WEEK-END Uit de Omgeving LIED VAN DEZEN TIJD. - I.E.M.C.O. - RADIO - DE VROUW EN DE VREDE. V. V. V. dat beteekent nu eens niet Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer of iets van dien aard. Neen, spitsvondige lezer, die lettors zijn de initialen van de woorden: Vrouw, Volkenbond, Vrede. Een week geleden heb ik U op overtui gende wijze aangetoond, dat de dames be zig zijn ons te verdringen in het maat schappelijk leven en nu ontwaart mijn blik in de bladen een bericht, dat mij waarlijk doet sidderen en ontstellen. Het is het be richt, dat het hoofdbestuur van de Ne- derlandsohe Unie voor Vrouwen-belangen er in een adres bij den Minister van Bui- tenlandsche Zaken op aandringt bij de sa menstelling der Nederlandsche delegatie naar de eerstvolgende Volkenbondsverga dering rekening te houden met den reeds herhaaldelijk (door de dames natuurlijk) uitgesproken wensch om in deze delegatie ook een vrouw te benoemen. Alweer een poging. Alweer een stap op den weg, die leidt naar den ondergang der mannen. Lach niet, lezer, want ik verzeker U dat een invasie van vrouwen op het openbare maatschappelijk leven erger zal zijn dan icen inval der Noormannen. Dichtte Vondel niet de schoone vers regel: „Eén vrouw in duyzendt mannen t' erg". En weet U hoe een oude Grieksche wijs geer, Hesiodus, een man wiens wijsheid nu nog gelezen en geleeraard wordt, denkt over de vrouwen. Hij zegt, dat eerst de mannen alleen .waren geschapen, maar toen zij eenmaal opstonden tegen Jupiter, den opperste der Goden, schiep deze uit straf de vrouwen, om den man ten ondergang te brengen. En nu een vrouw naar den Volkenbond, waar gearbeid wordt aan de wereldvrede. Dat de laatste wereldoorlog een gevolg zou zijn geweest van de weinig vredelieven de aard der vrouwen, wil ik niet aanstonds beweren, al zijn er in de geschiedenis fei ten genoeg bijeen te brengen, waaruit al lerduidelijkst blijkt, dat zeer dikwijls een vrouw den oorlog ontketende. Maar afge zien van zulke grootsch opgezette vecht partijen, noem mij één kleine onderlinge ruzie of twist, waarvan de wereld vol is, waarin niet een vrouw de hoofdrol speelt. En nu een vrouw naar den Volkenbond voor vrede? Gelukkig, de haarspelden zijn wel afge schaft geworden onder den invloed der steeds wisselende mode, de gevaarlijke hoedenpennen zijn wel onbruikbaar gewor den, maar de geest van Kenau Simons Hasselaar leeft misschien nog en wie ga randeert ons, dat zij nu bij een heftige dis cussie de mannen niet te lijf zullen gaan met schaar en nagelvijl. Laat de minister zich bedenken, voordat hij toegeeft aan deze nieuwe eisoh. Maar zal hij dat kunnen? Want op zijn departe ment zullen ook wel dames zetelen, die daar werkzaam zijn als typiste of secreta resse en ongetwijfeld zullen deze met hun eeuwig vrouwelijke argumenten pogen den Minister te overhalen. Zij zullen den strijd openen met een schitterend kruisvuur van lieftallige blikken, zij zullen al hun vrou welijke charme op hem loslaten om dit nieuwe doel te bereiken. En als deze pogingen falen, zullen zij een andere, oude, maar nimmer falende tactiek aanwenden. Dan zullen er tranen komen, vrouwentranen en het zal rege nen op zijn departement, zooals het nog nimmer gedaan heeft. En wie is bestand tegen vrouwentranen? En tenslotte zullen zij nog, als dat no« dig mocht zijn in zwijm gaan liggen, zij zullen niet zoomaar pardoes op den har den grond neerploffen. Neen, zij zullen in een sierlijken kronkel neerzijgen, toevallig juist op een stoel, divan of een ander vee- rend voorwerp en zij zullen hun doel be reiken. Daarom, Excellentie, wees op Uw hoede. De eenigste kans voor U is, de gevaarlijke fóRB te ontwijken en verre te blijven van Uw departement. Maar bereiken zullen zij het toch, want zei Vondel niet, dat één vrouw duizend mannen te erg is. DANIËL. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Besluiten geldleenlng. Herstel ling trambaan. Voorzitter: E. Vernëde, Burgemeester. Aanwezig 9 leden, afwezig de heeren: W. A. A. J. Baron Sohimmelpenninck van der Oye en A. Verboom. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Een proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvan ger. Boeken en bescheiden zijn in orde be vonden, wordt voor kennisgeving aange nomen. Een adres van de winkeliersvereeniging T.O.S.C.A. om verlaging van de electrici- teitsprijzen voor de winkeliers en een adres van de R. K. Middenstandsvereeni- ging „De Hanze" alhier, adhaesie betui gende aan het adres van T.O.S.E.A. en te vens verzoekende de huur van krachtme ters te verlagenwordt gezonden naar B. en W. om praeadvies. De voorz, deelt den raad mede, dat Ged. Staten bezwaar hebben gemaakt te gen het besluit van den raad om aan te gaan een geldleening met de Rijksverzeke ringsbank groot 83000 tegen een koers van 91 1/4 rentende 4 pet., daar conversie praktisch is uitgesloten. In Februari j.l. heeft het college van B. en W. zich ge wend tot verschillende instellingen om in schrijving voor deze af te sluiten leening voor woningbouw. Al deze instellingen be halve de Rijksverzekeringsbank beschik ten afwijzend. Toen heeft de raad beslo ten deze overeenkomst aan te gaan met de Rijksverzekeringsbank. Nu kan de raad in beroep gaan bij de kroon, dooh er is heden een omstandigheid om niet in be roep te gaan, zegt de voorz., daar de bank van Ned. Gemeenten een offerte heeft kunnen doen en de leening wil plaatsen, welke na 5 jaren reeds opzegbaar is ren tende 4 3/4 pet. pari. Weshalve B. en W. den raad voorstellen het genomen besluit om een overeenkomst aan te gaan met de Rijksverzekeringsbank in te trekken en B. en W. te machtigen een overeenkomst aan te gaan met de Bank van Ned. Gemeen ten te Den Haag. De heer W. G. Duijnis- veld vraagt of men zoo gemakkelijk van het voorgaand genomen besluit af kan, want B. en W. hebben toch die overeen komst reeds aangegaan, meent spr. De voorz. antwoordt, dat B. en W. die over eenkomst wel helaben aangegaan, maar al tijd behoudens goedkeuring van Ged. Sta^ ten en Ged. Staten hebben hunne goed keuring onthouden, er is dus niet het min ste bezwaar. Waarna met algemeene stem men het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. De voorz. deelt den raad. mede, dat aan B. en W. opdracht gegeven is zich te wenden tot de tramwegmaatschappij met het verzoek de hegge en de afsluiting langs de baan te doen herstellen en de oprit aan den Hofweg. Van den chef der tramweg maatschappij is bericht gekomen dat de heg hersteld wordt, wat inmiddels is ge schied en van Zoeterwoude is bericht ge komen dat B. en W. opdracht hebben ge geven de oprit aan de Hoflaan te hers lel len. Bij de rondvraag klaagt de heer D. Limburg over het feit dat de auto van de N.V. van Gend en Loos steeds in het nau we gedeelte van de Schoolstraat blijft staan wat spr. gevaarlijk acht. De voorz. gelooft, dat hieraan weinig te doen is. De auto moet toch kunnen worden gelost en geladen. De heer J. Braggaar vraagt of B. en W. plan hebben meerdere concerten te doen geven voor het volk dezen zomer. Spr. meent dat het werkelijk goed is wan neer dit een blijvende gewoonte zal wor den. Tevens wordt het aanschaffen van een muziektent door spr. naar voren ge bracht. De voorz. zal ook deze zaak nog maals bespreken, dooh meent dat het nog al kostbaar zal zijn. Wethouder Eggink zegt, dat de gelegenheid wel primitief is, dooh men moet niet vergeten dat het op zetten van een tent met afdekking 75 kost, wat spr. voor slechts enkele uren nogal kostbaar vindt. Aan de Floralia- tentoonstellingscommissie wordt op haar verzoek toegestaan een week te mogen be schikken over het gymnatstieklokaal der O. L. School tegen betaling van 25 en na gebruik het lokaal te doen schoonmaken. WEERPROFETEN. Zij zijn in Leiden nu bijeen Van heinde van vex're, De menschen van de zon en maan De menschen van de sterren. Wat zij precies hier komen doen Kan ik maar niet begrijpen, Daar ieder in zijn eigen land Ook naar de lucht kan kijken. Zij komen hier toch niet alleen Om maar wat rond te zwieren Om flink te fuiven op diners En lustig feest te vieren. Heel Leiden vlagt, heel Leiden juicht Om al die astronomen, Die uit de heele wereld hier Naar Leiden zijn gekomen. Naar aanleiding van het Astro nomisch Congres dat dezer dagen te Leiden wordt gehouden. En tooh was het een goed idee Om Holland uit te kiezen, Want hier is 't om den and'ren dag Of smelten of bevriezen. Nu kunnen zij eens met elkaar Zich aan dat vraagstuk, wijden, Om Holland van dat rare weer Des zomers te bevrijden. Dies heeft het mij ook zeer verheugd, Dat zij reeds aanstonds regen, Op d'eersten dag van het congres In 't gure Holland kregen. Want konden zij voorspellen hoe Hier nu het weer zou wezen, Dan maar zij hadden wellicht niet Het weerbericht gelezen. En met zijn allen kunnen zij Nu nog niet eens bereiken Dat zij uit onze grijze lucht De zon te voorschijn kijken. Probeert het, sterrenkijkers, nu; Gij zult ons zeer verplichten. Zoo niet, dan houden wij ons maar Weer aan de weerberichten. TROUBADOUR. Hierna ging de raad over in besloten zitting. Gunning. De Voorschotensche Bouw- vereeniging heeft aan de firma Gasman en Zoetemyer opgedragen den bouw van 27 woningen voor de som van 69.400. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. In het begin dezer week liep het al bijzonder slecht met den han del, voornamelijk der vroege aardappelen. Prijzen beneden productiekosten werden betaald. En al liep het in den loop dezer week wel iets op, het blijft tot heden een tegenvaller voor den tuinder. Met de bos- peen liep het even beter al was de handel in dit product ook een paar dagen niet vlug. En deze beide producten zijn heden de hoofdproducten, zoodat wo kunnen con- statecren dat het seizoen niet best is in gezet. De hoop doet leven. Bloembollenteelt. In gehouden be stuursvergadering zijn de bestuursfuncties van de veilingver. Bloemb.teelt als volgt verdeeld: J. v. d. Perk, voorz.; A. Korpels- hoek 2de voorz.H. W. Grimbergen, secr. Jac. Meijer, penningm. LANGERAAR. Electrische Poltlerbemaling. Donder dagmorgen werd een vergadering van stemgerechtigde ingelanden gehouden van den Noord-Eind- en Geerpolder onder voorzitterschap van den heer C. .de Boer. Na opening met een toepasselijk woord, werden de notulen gelezen door den secre taris-penningmeester, den heer W. J. Boxe van Zevenhoven en onveranderd onder danlc van den voorzitter vastgesteld. De aanleiding tot deze bijeenkomst, zei- de de voorzitter, is om al of niet over te gaan. tot krachtbemaling, waarvoor drie plannen zijn ontworpen. Ie het stichtings plan aan de Bilderdam, electrisch, waar bij de kosten zullen bedragen 21.000 of 3 1/2 meer per#H.A. 2e het electrisch be malingsplan aan de Leidsche Vaart 27.000 of 5 meer per H.A.; 3e. het pla-atsen van een motor in de molen 18.000 of 2.50 per H.A. Door een deskundige, den heer Spaan, werden de verschillende zaken uiteenge zet, waaruit bleek, dat de verschillende plannen allen bij de werking dezelfde ca paciteiten hebben; alleen zal. als het elec trisch plan er door komt, de aflossing in 20 jaren mogen geschieden; van de motor in de molen geschiedt de aflossing in 10 ja ren. Naar aanleiding van het bemalings plan werden nog verschillende vragen ge steld. Hierna werd door den voorzitter de keuze tussohen electrisch of raotorbemaling in stemming gebracht. Uitgebracht werden voor electrisch 49, voor motorbemaling 6 stemmen en 9 blanco, zoodat met over- groote meerderheid tot de electrische be maling was besloten. Daarna werd keuze gedaan tusschen het plan aan den Bilder- 'dam of dat aan de Leidsche Vaart. Hoe wel uit bezuinigingsoverwegingen velen de voorkeur gaven de machine te bouwen aan den Bilderdam, werd toch met 50 stemmen besloten, de bemaling te stichten aan de Leidsche Vaart, op de Smitsekade. De voorzitter vraagt daarna machtiging tot een geldleening van 27.000, welke met algem. stemmen werd gegeven. Na het besluit tot electrische bemaling stelt de voorzitter voor voor de ingelan den van de afdamming het besluit in te trekken tot 'uitbemaling aan de Aar en een kleine bemaling te stichten aan de poel, waar het water in de Afd. Noord-Eind zal worden uitgeloost met de uitbemalings- kosten van 1.65 voor de Afd. Noord-Eind. Verzocht zal worden bij Ged. dit besluit in te trekken. De voorzitter sloot onder dank voor de getoonde belangstelling de vergadering. Door het besluit tot electrische bemaling zullen de groote molen aan de Smidskade en de kleine molen aan de Poel voor de af damming onder sloopers handen vallen. Geboren: Hendrika Helena, d. van J. Pieterse en S. Sassen. Piet, z. van W. H. Verboom en M. Aügustinus. Cor nelia Margaretha, d. van P. Turkenburg en C. M. van Rossenberg. OEGSTGEEST. De Harmonie. Op de gehouden ver gadering der R. K. Harmonie „Triumph" werd de mededeeling gedaan, dat de ver eeniging door de milde giften van eenige parochianen in staat is gesteld een vaan del aan te schaffen. De milde gevers, die onbekend wenschen te blijven, zullen door den secretaris namens de vereeniging wor den bedankt.. Op verzoek der voetbalver- eeniging O.V.V. verklaarde de vereeniging zich bereid de voetbalwedstrijden van 15 Aug. met muziek op te luisteren, waarvoor de Burgemeester, doordat genoemde wed strijden niet op Zondag worden gehouden, wel zijn toestemming zal geven. De ver dere besprekingen werden „met gesloten deuren" gevoerd, zoodat wij daarvan geen mededeelingen kunnen doen. Muziekuitvoering. Donderdagavond gaf de Harmonie „Triumph" een concert voor de inwoners van Endegeest. Op de binnenplaats voor het kasteel was een vlonder opgeslagen. Dit concert werd ook bijgewoond door den nieuwen geneesheer-directeur Dr. Stuurman en diens familie, Dr. Quirido en den heer v. Hiele. Gedurende de pauze werden de muzikanten ververschingen aangeboden in de groote conversatiezaal. Na afloop dankte Dr. Stuurman directeur en leden voor den heerlijken avond den in woners van „Endegeest" bereid. Spreker hoopte, dat de vereeniging nog in groei en bloei mag toenemen en dat zij nog vele malen voor de gestichten zal optreden. RIJNSBURG Bloemenhandel. Het zal wel voorna melijk aan het koele weer te danken zijn dat de prijzen redelijk goed blijven. En dit niettegenstaande een flinke aanvoer. Mar grieten 0.20—0.30, idem extra 0.60— 0.85, Anjers ƒ0.350.85, Juliaantjes ƒ0.13 0.20, Korenbloemen 0.250.35, Renon- kels 0.230.35, Centoria 0.350.60, En- gelsche Iris 1.101.70, Scabiosa 0.50 0.75, Delphinium 0.901.70, Convili 0.80 1.10, Stroobloeinen 56.—^ Galardia 0.65—0.75, UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Zondag 8 Juli. Hilversum, 1060 M. 10.30 Y. A. R. A. Cocert. I.00—2.30 Lunchmuziek door het Trio Yerhey. 3.00 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie-orkest o. 1. v. Ignaz Neumark. Mara Dyxhoorn, zang. Adolphe Poth, obligaat, viool. In de pauze een pianoconcert door F. Pfeiffer. 5.006.45 Concert door het Omroep-or- kest o. 1. v. Nico Treep. Annie Lieman, so praan. Egb. Veen a. d. vleugel, L. Klein, fluit. 8.00 Pers- en sportberichten. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Solistenconcert. Het Resi dentie-orkest o. 1. v. Prof. G. Schneevoigt. Renee Chemet, viool. In de pauze piano concert door F. Pfeiffer. 10.15 Causerie door W. Vogt over Neder landsche Sagen. II.15 Sluiting. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. K. R. O.-Kerkdiensten ook 1870 M. 8.30 N. C. R. Y. Morgenwijding. 10.15 K. R. O. Dienst in de St. Domini- cuskerk te Amsterdam. Het koor der kerk o. 1. v. G. Kimmyzer zingt: de Missa „Re- gina Pacis", van W. van Kalmthout voor 4 st. mannenkoor. Predicatie door kapelaan E. Teppema: Gods zorgvolle liefde. Na de H. Mis het „Laudate Dominum" van Jan Nieland. De organist speelt, daarna een fant. op de gezongen Missa. 12.301.30 K. R. O. Lunchmuziek door het Trio Winkels. 1.302.00 K. R. O. Literair halfuurtje door Herman de Man. Boekbespreking. 2.004.30 K. R. O. Uitzending van het Concert te geven door de Amsterdamsche orkestvereeniging o. 1. v. Frans van Die penbeek in Artis te Amsterdam. 4.305.00 K. R. O. Ziekenhalfuurtje door Pastoor Willenborg te Bloemendaal: Het Zieken-apostolaat. 5.50 N. C. R. V. Dienst in de Ned. Herv. Kerk te Broek op Langedijk. 7.458.15 Spr. K. R. O.: E. E. Ribbergh te Houthem: Het Koningschap van Chris tus in de Katholieke literatuur. 8.15 K. R. O. Fransche concert-avond. K. R. O.-orkest o. 1. v. Martin v. d. Ende Gre ta Santhagens, sopraan. 10.45 Epiloog 1. v. Jos. H. Pickkers, Daventry, 1600 M.' 3.50 Concert door de militaire kapel. 5.45 'Gedichtenvoorlezing. 6.056.50 Bach-cantate no. 930. 8.25 Dienst in de St. Martin in the Fields kerk. 9.05 Liefdadigheids-oproep. 9.10 Nieuwsberichten. 9.25 Het London kamer-orkest en S. Fi scher, sopraan. 10.50 Epiloog. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 12.20 Religieuse causerie en concert. 1.052.10 Orkestconcert. 4.50 Dansmuziek. 8.05 Kinder-halfuurtje. 8.5011.20 Concert. Tot slot dansmuziek Langenberg, 469 M. 9.2010.20 Kath. Morgenwijding. I.202.50 Orkestconcert. 3.404.20 Piano-analyse en -concert. 4.205.05 Motorwedrennen Nürburgring. 5.107.05 Drie verschillende voetbalwed strijden. 8.35 Wiener-avond. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Z e e s e n, 1250 M. 6.50 Morgen concert. 9.20 Morgenwijding. II.50 Orkestconcert. 2.20 Kinderzang. 5.206.50 Concert i. h. Oostzeebad Swi- nemünde. 8.50 Cabaret. Daarna tot 12.50 Dansmu- Hamburg, 395 M. 6.50—8.50 Morgenconcert. 9.35 Morgenwijding. 11.15 Kerkdienst. 11.50 Openlucht-orkestconcert. 12.00 Orkestconcert. 1.20 Orkest-concert. 4.20 Athletiekwedstrijden. 6.20 Zwitsersche liederen. 8.20 „Die Fledermaus", operette in 3 ac- ten van Strauss. Daarna tot 11.20 Dans muziek. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ingekomen:' A. de Zeeuw van Har- melen. C. G. Spruijt van Utrecht. Dina Jongejari van Renkum. P. J. den Dekker, van Zirikzee. Gerritjo Fokker van Nieuwkoop. Maria jJ. Rodenburg van Boskoop. J. W. Schout-en en gezin van Winterswijk. Maria J. Honstlaar van Wormerveer. Dirkje Groenevelt van Leiden. Petronella J. de Jong vau Oegstgeest. Jacoba Klo, van Ambt- Hardenberg. Hendrika Cuperus van Leiden. Elisabeth Straver van Zwam- merdam. J. P. van Vliet van Monster. Adriana Duijnisveld van Wateringen. Antje van der Dirft van Nieuwer-Amstel. Vertrokken. C. M. Boone en ge zin naar Zwijndrecht. Marrigje Voor- douw naar Haarlemmermeer. W. G. v. da Helm naar Groningen. C. G. de Jeu naar Velsen. Dirkje van 't Wout naar Woubrugge. W. den Hertog en gezin nakar Putten (G.). Lena M. Kleijn n. Ter-Aar. J .Zonneveld naar Den Haag. H. Vossers naar Doesburg. Maart je Havenaar naar Waddinxveen. Leunt-je Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 6.507.50 Orkestconcert. 9.2010.35 Concert in de Kurzaal Os- tende. Programma's voor Maandag 9 Juli 192$, Hilversum, 1060 M. i D 12.502.00 Lunchmuziek door het Tria'cn_, Groeneveld. 6.007.45 Concert door het Omroep-ot. kest. Emma PijnappelOpetz, viool. Egb, Veen a. d. vleugel. 8.00 Causerie door Louis Schmidt ovei het Kurhausprogramma. 8.15 Concert. Aansluiting van het Kur^T1 gj haus te Scheveningen. Volksconcert door - j( het Residentie-orkest o. 1. v. Ignaz Neu. n mark. Charles v. Isterdael, cello. In dr i pauze optreden van het Quintet ^Olassiqur g D< vanc irenl W des Cosaques du Terek o. 1. v. P. Soetla noff- wore 10.30 Persber. Daarna weder optredei[ y van de Terek-kozakken. binr W Qui H.E H.C I tzor de Da he< Huizen, 340,9 M. N a 6 n u r 1870 M J®' (Uitsluitend N.C.R.V.-uitzendmgen). jjoe 12.00—1.00 Carillonbespeling van het gen' Kon. Paleis op den Dam te A'dam doorF J. Vincent. 4.005.00 Ziekenuurtje. 6.157.00 Fotografieles. 7.308.00 Zangcursus. 8.00 Concert. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Ballade-concert (piano-sopraan). 12.50 Dansmuziek. I.202.20 Orgelconcert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Huishoudpraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Trio-concert (piano, viool, cello). 6.40 Voor padvindsters (sters). 6.50 Nieuwsber. 7.05 Trio-concert. 7.20 Dram. critiek. 7.35 Pianomuziek van Debussy. j 7.45 Fransche causerie. 8.05 Helen Gilliland, sopraan. 8.20 Variété. 9.20 Nieuwsber. j 9.35 Lezing: The new health insurance. 9.40 Speech van Lord Birkenhead. 10.00 Nieuwsber. fi 10.05 Muziek van Elizabeth Poston. y 10.35 Het Slydel Octet. II.20—12.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 10.5011.00 Gramofoonmuziek. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconcert. 9.05—11.20 Concert. Langenberg, 469 M. 1.25—2.50 Orkestconcert. 6.20—7.15 Kamermuziek. 7.50 „Die Fledermaus", operette in 3 ac- ten van Joh. Strauss. Daarna tot 12.20 dansmuziek. Z e e s e n, 1250 M. 12.20—5.20 Lezingen. 5.206.20 Orkest-concert. 6.20—8.05 Lezingen. 8.50 Concert door Arthur Guttmann's Ufa-Symphonie- en -jazzorkest. Daarna tot e€ 12.50 Dansmuziek uit Miinchen. Hamburg, 395 M. 6.15 Orkestconcert. 8.20 Vocaal concert. 9.20 Concert. 11.20 Sluiten. Brussel, 509 M. 5.206.20 Trioconcert. 6.507.50 Orkestconcert. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.5010.35 Concert in het Casino te Spa, In de pauze voorlezing. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Ware 70 - LEIDEN - Tel. 1118 HET ADRES voor alle voorkomende Radio-Onderdeetaf COMPLETE RADIO-TOESTELLEN. Jongejan naar Yught-. J. D. de Grauw, naar Apeldoorn. Johanna P. M. van Leeuwen naar Leiden. Johanna B. Brug man naar Rosmalen. D. den Hertog naar Sassenheim. Cornelia J. Wortman n; a? Leiden. Maria Schinkel naar De Bildt, BODEGRAVEN. Bouwen. Door B. en W. van Bodegraf- ven is aan J. Baretta te Woerden vergun ning verleend tot het bouwen van een landhuis voor rekening van D. Vergunst. Geboren: Jan, z. vart J. Blok en C. I M. Streefkerk. Rachel Catharina, d. van F. Looij en J. Zaal. Alberdina Roelfiena, d. van H. R. Abeen en B. Elskamp. Jo- hanna Jacoba, d. van C. G. Karssen en M. van Muiswinkel. Gevestigd: H. Roosendaal van Blokzijl. J. A. Vernooij van Ouden bosch. A. B. Zuurveen van Zwammer- dam. H. P. van der Voorst en gezin van Barwoutswaarder. A. Scheer van Rhe» nen. S. Slappendel van Leiden. Vertrokken: J. M. Burggraaf naar de Bilt. J. D. Barth en echtg. naar Vlaardingen. J. M. van Leeuwen naar Boskoop. E. van Hinte en gezin naar Amsterdam. H. C. Kranenburg naar Al phen a. d. Rijn. 2-3

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8