barometer. STADSNIEUWS. KERKNIEUWS. Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten, j Advertentiën. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. - naar waarnemingen veracht in den a morgen van 9 Juli 1938, medegedeeld door het "Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 768.7 te Seilley Laagste Barometerst.: 737.5 te heydisfjord Verwachting tot den avond van 10 Juli: Matige meest Zuidwestelijke wind. Meest half bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Weinig verandering in temperatuur. In het Oosten aanvankelijk misschien nog eenige fcregen, r LUCHTTEMPERATUUR. 17 gr. C. WATERTEMPERATUUR: I „De Zijl" 7 uur: 19 gr., 12 uur: 19 gr. C. Leidsche Zwemvereeniging: 7 uur: 20 gr., Ï2 uur: 20 gr. L'.CHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagavond 9.50 tot Dinsdag morgen 4.20. INTERNATIONAAL ASTRONOMISCH CONGRES. Het Congres van de International As tronomical Union is Zaterdagmorgen voortgezet met het houden van sectiever gaderingen, waarin de verschillende op de agenda geplaatste onderwerpen werden behandeld. Gekozen werden tot voorzitters: van de sectie voor kleine planeten dr. van Bies- broeck, België; van de sectie voor tijdbe- rekening prof. R. A. Sampson, Engeland, ■t van de sectie voor afstandmeting gene- raai G. J. Ferrier, Frankrijk; van de sec- k tie voor radicale snelheden dr. J. S. Plas- kett, Cambridge; van de sectie voor de classificatie der sterren prof. II. H. Tur ner, Engeland; van de sectie voor zonne- parallaxen sir F. M. Dyson, Engeland en van die voor veranderlijke sterren prof. J. Chazy, Amerika. Des middags hebben de congresleden en hunne dames met een stoomboot,, die voor dit doel feestelijk was opgetuigd en de vlaggen voerde van de naties, welke op het congres vertegenwoordigd zijn, een tochtje gemaakt naar de Kagerplas- sen, waartoe het plaatselijk comité te Lei den de congressisten in de gelegenheid had gesteld. Muziek aan boord zorgde voor de noodige afwisseling. Tegen 6 uur kwamen de congresleden hier terug. Gisteren werd een uitstapje gemaakt naar Haarlem, waar. een bezoek werd ge bracht aan het Frans Hals Museum. Om half drie begaven de deelnemers zich naar de St. Bavokerk, waar Haarlem's gemeen tebestuur hun een orgelconcert aanbood. Heden is het congres voortgezet met bijeenkomsten van de secties. vendaal, P. G. Roódhuyzen, Aie. Schreine- machers, Ca. Ma. van Schreven, D. J. N. Verboog, J. G. Vermeulen, K, F. Wa-ld- kötter, Wa. Aa. Warnier, J. Heddinga, Ha. Hesselink, Ph. de Jongh, Petra. F. A. M. Kamp, A. J. Paling, Frits J. de Raadt, Eugène A. P. de Raadt, F. C. Wieder, J. Winsemius, D. J. Wismeier, Anna M. v. d. Zanden, J. Zuurdeeg, A. Reyers, M. Schreuder, H. G. Snijders, J. F. Stapel, J. F. Stol. Afgewezen: 8. Zaterdagavond is door de politie aange houden zekere A. R., die ui+ het kantoor tje van den hierbrouwer H. aan den Apo- thekersdijk een portemonnaie met eenig geld had weggenomen. De begrafenis van prof. Vürtheim. - De begrafenis van het stoffelijk over schot van prof. Vürtheim zal plaats heb ben Woensdagmiddag 1 uur op de be graafplaats van de Ned. Herv. Gemeente Rhijnhof te Oegstgeest. Ten teekeh van rouw is van het-Academiegebouw en van de gebouwen der A'erschillende studenten- vereenigingen de vlag halfstok geheschen. Bij Koninklijk besluit is met ingang van 1 Juli opnieuw benoemd tot lid van het college voor de visscherijen de heer Hub. Dirkzwager, alhier. R. K. Dioc. Jongevrouwenbond groep B, In de weekagenda is door een drukfout de Godsdienstcursus aangekondigd op Maandagavond 8 uur. Dit moet zijn Woensdagavond (voor leden be n e d e n 18 jaar). Het Eucharistisch Triduum voor zieken. De zeereerw. pastoor L. Willenborg uit Bloemendaal heeft gisteren in zijn radio- ziekenuurtje den luisteraars medegedeeld, I dat het zieken-triduum te Leiden schitte- rend geslaagd is. De pastoor deelde mede l 's middags aan het station te Haarlem I pastoor Leusen te hebben ontmoet, die I enthousiast naar hem was toegekomen om I over het schitterend verloop van het tri- Ij duum zijn vreugde uit te spreken. De voorbereiding van het triduum te I Leiden was uitstekend. Maar, aldus pas- toor Willenborg, pastoors, die tegen de vorming van een comité van heeren en dames opzien, kunnen het ook doen, zoo- als hij het tot nu toe te Bloemendaal heeft gedaan: pastoor Willenborg bereidt het triduum zelf voor met één verpleegster. Het comité verzoekt ons, zijn hartelijken dank over te brengen aan allen, die zich voor het zoo heerlijk welslagen van het tri duum verdienstelijk hebben gemaakt. Eindexamen Gem. H. B. S. met 5-j. c. D. W. J. Bouhuys, A. V. C. L. Dinge- t "Jans, W. Engberts, J. A. 's Gravcndijk, p1Da ü- Hommes, E. J. Hoogenstraaten, J. t>' t' d' laan' w- l- j- de nie> w- w- v- d- li; 4: c- ter Poorten, Mien Baron, P. i de Bruijn, J. P. Bruynzeel, L. B. Chavan- teïs, L M. P. Clay, Anna C. B. Dokking, ma Engberts, A. J. Ensink, W. F. Gra- Op verzoek van den Commissaris van politie is te Rotterdam aangehouden de 39-jarige C. de B., gedomicilieerd te Am sterdam, die zich hier ter stede schuldig had gemaakt aan oplichting. Hij had n.l. advertenties gecolporteerd voor ,,'s-Gra- venhage in beeld", voor welk blad hij ech ter niet werkzaam was. Hedennacht hebben ongenood? gasten getracht is te breken bij den heer v. d. B., Haagweg 82. Vermoedelijk is het om de kippen te doen geweest. De inbrekers had den echter buiten de waakzaamheid van den hond gerekend. Zaterdagnacht is in de Kuipersteeg een heerenrijwiel onbeheerd gevonden. Gehouden verkooping in het Notarishuis alhier op Vrijdag j.l. ten overstaan van: H. M. Markusse, notaris alhier: Heerengracht 110, C. J. van Beukering qq. voor 5150, Valdezstraat 11, J. W. P. Licht qq. voor 5600, Voldersgracht 14, H. A. Couvée voor 2705; Kruisstraat 22, H. Brandt qq. voor 1426, aldaar 33, J. de Wolf voor 1100, al daar 47, J. van der Nat, voor 990, Het perceeltje grond, Lange Bouwelouwesteeg F. G. van Beukering qq. voor 300. WERK VOOR DE KOMENDE MAANDEN. Het Huisgezin schrijft: Op verdienstelijke wijze heeft de secre taris der R. K. Staatspartij reeds enkele malen, het laatst weer voor de R. K. Jon ge Werkgeversvereeniging, het onderwerp „Partij en Jeugd" behandeld. Men meent, dat de jongeren over het al gemeen weinig belang stellen in de poli tiek, waarvan zij zich liever afwenden dan dat zij zich naar haar keeren en zich met haar bezig houden. Zij vinden de.politiek niet fraai en ver panden hun belangstelling eerder aan an dere dikwijls minderwaardige zaken. De onthouding der jongeren van be paalde groepen jongeren althans; intel- lectueelen, arbeiders, middenstanders is een ernstig vraagstuk, en een vraagstuk, dat ver buiten den kring van een enkele kiesvereeniging uitgaat. Is het verschijnsel algemeen, dan is het zaak, het algemeen te behandelen, dan is het een onderwerp voor de Staatspartij in haar geheel en minstens zoo actueel en ur gent als welk ander probleem ook. Een Staatspartij, die het in hoofdzaak zou moeten doen met de huidige samen stelling en de tegemvoordige krachten, zou op den duur, en al heel spoedig, ver schrompelen: ook een politieke partij, zelfs de sterkste, kan het niet stellen zon der voortdurend nieuw en versch bloed, zonder een geregelden aanvoer van jeugdi ge krachten met hun inzichten, hun kijk op het leven en de maatschappij, hun stuwkracht, hun durf en hun edelmoedig heid. Al gaat dus dit vraagstuk ver uit boven het aanwerven van wat nieuwe leden voor onze kiesvereenigingen, toch is het wel licht dienstig, deze thans aan te sporen, in de komende maanden het versterken van haar gelederen ernstig ter hand te nemen. Er zijn ongetwijfeld kiesvereenigingen, die ook in de stille jaren van haar leden lijsten werk maken; die jaarlijks aan de nieuwe kiezerslijsten aandacht wijden en regelmatig de nieuwe kiezers opvangen. Maar er zijn er ongetwijfeld ook, die rusten en wachten, die geen voet verzet ten, die als een nieuw lid zich aanmeldt hejn inschrijven, doch overigens Gods wa ter over Gods akker laten loopen. Deze onverstoorbaarheid is het eerste en zekerste teeken van een aftakeling der kiesvereeniging. Een kiesvereeniging, die overledenen en vertrokkenen afschrijft en te hooi en te gras een nieuw lid heeft te boeken, kan geen bloeiend bestaan leiden, ook al houdt ze stipt al haar reglementaire vergaderin gen. We staan dicht bij de Kamerverkiezin- 'gen en nog dichter bij het voorbereidende werk daarvoor. Als men daaraan toe is, heeft men alle aandacht en allen tijd daaraan te beste den. Thans nu het nog stil is, is het een uit stekende gelegenheid om zijn ledenlijsten in orde te brengen, niet in den gewonen zin dat ze kloppen, maar in den hoogeren zin dat ze een trouw spiegelbeeld zijn van de katholieke kiezersgroep, jong en oud, arm en rijk, hooger en minder ontwikkeld. Komt men practisch hiermee op het ter rein, dat de secretaris der Staatspartij verkende, geen nood: weet men plaatselijk reeds het vraagstuk op te lossen, de sa menstelling der kiesvereeniging te brengen binten het gebied der vraagstukken, zoo veel te beter. Laat men in de komende maanden wat doen en veel doen, opdat de Kamerverkie zingen ons georganiseerd kiezersleger in de beste conditie aantreffen en aan 't voorbereidende werk zoovelen mogelijk deelnemen. 71. Ja, ieder dag- en weekblad begint de zer dagen met: „Habemus Pontificem." of iets dergelijks. Allen juichen omdat wij weer een Opperherder in ons Haarlemsch Bisdom hebben. En natuurlijk juicht Hoorns jonge Missiehuis mee. Ik zit juist dit stukje te schrijven en daar gaat een IJscoman voorbij mijn raam. Ik hoor de jongens op de speelplaats lawaaien Zou ik?.Zou ik?. Vooruit! Ter eere van den nieuwen Bis schop. De man aan het werk voor de deur. Gauw een paar borden. Iedere keer twaalf op een bord. Mooie dikke. Ge hacLt de ge zichten van mijn jongens moeten zien. Eerst allen ernstig. Ze begrepen niet goed. Maar toen.... De pijn, die dat ijs aan mijn portemonnaie deed, was meteen over. Nu ik moet zeggen: ze worden niet ver wend op gebied van zoetigheid. Ik geloof niet dat ze hier nog ooit iets dergelijks gehad hebben. Ik ben alleen maar bang dat ze iedere week wel een nieuwen Bis schop zouden willen hebben. Ja, en terwijl ze daar zoo vergenoegd aan het soppen waren, dacht ik zoo: Zou er onder jullie ook nog een toekomstige Bisschop schuilen? Zal ik misschien later, als ik krom en gebogen ben, nog eens de Bisschoppelijke zegen ontvangen van een van mijn jongens? God geve het. Zeker, Vrienden, uit de jongens die met de hulp van uw milde giften in de Missie huizen gevormd worden, komen ook de toekomstige Missie-Bisschoppen voort. Father LEFEBER, Directeur. Missiehuis, Hoorn. Postrek. 120937. Door een gift van 100 gld. wordt u mede- stichteres) van dit Missiehuis. Overreden en gedood. Uit Eindhoven wordt.gemeld: Hedenmorgen ongeveer half 8 is op den Aalsterweg de 18-jarige A. A'. van Zuylen, doordat hij plotseling van het rijwielpad op den weg ging rijden, door een vrachtauto bestuurd door P. J. van Rooy uit Zesge huchten overreden. Hij werd ernstig ge wond. Toen hij naar 't ziekenhuis te Eind hoven werd gebracht, bleek hij bij aankomst te zijn overleden. Tegen een auto gebotst. Men seint ons uit. Nijmegen: Te Winssen is de -ittyarige O. W. Post man bij het afrijden. van den dijk tegen een auto aangekomeq. Hij werd aangere den en is aan de gevolgen overleden. NAAR HET EINDE VAN HET P00L-DRAMA? CECCIONI AAN ZIJN VERWONDINGEN BEZWEKEN. Twee anderen ernstig ziek. BERLIJN 9 Juli.- (V.D.) Naar de „Mon- tag" uit Kingsbay méldt, is de chef-inge nieur van de „Italia" Ceccioni aa-n zijn vx-oeger opgeloopen verwondingen overle den. Twee andere deelnemers aan de ex peditie van Nobile zijn tengevolge van de ongewone en moeilijke -levensomstandig heden op het ijs ernstig ziek. Volgens de laatste mededeelingen van Lundborg is het ijs van het kamp van de „Italia"-beman- ning verder gesmolten en is het niet ge schikt voor een nieuwe landing per vlieg tuig. De toestand wordt hopeloos. OSLO 9 Juli. (V.D.) Naar uit Spitsber gen gemeld wordt, vreest men daar, dat Nobile de eenige zal zijn, die levend van de Italia-expeddtie teruggekeerd is. Volgens de laatste berichten wordt het kamp wordt het kamp weer in Oostelijke riohting van het land afgedreven. Tengevolge van het steeds slechter wor den van het ijs en het toenemen der ne- velvorming, schijnt heb absoluut uitgeslo ten, dat de Zweedsohe vliegers nog eens bij het kamp kunnen landen. De eenige mogelijkheid bestaat hierin, dat het kamp bereikt wordt door den Russischen ijsbre- ker „Krassin", die zich echter slechts lang zaam door het ijs kan werken. Sinds Vrij dag is het vaartuig twee kilometer naar het Oosten voort gedrongen. De „Krassin" heeft thans een groote ijsschots bereikt, welke 1 K.M. lang en meer dan 2 meter dik is. Daar deze ijsschots een goede ge legenheid biedt voor vliegtuigen om te starten, zullen de Russische vliegtuigen voor den start, gereed gemaakt worden. De Russische vlieger Baboesjkin heeft op dracht gekregen het zoeken naar Amund sen te staken. STOCKHOLM 9 Juli. (V.D.) De leider van de Zweedsche Nobile-expeditie kapi tein Tornberg seint dat de mist de voort zetting van de redding der bemanning van de „Italia" onmogelijk maakt. De minister van verdediging heeft kapitein Lundborg toestemming gegeven aan de pers een ver slag te geven van zijn verblijf op de ijs schots. Koning Gustaaf heeft de Zweedsche ex peditie zijn gelukwenschen getelegrafeerd met. de redding van Lunborg en heeft te gelijkertijd de hoop uitgesproken dat de expeditie haar werk met succes kan voort zetten. M] i- Amundsen's lot. Naar alle waarschijnlijkheid omgekomen. KOPENHAGEN 8 Juli. (V.D.) Volgens mededeeling van twee opvarenden van het schip„Ingok I", dat zich op 18 en 19 Juni op weg naar Spitsbergen in de nabijheid van het Beren-eiland bevond, kan men Amundsen's lot wel als bezegeld beschou wen. De beide vaargasten hebben meege deeld, dat zij in de nabijheid van het Be ren-eiland gezien hebben, dat een groot vliegtuig in zee stortte. De conclusie moet hier getrokken worden, dat dit het vlieg tuig was van Amundsen, dat zich op dit tijdstip daar ongeveer moest bevinden. Den beiden vaargasten was van de Amundsen-e xpeditie niets bekend, zoodat bet ook niet mogelijk was, dat zij door vo rige berichten beïnvloed waren. DE HITTEGOLF IN DE VER. STATEN. Talrijke slachtoffers. Vooral Chicago en New York liebeen van de hitte tel ij den. NEW YORK, 9 Juli (V.D. Het geheele gebied tusschen Chicago en New York wordt evenals West-Amerika door een hittegolf geteisterd. Te New York bereikte de temporatuur Zondagnamiddag den hoogsten stand van het jaar met 34 gr. Celsius in de schaduw. Ook Chicago heeft zeer door de hitte te lijden. In beide ste den zijn talrijke personen door een zonne steek getroffen. Volgens de tot nu toe ingekomen be richten zijn niet minder dan 47 sterfge vallen direct of indirect het gevolg van de hitte. Drie personen vielen te New York dood op straat neer, nadat ze door een zonnesteek waren getroffen. Veertien personen overleden later aan de gevolgen van een zonnesteek. Vele duizenden New Yorkers zochten Zondag koelte aan de kust. In het Westen van de V. S. bedraagt de temperatuur van 3440 graden Celsius. Hier zijn 30 personen tengevolge van de hitte overleden. In het midden-Westen is geen hitte, tengevolge van den regen. Daar de wolken langzaam naar het Oos ten trekken, hoopt men, dat Chicago bin nen 24 uur van de hitte bevrijd zal zijn. TYPHOON OP DEN STILLEN OCEAAN Veertien Japansche visschersvaartuigen vergaan? TOKIO, 9 Juli. (V.D.). Op den Stillen Oceaan heeft een hevige typhoon gewoed, die tot gevolg had, dat de Japansche ha vens voor vertrekkende handelsschepen ge sloten werd. In de nabijheid van het eiland Hekaido zouden 14 visschersvaar tuigen vergaan zijn. HET VERGAAN VAN DE „ANGAM0S". De radio-installatie niet in orde. LONDEN 9 Juli. Naar uit New York gemeld wordt was het laatste bericht, dat door het vergane stoomshcip „Argamos" werd afgezonden, een radiogram, dat zeer onduidelijk te hooren waa en slechts door het stoomschip „Tarapaca" kon worden opgevangen. In dit bericht werd medege deeld, da-t de radio-installatie van het schip niet in orde was. Bijzonderheden daaromtrent ontbraken echter. De gouverneur van Aranco heeft een kort officieel rapport aan de regeering doen toekomen, waarin hij 8 uur 's avonds als het vermoedelijke tijdstip van het ver gaan van de Angamos aangeeft en con stateert, dat de ramp op eenige honder den meters van de kust heeft plaats ge had. De 4 overlevenden geven verschrikke lijke beschrijvingen van de in doodstrijd verkeerende schipbreukelingen, die zich krampachtig aan de ronddrijvende scheeps- deelen trachtte vast te klemmen. SANTIAGO, 9 Juli. (Y.D.). Naar ge meld wordt, bedraagt het aantal overle venden van de ramp van de „Angemos" 6. Het wordt niet mogelijk geacht, dat nog meer personen in den storm de kust heb ben bereikt. Wervelstorm bij Shanghai. De „geest vamTsjang Tso Li n". PARIJS, 9 Juli (V.D.). Naar een Pa- rijsch agentschap uit Shanghai meldt, heeft een wervelstorm de omgeving van Shanghai geteisterd, waardoor het tot verschrikkelijke tooneelen kwam. Vele duizenden mensehen, die in de meening verkeerden, dat. deze storm door den geest van Tsjang Tso Lin was ontketend, verdrongen zich in de tempels, om daar door het brengen van offers de goden te bezweren. De storm vernielde vier groote schepen en twee opslagplaatsen. Boven dien werden zeven personen ernstig wond en zonken honderden Chineesche barken. Veertig huizen verbrand. Tengevolge van onweer in Spanje PARIJS, 9 Juli (Y.D.). Naar de ochtend bladen uit Madrid melden, is tengevolge van een hevig onweer, dat boven Mune- cos in de provincie Sonia woedde, de blik sem geslagen in een complex huizen. Er ontstond brand, waardoor 40 huizen to taal werden verwoest. Talrijke families werden geheel geruïneerd. Motorjacht verbrand. BERLIJN, 9 Juli (V.D.). Op de Waun- see bij Berlijn is Zondagavond het motor jacht van den directeur van de Deutsche Bank van Stauss in brand geraakt. De brandweer kon tegen de zich snel over het geheele vaartuig voortplantende vlammen weinig of niets uitrichten zoodat het jacht, dat tot de grootste particuliere pleizier- vaartuigen te Berlijn behoort, geheel ver nield werd, BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen: Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen Casino:'' Goedgekeurd voor volwassenen ROTTERDAM, 9 Juli Vee. Aanvoer 60S vette runderen, 282 vette kalveren, 287 schapen 1114 varkens. Koeien 5154, 4648 3439, Ossen 50—51, 45—48. 43, Kalveren 63—70, 57,5—62,5, 45—50, Schapen 28—34r lammeren 2023, varkens 3231,5. Koeien en ossen handel gewoon, prijzen: weinig veranderd. Vette kalveren handel vlotter, prijzen onveranderd. Schapen han del slecht, prijzen gedrukt. Varkens handel tamelijk. Zouters handel vlug, prijzen on veranderd. AMSTERDAM, 9 Juli. Vee. Aanvoer 402 vette koeien, le kw. 1.081.18, 2e kw. 0.90 1.08, 3e kw. 0.740.90, mindere soorten 0.66 —0.74, 125 melk- en kalfkoeien 280—370, 122 vette kalveren le lew. 0.700.84, 2e kw. 0.62—0.70, 89 nuchtere kalveren 1017, 92 schapen 35—42, 800 varkens Holl., Overz. en Geldersche, le kw. 0.770.78, 2e kw. 0.76 0.77afloop lager. Vette verkens 0.74—0.76 78 paarden 100—225. DELFT, 7 Juli. Kaas. Aanvoer 47 stapels komijne kaas 0.760.96. 1 stapel zoeto kaas 0.95 per kilo. Handel gewoon. ROELOFARENDSVEEN, 9 Juli. Groen- tenveiling. Aardbeien 3540 ot. per Kilo, Bloemkool 2—7 ct. per stuk, Peulen) l.1.10, Groene Peulen 1.60, I 2.40, Doperwten 1.451.55, II 1.351.40, Jon ge doperwten 1.80, Capucijners 1.85— 1.90, Tuinboonen 36—50 ct., Snijboonen ƒ5.30—5.60, 11 ƒ5.10—5.20, Stek ƒ3.60-» 3.80 per 10 Kilo. Grof 4.605.50, Kom kommers 3.904.80 per 25 Kilo. ROELOFARENDSVEEN, 7 Juli. Groen- tenveiling. Aarbeien 4049 K.G., bloem kool 37 p. fit., peulen 951.10, groene 1.30—1.40, peulen I 2.00, extra 3.70, doper erwten 1.401.55, II 1.201.25, III 90, jonge peulen 1.701.75, cape. 1.65—1.80, tuinboonen 46—52, snijboonen 5.20—5.60, snijboonen II 4.70, stek 3.703.80 per 10 K.G., Augurken grof 4.80, bommen 2.90, per 25 K.G. BOSKOOP, 7 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks. Ophelia 3145 ct., Golden Ophelia 35—38 ct., Marcel Rou- yer 59 ct., Hadloy 67—89 ct., Cl. Pernet 79 ct., Columbia 4160 ct., Butterfly 3517 ct., Mac Keiler 69 ct., Wilhelm Kordes 70—77, ct.., Bouchc 66—67 ct., Rosalandia 45—52 ct., Paul Scarlet 62—74 ct., van Rossem 68—78 ct., Polyantharozen 3045 ct., Diversen per bos: Dahlia's 57—67 ct., Lathyrus 10—17 ct., Pioenen 30 ot., Violieren 61 ct., Campanula 9 ct.., Anjers 25—27 ct., Lilium Auratum 13 ct. per kelk, asparagus 4561 ct. VEUR, 7 Juli, Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 10.50, 2e soort 7.3ö soort 3.50, wankl. komk. 5.—stek 0.60. Gele komkommers se s. 9.50, 2e s. 6.3e s. 4. stek 1.Kropsla 0.80, 2e .s. 0.20, stoofslag 1.Bloemkool 16.50, 2e soort 8.uit schot 1.Tomaten (mid.) 31.gr. ronde 30, 2e b. 28.3e s. 18.bonken 20.uit schot 7.rijp 25.Peen 12.Andijvie 2.50, Spinazie 15.Postelein 8.Rabar ber 8. TER AAR, R Juli. Veiling „St. Phocas". Peulen 1.002.85 per 10 K.G. Doppers 1.50 1.60, Capuc. 2.352.40, Witte Cap, 2.65—» 2.75, Tuinboonen 4466 ct. Snijboonen 5.30 5.80, Stek 2.803.60, Rentegevers 8.00, Bloemkool 413 ct., Peen 510 ct. per bos aardbeien 2728 ct. per pond Zw. Bessen 2119 ct. per p. Augurken 5.00 per 25 K.G. LEIMUIDEN, 6 Juli. Vrije veiling. Aan voer 3725 kipeieren 4.906.00. 449 eend eieren 4.204.50, 1 kip 70 ct. 'Aardbeien! 4144 ct. per kilo. Snijbloemen 616 ct. per bos. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM)' (Niet officieel). Berlijn 59.26 Londen 12.0S15/10 New-York 2.4-83/ie Parijs 9.733/8 Brussel 34.63l/4 Zwitserland 47 83 Milaan 13.04 Madrid 41.011/., Oslo 66.4U/2 Kopenhagen 66.471/3 Stockholm 66.57 Weenen 34.— Praag 7.3$l/2 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn geweest van de II.II. Sacramen ten der stervenden, onze innig geliefde Behuwd- moeder, Zuster en Be huwdzuster, Mej. GERARDA WILHELMINA P0MPE, Wed. vaq BERNAKDUS DE JONG in den oodfirdom van 65 jaren. Uit aller naanu^ Familie DE JONG en POMPE. Voorschoten, 9 Juli 1928 De II. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Donderdag 12 Juli, des 's morgens te 9 uur, in de Parochiekerk van den II. Laurentius te Voor schoten, waarna de be- grafenis. 1629

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3