WH ALS i BINNENLAND. LUCHTVAART. JONGEN PEAU 0 HEMDEN BROEKJES SPORT. Land en Tuin bouw Rechtzaken. Uit de Omgeving werk om den aanvang van den brand te beperkon. Hedenochtend stroomden nog groote wolken gas en rook naar buiten. Een deel van de bevolking van Eichenau heeft den nacht in de open lucht moeten doorbrengen om zich te beschermen tegen de uitstroomende gassen. Droeve dag eener moeder. In een dorpje bij Bouaan brak gisteren in een afgesloten schuur, waarin zes kinde ren van twee tot zes jaar aan het spelen waren, brand uit. De moeder, die zich in de nabijheid bevond, slaagde er in, een dei- wanden van de schuur in tc drukken en de kinderen levend uit het in brand staande gebouwtje to redden. Thans wordt echter gemeld, dat vijf der kinderen inmiddels aan hun wonden overleden zijn, terwijl het jongste in levensgevaar verkeert. Familie-drama te Augsburg. Een ernstig familiedrama heeft zich in de Augsburgsche voorstad Lechhausen af gespeeld. Een dertig-jarige arbeider, die geschei den leeft van z'n vrouw, elke 'n straathan del drijft, drong des nachts door het open staande venster der woning van de vrouw, die te bed lag binnen, en loste 2 revolver schoten op haar, waardoor zij aan het ge zicht en aan de hand gewond werd. Vervolgens ging hij naar de woonkamer, waar zijn 77-jarige schoonmoeder sliep en loste ook op deze enkele revolverschoten. Een dezer trof de vrouw in de borst en wondde haar zoo ernstig, dat zij spoedig daarop overleed. Na het volbrengen van zijn daad vlucht te de moordenaar en trachtte eenige uren later aan den oever van de Lech zelfmoord te plegen. Daar werd hij ernstig gewond aangetroffen. Hij is naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn vrouw verkeert in le vensgevaar. Strooper doodgeschoten. In het Iiugwald bij het dorp Röderhöh is Zaterdag de als strooper bekend staande arbeider Rubnak, uit Eilcnstadt, door een boschwachter in noodweer doodgeschoten. Een broer van den gedoode trof in 1921 eenzelfde lot. De wandelende berg bij Bellinzona dreigt. De Monte Arbino, de wandelende berg bij Bellinzona, veroorzaakt groote onge rustheid. Voor Monte Chiara en Monte Ruschada is de toestand bijzonder drei gend. De autoriteiten hebben bevel gege ven tot het ontruimen van alle woningen in het bedreigde gebied. Een dolle kat. Te Dumbarton werd Zaterdag een groote kat op straat plotseling dol. Zij viel een hond aan en na een woest gevecht trok de hond met een gewonden poot af. Daarna besprong de kat den eigenaar van den hond, die hem bij den halsband had trachten weg te sleuren. Hem werd een van zijnvingers afgerukt. Daarna liepen nog een brievenbesteller en een telegramfietser kwetsuren op. Bij kans twee uur lang hield het dier de voet gangers op een afstand, maar ten slotte werd het 'door een agent en paar werklui met ijzeren staven doodgeslagen. 3500 fl. bier leeggeloopen! Onlangs hebben wij gemeld hoe te Ehren- breitstein eenige zwemmers een kist sekt vonden en zich met een aantal vrienden daaraan te goed deden. Minder fortuinlijk waren de bewoners van Heckendorf een voorstad van Gelsen- Irirchen. Zaterdag kwamen daar twee zwaargeladen vrachtauto's met elkaar in botsing. Op de eene auto waren 3500 fles- schen bier geladen. Alle flesschen braken, zoodat het edele vocht in plaats van in dorstige kelen, over de straat stroomde Het paard van Pilsoedski. Men schrikke niet: het goede dier is niet tot lid van den Senaat benoemd: 't is dood, dus dat zou moeilijk kunnen. Wel heeft het, behoorlijk opgezet zijn intrede gedaan in het nationale museum te Warschau, waar het nu in een keurige vitrine zijn verdere doode bestaan te kijk staat. Pilsoedsji's paard, Kasjtanks heette het, heeft den geheelen oorlog meegemaakt. Op den rug van Kasjtanka gezeten trok de maarschalk in 1914 ten strijde in den we reldoorlog cn de brave ïfièrrie heeft haar meester ook nog in den Poolsch-Russischen oorlog gedragen. Nu gaat zij, opgezet, in het museum. Z. D. H. MGR. AENGENENT. De huldiging van den nieuwen Bisschop van Haarlem, Mgr. Aengenent, door Ka tholiek Delft, zal plaats hebben op 22 Aug. Z. D. H. zal dan een Pontificale H. Mis opdragen in de St. Hippolituskerk te Delft. De Bisschop zal waarschijnlijk daags te voren plechtig worden ingehaald. Vacantieleergang. Op den Vacantieleergang 15 en IG Augus tus te Utrecht georganiseerd door het Cen traal Zielkundig Beroepskantoor, in overleg en samenwerking met het Paed. Psycholo gisch Instituut der B. K. Leergangen, tre den als inleiders van het thema Dc Psy chologie der Rijpere Jeugd en het Vraag stuk der Beroepskeuze op: Prof. Dr. F. Roels Utrecht; Dr. L. Berger Amsterdam; Dr. M. Verhoeven Tilburg; Pater Pascha- sius O.C. Langeweg; Dr. Heinrich Keutz Hamborn; O. J. Kuiper Utrecht: Prof. Frencken Breda en Drs. Jos. de Boer Venlo. Het secretariaat, gevestigd Drift 10 Utrecht, verstrekt gaarne verdere inlich tingen, terwijl aan dat adres opgave als deelnemer kan geschieden. Deelname-prijs bedraagt f 3.Men gelieve zich vooraf op te geven. HET REDDINGSWERK AAN DE POOL DE GEREDDE ITALANEN NAAR DE „CITTA". Zoodra de „Krassin'1 in de Adventbaai aankomt. Xobile heeft tot den leider der Russi sche hulpexpeditie, professor Samoilowitsj, die zich aan boord van de „Krassin" be vindt, het verzoek gericht, het schip een der eerste inhammen van Spitsbergen te doen aanloopen, ten einde de geredde Ita lianen aan de Citta di Milano" over te dragen. Naar het Russische Telegraaf- Agentschap ter zake verneemt, zal- aan Nobile's verzoek onmiddellijk na aankomst van de „Krassin" in de Adventbaai gevolg worden gegeven. Bevestigd wordt, dat de ijsbreker „Maly- gin" bevel heeft gekregen naar Archan gel terug te keeren en op zijn terugweg naar Amundsen te zoeken. Het hulpcomité hechtte zijn goedkeuring aan het voorne men van den Russischen vlieger Baboesjkin die zich aan boord van de „Malygin" be vindt, om opnieuw nasporingen naar de verblijfplaats van het Latham-vliegtuig in te stellen. Intusscben is het Noorsche oorlogs schip „Michael Sars" gisteren te Kingsbay teruggekeerd, zonder een spoor van Amunden te hebben ontdekt. Ook de „Hobby" ligt thans te Kingsbay voor anker. Het schip zal echter spoedig de navorschingen naar Amundsen langs de kust van Groenland hervatten. Er woedt een hevige storm, die o.a. ten ge volge heeft gehad, dat een der in de haven liggende watervliegtuigen op drift is ge raakt, waardoor de drijvers werden be schadigd. De Hinlopenstraat is thans ge heel door het ijs geblokkeerd. Het Fransche Poolschip „Pourquoi pas", dat gisteren de haven van Bergen is bin- nengeloopen, zette nog den zelfden dag de vaart naar Tromsö voort, om naar Amundsen en Guilbaud te gaan zoeken. Naar aanleiding van de critiek van een aantal bla-den op het achterlaten van den Zweedschen geleerde door Zappi en Ma riano neemt de Italiaansche pers de beide officieren op besliste wijze in bescherming. De „Tribuna" wijst er op, dat men bij het vertrek der mannen tc doen had met. een strikt militair bevel van den leider der ex peditie, generaal Nobile, om te trachten kaap Noord te bereiken, teneinde het con tact met de bewoonde wereld te herstel len. Het blad betoogt, dat Zappi en Ma riano niet de minste hulp meer konden verleenen aan Malmgren, wiens einde nabij en onafwendbaar was. Waarschijnlijk zou ookZappi, die de sterkste was, op zijn beurt Mariano hebben moeten achterlaten, in dien zij niet gezamenlijk op de ijsschots gevangen waren gehouden, waarop zij ten slotte werden gevonden. Het blad besluit met woorden van hulde aan den heldenmoed van Malmgren. Hoe de „Italia" verdween. De deelnemers aan de expeditie van de „Italia", die zich thans aan boord van de „Krassin" bevinden, hebben den corres pondent van het Tass-agentschap medege deeld, dat alles normaal verliep, totdat zich ijs vormde aan het omhulsel, de schroef en den gondel. De ijsvorming be moeilijkte het manoeuvreeren, daar na tuurlijk de besturing er onder leed. De noodlanding geschiedde op de ijsschots, waarop de Viglieri-groep door de „Kras sin" gevonden werd. Het mechanisme van het luchtschip functionneerde tot dc nood landing zeer goed. Alle motoren werkten tot de „Italia" op het ijs terechtkwam, waar Nobile hen uitschakelde. Toen de hoofdgondel was losgemaakt, steeg het luchtschip weer omhoog en werd een flink eind van de Nobile-groep gedre ven. Mariano was de eerste, die rook zag op de plek, waar het omhulsel neerviel, hetgeen volgens hem een half uur na de noodlanding geschiedde. De onderzoekingswerkzaamheden werden zoo lang mogelijk voortgezet. Prof. Bchou- nek werkte na de ramp verder op het ijs. Nobile over Behounek. De „Ceske Slovo" publiceert een radio telegram over een onderhoud, dat dc zus ter van' dr. Behounek te Aalesund in Spitsbergen met generaal Nobile heeft gehad. Nobile verklaarde aan deze dame, dat haar broer voor alle anderen na de „Italia"-ramp weer zichzelf was, en hij bleef sindsdien altijd kalm, en door zijn zeker optreden werkte hij ook kalmecrend op zijn litgenooten. Hij sprak zijn collega's moed in en was steeds vol opoffering voor anderen in de weer. Eenige dagen na dc ramp was de nervo siteit onder de bemanning zoodanig ge stegen, dat de schipbreukelingen in ver schillende richtingen uiteen wilden, om ieder afzonderlijk zich té redder Dat ware natuurlijk aller dood ge weest, want het was dan onmog'elijk, de schipbreukelingen van voedsel te voor zien, noch zich met de bewoonde wereld radio-grafisch in verbinding te steden. In die omstandigheden was h?t ooral Behounek, die de anderen door zijn kreeh- tig en kalm optreden en zijn overtuigende taal tot volhouden bewoog en daardoor tol de redding van allen heeft bijgedragen. En Behounek over Nobile! Na de Zweedsche en Noorsche pers be gint thans ook de Russische pers minder aapgename berichten voor Nobile U bren gen. De Tsjecho-Slowaksche geleerde dr. Behounek beeft in een onderhoud nv>4 correspondent van het blad „IsveMya" o.a. verklaard, dat professor .Malmgren hem kort, voordat de „Italia" tegen het t'= botste, opmerkzaam heeft gemaakt op vel schillende fouten bij den leider van .et INGEZONDEN MEDEDEELING. luchtschip. De oorzaak van den onIr.»gang van de „Italia" moet gezocht worden iu den wensch van den leider der expeditie, om met alle geweld het gebied ton Zuid- Oosten van de Noordpool to willen door- vorsclien en dat op het oogenblik, dat de „Italia" tegen den storm niet kon opko men en hulpeloos ronddreef. De Noorsche bladen blijven aandringen op een onderzoek naar de omstandigheden, waaronder Malmgren gestonen is. Daarbij wordt er op «eisan, das nog niet definitief is vastgesteld, of Malmgren wel op Noorsch gebied omgekomen is. Dit zal eerst kunnen blijken, als het l:jJc ge vonden is. De kosten der Zweedsche expedite. Uit Stockholm wordt gemeld, dat de kosten voor do Zweedsche expeditie lot redding van Nobile en zijn manschappen tot nu toe ruim 150.000 kronen hoeft ge kost. In de Zweedsche bladen wordt de vraag gesteld, of men zich niet tot de Italiaan sche regeering moet wenden, om o-ze kosten te doen vergoeden. Fokker in Amerika. Los Angeles zorgt dat daar een Fokkerfabriek komt. Het is thans zeker, dat in de naaste toe komst te Los Angeles eeu der grootste Fok kervliegtuigfabrieken zal ontstaan. De stad zelf zorgt daarvoor. De ontwikkeling de', luchtvaart in Amerika gaat zeer snel op het oogenblik; dit is een der redenen, dat Fokker naar Californië is gegaan en daar een tijd lang vertoefde. Een der Amerikaansehe bladen schreef o.a. het volgende: „Binnen een paar jaar zullen vliegtuigen even gewoon zijn als automobielen. De menschen zullen hun eigen hangars heb ben op de daken van hun huizen en trans atlantische vluchten zullen even geregeld worden gehouden, als thans de scheep vaart. „We komen elke week nader tot het einddoel. „De aviatiek is niet tegen te houden en zij zal zich sneller van Oost naar West ont wikkelen dan andersom. „Daarom moet Los Angeles zijn deel er in heblpen om die ontwikkeling te helpen tot stand brengen, aldus verklaarde de be roemde- vliegtuigbouwer." Mrs. Fokker deelt zijn vertrouwen in de luchtvaart cn gelooft, dat de lucht even veilig is als de aardeTT)erhalve is het heel natuurlijk, dat Fokke'i* Besloot zijn vrouw op haar verjaardag een mooi nieuw vlieg tuig te geven. Het wordt een prachtig toestelletje, maar de details zijn nog geheim. Vliegtuig bij Bourges neergestort. In de nabijheid van Bourges# is heden een vliegtuig in een wervelstorm terecht gekomen. De piloot verloor de macht over het stuur, waardoor het toestel tegen den grond sloeg. Terwijl de piloot werd gedood, kwamen de drie passagiers er met niet te ernstige verwondingen af. LICHAMELIJKE OPVOEDING. Vierdaagsche afstandsmarschen van den N. B. L. 0. Gisteren was het de eerste van de vier dagen, gedurende welke Nijmegen het cen trum is van de jaarlijksche afsrandmar- schen van den Ned. Bond voor Lichamelij ke Opvoeding. Onder gunstige weersom standigheden begonnen. Om 5 uur werd reeds uitgerukt door degenen, wier taak het is per dag 55 K.M. te loopen en een half uur later volgden de anderen, de 50 K.M.- en -10 K.M. loopers. Deze laatsten, de militairen met zware bepakking (geweer, ransel, patronentasch enz.) hebben onge twijfeld de zwaarste taak. De eerste dagmarsch ging over Lent en Bennnel de Betuwe door. Het resultaat van Ren eersten dag is, dat er 15 uitvallers zijn op de 1200 deelne mers, d. i. ongeveer 1 1/4 pet. Deze uitval lers zijn uitsluitend Nederlandsche solda ten. Een van dezen moest van verdere deel neming afzien wegens het breken van een middenvoet-beentje. Overigens behoefde de geneeskundige dienst geen verdere hulp te verleenen dan voor het verzorgen van voet blaren. Van de buitenlanders en de bur gers is niemand uitgevallen. WATERPOLO. De competitie. A.s. Donderdag speelt L.Z.C. II voor de competitie tegen IJ II om pl.m. 8.15 uur. BILJARTEN. Om het 3e klasse-kampioenschap L. B. B. De uitslagen der gespeelde wedstrijden vin Dinslagavond luiden: F. Burgerjon 125 36 IS 3.47 M. de Bolster 76 35 7 2.17 C. Hendriks Joh. Bonman A. IJ'. Offenberg L. Koning F. Burgerjon Joh. ouman 125 9 DE OLYMPISCHE SPELEN. Aanvragen van abonnementen en dagkaarten. Het N. O. C. verzoekt ons er nogmaals op te wijzen, dat ter bevordering van een snelle afdoening van aanvragen voor abon nementen en dagkaarten, het dringend ge- wenscht is om voor de verschillende spor ten een afzonderlijk vel papier te nemen. Tevens zij er aan herinnerd dat aanvra gen voor abonnementen en dagkaarten vóór den 20sten Juli bij het Comité 192S, afdeeling plaatskaarten, Heerengracht 460, moeten zijn binnengekomen. Op de aan vragen voor dagkaarten wordt na don 20en Juli beschikt. Succes van een Nederlandschen rozenkweeker. Op de Deutsche Rosenschau van de Deutsche Rosenverein tc Munchen Glad- bach werd voor de prijsvraag „Nieuwe rozen" de le prijs, eereprijs van de stad Munchen Gladbaeh, toegekend aan de al daar uitgeolante groep nieuwe rozen van de firma G. A. van Rossom te Naarden, geheel bestaande uit eigen nieuwe aan winsten. Wetenschappel. Berichten. Kankeronderzoek. Een gift van 50..0 00 francs. Het „Zwitsersch Tel. Ag." meldt: De Maggi-maatschappij heeft aan de Zwitser- sche liga voor de bestrijding van kanker een fonds van 50.000 francs toegewezen, be stemd voor wetenschappelijk kankeronder zoek. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De kantonrechter, rar. F. Ligtenberg, heeft veroordeeld: D. S. Fh. V. overtreding der Arbeids wet 2 of 1 d.; C. W. M. B., Heemstede, zonder daartoe gerechtigd le zijn het on derwijs der Rijksuniversiteit volgen 10 of 5 d.J. C. v. W. niet de bevelen van een verkeersagent opvolgen 3 of 2 d.A. H. links van den weg fietsen 2 maal ƒ.2 of 2 maal 1 d.H. T., Rotterdam, rijdens zon der rijbewijs f 5 of 3 d.; P. v. R. id., alsv., L. X. d. O., id., alsv.; C. H. Noordwijk, op een hondenkar zitten 3 of 2 d.G. v. d. V., Rijnsburg, fietsen zonder licht, f 3 of 2 d.; M. H., id., alsv.; L. H. v. d. H. id„ alsv.W. F. U, fietsen zonder bel J 1 of 1 d.; J. A. G. verordening van Leiden op het rijden 2 of 1 d.L. J. O. fietsen door een verboden steeg 2 df 1 d.A. v. L., fietsen over dc klinkerbestrating 2 of 1 d.; F. J. R. op den openbaren weg kaart spelen 2 of 1 d.M. K. op den openba ren weg voetballen 2 of 1 d.D. D. in een openbaar water zwemmen ƒ2 of 1 d.; J. K. H. burengerucht 5 of 3 d.J. S., id., alsv.: H. V., Oegstgeest, id., alsv.; E. V. id., alsv.; J. d. R., als bestuurder van een auto geen teeken geven 3 of 2 d.; J. L., fietsen zonder licht 2 of 1 d.C. U'. M. v. B. fietsen over een wandelpad in het plantsoen- 2 of 1 d.W. J. K. op den openbaren weg personen naschreeuwen 2 of 1 d. KATWIJK. Nieuwe burgemeesterswoning. Voor den Burgemeester, die thans nog woont in „Honk" bij de Tol zal een woonhuis ge bouwd worden op „de Mierenwei" bij halte „Duinoord". SASSENHEIM. Autobotsing. Gistermiddag heeft on der deze gemeente nabij de Postbrug een ernstige autobotsiug plaats gehad. Uit de richting Leiden kwam de heer v. Til Hart man uit Hillegoni in een Hudson"-wagcn aangereden. Hij moest uitwijken, maar maakte een veel te groot e boog en botst e in .volle vaart op tegen een particuliere auto, uit Haarlem komend, een „Amilear" be- hoorende aan de N. V. Velo te den Haag. De Amilear werd bijna geheel vernield; de bestuurder liep nauwelijks noemenswaardi ge verwondingen op. De Hillegomsche auto botste daarna tegen een boom aan don overkant van den weg en kantelde in de sloot, met de kop in tegengestelde richting als waarvan hij gekomen was. Ook deze wagen was zwaar beschadigd, de as en de stuurinrichting was verzet en aan de car rosserie veel vernield. De bestuurder bleef ongedeerd. Beide auto's werden door de firma v. d. Ampele uit Oegstgeest wegge sleept. De politie stelde een onderzoek in. VOORSCHOTEN. Uit angst in het water gesprongen. Een jongeman verdronken. Gistermiddag omstreeks 5 uur heeft een zeer ernstig ongeluk plaats gehad in de Vliet ter hoogte van huize Rouwkoop. Een dame en een heer lieten zich in een roei boot slecpen door een ander vaartuig. Dc boot schommelde hevig, waardoor de in zittenden zeer beangst zijn geworden en beiden in het water sprongen. De schipper van de motorboot zag het ongeluk gebeuren en sprong te water, ofschoon zelf niet kun nende zwemmen en had het genoegen de dame op het droge te kunnen brengen, ter wijl deze reeds het bewustzijn kwijt was. Door de kunstmatige ademhaling kwam de dame weer tot bewustzijn. De heer W. AVesseüng, ongeveer 24 jaar oud. was reeds overleden, toen hij op het droge kwam. Dr. R. Birkhoff alhier was direct ter plaatse aanwezig en is met de drenkeling langen tijd bezig geweest om hem tot bewustzijn Gemeentelijke Aankondiging Hinderwet. Burgemeester en Wethouders va., den brengen ter algcfmrene kennis, da door hen vergimninurXsl verleend aan firma xierfst cn HeJleA^n rechtverkrijgend den tot het uit brei/en A-a-n de vemisstokfÊ rij in het perceel l(r^jsens^>ant Nis. 71, en 78. Katholieke Agenda LEIDEN. Zondag. Viering 10-jarig bestaan van, <j. A.R.K.A. H. Mis in „De Voor» nigheid", Hoogewoerd 57, Feestavond in „Zomerzorg", De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag i] Juli tot en met Zondag 22 Juli genomen door de apotheek van den h( M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telefoon 552. tel naa rgen #t Ko te brengen, doch het mocht niet bate! De zeereenv. heer P. Meijer, pastoor ihijnl item 9.4 .De LI r Va f md naL— nsl ei-fP' Dffcl' parochie alhier, begaf zich onverwijld nai de plaats van het onheil en diende de dren keling het Heilig Oliesel toe. De heer Wesseling woont te den Haag. Het lijk v«! den heer W. is per brancard in de gemeen te-auto naar het raadhuis vervoerd. Zijt verloofde is per auto in gezelschap van di wijkzuster naar den Haag gebracht. Eerï1 treurige vacantiedag. Muziekuitvoering. Het strijkensembl T.A.V.E.N.O. gaf gisteravond in het bouw voor Christelijke belangen een uit voering onder leiding van den heer G. Vérrips. Het gebouw was tot in do uitersti hoeken gevuld. De heer Verkerk sprak eei woord van welkom aan de aanwezigen cn een woord van dank a-an hen, die gelden hadden beschikbaar gesteld voor de aan schaffing van een orgel. Het programmal werd geopend met Kriegsmarsoh uit „Atha. lia" van Mendelssohn BarthoJdy, waar,na volgde een piston-solo met orkest-begelei ding „An der Weser" van G. Pressel. Be1, dames A. de Jong, Af. Besuijen cn C. Ver-^ei loop, le en 2e viool en orgel, voerden uit®^1 Melodie opus 18S van Edw. Schultz. Ver-"" schillende muzieknummers werden door] het gezelschap uitgevoerd en men oogstte! f na elk nummer een welverdiend applansvij®1' De regeling was in goede handen. waar-'Vu door alles goed van stapel liep. Heb was - een mooie avond, zoowel voor de kunst- ?oc minnende leden van het gezelschap 'als SI voor de bezoekers. ■5 WARMOND. Vertrek van Z. D. H. Mgr. Aengenent. Vanmorgen om ongeveer 10.30 uur heeft?] Z. D. H. Mgr. Aengenent. het Groofc-Semi-t narie, waar Mgr. 24 jaar als professor is'T werkzaam geweest, verlaten. De eerw.'heèjf veil tlioolofcaivfon l»«clcloj» VOÖI minarie opgesteld en juichten hun oirt^xo-' fessor en nieuwen Bisschop 'bij diens6*", vertrek toe; de klokken van Seminarie en^,o' dorpskerk beierden; 't was een plechtig en^ indrukwekkend afscheid. Mgr. was blijk-, baar zeer onder den indruk. Z. D. H. heeftov zich in retraite begeven, om zich. voor den grooten wijdingsdag van a.s. Woensdagi voor te Jxereiden. £C] Mi Hevige brand. De brandweer kon niet vlug sa ter plaatse z ij n. he Gisteren namiddag te omstreeks 2 uur£ is brand ontstaan op de boerderij van J. p van Eeden in de Hellegatspolder. Hoewel voor velen onbekend ressorteert deze polder, gelegen langs de ringvaart te- S( genover het stoomgemaal „De Eeeghwaj f ter" nog juist onder de gemeente War- mond. De brandweer van Sassenheim was het L eerst opgebeld, doch kon geen dienst doen, dan op order van den Burgemeester van j Warmond. Ook dc motorbrandspuit van I Hoofddorp was reeds uitgerukt, maar toen men bemerkte dat het niet in den f, Haarlemmermeer-polder was, is deze terug jj gegaan. Waar deze plaats van uit War- mond niet anders dan varende kan bereikt -j worden, duurde het geruimen tijd eer de handspuit, geladen op de motorboot van Gebr. van Seggelen, arriveerde. Het vuur had zich inmiddels een weg gebaand en van 2 hooibergen, een schelft hooi, 4 schuren, waarin hark-, schud- en nog een maai-machinc waren geborgen, be nevens het woonhuis en de groote koestal, was te 4 uur niets anders dan een rooken- de en op sommige plaatsen nog smeulende puinhoop over. Door de Warmondschc brandweer werd nog met 2 stralen water gegeven; de groo te hooiberg, waar, vermoedelijk door broeiing, de brand ontstaan was, is geheel uitgehaald. Geassisteerd door de bewoners van de buurtschap Dc Kaag is men tot- 11 uur aan het werk gebleven, waarna de mannen kon den inrukken, terwijl de spuit met een nachtploeg is gebleven voor eventueel ge vaar van ontbranding in het uitgewerkte hooi. Een hond, die in een der schuren was opgesloten, vond den dood in dc vlammen. De schade, v elke zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Van den inboedel benevens het landbouw-gereedschap, kon i door de snelle uitbreiding van het vuur,1 hetwelk door een krachtige wind werd aan gewakkerd, zoo goed als niets gered wor den. Sedert jl. Vrijdag was de boerderij ver zekerd. WASSENAAR. Personalia. Voor het Af ulo-diploma A, is te Rotterdam geslaagd L. P. Schwerzel. Een aanrijding. Vanmorgen is bij de Narcislaan een fietsende dame, waarschijn lijk toen zij wilde keeren, aangereden door een auto. Zij werd Jn 30 a 40 meter meege sleurd. Zij had een been- en armfraetuur bekomen. Nadere bijzonderheden ent-bre ken nog.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2