barometer. Laatste" Berichten Telegrammen. Marktberichten. Advertentien. AARDAPPELEN TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den ■morgen van 6 Juli 1928, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 766.4 te Toulouse. Laagste Barometerst.: 746.4 te Lerwick. Verwachting tot den avond van 7 Juli: Matige later afnemende Zuid-Westelij ke tot Wetelijke wind. Half tot zwaar be- (volkt. Aanvankelijk nog kans op regen buien. Iets koeler. LUCHTTEMPERATUUR. 15.8 gr. C. WATERTEMPERATUUR: „De Zijl" 7 uur 19.5 en 12 uur 19.5 gr. C. Leidsche Zweminrichting: 7 uur 21 gr. en 12 uur 21 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Vrijdagnamiddag 9.51 uur tot 1 Zaterdagmorgen 4.17 uur. Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. A. R. K. A. t Viering van het tweede lustrum. Op 18 Juli a.s. herdenkt do afdeeling Leiden van de algemeene 11. K. Ambte- narenvereeniging haar 10-jarig bestaan. De viering van dit tweede lustrum zal plaats hebben op Zondag 22 Juli, voor wel ke feesten reeds een lustrumcommissie is gevormd, bij wie de leiding in goede han den fs. Daar ook de viering van het eerste lus- Brnm in 1923 een groot succes werd, mag ook nu een succesvolle en aangename feestviering zeker wordentegemoetgezien. Feestvergadering R. K. Jongevrouwenbond Hoezeer de leden van den Leidschen >R. K, Jongovrouwonbond aan haar ver- eenigjng gehecht zijn, en hoezeer zij het bestaan ervan op prijs stellen, is gisteren avond wel overduidelijk gobloken. Tor ge degenheid van het vijfjarig bestaan der vcrconiging boden zij haren directeur, den yelcerw. Pater van den Donk O.F.M., ba ren bestuursleden den dames M. Swart en H. Doove, den leider van haar turnclub, den heer Sperling, de leidster van haar tooneelclub,mej. M. Schilte en verderen I! genoodigden eenfeestavond aan, waartoe zij zelf het initiatief hadden genomen, en dien zij zelf geheel jn elkaar hadden gezet. De avond was voorbereid door een feest- comité, bestaande uit oudere léden der I vereeniging, dat al de overige loden ter- I stond, en gaarne had bereid gevonden, bij 8 de voorbereiding haar offervaardigdo me- Uewerking te verleénen. p Laten wij terstond zeggen, dat de avond I schitterend is geslaagd. 6 Hij word gegeven in de Romanuszaal" I achter de Hartebrugskerk, welke daartoe I door vlugge en ijverige meisjeshanden I smaakvol was aangekleed. De presidente van het feestcomité mej. M. Vreeburg, opende met den christelijken groet, riep allen het welkom toe, en braoht een hartelijk woord van. dg.uk aan Pater .van den Donk, die de vereeniging had op- gericht en steeds met onverdroten ijver er- 4 voor geijverd had; aan den heer Sperling, den trouwen leider van de turnclub; aan mej. Schilte, de ijverige regisseuse van de tooneelclub; aan den hoer Schneiders, don maker van t feestlied, en. aan de Leidsche Courant, die 5 jaar lang haar kolommen bereidwillig had opengesteld voor de agen- da van den Jongevrouwenbond. Ten slotte f verraste zij het bestuur met de mededce- Img, dat do meisjes onder elkaar een flin- ke som gelds hadden bijeengebracht als grondslag voor een vaandelfonds Toen vervolgens het feestlied' staande door allon gezongen was, begonnen de ver- I schillende nummers van het feestprogram I Zoowel de oudere als de jongere meisjes I van de turnclub, voerden eenige fraaie en aantrèkkelijke reidansen uit De leden i; 1r!er tooneelclub brachten meerdere vroo- I bjke en vlot gespeelde kluchten voor hot .voetlicht, zooals „De Aprilgrap", „De, X valsche Barones", en „Boerin Jans op de J kostschool". Zij hadden allen eer van haar werk en genoten luiden bijval. De leden M. I Castelein en B. van der Heel brachten on- 8 der begeleiding van mej. M. Lindenhoff een paar mooie en keurig gezongen zang- nummers ten gehoore. Tusschen de niim- niers van het feestprogramma werden dooi de leden van het comité verschillende ver- .verschingen aangeboden. Het was een mooie en welgeslaagde avond'. Alvorens de voorzitster de feestelijke 'njeenkomst sloot, sprak de wcleerw. Di recteur 'n hartelijk woorcl van waardeering inUjj00r a^es> wa** c*e nieisjes dezen avond nadden gepraesteerd. Hij verklaarde, dat iet bestuur er aangenaam door getroffen ja»- Hij hoopte, dat dit feest niet alleen °en band had versterkt tusRchcn do leden en het-bestHur, maar ook tusschen de le nen onderling, en hij besloot met den jensch, dat alle leden steeds krachtige propaganda zouden maken voor den Jon- vrouwenbond, daar er nog genoeg U. L. u.-meisj-js van u tot 21 jaar in Leiden te vinden zijn, die in dezen interparochieelen bond thuis hooren. Algem. Vergadering „V. V. V." Gisterenavond is in een der zalen van „In den Verguldon Turk" de algemeene vergadering der Leidsche Vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer gehouden, die als naar gewoonte slechts matig bezocht was. De voorzitter, do heer A. W. Frentzcn, opende de vergadering, heette do aanwe zigen welkom en gaf vervolgens het woorcl aan den lieer P. A. v. d. Heiden, die we gens uitstecligheid van den secretaris, den heer Wichers Rollandet, de notulen der vo rige vergadering las, die onveranderd wer den goedgekeurd. Daarna werd het jaarverslag over 1927 gelezen. Door vertrek uit Leiden zagen de heeren Ch. van Spall en Jan de Graaff zich ge noodzaakt als bestuurslid te bedankenin bun plaats werden gekozen de heeren C. J. van Spall en mr. A. W. J. van Vrijberghe de Coningh. De exploitatie der rijwielloodsen gaf reden tot tevredenheid. Het voornaamste werk der vereeniging werd, evenals vorige jaren, verricht door Mej. Schuit Best in het inlichtingenkantoor. Dit word van 1 Maart tot 1 Doe. 1027 bezocht door 6766 personen. Van de gelegenheid om inlich tingen in to winnen werd gebruik gemaakt door 3413 Nedorlanders, 66 Indiërs, 2197 Leidenaars, 27 Franschen, 5-11 Duitschers, 35-1 Engelschen, 132 Amerikanen, 10 Belgen 2 Chineezen, 1 Hongaar, 17 Zwitsers, 1 Pool, -3 Zweden, 1 Afrikaan en 1 Oosten rijker, terwijl 1525 binnen- en buitenland- sche gidsen, kaarten, spoorweggidsen enz. verkocht werden. Het jaarverslag werd goedgekeurd; daarna bracht de penningmeester, de heer A. J. den Hollander het finanoieel ver slag over 1927 uit. Het jaar is ingegaan met 303 gewone le den, 16 donateurs en 1 lid voor het leven; op het einde van het jaar telde de vereeni ging 200 gewone leden, 18 donateurs en' I lid voor het leven. De rekening sloot op een bedrag van 11879,71 in ontvangsten en uitgaven. Op voorstel van de kascommissie, die bij monde van den lieer W. van cler Laan rapport uitbracht, werd de penningmeester van zijn gehouden beheer gedechargeerd. Tot leden der kascommissie voor 1928 werden benoemd de heeren F. G. Bursch, mr. Romijn en P. J. v. d. Zanden. Vervolgens had bestuursverkiezing plaats. De aftredende heeren, P- A. v. d. Heiden, J. Oppelaar en N. C. F. van Gin- kel, werden bij acclamatie herkozen. De Voorzitter deelde nog mede, dat zijn plaats binnenkort zal worden ingenomen door den heer Van Ginkel, die zich daar toe in beginsel bereid verklaarde. De heer Den Hollander bracht den heer Frentzon hartelijk dank voor hetgeen hij tijdens zijn voorzitterschap voor de ver eeniging gedaan heeft (applaus). Besproken werd de mogelijkheid om "Roof* meerdere propaganda het ledental der vereeniging op te voeren. „V.V.V." is een organisatie, die bedoelt de welvaart van Leiden te bevorderen door het vreem delingen verkeer hierheen te trekken. Daarom is liet zoo noodig, dat de Vereeni ging meer steun ontvangt dan tot dusver, en dat velen, die zich thans nog afzijdig van haar houden, lid worden. Door den heer v. d. Zanden werd er te recht op gewezen, hoe vooral ook de mid denstand er belang bij heeft dat er vreem delingen hier ter stede komen. Daarom wekken wo niet in de laatste plaats ook on ze neringdoenden op, als lid* tot deze ver. toe te tredenj De contributie be draagt 1 per jgar. Het is bovendien lo gisch, dat de duizenden, die van het werk der vereeniging direct of indirect profi- teeren (denk slechts aan de rijwielloods en den inlichtingendienst) ook haar steunen door hun lidmaatschap. Moge dan het volgende jaarverslag weer in majeur staan! Dinsdagavond, na afloop van de eere- promotiö van twee deelnemers aan het as tronomisch congres zal in huize Bruins" ter gelegenheid van deze promotie eer| maaltijd worden aangericht, waaraan zullen aanzitten eenige genoodigdon en deelne mers van het Congres. Aan de R. K. Kweekschool „De Voor zienigheid" te Amsterdam is voor het on derwijzersexamen geslaagd mej. J. v. Noort Te 's Gravenhage is geslaagd voor het Mulo-examen,diploma A, A. W. Steen- hauer alhier. Gisterenmorgen is op de Beestenmarkt een met een paard bespannen wagen van de firma de G. en S. te water geraakt. Door burgers werd het gespan weer op het droge gebracht. Er was geen schade, en ook het paard had geen letsel bekomen. Gistermiddag 3 uur is voor het kantoor van den Geneeskundigen Dienst, aan de Breestraat een rijwiel ontvreemd. Gisterenmiddag is op den Lagen Rijn dijk bij de Spanjaardsbrug ten gevolge van een botsing met een hooiwagen een voor een melkwagen gespannen paard op hol gegaan. Het snelde voort in de richting Leiderdorp en werd pas tot staan ge bracht toen het tegen een tolhek aan den Zijlweg botste. Het lemoen van den wa gen was beschadigd. Gisterenavond half acht is aan den Stil len Rijn do 8-jarigo Th. de B. te water ge raakt. Door een agent werd de kleine met een paraplue op het droge gebracht. BINNENLAND. Botsing tusschen een auto en een motor. Gisteren zijn nabij de Prinsenlaan op den Rijksstraatweg te Heemstede de automo biel van den heer Thoolen te Heemstede en de motor van den heer Driet uit Den Haag in botsing gnomen. Do motorrijder van Drivt bekwam eer. ernstige verwonding aan zijn linkerhand en is te Heemstede verbonden. Mej. v. D. als duozitster kwam met don schrik vrij. De motor is ernstig gehavend, de auto kon verder rijden, doch was eveneens beschadigd. De politic stelt een onderzoek in. BUITENLAND. Kamerontbinding in Griekenland. Bespreking met de p a r t ij 1 e i d er" s." LONDEN, 5 Juli (V.IJ.)^Volgens tele grammen uit Athene heeft do nieuwe Grieksche regeering tot ontbinding van dé Kamer besloten. Munster -Sophulis heeft opdracht gekregen met de partijleiders be sprekingen te voeren, oftfcij uitstel van de verkiezingen tot 14 dagen' na de in de grondwet vastgestelde termijn goedkeuren Indien deze besprokingen mislukken wordt de Kamer Zondag ontbonden cn zullen nieuwe verkiezingen op l5 Augustus plaats vinden. Hoe een Bedouïen zijn gasten ontvangt. Ook in Europa maakt het een verschil uit voor den gastheer en de gastvrouw, of ze bij zich aan tafel noodigen eenige goéde bekenden clan wel offieieele per soonlijkheden van meer of minder hoogen rang. Maar bepaalde voorschriften om die onderscheiding uit te drukken be staan er toch niet bij ons. Bij do bodouïenen is dat wel het geval. Daar is het gebruik om ter eere van een sjeik of een anderen zeer hoogen gast niet minder dan een r— kameel te slach ten. Voor een regeeringsambtenaar of een vreemdeling van rang en stand kan men het met een schaap af; terwijl voor min der belangrijke gasten een lam voldoen de wordt geacht. De minste drukte maakt men voor een reiziger, die te voet arri veert die is zóó weinig in tel, dat men niet mcor dan hot slachten van een kip voor hem over hoeft. Zelfs aan tafel wordt het stajids-ver- schil nauwkeurig in aebt genomen niemand krijgt meer aan spijzen noch aan beleefdheid dan wat hem precies volgens zijn rang toekomt. Als een rijke sjeik gas ten bij zich ontvangt, deelt hij zelf het vleesch uit, d.w.z. ieder van zijn gasten werpt hij het stuk toé, dat hij hunner waardig acht en spréékt daarbij eenige vriendelijke en beleefde woorden, vriende lijker en beleefder naarmate de gast hoo- ger in rang is. Den minst voorname wordt ten slotte slechts een bot toegeworpen om af te kluiven. Maar zoo'n gast voelt zich absoluut niet daardoor beleedigd hij kluift zijn botje met evenveel trots en plezier als de anderen hun fijnere 'stuk jes oppeuzelen hij ontving dat bot im mers uit de handen van clen machtigen sjeik, en bovendien wéét-hij dat hij niet méér waard is! DE OCEAANVLIEGERS IN ONS LAND. Men seinde ons hedenmiddag half con: Bij do luchtvaartafdecling te Sosster- berg is bericht binnen gekomen, dat het Duitscho vliegtuig „Europa D. ll!)8" met aan boord de Qeeaanvliegers von Hühne- feld, Köhl en Fitzmaurico te 7 uur 25 min. Engelsche zomertijd van Baldonnell in Ier land naar Soesterberg is vertrokken. De afstand Holyhead (waar het vliegtuig om S uur passeerde) Croydon—.Soesterberg bedroeg ongeveer 900 K.M. De vliegers heb ben den wind in den rug. De vliegsnelhcid bedraagt .circa ISO K.M. per uur. Zonder tusschenlanding vliegende moet van 8' uur af berekend 4*/2—5- uur gevlogen worden om Soesterberg te bereiken. Te half 1 wordt het vliegtuig hier verwacht. Italiaansche legervliegtuigen op Schiphol. Hedenochtend zijn, na op vrij geringe hoogte en met enorme snelheid over Am sterdam te zijn gevlogen, vier groote Ita liaansche legervliegtuigen op het vliegveld Schiphol geland. Dit bezoek schijnt geen bepaalde bedoeling te hebben. Naar men ons mededeelde, behooren deze machines evenals en 5e toestel, dat inmiddels op Waalhaven is geland, tot een eskader van 12 legervliegtuigen dat dezer dagen te Hendon (Engeland) heeft deelgenomen aan de luchtmaoeuvres. Het voornemen bestaat om na Amsterdam Berlijn, te bezoeken. DE REDDINGSPOGINGEN IN DE POOLZEE. Vergeefsche vluchten. De omstandigheden worden steeds m o e i 1 ij k e r. OSLO, 6 Juli. (V. D.) Volgens berichten uit Hammerfest: hoeft liet Italiaansche vliegtuig,,Maryia I" Donderdagmiddag öen vlucht van Tromsö naar dé sjvbardkaap gemaakt,- om naar Amundsen en zijn met gezellen te zoeken. De vlucht was echter tevergee/seh. Donderdagavond steeg het vliegtuig opnieuw qp om het zoeken naar het Fransche vliegtuig vqort te zetten. Naar uit Spitsbergen gemeld'wordt, zijn de deskundigen van meening, dat de red ding van de Viglieri-groep door middel van vliegtuigen steeds moeilijker wofdt. Hoe verder .men in Juli komt, des te moei-, lijkei* wordt oen landing op Ret ijs. Ook vóór hondenslée-e'xpéclifies wórden de om standigheden steeds moeilijker. Men is van meening. dat slechts een reddingspoging I met de ijsbrekers succes kan opleveren. Aan de andere kant bestaat de mogelijk heid, dat de Viglieri-groep, die naar het Westen drijft, zóó dicht bij het vasteland komt, dat zij dit zelf bereiken kan. De ijsschots wordt dunner. Men meldt nog uit Berlijn: Lundborg heeft van de ijsschots geseind, dat men .aldaar met geduld op redding wacht, maar dat de ijsschots reeds zoo dun is geworden, dat ze vermoedelijk bij het landen van vliegtuigen zal barsten. Hij raadt daarom aan om met watervliegtuigen te trachten de schots te bereiken. DE OCEAANVLUCHT DER ITALIANEN. Het afstandsrecord verbeterd. Noodlanding te PortNatal. ROME 6 Juli (V. D.) Dc Italiaansche vliegers Ferrarin en Delprete, die Dinsdag avond te Rome zijn opgestegen en in één rule naar Brazilië zijn doorgevlogen, hebben to Port Natal een noodlanding moeten maken wegens het slechte weer. Zij hebben over den afstand Rome Pernambuco (8050 K.M.) 39 uur gedaan en hiermede het. afstandsrecord, dat op naam Rlond van Chamberlain en Levine, die van. New York in een stuk door naar Kottbus in Duitschland vlogen, gebroken. Naar uit Rio de Janeiro gemeld wordt, zijn de Italianen na hun noodlanding Don derdagavond te 21.10 uur (Amerilc. tijd) weer opgestegen om hun tocht naar Rio de Janeiro voort to zetten. Nog steeds onrust in Marokko. Een Fransche afdeeling in hinderlaag. PARIJS, 6 Juli. (V.D.). De „Populaire" publiceert een telegram uit Meknes, vol gens hetwelk op 26 Juni in de omgeving van Bu Amane een Fransche militaire af deeling in een hinderlaag geraakt is. Er heeft een gevecht plaats, dat eenige uren duurde. In dit gevecht werden een officier een onder-officier en 18 man gedood. Een aantal soldaten werd gewond. Het Schachty-proces. De Duitse lie ingenieurs vr ij gelaten. MOSKOU, 6 Juli. (V. D.). In do uit spraak van het Sohachty-proces wordt overwogen, dat de beschuldigingen tegen de Duitscbe ingenieurs Otto en Meyer in 't geheel niet konden worden bewezen. Deze beide Duitscbe ingenieurs zijn on middellijk na de uitspraak op vrije voeten gesteld. Men gelooft niet, dat zij uit Rus land zullen worden uitgewezen. Deson danks willen beiden zoo spoedig mogelijk het Russisch grondgebied verlaten. De regoeringscrisis in Joego-Slavië. BELGRADO, 6 Juli (V. D.) Donderdag avond laat werd Prebitsjewitsj opnipuw door den koning ontvangen om deze het antwoord van Stephan Raditsj mede te deelen. Na do audiëntie deelde Prebitsjewitsj de pers mede, dat Stephan Raditsj de op dracht tot vorming van een concentratie- kabinet niet kan aanvaarden. De politieke toestand in Joegö-Slavië maakt thans de ontbinding van de Skoopstina en het uit schrijven van nieuwe verkiezingen noodig. Om het duurrecord te verbeteren. DESSAU, 6 Juli. (V.D.). De beide vlie gers Risticz en Zimmermann, die gisteren morgen met een Junkersvliogtuig zijn op- gestogen, teneinde het duurrecord op hun naam te brengen, bevinden zich nog steeds in de lucht. Gedurende don nacht bloven zij boven Dessau, terwijl zij hedenmorgen hun vluchten tusschen Dessau en Leipzig hebben hervat. LEIDEN, 6 Juli. Vee. Aangevoerd: 493 rgnderen, 171 kalveren, 200 schapen, 1013 lammeren, 782 magere varkens, 635 biggen 1 paard en 5 bokken of geilen. Prijzen per stuk: 38 stieren 200—110, 127 kalf- en melkkoeien 230385, handel matig, 119 varekoeien 180—2S0, handel stroef, 209 vette ossen en koeien 215440 schoon aan do haak 63110 cents handel flauw, 43 vette kalveren 75—135 schoon aan de haak 100—162 cents, 128 nuchtere kalveren 9—16, 209 vette schapen 25—12, 1013 lammeren 13.5024, 622 magere varkens 14—45, 40 voor Londen 5256 cent per Kg. lovend gewicht, 120 zouters 6063 cont idem, 635 biggen 4—10, 5 bokken of gei ten 214. Kaas. Aangevoerd: 149 partijen. Ie soort Goudscho kaas 50—54, 2e soort f 45 -49, le soort Leidsche kaas 5154 en 2e soort 4250 per 50 Kg. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas matig. Aan de Stadswaag gewogen 91 partijen, 4114 stuks 34970 Kg. R'VEEN. 6 Juli. Groentenveiling. Aardbeien 3548 p. KG., bloemkool 28, peulen 1.051.10, groene peulen 1.852.05, peylen I 2.00, extra 3.50, doperwten 1.35 1.55, id. II 1.261.30, id. jonge 1.651.75, id. Ill 0.85, tuinboonen 0.630.60, capucij- nen 2.052.20, snij boon en 5.405.60e id. II -1.50, id. stek 3.103.70, prinsesseb. 9. stauiboonen 5.G00-20, grof 4.905.30, kom kommers 4.40. DELFT, 5 Juli. Boter. Aanvoer 184/8 cn 4/16 wegebde samen 3720 kg. Prijs 1.90 2.10.per kilo. Handel vlug. Vee. vette koeien 190400, kalf- koefen *200425; vaarkoeien 153275, magere varkens 1440, nuchtere kalve ren 523, biggen 514, paarden 100 300, rundvleesch per kilo 1009070 et. Aanvoer: 167 runderen, 17 paarden, 3 rgas- kalveren, 179 magere kalveren, 1Ö4 schapen of lammeren, 811 varkens, 596 biggen, 3 gei ten, of bqjekgn. BOSKOOP, 5 Juli. Bloemenveiling. Ro zen per bos van 10 stuks: Ophelia 34 cent, Golden Qphplia 27—11 cent, Marcel Rouyer 65 cent, Hadley 0.711.Cl. Pernet 71— 91 cent. Columbia 65 cent, Butterfly 3411 cent, Mac. Keiler 7080 cent, Wilhelm Kordes 80 cent, Bouche 71 cent, Rosaladia 38 cent, Paul Scarlet 74 cent, Van Rossem 69 cent, Polvantharosen 30 cent, Diversen per bos: Clematis Durandi 60 cent, Dah lia's 57 cent, Lathyrus 5—6 cent, Campa nula 6 cent, Asparagus 2540 cent. UITHOORN, 5 Juli. Kaas. Op de kaas markt waren aangevoerd 111 partijen. Prijs Goudsche kaas 1ste soort R.M. 50—53, 2e soort 4449, zwaardere 55, zonder Rijksmerk 43—50. Handel kalm. Z0ETERW0UDE, 5 Juli. Veiling „Zoy en Vlijt". Kippeneieren 5.056.80, Een deneieren 5.40 en Knlkoenéieren 10.30 per 100 etuk8; hanen .0501.05, kippen 1.20 en eenden 0.30—0.35 per stuk. VEUR, 5 Juli. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 11.30, .2e soort 7.90, 3e soort 4.30, wankL komk. 6.—, Stok 50 cent; Gele Komkommers le soort 8.90, 2e soort 5.60, 3e soort 4.10, Stek 40 cent; Kropsla 1.70, 2e soort 80 ceftt; Bloemkool 11.40, 2e soort 8.50, uitschot 2.10, Tomaten (mid.) 31.50, gr. ronde 30, 2e soort 28.<J0, 3e soort 16.10, bon ken 9.—, rijp 28.—, Peen 11.—, An dijvie 3.30, Spinazie 14130, Postelein 10.30, Rabarber 7. VEUR, 5 Juli. Eierenveiling. Op de he den gehouden eierenveiling in Café „Het Wapen van Yeur" werden aangeroerd3 9353 Kippeneieren 5.70—0.65 en 087 Een deneieren 5.10—43.05 per 100 stuks; 107 Kippen 0.752.10, 24 Konijnen 0.40—* 1.55 en 5 Duiven 1722 cent. per stuk. TER AAR, 4 Juli. Veiling „Tuindersbe* lang". Doperwten 1.65-^-1.80, witte capu- cijners 2.75—3.10, capdopper* 1.80, snij- boonen 4.60—5.stek 2.30—3.30, tuin boonen 6467 cent, idem 3 maal wit 85—* 90 cent, grof 3.10, postelein 8.peu len 1.20—3.70. NOOTDORP, 4 Juli. Eierenveiling. Aan gevoerd 7023 stuks, kippeneieren 5A0 6.25, eendeneieren 5.806.25 en kriel- eieren 2.45—2.55 per 100 stuks, hanen. 10 05 cent per stuk. ZOETERMEER—ZEGWAART, 4 Juli. Eierenveiling. Aangevoerd 13527 stuks. Kippeneieren 6.555.55 en eendeneieren: 6.005.55 per 100 stuks. Volgende week veiling op Donderdag 12 Juli des nam. 7.30 WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.251 /4 Londen 12.091 /4 New-York 2.48;3/1(j Parijs 9.735/i Brussel 34.63i/2 Zwitserland 47 881/© Milaan 18.03% Madrid 40.98 Oslo 6(5.411/2 Kopenhagen 66.471/2 Stockholm 66.58U» Weenen 34.941/2 Praag 7.351/2 BEURSOVERZICHT. Van gisteren. Het bericht, dat de bekende financier Löwenstein om het leven is gekomen, .ver oorzaakte ten beurze van Amsterdam, na tuurlijk de noodigo beweging. Door de Kunstzijde-industrie had, vreesde men voor groote belangen, die deze financier bij de 'n groote inzinking in Kunstzijde-aand, en inderdaad stelden die zich aanmerke lijk lager, doch naar verhouding van de sombere voorgevoelens, die in de ochtend uren werden gekoesterd vielen de notee ringen betrekkelijk nog mee. De Philips aandeelen en de claims iets lager, die zich later herstelden. Ook Margarine-Unie iets lager genoteerd. Een drukke affaire ontwikkelde zich in Kon., die even bene den de koersen van gisteren werden om gezet, doch later stegen. Op de rubber aid. ging nogal iets om in Rubb.-aandee- len. Suiker-fondsen geringe belangstelling. H.V.A.'s op weinig veranderd niveau af gedaan. Scheepvaart stil. Tabakken iets op den achtergrond. Prol. 3 8/4 pet. Heden overleed tot ojize diepe droefheid, ha oen zeer geduldig lijdon, tijdig voorzien van de II.II. Sucramenten der stervenden, onze innig geliefde en zorgzame Moeder, Pleegmoeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mevrouw,de Wed. ANNA MARIA VAN OER WEIJDpr geboren 1 aNsNL»Ki':rk in den ouderdom van ruim jaar. 11015 •Uit aller naam: Fr. BURCHARDUS <r. p. WEIJDEtfj: Capueijner Klooster Udonhoufc. Bqdegrayex, 5 Juli 1928. Geen Bloemen. Dagelijks aanvoer vanSchot- sche Muisjes /exstra lekker) tevens prima. Duin- en Zand- aardappcldn en Malta's (springs), Concurreercnde prijzen* Neemf proef. Aardappelen!), v. KLINKEN, Vrouwensteeg 8. Tel. 34. INDIË ^X^inpven ontvingen wjj de niouwe fylisoho Rftrfum „Papandojan", iinden pr|jé van 0.50, f 1.75 en I' V— per flacon. Komt U oven kijk\n. llelentrl uimbovelond Kiippcrjj TKGE^/AAHjOudoHingpl 11023b s-fi

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3