenste. Eindelijk loopt de lava over. Doch alles is vruchteloos. Men lacht hem vierkant uit. Eindelijk be wust van z'n onmacht komt hij tot beda ren. De aframmeling schijnt hem toch goed te hebben gedaan. Thans beginnen eenige vrouwen medelijden met hem te J ze beginnen althans het gras af te I en op karren weg te ruimen. ziet, dat men hem op 't laatst g neemt hij weer den knuppel op, J niet langer om de inboorlingen te k I maar meer om ze in het rond te r als scepter ten teeken zijner w&ajj Hij is er toch in geslaagd het dorp lijk te maken, en dit zal pleiten va bekwaamheid en energie. Wanneer jii waart, dat er orde in de chaos is gL komt hij op mij af, zet z'n knuppel in een hoek, en vraagt me met het q )e Al digste gezicht ter wereld om een pn r0or bak. Ik geef hem het gevraagde, [jj o gelijkertijd lees ik hem ook ge(Q les, dat 't volstrekt niet past om toi jet z'n volk op te treden, dat hij een ti jjjgl die bloed zuigt uit z'n onderhoorig zelf den ganschen dag ligt te luilakk fond pen, pijpen rooken en suikerrietbj zwelgen. Bovendien dat het zaak fc hem z'n hennep-pijp te laten staan, r dorpsvrouwen niet te behandelen i hetwelk met een knuppel naar aU; gedreven worden. De man hoort r met neerhangend hoofd en zwijg schijnt terdege onder den indruk vreesd, dat ik van hem een boekj< m' opendoen bij den Staatsagent. Nedi looft hij beterschap, ofschoon ik vu zoadra ik vertrokken ben, het lievi W' tje weer zal beginnen. j Dit weinige is intusschen voldoe den lezer een kijkje te geven in het leesch volksleven, en hem te doen i de zwarten behandeld worden in waar het Christendom nog niet is drongen. Geve God, dat we spoedig Etoka een Missiestatie kunnen open dat we die verdoolde negers mogen om bezadigd en kalm onder het vol] ut': treden en zich nimmer te buiten t Dg: door hardvochtigheid en onmeni iru heid. „Annalen der St. Joseph-Congi Stoomvaartberichteiv STOOMVAART MIJ. NEDERU JAN PIETERSZ. COEN (thuilr)] 19 Juli Messina. MA PI A (thuisr.) pass. 19 Juli X» Vincent. P. C. HOOFT (uitr.) vertr. 191 Southampton. KON. H0LL. LL0YD. ZE.hLANDIA (uitr.) vertr. 19 1 Cherbourg. HALCYON LIJN. STAD .j-xv^HEM arr. 18 Juli v. B. te Hamburg. HOLLAND-AFRIKA LIJN, RANDFONTEIN ^thuisr.) vertr. Southampton te TEIN (thuisr.) vertr. If :on n. Duinkerken. f HOLLAND—AMERIKA LIJN.^ LOOHGOm,ir»ujru\f—.4 x,v=? Londen/Rott., arr. 18 Juli te lAveip« NEBRASKA arr. 19 Juli te Cè Rott. n. de Pacific. NIEUW-AMSTERDAM, Rott. n York, vertr. 19 Juli v. Halifax. m HOLLAND—AUSTRALIË LIJN AAGTEKERK (uitr.) arr. 10 Sydney. H0LLAND-00ST-AZIE LIJK OOSTKERK (thuisr.) vertr. 19 J b' Vladivostock. SALABANGKA (uitr.) vertr. 19 Genua. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LI HOOGKERK, Hamburg n. Anti pass. 20 Juli Vlissingen. RIDDERKERK (uitr.) arr. Port Said. ROTTERDAMSCHE LLOYt BUITENZORG (uitr.) vertr. SW Djeddah. GAROET (uitr.) arr. 19 Juli te» INSULINDE (thuisr.) pass. Ouessant; wordt 21 Juli nam. ca'1 Rott. verwacht, I- SAMARINDA thuisr.) arr. 11II Suez. I TAMBOBA (uitr.) arr. 19 Jub #1 &eille. r I TJERIMAI (thuisr.) vertr. 20 Juli gapore. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA ALGORAB (thuisr.) arr. 17 Juli '4 tos. TER-AAR. 19 Juli. Veiling „Tuin# lang". Snijboonen 4.605.50, ftekj 10 K.G., augurken fijn 6.80, fijn bast*® basterd 3.50—3.75, stek 1.30, komk. ïl 25 stuks. _l Veiling „St.-Phocas". 19 Juli. D| 1.05—1.60, Snijb. (K. Gr.) 4.60—5.10,1 (kas) 4.90—5.20 per 10 K.G. Augurbj 3.65—3.80, k.k. 2.50—2.60, stip. 1-30, i 2.70, f. B. 3.10, fijn 6.70 per 25 K.G.'i bessen 1719 cent per pond. LEIMUIDEN, 19 Juli. Veiling.'! kippeneieren 5.506.70, 169 eende® 4.905.40, snijbloemenGladiolen 20-1 Dahlia's 1325 ct., diverse andere 4 0.901.80, id. drielingen 0.501.— Pjl van 25 K.G. Peen per 100 bos 4.WJ 310 ct., alles per 2 bos. Zwarte jj 50 ct. per K.G. Veel vraag. Handel KATWIJK a.d. RIJN. 20 JHili. Tuifl „Katwijk en Omstreken" Due o'l Aanvoer 680 maal 25 K.G. gr. aaroWj 70 maal 25 K.G. drielingen. 6700 b«F

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 10