barometer. Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten. Advertentiën. - telegrafisch weerbericht naar waarnemingen verricht in den lorgen van 10 Juli 1928, medegedeeld door rt Kon. Ned. Meteorologiach Inatituut te De Bilt. Loogste barometerst.: 771.te Hennes, •aagste barometerst.: 747.4 te Reykjavik. I Verwachting tot den avond van 11 Juli: I Zwakke tot, matige, later wellicht toe nemende Zuidwestelijke tot Zuidelijke wind. Licht tot half bewolkt. Droog weer, Behoudens kans op onweer. Warmer over lag. luchttemperatuur. 19 gr. C. watertemperatuur: De Zijl: 7 uur 19 1/2 gr., 12 uur 20 gr. O. I L. Z.: 7 uur 201/2 gr., 12 uur 21 gr. O. licht op voor fietsers e.a. Van Dinsdagavond 9.48 uur tot Woens- 'dagmorgen 4.22 uur. en Steur van de sterrenwachten te Parijs en te ïMeudon, en aan prof. Küstner, oud-hoog- ïeeraar aan de universiteit te Bonn en oud-directeur van de sterrenwacht aldaar, "wegens beider uitnemende verdiensten Boor de astronomie. de Het ligt, aldus spr., buiten mijn-: be- 'n- voegdheid over dit laatste punt uit te wei- te den. Naar ik vertrouw zal de promotor gelegenheid vinden, voorzoover dit tegen- 311 over zoo vele bevoegden noodig is, deze it- vergadering duidelijk te maken welke deze verdiensten zijn, wat de sterrekunde aan e' hun initiatief, hunne leiding en spuwende d* kracht te danken heeft. Maar wel ligt het i" op mijn weg in deze bijeenkomst er aan te herinneren, dat de senaat slechts hoogst r> Belden van de door de wet verleende be- voegdheid tot het toekennen van het doc toraat honoris causa gebruik maakt. 5" j Het is bekend, dat de opvattingen te e jjien aanzien in verschillende, landen niet a gelijk zijn. De senaat der Leidsehe univer- siteit heeft steecis daaraan vastgehouden, jïat de door zijn autoriteit gedekte doe- ;orsbul slechts mag worden uitgereikt op _,€rond van hooge verdienste voor den tak van wetenschap, waarin het doctoraat ivordt verleend. 'jj i Vervolgens zich in het Fransch tot prof. Deslandres wendende, vervolgde spr.: j "Wij zijn, mijnheer Deslandres, gelukkig dat u onze uitnoodiging, om te komen, lebt willen aannemen, ten einde ons het fenoegen te verschaffen U' persoonlijk met le waardigheid te bekleeden, welke U tot 5 ien cler onzen zal maken. I Zich hierna tot prof. Güthnick richten- 1 le, vervolgde spreker in het Duitsch: ^venzeer a's het ons leed -doet, dat prof. Küstner met het oog op zijn gezondheid niet in staat is asn onze uitnoodiging, hier heden aanwezig te zijn, gevolg te geven, in dezelfde mate verheugt het ons, dat gij, mijnheer Güthnieck, U er toe bereid hebt verklaard als zijn plaatsvervanger zich met de waardigheid van een eere-docto- laat te willen laten bekleeden. I En hiermede, aldus besloot spr. geef ik het woord aan den promotor, den hoog leeraar De Sitter, die gemachtigd is de heeren Deslandres en Küstner met de waardigheid van doctor in de wis- en na tuurkunde t© bekleeden. Nadat prof. de Setter in de gebruikelijke Datijnsche bewoordingen prof. Deslandres en prof. Küstner met de waardigheid van het eeredoctoraat had bekleed, hield hij de volgende toespraken: Toespraak tot prof. Deslandres. Kaast de ccr u met den eeregraad te be kleeden, rust op mi] de plicht do overwe- gmgen n.teen to r.etten, welke don Senaat hebben geleid u bet ecrcdoctoraat te ver leenen. Een aangename plicht, die ook liet moeilijk is, omdat de sretenachappe- njke verdiensten van prof. De,la„Jre5 ae geheele wereld bekend zijn, In 1891 werd prof. Deslandres benoemd tot astronoom aan het Observatorium le Parijs en de directeur, de Admiraal Mou- ihez, vertrouwde hem de organisatie van ttet spectroscopische werk toe. I Hetzelfde jaar 1891 kenmerkt, volgens Sir Noman Newton, het begin van een hieuw tijdperk in de zonnephysica. De twee gebeurtenissen zijn niet zonder verband. De keus van Admriaal Mouchez was wel gerond. De lieer Deslandres was in dien tijd ïeeds een beroemd beoefenaar van de spec- j&roscopie. Hij had reeds ontdekt de drie Betten die zijn naam dragen en die orde jiebben geschapen waar een chaos heerseh- e m het moeilijke gebied van de spectrale en. cenige met korte tusschenpoo- rpVC?Ubli-Ceerde mémoires had hij gedu- n e de vijf voorafgaande jaren de resul- ïvi 1 4 Vr\n Z'in Studie ovor de Stikstof- Pil Cn neerSelpgd. evenals die n et cyaan en van koolstofverbindingen lm, u aangetoond, dat iedere verbin- men °cstaafc "it een menigte lijnen en dat men de frequenties van die lijnen kan voor- !r« e u een ,liter9t eenvoudige alge braïsche formule. Dezelfde formule, wat r™.r.1,nJhet a,Semeen genomen, voldoet rplfrl regels van alle banden van een «elfde spectrum. Ik kan niet bij al dit eer- werk van prof. Deslandrese werk dat de hechte basis heeft gelegd voor de theore tische ontwikkelingen die veel later zijn ge komen, stilstaan. Toen prof. Deslandres naar het obscr- vatoire te Parijs werd geroepen, waren de practisehe en theoretische spectrospopische onderzoekingen onvermijdelijk naar het tweede plan verbannen en zijn geheele energie was geconcentreerd op de toepas sing van de spectroscopie bij de astrono mie. Waarom spreken wij van een nieuw tijdperk sindsdien? Omdat toen de mogelijkheid werd ge schapen om de zon en de maan monochro- matiseh te observeeren. Het principe van die waarneming is eenvoudig. Iri het spec trum gevormd door een spleet en twee of drie prima's is een zeer nauwe band van eenige honderdsten van een Angstrom geïsoleerd door een tweede spleet. Terwijl het beeld van de zon zich verplaatst op de eerste spleet, stelt de gevoelige plaat zich tegenover de tweede spleet, zoodaf de plaat het licht ontvangt van de golflengte ge kozen uit de achtereenvolgende deelen van de zonneschijf. De moeilijkheden om dit eenvoudige principe te realiseeren waren geweldig. Het is noodzakelijk, dat de twee. bewe gingen van het zonnebeeld en van de plaat volkomen gelijkvormig en geheel synchro- misch zijn, het is noodzakelijk alle bijko mend licht afzijdig te houden, en dan ko men daarbij ontelbaar vele andere détails, waarop ik zelfs niet kan wijzen. De groote wetenschappelijke ontdekkingen komen niet alleen geheel volmaakt, zooals Athene uit Zeus' hoofd te voorschijn kwam. Zij be ginnen met een gelukkigen inval, geniaal misschien, maar eer zij groeien en zich ont wikkelen, moeten de omstandigheden gun stig zijn en de lijd rijp zijn om ze te bevat ten. Daarom ziet men zoo dikwijls, dat, als de tijd rijp is voor bepaalde ontdekkingen, deze gelijktijdig door twee of drie personen worden gedaan. Dat is ook het geval ge weest met. de spectroheliographip, die door Hale 'en Deslandres terzelfder tijd en on afhankelijk van elkander ontdekt is. Na hierover in bijzonderheden uitgeweid te hebben besloot spr. als volgt Al het werk van professor Deslandres wordt gekarakteriseerd door de combina tie van de uiterste gestrengheid en de meest denkbare stiptheid bij alle bij alle kleinigheden, evenals den weiverzorgden vorm die aan de gepubliceerde resultaten van zijn waarnemingen een bijzondere charme verleenen. Het is werk van de beste kwaliteit en de hoogeschool van Leiden die den geeste lijken vader van al dien arbeid met-de hoog ste waardigheid waarover zij beschikt, be kleedt, wensclit zich geluk omdat zij daar door eenigszins deelt in de glorie die dit werk omstraalt. Terstond na de Fransche toespraak tot prof. Deslandres, sprak prof. De Sitter, zich van de Dui'sche taal bedienende, ver der: Toespraak tot prof. Küstner. Gelijk met de eer professor Küstner met de waardigheid van eere-doctor te beklee- de. wordt mij tot. taak gesteld de gronden uiteen te zetten, waarop de Senaat beslo ten heeft hem deze te verleenen. Spr. gaat na wat Küstner ook op ander gebied heeft tot stand gebracht en zeide daarna weer in het Fransch: Waarde Deslandres. De tradititie geeft mij de vrijheid eenige persoonlijke woorden aan het voorgaande toe te voegen. Gij zijt geen vreemdeling in Leiden en zeker niet voor de Leidsehe sterrewacht, Gij waart de vriend van mijn beroemden voorganger professor Van de Sande Bakhuyzen In de laatste jaren heeft het lot ook ons dikwijls samengebracht en ik acht mij gelukkig dat nok ik mij thans tot uw vrienden mag rekenen. Het ver heugt mij zeer, dat het lot mij vandaag ook den aangenamen plicht oplegt u deze bul te overhandigen. En in het. Duitseh zeide de hoogleeraar voorts Geachte collega Guthnick. Wij beschouwen het allen als een teleur stelling dat professor Küstner door ge zondheidsredenen verhinderd is heden hier te zijn. Het zou mij een waar genoegen ge weest zijn hem persoonlijk met de waar digheid van doctor honoris causa te beklee den, temeer waar mijn persoonlijke vriend schap en bewondering voor Küstner ver hoogd wordt, omdat ik weet dat met deze onderscheiding een in het geheim gekoes- terden wenseh van zijn vriend en medewer ker van vele jaren mijn vriend en leermees ter professor Kapteyn in vervulling gaat. Wij hebben ons echter in het onvermijde lijke te schikkpn en waar ik dus Küstner zelf de doctorsbul niet. overhandigen kan, doet. het mij toch oprecht, genoegen, waar de collega, Küstners leerling, zooals ik Kap- te.vns leerling ben u te verzoeken hem deze bul wel te willen bezorgen en hem daarbij mijn persoonijko beste wenschen evenals die van den Senaat, voor herstel van zijn gezondheid te willen overbrengen. Spoorwegongeluk Vanmorgen, 't was juist 9 uur, rinkelde de telefoon bij den portier van het Aead. Ziekenhuis: een massaal spoorwegongeluk bij het station Leiden; dooden en gewon den! Bekend met zijn instructie, gaf de por fier onmiddellijk het alarm door en de transportcolonno van het Roode Kruis, ge vormd door doctoren en personeel van het Acad. Ziekenhuis, repte zich met ongeloof lijk koortsachtigen haast, om onmiddellijk naar de plaats des onheils te vertrekken. Met vijf raderbrancards en het noodige ver- ndniateriaal stond men binnen een luttel aantal minuten aan het station. Ook daar had men niet stilgezeten. Twee rijtuigen met een locomotief stonden klaar en het personeel had het noodige materiaal reeds ingeladen t.w 2 lantaarns met petro- leumpersgas, draagbrancards, verende schragen cn de groote verbandkist. Veertien minuten nadat het alarmsignaal was gegeven stond de transportcolonne ge heel gereed voor haar Roode Kruis-strijd.. Toen was het voldoende, want 't gold slechts een oefening voor do Reddingsbri gade. Zij had haar plicht weer gedaan en bewezen binnen enkele oogenblikken ge reed te zijn, wanneer haar hulp e.v. noodig mocht blijken. 't Was ongetwijfeld voor alleen een ge ruststelling, dat het slechts een gefingeerd spoorwegongeluk betrof. De jaarlijksche oefening, door den sta tionschef den heer v. d. Born gehouden, was goed geslaagd. Voor het onderwijzersexamen is aan de Gemeentelijke Kweekschool geslaagd de heer A. D. Rovers, Hillegom. Alle candi- daten zijn geslaagd. Voor het examen nuttige handwerken zijn aan de Gemeentelijke Kweekschool ge slaagd de dames: L. Prevo, P. J. Verberg en W. Warings, Leiden, en G. M. Saraber, M. H. Singeling en M. A. W. van Sermondt, Oegstgeest. Alle candidaten zijn geslaagd. De alhier tot arts bevorderde scmi-art- sen E. van der Dussen en M. J. Kreemer zijn bestemd tot officier van gezondheid 2e kl. bij het leger in Oost-Indië. De alhier tot semi-arts "bevorderde stu dent J. A. Bijlcveld is bestemd tot reserve officier van gezondheid bij den geneeskun digen dienst van hét" legér hier te lande. Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen C'hinecsche letteren Leo Kamper (Leiden); Taalkundig candidaatsexamen Indologie A. de Man (Leiden); candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde letter A mej. H. C. Pijnacker Hordijk (L'ei- d e n); bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, op proefschrift: ..Het ontslag van Wilhelm Adriaan v. cl. Stel", de heer F. C. Dominions, geboren te Wemeldinge. „De betcekenis van Joannes van Vloten" mevr. M. MeesVerwey, geboren te Noord w ij k aan Zee. BINNENLAND. ERNSTIGE ZIEKTEVERSCHIJNSELEN AAN BOORD VAN DE „INSULINDE". Acht dooden. Op het s.s. „Tnsulinde" van de Rotterd. Lloyd hebben zich op de thuisreis naar Indië zeer ernstige ziekteverschijnselen voorgedaan. Toen het schip op 14 Juli te Marseille aanlegde, waren aan deze ziekte (waarvan de aard niet wordt genoemd) acht passagiers overleden. De „Tnsulinde" heeft gisteren de reis naar Suez voortge zet. De familie der overledenen is van het droef gebeuren in kennis gesteld. De toe stand van de overige zieken is vooruit gaande. Uit zee gered. Te Kijkduin heeft C. J. Zevenboom, wo nende le Lusthofstraat-,té Rotterdam,, uit zee gered den 2S-jarigQfl D. J. de Graaf uit de Gen. v. NecklaM? te Rijswijk, die was afgedreven en door Éen sterken 'stroom niet kon terugkeeren. 1 Aan het stille strand had de zee ook bijna een slachtoffer geëischt. De 15-jarige M. Hafer, dienstbode in de Klimopst.raat was te ver van de kust afgedreven, doch kon door een 3-tal personen gered worden. Inbraak. Van Vrijdag op Zaterdagnacht is inge broken in het kantoor der Excelsior Stof zuiger Maatschappij in de Prinsestraat te 's-Gravenhage. Vermist wordt een ijzeren geldkistje met 3000, dat in een schrijf bureau stond. Ook lagen in het schrijfbu reau eenige enveloppen, waarin zich het salaris voor het personeel bevond. Deze zijn echter met rust gelaten. Er is geen enkel spoor van inbraak gevonden. Slechts vond men een dakraam openstaan niet een stoel ervoor. Tramongeval te Noordwijk. Z ij wilde te vroeg uitstappen. Hedenmorgen is in de Hoofdstraat te Noordwijk de 54-jarige juffrouw Vallent- goed, wonende aldaar, doordat zij te vroeg uit de tram stapte komen te vallen en on der de treeplank terecht, gekomen. Met veel moeite is zij er onder vandaan ge haald. Zij bleek ernstige inwendige kneu zingen te hebben opgeloopen, waaronder eenige gebroken ribben. Na door Dr. Her- manides voorloopig te zijn verbonden, is zij naar een ziekenhuis te Leiden overge bracht. BUITENLAND. HITTEGOLF IN ITALIë. Reeds twee dooden. ROME, 9 Juli. (V.D.). In een groot ge deelte van Italië heerscht een hitte-golf. Te Rome steeg de temperatuur tot 3(5 gra den, te Bologna tot 37 graden. Er zijn reeds kwee dooden tengevolge van de hitte. Mislukte parachute-sprong. GUESTROW (Mecklenburg), 9 Juli. (V. D.). De parachule-springster Elle Taucr uit Leipzig is Zondagmiddag op een vliegdag met haar parachute van een hoogte van 500 M. neergestort en gedood, daar het valscherm niet openging. Fabrieksbrand te Oosterhout. Hedenmorgen te ongeveer half 6 werd brand ontdekt in de tabnks- en sigaren fabriek van de N.V. Lombok, eigenaar de heer Hoekstra (e Oosterhout. De vlammen vonden gretig voedsel in den aanwezigen voorraad tabak en spoedig stond het fa brieksgebouw dan ook in lichte laaie. Dc brandweer van Oosterhout, die spoedig ter plaatste verscheen, trachtte met 3 stra len op de waterleiding het vuur te blus- schen, doch kon niet verhinderen, dat het geheele fabrieksgebouw in de asch werd gelegd. De aanwezige voorraad tabak be- op. De brand is vermoedelijk ontstaan in het schaftlokaal. De oorzaak is echter on bekend, terwijl de schade aanzienlijk is. Verzekering dekt de schade. Dertig werk lieden zijn door den brand werkloos ge worden. DE STERFGEVALLEN AAN BOORD VAN DE „INSULINDE". Het was een keelziekte. De namen der overledenen. Naar men ons mededeelt, gingen de ziektegevallen aan boord van de „Insulin- de" gepaard met een hevige keelontste king. Het 8chipi heeft thans Aden aange daan om zijn hoeveelheid serum aan te vullen. Behalve door den scheepsdokter is ook hulp verleend door een zich aan boord bevindenden burgerlijken geneesheer. Onder de overledenen bevinden zich de luitenant ter zee 2e kl. H. Th. de Moulin, mej. de Gorter, do heer E. F. T. L. Tan, de machinist van de K. P. M. de heer J. Ravenswaay, mevr. ten Hope-Horstkamp en de echtgenoote van den adjudant-on derofficier v. d. Ven. De laatste twee zijn echter niet aan keelziekte overleden. HET DRAMA AAN DE POOL. Kapitein Tornberg is pessimistisch. De Malmgreengroep waarschijnlijk omgekome n. STOCKHOLM 9 Juli. (V.D.) Bij het Zweedsche ministerie van oorlog is een rapport van den leider der Zweedsche ex peditie binnengekomen, waarin gemeld wordt, dat de kansen op redding van de bemanning van de Italia.' er zeer on gunstig voor staan. Er heerscht nu geringe warmte en dichte mist; redding van de Viglieri-groep is slechts bij koude moge lijk. Kapitein Tornberg stelt voor het vlieg tuig „Uppland" naar Zweden terug tc roe pen. De Zweedsche watervliegtuigen heb ben reeds veel gedaan, daarentegen blij ven de Italiaansche. watervliegtuigen reeds sedert den len Juli werkloos Kapitein Tornberg zeide van meening te zijn, dat verdere reddingspogingen zeer gevaarlijk zijn. Het onderzoek naar de slecht uitgeruste Malmgroen-groep is nog steeds zonder re sultaat gebleven. Men meent daarom, dat Malmgreen om het leven is gekomen. De „Krassin" k an niet verder. Naar uit Meskou gemeld wordt, is de ijsbreker „Krassin" door de groote ijsmas sa's tot stilliggen gedwongen. Naast de ijs- breker is een startplaats voor vliegtuigen gemaakt. De vlieger Tsjoechnowski heeft de eer ste proefvlucht gemaakt. STOCKHOLM 10 Juli. (V.D.) Kapitein Lundborg heeft in een interview met eeni ge Zweedsche bladen verklaard, dat de mannen van de „Italia" op de ijsschots vreeselijk hebben te lijden van koorts en door hun hyper-nerveusen toestand. Kapitein Tornberg, de leider van de Zweedsche hulpexpeditie, heeft zijn regee ring geseind, dat een landing op het ijs zelfs met kleine vliegtuigen zeer gevaar lijk is. Tengevolge van den mist en de hooge temperatuur kunnen de vliegers niets meer uitrichten. Het Italiaansche luchteskader. BERLIJN 10 Juli. (V.D.) Dinsdag om 6 uur is het uit 11 vliegtuigen bestaande Ita liaansche luchteskader van het vliegveld TempeUiof vertrokken voor de terugreis naar Rome. Het vliegtuig, dat het eska der leidde, werd bestuurd door den onder staatssecretaris Balbo. HET NOODWEER IN POLEN. In totaal 62 dooden. WARSCHAU 9 Juli. (V.D.) Bij het nood weer, dat dezer dagen in Polen heeft ge woed, zijn in totaal 62 personen om het. leven gekomen. Meer dan 700 woningen zijn deels afgebrand, deels ingestort. DE TYPHOON IN CHINA. 400 personen om het leven gekomen. PEKING 9 Juli. (V.D.) Bij de typhoon, welke Sjanghai, Swatau en Kanton heeft geteisterd, zijn veertig visschersbooten en vijf schepen gezonken. Vier honderd per sonen zijn om het leven gekomen. Noord-Tirol en Zuid-Tirol. Protest tegen de Italiaansche onderdrukking. INNSBRUCK 10 Juli. (V.D.) De Tirool- fiche leden van den Nationalen Raad zul len heden, Dinsdag, uit naam van alle 296 gemeenten van Noord-Tirol aan Bondskan selier Seipel een adres overhandigen, waarin wordt verlangd, dat bij de Euro- peesche mogendheden protest wordt aan- geteekend tegen de onderdrukking van het Duitsche volk in Zuid-Tirol en aange drongen wordt op het ingrijpen van deze mogendheden ter leniging van den nood ran de Duitsohe bevolking in Zuid-Tirol. LEIDEN, 10 Juli. Vette varkensmarkt. Aangevoerd totaal 305. Zwaar 275, licht 30. Prijs per K.G. levend gewicht 0.G5 60; 0.630.58. Handel vlug. ROTTERDAM, 10 Juli. Vee. Aanvoer 204 paarden, 21 veulens, 570 magere runderen, 560 vette runderen, 474 nuchtere kalveren, 210 vette kalveren, 290 schapen of lamme ren, S8 biggen, 17 bokken of geiten, 121 graskalveren, 18 ovcrloopcrs. Vette koeien 5154, 46—58, 34—39. Ossen 50—51, 45— 48 43. Koeien cn ossen tamelijke handel, zelfde prijzen als vorige week. Stieren 45 47, 42,5, 38. Luie handel, prijzen van vorige week konden moeielijk bedongen worden. Kal veren 6567,5, 5569, 42,577,5. Zeer lang zame handel, niet prijshoudend.. Melk- BI0SC0PEN, Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen Casino: Goedgekeurd voor volwassenen koeien 200405, kalkkoeien 200100, Stille handel, nauwelijks prijshoudend. Stieren 110—540, Pinken 100—150, Vaarzen 170—225, Werkpaarden 200315, Slachtpaarden 100— 165. Handel kalm, prijzen onveranderd, Hit ten 125175, Veulens 75120, Fokkalverenl 18—27, Flauwen handel, onveranderde prij zen. Biggen 312, weinig handel, oude prij zen, Overloopers 26—27. Weinig handel, zelfde prijzen. Slachtkalveren 816, Biggen' per week 130160, Graskalveren 3055. Weinig handel, onveranderde prijzen. BODEGRAVEN, 10 Juli. Kaa». 470 partijen Goudsehe kaas, 418 met rijksmerlc 21216 stuks, wegende 169.704 K.G., met rijksraerk le soort 50—54, met rijksmerk 2e soort 4549, zwaardere tot 57, zonder rijksmerk 4450. Handel matig. Z0ETERW0UDE, 10 Juli. Veiling „Ik leer nog". Aangevoerd 4772 eieren. Kip peneieren 5.306.10, eendeneieren 5.00 5.30, krielkippeneieren 3.20, kippen 1.051.85, hanen 0.701.40, konijnen 0.321.80, duiven O1.15. R0EL0FARENDSVEEN, 10 Juli. Groentenveiling. Aardbeien 21—39 p. K.G. bloemkool 29 ct. p. stuk, peulen 1.15— 1.20, groene peulen 1.45, peulen I 1.80, do pererwten 1.401.50, doperorwten II 1.25 —1.30, jonge doperorwten 1.75—1.80, cnpc. 1.601.75, witte capc. 2.002.15, tuinboo- nen 0.35—0.37, snijboonen 4.805.50, snij- boonen II 4.00, stek 3.40—3.50 per 10 K.G., augurken grof 4.805.10, komkommers 3.904.00 per 25 K.G. HAZERSWOUDE. 9 Juli. Veiling. Kip peneieren 5.00—6.30, eendeneieren 4.00 5.40, hanen 0.101.00. BOSKOOP, 9 Juli. Bloemenveiling. Ro zen per bos van 10 stuks. Ophelia 324 T ct., Golden Ophelia 31—38 ct., Marcel Rouyer 6172 ct., Hadley 7989 ct., Cl. Pernet 7293 ct., Columbia 64 ct, Butter- Kordes 6590 ct, Bouche 59 ct, Rosalan- dia 3851 ct., Van Rossum 58 ct., Paul scarlet 0077 ct., Polyantharozen 0.41 4.30. Diversen per bos: Clematia Durandi 51 ct., Dahlias 60 ct.. Lathyrus 1012 ct., Campanula 5 ct., Delphinium 19—24 ct., Lilium Auratum 2 ct. per kelk. Asparagus 4651 ct., Spireas 5—6 ct, Plox 11 ct. VEUR, 9 Juli. Groentenveiling. Eng. komkommers le srt. 8.00, 2e srt. 5.70, 3e srt. 2.40, wankl. komk. 4.00, stek 0.10, gele komkommers le srt. 5.80, 2e srt. 4.10, 3 srt, 2.20 stek 0.10, krop sla 1.50, 2e srt. 0.60, bloemkool 14.10, 2e srt. 8.50, uitschot 2.30, tomaten (midi) 32.90, gr. ronde 30.50, 2e srt. 31.60, 3o srt. 18.40, rijp 28, peen 8.10, andijvie 3.20, spinazie 11.40, postelein 7.90, rabarber 6.00. ALPHEN a. d. RIJN, 9 Juli. Groenten veiling. Tuinboonen 7.10—8.20, heeren- boonen 5860, snijboonen 5557, aard appelen 8.10—9.70, per 100 K.G., peen f 5.00—S.00, kroten 1.30—5.10 per 100 bos kropsla 1.201.70, komkommers 9.70 10.30, bloemkool I 8.4010.90, bloemkool II 3.004.00 per 100 stuks, aardbeien 20—30, framb. 23—24 per 100 pond. KATWIJK a. d. RIJN, 9 Juliè Veiling. Due of York per kist van 25 Kg. 1.40— 2.40, Idem Drielingen idem 1.10—1.30, Peen per 100 bos 8.4010.80. Aanvoer 1080 maal 25 Kg. gra aardappelen; 70 maal 25 Kg. drielingen. 6800 bos peen. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.241/<> Londen 12.083/g New-York 2.483/ie Parijs 9.721/.» Brussel 34.62 Zwitserland 47 83 Milaan 13.02 Madrid 40.93 Oslo 60.39 Kopenhagen 60.431/o Stockholm 66.581/2 Weenen 34.94 Praag 7.361/.» BEURSOVERZICHT Van gisteren. De nieuwe week werd opgewekt begon nen. Op verschillende afdeelingen ontwik kelde zich oen levendige affaire en daarbij heersehle er een vaste stemming. Rubber- waarden hadden goedo belangstelling en op verhoogd n.veau in verband met rub- berafname te Londen en het stijgen der rubberpr. Industr. flinke affaire in Kunst- zijde-aandeelen, waarvan vooral Enka's goede vraag ontmoetten, nadat die ver scheidene proc. omhoog liepen. Philips aand. goed gedisp. Mnrgarine-aand. had den beduidende koerswinst. Petr. en Kon. goed prijshoudend. .Suikerfondsen in door snee niet veel veranderd. Tab. vrijwel on veranderd. Scheepv. weinig belangstelling. Yankeemarkt stil. Prol. 3 3/4 pet. Heden overleed zacht en kaliiK voorzien van do II.H. SYcramentcm der StorvpmlMji. op JOHANfJA CORNELIA MOERKZRK. f Rer|iüt>iii en 'begrr^nis WofpisdYg a.sl^ fe Jf uun/ Nam en s d oTa mi+fe W. MOERKERK. Hoogmade, 8 Juli 1928.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3