Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. De voorz. deelde mede, dat in de voor gaande vergadering een besluit was geno men de feestelijkheden uit te breiden. De heer Braver gelooft wel, dat de meeste i leden voor uitbreiden zijn. Een tweetal commissies zullen worden benoemd om de plannen verder uit te werken. Op voorstel van het bestuur werd de burgemeester tot eere-voorzitter benoemd. Bij de rondvraag gaf de heer Osnabrugge te kennen dat hij de gezellige winterbijeenkomst gaarne op andere wijze zag ingericht, als tot op he den. Het bestuur zal dat punt in overwe ging nemen. NIEUWKOOP. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente komt Woensdag, 4 Juli a. s., des voormiddags 10 uur, in openbare vergade ring bijeen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Inge komen stukken en mededeelingen. 2. Afre- i keningen met de besturen der bijzondere scholen over 1926. 3. Noodslacht-regeling voor het Meije-gedeelte onder deze ge meente. 4. Benoeming van een commissie voor het controleeren van do gemeente rekening over 1927. 5. Wijziging van de be- grooting over 1928. 6. Oninbaar verklaring schoolgelden. ZOETERWOUDE. i Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert aanstaanden Donderdagmorgen om kwart over negen zomertijd. De agen- da bevat de volgende punten: 1, Ingeko men stukken. 2. Voorstel inzake verbete- ring der Bruggestraat. 3. Behandeling van het verzoek van J. P. de Bruijn c.a., waar- i bij wordt gevraagd dat de gemeente zal y aanvaarden de garantie ten behoeve van de Stedelijke Lichtfabriek te Leiden voor het aansluiten van het electrisch net der 50 in aanbouw zijnde woningen aan den Yrouwenweg, met prae-advies en voorstel van B. en W. 4. Voorstel om bij de Kroon in beroep te gaan van het besluit van 1 Ged. Staten van Zuid-Holland, waarbij, met wijziging van het raadsbesluit van 17 'Augustus 1927, de vergoedingen werden i .vastgesteld', als bedoeld in art. 101, le lid, der L. O. Wet 1920 over de jaren 1922 t. m. 1924, voor do R. K. Parochiale Jongens- en Meisjesschool in de Zuidbuurt alhier. 5. Voorstel van B. en W. tot oninbaarver klaring van schoolgeld en hondenbelas ting. 6. Rondvraag. Personalia. Tot assistente aan de openbare lagere school alhier is toegela ten mej. H. R. O. H. Kruis, thans kwee- kelinge aan eene openbare lagere school te Leiden. De heer Ph. Boot alhier is door den j Commissaris der Koningin herbenoemd i als lid der Gezondheidscommissie te Al- i phen aan den Rijn. 1 ONGELUKKEN. TWEE MEISJES TE WATER EN VERDRONKEN. Uit het water van de Wijnhaven, nabij de Regentessebrug te Rotterdam, zijn gis teravond omstreeks zes uur twee meisjes i opgehaald, de 18-jarige M. v. d. Starre en '1 de 5-jarige O. v. d. Starre, thuis hoorend aan boord van het Rijnschip „Arigje" lig gende in de Wijnhaven. De twee lijken zijn opgehaald door den 28-jarigen C. v. d. V. schipper aan boord van het schip „Weeüwtje" en den 22-jarigen A. de B., I- schipper aan boord van het schip „Tha- R lia". Als vermoedelijke oorzaak van het ver drinken van deze twee meisjes wordt het navolgende opgegeven. Het oudste meisje had eenig waschgoed uit te spoelen en is vermoedelijk in de roeiboot gegaan met 1 medeneming van haar jonger zusje. Hoogst waarschijnlijk is de boot teruggedreven op het moment dat het oudste meisje haar zusje weer aan boord wilde zetten van het Rijnschip „Arigje" met het droevig ge volg, dat beide meisjes in het water zijn gevallen. Terstond na het ophalen was de Red dingsbrigade tegenwoordig om te trachten de levensgeesten nog op te wekken. De Sylvester-methode werd toegepast, echter zonde resultaat. Ook dr. v. d. Perk is nog met een geheel nieuw zuurstof-apparaat bezig geweest, het mocht echter niet ba ten en dr. v. d. Perk kon niet anders dan den dood constateeren. De lijken zijn voorloopig aan boord ge bracht. Er zal nog een nader onderzoek worden ingesteld. Onder de tram. Bejaarde dame zwaar gewond. Te Winschoten is gistornamiddag de bo jaar mevrouw Lammers onder de stoom tram Oldambt-Jekola geraakt. Beide voe ten werden de ongelukkige afgereden. Zij is in het zikenhuis opgenomen. Overreden en gedood. Zaterdag is op den hoek van de 1ste v. d. Boschstraat en Bezuidenhout te 'se-Gra- venhage een droevig ongeluk gebeurd. Een 6-jarig knaapje, R. S. genaamd, wonende in de Ter Nootstraat, stak de straat over zonder vooraf te hebben geke ken of de weg veilig was. Ten gevolge van deze onvoorzichtigheid werd de jongen door een auto overreden en zeer ernstig gewond. In deerniswekkenden toestand werd het ventje naar het ziekenhuis gebracht, waar hij korten tijd later is overleden. Den chauffeur van den auto zou naar het voorloopig politie-onderzoek heeft uit gemaakt geen schuld treffen. Botsing tusshcen autobussen. Gistermiddag is aan de Schans onder de gemeente Overschie een autobus uit de richting Rotterdam in botsing gekomen met een autobus uit tegenovergestelde richting. Beide bussen waren van den dienst RotterdamScheveningen. Het on geval geschiedde in een der bochten, de voorwielen raakten elkaar en de eerste bus draaide geheel om en kwam evenals de tweede bus links van den weg te staan De inzittenden kwamen er wonder boven wonder tamelijk goed af. Vier personen liepen lichte verwondingen op. De mate- rieele schade is belangrijk. Het ongeval is te wijten aan het niet genoeg uitwijken in de bocht. Een schaar In het oog. Een zoontje van den heer M. te Bcnne- kom kreeg bij het spelen een schaar in het oog. Het kind dat direct naar het zieken huis werd vervoerd zal waarschijnlijk het oog moeten missen. Ketel omgetrokken. Het 2l/s-jarig kind van P. van Huiten te Made trok een op de kachel staanden ketel kokend water om. Het bekwam le vensgevaarlijke brandwonden. Lisol Ingenomen. Te Winschoten heeft een klein kind een hoeveelheid lisol ingenomen. De toestand is zeer ernstig. De brand in „De Vijf" te Doetinchem. Een schade van ruim één millioen. Aangaande den brand in de Electromo- torenfabriek „de Vijf" te Doetinchem ver nemen we, dat de schade 1.1 millioen gul den bedraagt. De fabriek zal te Doetinchem gevestigd blijven en met spoed worden opgebouwd. Het goheele personeel is met het oprui- mingswerk begonnen. Branden. Te Gemert is de boerderij van A. van Dooren in de Groenendaal afgebrand. Een kindje van ongeveer twee 'jaar bekwam hevige brandwonden over het geheele arm- je, terwijl de oude vader v. Dooren wang en haren schroeide. Het huisraad ging ver loren. Alles was laag verzekerd. Gistermorgen brandde de manufactu renzaak van den heer Kors Kraaijenbrink te Oostvoorne tot den grond toe af. Ver zekering dekt de schade. Zeiljacht verbrand. Zondagmiddag is op de Zuiderzee circa 1000 M. buiten den Ketelmond het zeil jacht „Elbeg" van den heer P. G. N. te Amsterdam, die met zijn broer aan boord was, vermoedelijk door het omvallen van een melkkoker in brand geraakt. Het ge lukte den opvarenden terug te zeilen naar den kop van het Keteldiep waar zij nog be houden het schepje konden verlaten. Het vaartuig dreef daarna af en zonk op onge veer 500 M. afstand van den Ketelmond. Het scheepje was verzekerd. De beide op varenden zijn te voet naar Kampen ge gaan om vandaar de terugreis per trein naar Amsterdam te aanvaarden. Boschbrand. Met meldt uit Weert aan de „Msbd.": Zaterdagmiddag ontstond een groote boschbrand tusschen Sluis 16 der Zuid Willemsvaart en de Belgische grens. Direct werd een 40-tal werklieden door de Zinkfabriek beschikbaar gesteld om het blusschingswerk te verrichten. Zij INGEZONDEN MEDEDEELING. slaagden erin den brand te beperken tot een oppervlakte van circa 15 H.A. Het bijna hakbare hout heeft betrekke lijk weinig schade geleden. Het slechtere hout echter meer. Oorzaak onbekend. Het verbrande gedeelte was eigendom van de Sociétó Anonyme des Zinincs de la Campine te Budel en van den heer G. Schreurs te Weert. In drift met een mes gestoken. Zondagmiddag is in de bosschen onder Ede de zoon van H. aldaar door een mi litair met een mes in het hoofd gestoken, doordat de laatste zich driftig maakte, omdat hij met zijn meisje door eenige jon gens, onder wie H., werd lastig gevallen. Dr. Hanedoes en dr. Van 't Hooft acht ten overbrenging naar het ziekenhuis te Utrecht noodzakelijk, waarheen hij per Roode Kruis-auto vervoerd werd. De militair, zekere van de W. uit Wa- geningen bekende aan de politie den steek in drift toegebracht te hebben. Krassende schipper gepakt. Twee nachtwakers, die in de P. C. Hooftstraat te Amsterdam liepen, zagen, dat een onbekende man met de rechter hand een kras gaf op verschillende winkel ruiten. Ook hoorden- zij een snerpend ge luid. Zij haalden er twee surveilleerende agenten bij en deze brachten den man, een 24-jarige schipper naar het bureau Leid- scheplein. De man verklaarde, dat hij niet gekrast had, doch de nachtwakers zeggen, dat zij het niet mis kunnen hebben. In- tusschen is op vijf winkelruiten een kras geconstateerd. Weigering telefoon betaling. Te Standdaarbuiten is 'n actie gaande onder de aangeslotenen bij het rijkstele foonnet om over de afgeloopen maand het telefoon-abonnement niet te betalen op grond van het feit-, dat van de telefoon ONGELUKKEN. ROUW IN DE L0IRE-MIJNSTREEK. Een justitieel onderzoek. Kardinaal Maurin te Roche la Molière. Uit een Parijschen brief in de „Msbd." knippen wij het volgende: De verschrikkelijke ramp, die Zaterdag ochtend heeft plaats gehad in de mijn Combes te Roche-la-Molière, op drie uur afstand van St. Etienne, heeft de geheele mijnstreek van de Loire in rouw gedom peld. Sinds 1912 toen een mijngasontploffing twintig slachtoffers maakte, had het Loire-bekken geen ernstige ramp te be treuren. Wat de oorzaken van de ramp betreft, het volgende: De kolenlaag, waarin gewerkt werd, ligt op 330 meter diepte, met een tusschenver- diening op 220 meter. Op den post waar Zaterdagochtend om 6 uur het onheil plaats had, werkten 160 man en daar was niets bijzonders waarge nomen, totdat de surveillant „slechte lucht" meldde. Direct werden de ingenieurs gewaar schuwd en werd de waterleiding gereed gemaakt, om in geval van brand het be dreigde gebied'te besnroeien. De beide werklieden, die bemerkten waar de brand woedde, moesten plotseling de wiik ne men, omdat een sterke stroom lucht en rook met geweld door de transen blies. Daar alarm was gemaakt, bevond zich niemand in bet brandend gedeelte. Men beproefde de buis met onder hoo- gen druk staande lucht af te sluiten. Om kwart over 8, terwijl de 100 miïn- kers van een naastgelegen schacht-, die niet den minsten hinder hadden onder vonden, aan het werk waren gebleven, vloeiden plotseling de verbruikte lucht en de gassen en tevens een dikke rook terug naar de gang van luchtverversching cn dit veroorzaakte de catastrophe. Men wist de reeds aangetaste werklie den terug to voeren en ze bij- te brengén, maar om 8 uur 20 had een nieuwe instor ting met buisbreking plaats en vielen ook de redders een voor een. Gelukkig herstelde de normale luchtcon- centratie zich na een kwartier en kon het reddingswerk worden voortgezet, waarbij de ingenieurs Jean Denis en Matharon en een Marokkaan zich bijzonder hebben on derscheiden. De meeste werklieden, die men in het zijkwartier eerst als gered mocht beschou wen, kwamen bij den tweeden terugkeer van den verstiklcenden stroom om. De reddingsploegen, die direct gealar meerd waren en spoedig in de mijn daal den konden de bedwelmden ovornemen van de ingenieurs, die zonder gasmaskers de ongelukkigen uit hun hachelijke posi tie sleepten. Dertig werklieden konden zich zelf red den, ze werden in de klinieken weer tot bewustzijn gebracht. Bij de eerste afgedaalde reddingsbriga des bevonden zich de pastoors van Beau- lieu, abbé Journal en een aalmoezenier van de Poolsche werklieden, dr. Gon- thier, de directeur van de mijn Pcrrin Pel- letier en de chef ingenieur Joseph Denis, die allen met de grootste zelfverlooche ning en heldhaftigheid het reddingswerk ondernamen. Niettemin konden 41 werklieden uit het ingestorte deel en 7 uit hooger gelegen gangen niet meef worden bijgebracht. Een aantal der in het hospitaal zich bevin dende aangetasten, zijn ernstig vergiftigd. De lijken werden alle geborgen in de vereenigingszaal van het tuindorp van de arbeiders, alwaar zich begrijpelijk den ge- heelen dag hartverscheurende tooneelen afspeelden. Minister Tardieu, die onmiddellijk was overgekomen is in de mijn afgedaald en heeft zich op de hoogte kunnen stellen, dat alle veiligheidsmaatregelen genomen waren en dat ook de reddingsploegen nor maal gewerkt hadden. De oorzaak moet gezocht worden, aangezien hot uitgebro ken brandje niet veel beteekende, in het doorbreken van de buis, die de vcrsche lucht onder druk aanvoert. Daardoor is het vuur niet alleen aangewakkerd ge weest, doch is ook de afvoer der bedorven lucht, der gassen en van den rook onder broken. Het is daarbij zeer merkwaardig dat alle werklieden in de schacht, nabij den vuurhaard, geen letsel hebben ondervon den, doch dat juist zijn aangetast de ploe gen op geruimen afstand. Velen der omgekomenen hadden hun gezin. Een was vader van 10 kinderen en was juist voorgedragen van den prijs Cog- nac-Jay. Er zijn in het geheel 57 kinderen beneden de 13 jaar, die hun vader en broodwinner verliezen. Kardinaal Maurin, die in den middag de ramp vernam, is direct naar St. Etienne gegaan en vandaar per auto naar de plaats van de ramp. De feestzaal, waar de lijken zich bevinden, werd onmiddellijk in rouwkapel veranderd. Een altaar was aan het hoofdeinde geplaatst waaraan veel kaarsen waren ontstoken. De acht en veertig lijkkisten vormden daarvoor een groot vierkant. Een priester hield bid dend de wacht. De kardinaal knielde bij do slachtoffers neer, om te bidden en na hun stoffelijk overschot gezegend te hebben, vertrok Z. Em. naar de diep getroffen families om troostwoorden te spreken. Ook minister Tardieu legde diep onder den indruk dien weg af, terwijl van heinde en verre de menigte kwam, doch van de ramp niets kon bemerken, dan de diepe verslagenheid van de mijnwerkers-fami lies, wijl alles zich in een paar uur tijds had afgespeeld. Het reddingswerk is vooral zoo moeilijk geweest, omdat de door het kolengas be reikte werklieden weldra buiten alle weer standsvermogen waren. De ingenieur Ma- theron vond zoo acht mijnwerkers bijeen in een hoek waar zij zich hadden laten neervallen, om den dood te wachten. Zij konden nog gered worden en de twee het ergste aangetasten hunner zijn nog in het hospitaal. De toegesnelde ingenieurs en de des kundigen, die den minister vergezelden in de mijn, lnfnnen zich van het onheil nog geen rekenschap geven en zijn overtuigd, dat zij voor een fenomeen van luchtcircu- latie staan, dat ernstig onderzocht moet worden. Tot twee keer toe is de verstikkende gassenstroom teruggeslagen in breede gangen, die normalen afvoer moesten be werken. Ontploffingen hebben zich niet voorgedaan en technisch was de mijncon- structie en outilleering goed in orde. De minister heeft een onderzoek gelast dat, om des te ingrijpender te doen zijn, justitieel zal gevoerd worden. Weder een petroleumbrand in Roemenië. Drie dooden; twee zwaar gewonden. In het petroleum-gebied van Centraal- Roemenië, waar drie maanden geleden een groote brand heeft gewoed, welke eerst onlangs kon worden gebluscht, is Zaterdag wederom brand ontstaan, in één bron, wel ke brand spoedig naar alle naburige bron nen oversloeg. Drie personen kwamen in de vlammen omtwee anderen werden zwaar gewond. Onmiddellijk werden troe pen en brandweer uit de geheele omgeving gealarmeerd, om aan de blusschingswerk- zaamheden deel te nemen. Brand in de petroleumhaven te Marseille. Zondagavond is te Marseille brand uit gebroken aan boord van het in de petro leumhaven liggende stoomschip „Ville de Dames", waardoor de haventerreinen waar veel ontplofbare stoffen opgeslagen zijn, gevaar loopen. Mochten de pogingen om het vuur te blusschen, niet spoedig succes hebbc&. dan wil men het brandende schip laten zinken. Een vuurwerkontploffing. Uit New York wordt gemeld: Een ze ventienjarige jongen had voor Onafhanke lijkheidsdag een aantal stukken vuurwerk gemaakt, die hij onder zijn bed bewaarde. Het vuurwerk vatte echter vlam en ont plofte en vernielde de woning. Een aantal personen werden zwaar gewond. De jon gen zelf liep een sohedelbreuk op. Ernstig auto-ongeval. Een ernstig auto-ongeval heeft Zon dag te Kaschau plaats gehad. Een auto, in welke zich deelnemers bevonden voor de auto-rennen te Kaschau, overreed op de markt aldaar een koopvrouw, die op slag gedood werd. De chauffeur, die zijn bezinning verloor, gaf vol gas en reed te gen een marktstand. Twee vrouwen wer den hierdoor zoo ernstig gewond, dat zij bij aankomst in het ziekenhuis bleken te zijn overleden. Verder werden nog vier vrouwen ernstig gewond. INBRAAK IN EEN KERK. Een heiiigschennende diefstal. In de kloosterkerk der paters Oblaten te Mariënberg gem. Palenberg, vlak bij de Nederlandsche grens, nabij Rimburg, is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een heiiigschennende diefstal gepleegd. De in brekers kwamen door een venster in de sa cristie, die grondig onderzocht werd. Hier vergrepen zich de onverlaten aan een ci borie, die in stukken werd teruggevonden. Het tabernakel werd opengebrokeneen gedeelte der H. Hosties is gestolen. Ver der forceerden de dieven de offerblokken en namen het aanwezige geld mee, even als eenige flesschen miswijn. Deze heiiigschennende diefstal heeft, in verren omtict nnfrnprinty verwekt-— De politie van Scherpenseel leidt het on derzoek. De kloosterkerk in Mariënberg, is den laatsten tijd herhaaldelijk door die ven bezicht. De Landru van Marseille. De Fransohe bladen komen nu met tal van bijzonderheden over Rei, Gaillard, Prat of hoe hij ook heeten mag den „Landru uit Marseille", die wel gearres teerd is, maar over zijn doen en laten niets wil loslaten. Toch is de politie, vooral door de hulp van Gaillards ex-verloofden, er achter ge komen, hoe hij meestal te werk giDg. Hij plaatste huwelijks-advertenties, waarin hij zichzelf een rentenier van 58 jaar noemde, met een aangenaam uiterlijk, die met meisje of weduwe tusschen 40 en 45 jaar, met een klein kapitaal, wilde trouwen. Het aantal antwoorden dat hij kreeg was steeds enorm grootbrieven van ruim vijfhonderd verschillende vrouwen, zijn in zijn villa te Marseille gevonden. Hetgeen hij zijn a.s. vrouw voorloog was steeds het zelfde en luidde ongeveer aldus: Ik heb een villa gekocht voor 80.000 francs. Ik zelf bezit slechts 50.000 fr. Wanneer gij mij do ontbrekende 30.000 francs bezorgt, zal ik de villa op uw naam zetten. Stemde de vrouw er in toe, dan werd geen notarieelo acte van deze schenking opgemaakt, slechts een onderhandsche, die hij nader hand kon vernietigen. Eenige dagen geleden werd in de „Villa des Eglantines", zooals men weet het lijk gevonden van Mile Eugénie Foce; deze was op een advertentie van Gaillard inge gaan. Een contract werd hier gevonden waarin bepaald was dat Mile Foce 16.000 francs zou storten voor den aankoop van de Ville des Eglantines en deze in eigen dom zou krijgen. Gaillard zou echter het vruchtgebruik er van genieten en verbond ben, hij geen tijd te verliezen had en tot Hector's groote vreugde liep hij naar de deur van zijn „laboratorium". Hij scheen van plan zijn valsche papieren in veilig heid te brengen voor hij de plaats verliet, waar de grond nu wat al te warm was ge worden. Hector merkte ook op, dat hij onder zijn eenen arm een pak met kleeren had. Het raadsel van Bessies verdwenen garde robe was opgehelderd 1 In den nacht van haar verdwijning had Mapleton haar bast geplunderd en haar Zondagsche kleeren meegenomen. Het zien hiervan stelde Yeldham heel dankbaar, dat het meisje tenminste uit Mapleton's klauwen was gered. Het feit dat deze de kleeren had meegebracht be wees, dat hij de hoop nog niet had opge geven haar te bewegen of te dwingen om met hem mee te gaan. Wat zijn plan nen ten opzichte van hemzelf waren, daar over maakte Hector zich geen illusies. Op de een of andere wijze zou Mapleton trach ten hem te verhinderen de grot levend te ▼erlaten. Steeds vloekend, ontsloot Mapleton de deur en trad zijn werkkamer binnen. In zijn gejaagde angst deed hij iets dat hem noodlottig werd: hij liet den sleutel in het slot zitten l Voor hij nog de eerste lamp had aange stoken, was Hector naar de deur geslopen, had deze gesloten en den sleutel omge draaid. Ik heb je in de val, Mapleton! schreeuwe Hector. Een stilte volgdeen toen was het antwoord gekomen in den vorm van een donderend lawaai en een schok, die Hector gekneusd en half verdoofd naar den ande ren kant van de grot geslingerd. Toen John Budge en zijn arbeiders wa ren komen aanloopen, was hij weer vol doende bij bewustzijn en na korten tijd hadden ze hem uit het puin gewerkt. Mapleton's „opgraving^' was een veel minder eenvoudig „karwei", daar hij zich in het centrum van de ontploffing had be vonden. Toen men hem eindelijk had be reikt, was hij bijna stervende. Ze droegen hem naar de kamer van Lord Purbeck en hij bracht zijn laatste uren door met snoe ven op zijn misdaden. Uit zijn gebroken zinnen was het mogelijk de geschiedenis van al wat hij in do „Duivelskloof" had misdreven te reconstrueeren. Hij bekende dat hij Cassidy had doodgeschoten en pochte op de duizend valsche banknoten en effecten, die hij in zijn hol had gefabri ceerd. Hij had er een boosaardig genoegen in, dat de ontploffing een onderzoek ten gevolge zou hebben, dat tegelijk Lord Pur- beck's smokkelbedrijf aan het licht zou brengen. Ze vonden het niet noodig hem zijn laatste illusie te ontnemen door hem te vertollen dat de heele smokkelondcrne- ming binnen enkele uren vrijwillig zou worden opgeheven. Met op de lippen een betuiging van leedwezen dat Hector zijn lot niet deelde, stierf hij om acht uur des avonds. Intu8schen lag de „Mohawb" gemeerd aan de pier en den hcelen avond waren Budge en zijn mannen bezig het schip te lossen en de smokkelwaar in de holle mar merblokken te verladen. Om tien uur ver trok de laatste vracht. De mannen werden betaald en ontsla gen, de politie werd in kennis gesteld met de gevolgen van de ontdekking van het hol van den beruchten vervalscher en de Graaf Lady Madge en Hector vertrokken met elkaar den volgenden morgen naar Lon den, waar dienzelfden dag een verbaasd hoofdambtenar van het Ministerie van Financiën van een boodschappen-boy een chèque ontving ten bedrage van drie mil lioen pond, waarbij een kort briefje van Lord Purbeck gevoegd was met een made- deeling over de herkomst van het geld. Een gedetailleerd verslag bereikte de buitenwereld door de „Daily Lynx" den volgenden morgen een even groot succes voor Hector als voor zijn courant een dubbele triomf eigenlijk, daar hij het ge heim had ontdekt van Dempster Legrand, terwijl hij op verzoek van Lord Purbeck bezig was een onderzoek in te stellen in de steengroeven met het oog op dit ver slag." Deze laatste zin in het sensationeele ar tikel bracht op handige wijze de politieke tegenstanders tot zwijgen, die wellicht zou den kunnen beweren dat de restitutie van het groote bedrag alleen had plaats ge had naar aanleiding van de ontdekkingen van den „Lynx-redacteur". Zoo handig had Hector de heele zaak ingepikt, dat de Regeering uitgelachen werd en niet de excentrieke edelman, die zoo dapper een lans had gebroken voor de opheffing van een verkeerde en wat hij noemde, een mis dadige zuinigheid. Drie weken later, toen de voornaamste acteurs in dit drama weer -bijeen waren op de Abbey en juffrouw Campion, Madge, de Graai en Hactor Ka* fw-vo.*.*»* vmj een mooien zomeravond, zei de oude dame plotseling op haar meest sarcastischen toon: Het schijnt me toe, zwager, dat je nog grooter succes hebt als huwelijksmake laar dan als smokkelaar. We weten alle maal dat het met Hector en Madge hope loos mis is en nu heb ik vandaag weer gehoord dat John Budge voor goed van plan is zijn tenten op te slaan in Martha's huisje. En om de maat vol te maken zal de volgende Zondag de huwelijksafkondi- gin gworden gedaan van Bessie en Jem Carter. Lord Purbeck nam zijn sigaar uit zijn mond weg en keek de zuster van zijn over leden vrouw peinzend aan. Ja Drusilla, als er vroeger iemand geweest was, die een weinig romantiek in jouw leven had ge bracht, dan zou je nu niet Een gelukkige oude vrijster zijn, snauwde Tante Drusilla terug. EINDE.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6