UIT DE PERS. Land en Tuin bouw Rechtzaken. Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" DINSDAG 3 JULI 1928 OOK DAAR DE GELDMANNEN. De Volkskrant schrijft: Aan wie hebben wij de korte rokken, en in het algemeen de slechte mode te dan- kCTen slotte aan de geldmannen. Paul Poiret, de modekoning uit ParijS, heeft zijn misnoegen gelucht- over het feit, dat hij geen verandering in de mode kan brengen. Hij had, naar hij zei, een belang wekkende serie nieuwe modellen ontwor pen, maar de beheerders van zijn ven nootschap hadden daar niet aan gewild en ze belachelijk genoemd. Waarom? Wel, de geldmannen hebben met de korte rokken, zulke groote winsten behaald (ze gaan er immers zoo grif in, en in de ook door hen geëxploiteerde schouwburgen trekken de actrices met korte rokken voel publiek: het mes snijdt dus aan twee kan ten) dat zij den modekunstenaars eenvou dig 'verbieden, een anderen stijl te creëe- ren: de korte rok blijft dus. Is ergerlijker tirannie denkbaar? De geldmannen zijn, we geven het tae, in dit proces niet de eenige factor. Er is de bedorven smaak van bet menschdom, althans van een groot deel. Het schaamtegevoel is ook bij overigens christelijke menschen bedenkelijk afge stompt. In de hooge en hoogste kringen heeit men het décolleté al beoefend, toen men het voor den grooten hoop nog ongepast oordeelde. Voor de grillen der mode buigt men av te gedwee het hoofd, en heeft men op den ;weg van het onbetamelijke eenmaal den yoet gezet, dan holt men hem tot het einde toe af. Maar nu buigt een mode-koning zelf, daar, als hij en zijn collega's anders willen, de geldmannen komen en zeggen: het zal niet gebeuren. Wij verdienen het meest aan de korte rokken en dus zullen ze blijven. Aan zielen-nood en zielen-gevaar en fcielenmoord denken ze niet. De financiers hebben enkel oog voor het geld. Ib het ellendig, dat het kapitalisme ook de groote promotor moet zijn van de zede lijke ellende, die met golven en stroomen over den menschheid en de samenleving jvordt uitgestort? Het rampzalige geld, de duivelsche winzucht is niet alleen oorzaak van zoo- yeel stoffelijke ellende, maar stort de maatschappij ock in een poel van zede loosheid. De geld-hebzucht verleidt tot allerlei schurkenstreken: het proces van de Veen- dammer hypotheekbank heeft daar weer sprekende staaltjes van onthuld. En zoo hangt de wereld aan elkaar van bedrog en oplichterij, ter wille van het geld door menschen van naam en stand gepleegd, die, God betere het, op z'n tijd den mond vol hebben over de arbeids- schuwheid van den werkman. Nu deze nieuwe onthulling van den Pa- rijschen mode-koning er nog bij. Moet het geld dan alles wat het aan raakt besmetten en bederven? Moet om het geld de deugd eiken dag en elk uur worden belaagd en de jeugd van kindsbeen af in verleiding worden ge bracht? Laat wie tegen de slechte mode te velde trekt, ook den noodlottigen invloed der geldmannen niet vergeten! Stand van het fruit En de warmoezer ij gewassen. Het onderstaand overzicht betreffende den stand van het fruit en de warmoezerij gewassen op 25 Juni j.l. is, onder medewer king der rijkstuinbouwconsulenten, samen gesteld naar gegevens, verstrekt door do correspondenten van de directie van den Landbouw. Op verschillende plaatsen hebben de vruchtboomen in sterke mate door de nachtvorsten geleden, doch ook, waar dit niet het geval was, hebben zich niet veel vruchten gezet, mede doordat er ten ge volge van het slechte weer weinig insec- tenbezoek geweest is. Daarbij komt nog, dat hier en daar lui zen en rupsen in de appelboomen optre den en m Zeeland schurft voorkomt, het geen alles te zamen oorzaak is, dat de stand van de appelen vrij slecht genoemd moet worden. Vooral de vroeg bloeiende soorten hebben sterk geleden. De peren, die tot voor korten tijd zijn blijven ruien, staan er iets beter voor; de stand gaat echter matig tot vrij goed niet te boven. Staan de vroegere kersen nog matig tot vrij goed, de late soorten zijn nog sterker in de ontwikkeling geschaad; de stand is vrij slecht. De druiven die min of meer onafhanke lijk zijn van de weersgesteldheid, staan goed. Van de bessen hebben de roode en witte minrfcr van de. koude geleden dan de kruisbessen, terwijl de stand van de zwarte bessen algemeen zeer onbevredi gend is. In sommige streken zijn geheele takken afgevroren; de struiken zijn dan aan den grond opnieuw uitgeloopen. De komkommers hebben een rrij goe den stand; de tomaten staan goed tot vrij goed. Vroege aardappelen zijn korten tijd na het opkomen op meerdere plaatsen bevro ren; deze hebben zich echter algemeen goed hersteld, zoodat het gewas wel iets later is, doch de stand nog goed tot vrij goed genoemd kan worden. Van de aardbeien zijn het de vroege soorten, die de meeste vorstschade heb ben geleden; in de Bommelerwaard ging zelfs een groot deel van h^t gewas geheel verloren. Ook de late soorten hebben ten gevolge van het koude weer veelal slecht gezet. Op verschillende plaatsen treedt voorts vreterij op, hetgeen mede oorzaak is, dat de aardbeien slechts een matig tot vrij goed beschot zullen leveren. Samenvatting. De gemiddelde stand der verschillende gewassen kan worden aan geduid door de volgende cijfers. Bij de vaststelling dezer cijfers is rekening go- houden met den omvang der teelt in do verschillende deelen des lands, terwijl de volgende schaal als grondslag is genomen^ 100 uitmuntend, 90 zeer goed, 70 goed, 60 vrij goed, 50 matig, -10 vrij slecht, 30 slecht, 10 mislukt. Appelen 41 Peren 54 Kersen (vroege) 55 Kersen (lat©) 43 Engelsche krozen 49 Andere pruimen 57 Druiven '0 Perziken (onder glas) 60 Perziken (natuur) 50 Eoode en witte bessen 66 Zwarte bessen 42 Kruisbessen 61 Komkommers 63 Tom al en 66 Meloenen 69 Sluitkool 69 Bloemkool 62 Vroeg aardappelen 64 Tuinboonen 70 Wortels 64 Erwten 71 Asperges 53 Sla 62 Aardbeien 55 KANTONGERECHT TE LEIDEN. Te hard gereden. Voor den kantonrechter Mr. Ligt en- terg stond terecht P. J. H. te Leiden, terzake dat hij op den Stompwijkschen weg de veiligheid van he<- verkeer in ge vaar had gebracht, doordat hij r et zijn auto is door blijven rijden met flinke snelheid, toen hij op den weg een paard tegen kwam, dat van zijn auto schrok, waardoor hij het had aangereden aan een der achterpooten, zoodat het ernstig aan die poot was gewond. De get. De Wit, die het paard had be reden, bevestigde het procesverbaaL De verd. zei, dat hij, toen hij het paard zag aankomen, zoo goed als stil stond. Hij was zeer voorzichtig geweest maar hot paard was schrikachtig en daardoor plot seling dwars voor de auto gesprongen. De ambt. van het O.M., (als zoodanig functioneerde in deze zitting Mr. Vo») eischte 5 of 5 d. Uitspraak over 8 dagen. P. H. v. d. B., te N o o r d w ij k e r- hout, stond terecht terzake dat hij in zijn woonplaats met zijn "auto een groote onnoodige en roekelooze snelheid ha-d ge reden, en daardoor de vrijheid en de vei ligheid van een ander voertuig in gevaar gebracht had, zoodat een aanrijding on vermijdelijk was geweest. Een get. die met verd. in de auto had gezeten, was van meening, dat verd. geen schuld had en precies gedaan had wat hij moest doen. De get. Meeuwenoord, die aangereden was, verklaarde dat verd. zoo hard reed als een vliegmachien minstens 80 K.M. Een andere get. noemde de snel heid een „knap gangetje", zoo'n 35 K.M. Op verzoek van de raadsman van verd., Mr. Cosman, werd de zaak, omdat de ge tuigenverklaringen niet bijzonder helder waren, 14 dagen aangehouden, om de ver balisanten te hoorea. Een aanrijding. W. v. S. te Leiden bad met een groentewagen op den Hoogmadenschen weg te Leiderdorp niet genoeg uitgewe ken bij het tegenkomen ran eon auto. Hij wae volgens de verklaringen van den be stuurder van de auto midden op den weg blijven rijden, zoodat een aanrijding on vermijdelijk was. Verd. verklaarde, dat hij onmogelijk kon uitwijken door oen boom stronk die langs den weg stond. De zaak werd aangehouden om een andere get. te hooren. WARMOND. Mgr. Aengenent. Wel mocht „De Leidsche Courant" in haar hoofdartikel van Zaterdag schrijven „Mgr. Aengenent, die meeleeft met zijn tijd, die luistert naar de oischen van het oogenblik, hij toonde ook steeds een open oog te hebben voor de belangen in zijn on middelijke omgeving, die hem volstrekt niet te gering waren, maar waaraan hij gaarne zijn aandacht schonk". En inderdaad, de spontaan opgezette muzikale hulde en eerbetoon van ons Warmondsch „St. Mathias" groeide door de deelneming van de bevolking aan tot een daverende ovatie, ontsproten uit de hartelijkste gevoelens van sympathie, eer betoon en dank. Mgr. Aengenent toch had voor een ieder, geloofsgenoot of andersdenkende, immer een vriendelijk woord. Naar zijn eigen zeggen was hij door zijn 27 1/2 jarig burgerschap „Warmonder" geworden. Klei nen had hij zien opgroeien tot volwasse nen. Te midden van ons allen heeft hij verkeerd. Bovendien, wie ziet niet in zijn benoe ming tot Bisschop van Haarlem de kroon op het werk van een man, die zijn geheele leven heeft gegeven tot welzijn van Kerk en Maatschappij. Maar het meest waren het wel de ge voelens van dank en de behoefte om de zen waarlijk Wannondschen priester nog eenmaal zóó te zien, welke de serenade tot een grootsche ovatie deden stijgen. Vraagt het den leiders van onze War- mondsche Katholieke vereenigingen, wie van hen, als hij ging tot Mgr. Aengenent om raad en steun, werd daar niet alleen onmiddellijk ontvangen, maar ook geheel en al bevredigd? Op onze vergaderingen was hij de trou we bezoeker, die in moeilijke oogenblik- ken het juiste woord op de juiste plaats wist te vindon. Spreekbeurten. Hoeveel heeft hij er niet in Warmond gehouden! Mgr. had wel licht den vorigen avond een rede gehou den in de groote zalen onzer steden of een advies uitgebracht te midden dor kopstuk ken onzer sociale of politieke lichamen, maar den volgenden avond sprak hij in ons Warmond in „De Zon" of in „De stad Romè". Het algemeen belang had ook zijne be langstelling: Van de neutrale semi-offi- cieele woningbouwveroeniging „Warmun- da" was hij de voorzitter. En daarom dan ook de grootsche ova tie, daarom stond de laan van het Groot Seminarie Zondag, bij do audiëntie, „zwart" van de menschen! Het liberale Algemeene Handelsblad schreef in zijn avondblad van 30 Juni 1.1., dat de beteekenis van de benoeming van Prof. Aengenent tot Bisschop van Haar lem een feit is, dat het geheele- Nederland- sche volk raakt. Om strijdt juicht de Katholieke, Chris telijke en liberale pers deze benoeming toe, de telegrafische en schriftelijke ge- lukwensehen overstroomen de Warmond- sche post. Wij, Warmonders, evenwel voe len, dat wij hier een verlies moeten lijden. Het algemeen belang gaat boven dat van het bijzonder, het heil van de Katholieke Kerk en het diocees van Haarlem boven dat van de parochie Warmond. Wij moeten er in berusten. Mgr. heeft gezegd, dat hij Warmond niet zal verge ten: Warmond ook zal hom niet vergeten. Niet vergeten, door althans te trachten na te volgen het groote voorbeeld, hetwelk hij ons heeft gegeven. Niet vergeten, door ons te herinneren en te houden aan al datgene, wat hij ons heeft geleerd. Niet vergeten, door te voldoen aan zijn roep om gebed, zoo ontroerend gevraagd in zijn tweede toespraak, die hij bij de se renade tot ons heeft willen richten. De laatste maal, dat Prof. Aengenent zich als zoodanig aan ons openbare leven heeft willen geven, is geweest bij de actie voor het Dr. Schaepmanfonds. Hij .was de eerste, die den voorzitter van het Schaep- man-Comité vroeg naar de plannen; hij was de eerste, die, vóór de inzameling begon nen was, mede namens den Pracses van het Seminarie zijn bijdrage offerde; hij was het, die op den onvergotelijken Schaepman-avond menigmaal het sein tot daverend applaus gaf. Hij was het, die na afloop der actie ons wilde complimentee ren met het groote succes, dat mocht be haald worden. Een priester van vele en grootsche wer ken, waardig gekeurd om benoemd te wor den tot Bisschop, heeft niet beneden zich geacht ook in de kleine gemeente zijner woonplaats deel te nemen aan het open bare leven, zooals zich dat voor ons ka tholieken in zoo rijke schakeeringen ont plooit. Een les voor ons. Was daarin plaats voor hem, hoeveel te meer voor ons! H. C. A. M. SCHöLVINCK Warmond, 1 Juli 1928. ALKEMADE. Geboren: Elizabeth Maria, d. van J. Plasmeijer en A. van der Wereld. Adriana Theodora, d. van H. van der Drift en C. J. Keijzer. Andreas Theo- dorus, z. van L. van Klink en M. Spruit. Johannes Cornelia, z. van H. P. Akerboom en Th. J. van den Berk. Theodorus Bar- tholomeus Paulus, z. van J. Dobbe en A. Blokker. Ondertrouwd: G. de Wit jm. 30 j. en M. E. Bakker jd. 28 j. Overleden: A. M. Vreeswijk, wede. jrWaasdorp 60 j. HILLEG0M. Geboren: d. van E. C. Lommerse- Busman. z. van J. M. Boon-van Ameron- gen. Ondertrouwd: H. Jonkman en G. Bakker. D. van der Wolf en C. Pals- graaf. Getrouwd: W. Borger en T. van der Vecht. Overleden: H. Out m. 74 j. A. M. de Groot m. 12 w. L1SSE. Geboren: Teresia Amalia, d. van Th. F. Duivenvoorde en DL E. Doeswijk. Gerardos Adrianus, z. van Jac. van Rui ten en A. v. <L Linden. Grietje, d. van M. D. Kuipers en J. Horsman. Petro- nella, d. van P. v. Rijssel en A. T. Kroon. Ondertrouwd: T. Groeneveld en C. de Vries. L. J. Beugelsdijk en G. de Ree. A. M. Roelse en G. Dam. Gehuwd: J. G. Duinmeijer en W. P. van der Stolt. Overleden: Gerardus Adrianus v. Ruiten 3 d. R0EL0FARENDSVEEN. Coüecte. Zondag werd door den oud-kapelaan der parochie, pastoor de Groot van Ierseke onder do H. Missen ge collecteerd voor hot herstel van zijn kerk. Deze collecte bracht op 1012. BOSKOOP. Geboren: Johannes, z. van H. GeeTS en J. de Vink. Pieter Wijnand, z. van J. de Kwaadsteniet en M. Vurens. Grietje, d. van M. Ramp en M. Zweorman. Jan, z. van A. Spaargaren en A. van Veen. Albert Willem, z. van E. Versluis en G. Haak. Ondertrouwd: J. C. Blonk en E. W. van Eijk. W. v. d. Wel en A. M. Stolker. M. Verbeek en J. M. v. d. Wil- lik. Ondertrouwd: N. H. Brummel- kamp jm. 23 j. en R. C. Osinga. jd. 21 j. A. v. d. Steen jm. 38 j. en J. Boegaard jd. 26 j. W. C. v. Hees jm. 39 j. en S. M. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Woensdag 4 Juli. Hilversum, 1060 M. 12.302.00 Lunchmuziek door bet Trio Groeneveld. 2.30 Aansluiting van bet Kurhaus te Scheveningen. Kindermatinee o. 1. v. Henri Nolles. De Poppenkast van Henri Nolles. 4.00—5.00 Maak het zelf?, door Mevr. O. Schaake-Verkozen. 6.00—7.45 Vooravondconcert door bet Trio Verhey. Nathana van Kinsbergenf viool. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Solistenconcert door het Residentie-orkest o. 1. v. Prof. Schnee- voigt. 9.05 Populair concert door het Omroep» orkest o. 1. v. Nico Treep. Daarna peraber. Huizen. 340,9 M. (N a 6 u u r 1870 M.) (Uitsluitend N.C.R.V.-uitzendingen). 12.301.45 Concert. 5.006.00 Kinderuurtje. 7.00—7.30 H. Aartsen Sr.: declamaties. 7.308.00 Gramofoonmuziek. 8.00 Concert uit Huizen (N.-H.). Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Balladeconcert (sopraan, bariton)'. 12.50 Dansmuziek. I.202.20 Orkestconcert. 4.20 Lezing: De voeding. 4.35 Licht klassieg ocncert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Gezondheidspraatje. 7.35 Pianomuziek van Bach. 7.45 Lezing: Good and obligation. 8.05 Variëté. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing: Hoy to appreciate pictures. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Symphonieconcert. Myra Hessf piano. Symphonie-orkest. II.2012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 10.6011.00 Gramofoonmuziek. 12.502.10 Klassieke kwartetten. 4.055.05 Orkestconcert. 8.5011.20 Concert. Radio-tooneel. Daar na orkestconcert. Langenberg, 469 M. 11.35—12.15 Orkestconcert. 1.252.50 Orkestconcert. 2.50 Gramofoonmuziek. 6.207.15 Concert door het omroep* trio. 8.35 Concert. 10.1511.05 Wiener liedjes en vroolijfc orkestconcert. Daarna tot 12.20 Dansmuv ziek. Z e e s e n, 1250 M. 12.505.20 Lezingen. .206.20 Orkestooncert. 6.209.20 Lezingen. 9.20 Liederen van Schubert, Mahler en Brahms, voor alt en viola. 9.50 „In 't Woud, Op t veld, In 't Dorp", Orkest en A. Ehlers: cembalo. 10.5011.50 De Ufa-Symphoniker en M. Roll: sopraan. Hamburg, 395 M. 4.35 Vroolijk eoncert. 5.20 Serenaden en barcarole's. Orkest, i 6.20 Orkestconcert. 8.20 Werken van Presber. Daarna toll 11.20 Cabaret. Brussel, 609 M. 5.206.20 Dansmuziek. 6.50 Kamermuziek. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50—10.35 Speciale uitzending. Delfos jd. 24 j. H. Struik jm. 19 j. en J. v. As jd. 18 j. H. M. de Bruin jm. 27, j. en M. Visser jd. 21 j. B. v. Schoonder- woerd jm. 26 j. en M. Nieboer jd. 24 j. E. Broekhof jm. 22 j. en J. Nieuwenburg jd. 21 j. LEIDERDORP. Chr. Oranje Vereeniging. Onder lei» ding van den heer G. Goedhart, voorzitter, hield Vrijdagavond in het gebouw „Irene" de Chr. Oranje Vereeniging haar eerste ledenvergadering ter bespreking van de aanstaande feestelijkheden, ter gelegen heid van den verjaardag van H. M. Ko ningin. feuilleton. HET HUISJE IN 'T RAVIJN Uit het Engelsch door Headon Hill. 42) Madge keek rond en zag Bessie liggen op een hoop jassen, die de mannen'zorg vuldig voor haar op den grond hadden uit gespreid, terwijl een paar oudere mannen zich met haar bezighielden. Haar oogen waren open en er kwam juist weer een sprankje kleur op haar bleeke wangen. Madge haastte zich naar haar toe, toen een luid hoera van de mannen haar opeens J^eer deed stilstaan. Ijverige handen trok ken een vuile gedaante, met gescheurde kleeren, zonder hoed of jas, door de ope- fciog die zij gemaakt hadden. Het isHector!, riep Madge en haar oogen glansden hem tegto in het on zekere licht van de lantaarns. Ja, Lady Madge, hij is 't klonk zijn antwoord. Ofschoon niemand het U kwalijk had kunnen nemen, als U dezen vogelverschrikker niet zou hebben her kend. Ik zou U onder alle omstandigheden en overal herkennen, zei ze zacht. En in 't vervolg ben ik niet meer La dy Madge voor uMaar is dit het werk van dien duivelvan Mapleton? Ja. Hij is nog beneden.... dood, ge loof ik. Maar Mapleton was nog niet dood, of schoon er niet véél leven moer was in de brokstukken van zijn lichaam toen hij werd uitgegraven uit de verwoesting, dien hij zelf had aangericht. Hector's verhaal van wat er gebeurd waB, nadat hij, en Bessie waren opgesloten was eenvoudig genoeg. Hij had Mapleton's ultimatum aangenomen, omdat hem dit de eenige mogelijkheid had geschenen op dat oogenblik, maar hij had het niet gedaan zondek hoop. Tijdens zijn gesprek met den effecten-vervalscher had hij opgemerkt dat er in den muur van hun gevangenis heel wat losse steenen zaten en dat de grond ervoor met puin bedekt was. Met zijn geoefend opmerkingsvermogen had hij zich de vermoedelijke beteekenis daar van «nel gerealiseerd. Er moest daar oor spronkelijk een ingang zijn geweest, die* naar een ander deel van de groeve leidde. Waarschijnlijk had Mapleton, die hier zijn „bedrijf reeds uitoefende voor Lord Pur- beck met het zijne begonnen was, dezen toegang door een ontploffing versperd, toen de marmergroeven weer in gebruik waren genomen. Als dit vormoeden juist bleek, meende Hector, dan was het allerminst buitenge sloten, dat hij erin zou slagen om een gat te maken, waardoor zij zouden kunnen ontsnappen naar het deel der groeven dat in gebruik was of dat hun geroep do ar beiders van zijn lordschap zou kunnen be reiken. Gelukkig had hij een lamp en vol doenden tijd. Het was even na midder nacht toen Mapleton hen verliet en hij zou niet terugkeeren voor hij zijn onderhoud met Lord Purbeek had gehad. Hector gaf Bessie de lamp om bij te lichten en begon met zijn handen het puin weg te ruimen. Het was moeilijk werk dat niet hard opschoot; eenige malen werd de arbeid van een uur te niet gedaan door een nieuwe instorting. Uit de manier waarop het pnin lag, leidde Hector af, dat er tweemaal een ontploffing moest zijn geweest; de eerste, waarschijnlijk toen het bekenfi werd dat de groeven zouden worden heropend, scheen niet afdoende te zijn geweest. Wel licht was hier het punt wel, waar Cassidy door Mapleton was neergeschoten, op een moment dat de Ier trachtte door de puin hoop, veroorzaakt door de eerste ontplof fing, heen te dringen. Naar Hectors schatting waren ze hier niet ver verwijderd van de rotsopening aan den zeekant. Dat zou dan ook de ver klaring zijn van liet feit dat hij het lichaam van den Ierschen werkman in het water gevonden had. Hector werkte als een razende; aange vuurd door het instinct van lijfsbehoud. De uren sleepten zich moeizaam voort, nu oens leek het of zijn heldhaftige poging falen zou; dan weer had hij alle hoop op succes. Den volgenden morgen, omstreeks acht uur bleek de lamp leeggebrand; het was pik donker in hun kerker en af en toe bijge licht door het vage schijnsel van een luci fer, zwoegde hij verder. Maar na drie zware uren van verder- ploeteren, kwam het eerste tceken van de overwinning: hij voelde een kouden tocht en er was een opening, waar hij zijn hand doorheen kon steken! Weer een uur later was de opening zoo groot, dat hij er Bes sie doorheen kon helpen! Zoodra ze veilig aan den anderen kant was gekomen, was het uitgeputte meisje bewusteloos in' elkaar gezakt» Op datzelfde oogenblik hadden geluiden Mapleton's terugkeer aangekondigd. Hec tor was teruggekropen en had juist de grendels van de deur geschoven, toen de sLeutel in het slot werd omgedraaid. Heb licht van de electrische lantaarn speelde door de grot en Mapleton slaakte een kreet van woede, toen hij naar hij meende de rotskamer leeg vond. Want Hector had zich met zijn revolver in de hand tegen den muur achter de deur gedrukt. Toen ontdekte de boosdoener het gat, waardoor Bessie was verdwenen. Nau welijks ademhalend bespiedde nector zijn tegenstander door het sleutelgat; hij wilde trachten Mapleton gevangen te nemen. Al les hing er thans van af, of Mapleton een v?n rï®. an(^ere kamers zou binnengaan of zijn heil zoeken in een overhaaste vlucht door de tunneL Hector durfde niet schieten, want de schelm had weor de dynamietpatroon in zijn hand voor het geval Yeldham hem met een pistoolschot zou hebben begroet. Plotseling, na den uitgang te hebben onderzocht, scheen het tot Mapleton's be sef door te dringen dat, als zijn gevange nen de hoofdgroeven bereikt zouden heb-

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5