OrsedtlÈmm BEZOEKT de Wedstrijden leidsche zwemclub LUCHTVAART. Letteren en Kunst Rechtzaken. Burgerlijke Stand Allerlei. INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. van de 11010 Zaterdag 7 Juli, half drie ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNpUK VOETBAL. Jaarvergadering L. V. B. De Leidsche Voetbalbond hield gister avond zijn jaarvergadering onder leiding van den heer Ph. Steenhauer, die de aan wezigen welkom heette en er op wees dat in het afgeloopen seizoen alles zoo onge veer gelijk is gebleven. Te betreuren valt de degradatie van A. S. C. II, en te prij zen het goede werk van L. F. C. in de wedstrijden om den N. V. B.-beker. In ver band met de geringe medewerking van het gemeentebestuur, kon het plan tot het houden van schoolwedstrijden geen door gang vinden. De secretaris-penningmeester, de heer Devilé, las hierna de notulen, die zonder •eenige wijziging werden goedgekeurd. Het jaarverslag wees op het Zaterdag, 27 October, te vieren 25-jarig bestaan van den bond en vervolgens op het feit dat het afgeloopen jaar niet ongunstig is geweest, al is er dan ook'een klein finantieel tekort-. Aangesloten zijn thans 10 vereenigingen met in totaal 717 leden. De competitie is vrij vlot verloopen. doch de scheidsrech- ters-misère deed zich ook nu nog in be perkte mate gelden. Uit het financieel verslag bleek dat de inkomsten hebben bedragen 1613.971/, en de uitgaven 168GAd1/^ zoodat er een nadeelig saldo is van 54.52, waarbij dan moet worden vermeld dat er nog 36.05 te vorderen is en er aan het bondsnieuws nog 5 moet worden betaald. Eigenlijk is er dus een nadeelig saldo van 33.47. Over de vereenigingen zal een hoofdelij- ken omslag van 1.20 per L. V. B.-elftal worden geheven. De heer Janssen (A.S.C.) komt terug op het jaarverslag en merkt op, dat stilstand achteruitgang beteekent. In dit verband verbaast hem de actie tegen de „Zaterdag middag-competitie", omdat alle pogingen moeten worden aangewend om de animo voor de voetbalsport aan te wakkeren. Wat de schoolwedstrijden betreft, meent spr., dat hier met eenigen goeden wil toch wel iets kan worden bereikt. De voorzitter meent, dat de bond tot meerderen bloei zou komen bij concentratie tusschen de Leidsche derde-klassers. Suc cessen der vereenigingen brengen gewoon lijk vooruitgang voor den bond. Met de leiders der Zaterdagmiddagcompetitie wor den besprekingen gevoerd, die waarschijn lijk tot overeenstemming zullen leiden. De k.ascommissie verklaarde, dat alles in orde was bevonden, zoodat het financieel verslag werd goedgekeurd. De scheidsrech- terscommissie beschikt over 25 arbiters; de protestcommissie kreeg 3 protesten te behandelen, waarvan er één werd goedge keurd. Nadat de voorzitter de medailles had uitgereikt volgde de bestuursverkiezing. Met uitzondering van de heeren J. v. d. Burg en C. Haneveld was het geheele be stuur herkiesbaar. De heer Janssen (A.S.C.) deelt mede, dat U. V. S. met het plan naar voren is gekomen het bestuur zooveel mogelijk te doen bestaan uit personen, die los van de ■vereenigingen staan. Spreker noemt daar voor de candidaten en uit zijn spijt dat het bestuurslid, de heer Philippo, volgens het geopperde plan niet langer zitting kan ne men omdat het niet tegen dezen persoon lijk is gericht. De heeren Philippo, Blöte (door Lugdu- Jium candidaat gesteld) en Veldhuijzen (bestuurscandidaat) trekken thans hun candidatuur in. De voorzitter brengt de heeren v. d. Burg, Haneveld en Philippo dank voor nun véle werk in het belang van den bond. Tot bestuursleden worden nu gekozen heeren Ph. Steenhauer, voorzitter; Th. f"de', Meer, S. N. Waringa, E. Eecke- mond C' de Brce en J' Gulde' T.«Ldewas£,omn"SSI'e worden benoemd de beeren W. Caro, I. Philippo en E. Veld- huijzen en tot plaatsvervangers de heeren van Gelder en Brokaar. Dan volgen een drietal voorstellen van Quick Boys. Het eerste om de le klasse competitie tot 16 wedstrijden terug te bren gen wordt geamendeerd door A. S. C. om het aantal wedstrijden to verminderen, zonder een bepaald aantal vast te leggen. Dit laatste amendement wordt verworpen nfet 815 stemmen en 20 blanco. Het eer ste voorstel van Quick Boys wordt nu in getrokken. Het tweede voorstel was een reglements wijziging om een elftal, dat niet opkomt, wel 5 boete te geven, maar geen winst punten in mindering te brengen, wanneer het 24 uur te voren daarvan melding maakt. Het wordt met 340 stemmen verwor pen. Het derde voorstel wil de contributie stellen op 60 cent, maar wordt verworpen met 736 stemmen. Bij de rondvraag uit de heer Veldhuijzen de wenschelijkheid het reglement zoodanig te wijzigen dat het stellen van candidaten voor het L. V. B.-bestuur na een bepaalden datum niet meer mogelijk zal zijn. De heer Lolkes de Beer verzocht een estafette 4 x 80 M. voor junioren in te lasschen bij de athletiekwedstrijden, en verder de contributie voor de juniores van den L. V. B. op 60 cent te brengen. De heeren Piket en de Boer vragen de scheidsrechtersaanstellingen verder in zee te sturen. De voorzitter sloot vervolgens de verga- derins. Olympische elftallen op tournée. Egypte's voetbalelftal heeft nu eindelijk de terugreis naar het land van den Nijl ondernomen. Maar die terugreis gaat me't hindernissen gepaard, hetgeen voor de Egyptenaren beteekent, dat ze zoo bier en daar nog wedstrijden spelen. Van Maas tricht trokken ze naar Luxemburg, waar tegen het Luxemburgsche elftal met 11 gelijk gespeeld werd. Vervolgens speelden ze in Zürich tegen een versterkt elftal van F. C. Zürich en wonnen met 10, trokken den dag daarop naar Bazel en versloegen daar een stedelijk elftal met 5—3. Mexico speelde tegen een gecombineerd elftal uit Mainz en Wiesbaden en verloor met 41. Voordien zijn de Mexicanen eveneens in Zwitserland geweest. Tegen Young Fellows verloren zij met 10, ter wijl zij tegen Nordstern een gelijk spel (11) wisten te behalen. Chili won in Keulen van een stedelijk elftal met 21. LAWNTENNI8. riet tournooi te Wimbledon. Succes der Australiërs. De uitslagen der demi-finales, van giste ren, waarin Patterson en Hawkes wisten te zegevieren luiden als volgt: Heerendubbelspel, demi-finale Patterson, en Hawkes sl. Tilden en Hunter 7—9 7—9 6—4 6—4 10—8. Damesdubbelspel, vierde ronde Miss Boyd en miss Akhurst sl. mej. B o u- man en miss Colyer, 8—6 63Miss Ryan en mrs. Lycett sl. mrs. O'Hara Wood en miss Bickerton 75 97. Gemengd dubbelspel, derde ron de: Crole Rees en mrs. Watson sl. Borotra en mme. de Bordes 6—4 6—3. Vierde ron de: Hunter en miss Wills sl. Scroope en mrs. Shepherd Barron 61 63. Spence en miss Ryan sl. Godfree en mrs. Covell 64 6—3. Heeren dubbelspel, demi-finale Cochet en Brugnon sl. Hennessey en Lott 11—9 6—4 3—6 7—5. ROEIEN. Nationale roeikampioenschappen. De inschrijvingen. De inschrijvingen voor de nationale roei kampioenschappen luiden als volgt: Skiff Amstel, Koninklijke, Maas en Spaarne. Double Skiff: De Hoop, Laga, Spaarne. Twee zonder stuurman: Dare Devilclub. Twee met stuurman: Aegir, Deutsche Turn und R. V. (Rotterdam), La- ga, die Leythe, Spaarne en Willem III. Vier zonder stuurman: Ne- reus en Triton. Vier met stuurman:' Aegir— INGEZONDEN MEDEDEELING. Hunze-combinatie Maas, Spaarne en Tri ton. Acht: Amstel, Argo, Laga, Nereus' en Njord. BILJARTEN. Leidsche Biljartbond. De uitslagen der gespeelde wedstrijden van Woensdag luiden:, A. v. Rijsdam 72 24 13 3.— P. v. Duivenvoorden Sr. 150 24 44 6.25 Tj. Pardon 125 34 19 3.67 H. Slewe 150 34 38 4.41 P. Duivenvoorden Sr. 150 22 22 6.81 P. M. v. d. Berg 87 21 30 4.14 Tj. Pardon 180 40 19 3.75 A. v. Bijsdam 126 09 10 3.23 DE „BREMEN"-VLIEGERS IN ONS LAND. Heden via Soesterberg naar Doorn Naar het persbureau V. D. verneemt, zouden de „Bremen"-vliegers von Hüne- feld, Köhl en Fitzmaurice, hedenochtend tusschen 10 en 11 uur met het vliegtuig Europa" op het vliegveld te Soesterberg arriveeren. Zij zouden vandaar met een auto van den ex-Keizer naar Doorn ver trekken. Het is nog niet bekend, hoe lang de Oceaanvliegers in ons land zullen ver toeven. FERRARIN EN DEL PRETE OVER DEN OCEAAN. De Braziliaansche kust bereikt. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld: De Italiaansche vliegers Ferrarjn en Del Prcte, die Dinsdagavond met hun vliegtuig van Rome naar Zuid-Amerika vertrokken, heb ben gistermorgen de Braziliaansche kust bereikt. Zij passeerden Natal en Pernara- buco en zijn thans op weg naar Rio de Janeiro, waar zij hedenochtend werden verwacht. Vlucht om de wereld met een Zeppelin. B e r 1 ij nW ladiwosto kN e w Yor k—B e r 1 ij n. Naar de Leningradsche correspondent van de „ïzwestya" meldt, heeft de Russi sche afdeeling van' 'het internationale ge nootschap voor besfcudeering van het Pool gebied met behulp van luchtschepen, na dere berichten ontvangen omtrent de voor genomen vlucht om de wereld van het Duitsche luchtschip „L. Z. 127" via Rus sisch territoir. De Zeppelin, die, zooals reeds gemeld, in 1929 een tocht naar het Poolgebied zal maken, zal volgens de be staande plannen aan het einde van den zomer van dit jaar de luchthaven te Frie- drichshafen verlaten voor een wereldvlucht langs de route BerlijnWladiwoBtokNew YorkBerlijn. Te Wladiwostok zal een basis voor het luchtschip worden ingericht, waar de gas- en brandstof-voorraad zal kunnen worden aangevuld. Voor het geval van gedwongen landingen zal men bovendien nog hulpsfa- tions te Leningrad. Krasnoyarsk, Omsk, Irkoetsk en Jakoetsk in gereedheid bren gen. Naar alle waarschijnlijkheid zal de tocht weder onder leiding Staan van dr. Ecke- ner, die, zooals men weet, in 1924 met een Zeppelin (de latere „Los Angeles") een Oceaanvlucht van Duitschland naar Ame rika heeft ondernomen. Deze vlucht om de wereld wordt bij wijze van proef ondernomen in verband met de plannen om in 1929 een tocht naar de Noordpool te maken. De H. Nicolaa» in de Kunst De Bedactie van „De Leidsche Courant" zal mij een kleine rectificatie niet euvel duiden. Niet ik ben degene, die de map Sint Ni- colaas afbeeldingen deed vervaardigen, maar pater Donatus van Adrichem O.F.M. de groote St. Nicolaaskenner, die mij van zijn weten laat genieten Hij vertelde mij zijn voornemen, om in Italië, omdat hij in Holland niet was ge slaagd een uitgever te vinden, deze serie kaarten te laten verschijnen met Italiaan- schen tekst en ik was blij van deze gele genheid te kunnen profiteeren, om ze ook mot Hollandsche tekst te kunnen bezit ten. Waarvoor pater Donatus even wel willend den tekst verzorgde. Deze rectificatie geeft mij tevens gele genheid de Redactie voor haar sympathie ke medewerking te kunnen bedanken en ik ben zoo gelukkig, haar te kunnen me- dedeelen, dat reeds den volgenden dag de eerste bestelling binnenkwam, naar aanlei ding van de aanbeveling in de I cidsche Courant. Intusschen is de voorraad nog lang niet uitgeput. Utrecht 1». KOELMAN, Geraniumstraat 15 bis. Na de malversaties bij de Incassobank te Rotterdam. De rechtbank te Rotterdam beeft gister middag uitspraak gedaan in de zaak van de knoeierijen bij het filiaal Goudsche Sin gel van de Incassobank aldaar, waar in den loop der jaren een bedrag van 150.000 was verduisterd. De rechtbank veroordeel de de 39-jarige bankdirecteur P. W. A. tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf. Tegen hem was 1 jaar geëischt. De 28-jarige bankbediende W. J. H. M. M. werd overeenkomstig den eisch veroor deeld tot acht maanden gevangenisstraf wegens heling. De rechtbank oordeelde geen termen aanwezig voor een voorwaar delijke veroordeeling. Daarvoor hebben de verduisteringen zich uitgestrekt over een te lang tijdperk en is te lang misbruik van vertrouwen gemaakt. Dood door schuld. De rechtbank te Roermond veroordeelde tot vier maanden gevangenisstraf den 22-jarigen chauffeur J. P., uit Nederweert, die in den avond van 25 Februari j.l. te Horn, toen hij met gedempte lichten een andere auto passeerde, door wiens lichten hij was verblind, den landbouwer W. Le vels aanreed, ten gevolge waarvan deze korten tijd daarna is overleden. LEIDEN. Geboren Hendrika Everdina Wou- tera, dochter van G. Barten en A. C. v. Kleof Cornelia Margaretha, dochter van C. P. Epskamp cn G. Verboom Petrus Gijsbertus, zoon van M. J. Montanus en A. van Rijn Wilhelmina, dochter van D. Petit en O. Stouten Johannes, zoon van J. Heruer en J. de Roode Elisabeth Geertruida, dochter van A. Schaft en E. van Weizen Ida Maria, dochter van J. C. Ginjaar en A. M. Dirkse Adriaan, zoon van N. Ooudshoorn en E. C. War mond Jacobus, zoon van M. Stikkelnran en C. Honsbeek Bcrendina, dochter van J. Konings en J. v. d. Zeeuw Gerarda Adriana Maria, dochter van J. T. v. Cas- sel en M. A. M. Duijnisveld Pieter, zoon van J. Vlasveld en M. E. Hartevelt Jo sef Henricus Aloysius Maria, dochter van H. S. J. Snijers en C. P. M. v. Gaaien Johannes, zoon van A. van Rosse en J. Seriier Pieter G'ornelis Gijsbertus Jan, zoon van F. le Mair en G. J. Vrij Hu- bertus Martin Godefridus, zoon van J. IT. R ijsbergen en W J. Jokmin Johanna, dochter van A. van Leeuwen en J. van der Linden Cornelis, zoon van C. D. Ligt- voet en J. Horree Elisabeth, dochter van J. de Leeuw en E. Sjardin Pieter, zoori van E. van Tol on P. Koppeschaar Martina Agatha Maria, dochter van L. P. v. d. Geer en M. M. A. Mens Wilhelmi na, dochter van H. Filippo en H. Pet Cornelis Daniël, zoon van J. B. Zandvliet en W. de Mol Willem Fredrik, zoon van; W. F. Smit en T. P. Baart Wilhelmina. Diderica, dochfcr van N. A. Knibbe en D. H. Ritzcma Johanna Theresia Maria, dochter van J. N. M. Bonnet en E. Helger- som Pieter Willem, zoon van C. Panuw^ en G. C. A. Hanselaar André Ptrus Cor nelis, zoon van A. W. P. A. Leuven en A« M. Laken Franeina, dochter van C. van den Berg en F. van Wijk Jan, zoon van H. Boom en J. C. C. Ramak Gradus Ge- rardus Johannes, zoon van J. G. Jansen enf M. G. Rutten Ale wijn, zoon van P. Om- mering en K. Hensey. Overleden: W. Sprik wedr. 65 jaap J. van Houten—Clements wed. 78 jaar A. Ingoneeger man 79 jaar J. v. d. HoevenDee wed. 83 jaar J. Noppe zoon! 19 maanden E. R. Schouten—v. Geelcni vrouw 53 jaar F. v. d. Mark zoon 14 maanden M. C. v. d. Borg, dochter 5$ jaar J. Plezier—Segaar vr. 51 jaar J« Verstrooide professors. Een professor was gewoon om bij" heil ontbijt zijn courant te lezen. Eens op eeii morgen was hij zoo verstrooid, dat hij zijn! krant opat en in zijn broodje zat te lezen. Een professor neemt plaats in een kap* perswinkel en zegt: Het tocht hier. Als u er niets op tegetf hebt zal ik mijn hoed maar ophouden, ten» wijl u mijn haar knipt. Onder een hevigen regenbui komt eed professor vrij laat thuis. Des morgens is hij zoek. Op z'n bed ligt de nog natte parapluis en hij Hij wordt eindelijk door de dienst bode gevonden in de parapluiestandaard. Een professor gaat naar z'n collego le.* geven. Het waait erg. Wacht, denkt-ie, ik ga terug-op. Hij draait zich om en komt na eenigen tijd, voldaan over zijn prachtig idee, thuis en verwondert zich dat nog nie mand zijner „hoorders" aanwezig is. Een professor zoekt tevergeefs naar zijrf bril. Deze staat tegen zijn voorhoofd aan gedrukt. Hij neemt een anderen bril cn be grijpt niet, dat de studenten het uitproester( van 't lachen. Een professor moest eens op een morgen! noodzakelijk uit. Daar het juist zijn spreck- dag was, schreef hij op zijn deurU „nietj thuis voor tienen". Hij ging uit, maar kwam om half tier! weer thuis. Hij zag toen op de deur staand „niet thuis voor tienen". Nu, zei hij, dan zal ik in vredesnaam! maar wat wachten, en hij ging voor zijn! eigen deur zitten. Gut, mevrouw, zei de professor tegcri zijn eigen vrouw, van verre dacht ik, dat uw tante aankwam; toen ik wat dichterbij kwam, dacht ik dat u het niet was en nu merk ik dat ik het genoegen heb met mijn eigen vrouw te spreken. Professor Dinges had zijn portret lat.erë schilderen bij een der kundigste en be kwaamste schilders van de stad. Toen het af was, kwam professor eens kijken. Ben ik dat? vraagt de professor. Ja, professor 1 Wel. wel, zei de geleerde. De Griek- sche filosofen hadden wel gelijk: „Uw1, eigen zeiven kennen is het moeilijkst". Ik voor mij, ging de professor verder, zie in dit portret meer mijn buurman dan mij zelf. Twee heeren ontmoeten elkander in het' zwembassin. Prof. A. verheugd:' Wel, dat is aardig, dat u mij eens komt bezoeken, collega! Neemt u plaats als 't u belieft. De waterdrinker. Kleine Ma.rict.je ziet met verbazing, dat oom aan tafel groote hoeveelheden water drinkt. „Oom", vraagt het kind, „heb soms bloomen in uw buik, dat u zo zoo druk begieten moet." Het compliment De barbier heeft z'n cliënt'al drie bloe dige schrappen gegeven. „Geef mij ook een scheermes", zegt doz0 eindelijk woedend, „dan zal ik mij trach ten te verdedigen." mijnen- Doe nou ce™ een goede daad voor Jimmy keek hem wantrouwend aan. ter\» T«i *i n3ar -f rcs,a»rant op Hun- ter s Island, maar ,k ben den weg kwijt- Stap in en wijs jij mi. den weg Jimmy knikte. - rfet is heel vriendelijk van U mijnheer, maar ik moet loopen Hii draaide de verleiding zijn rug toe en'ver volgde zijn weg doof de trillende hitte De jonge man deed geen verdere moeite om hem te overreden. Aan den kant van den weg, onder de schaduw van een reu zenolm, bleef hij met zijn armen op het stuurrad en met gefronste wenkbrauwen onbeweeglijk de zich verwijderende Ge stalte van Jimmy na kijken. Maar het was niet de magere, tengere jongen, dio zijn aandacht gevangen hield maar het voorschrift waarover Jimmy het had gehad. De jongeman in de auto was zelf gevlucht met een vaart van veertig mijl in het uur, om zich niet te laten ver leiden een goede daad voor een mede- mensch te verrichten. Dien morgen had hij op de smeekbede fan een verdrinkenden Caesar, die hem j,Help me Cassius of ik zink" toegeroepen had, geantwoord: „Zink dan maar!" En hij had geen zin om over dit antwoord verder te piekeren. En daarom had hij zijne wagen genomen, want hij had al eerder ondervon den dat een raceauto van zestig paarden kracht een jaloersche schoone is en den man aan het stuur voor sentimenteele of philantropische overpeinzingen geen gele genheid geeft. Maar iemand had hem aan zijn moreele jas getrokken en die iemand was Jimmy. Een- half uur lang zagen dege nen die voorbij raceden aan den kant van den weg een auto staan met trilenlde mo tor, met een jongeman erin, die zijn armen op het stuurrad steunde en onbewust van wat er om hem heen gebeurde, maar zat te staren, te staren. Toen het halve uur om was, zwenkte de jonge man zijn auto terug naar de stad. Bij het eerste café dat een telefoon scheen te bezitten, stapte hij uit. Hij wenschte Mr. Carroll te spreken, zei hij in het toestel, Mr. Carroll van Car roll en Hastingsen toen hij hoorde dat Mr Carroll juist order gegeven had om hem niet te storen, gaf hij zijn naam op. De oudste firmant van Carroll en Has tings luisterde in Wallstreet aan den ande ren kant van de lijn. Hij zat in zijn privé- kantoor en hield zich haastig bezig met hoogst eigenaardige voorbereidingen. Op de schrijftafel vóór hem lag een brief aan zijn advocaat, een aan zijn vrouw en een aan den „coroner" en verborgen onder een stapel papieren, maar binnen het bereik van zijn hand, lag een automatischen pis tool. En toen de telefoon bescheiden rin kelde, nam hij mechanisch den hoorn op. De stem aan den anderen kant kwam in vlugge afgebeten zinnen. De brief dien ik vanmorgen gestuurd heb? Vergeet die. Verscheur hem. Ik heb er over nagedacht en ik ben van plan het erop te wagen. Ik zal jullie steunen en ik weet dat jullie het in orde zullen maken. Ik kom direct aan de bank. Dus jullie kun nen binnen het uur op ons trekken. En hallokom je er met vijftig duizend doorheen? Er kwam geen antwoord uit het kantoor in Wall Street. De hand van den man aan dé telefoon had den hoorn losgelaten en hijzelf was met het hoofd op zijn schrijftafel gevallen. Hij bezeerde zijn gezicht en dat deed hem tot het besef komen van het wonderlijke feit dat hij nog leefde niet alleen, maar dat hij op veertigjarigèn leeftijd wedergeboren Het was al heel laat toen dien middag het kantoorpersoneel vertrekken kon en twee bedienden moesten zelfs blijven over werken. En in de diepste vertrouwelijkheid van zijn privé-kantoor riep Carroll den bu reauchef Gaskell, en in het hoofdkantoor riep Hastings den jongen Thorne bij zich. Gaskell, zoi Mr. Carroll, als we naar jou geluisterd hadden, als we alles ge laten hadden zooals het was toen vader leefde, zou dit nooit gebeurd zijn. Het i s niet gebeurd,, maar we hebben een lesje ge had. Van nu af aan gaan we langzaam, maar langs het rechte padEn dan hebben we jou niet noodig om ons te zeggen hoe we dat moeten doen. Dus neem jij vanaf mor gen een maand vacantia. Toen ik dacht dat we gingen, heb ik het zoo geregeld dat de kinderen met de gouvernante een zeereis zouden gaan maken, zoodat ze de kranten niet onder oogen kregen. Nu kan ik hen weer in de oogen zien, ik heb ze noodig. Ik kan ze nu niet laten gaan. Dus als jij je vrouw mee wilt nemen op een zeereis r.aar Nova Scotia en Quebec, dan zijn hier de tickets voor de gereserveerde hutten. Ze noemen de hutten de „Royal Suite" en de reis duurt een maand. Morgen vertrekt de boot. Ga niet te laat naar bed anders verslaap je je morgen. De bnreauchef stopte de fcaarteti frï zijn portefeuille. Zijn vingers trilden en toen hij lachte was zijn stem onvast. De boot missenriep de bureauchef uit dan zou ze vanavond moeten vertrok ken. Millie en ik gaan vanavond al aan boord Een half uur later log Millie op haar knieën haar koffer te pakken en haar man telefoneerde om een sponzenzak en een middel tegen zeeziekte. Do tranen van dankbaarheid drupten in haar koffer. Plotseling ging ze op don grond zitten. John, riep ze, vind je het niet zonde om deze heerlijke flat zoolang leeg te laten staan? Onder het telefoneeren keek hij Millie aan. We kunnen niet op twee plaatsen tegelijk zijn. Neen ik ben niet zeeziek dit laatste in de telefoon ik moet een middel er tegen hebben! Denk eens aan al die arme menscben die op de daken slapen, omdat ze het door de hitte in huis niet kunnen uithouden en dan aan onze heerlijke, koele, ruime flat. John knikte. Ja ruim is het hier, maar het is toch niet ruim genoeg om alle men- schen te herbergen die vannacht in de par ken en op de daken slapen. Ik dacht aan je broer en aan Grace, zei Millie. Ze zijn pas twee weken ge trouwd en ze hebben zoo'n stoffige slaap kamer en ze eten met alle andere pension gasten samen. Wat zouden ze gelukkig zijn met acht kamers en een eigen keuken en een bad en dan onzen nieuwen venti lator en de gramofoon. Zalig gewoon! Dat zouden nog ééns wittebroodsweken .voor hen zijn. John rende van de telefoon weg, nam Millie in zijn armen en kuste hem, want op zijn vrouw na, was zijn jongere broer het liefste wat hij op de wereld bozat. Op dat oogenblik zaten de jongere broer en Grace op de veranda van hun böar- ding-house. Verderop zaten de andere pen siongasten, dus spraken de twee torteldui ven fluisterend. Er hcerschto een allesbe halve frissche atmosfeer. De lucht van! verrot fruit trok naar boven en voorbijrij dende taxi's joegen wolken stof op, en vul den de lucht met benzinegeur. Plotseling reed een anio met een koffer voorop de straat in en stopte voor bun' veranda; John Gaskell, de bnreauchef, en Millie stapten uit. Zij praatten zoo vlug, dat de andere pensiongasten er niets van verstonden, maar als ze een uur later het koele geklater haddon gehoord in de bad kamer van de burcauchef en hun mede bewoner de jubelende tonen van „Alex ander Ragtime Band" die de gramafoon afdraaide, hadden hooren meegnlmen, zou den ze hem zonder twijfel benijd hebben. Terwijl Caroll zijn bureauchef gelukkig maakte, hield Hastings zich met „Champ" Thorne bezig. Deze was zes-en-twintig jaar geleden Champneys gedoopt en was ook „Champion" in het voetbal-elftal. Champ, zei mr. Hastings, je hebt me een maand geloden gevraagd om je sa laris te verhoogen; de reden dat ik dat niet wilde was niet omdat je bet niet ver diende, mnar omdat ik wel wist dat je dan onmiddellijk zou trouwen. (Slot yolgfcj r i Ml

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7