KERKNIEUWS. Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. tweede blad „de leidsche courant" VRIJDAG 6 JULI 1028 DE R.K. INTERNATIONALE TE KEULEN IN DE SCHADUW VAN DEN KEULSCHEN DOM. Over het internationale samentreffen op de Pressa te Keulen van vooraanstaan de Katholieke mannen werd reeds veel ge schreven. En tooh om het groote belang, dat deze week bracht, om den diepen eeest van broederschap, welke er lieersch- i,e op den klasieken grond van het mystie ke Keulen, om de vruchtbare resultaten welke de gedachtenwisselingen afwierpen kan er niet genoeg over geschreven wor- dfHet was werkelijk een wonder gebeu- ^Volkeren die jaren lang in vijandschap tegenover elkander stonden, bleken een drachtig in willen en streven, waar t den groote geestelijke factoren betrof, welke het moderne hedendaagsche leven belieer- sohen. In het oude heilige Keulen wae geen strijd, geen wantrouwen. Eén geloofs bond, allen in eensgezindheid. Het betrof hier geen samenkomst van enthousiaste jongelingen, die een nieuwe wereldorde willen gronden, maar mannen van beteekenis en invloel waren present. Redacteuren van wereldbladen als de Köl- nische Volks zei tung, El Debote, Le Croiar, Maasbode, Tijd, etc., leidende persoonlijk heden op uitgeversgebied, mannen en vrou wen van alle naties. - Er werd gesproken o*er de modernste vindingen en invloedsferen: de radio, de film, de pers. Nuttige ernstige arbeid werd^ gewrocht in besprekingen en beraadslagingen, die een vertrouwelijk karakter droegen. Geen pompeuze wapenschouw, maar een arbeidsgemeenschap, waarbij internatio naal van gedachten gewisseld werd, om op de genoemde gebieden eendrachtig als Ka tholieken samen te werken in de toekomst. En ondanks de stille beraadslagingen, voel de men hier, hoe een kracht levend was die sterk genoeg zou blijken tegen alle om- wanteling en sloopende ontreddering, vi taal genoeg om de ordening van een nieuw geestelijk Europa te motiveeren. 3 Er waren oogenblikken van een warme geestdrift, waarop in stilte de handen zich plooiden tot een Onze Vader, dat zinrijke gebed, dat een groet is aan onzen ge- meensohappelijken vader, wier kinderen wij allen zijn: Spanjaarden, Italianen, Po len, Hongaren, Franschen, Duitachers en Hollanders, omnes reges terrae alle vol keren der aarde.... J Niet ondienstig zou het zijn alle namen te memoreer en, die voorbereidend en me dewerkend deelgenomen hebben aan deze imposante Katholieke arbeids-show. Doch bij hun groot aantal is zulks niet goed mogelijk het is echter reeds aller- wege geschied. Men kent ze reeds allen: de energieke Konsul Stocky, aan wiens dappere durf en enthousiaste leiding het grootste resul taat de oprichting van een bureau van in ternationale Katholieke journalistiek te danken is, de bedachtzame Kanimnik Bro- kee, de ervaren Pater Muckermann, die in alle vergaderingen een woordje mee sprak en, hoewel herhaaldelijk gehoord, nooit verveelde. Een uitzondering zij ech ter gemaakt voor twee die de roemvolle naam van den „onbekenden soldaat" ver dienen. Daar wa-s dan allereerst de priesterjour nalist dr. Jozef Froberger, de Mezzofanti van den Rijn, die twee en twintig talen spreekt en schrijft van het dialect der wilde Touaregs tot het zoetgevooisde Fransch; al zijn kennis en hij represen teerde die met gratievollen eenvoud heeft hij in dienst gesteld van deze groote Ssaak. Sinds jaren verschijnen de artikelen Van dezen geleerde en journalist in Spaan- E?)36 ?n Zuid-Amerikaansche bladen. Bij al zijn liefde voor zijn vaderland is hij een der markantste persoonlijkheden van Europa. Hij is de stille werker, die mas- ea s brieven geschreven heeft en tallooze relaties heeft aangeknoopt, om het aange vatte werk te doen slagen. Eemge menschen moet O. L. Heer heb ben, die geheel anoniem voor zijn zaak [werken. Naast hem verdient een eeresalnnt Pa- ter Terhnn e S 0 J, die de tolk op dit internationale congres. Dit is stellig een ondergeschikt baantje. Eigen gedach ten verzwijgend, moet de vertaler die van anderen met begrijpende liefde vertol- Ken. Jln het was een wonder, met welk een gemak deze taalgeleerde de verschil lende redevoeringen bondig en beknopt weergaf. Steeds had hij den kern begre pen en menigeen kon van dezen tolk lee- ren, hoe men zich kort en eenvoudig uit. drukken kon. Zijn prestatie waa een genot om naar te luisteren. Veertigjarig priesterfeest van Mgr. H. J. M. Taskin. Opvoering van „De Triomf van St. Thomas" van Henri Ghéon. Bij gelegenheid van het veertigjarig priesterfeest van Mgr. H. J. M. Taskin, Vi caris Capjtularis van het Bisdom Haarlem en President van het Groot-Seminarie te Warmond, dat op 15 Augustus a.s. zal wor den gevierd, zal door de studenten van het Groot-Seminarie worden opgevoerd „De Triomf van Stè Thomas" van Henri Ghéon Dit tooneelstuk is door een der studen ten uit het Fransch vertaald. De studenten, welke in Augustus op va- cantie zijn, zullen hun vacantie gedurende drie dagen onderbreken om het veertig jarig priesterfeest met alle luister op War mond te vieren. Pater Expeditus Sehmidt O.F.M. Een zestigjarige van groote verdiensten. Een bekende figuur uit het Katholieke Duitschland, de schrijver en literatuur- vorscher pater dr. Expeditus Sehmidt O. F.M. heeft dezer dagen zijn zestigsten verjaardag gevierd. In het litteraire leven van den dag beweegt hij zich thans niet meer en met de actueele critiek houdt hij zich weinig bezig, maar toch is zijn feest in de Duitsche Katholieke pers niet geheel onopgemerkt gebleven. Pater Sehmidt, die een bekeerling is en van Lutheraan Franciscaan werd, heeft zich den laatsten tijd geheel op weten- schappelijken arbeid toegelegd: de geschie denis van letterkunde en tooneel is het gebied dat hij zich daarvoor koos. Behalve zijn Ibsen-studies, die indertijd veel opgang gemaakt hebben, gaf zijn „Faust"-commentaar hem groote bekend heid. Tientallen van jaren heeft hij zich met Goethe's drama beziggehouden en het resultaat van zijn onderzoekingen legde hij neer in een deel van de bekende Samm- lung Kösel. Het is een zeer origineele en diepgaande studie, die in verschillende punten afwijkt van het werk dat eertijds inzake Goethe en zijn „Faust" voor Ka tholiek Duitschland leiding-gevend was n.l. het boek van de Jesuieten-paters Baumgartner en Stockmann. Er is dan ook over de studie van pater Sehmidt een en ander te doen geweest en de „Stim- men der Zeit" hebben zich niet onbetuigd gelaten. Pater Sehmidt heeft zich ook in het bijzonder geïnteresseerd voor de geschie denis van het tooneel. Een geleerde onder zoeking over het Duitsche school-drama en zijn volksche uitloopers in de zestien de eeuw, trok in vakkringen de aandacht. Thans verwerkt hij het resultaat van een reis naar Spanje in een dik boek over het tooneel aldaar in het tijdperk van de ba rok. Het zal pater Sehmidt wellicht moge lijk zijn op den grondslag van het Spaan- sche barok-theater met de paters Jesuie- ten de vredespijp te rooken! Pater Sehmidt is thans dus geheel in de wetenschap opgegaan, maar vroeger nam hij levendig deel aan de opkomende Ka tholieke literatuurbeweging in Duitsch land. De medewerker van de „Literarische Warte", de stichter en langjarige leider van het eenigste zuiver-litteraire tijd schrift „Ueber der Wassern" en de re censent van „Der Literarische Ratgeber" ontvangt daarvoor nu hulde in de Duitsche pers. „Msbd." Pater Constantinus Casteleyn O.F.M t Gistermorgen heeft de plechtige uit vaart en begrafenis plaats gehad van den Zeereerw. Pater Casteleyn O.F.M.. In de kerk aan de Laanderstraat te Heerlen werd de plechtige H. Mis van Requiem opgedragen door den Hoogeerw. Pater Provinciaal Regalatus Hazebroek met as sistentie van de Weleerw. Paters Teunis- sen en Camillus Vissers. De absoute werd verricht door den Weleerw. pater Jans sen met assistentie. De liturgische gezangen werden gezon gen door de Paters van Bleyerheide en het jongenskoor der kerk. Bij de plechtgheid waren tegenwoordig paters uit verschillende Franciscanerkloos ters in Zuid-Limburg. De plechtigheid op het Kerkhof werd verricht door pater Amantius- Janssen met dezelfde assisten- tei als bij de absoute. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Inderdaad zoo is het. Niet de groote wij. ?ers, die langzaam voortkruipen op het cijferblad van een uurwerk, zijn het be langrijkst. Zulks is veleer het geheim van het stille verborgen werk met al zijn ra dertjes en veertjes. In Keulen functioneerde alles voortref felijk en zonder hapering. Het was een voorbeeld van heerlijke samenwerking in geloof, liefde en vakkennis. En, wanneer de nacht viel en de stern- Jen waren stilgevallen, sprak de oude ttijn met de waardige Dom aan zijn oevers. üet waren schoone onvergetelijke da gen m Keulen, waar een lang gekoesterde droom levende werkelijkheid is geworden. De wachtgelders bij het onder wijs. Electrische verlichting in de parken. Het plantsoen aan het Burchtplein. In de Woensdagmorgen gehouden ver gadering van den Gemeenteraad waren tile^ leden tegenwoordig. Nadat mededeeling is gedaan van ver schillende goedgekeurde raadsbesluiten, kwam ter tafel een schrijven van de afd. AN assenaar van Het Groeno Kruis, hou dende bericht van intrekking van zijn ver zoek, om een subsidie uit de gemeentekas in de exploitatiekosten van het Wijkge» bouw. Hierna werd voorlezing gedaan van een adres van de Afd. Wassenaar van de S.D. A.P„ waarbij werd verzocht maatregelen te nemen, opdat aan de O. L. Scholen on derwijs in. lichamelijke oefening worde ge geven. De voorz. merkt op, dat B. en W. reeds voorbereidingen hebben getroffen en een vergadering hebben gehouden met de schoolbesturen en hoofden van scholen en spoedig voorstellen zijn te verwaohten. De heer van Leeuwen spreekt er zijn bevreemding over uit, dat een politieke partij door middel van een adres iet6 vraagt, waar zij zelve in den Baad is ver tegenwoordigd. Hij keurt dit af en ziet daarin slechts een propagandamiddel. De heer Boender merkt op, dat de heer van Leeuwen indertijd zelf heeft gezegd, dat in deze vergadering geen politieke ideeën naar voren moesten worden ge bracht. Dat is ook hier niet geschied. In de partij is enkel het nut van een derge lijk instituut ingezien en daarvan is het adres een gevolg. De heer van Leeuwen zegt, dat de opzet toch niet juist is geweest, daar het aan den heer Boender bekend was, dat deze zaak reeds in een vergevorderd stadium Verkeerde. De heer Versteeg ziet niet in, dat hier iets onrechtmatigs is gebeurd. Zoo iets doet elke partij wel eens en hij gelooft niet, dat de S.D.A.P. in dit geval met de eer zal gaan strijken. Op voorstel van den voorz. worden daar na de discussies gesloten en het adres voor kennisgeving aangenomen. Hierna deelt de voorz. mede, dat het zeer moeilijk is een geschikte wachtgelder te vinden voor de betrekking van onder wijzer aan de O. L. School. Hij stelt daar om voor voorshands een tijdelijke leer kracht aan te stellen. Dit wordt goedge vonden. Ten aanzien van de benoeming van een leerkracht aan de U.L.O. Sahool stuiten B. en W. op nog grooter bezwaren. Een benoeming' zal pas kunnen volgen als alle wachtgelders zijn aangeschreven en even tueel aan den Minister ontheffing zal zijn gevraagd. De heer Prins vindt het sohande, dat door wachtgelders naar alle mogelijke mid delen wordt gezocht om een benoeming te ontloopen. Besloten wordt aan de afd. Wassenaar kosteloos in gebruik af te staan de on langs bij het Wijkgebouw gestichte schuur. Gunstig wordt beschikt op een tweetal reclames tegen aanslagen in het school geld. Een verzoek van Dr. Verloop, om ver gunning voor den bouw van een warenhuis met tuinschuur wordt ingewilligd. De begrooting der gemeente over het dienstjaar 1927 wordt verhoogd in ont vangst met 138.93 en in uitgaven met 226.67 en 8.dat voor 1928 in ont vangsten met 122.57 en in uitgaven met 490.62de begrooting van het gasbe drijf voor 1927 wordt in ontvangst ver hoogd met 33.397M1/j en verlaagd met 135.73 en in uitgaaf verhoogd met 40.053,09 en verlaagd met 6790.901/s. Goedgevonden wordt de bestaande steunregeling voor éen jaar te bestendi gen. Th. de Klerk wordt herbenoemd als controleur op de Werkloozenkassen. Naar aanleiding van een brief van de vereeniging van In- en Omwonenden der Wassenaarsche Parken, om de electrische verlichting in de parken te laten branden tot een half uur na aankomst van de laat ste tram, stellen B. en W. voor de straat verlichting in de parken te laten branden tot des nachts een uur, waarmede een uit gaaf van 600 a 700 gulden zal zijn ge moeid. De gas-straatverlichting willen B. en W. dan dooven om 12 uur, omdat naar hunne meening de behoefte voor een later branduur in het dorp niet wordt gevoeld en een extra uitgaaf van 1200 daarvoor niet gerechtvaardigd is. De heer van Leeuwen acht de motieven, waarom een later branduur wordt ge vraagd, niet gegrond. Van de laatste trams maken weinig reizigers gebruik en dienst personeel zal toch wel eerder thuis moe ten zijn. De heer Prins wil de verlichting in de parken en in het dorp even lang doen branden. De heer Wouters wijst erop, dat men in het dorp aaneengesloten bebouwing vindt en in de parken niet. Hij acht een langer branduur voor de parken, die toch al niet zoo heel schitterend verlicht zijn, -wel ge- wenscht. Het voorstel van B. en W. wordt daarop aangenomen. Vastgesteld wordt daarop een besluit tot wijziging van de pensioensgrondsla gen van enkele ambtenaren. Wordt besloten een gedeelte van den Papeweg, den Oostdorperweg, den Oud- Wassenaarsche weg en den Groot Haese- broeksdhe weg als bopwstraat aan te wij zen. Besloten wordt tot 1 Januari 1929 de ge legenheid open te stellen tot gratis aan sluiting aan de waterleiding. Op een vraag van den lieer Prins, wan neer water geleverd zou kunnen worden, antwoordt de voorz., dat dit vermoedelijk September zal worden. Daarna komen ter tafel een 7-tal ont werpen voor den aanleg van een plantsoen aan het Burchtplein. De voorz. deelt mede, dat alle plannen door de Schoonheidscommissie zijn onder zocht en leest het deswege opgemaakt rap port voor. Zij is tot de conclusie gekomen, dat het plan, ingezonden onder het motto „Verdwenen Terp" het beste is. Zij geeft in overweging die te kiezen, behoudens eenige aan te brengen veranderingen teji opzichte van aanleg en beplanting. Zij oordeelt het beter geen seizoenbeplanting toe te passen, omdat deze te kostbaar is en aoht de uitvoering van dit plan voor een som van 3000 mogelijk. De lieer Prins beveelt het beplanten met vaste planten sterk aan. De heer Ver steeg blijft het verdwijnen van den Burcht betreuren en moet uit dien hoofde tegen stemmen. Zonder hoofdelijke stemming wordt daarop het plan onder motto „Verdwenen Terp" gekozen. De heer Versteeg stemde tegen. Na opening van den verzegelden brief I blijkt, dat dit het ontwerp is van de hee- ren J. P. Huner en Co. Brandes. Zonder hoofdelijke stemming wordt daarop besloten aan het R. K. Par. Kerk bestuur van den H. Willibrordus een ver goeding uit de gemeentekas toe te ken nen ad 1670.40 voor de jaarwedde van een boventalligen leerkracht aan de U. L. O. School over het tijdvak 26 Mei tot en met 31 December 1926. De heer Prins dankt B. en W. voor hunne welwillend heid. Vervolgens komt ter tafel een verzoek van den heer Wouters namens de Grond exploitatie Maatschappij te 's-Gravenhage, waarin wordt gevraagd het maken van grond- en andere werken ten behoeve van de uitbreiding van haar wegenplan Oen- trum onderhands te mogen opdiagen aan den laagsten inschrijver de N.V. tot aan neming van Bouw- en Grondwerken voor heen W. Visser en Zonen te Wassenaar voor 88.500. De voorz. zegt dat B. en W. adviseeren tot inwilliging van het verzoek. De heer Versteeg vraagt of bij de te werkstelling de voorkeur kan gegeven wor den aan ingezetenen. De heer Boender merkt op, dat bij het uitvoeren van waterleidingwerken ver schillende menschen van buiten zijn aan gesteld. Hij wenscht vast te houden aan de bepalingen van het bestek, wanneer daarin de verplichting tot aanstelling van Wassenaarsche werklieden is opgenomen. Alleen voor vaklieden zou hij een uitzon dering willen toestaan. De heer van Leeuwen heeft ook vaak klachten vernomen en zou het wensche- lijk vinden, wanneer een loonschaal in het bestek werd opgenomen. Hij adht het on- gewensoht, dat het loon afhankelijk wordt gesteld van vraag en aanbod. De heer van Tol voelt ook veel voor het aangeven van het loon. De heer Prins kan er zich wel mede ver eenigen, mits het alleen geschiedt bij wer ken voor rekening der gemeente uitge voerd, maar niet voor werken, welke par ticulieren moeten betalen. De heer Vogels dringt op een afdoende regeling aan. De heer Versteeg zegt, dat de Wasse. naarders niet voor allen arbeid te gebrui ken zijn. De voorz. stelt voor te wachten met het maken van een regeling, totdat een ad junct-Directeur van Gemeentewerken is benoemd. De heer van Leeuwen is het hiermede eens, maar gelooft dat de Raad toch zijn eigen weg zal kiezen. De discussie duurt daarop nog eenigen tijd voort, waarna het voorstel van den voorzitter wordt aangeno men. Het verzoek van adressant wordt zonder hoofdelijke stemming ingewilligd. Het voorstel van M. en W. tot aanstel ling van een adjunct-Directeur van Ge meentewerken op een salaris van 6500 tot 73ÓO, alsmede tot uitbreiding van het secretariepersoneel met een Klerk en een Stenotypast(e) worden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Op een verzoek van den heer Dr. H. A. J. Kessler om vergunning tn het afgraven van een duin bij een door hem te bouwen woning, wordt gunstig beschikt. Eveneens wordt ingewilligd een verzoek van den heer L. A. F. Prins, om een weg loopende van de Lus naar den Rijksstraat weg van het uitbreidingsplan der gemeen te af te voeren. Hierna sluiting. WARMOND. Géborén: Adrianus Johannes z. v. A. J. Heemskerk en G. van der Hulst. JJvonne Wiihelmina Hendrika d. v. G. J. B. IJkenaar en G. H. H, van Campen. Leonardus Cornelis z. v. A. G. van Bohe- men en F. F. v ander Maarel. Johannes z. v. B. Kraan en C. M. Ruiterman. Cor nelis Gerardus z. v. J. Th. van Tongeren en A. M. v. d. Meij. Gehuwd: Gerardus Johannes Maria Paardekooper 29 j. en Josepha Maria Schavemaker 25 j. Leonardus Hendri- cus Andreas Nicolaas Frans Dirk van der Meel 26 j. en Agatha Maria Heijmans 23 jaar. Gevestigd: J. J. F. van Riel van kemade. W. de Jong van Uitgeest. A. C. Witteman van Alkemade. A. M. van Schie van Alkemade. J. L. Geus- kens van Sassenheim. L. Eineder en gez. van Amsterdam. E. P. A. Waas dorp van Sassenheinj. M. Steinhofer van Weenen. L. Burian van Weenen. K. Aarts van Leeuwarden. A. van 't Hoenderdaal van Amersfoort. J. A. Schreuder van Amersfoort. A. J. P. v. Baasbank van 's Gravenhage. C. W. Verkleij van eVnraij. M. A. van Wijk van Bloemendaal. J. Fr. Oostenmeijer van België. H. N. A. Roozon van 's Gra venhage. Jac. Fokkens van Grootegast-. D. Husken van Apeldoorn. L. Poulain en gez. van Amsterdam. E. Fokkens van Kollumerland. Th. W. Keijzer van Voor hout. Vertrokken? A. K. Hoogenboom naar Sassenheim. Fr. C. v. Seggelen n. Alkemade. M. C. Houdijker naar Mont- foort. H. Hellen berg naar Becmster. P. Versluis naar 5s Gravenhagge. S. N. Heemskerk naar Alkemade. J. A. Bank naar Amsterdam. C. A. van Kem pen naar Oudewater. C. J. de Haas naar Berkel en Rodenrijs. Th. A. v. Seggelen naar 'g Gravenhage. A. M. Heijmans naar Leiden. J. P. Hoogendoorn naar Leiden. J. L. Geuskens naar Zwolle. D. Bolderman en gez. naar Bussum. Th. H. Witteman naar Alkemade. F. Schaart naar Haarlem. Chr. P. Montau- ban naar Amersfoort. R. van Rossum en gez. naar Amsterdam. K. Ooms naar Oegstgeest. L. G. van Leeuwen naar Wittem. KI. Januschewski naar MAn- chen. J. J. Witteman naar Alkemade. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Zaterdag 7 Juli. Hilversum, 1060 M. 12.302.Lunchmuziek door het Trio Groeneveld. 2.4.30 Aansluiting van het Theateï Tuchinsky te Amsterdam. Orkest oJ.t, Max Tak. Jazzband en optreden van ar* tisten. 6.-7.45 Concert door het Omroep-orkest 8.05 V.A.R.A. Zomer-avondconcert. Huizen, 340,9 M. Na 6 vl 1870 M. (Uitsluitend K.R.O.-uitzendingen). 12.301.30 Lunchmuziek door het Trio „Winkels". 5.30_7._ Gramofoonmuziek. 7.458.15 Rede van Prof. dr. W. J. M. Mulder S.J. van de Keizer Karei Univer-i siteit te Nijmegen. 8.15 Concert en operette-avond. Met K. R. O.-orkest o.l.v. Martin van de Ende. Mej Ga Lens, sopraan. Jules Moes, tenor. Ed» v.d. Ploeg, bariton. „De Oude Vioolspeler", opejette in 1 bedrijf van Offenbach. Rei- nette, Mej. G. Lens. Pierre, Jules Moes, Mathieu, Ed. v. d. Ploeg. K.R.O.-orkest. 10.Persber. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 1.202.20 Carlton Hotel-Octet. 3.50 Teniswedstrijden in Wimbledofl. Dd militaire kapeL 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Tenniswedstrijden! in Wimbledonu Het Dans-orkest van de B.B.O. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Om het „Amateur Aathletic Asso ciation" 's kampioenschap. 7.20 Muziekbespreking. 7.35 Pianomuziek van Bach. 7.45 Verslag van de Henley Regatta. 8.05 „The linkman", fantasie van G. Grossmith. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing: Motoring. 9.50 Nieuwsb. 9.55 Vaudeville. Dans-orkest en variëté- artisten. 10.50—12.20 Dansmuziek. R a d i o-P a r i s", 1750 M. 10.50IKGramofoonmuziek. 12.502.10 Gramofoonmuziek. 4.055.05 Orket sconce rt. 8.5011.20 Concert. Orkest, jazzband en solisten. Langenberg 469 M. 1.25—2.50 Orkestconcert. 6.207.15 Orkestconcert. 8.35 Vroolijke avond. Daarna tot 1.20 Dansmuziek door de EysoldtrkapeL Z e e s e n, 1250 M. 1.055.20 Lezingen. .206.20 Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.50 „Wadbzeifc 1:1", hoornspel van 'Ar nold Bronnen en Alfred Braun. 10.5012.50 Dansmuziek door de Hoff- mannkapeL Hamburg, 396 M. 4.35 Pianoconcert en analyse. 5.20 Bruiloftsmuziek. 6.20 Orkestconcert. 8.20 Concert door de politiekapel. Daar na tot 11.20 Cabaret, dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek, 7.05 Orkestconcert. 8.50 Pianoconcert. 9.20—10.35 Concert in de Kursaal te Ostendo. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. De Bruggestraat Critiek op het lichttarief der Stedelijke Fa brieken te Leiden. Woning bouw Vrouwenweg. Donderdagmorgen vergaderde do ge meenteraad. Alle leden waren aanwezig. Te ongeveer half tien opent de voorzitter de vergadering, waarna door den secreta ris de notulen worden gelezen, die onver anderd worden goedgekeurd. Hierna doet de voorz. mededeeling van de ingeko men stukken, waarvan, de volgende voor kennisgeving worden aangenomen. Ont- vangstberioht van Ged. Staten betreffende de verordening op de landweer, d}e jje. reids is afgekondigd en thans van kracht is. Bericht van den heer J. P. de Bruijn dat hij zijne benoeming aanneemt als lid der commissie tot wering van schoolver zuim. Bericht van J. van der Lubbe te Voorschoten dat hij acooord gaat met den verkoop van grond tegen den prijs van een gulden per vierkanten meter. Vervol gens worden aangeboden de jaarverslagen van de Vereeniging van Nedcrlandsche Gemeenten, van de Bank voor Nederland- sohe Gemeenten, van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland en van de gemeentebedrijven te Boskoop, alle over 1927. Deze verslagen worden ter secretarie voor de leden ter inzage nedergclegd. Naar aanleiding van een rapport, uitgebracht door den Directeur der Brandweer, wordt besloten een nieuwe brandslang aan te koopen en de trekboomen van de paaidbc- spanning der spuit in de Zuidbuurt te la ten repareeren. Een verzoek van den K. K. Volksbond en een verzoek van Mej. Ouds hoorn om toeslag in de huishuur worden naar B. en W. verwezen om praeadvies. Hierna is aan de orde een voor.del van B. en W om over te gaan tot uitvoering van het plan tot verdere verbetering der Brug gestraat, waarvan de totaalkosten worden begroot op 7403.95. In het desbetreffend praeadvies merken B. en W. op, dat dr

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5