BEEKMAN DENKT U OPRuannsusG RESTANTEPJ K0REVAARSTR. Academienieuws. Rechtzaken. SPORT. Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 3 Juli 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 765.0 te Zürich. Laagste barometerstand: 744.7 te Ingö. Verwachting tot den avond van 4 Juli: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke tot Oostelijke richtingen. Half tot zwaar bewolkt met kans op regen en onweer. La ter koeler. LUCHTTEMPERATUUR. 19.2 gr. C. WATERTEMPERATUUR: „De Zijl": 7 uur 19 gr., 12 uur 19 1/2 gr., 3 uur 20 1/2- gr. C. H. R.: 7 uur 20 1/2 gr., 12 uur 20 1/2 gr., 3 uur 21 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Dinsdagavond 9.52 tot Woensdag morgen 4.14 uur. slagers!). De Paardentram. Phaeton, waar in gezelschap in Empire-costuum (1820). „Spider" (1S40), Poolslede, getrokken door 6 honden. Ver sierde auto's uit allen tijd. Praalwagen van het Vliegwezen. Melle Dorange te paard. Snordersrijtuig van den „ijzeren Gustav". Lange brik met vacantie-kolonie- kinderen. Praalwagen van de Groote Vaart (Oceaanstoomer). Praalwagen „De Toekomst Niet alles wat genoemd staat, zal ver moedelijk worden uitgevoerd, niet alles ■wat wordt uitgevoerd, is in deze lijst ver-" meld.' Het bestuur houdt vast aan dn vier •hoogtepunten: de praalwagens. Het zal een kleurrijke optocht worden door de af wisseling van costuums werkelijk een streeling voor het oog. Nadat eenige leden vragen hadden ge steld, en de voorzitter o.a had medegc- deold, dat deelname aan de optocht geheel kosteloos was, werd de inschrijving open gesteld, waarvan zoowel door vercenigiu- gen als particulieren druk gebruik werd gemaakt. De voorzitter, de heer v. d. Laan sloot daarna de bijeenkomst mot een woord van dank voor de medewerking. LEIDSCH PALESTRI NA-KOOR. Onder directie van den weleerw, heer kap. B. M. A. Nieveen van Dijkum is opge richt het Leidsche Palestrina-koor. Door velen zal met groote belangstelling worden uitgezien naar de resultaten van den mooien opzet: diepere kennis en juis tere weergave van den Palestrijnschen zang. Momenteel hebben zich voor dit koor opgegeven 41 heeren, verdeeld als volgt: 10 eerste tenoren, 11 tweede tenoren, 11 eerste bassen, 9 tweede bassen. Tot mor genavond kunnen zich nog tenoren opge ven. Volksbondnieuws. Bestuursraadsvergadering. Op Donderdag a.s. vergadert de Be stuursraad. De heer v. d. Akker, propagan dist van het Centraal Bestuur van den Ned. R. K. Volksbond zal een uiteenzetting geven van de Publiekrechtelijke Bedrijfs organisatie. Wijl die onderwerp zeker de belangstelling van alle bestuursleden' der vak- en onderafdeelingen heeft, worden met alleen de afgevaardigden doch alle bestuursleden dringend tot deze vergade ring uitgenoodigd. Het Astronomisch Congres. t Zou door het comité van ontvangst op pnjs worden gesteld, a], gedurende het Astronomisch Congres, dat Donderdag aan- wordt hr<r °°r e?^e .^onderden personen wordt bijgewoond, de inwoners van Leiden de vlaggen uitstaken. Kauwen! Volgende week wordt huis aan huis een pakje Wrigley's P. K. Kauwgom bezorgd oin eens gratis te proeven en zoo den smaak beet te krijgen .Deze distributie hoeft door geheel Nederland plaats, waarvoor in to taal bijna 2 millioen kauwgummeties "o- bruikt worden. In elke brievenbus zal dus volgende week een enveloppe te vinden zijn met een kaartje, waarop het monster is bevestigd. Deze kaartjes zijn zóó gemaakt, dat zij in drieën gescheurd kunnen worden, waardoor het bovenste deel een plaatje voor de kin- r deren, het middelste een portefeuillekalen- der voor Vader, en het onderste een boe kenlegger voor Moeder en groote Zus wordt. Geen vroomheid, maar bijgeloof. Wéér is men bezig met het rondzenden van een „gebed", dat de ontvanger eens per aS moet bidden en negen dagen achter- een aan iemand moet toezenden; dan blijft bij geépaard voor ongelukken en zal hem den negenden dag een vreugde ten deel vallen. «gebed" is een raar taaltje. Maar, r algezien daarvan, alles wat er aan vastzit 73 bijgeloof. 1 ,.at,uurIijk verscheuren verstandige ka- i w u zoo'n v°dje papier, als 't hun orclt toegezonden; zij schenken er geen seconde ernstige aandacht aan. aan onze TEGEN ONGEKEND LAGE PRIJZEN. KLEEDINGMAG. Instituut Pont. Onze goede stad is weer een onderwijs inrichting rijker geworden; gisterenmor gen is in het perceel Breestraat 159 het nieuwe instituut Pont geopend. Het devies van het Pontonderwijs is: degelijkheid. Het onderwijs wordt gegeven op de modernste machines, gelijk wij bij ons bezoek aan de school hedenmorgen wat de schrijfmachines betreft, konden constateeren. Stenografie wordt onderwezen volgens het stelsel-Pont, machineschrijven volgens het „verbeterd 10-vinger-systeem". In Handelscorrespondentie en Boekhouden wordt opgeleid niet slechts voor het di ploma Pont, doch ook voor Mercurius en Ver. van Leeraren. De leiding der Pontschool hier ter ste de berust bij Mej. Van Otten, leerares M. O. Handelswetenschappen. We hopen, dat op deze nieuwe Pont- school vele kantoorbedienden en a. s. kan toorbedienden een goede kantooropleiding zullen mogen ontvangen, en moge tevens in den economischen toestand een zooda nige verbetering intreden, dat de bestaans mogelijkheid voor deze categorie van werknemers ruimer wordt. Een bijzondere bezienswaardigheid, en tegelijk iets wat meenen wij nog nooit is vertoond in Leiden, is een tentoonstelling van schrijfmachineteekeningen, dio in dat schoollokaal te bezichtigen is, alle dagen (behalve Zaterdags) van 11 tot 12, 2 tot 3 en 7 tot 8 uur. Het zijn teekeningen in verschillende kleuren, of ook in één kleur, doch met schaduw, die vervaardigd zijn door leerlin gen van het Pontinstituut te Den Haag. Het maken van dergelijke teekeningen is een bijzonder goede oefening, omdat het de leerlingen leert rietjes en nauwkeu rig te werken en uit de schrijfmachine te halen, wat er uit te halen is. Men ga de tentoonstelling zien Autotocht ouden van dagen. „Nou, dag Sientje, ddag!" gewuif van zakdoeken en vriendelijke knikjes over en weer, en een voor een rolden statig vier- en-vijftig auto's bemand met ouden van dagen vanaf de Kaasmarkt door de nauwe Koppenlienksteeg de wijde blijde we reld in. Het is een prachtig denkbeeld ge weest om onze oudjes zoo'n feestelijken middag te bezorgen, en aan het comité op de eerste plaats komt hulde toe. Dit co mité, speciaal voor dezen autotocht sa mengesteld, bestond uit dr. Horst, voorzit ter; mej. v. d. Velde, secretaresse; en de dames Smits, Goudsmit en Driessen en aan dit vijftal is liet te danken, dat deze uitgaansdag zoo gesmeerd voor elkaar kwam. Ojj de tweede plaats is een woord van dank aan de auto-bezitters, die hun wagens voor dezen middag afstonden. Zij zullen er geen spijt van hebben, want het genoegen, dat zij de ouden van dagen heb ben doen genieten, lag stralend te lezen op de verrimpelde gezichten en de blijde- glinsterende oogen Naar buiten! Het was de meesten hun ner sinds jaren niet meer gebeurd. Een oud mannetje vertelde ons, dat hij in geen tien jaren meer buiten de veste was ge weest. Een ander had nog nooit in een auto gezeten en zat eenigszins beduisd te wachten op de dingen die komen gingen. Maar de meesten hadden de grootste pret en zaten te wuiven en proesten tot groot vermaak niet alleen van zich zeiven, maar van alle belangstellenden die de „start" kwamen bijwonen. De bejaarde gasten waren om half twee van hun hujs of gesticht afgehaald, iedere auto met een wapperend vlaggetje voor op, ieder der gasten met een roos in het knoopsgat. De tocht ging over Wassenaar en Katwijk naar Noordwijk, waar op de Noordboulevard bij een der lunchrooms al daar gepauzeerd werd. Iedere auto was geproviandeerd van een flesch limonade en met koekjes, chocolade en krentenbrood welke appetijtelijke zaken aan het strand met smaak werden verorberd. Daarna werd de terugtocht naar de stad aan vaard; de oudjes kwamen thuis opgetogen over de heerlijke tocht, over de malsche weiden en de groene bosschen en over de 'jde zee, die helaas (de lucht was be wolkt) zich niet in haar volle pracht ver toonde. „Dat zal ik niet meer vergeten" verklaarde een oud moedertje, toen zij vol daan na den autotocht haar hofje weer binnen stapte. Diefstal van.radio-muziek. Bij de politie alhier is een merkwaardige aangifte van diefstal binnengekomen. De heer M., die een radio-distributie-inrich ting houdt, heeft zich beklaagd, dat in de omgeving van de Alexanderstraat radio- muziek werd gestolen. Iemand, niet aan gesloten bij zijn distributie, had een ver takking gemaakt op de gelei-draden en profiteerde zoo, zonder betaling, van de uitgezonden muziek. De politie heeft de zaak in onderzoek genomen en zal nagaan of vervolging kan worden ingesteld. De wethouder, de heer A. L. Reimerin- ger, is verhinderd op de Woensdagen 4 en 11 Juli a.s. spreekuur te houden. Voor het examen M.U.L.O. zijn ge slaagd diploma B: A. F. v. d. Touw, T. Tic- leman, G. Starre alhier, P. Ch. Kraan Oegstgeest, N. v. d. Baan alhier, M. IIul- sebos Lissc, A. C. Noovdhoff alhier, M. C. Rutter Voorschoten, C. A. v. Schaik, S. A. Taverne alhier. De Leidsche Belastingophaaldienst heeft in de afgeloopen maand aan den Rijks ontvanger afgedragen een bedrag van ƒ31.340.35. Het aantal leden bedraagt thans 2907. Naar wij vernemen zal het door de Har moniekapel „Crescendo" van het personeel der Haagsche Tramweg Maatschappij te geven concert plaats hebben in het Van der Werfpark op Donderdag 12 Juli a.s. des avonds van 810 uur. In de Haagsche tram is gisteren aange houden II. J. S., die eenige maanden gele den een handwagen verduisterd had. De wagen had hij in Gouda verkocht. Na ver hoor is de man wederom op vrije voeten gesteld. Gisterenmiddag werd door den Garni zoenscommandant te Leiden openbaar aanbesteed de levering van aardappelen ten behoeve van de soldaten-menages over liet tijdvak 1 Aug. tot en niet 31 October a.s. Ingekomen waren 5 biljetten, te weten van: H. Fontein voor 6.41 per 100 kg.; W. den Heeten en Zoon 6.30; N. v. d. Vlist 6.80 klei en 6.70 zand; Firma Kempe- nees 6.98, A. v. d. Vlist (Haven) 5.23 (zand en klei). LEIDEN. Geslaagd Geslaagd voor het taalkundig candidaats- examen Indologie de heeren H. A. v. Teinse (den Haag en J. J. Dormeier (den Haag); aanvullend doctoraal examen Indisch recht mr. J. C. T. Pull ter Gunne (L e i- d e n); doctoraal examen geneeskunde de hee ren J. v. Noort (Leiden) en A. C. Appel man (den Haag); doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heeren C. R. v. Duivenboode Varkevisser (den Haag), Th. W. J. H. Fleerkamp (Lei den) en E. Vogelsang (Leiden); canilidaatsexamen rechten de heeren H. Kilian (den Haag) en W. C. Drcssaert v. Dusseldorp (Rotterdam) en P. M. Grate- ma (Den Haag). Bevorderd is tot doctor in de wis- en na tuurkunde op proefschrift, getiteld: „De hoofdoplossingen der lineaire differentie vergelijkingen", de heer J. T. v. d. Werff, geboren te Haarlem. HAAGSCHE RECHTBANK. Vrijgesproken zijn: S. S., timmerman te Leiden en E. v. L., aannemer te Woubrugg e, beschul digd van bedriegelijke bankbreuk; J. H., schipper, wonende te Haarlem mermeer, beschuldigd van het veroor zaken van door door schuld. P. R., veehouder te A 1 p h e n a. d. Rijn, beschuldigd van het uitlokken van dierenmishandeling. Poging tot doodslag op zijn vrouw. De 4e Kamer der Amsterdam9che Rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van den 38-jarigen magazijn meester, oud sergeant-majoor van het In disch leger, die terecht had gestaan we gens poging tot doodslag op zijn vrouw op 5 Mei j.l. in de Madoera-straat 39, te Am sterdam. De rechtbank veroordeelde den man overeenkomstig den eisch tot 4 jaar gevangenistraf. WATERPOLO Hedenavond te 7.40 «ur speelt L. Z. C. IV tegen de Zijl II en daarna L. Z. C. II tegen de Zijl I. Zulks in de Zwemin richting Hooge Rijndijk. In dezelfde inrichting spelen voor de competitie L. Z. C. I en II tegen U. Z. C. I en II op Vrijdag 6 Juli a.s. De wedstrijd L. Z. C. I—H. Z. P. C. II (dames) die a.s. Zaterdag op de L. Z. C.- wedstrijden gespeeld zou worden vervalt wegens een buitenlandsche tournee van de Haagsche dames. Waarschijnlijk zal H. D. Z. II nu komen. Verdronken. De vijfde te R'd am in ander- halven dag. Hedenmorgen heeft te Rotterdam op nieuw een ongeluk plaats gehad, waardoor een menschenleven door verdrinking verlo ren ging. Dit is dus het vijfde slachtoffer in ander- halven dag tijd. De 22-jarige matroos J. Roersma van het Nederlandsche Rijnschip „W. van Driel" 47, dat in de Waalhaven ligt, is bij het overbrengen van een werp- lijn naar een naastliggend Rijnschip uitge gleden en te water geraakt. Na 8 minuten kon hij worden opgehaald. De levensgeesten waren reeds geweken. Weer een noodlanding van een leger vliegtuig. Het toestel zwaar beschadigd. Hedenmorgen halfelf wilden vliegers uit Soesterberg wegens motordefect "een noodlanding maken op het open terrein van het joDgensgesticht van het Leger des INGEZONDEN MEDEDEELING. ZephirJongenssportblousos, per stuk 95 ct. Blauw Jeans Jongensbroeken, kleurecht,per stuk 92^2 ct. Jongens Schillerh'emden. por stuk 105 ct. Heeren Schillerhemden. per stuk 215 ct. Zephir Heeren Overhemden, m. boord, nieuwe dessins, ..perstuk 190 ct. RECLAME PARTIJ AANBIEDING ka toenen Heerensokken in vele dessinsper paar 25 ct. HAARLEMMERSTRAAT 130-136. Heils te Amersfoort. Op dat plein speelden echter eenige kinderen, en men was ge noodzaakt een roggeveld te kiezen. Bij het dalen geraakte liet achterwiel van het vliegtuig in een greppel en sloeg het over den kop. Het toestel werd zwaar bescha digd. De inzittenden, de sergeant H, Ivoo- per, bestuurder, en II. J. Vierdag, waarne mer, bleven in de riemen hangen en waren ongedeerd. Drijvende mijn ontdekt in de Zuiderzee. De kapitein van de veerboot rappor teerde hedenmorgen dat in dc Zuiderzee ten Zuid Westen van de ton van Vrouwe- zand een mijn werd ontdekt. Vanuit Enk huizen zijn de marine-autoriteiten ge waarschuwd. De schade van de veenbranden. Bij de veenbranden in Mei is, naar heb ingestelde onderzoek heeft uitgewezen, ruim '2000 dagwerk fabrieksturf en 4000 stobbe baggerturf verbrand, tot een geza menlijke waarde van 220.000. De waarde der verbrande gebouwen enz. beloopt 50.000. Het totaal bedrag van circa 250.000 is zoo goed als geheel door verzo- kering gedekt. De Burgemeester van Voorschoten maakt bekend, dat bij hem inlichtingen zijn te bekomen omtrent een zak met mais. De Commissaris van Politie te Delft waarschuwt tegen de practijken van Leo- nardus Franciscus Verheul, oud 30 jaar, zaakwaarnemer, die zich uitgeeft voor houder van een incassobureau te Schiedam en als zoodanig „leden en abonné's" werft tegen betaling van 10.per jaar. Be doeld incasso-bureau bestaat echter niet. DE TRAGEDIE AAN DE NOORDPOOL.. Ook Duitsche hulpexpeditie. ROME, 3 Juli (V.D.). Volgens een be richt van de „Citta di Milano" is het Duit sche aanbod, om twee Duitsclie vliegtui gen onder leiding van den bekenden Duit- sclien vlieger Uder voor tie redding van de Italia-expeditie ter beschikking te stel len, aangenomen. Van Duitsche zijde wordt gemeld, dat de onderhandelingen over het zenden van deze expeditie nog niet geëindigd zijn. Vliegtuig brandend neergestort. WARSCHAU, 3 Juli (V.D.). Gisteren stortte te Warschau een vliegtuig naar be neden. Het vloog in brand en kwam in een park terecht. De inzittenden van het vlieg tuig verbrandden. Een aantal parkbezoe kers werd gewond. Cyaangas-vergiftiging te Boedapest. Alleen bedoeld tegen ongedierte. BOEDAPEST, 3 Juli (V.D.). In een huis te Leopold-stadt had een ernstige cyaan gas-vergiftiging plaats. Een bewoner van de tweede verdieping liet zijn woning door een maatschappij van ongedierte reinigen. Het gas drong door de naden in zoldering en vloer naai de andere woningen, in hetzelfde gebouw. Twintig personen werden door het gas be dwelmd en moesten in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis worden ver voerd. Engelsche kruiser op de rotsen geloopen. Het schip dreigt te breken. LONDEN, 3 Juli (V.D.). Uit New York wordt gemeld, dat do Engelsche kruiser „Dounble8s" Maandagmiddag ten gevolge van deiï dichten nevel bij Herringoovi, 10 mijl van Halifax, op do rotsen is ge- loopeit De kruiser geraakte in gevaar en gaf SOS-seinen. Vijl sleepbooten trachtten te vergeefs den kruiser vlot te brengen. Daar het schip dreigde te breken, gaf de commandant bevel het schip te verlaten. Het schip wordt ontruimd. Tramongeluk te Berlijn. BERLIJN, 3 Juli (V.D.). Dinsdagmor gen heeft nabij de Waisenbrücke een ern stig tramongeval plaats gehad. Door tot nu toe onbekende oorzaak vloog op een kruising een bijwagen van een tram uit de rails, reed tegen een lichtmast en sloeg om. Dc inzittenden van den wagen 10 a 15 personen kregen lichte verwondingen. Eenige personen moesten naar het zieken huis worden overgebracht. Het Schachty-proces. MOSKOU, 3 Juli (Y.D.). Krylenko heeft in het Schachty-proces de verdedigers der beklaagden beantwoord. Hij verklaarde, dat de verdedigers niet goed vervuld heb ben, daar zij de politieke zijde van het proces buiten beschouwing hebben gela ten. Krylenko persisteerde bij zijn eiseh van de de doodstraf tegen 21 beklaagden, in 't bijzonder voor Rusma en Rabinowitsj. Van de 35 bekl. hebben reeds 31 hun slot woord gesproken. BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. Casino: Afgekeurd. Ook in België zijn onbewaakte overwegen. BRUSSEL, 3 Juli. V.D.). Gisterenavond werd op een spoorwegovergang bij Yperea een auto met Engelsche toeristen door een trein gegrepen. Dc auto werd vernield. Alle inzittenden werden gewond, van wie 3 ernstig. De boodschap van tien ex-keizer? LONDEN, 3 Juli. (V. D.)..— De corres pondent van de „Daily Mail" te Berlijn meldt, dat de ex-keizer de volgende bood schap heeft gezonden aan de vcreeniging van mannen, die vroeger hebben gediend in het Beierschè regiment, waarvan hij commandant was. „Ik denk met trots en dankbaarheid ann de werkzaamheid van mijn Koninklijk Bciersch 6e infanterie regi ment. Ik ben ervan overtuigd, dat de strijdlust en de bereidheid tot zelfopoffe ring, welko het regiment tijdens den we reldoorlog inspireerden, nog steeds wor den aangemoedigd en tot uiting zullon ko men, wanneer het bevrijde en herstelde Duitsche vaderland onder zijn keizer en zijn kroonprins komt. De eenheid van China. PARIJS, 3 Juli (V. D.) Volgens een te legram uit Shanghai aan de Petit Pari- sien" is de Kwomintang tot een volledige vergadering op 15 Juli bijeengeroepen. Deze vergadering zal beraadslagen over het herstel van de binnenlandsche eenheid in China. I De Gordon-Bennett-wedstrijd. NEW YORK, 3 Juli (V. D.) Gemeld wordt, dat de wedstrijd om den Gordon- Bennett-beker gewonnen werd door de Duitsche ballon „Munster". NEW YCJRK, 3 Juli. (V.D.). Te Detroit zijn tot nu geen berichten ontvangen van den ballon „Minister". Men neemt aan, dat deze zich nog steeds in de lucht be vindt en wel boven Noord Carolina. Of schoon men. aanneemt, dat de „Miinster" den Gordon-Bennett-wedstrijd gewonnen heeft, kan een officieele mededoeling niet worden gegeven, voordat de ballon ge daald is. De Fransche ballon „Lafayette" heeft van de 11 reeds gelande ballons den groot- sten afstand afgelegd. Hij heeft 574 mijlen gevlogen. LEIDEN, 3 Juli. Vette Varkens. Aange voerd 472 stuks. 444 zwaar 6003 cent en 28 licht 5S61 cent per Kg. levend ge wicht. Handel matig. ROTTERDAM, 3 Juli. Vee. Aangevoerd: 201 paarden, 23 veulens, 897 magere run deren, 706 vette runderen, 487 nuchtere kalveren, 212 vette kalveren, 175 schapen of lammeren, 45 biggen, 6 bokken of geiten 141 graskalveren, 17 Overloopers. Prijzen per half Kg.: Vette koeien 5154, 4615 en 3439 cent; ossen 5052, 4648 en 43 cent, stieren 45—47.5, 43 en 38 cent; kalve ren 67.570, 57.560 n 4547.5 cent. Prij zen per stuk: melkkoeien 200410, kalf- koeien 200405, stieren 110506, pin ken i00—150, vaarzen 170225, werk paarden 200320, slachtpaarden 100 100, hitten 125175, veulens 76120, fokkalveren 1522, biggen 812, over loopers 1628, slachtkalveren 1015, biggen per Aveek 1.301.60, graskalveren 30—50. R0EL0FARENDSVEEN, 3 Juli. Groen- tenveiling. Aardbeien 4045 p. K.G., blomekool 6 ct. p. st. peulen 1.152.20, id. I 1.852.90, id. extra 2.60, doperwten 1.55 1.70, id. II 1.301.35, tuinboonen 0.55 0. ?0, ca pcijners 1.701.80, snijboonen 4.50— 4.20, id. stek 2.803.10, dubb. stam 6.40, stam-princesseb. 3.80, augurken grof 5.40, komkommers 3.50. BODEGRAVEN, 3 Juli. Kaas. 'Aange voerd 456 partijen Goudsche kaas w.o. 425 niet Rijksmerk, zijnde 20268 stuks, wegende 102.144 K.G. Met rijksmerk le soort 51 - 54 idem 2e srt. 4549; zware 58; zon der rijksmerk f 4 152. Handel matig. Z0ETERW0UDE, 3 Juli. Veiling .,lk leer nog". Aangevoerd 5152 eieren. Kipp -n- eieren 5.206.20, Eendeneieren 4.90— 5.20, Kuikeneiercn 3.per 100 stukr; Kalokeneieren 8 cent, per stuk; Kippen l Hanen 0.251.35, Duiven 1322 cent pc.' stuk. WISSELXOTEERTNGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.25 Londen 12.001 /2 New-York 2.483/1({ Parijs 9.74 Brussel 34.641/., Zwitserland 47 831/2 Milaan 13.051/., Madrid 40.89 Oslo 66.421/, Kopenhagen 66.471 Stockholm 66.00 Ween en 34.95 Praag 7.35 BEURSOVERZICHT. De belangstelling werd in de eerste plaats getrokken door de Philips-nniidec- len, die ex claim bij opening een flink verlies op hun rekening kregen. Ook de claims stelden zich beneden de aanvanke lijk berekende theoretische waarde. Reeds spoedig echter sloegen zoowel do nnndee- len als de claims een opwaartsche richting in. Kunstzijde wat zwakker. Olie goed prijshoudend. Kon. gemiddeld niet veel veranderd. Op de Suikerafd. ontstond een kleine affaire in H.V.A.'s die enkele pets. moesten prijsgeven. A'dam Rubbers op on geveer de koersen van gisteren. Tabakken op den achtergrond. Scheepv. geheel vor- waarloosd. Amerikanen verlaten, doch in Milwaukee's vormde zich de gebruikelijke hoek. ProL 4 pet. a-i i

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3