Gem. Berichten. üill üfl VOOR ONZE PORTIEK jongens-, Meis es- esi Dam is-Zomerkleeding Jongenspakjes? 68 ei - Me sje|jurken 68 ct. Damesjaponnen JL I 95 cent Dameshoeden, Serie I J, 48 cent Serie 2 Serie 3 Buitenl. Berichten. ZUIDERZEE-STERU SPORT. cc Je i Eei Patie Bildt' Zat trein, hoopt den Hill, s verlec Priest dag e evena is, oo feeste gebou ONGELUKKEN. Door giftige gassen bedwelmd. Eén doode. Gistermiddag omstreeks 12 uur -was een drietal Rotterdamsche werklieden aan boord van de zeesleepboot Flip, voor eeni ge dagen door de Amsterdamsche Droog- 'dok Mij. afgebouwd en liggende in de Ko ningin Wilhelmina-haven te Vlaardingen bezig met het schilderen van het inwen dige van de voorpiek met een speciale Boort verf. Een der werklieden, de 42-jarige B. U'. K. voelde zich plotseling onwel en ontdek te tegelijker ijtd, dat zijn beide makkers de 28-jarig© F. L. en de 3-jarige H. v. d. 8. bewusteloos lagen. Hij riep onmiddellijk de hulp in \an liet aan boord aanwezige deel der bemanning, dat hen terstond in de buitenlucht bracht. Geneeskundige hulp werk onmiddellijk ingeroepen en spoedig stelde dr. L. met behulp van een zuurstofapparaat pogingen in het werk om de levensgeesten weer op te wekken. F. L. was spoedig bij gebracht, bij v. d. S. mocht echter geen hulp meer baten. Na anderhalf uur moest men de po gingen opgeven. Vermoedelijk zijn de mannen bewuste loos geraakt door vergiftige dampen in de verf. Het slachtoffer wae gehuwd. Overreden en gedood. Gisteravond omstreeks zes uur was de 35-jarige H. B., wonende te Geulle en werkzaam bij den aanleg van het Juliana- kanaal, bezig met het herstellen van een Hpwagen. Een locomotief reed tegen het wagentje aan met het gevolg, dat dit den jongen over beide beenen ging en deze vrijwel werden afgereden. Bovendien be kwam hij nog verschillende andere ver wondingen, Nadat hem ter plaatse geeste lijke en geneeskundige hulp was verleend, werd hij naar het hospitaal te Maastricht overgebracht, waar hij eenigen tijd later is overleden. Motorongeval. Woensdagavond ongeveer halfzeven heeft nabij de Klomp, bij Veenendaal, een motorongeval plaats gehad. Op de kruising van den straatweg aldaar naderde van de -achting Lunteren een auto, bestuurd door den burgemeester van Zuilinchem, den heer Van Hoogstraten. Deze auto draaide recht den weg op juist toen van de rich ting Ede in flinke vaart een motorfiets naderde. De motorfiets kwam in aanra king met het achterspatbord van don auto, waardoor de motorrijder, de heer D. J. Ooievaar, uit Amsterdam, en mej. M. C. Oort, die op de duo zat, met kracht tegen een aan den overkant van den weg staan de schuur werden geslingerd. De in de na bijheid wonende dokter verleende hun de eerste hiüp. De heer O. had inwendige kneuzingen en een wond aan het hoofd ge kregen, de dame was aan de linkerarm verwond. Later zijn zij per trein naar Am sterdam overgebracht De motorfiets was vernield. Aan de gevolgen overleden. B. S. uit Oudepekela die tijdens het vuurwerk aldaar op 8 Juli, tengevolge van het springen van een oud kanon ernstig werd verwond en in het ziekenhuis te Win- schoten werd opgenomen, is gisteren over leden aan de bekomen verwondingen. De landbouwer De B. te Raamsdonk- veer, die onlangs van een hooischelf viel en ernstig aan don halswervel gewond werd, is aan de gevolgen overleden. Gevaarlijk plaatstroomapparaat. De negentien-jarige V. te Zundert heeft, toen hij het plaatstroomapparaat van zijn radio-toestel aanraakte, zoo'n geweldigen schok gekregen, dat hij het bewustzijn ver loor. Gelukkig heeft hij verder geen nadee- lige gevolgen van de electrocutie ondervon den. Het apparaat was door hem zelf ver vaardigd. Door enkele fouten in den bouw leverde dit fabrikaat levensgevaar op. Het lijk van het vermiste knaapje gevonden. Het lijk van het zesjarig knaapje C. R. rat de Korendijkstraat te Scheveningen, is thans gistermiddag uit de Haringkade al daar opgehaald. Verdronken. Te Bostel is het 12-jarig zoontje van BI. bij het baden in de Dommel verdronken. Ernstig ongeval. Eenige jongens waren op het Maatveld te Bornerbroek aan het spelen. Het zoontje van den metselaar W., aldaar viel daarbij in een droge greppel en kwam met zijn zijde te vallen op een scherpen boom stronk. Toen hij bleef liggen kwamen zijn kameraadjes, die eerst dachten dat het een grap was, hem te hulp en brachten hem weer op de been. Het bleek echter dat hij onmogelijk staan kon. De in de na bijheid wonende S. bracht hem daarna op zijn fiets naar huis, waar dokter Bloemen uit Delden hem de eerste geneeskundige hulp verleende. Deze vond den toestand echter zoo gevaarlijk, dat hij op neming in het ziekenhuis noodzakelijk achtte. Het ventje werd naar het R. K. zieken huis te Almelo gebracht, waar hij een oporatie moest ondergaan. Het bleek, dat de eene nier zeer gekwetst was, zoodat deze moest verwijderd worden. De toe stand is zeer ernstig, het ventje is van de laatste H. H. Sacramenten voorzien. Laschapparaat gesprongen. Dinsdagmorgen omstreeks half twaalf had bij den smid J. M. Brunnekrecf aan de Langestraat te Hengelo een ongeval plaats, dat wonder genoeg tot enkel gerin ge materieele schade beperkt bleef. Tij dens het verrichten van werkzaamheden sprong het aufcogeen-laschapparaat door onbekende oorzaak plotseling uiteen. De zware kop van het toestel welke, naar we vernamen, enkele honderden kilo's weegt, werd de lucht in geslingerd en kwam te recht op de binnenplaats achter het pand van den kruidenier Wolsink. Enkele rui ten in den uitbouw van de woning van W. werden vernield. Kort te voren waren nog menschen op de plaats geweest, waar het zware stuk metaal neerviel. Een onderzoek naar de oorzaak van de explosie wordt in gesteld. Van een wissen dood gered. Te Krommenie waren in de Nauernn- sche vaart eenige jongens, even voorbij de Ned. Linoleumfabriek aan het zwemmen. Plotseling kreeg de 17-jarige J. Mulder, welke zich midden in het water bevond, een aanval van kramp, en riep om hulp. De agent van politie Velthuis, welke daar toevallig aanwezig was, aarzelde geen oogenblik, ontdeed zich van wapens en tu niek en sprong te water. Het mocht hem gelukken den drenkeling op het droge te brongen en door toepassing der kunstma tige ademhaling de levensgeesten weder op te wekken. De heer Velthuis is lid van de Krommeniër reddingsbrigade. BRANDEN. Fabriek uitgebrand. Vijftig pers on en werkloos. Te Aarle Rixtel is gisteravond brand uitgebroken in de textielfabriek der fa. v. Vijfeiken. In een oogenblik was de ge heele fabriek één vuurzee. Het geheele gebouwencomplex met alle machinerieën werd een prooi der vlammen. Ongeveer 50 personen worden hierdoor werkloos. Verzekering dekt de schade, welke on geveer 80.000 bedraagt, gedeeltelijk. De oorzaak van den brand is onbekend. In een bokkingrookerij. Gisteravond omstreeks 6 uur ontdekte men brand in een der gebouwen van de bokkingrookerij der fa. G. K. op een inge bouwd terrein aan de Kuiperstraat le Vlaardingen. Onmiddellijk werd de brand weer gealarmeerd, welke weldra met vier stralen het vuur aantastte. Hoewel de brand zich aanvankelijk vrij ernstig liet aanzien had men na anderhalf uur spuiten het vuur beperkt tot de mot- opslagplaats en een deel dér rookorij. Deze brandde echter geheel uit. Men vermoedt., dat de brand veroorzaakt is door onvoor zichtigheid van eenige jongens, die giste ren een hoeveelheid mot op dc opslagplaats hadden gebracht. Verzekering op beucspolis dekt de schade. In een houtopslagplaats. Gisteravond omstreeks S uur ontstond door onbekende oorzaaü braad in de hout- opslagplaats van. de Hintiemst he föchceps- bouw-Mij. aan het Noorder-Buitenspaarne te Haar'eic. In deze iotJs 'ag al het bewerkte hout opgestapeld, dat bcnoodigd was voir n schip, dat op st pel sicnd. Er v as gevaar voor groote uitb.eiding van den brand, want in de onudd.lel'jka nat'jheid lag een giCtce voorraat Lie- nc, kc'.-.ur en olie. De Haarle u*ebe brandweer slaagde er in den brand tot de locris te beperken Doordat dit industrie terrein zeer moei lijk te bereiken is, kon de motorspuil niet dichter dan op 00 meter afstand naderen en slaagde zij er nist in tijdig voldoende water te geven. In een paardenstal. Gisterjniddag brak te Nijmegen brand uit in een gebouw aan den. Ubberschen weg, dat dient tot paardenstal der fr. Ge veling en tot bergruimten van de etocm- wasscherij van en De paarden kon den bijtijds in veiligheid worden gebracht. Inmiddels greep het vuur zoo snci om zich heen, dat de boven ««-dieping, waar veel hooi geborgen was, ia brand stond. Met drie stralen op de waterleiding bestreed de brandweer het vuui. doob koD Diet verhin deren, dat het geheele gebouw afbrandde. De oorzaak van den branl is onbekend. Verzekering dekt de schade. Onweer. Te Steenbergen sloag de bliksem in de woning van den arbeider van T. in de Rui ge Velden. Het pand brandde geheel af. Eenige stuks vee en een gedeelte van den inboedel werden gered. De schade wordt door verzekering gedekt. Heidebrand. Te Oostelbeers zijn 20 H.A. heide, eigen dom der gemeente en van jhr. Mr. A. de la Court te Tilburg, afgebrand. INGEZONDEN MEDEDEELING. Door een koe aangevallen. In den xi oorder Legmeerpolder te Niea- wer-Amstel is een visscher, die op een stoeltje aan den kant van een der polder- slooten gezeten was, door een koe te water gestooten. Do man, die reeds om 5 uur 's morgens de hengel hanteerde, was het pleit niet voor zijn animo in slaap gevallen. Op een gegeven moment voelde hij een forschen stoot in zijn ribben en lag voor hij er eenig besef van had in het wa ter te spartelen. Gelukkig was het ter plaatse ondiep, zoodat de drenkeling zich op het droge wist te werken. De aanrander had onderwijl de allernoodzakelijkste visch-ingrediënten buitgemaakt, t.w. deeg en aardappelen waren in een ommezien verdwenen. Doch ook op een ander gebied werd hij de dupe van zijn ,te water lating". Als reflex op zijne plotselinge onderdom peling, had hij een kreet om hulp den aether ingezonden. Deze was gehoord door een passcerenden dienaar van politie. Deze snelde natuurlijk onmiddellijk toe, doch be hoefde niet handelend op te treden, waar de drenkeling reeds op het droge was ge klauterd, doch helaas, eerstgenoemde deed een vreeselijke ontdekking. De visscher vischte in verboden water, en bevond zich zonder machtiging van den eigenaar of rechthebbende op verboden terrein, en dat kon niet door den beugel. Daarom noteer de hij den overtreder in zijn zakboekje voor een officieel bezoek aan Vrouwe Justitia. „Tijd". Stuk van een lepel ingeslikt. Sedert. 25 Juni 1.1. verblijven in de straf gevangenis te Breda do beide mannen, die in Maart j.l. een villa te Oisterwijk leeg plunderden. Eén van hen is de 29-jarige reiziger F. H. M. D., die politie en justi tie al heel wat last heeft veroorzaakt. Zooals do man vroeger al eens in de Am sterdamsche strafgevangenis deed, tracht te hij ook dezer dagen te Breda weer zijn eetlepel naar binnen te werken, aldus be richt de „Tel.". Het geheele eetinstrument wilde evenwel niet door zijn keelgat. Hij wist echter het breede gedeelte er af te krijgen, waarna hij den steel naar binnen werkte. Toen hij zijn bewaker vertelde, wat hij gedaan had, werd er geen geloof aan gehecht. Na een onderzoek bleek ech ter, dat zijn lepel werkelijk verdwenen was, waarna men hem dadelijk naar het Ignatius-ziekenhuis vervoerde, waar hij met een Röntgen-apparaat werd onder zocht. In zijn al drie maal geopereerde maag ontdekte de chirurg inderdaad den verdwenen lepelsteel. Omdat men voor ern stige inwendige verwondingen vreesde het platte ondergedeelte van den lepel be vond zich bij den maaguitgang en het van scherpe bramen voorziene boveneinde ter hoogte van den slokdarmuitgang werd D. spoedig geopereerd. De man verklaarde ronduit den lepel ingeslikt te hebben, om dat hij in een ziekenhuis meer kans had te ontvluchten dan in do cel. Het is echter te begrijpen, dat men nu op zijn hoede is, om te zorgen, dat D. niet eerder van zijn vrij heid zal genieten voor zijn straf is uitge zeten. Hij wordt in het ziekenhuis door marechaussees streng bewaakt en deze lie ten hem slechts alleen, toen hij onder nar cose op de operatiezaal lag. Een strop. De eerst beroemde hengst Artist de La- boureur te Nieuw Vosmeer, die bij aan koop 110.000 heeft gekost en waarover later met een verzekeringsmaatschappij ge procedeerd is, welke proces verloren werd, is nu verkocht voor minder dan 10C0. Een leelijke strop voor de boeren ONGELUKKEN. Trieste lijst van verdronken baders. Steeds meer slachtoffers. Van 1 tot 17 Juli zijn van Coblenz tot den Beneden-Rijn 60 personen bij het baden verdronken, waarvan 30 in het stadsgebied van Keulen. Uit Breslau wordt gemeld, dat het aan tal slachtoffers van verdrinking bij het ba den in Neder-Silezië gestegen is tot 55. Allen in het gebied van de stad Breslau verdronken 16 personen. Waarschijnlijk is het totaal nog veel hooger, daar lang niet alle gevallen zijn aangegeven. In Frankrijk zijn gisteren 14 personen bij het baden om het leven gekomen. De hitte in Roemenië. Het is' gisteren te Boekarest, waar het 's zomers toch al warm en benauwd is, bij zonder heet geweest. De thermometer wees 50 gr. C. (122 gr. F.) in de zon en 43 gr. O. (109.4 gr. F.) in den schaduw aan. Ook el ders in Roemenië was hot. onnatuurlijk warm. Uit tal van plaatsen komen berich ten van gevallen van zonnesteek met doo- dclijken afloop. Spoorwegongeluk in Georgia. Een groot aantal gewond'en. Gisteravond is op zes Eng. mijlen van Rome (Georgia) de Florida-Cincinnati-ex press ontspoord. Een vrij groot aantal pas sagiers werd gekwetst. Tot dusver is er nog geen bericht ingekomen, dat er iemand gedood is. Een ontploffing. Granaten op een wrak. Terwijl de bemanning van het bergings vaartuig „Audacieux" bezig was met het opbergen van granaten op het. wrak van de „Joetsoe Maroe" voor het lie d'Yeu, ontplofte een granaat. De „Audacieux" zonk. De bemanning van zeven koppen werd door een visschers- schuit opgepikt. Twee man zijn gewond. Oberammergau overstroomd. Door een wolkbreuk geteisterd Het door zijn passiespelen beroemde dorp Oberammergau is door een wolkbreuk ge teisterd. De Laine, die door de plaats stroomt, zwol tot een woesten stroom aan, die alle bruggen meesleurde en het geheele dorp onder water zette. Tot overmaat van ramp werd de electrische toevoerkabel door neervallende boomen stuk gescheurd zoodat de bevolking in het donker kwam te zitten. Ook bij het dorp Füssen, aan de grens van Tirol, heeft een ontzettend noodweer, vergezeld van hevig onweer, gewoed. In het Tegelwald werden verscheidene boomen door den bliksem getroffen, ten gevolge waarvan het bosch op het oogenblik over een middellijn van 350 M. in lichtelaaie staat. In Tirol zelf werden ten gevolge van het noodweer vele wegen vernield en talrijke gebouwen beschadigd. Een redding op den Mont-Blanc. Door een vliegtuig opgemerkt. De Fransche vlieger Thoret, die Maan dagmiddag boven den Mont-Blanc vloog, bemerkte duidelijk op een der bergtoppen twee Alpenbeklimmers, die in ernstigen nood schenen te verkeeren. Zij zwaaiden met een zakdoek aan een stok gebonden. De vlieger keerde haastig naar zijn vliegveld terug en liet op een van de vleu gels van zijn toestel met groote letters de woorden: „ne bougez pas" schilderen. Daarna vloog hij weer naar den top om de toeristen duidelijk te maken, dat hij ze had gezien. Vervolgens daalde hij opnieuw op het vliegveld, telefoneerde om gidsen, die zich aanstonds op weg begaven, en de twee in gevaar verkeereude bergbeklimmers, van wie er één zwaar gewond was, naar de hut van Torino op den Collu Géant konden transporteeren. Een dorp afgebrand. Tengevolge van het inslaan van den blik sem is het dorp Rokowitz, naar uit Lem- berg wordt bericht nagenoeg geheel afge brand. Tweehonderd personen zijn dakloos, ;Mef r3; M; Hooggeachte juffrouw Leibrand f 4~ 't Was een kostelijk idee, Om nu ook eens te gaan zwemnj j Over onze eigen zee. Want wij lazen al zoo dikwijl, Bijna daaglijks in de krant: Er is weer een juf gezwommen Naar de kust van Engeland. Of van Engeland naar Schotland Ofwel: Spanje—Afrika Hooggeachte juffrouw Leibrand Dat doet niemand u meer na. Gij vervulde juist nog even Holland's zware zwemmersplicht, Immers, 't zal niet lang meer d Of de Zuiderzee is dicht. Dan is u de een'ge zwemster, Die die prachtprestatie dee, En dan blijft uw naam verboi Aan de droge Zuiderzee. Maar dat u de Zuiderzee koos, Is het prachtigst, wis en drie, Want u hebt daardoor bevorderd! Onze eigen industrie. nde -i; 4; 6- mai iZ 6- l 6- r° -i nde es-c 'ga nd :lii Als oprechte Vaderlander Druk ik daarom u de hand, (Kussen als felicitatie Mag alleen in 't buitenland). Moord. Door een rechter van instructie De rechter van instructie Pines heeft in zijn woning te Wilna na een hevigen twist zijn zuster, een tooneelspeelster, doodge schoten. Hij werd gearresteerd. Hij ver klaarde de daad tegen zijn wil begaan te hebben, daar hij niet wist-, dat de revolver geladen was. De Belgische opera-zangeres Evelyne Brelia vermoord. Haar lijk in een bosch ontdekt. Donderdagochtend ontdekte men in een bosch te Bomerée, dicht bij den straatweg Charleroi-Beaumont., het lijk van een be kende zangeres, Evelyne Brelia, echtge- noote van den jongen Belgischen componist Fernand Quinet-, directeur van het Muziek conservatorium te Charleroi. De heer Quinet cn zijne vrouw woonden sedert een veertiental dagen in hunne villa te Bomerée, waar zij ieder jaar hunne vacantie doorbrengen. Woensdagavond was de heer Quinet een bad gaan nemen in de Samber, terwijl zijne echtgenoote een wan deling deed in de omgeving. Sedertdien was de jonge vrouw spoorloos verdwenen. Uit het eerste onderzoek blijkt, dat het slachtoffer schandelijk mishandeld werd door den dader van deze gruwelijke mis daad. Het lijk werd gevonden op nauwe lijks honderd meter afstand van een kleine hoeve, waar het vorig jaar twee grijsaards werden vermoord. Van den dader of de da ders heeft men niet het minste spoor. Mevrouw Quinet, geboren Eveline Bourlant, was slechts 33 jaar oud. Onder het pseudoniem Evelyne Brelia, zong zij te Nizza, te Brussel, in den Muntschouw burg, en elders. Het was een kunstenares van groot talent. LICHAMELIJKE OPVOEDINjC Vierdaagsche afstandsmarschen N. B. L. 0. aer De derde dag van de Vierdaag» q standsmarschen heeft een zeer vlot^ gehad. Het weer was nog gunstiger vorige dagen; frisch met bedekte ltu geen den loopers zeer te pas werd reeds van kwart voor vijf a: rukt- Twee burgers van het Niji „Sparta", die Woensdag waren komen, trokken niet uitzij waren gen van deze greep, die de traini ningen niet geheel hadden meegei Van de militairen waren ook dit Noren het snelst. Even na- hen Koloniale Reserve met aan het hotjV mandant-majoor Barendse en L Eisma. Ook de genie, de marinier Q jagers behooren tot de korpsen, i )n] blinken. Toch waren er ook nu enur£ litaire ploegen, die door gesukkel - nemers met de voeten, werden i en den; men zag zoo'n groepje dan j-a matig verspreid langs den weg li lvc tusschen hebben de meesten to:ev,_ wel moeizaam, de finish xzp- de JL' dag: beröTKC. ^€n Er waren gisteren in het geh$JB c uitvallers, van wie twee burgers.s' ger zijn thans van de kleine 1200 de?^1 er 87 uitgevallen, t.w. 83 Neder? militairen en 4 burgers. Van de bin sche deelnemers is nog geen enkei vallen, evenmin van de dames, wiei officieel 8, doch officieus 9 bedraad gezien één jongedame buiten roek eiken dag haar 40 K.M. loopt, r V0ETBAC DIOC. HAAKL. BOND'. rs zi D. V. 0. te Rijpwetering. Zondag, 22 Juli a.s., worden de ju laagwedstrijden op het D. V. 0,6) voortgezet. Dan zullen wederom ti genstanders bij de D. V. O.-elftafe bezoek komen om te trachten de a ning uit het vuur te sleepen. Of dels elftallen zich daarvoor zullen laten! zal de toekomst leeren. Een paar de wedstrijden kunnen het zeker te Hieronder laten wij het program» gen: 2 uur: D. V. O. I—D. E. S. I t 3.30 uur: D. V. O. IILeiden WATERPOLO. L. Z. C. II—Y II 11-0. 't Wachten was op de Y-menscl renavond en teen te kwart voor i delijk er vijf waren, was tot overn ramp de scheidsrechter nog niet p Zoo werd te ongeveer 9 uur mei gen vijf aangevangen en werden haald" op een zeer eenzijdig waarbij de Amsterdammers hoep niets hadden in te brengen, zooall slag doet zien. Door II. A. C. Wal was het voor de rust reeds 40, ns der Amsterdammers onmiddellijk I begin een schitterende kans om d«| te nemen verknoeide door over het' schieten. Na de hervatting werd het over» L. Z. C. nog grooter en we noteerii steenge 5—0, E. Munting 60, R kamp 7—0, E. Munting S0, Hffl 90, A. Smink 100 en HofsteenS Do dubbele cijfers werden alzoo oj den en het doelgemiddelde der rfl Z. C.'erss werd danig opgeknapt. H. P. C.—Argentinië 1—3. De Argent-ijnsclie zwemmers lom men misschien weet in Zandvooj trainen geregeld te Haarlem. Ofsj zich voornamelijk op snelzwemniaj gen, wordt af en toe ook eens 'n i strijd gespeeld. Nadat de 3e klassj R. verleden week met 30 van ij verloren had, werd gisterenavond fl steedsche tweede-klasser H. P. C. door de Zuid-Amerikanen geslaffl LAWNTENNIS. Tournooi te Noordwijk. i De uitslagen van gisteren zijnfl Heeren-onkelspel le ronde: ntf-J J.ae*ten «i H. Wamsteker 6—2 6-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6