kerknieuws. Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" WOENSDAG 4 JULI 1928 het vierde eeuwfeest der capucijnen. Een schrijven van Z. H. den Paus. De Hoogeerwaarde Pater-Generaal der Hinderbroeders-Capucijnen mocht van Z. H den Paus een schrijven ontvangen bij gelegenheid van het vierde eeuwfeest der orde. Z.H. herdenkt den oorsprong der orde, ontstaan uit den ijver om den H. Vader Franciscus meer van nabij te volgen. Zoo dat aan den grooten boom der Minder broedersorde een nieuwe loot kwam, clie uitgroeide tot een boom en wijd en zijd zijn takken verspreidde. Z.H. herdenkt de wonderbare verbrei ding der orde in Italië, Frankrijk, Duitsch- land en andere landen van Europa, niet alleen met de bedoeling om elkaar tot deugd aan te sporen, maar ook, door liefde aangespoord, geestelijke hulp te brengen aan hen, die in doodsgevaar waren, en aan allen door him predikatie, de Katholieke leer op populaire wijze te prediken. „De geschiedenis leert hoe grooten ijver de Broeders aan den dag hebben gelegd in ziekenhuizen, gevangenissen en bij openbare rampen, om dat werk te volbren gen. O.a. willen we hier wijzen op de vree- selijke pest, die tweemaal in Milaan woedde; in 1576, ten tijde van Carolus ■Borromaeus en in 1630; te Marseille in 1720, waarbij de Capucijnen de doodelijk- ïieken ter hulp zijn gekomen en niet wei nigen als slachtoffers van liefde bezwe ken". De Paus herinnert aan hun werk tijdens de oorlogen tegen de Turken, „maar nog meer hebben ze zich toegelegd op de pre diking van het Woord Gods en de bekee- ring der ketters, naar de inzichten van het Concilie van Trente; op het instellen van het veertig-uren-gebed en de Broeder schap van 't H. Lijden in vele plaatsen. Overal hielden ze volksmissies, waarbij de H. Joseph van Leonissa en de Zalige Di- dacus van Codix uitblonken en al de pre dikanten uit die orde behandelden op wel sprekende wijze, zooals de regel van St. Franciscus voorschrijft, ondeugden en deugden, straf en glorie, tot nut en stich ting des volks." Z. H. herdenkt hun missie-arbeid, waar in de H. Fidelis van Sigmaringen voorging als martelaar en vooral roemt Hij ook den beroemden grooten missionaris Kardinaal Massaja. „Uit hetgeen we zoo heel beknopt aan halen blijkt duidelijk, hoe groot de ver diensten zijn van die orde en daarom is het niet te verwonderen dat Onze Voorgan gers, als de gelegenheid zich voordeed, hun welwillendheid en genegenheid jegens de Orde toonden. Ook wij, niet minder dan zij, beminnen u met een vaderlijke liefde en danken met u God voor het goede door u gedaan. Wij wenschen u ten zeerste geluk, en hopen, vooral, dat uit de herdenking van dit eeuwfeest gij nieuwe kracht zult put ten, om ongerept in de toekomst het ka rakter uwer Orde te bewaren, namelijk 'n strenge navolging van Vader Franciscus" de genezing van mej. sophie heusschen. Een beschrijving in de „Journal de la Grotte de Lourdes*. Wij treffen in de „Journal de la Grotte de Lourdes" een beschrijving aan over de wonderbare genezing te Lourdes van mej. Sophie Heusschen uit Maastricht, die leed aan ankylose en tuberculose, waaraan wij het volgende ontleenen: Mej. Sophie Heusschen is veertig jaar oud en geboortig uit Maastricht. Zij is 6en teere, ziekelijke verschijning. In den avond van 20 Juni kwam zij te Lourdes aan. Zij had toen hevige hoofdpijn. De zieke lag op een brancard, haar toe stand was uiterst précair. Op 23 Juni, des morgens om 9 yur, werd zij in de piscine ondergedompeld. Het bad scheen haar zeer aangenaam te zijn en deed haar weldadig aan. In den namiddag, óp het oogenblik, d&t de processie begon te trekken, voelde zij, uitgestrekt op de brancard, hevige pij nen in den rechtervoet. Zij schreef deze toe aan de groote zomerwarmte. Aan haar verpleegster vroeg ze om haar de pantoffel uit te trekken. De pijnen echter breidden zich uit tot haar been en knie. Toen zij nu den Zegen met het Allerhei ligst Sacrament had ontvangen, bewoog zij plotseling zonder moeite haar been, strek te het uit en wierp het kussen, waar het op rustte, weg. Ze was verrast, doch zeide niets. Eerst bij het terugkeeren in het verblijf der zieken nam zij proeven, door haar been te buigen en uit te strekken. Ze vertelde toen aan dr. Ed. van der Heyden, wat er was voorgevallen. Deze zeide haar toen, dat ze op zou staan en aan den gemeenschappelijken maaltijd der zieken zoude delnemen. Zij deed zulks, at flink en wandelde daarna een eindje. Alle teekenen der oude ziekte waren geheel verdwenen. Ook was haar spijsverteering, waar zij vier jaar aan suk kelde. goed. Haar gang, die nog een wei nig afweek, werd normaal, haar bewegin gen werden vrij en soepel. Zij was geheel genezen. Op den vijf en twintigsten Juni ver scheen ze voor het Medisch bureau, dat de verdwijning constateerde van alle ziek teverschijnselen, welke het medisch rap port van dr. Strijkies uit Maastricht be vatte. Intusschen behoudt het Bureau der Me dische Constatatie zich de officieele uit spraak voor, totdat de volledige documen ten zijn ontvangen, waarin de blijvende genezing zal worden bevestigd. „Msbd." KAPELAAN W. F. BEMELMAN. t In „Maris Stella" te Scheveningen is gisteren in den ouderdom van 43 jaar na een langdurige ziekte overleden, de wel- eerw. heer Wilhelmus Franciscus Hemel man, die sedert 1927 assistent was aan de kerk van de H. Antonius Abt aan den Ouden Scheven? ngschcn weg. Kapelaan Be mei man werd 16 Juli 1885 te Voorhout geboren en heeft aanvan kelijk zijn langere studies gemaakt bij de Eerw. Paters Norbertijnen in de abdij Berne bij Heeswijk, waar hij gold als een der begaafdste studenten. Vandaar kwam hij in een hoogere klas op het seminaiie Hageveld. Na zijn theologische studies op het groot seminarie Warmond te heb ben voltooid, werd hij 15 Augustus 1912 priester gewijd. Kort daarna werd hij be noemd tot kapelaan te Zoeterwoude. Ver volgens was hij achtereenvolgens kapelaan der St.-Jozefkerk en van de parochiekerk H. Joan de Deo te Haarlem en daarna van de H. Hippolytus-kerk te Delft, van waar hij in 1927 naar de parochie van den H. Antonius en Abt te Scheveningen werd overgeplaatst. Kapelaan Bemelman was reeds eenigen tijd lijdende aan nier-vergiftiging en had het voornemen opgevat om een bede vaart te maken naar Lourdes, om daar aan de H. Maagd genezing van zijn kwaal te vragen. Voor hij dit plan ten uitvoer kon bren- geiij heeft de dood hem echter reeds ver rast. Velen zullen den vromen, ijverigen pries ter in hunne gebeden herdenken. Hedenavond te 7 uur zullen in de kerk van de H. Bartholomeus te Voorhout de plechtige Metten worden gezongen. Mor genochtend om 9.30 uur de Lauden en waarna om 10 uur de plechtige uitvaart dienst zal worden opgedragen. De begrafenis zal plaats hebben op het R.-K. Kerkhof te Voorhout. Naar de Missie. Op 19 Juli a.s. zullen uit het Moederhuis van de E.E. Z.Z. Ursulinen te Bergen (N.-H.) met de boot Général Duchesne naar de Missie vertrekken de Eerwaarde Zusters: Zuster Maria Clementina (mej. A. v. d. Ancker uit Bovenkerk), Zuster Ma ria Prisca (mej. J. v. d. Peel uit Heiloo), Zuster Maria Faustina (mej. M. Admiraal uit Heiloo), Zuster Maria Oda (mej. C. Ivnijn uit Venhuizen), Zuster Maria Rafel (mej. J. de Kuyer uit N i e u w v e e n). ONGELUKKEN. Onder een auto geraakt. Het 6-jarig zoentje van W. P. te Lim- men is eergisteren onder een auto geraakt. Hij brak beide beenen. Van het dak gevallen. Gistermiddag was de timmerman H. op het dak van de aanbouw zijnde fabriek van de Enka te Arnhem aan het werk. De man gleed plotseling uit en zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Kind verbrand. Tijdens afwezigheid van de ouders in een woning aan de Handelstraat te Arnhem hebben kinderen met lucifers gespeeld, met het gevolg, dat een wieg, waarin een kind van twee-en-een-halve maand lag, in brand geraakte. Hoewel dadelijk alles werd gedaan om de vlammen te dooven bekwam de kleine zoodanige brandwonden dat het na korten tijd in het ziekenhuis, waar het was opgenomen, is overleden. In een pindanootje gestikt. Het tweejarig kindje H. D. te Hooge- zand is, doordat het zich in een pinda nootje verslikte, gestikt. Aan de gevolgen overleden. In het Academisch Ziekenhuis te Gro ningen is overleden mej. S. uit Hooge- zand, wier kleeren bij het lappen van spi ritus in brand zijn geraakt, waardoor zij ernstige brandwonden nad bekomen. Een dagje uit. Een Amsterdamsche familie ging Zon dag een pleizierreisje maken naar het Gooi. De tocht werd ondernomen per rijtuig. De tand des tijds had evenwel met bui tengewoon veel volharding geknaagd aan dit vehikel, en het gevolg was, dat het ver voermiddel in Laren als een kaartenhuis ineenzakte. Niet alleen werd de tocht al dus wreed verstoord, maar een der inzit tende dames, brak een arm. In hot St. Jansziekenhuis werd zij verbonden. Per autobus werd de terugtocht naar Amster dam aanvaard. Dolle hond. Maandagavond werd iii de 1ste Weimar- straat te 's Gravenhage een hond, welke aan een koord geleid werd, plotseling met hondsdolheid geslagen. Het beest wist zich los te rukken en rende de straat over. Een dame werd aangevlogen en bekwam een beet in het gelaat. Daar een voorbijgang ster werd zij naar een nabijzijnde apotheek geleid, om de wonde te laten uitwasschen. Daar in dergelijke gevallen de wonde moot worden uitgebrand, is de dame naar een dokter verwezen. Bloeddorstige honden. De landbouwer L. van Geesteren vond 's morgens een vijftigtal kippen in het hok verscheurd liggen. Bij onderzoek bleek de dader te zijn een hond van een anderen landbouwer. Het dier werd afgemaakt, ter wijl de eigenaar van den hond de schade aan den eigenaar van de kippen ver goedde. Van den landbouwer Z. te Delft zijn op zijn erf een zeventiental-konijnea, ver moedelijk door honden doodgebeten. Brand. In Opeinde (Friesland) is de dubbele be woning bewoond door de gezinnen H. de Boer en H. Hennika een prooi der vlam men geworden. Vermoedelijk ontstaan door de petroleumlamp van de z.g. kunstmoeder Een geit en 90 kippen kwamen in de vlam men om. Verzekering dekt de schade. Een smokkelauto tegen een boom. Een smokkelauto reed tusschen Aken Vaals met een groote vaart tegen een boom bij het passeeren van een voertuig. De drie smokkelaar* werden ernstig ver- UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Donderdag 5 Juli. Hilversum, 1060 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Groeneveld. i.007.15 Dinermuziek door het Trio Verhey. 7.15—7.45 Lezing over de ATV.R.O.-rei- zen door L. M. Zwijndrecht. .00 Operette-avond. „De Graaf van Luxemburg", operette in 3 bedrijven van Franz Léhar. Renée, Graaf v. Luxemburg: Jules Moes. Borst Basil Basilowitsch: Jan Grootveld. Angèle Didier, zangeres v. d. opera Parijs: Hélène Cals. Juliette Ver mont: Betty v. d. Bosch-Sclimidt. Armand Brissard, kunstschilder: Herre de Vos. Gravin Stasa Kokosow: Parolowitsèh, Russ. Gezantschapsraa-dJan Jansen. Pe- logrin. Hoofdambtenaar v. d. Burg. Stand: Iw. Monasch. Mantschikoff, Nota ris: J. Stroomenbergh. Muzik. leiding: J. J. v. Amerom. Algeh. voorber.: Chris de Vos. 10.15 Persber. Huizen, 340,9 M. Na 6 uur 1870 M (Uitsluitend N.C.R.V.-uitzendingen). 12.30—1.45 Concert. 5.307.00 Vooravondconcert. 7.007.30 Spr.: J. Gorter Kzn.: De fi- nantieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten. 7.30 Concert in de groote Kerk te Alk maar. 8.309.00 Spr. Dr. P. Jasperse: Onze houding ten opzichte van de vivisectie. 9.00 Concert. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert (alt, tenor, pianoduo). 1.20—2.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Vesper in de "Westminster Abbey. 4.05 Vogel-causerie. 4.20 Concert-orgel-bespeling. 4.50 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Landbouwber. 6.40 Muziek. 6.50 Niewsber. 7.05 Lezing: Voor padvinders. 7.20 Muziek-causerie. 7.35 Pianomuziek van Bach. 7.45 Lezing: Animals and disease. 8.05 L. Manucci: viool. 8.20 Chariot's uurtje. Vroolijke muziek en zang. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing: The way of the world. 9.30 Nieuwsber. 9.55 „Turandot", 2de acte van de opera. 10.4012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 10.5011.00 Gramofoonmuziek. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconcert. 8.5011.20 Orkestconcert en radio-too- neel. Dansmuziek daarna. Langenberg, 469 M. 1.252.50 Orkestconcert. 6.207.15 Orkestconcert. 8.30 Rococo-concert door het Werag- orkest. 9.20 „Ninon van Lenclos", drama in 1 acte van Hardt. Daarna tot 12.20 Dansmu ziek. Z e e s e n, 1250 M. 3.205.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.20—8.05 Lezingen. 8.30 „Das süsso Madel'operette in 3 ac- ten van Reinhardt. 10.50—12.50 Dans. Hamburg, 395 M. 4.35 Liederen en aria's, zang met piano- begel. 5.20 Orkestconcert. 8.35 Drie plat-Duitsche 1-acters. Vervol gens tot 11.20 Radiocabaret. Brussel, 509 M. 5.206.20 Trio-concert (piano, viool, cello). 6.55 Orkestconcert. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.5010.35 Concert in het Casino te Spa. K. R. 0.-C0NGRES. Per radio is reeds veel gesproken over het K. R. O.-Congres, dat op 15 Juli te Den Bosch zal worden gehouden. Eerst zijn de deelnemers in de gelegenheid, derv Maria- omgang te zien trekken; daarna wordt een groote vergadering gehouden, die niet lang zal duren, om dan tenslotte gezame- lijk den stillen omgang te maken. Hoewel reeds per radio veel inlichtin gen zijn gegeven, blijkt het toch, dat er nog velen zijn, die iets omtrent dit congres willen weten. Daarom zij hier vermeld, dat des morgens om 11.45 gelegenheid is voor de deelnemers aan het Congres, die voor zien zijn van het insigne, de H. Mis bij Ie wonen in de Kathedraal van St. Jan. Men kan zich tot uiterlijk 5 Juli voor dit con gres opgeven. Er zal voor worden gezorgd, dat de deelnemers een gereserveerde plaats hebben tijdens het voorbijtrekken van den Omgang. Wie op 15 Juli naar Den Bosch wil ko men, en Omgang en Congres wil meema ken, geve zich dus tijdig op aan het adres:' Jan de La Barlaan 3, Den Bosch. wond, de auto werd versplinterd en de smokkelwaar, een groote hoeveelheid kof fie, werd in beslag genomen. Een stelende Rijkstelegrafist. Te Zwolle is gearre^eerd de Rijkstele grafist II. L. C., wegens verduistering van gelden, toebehoorende aan het telefoon kantoor. C. berekende n.l. den prijs der te legrammen volgens het juiste tarief, maar wist bij het overseinen van twee woorden één te maken en verantwoordde dan tel kens vijf cent minder in de kas en in de boeken. Hij heeft het misdrijf bekend en is ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. De grootte van het verduisterde bedrag is nog niet bekend. Het is vermoedelijk zeer gering. Onvoorzichtigheidsgevolgcn. Bij i nals weid e»n:.gen tijd geleden een jongen door een speelmakker op het hoofd geslagen. Tengevolge van doze onvoorzich tige toegediende slag is de knaap inmid dels overleden. Door de justitie ie Aken is een onderzoek ingesteld, dat thans is ovorgenomen door de Maast rich tsche jus titie aangozien de dader Nederlanders is en hic/ te lande verblijf houdt. ONGELUKKEN. VULCANISCHE ERUPTIE OP DE PHILIPPIJNEN. Stadje en eenige dorpen verwoest. Paniek onder de bevolking. Uit Manilla (Philippijnen) wordt gemeld: Het stadje Libog in de provincie Albay, een plaats met 7000 inwoners, is vrijwel geheel vernield door de lava uit den vulkaan Mayon Voorts zijn eenige dorpen verwoest. Duizen den hebben de vlucht genomen uit do dorp jes aan den voet van den berg. De kerken zijn gevuld met biddende menigten. Auto in een openlucht-bioscoop. 2 dooden, 22 gewonden. Een ernstig auto-ongeluk heeft Maan dagavond te Epinay sur Seine plaats ge had. Een reizende bioscoop gaf onder den blooten hemel een voorstelling, die door een vrij talrijk publiek werd bijgewoond. Plotseling kwam uit een zijstraat een auto te voorschijn, waarvan de chauffeur we gens de duisternis de menigte niet tijdig be merkte, zoodat hij op haar inreed. Twee personen werden gedood en 22 ge wond, van wie enkele levensgevaarlijk. De politie kon den chauffeur slechts met moeite tegen de woedende menigte be schermen. feuilleton. DE KLEEREN EN DE MAN Naar het Engelsch van MABEL LODER STEARNS. (Nadruk verboden). 1) Clevering ging nog eens het kleine eilandje waarop zij na den schipbreuk wa ren terechtgekomen, verkennen. Hij bleef zoo lang weg dat Mr. Deane ongerust werd Maar eindelijk zag hij zijn mede-schipbreu keling haastig aan komen loopen. -Het scheen den man, in zijn met zoutwater doorweekt vest, het overschot van zijn geestelijk ambtscostuum, toe, dat Cleve ring zenuwachtig en opgewonden was. Is er een boot in 't zicht 1 vroeg hij hoopvol. Geen spoor te bekennen, antwoordde Clevering. En een heksenwerk om over die duinen heen te klimmenIk zou het Kiaar niet probeeren, als ik U was, met dien verstuikten enkel van U. Ik denk er ook niet aan, antwoordde Mr. Deane grimmig. Neen, Miss Brad- aw en ik geloof u wel. U verlangt im- Kiers er even hard naar om hier vandaan te komen als wij Het meisje, de derde van het schip breukelingen-trio, scheen niet te luisteren. zei geen woord en bleef maar met fcroote oogen, de handen in haar schoot gevouwen, naar de wreede witte branding kijken, die langzaam hooger opkroop als een hongerig beest dat op zijn prooi loert. Clevering ging op het zand naast haar zitten. Is er geen boop meer op redding? vroeg ze eindelijk. Ik ben bang van niet. Alleen bij hevi- gen mist is er kans dat er een schip bij deze zandbank komt. Hoeveel tijd hebben we nog? Hoogstens een uur. De vloed komt snel op; als die op zijn hoogst is, ligt het eiland diep onder water; dan is er geen eiland meer. Het meisje rilde. Het is ontzettend om zoo te moeten sterven, met geen enkele kans op red ding, zei ze huiverend. Om tot de ont dekking te moeten komen dat onze schijn bare redding alleen maar een uitstel van executie was! Waarom zijn we niet met de anderen verdronken? Dat zou veel mia- der erg geweest zijn! We moeten ons lot moedig onder de oogen zien, zei Clevering dapper. Lilian geef dit laatste uur aan mij. Aan jou geven? Hoe bedoel je dat? vroeg het meisje verwonderd. Ik zou graag willen dat je met mij trouwde. Trouwen? Hier? Nu? Haar verbazing deed haar een-moment haar hachelijke po sitie vergeten. Ja. Het zou mij zoo'n groote troost geven als ik sterf in het besef, dat jij mijn vrouw bent. Maar waarom? Ik begrijp je niet, zei het meisje. Ik houd niet van je, dat weet je wel. Waarom wil je dan in vredesnaam dat we trouwen? nu alles toch direct voorbij zal zijn. Omdat het voor mij zoo'n heerlijk idee zal zijn, als ik weet, dat jij mijn naam draagt; al is het maar voor een uur. Meer vraag ik je niet, voegde hij er haastig aan toe; zelfs zal ik je geen kus geven, als je het niet wenscht. Dat wensch ik zeker niet, antwoord de het meisje gedecideerd. Maar boven dien, er is zooveel om in dit laatste uur aan te denken, zooveel om berouw over te hebben. Ik wil me ook heelemaal niet in je gedachten dringen, beloofde Clevering. Ik zal je niet storenalleen, laat me dichtbij je mogen zijn in het gelukzalig besef dat jij mijn vrouw bent. Het meisje was zoo overrompeld, dat zij niet wist wat zij zeggen moest. Ze had het gevoel dat er een element van egoïsnje, bijna van lafheid in het aandringen van den man was, alsof hij bescherming zocht in plaats van bescherming te geven. Toch mocht ze hem wel lijden en ze was graag in zijn gezelschap geweest op haar zeereis. Hij had al dadelijk laten merken dat zij hem niet onverschillig was, maar toen hij haar zijn liefde verklaard had, had zij hem gezegd dat het haar onmogelijk was, die te beantwoorden. Maar ze had hem niet ver teld, dat de eenige man, dien ze deze wel geven wilde, er nooit om gevraagd had. Wat moest ze nu doen? Had zij het reoht hem dit verzoek te weigeren, dat zooveel voor hem scheen te beteekenen? Het was haar alsof zij het laatste verzoek van een stervende afwees. Het is maar voor zoo'n kort poosje, pleitte Clevering. Het kan voor jou toch geen verschil maken voor mij be- teekent het alles. Kun je me dit enkele uur van geluk niet geven? Het meisje zweeg een oogenblik, toen keerde zij haar wit, strak gezichtje naar hem toe en zei langzaam: Als dat, wat je vraagt, alles is en het zooveel voor jou beteekent, dan zal ik het doen. Clevering greep haar hand. Nu kan ik rustig den dood in de oogen zien! Dominé Deane voldeed aan het verzoek van zijn tijdelijke mede-bewoners van de fatale zandbank, en verrichtte de ceremo nie, zoo goed en zoo kwaad als het ging met zijn verstuikte enkel en in deze voor een trouwplechtigheid weinig geëigende omgeving. Het meisje en de man moesten op het natte zand knielen, maar tot Li lian's onuitsprekelijke opluchting duurde de huwelijksvoltrekking maar een paar minuten. Met een triumfantelijk gezicht keek Cle vering haar aan. Mijn vrouw! juichte hij. Er was iets bruusks in zijn toon, dat het meisje ontstemde. Ze had dezen man niet lief; ze huiverde bij de gedachte alleen om een liefkozing van hem te krijgen, maar de volkomen afwezigheid van alle teederheid, van eenig dieper gevoel in zijn stem, op dit oogenblik, verraste haar onaangenaam en stuitte haar af. Met een ruk keerde zij zich om. Ik wil graag een poosje alleen zijn, zei ze koud. Zooals je wilt, antwoordde Clevering gewillig. In dien tijd zal ik eens kijken hoever het water al is. Lilian ging op het zand zitten. Waarom had ze zoo'n afschuw van wat ze gedaan had, waarom dwaalden haar gedachten steeds naar dien eenen, dien zij zoo graag wilde vergeten aan wien ze haar liefde zoo graag gegeven had en dit blijkbaar zoo weinig om haar gaf, dat hij haar niet eens goede reis gewenscht had? Naast haar stond de predikant, hij staarde apathisch voor zich uit. Zij vroeg zich af waarover hij nu dacht en of den dood voor hem den geestelijke ook zijn verschrikking had. Mét zijn ambtsge waad dat hij in het water uitgetrokken had. scheen zijn geestelijke waardigheid van hem afgevallen te zijn, vond Lilian. Zij bad hem niet vaak gesproken aan boord: hij had zich altijd erg apart gehouden. Ze stak do handen in de zakken van haar regenmantel, die ze haastig over haar dunne japon aangetrokken had, toen het eerste waarschuwingssein aan boord gege ven was. Het was de eerste keer geweest dat zij de jas aan had, nadat zij op reis was gegaan. Haar vingers voelden opeens iets hards, brieven Plotseling schoot het haar te binnen, dat iemand die haar gegeven had, juist toen ze aan boord wilde gaan. Ze had ze in haar zak gestopt, en in de drukte van het vertrek vergeten. Zou er een bij zijn van. (Slct volgt)

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5