Ned. Oost-Indië. LUCHTVAART. gen wn mast van het eleetriscK net gera den. De autobus werd zeer ernstig bescha digd. Alle inzittenden werden gewond, van wie negen zeer ernstig. Treinongeval. 1 "Gistermorgen om kwart voor acht werd de personentrein AugsburgWeilheim bij liet binnenrijden van het station Gelten- dorf door een wegrollenden bierwagon in de flank aangereden- Drie reizigers uit Augsburg en een treinconducteur werden licht gekwetst. Medische hulp was terstond ter plaatse. De trein kon zijn rit met twin tig minuten vertraging vervolgen. Over de oorzaak van het ongeval wordt vernomen, dat bij het rangeeren op het. zij spoor de afgestooten wagon het remblok t erzijde wierp en op den juist binnen rij denden trein liep. De machinist van den trein, die het gevaar nog bijtijds zag aan komen, kon de snelheid sterk verminde ren, zoodat een ontsporing vermeden werd. De cholera-epidemie in Britsch-Indië. Naar uit Lahore gemeld wordt, melden de laatste berichten uit bet Koulou-dal óver den stand van de cholera-epidemie, dat tot 28 Juni het totaal aantal gevallen 1*495 bedroeg, terwijl het aantal dooden 943 bedraagt. Door de maatregelen der regeering kon een verdere uitbreiding van de epidemie tot nu toe voorkomen worden. Loewenstein's einde. a Fantastische J veronderstellingen. De groote rijkdom van Loewenstein, en zijn opvallende levenswijze, waaraan ten deele een gewilde en ten deele een onvrij willige reclame niet ontbrak, zijn er wel licht oorzaak van, dat omtrent de verdwij ning van dezen fantastisohen financier de meest fantastische veronderstellingen de ronde doen, zoowel in beurskringen als bij het publiek. Het is dan ook moeilijk het gerucht den kop in te drukken, dat Loe wenstein 'n grooten zet zou hebben gedaan en zich ergens in veiligheid zou bevinden. Men herinnert in dit verband aan de 'be richten, die vroeger reeds menigmaal fluc tuaties op de beurs hebben teweegge bracht. Destijds zou te Biarritz zijn vlieg machine zijn gekanteld- Onlangs ontsnap te hij in Amerika ternauwernood aan den dood door een vliegtuigschroef. Dit alles en de sceptische verklaringen van luchtvaart autoriteiten geven natuurlijk voedsel aan deze veronderstelling. Want ook een inge nieur van de Sabena achtte het zoo goed als uitgesloten, dat een ongeval, zooals Loewenstein is overkomen, met een vlieg tuig als het zijne mogelijk is. Hij demon streerde te Evere voor de pers die vrij wel volkomen onmogelijkheid. Door «re rouwende familie van Loewen stein, en speciaal door Henri Wauters wordt evenwel met klem en verontwaardi ging de gedachte, dat Loewenstein zich verborgen zou houden, afgewezen. Bomaanslag in Brooklyn. Gisterenmorgen vroeg is achter het huis van een rijk Italiaansch ondernemer in Brooklyn een bom ontploft, die daar waar schijnlijk door een teleurgesteld minnaar was neergelegd. Alle ruiten van het huis werden vernield en in den muur werden gaten geslagen. De Italiaan, zijn vrouw en kinderen werden door de kracht der ex plosie uit bed geworpen. In de Italiaansche wijk van Brooklyn ontstond een paniek. Niemand werd ernstig gewond. Aanval op een trein in China. Volgens een telegram uit Shanghai aan de „Petit Parisien" hebben Donderdag roo- vers nabij Kuangschengse op den Oost- Chineesche spoorweg door het losmaken van de rails een uit Wladiwostok komen den trein tot ontsporing gebracht. Daar op openden zij een hevig geweervuur op de reizigers, van wie vier personen wer den gedood en acht ernstig gewond. Nadat de roovers de reizigers beroofd hadden namen zij, terwijl zij eendge passa giers eerste en tweede klas als gijselaars meenamen, de vlucht. De Ohineesohe autoriteiten hebben een pantsertrein gezonden ter achtervolging van de roovers. Verschillende misdadigers neergeschoten. In de gevangenis te Boekarest poogden Donderdag tien tot zware gevangenisstraf veroordeelden door het springen van een snuur te ontkomen. Door de wacht ont dekt, sloegen zij op de vlucht. De wacht maakte van de wapenen gebruik, waarbij pegen gevangenen neergeschoten werden. Groote branden in Italië. Te Perugia heeft in een chocoladefabriek fcen ernstige brand gewoed. De schade be draagt meer dan vijftig duizend lire. Te Turijn woedde ïri een verffabriek een brand, welke slechts met groote moeite kon worden gebluscht. Drie brandweerlie den werden gewond. De vlammen bereik ten een hoogte van vijftig voet door het vlamvatten van verscheidene vaten terpen tijn. De schade bedraagt vele millioenen lire. Een zweefspoor te Berlijn? De ingenieur Kruggenberg, vroeger hoofdingenieur aan de fabriek van Schut teLanz, moet een nieuw verkeersmiddel hebben uitgevonden, dat de Vorwarts die er gewag van maakt, een „synthese van spoorweg, luchtschip eu zweefspoor" noemt. De-ze synthese zou de nadeeleu die de drie genoemde vervoermiddelen aankle ven, missen en alle voordeelen omvatten. De Vorwarts zegt dat de nieuwe rinding met de huidige zweefspoor, zooals die tus- schen Barmen en Elberfeld, alleen het zwe ven gemeen heeft. De uit aluminimum vervaardigde wagens hangen aan twee stalen staven, die weer op stalen draagmasten worden gemon teerd. De voortbeweging geschiedt door een luchtschipmotor, die een schroef aan de voorzijde van de wagens drijft en hun een zoo groote snelheid geeft dat ze den afstand BerlijnCharlottenburgPotsdam (een 30 K.M.) in 5 minuten zullen kunnen afleggen. Dat verzekert althans de uitvinder, maar of het in de praktijk even goed zal gaan als bij de proeven, moet nog blijken. Want van de nieuwe lijn BerlijnPotsdam staat nog geen enkele draagmast, om de een voudige reden dat er geen geld voor de exploitatie van de vinding is. De aanleg van de lijn en de aanschaffing van mate riaal zou n.l. 20 millioen mark kosten. Een Salomons-oordeel. Op een markt in de Parijsche banlieue koopt iemand een kip. Nog vóór ze betaald is, legt het lieve dier een ei in de .mand van den kooper. De verkooper eischt dat ei; de kooper ook, woordenvechtpartij.... Kooper en verkooper plus kip en ei worden naar het bureau van politie ge bracht, waar de strijd wordt voortgezet over de vraag, aan wie het ei behoort. De commissaris hakt den knoop door. Het ei is van de kip, zegt hij, en kooper en verkooper moeten zich daarmee tevre denstellen. Maar vermoedelijk heeft de kooper het later toch aan de kip ontno men. Vrouw en zes kinderen gewurgd. Twee h o o f d b e kla a gd e n ter dood veroordeeld. Aneta seint uit Medan: De Landraad te Siantar heeft uitspraak gedaan in het drama, dat in November in het Siantar- sche is voorgekomen en waarbij een vrouw en zes kinderen gewurgd en in een a-tap huis verbrand werden. Van de drie hoofd- beklaagden werden twee ter dood en één tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld; twee medeplichtigen kregen twaalf en twintig jaar gevangenisstraf. Vier be klaagden werden vrijgesproken. LUCHTVERKEER OP DE VLIEG- VELDEN GEDURENDE DE MAAND JUNI 1928. Schiphol, de luohthaven van Amster dam, werd gedurende de maand Juni 1928 aangedaan door 726 vliegtuigen van het regelmatig burger luchtverkeer en door 272 militaire vliegtuigen van Leger en Marine, terwijl 27 extra vliegtuigen aankwamen en vertrokken, Voorts had er een aantal proef- en rondvluchten plaats, terwijl het aantal pleziervliegers 979 bedroeg. Het aantal aankomende, vertrekkende en tran sito-passagiers over Juni 1928 bedroeg 1628 (tegenover 1360 in Juni 1927), terwijl aan goederen enz. werd vervoerd 107.700 K.G. (tegenover 74.300 K.G. in Juni 1927). Waalhaven, de luchthaven van Rotter dam, werd gedurende die maand aange daan door 353 verkeersvliegtuigen en door 74 militaire, terwijl er 36 speciale vluchten (proef- en photovluchten) met K.L.M.-ma- chine-s plaats hadden, 262 vluchten met Pander-vliegtuigen van de Rotterdam- sche Aero-club en 3 vluchten met particu liere vliegtuigen. Het aantal pleiziervlie- gers bedroeg 752, waarvoor 149 vluchten werden uitgevoerd. Het aantal bezoekers bedroeg 17.557, waarvan 794 schoolkinde ren. Maar het zal verscheidene maanden duren voor onze agenten hun rapporten rullen kunnen uitbrengen, had hij gewaar schuwd. In de oogen van zijn dochter bleef de twijfel. Ik ben bang dat het waar is, had zij geantwoord. Dat was zes maanden voordat de com- missarisen van de Brazil en de Accra Rub ber Company bijeengeroepen waren door hun president. Een half uur voor het begin van de vergadering, terwijl Senator Bar nes op hen wachtte, kwam zijn dochter bij hem. In haar oogen was een licht dat het bijna onnoodig maakte om het groote nieuws te vertellen. Er kwam een gevoel van jaloezie over hem. Hij verlangde om een werkzaam aan deel in haar geluk te hebben, hij was bang, dat zij hem uit haar leven zou bannen en als zij hem de helft van zijn koninkrijk gevraagd had, zou hij het haar gegeven hebben. En wat kan ik mijn kleine meisje nog meer geven dan mijn toestemming? vroeg de Rubber-koning. Diamanten om in het haar te dragen of paarlen om de hals, óf een huis in de Fifth Avenue t De fijne handen van Barbara bleven op haar vaders schouders rusten; haar lief gezicht was vlak bij het zijne; haar vochtig- glanzende oogen keken hem smeekend en een beetje schuw aan. Wat zouden die dingen wel kosten? vroeg het meisje een beetje verlegen. Van die vraag begreep de Senator niets. Maar hij begrep er toch uit, dat hij niet door haar in de buitenste duisternis ge worpen zou worden. Hij glimlachte en antwoordde luchtig: Zooveel als je wilt. Een millioen dollar. Dan zou ik dolgraag van U dat mil lioen als huwelijksgeschenk hebben om daarvoor een expeditie naar de Amazone te sturen. En dan zal ik de mannen uitkie zen. Dappere kerels, die niet bang zijn voor koorts- en ook niet bang om de waar heid te zeggen. En zij ik bedoel U, zullen die menschen daar bevrijden! Senator Barnes ontving zijn medecommis sarissen met een verlegenheid, die hij onder geveinsde verontwaardiging verborg. Ik ben van meening, zei hij, dat de toestand zooals hij thans is, niet mag wor den bestendigd. En daarom ben ik van plan om op eigen kosten een expeditie naar INGEZONDEN MEDEDEELING. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten. 90 ci Maag-Tabletten ^5 et 13223 Bij Apoth. en Drogisten LUIT. LUNDBORG'S REDDING. Thans in goede gezondheid aan boord van de „QuestV Kans op redding der Viglieri- groep gestegen. Het Zweedsche ministerie van Marine deelt mede, dat de vlieger, die luitenant Lundborg redde, de Zweedsche luitenant Schyberg was. Deze heeft zich laten leiden door de overweging, dat Lundborg onmis baar was voor de verder© reddingsactie. Om deze reden heeft men hem het eerste gered. Lundborg, die zich thans aan boord van de „Quest" bevindt, heeft aan zijn vrouw geseind, dat hij in goede gezond heid verkeert. Voordat Lundborg door Schyberg gered werd, hebben andere Zweedsche vliegers met kleine toestellen de Italiaansche groep van proviand voorzien. Toen dit gelukt was werd besloten, een landing op de ijs schots te beproeven. Schyberg voerde de landing met goed gevolg uit, en kon zoo doende zijn landgenoot redden. Door de verplaatsing der operatiebasis van de Zweedsohe reddingsactie zzijn de kansen op redding der overige leden van de Viglieri-groep aanmerkelijk verbeterd, daar thans de Zweedsche, Noorsche en Finsche vliegers een veel korteren afstand behoeven af te leggen. Ook het naspeu- ringswerk naar heb Latham-vliegtuig van Amundsen en Guilbaud is thans gemakke lijker geworden. Nadat het gisteravond was onderbroken, is het heden energiek voortgezet. De Russische vlieger Baboesj- kin is eveneens opgestegen om naar Amundsen te zoeken, evenwel zonder re sultaat. De Malygïninopen water. De Russische ijsbreker „Malygin" meldt, dat hij door den hem omringenden ijsgor- del is gebroken en vrij water heeft bereikt. Hij stoomt thans met een snelheid van 10 mijl per uur in de richting van Kareis- eiland op. Donderdagavond passeerde de „Malygin" op 76 gr. 33' O.L. den Russi- schen vlieger Baboesjkin, die op het punt was een tweede vlucht te ondernemen. De vermist'© groep Mariano. De commandant van de Oifcta di Mi- lano heeft bericht ontvangen van de stu denten, leden van de Alpenclub, die met groote hardnekkigheid voortgaan de heele Noordkust van Noordoostland tot in de verste hoeken te doorzoeken naar de drie vermisten, die getracht hebben van de plaats van de ramp den vasten wal te be reiken. De studenten zijn tot 10 K.M. van kaap Leigh Smith gekomen, doch hebben geen spoor van Mariano, Zappi en Malm- green gevonden. Bovendien hebben de laatste dagen de Zweedsche en Noorsche vliegtuigen het Outger Reps-eiland en het groote eiland ten Zuiden daarvan afgezocht, wier ge steldheid een grondig onderzoek uit de lucht mogelijk maakt- De vliegers hebben niets ontdekt en achtten het onmogelijk, dat er zich menschen op deze eilanden zouden bevinden. Bij Kaap Bruun heeft men een brief ge vonden van kapitein Sora, meldende, dat hij zich gereed maakte om naar Foyn over te steken. Daar sindsdien de vlieger luite nant Lützow Holm hem zulks wegens den slechten staat van het ijs heeft afgeraden, is het mogelijk, dat de kapitein reeds op den terugweg is naar straat Beverly. Men zal voor nadere berichten af moeten wach ten tot de Braganza daar is teruggekeerd. Bij Sora bevindt zidh de Nederlandsche hondenmenner van Dongen. Italiaansch vliegtuig bij Diemeu gedaald. Schroef en landingstoestel beschadigd. Gisterochtend omstreeks kwart over tien is te Diemen geland een Italiaanscoh leger vliegtuig, gemerkt R. 22, dat een noodlan ding moest maken. De schroef en het lan dingstoestel zijn beschadigd. Het vliegtuig kwam* van Londen en was op weg naar Berlijn. De inzittenden waren generaal Lombard en kapitein Brak Patta, welke laatste piloot van het toestel was. De ,(Friend$hïpM-v!iegers te New-York. y Door een talrijke menigte ^geestdriftig toegejuicht. Miss Earhart en Stultz, alsmede de me canicien Gordon, die, zooals men weet, met de „Friendship" over den Atlantischen Oceaan zijn gevlogen, zijn gisteren per schip te New-York aangekomen. Zij wer- djen door duizenden toegejuicht, die voor al waren samengestroomd om de eerste vrouw te zien, die over den Oceaan is ge vlogen. Ferrarin en Del Prete te Rio aangekomen. De Italiaansche vliegers, die bij Touros landden na een vlucht van verscheidene uren door dichten mist, waardoor zij den koers kwijtraakten, zijn met een postvlieg tuig naar Rio de Janeiro vertrokken waar zij gisteren om 11.45 aankwamen. Janpans vliegtuig in zee gestort. Een watervliegtuig, dat een nachtelijke vlucht maakte, is bij de marinebasis Joko- soeka in zee gestort. Een luitenant en twee matrozen worden vermist, twee on derofficieren zijn gewond, terwijl twee an dere inzittenden ongedeerd bleven. Een watervliegtuig onbeheerd op zee. Hit Mostaganem in Marokko wordt ge meld, dat een watervliegtuig, dat den dienst tussohen Marseille en Algiers onder hield, door risschers op zee zonder be manning ronddrijvende is gevonden. Men heeft geen bericht over de bemanning van vier personen. Er bestaat echter reden om aan te nemen, dat zij door een voorbijva rend sohip k opgenomen. Een bisschop maakt zijn dienstreis per vliegmachine. Dank zij de welwillende medewerking van eenige officieren voor het luchtverkeer op de Philippijnen, heeft de aartsbisschop van Manilla zijn dienstreis per vliegma chine kunnen maken. INGEZONDEN STUKKEN In den doofpot? Mijnheer de Redacteur Na lezing van de gisteravond (Donderdag) gepubliceerde raadsagenda, welke Maan dag a.s. in behandeling genomen zal wor den, dringt bovenstaande vraag zich met nog te meer klem aan me op. Wat toch, mijnheer de Redacteur, valt er anders te distilleeren uit 'deze agenda dan de bedoeling, om de motie, ingediend door de rechtsche partijen, aangaande de Commissaris-benoeming, tengevolge van tijdnood, of niet, of slechts even terloops te behandelen. Immers, gezien de uitgebreidheid van deze agenda, naast de belangrijkheid van enkele punten, als b.v. verbouw van het Raadhuis ea., en tevens in verband met het reeds bij voorbaat geannonceerde bericht, dat geen avond zitting zal plaats hebben, is 't niet moeilijk in te zien, dat. de twee laat. ste punten van de agenda in herige ver drukking zullen komen. Dientengevolge acht ik 't noodig er nog eens op te wijzen, dat de rechtsche par tijen, en meer speciaal de R. K. Fractie, de uitdrukkelijk taak hebben hier tegen te wa ken. De Raad, maar niet de Raad alleen, de heele burgerij, verlangt er naar, om te weten, wat den burgemeester tot zijn hou ding in dezen geleid heeft. De inzender m a g in deze samenloop van omstandigheden geen opzet zien. t Is niet de schuld van den burgemeester, dat de motie op de vorige Raadsvergadering niet is behandeld, en ook niet diens schuld, dat er nu geen avondzitting kan zijn. Dat de agenda nogal groot is, is ook gevolg van de omstandigheden buiten iemands toeleg. Wij zijn bet echter eens met den inzender, dat de motie niet in 'n verloren half uurtje mae worden behandeld of afgemaakt. Red. Rijpwetering. De vorige week stond in «De Leidsche Courant" een lang stuk te lezen: „Roelof- arendsveen als tuinbouw-centrum". Na verschillende cultures, die de Roelof- arendsveen met succes worden gedreven, de revue te hebben laten passeeren, kwam de schrijver ten slotte tot de volgende uit komst: „In economisch opzicht is een loo- nende tuinbouw voor onze welvaart (bedoeld wordt toch zeker de welvaart van geheel Nederland) van nog veel grooter bet eekenis dan de landbouw, wat gemakkelijk met eenige cijfers is aan te toonen". De aange haalde cijfers zullen wij maar laten rusten, ze lijden evenzeer aan eenzijdigheid als het vorige. De schrijver had zich moeten bepa len tot de volgende conclusie: „Voor de welvaart van ons vaderland, zijn een loonende land- en tuinbouw van zeer groote beteekenis'. N. V. AGENDA'S. LEIDEN. NED. R. K. VOLKSBOND, afd. Le|< Dinsdag 8.30 uur Bectuurs vergader® K. Volksbond; 8 uur Graf. Studied^ Woensdag 7.308.30 uur Rechti^ Bureau. 8 uur Jaarvergadering „St. Zaterdag als gewoonlijk. Bta INTER PAR 0CHIEELE St. JOSE? en GEZELLEN-VEREENIGING, me Rapenburg 52. ^oe Gelegenheid om zich als lid van dt dat tholieke Gezellen-Vereeniging te do© gro schrijven R. K. Jongelingen van ten jaar iederen Illen Maandag va ëin maand, 's avonds om half 9, in de 1 k3r dentskamer van het Gezellenhuis. *lot Zondag is de zaal geopend van 1! dra 2.30, en van 6.3010.15; verplichte bi nee komst van 8.159.45. Óm 10.15 wor$ zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van Joseph-Spaarkas in de bestuurskame bei Heden Zondag Aanbiddingsfeest lijk Petrus. Gaan onze Gezellen dan allei va Communie? En zijn onze Gezellen ooi dee len lid van den Vriendenkring ter eere het H. Sacrament? Zoo niet wordt het geen tijd om zich daarvoor op te gev*p0 Een lid van de Gezellen Vereeniging n^er- immers in het goede voorgaan, overal w» altijd? de heer M. Th. Laken Breesti Sin noteert gaarne de namen en adrei ya* van Onze Gezellen die allereerst en al meest vriend moeten zijn van O. L. Hi dan pas is het goed. Des avonds tijden; processie wordt het vaandel der Ver» ging gedragen door commissaris W. gers Jr., terwijl de vaandelwacht best uit de commissarissen Van Houten (he Bto li e t H. de dei H. 'Aa Overpelt, W. Develing en H. Selier. Maandag bijeenkomst voor de leden 810.15 uur. Maandag 9 Juli 41ste stïchtingsdag zer vereeniging. Dinsdag bijeenkomst voor de leden gra 810.15 uur. Woensdag 8.15 uur repetitie Liederfc Sebastian Schaffer. Om 8.30 uur vergadering bestuur i XV neelclub „Adolf Kolping". jje5 Donderdag bijeenkomst voor de leden nui 8 uur tot 10.15. Be< Vrijdag 8.15 trar repetitie Sympha nai Frans Schweitzer. 5n Zaterdag bijeenkomst voor de leden eei 8 uur tot 10.15. lederen Zondag van 1 tot 2 trar zitti Sin van de St. Joseph's Spaarkas in de I noi stuurskamer. me de: R. K. PATR0NATENB0ND. (District Leiden). Secretariaat Fagelstraat 80. Donderdag geen Arbeidsbeurs. Woensdag 11 Juli. Jaarvergadering dl ve: besturen van de Patronaten-Districteb« den in het Bisdom Haarlem. I Het is overduidelijk dat er van -*1 va Jongenspatrouotiou uug veel en Ve&l mi kracht moet uitgaan, wil de Kath. Jeu{ na zorg en Jeugdbeweging voor de jonge gi en hun toekomst slagen. De taak der I or tronaats-Commissie is zielzorg en da« Pi voor moeten offers worden gebracht. re 3T. PETRUS-PATRONAAT» h« Rapenburg 52. j (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Le« A lingen van de St. Joseph's-Gezellen-Vereei d Augustus 1887September 1920). w Zondag geen Patronaat, des avonds B dens de processie wordt het vaandel g dragen door Corn. Otten en gevolgd doc J1 Piet de Kier, Willem Vinkestein, Gerar de Kier, Piet Berbee, Frans v. Hal en !Wi lem de Mooij. j ST.ANTONIUS PATRONAAT. 1 (Hartebrug). Zondag 4.30 uur Godedienstonderricb waarna ontspanning. Maandag 810 uur bijeenkomst Geze» len. Woensdag 8 uur to o neel repetitie. Vrijdag 810 uur bijeenkomst Gezellei Zaterdag 67 uur bibliotheek, bet» ling van Contributie, gelegenheid tot spi ren en Retraitefonds. R. K. J0NGEVR0UWENB0ND (Groep B.) Godsdienstcursus (leden beneden 18 ji Maandag 8 uur, Mare. Tooneelclub Woensdag half zeven gJ st., half acht kl. st. Mare. Turnclub. Vrijdag 6 en 7 uur. Pietei* kei i hef. Zuid-Amerika te sturen. Die moet alles nauwkeurig onderzoeken, de toestanden ver beteren en straffen en ontslaan waar dit noodig is. Ik stel voor, met het oog op de geweldige hitte, de vergadering uit te stel len. Dien avond op Long Island vertelde Carroll zijn vrouw alles of bijna alles; van het automatisch pistool zei hij niets. En samen slopen ze op hun teenen naar de kinderkamer en keken neer op hun slapend kroost. Toen zij weer uit haar gebukte hou ding opstonden, zei de moeder: Hoe zou ik hem kunnen bedanken? „Hem" was de jongema-n met het licht blonde haar. Je kunt hem niet bedanken, zei Car roll. Hij wil er niet over gesproken heb ben. Toen, na een lange stilte, zei de moe der: Ik zal hem een portret van de kin deren sturen. Denk je dat hij het begrijpen zal? In Seabright wandelden Hastings met zijn vrouw in den geurenden tuin. De maan wa« nog zoo helder dat de kleuren, van de rozen nog te zien waren. Ik zou hem wel willen bedanken, zei de jonge vrouw. Ook zij bedoelde den jon genman met het lichtblonde haar. Zon der hem zouden we dit allemaal verloren hebben. Haar oogen gleden liefkoozend over den tuin, vol bloemen en het witte landhuis. Morgen zal ik hem een bos rozen sturen, zei de jonge vrouw. Denk je dat hij het begrijpen zal? Op een schandelijk laat uur, met een schandelijk gevoel van jolige onafhankelijk heid reden Champ Thorne en Barbara in een auto door Central Park. De wegen des Heeren zijn wonderlijk, zei Barbara. Als die jongeman uit Wall- street, mr. Hastings, niet geholpen had, had mr. Hastings jouw salaris niet kunnen verhoogen; dan zou jij me niet gevraagd hebben en als jij me niet gevraagd had, zou vader me geen huwelijkscadeau gegeven hebben en En, zei Champ, die op het thema voortborduurde, duizenden slaven zouden in de wildernis verder gezwoegd hebben, ver van hun vrouwen en kinderen en van alle levensgeluk. Zij zouden omkomen van koorts en van honger. Hij drukte haar te gen zich aan en gaf haar een kua. Op Hunter's Island draaiden en woeldet Jimmy Reeder en zijn tentgenoot, San Sturges ieder op hun stroozak. De hitte^j het maanlicht en de muskieten hielden heï uit de slaap. Zeg Sam, dat was reuze, zei Jimmy, wat jij vandaag hebt gedaan om dien hond te redden. Als jij hem niet geholpen had zot hij verdronken zijn! Nee hoor, vast niet! zei Sammy, di» vooral de waarheid niet tekort wou doen Het was niet diep genoeg! Malligheid. De hopman kan het afl* ders weten. Hij zei dat het de beste „goe de" daad" was, die er vandaag gedaan was Sam hield de lantaarn zoo da-t het licht op zijn tentgenoot viel. Ik wil wedden, meende hij tronwhaf» tig. dat jou „goede daad" nog fijner was! Jimmy gaapte en lachte spottend: De mijne! Nogal de moeite waard! heb mijn zuster naar do bioscoop lated gaanl

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6