ZOn-ÜIÏVERIO&P Zomersproeten Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. SPLINTER I098< UITVERKOOP. INGEZONDEN MEDEDEELING. verdwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Donderdag 5 Juli. 7 u. A. RijsdamP. M. v. d. Berg. 8.15 u. P. Duivenvoorden SrH. Slewe. 9.30 u. P. M. v. d. BergTj. Pardon. Vrijdag 6 Ju li. 7 u. Duivenvoorden Jr.A. v. Bijsdam. 8.15 u. II. SleweP. M. v. d. Berg. 9.30 u. P. Duivenvoorden JrTj. Pardon 10.45 P. Duivenvoorden Jr.H. Slewe. Maandag voortzetting. INGEZONDEN MEDEDEELINCEN. HAARLEMMERMEER. Geboren Leonafdus, zoon van N. G. Jcholten en T. Tamis Hendrikus An- [reas, zoon van A. J". Bakker en M. C. 'tadhouders Klaasje, dochter van C. )onker en P. van Buijten Willem Jaco- ms, zoon van B. Goedhart en C. M. van Slzelingen Grietje, dochter van W. )ostwouder en M. Koole. Ondertrouwd Jan van der Maarl 3 jaar en Trijntje Maria van Tol 19 jaar - Johannis Hendricus van Meteren 28 j. n Maria Catharina lvauffman 25 jaar Villem Johan Verkaik 29 jaar en Johan- ia Joaephina-Petronella Kosters 25 jaar - Arie Jacob Versteeg 25 jaar en Maaiko Uisabeth de Koter 23 jaar. Getrouwd Hendrik Floris van der leer 30 jaar en Jannetje Pieternella van Imdcn 22 jaar Hendrikus Josephus Tig- eloven 21 jaar en Johanna Maria Corne- a de Winter 20 jaar David Bernard 'choemakers 2S jaar en Johanna Christi- a Ivnibbe 27 jaar. Overleden: Jan Leijen 70 jaar ge- uwd met C. Bakker Johannes Leonar- .us v. d. Helm 41 jaar ongeh. KATWIJK AAN ZEE. Hevige brand in een stroo-schuur. risterenmiddag omstreeks vijf uur brak te latwijk aan. Zee brand uit in de groote outen schuur van den landbouwer A. van lijn in de Louwersstraat. In de schuur ■as stroo geborgen, zoodat zij binnen wei- ïige minuten in lichte laaie stond. De randweer was spoedig aanwezig en kon iet enkele slangen op de brandleiding en voortgang van het vuur stuiten. In rnstig gevaar heeft verkeerd de autogara- 0 van de firma A. Burggraaf, welke vlak ïgen de schuur aangebouwd stond. De in e garage aanwezige voorraad benzine en e auto's werden tijdig in veiligheid gc- racht. Door het krachtig optreden van do randweer kon dit groote gebouw gespaard lijven. De oorzaak van den brand moet ermoedelijk gezocht worden in do om- tandigheid, dat een knecht voor het ver- den van ,de schuur daarin achteloos een randende sigaret lieeft geworpen. Verzo- ering dekt de 6chade. Persoonlijke onge- allen kwamen niet voor. N00RDWIJK AAN ZEE. Hyper-modern. Gisterenmiddag kwa» ren alhier met hun vliegmachine gemerkt r. E. B. Q. 2 Dr. G. Merpon als piloot en »r. Springer Jones als medepassagier uit ngoland aan. De machine, een klein jachtv liegtuig, daalde benoorden den vuurto- en op het strand, voorzichtigheidshalve it het publiek en werd nadat de vleugels |l-aren opgeklapt in de garage van den heer en Hollander ondergebracht. De vliegers igeeren in het Palace Hotel en komen het astronomisch Congres te Leiden bijwonen, aarna zij hoogstwaarschijnlijk met hun lachine naar Duitschland vertrekken. Dronken drankventer. Iemand, die op et strand met dranken ventte, werd door e politie, na herhaalde malen te zijn ge- •aarschuwd geverbaliseerd. Daar hij onder rankinvloed verkeerde, werd hij naar het olitiebureau alhier overgebracht. Iliertc- ea verzette hij zich krachtdadig,"doch de olitie, die hulp kreeg van eenige omstan- f ers, wist. hem toch naar het bureau over 3 brengen. De drank zal voor hem nu wel en bitlcre nasmaak hebben, daar hij zich oor den rochter zal hebben te verant- 1 'oorden. 0EGSTGEEST. Buitenconcert. Naar aanleiding van e verzoeken der R. K. Harmonie Triumph" van 22 Febr. en 21 Juni 1.1. aan en W. om de gelegenheid open te stel- 'm tót het geven van gesubsidieerde volks oucerten, heeft het bestuur der Harmo- i ie van B. en W. de mededeeling ontvan- j en dat zij een desbetreffend voorstel aan ij en Gemeenteraad zullen doen. Verder -heeft de Burgemeester, als hoofd er politie, zijn medewerking toegezegd. )e lieer Rubenkamp heeft eveneens zijn ewaardoerde steun verleend door vergun ing te geven op een nog open stuk bouw- errein aan de Nassaulaan een verhooging e plaatsen. Wanneer het eerste buitenconcert zal ■orden gegeven is nog niet bekend. Don- .erdAgavond geeft „Triumph" een muziek- itvoering voor de verpleegden van „En- .egeest". WASSENAAR. Gemeenteraad. De agenda voor de aaclszitting van Woensdag a.s. is uitge leid met. de volgende punten: Voorstel tot aanstelling van een Ad- unct-Directeur van Gemeentewerken op -•.en salaris van 6500—7300 (8 jaarl. ver- loogingen van 100.) en kindertoeslag. Voorstel tot uitbreiding van het secreta- ie-personeel met een klerk en een steno- ypist(e), cle laatste op een jaarwedde van f S001200. Jubilea. Op 1 Juli jl. was het 25 jaar jeleden, dat H. M. dé Koningin in het be dt kwam van de landgoederen Eiken- Wij zullen voertgaan het LAFFE HALVE PfSUZEN BEDROG waarvan reeds zoovelen faeü slachtoffer werden, te ontmaskeren. Wij verkoopen gedurende ONZE UITVERKOOP de mooiste, nieuwste artikelen, voor de Eieitt, ja zeBfs woon een derde van de waarde. Overtuigt U doer onze Etalages te bezichtigen DE TOELOOP IS ENORM, er is OOK VOOR U iets bij horst, Raaphorst en Ter Horst. Op dien dag was het 25 jaar geleden dat de heeren E. C. Houbolt, D. van Barnevcld, H. van der Does, J. Reinders, W. Turenhout en J. van Egmond op die landgoederen in func tie kwamen, de eerste als rekenplichtig secretaris, de overigen als arbeider. Eerstgenoemde ontving het ridderkruis 2de klasse, de overigen de bronzen medail le in de Huisorde van Oranje Nassau. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. De toegang tot den gemeente-to ren. De ponten en cle bediening daarvan, bij het vernieuwen van de brug. De gemeenteraad kwam in openbare vergadering bijeen. Tegenwoordig alle leden. Voorz.: de burgemeester. De vergadering wordt geopend met ge bed. Na lezing der notulen van de vorige vergadering doet de voorz. mededeeling van de ingekomen stukken, waaronder het verslag der Kamer van Koophandel en Fabrieken v. Rijnland. De voorz. zegt hierin, tot zijn verwon dering, de mededeeling te hebben gelezen dat de aankoop der brug geschiedde vol gens een plan, opgemaakt door de Ka mer. Spr. meent den Raad, die met den gang van zaken op de hoogte is, niet behoeven te wijzen op de onjuistheid van deze clau sule. De heeren Lieverse en Oppelaar stel len voor om hierover een schrijven tot de Kamer te richten. Aldus wordt algemeen besloten. Door B. en W. wordt vervolgens aange boden het verslag der Volkshuisvesting over 1927 en het verslag van den toestand der gemeente over 1927. Laatstgenoemd verslag zal bij de leden circuleeren. De voorz. deelt hierna mede dat de ge meenterekening over 1926 door Ged. Sta ten is teruggezonden met verschillende be merkingen. Het is de wensch van Ged. Stalen dat de vorgoeding aan de Bijz. Scholen over 1923 en 1924 en cle e'inafrekening ,(art. 56 L.O.-wet) over 1925, alsmede de einduit- keering der kwade posten over 1922, op de diensten 1927 en 192S gebracht worden. Dientengevolge zal het nadeelig saldo van 2598.29 gebracht worden op 917.28 1/2. Na toelichting door den voorzitter wordt met algemeéne stemmen besloten de reke ning over 1926 aldus te wijzigen en op nieuw voorloopig vast te stellen. Aan de orde komt de wijziging in het besluit tot aankoop van gronden voor vcr- breeding van de Bryggestraat van de kerkvoogdij der Ned. Ilerv. Gemeente. De voorz. zegt, dat in heb besluit eene bepaling is opgenomen inzake heb vrije uitzihet der pastorie. Ged. Staten verzoe ken evenwel uitdrukkelijk te bepalen, dat de ophooging van de Bruggestraat hier onder niet is begrepen. Dit is zeer logisch, te meer omdat ook in het besluit staat, hoe hoog de rollaag zal worden. Besloten wordt het besluit, aldus gewij zigd, opnieuw vast te stolen. Hierna worden vastgesteld eenige be sluiten tot wijziging van de begrootingen voor 1927 en 1928. Ingekomen zijn een tweetal verzoeken vaar J. B. v. d. Neut en D. Zeeuw om af schrijving van hondenbelasting, wegens vertrek. De voorzitter zegt dat de verordening hierop wel is waar geen recht geeft, doch het werd vroeger ook wel eens toegestaan, zoodat B. en W. voorstellen de verzoeken wat het tweede halfjaar betreft, in te wil ligen. Aldus wordt z. h. st. besloten. De voorzitter merkt op dat eventueel» verdere afschrijvingen wellicht door B. en W. kunnen worden verleend. Hiertegen heeft de Raad geen bezwaar. Een reclame tegen den aanslag in het schoolgeld, wegens vermindering van be lasting, wordt afgewezen omclat deze aan slag is gebaseerd op een vroeger belas tingjaar. Na uitloting van de obligaties Nos. 2, 20, 3 en 35 van de leening, aangegaan voor het postkantoor komt aan de orde de cre- diet-aanvrage voor het instellen van een onderzoek naar de rechten van gemeente en kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk op den kerktoren. De voorzitter zegt, dat de rechten thans in de lucht hangen. B. en W. hebben bij de besprekingen i.z. den aankoop van grond gezegd, dat zij eventueel met een voor stel zouden komen om voor het gebruik van den toren te laten betalen. Voorloopig vragen zij thans 50 crediet voor het instellen van een onderzoek. Zoo dra de resultaten bekend zijn, is de Raad nog vrij te beslissen. De heer Lieverse zegt, dat dit recht van de kerk onbetwistbaar is en vindt dat onderzoek niet noodig, zoodat hij er geen geld voor wil toestaan. De heer de Jong gelooft dat, waar dit voorstel een gevolg is van den hoogen prijs die betaald moest worden voor den strook grond bij de pastorie, en er dus gedacht kan worden aan een soort wraakneming, het beter is de zaak nu zoo te laten. De heer van Egmond is het hiermede eens en merkt op dat de toegang tot den toren in cle kerk is, zoodat de gemeente kosten zou moeten maken voor een eigen toegang. Ook de heer v. d. End wil de zaak la ten rusten. Do voorz. blijft eon Onderzoek noodig achten. Dit wil nog niet zeggen dat groo te sommen zullen worden gevraagd, doch wel bijv. een recognitie. Bovendien zou spr. er voor gevoelen om het jaarlijksche recht dat voor de begraaf plaats achter de kerk moet worden be taald, ad 70.per jaar, op den duur af te koopen. Het kan dan gewenscht zijn voor de gemeente dat zij ook op haar rech ten kan wijzen. Waar een onderzoek waar schijnlijk zeer weinig zal kosten, heeft spr. geen bezwaar de woorden „crediet-aanvra- ge" terug te nemen en daarvoor te lezen, „besluit tot het instellen] enz. Aldus wordt besloten. Thans deelt de voorzitter mede, dat B. en W. met Ged. Staten benige maatrege len zijn overeengekomen, die noodig zijn tijdens het bouwen van de nieuwe brug. Bij Boerenschouw zal een grootere pont worden gelegdde provinpie zal daar veer rechten blijven heffen. Bij de brug zal een klqine pont worden gelegdop deze plaats cal de gemeente het veerrecht blijven hefffin. Hier zal, naar B. en W.- meenen, met digbediening kun nen worden volstaan; bij Boerenschouw moet ook voor nachtbediöning worden ge zorgd. B. en W. vragen voor meerdere hulp der Raad een blanco crediet; jn de eerstvolgen de vergadering zal een wijziging van de overeenkomst met Harskanp worden voor gesteld. D.e heer Dorrepaal 'wenscht hij de brug ook nachtbediening van d< kleine pont, zij het dan alleen tijdens hei zomerseizoen. De heer van Egmond is hi«r ook voor; spr. gelooft dat binnen enkele jaren het brug- reeht toch wel zal verdwijien. Spr. wijst op het bezwaar om bij B}»erenschouw te landen. De heer Lieverse eveneens, deze wenscht twee volwassen pjrsonen en geen halve krachten. De heer van der Ent is: het hiermede eens. De Voorz. zal hiermede gaarne rekening houden. Spr. zegt dat B. &i| W. aan Ged. Staten verzocht hebben <jm twee ponten en één pontvoerder, met ce bedoeling dat alle rechten in het brugfouds zouden te recht komen. Ged. Staten hebben echter de zaak an ders bekeken en nu ziet spi. ook geen voor deel meer in het heffen vjn rechten bij Boerenschouw door de geneente. Het voorstel van B.enWi tot het verlee- nen van een blanco credpt wordt toege staan. Dat tot het doen bedienen van de kleine pont, alleen des daags wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stemmen de heeren v. Egmond, Dorrepaal en Lieverse. Voorts stellen B. en W. voor het heffen van rechten, zoolang er een pontveer is, ook des Zondags niet te doen plaats heb ben. Hierover is overleg gepleegd met B. en W. van Hazerswoude. De heer Lieverse is het hiermede niet eens;'er zal door de jeugd misbruik van gemaakt worden. De heeren Oppelaar en van Egmond zijn het hiermede geheel eens. De Voorz. heeft aan deze mogelijkheid niet gedacht en geeft toe dat de mogelijk heid bestaat. Hierna wordt z. h. st. besloten des Zon dags op de pont ook rechten te heffen. De Voorz. zegt, dat thans over deze zaak opnieuw met het gemeentebestuur van Ha zerswoude in overleg moet worden getreden De heer Lieverse zou het abonnementen- .stelsel voor ambachtslieden willen wijzigen. De Voorz. zegt dat er nog wel meer op het tarief is aan te merken en spr. wil daarom voorstellen een commissie uit den Raad te benoemen, waarmede spreker dan deze zaak gaarne wil bezien. Er is hiervoor tijd genoeg tijdens bet bouwen der brug. Spreker wijst als commissieleden aa.n de heeren Oppelaar en Van Egmond, die beiden deze -benoeming aannemen. Het laatste punt luidt: Opnieuw vast stelling der vergoeding art. 101 wet L. O. over 1924 en driejaarlijksche afrekening Ned. Herv. School. Op verzoek van Ged. Staten heeft de driejaarlijksche verrekening tegelijk plaats met de vaststelling der jaarlijksche ver goeding. Deze laatste wordt vastgesteld op 2111.34 1/2, terwijl overigens het besluit van 14 October 1927 opnieuw wordt vasG gesteld. Rondvraag. De heer Lieverse geeft de wenschelijkheid te kennen van het inrich ten van een opslagplaats in den Houddijk. De Voorz. zegt dat B. en W. deze zaak wel eens meer bezien hebben; er waren toen te veel bezwaren, te ondiep water voor lossen enz., doch B. en W". zullen op nieuw dit punt overwegen. De heer van Egmond zegt dat de schoeiing van den Lagen Waardschenweg bij Leenheer niet best meer is. De Voorz. zegt onderzoek toe. Verder heeft de heer v. Egmond onlangs een 'IJscowagen op Zondag gezien. De Voorzitter verwondert zich over dit feit en zal maatregelen nemen dat dit niet meer voorkomt. Ten slotte, zegt de heer v. Egmond dat het Burgerlijk Armbestuur in 1928 geen subsidie van de gemeente noodig zal heb ben, welke mededeeling door de vergade ring met instemming wordt aangehoord en waarover de voorzitter een woord van dank brengt. Daarna sluit de voorzitter de vergade ring. INGEZONDEN MEDEDEELING. Gemeentelijke Aankondiging Drankwet Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat L. W. Sinner te Leiden en J. P. B. Bonnet te Oegstgeest een verzoek hebben ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, resp. in de perceelen Aalmarkt 4 en Sophiastraat 17. Burgemeester en Wethouders van Leiden b"engen ter openbare kennis dat Cha. van Rijzen huisvr. S. Platteel, te Lei den, een verzoek heeft ingediend ter be koming van verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, voorgebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Haarlemmerstraat LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 Juli a.s. tot en met Zondag 8 Juli waarge nomen door de apotheek van den heer C. B. Duijster, Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. INGEZONDEN MEDEDEELING. HAARLEMMERSTRAAT 130-136 schudder gefabriceerd heeft. De demon stratie slaagde uitmuntend, daar bewezen is, dat deze schudder beter is dan elke andere. NIEUV/VEEN. De drank. Een visscher uit Amster dam, die te veel aan Bacchus had geofferd kwam zoodanig met zijn rijwiel te vallen, dat hij het rechterbeen brak. Gestolen. Ten nadeele van G. H. heeft men het rijwielplaatje gestolen. /^ffADSNIEUWS. EUCHARISTISCH TRIDUUM. Zooals bekend, begint morgen het Eucha ristisch triduum in de St. Josephkerk. Het aantal zieken (175) is zoo groot, dat er maar weinig plaats in de kerk voor anderen over blijft. Iedere zieke heeft één kaart voor een begeleider (ster). Het comité is genood zaakt, aan personen zonder kaart de toe gang te weigeren. De kerk zal om 9 uur geopend zijn; om 91/;. uur beginnen de eerste plechtigheden. Do kerkelijke plechtigheden zijn te half Gen, te Wn-ajf or- té'fcwee uur. Na iedere plechtigheid. worenr vyns _rreer uit de kerk gedragen. En dan gebruiken de zieken iets. Voor brood, koffie, thee, melk, ververschingen enz. wordt voor de zieken gezorgd; niemand behoeft dus iets van dien aard mede te brengen. De begeleiders moeten echter tns- schen de plechtigheden de kerk verlaten. Het comité houdt zich aanbevolen voor de toezending van bloemen (liefst witte) aan de Pastorie; natuurlijk ook zijn giften in geld aan het comité nog zeer welkom. Naar wij vernemen zal de zeereerw. heer L. Willenborg uit Eloemendaal de krach tige bevorderaar der zieken-triduums Woensdag bij de plechtigheid aanwezig zijn. De St. Josephkerk, die voor een groot deel als ziekenzaal zal zijn ingericht, is Woensdag en Donderdagavond van 56 uur voor belangstellenden te bezichtigen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Hooiwagen omgeslagen. Het verkeer langs den Kortsteekter weg werd gisteren middag eenigen tijd gestremd, doordat een beladen hooiwagen van den landbouwer de B. door het schrikken van het paard omver was geslagen. AARLANDERVEEN. Kippenmoordenaar. In den nacht van Zondag op Maandag zijn bij den heer v. d. V. alhier eenige jonge hennen verscheurd door een hond of anderen ongenoode gast. Ook bij den heer v. E. waren in dien nacht een achttal kuikens vermoord. BOSKOOP. Plotselinge dood. Zaterdagavond is de bejaarde heer P. B. op den Laagbos- koopschen weg plotseling in elkaar gezakt. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. HAZERSWOUDE. Koninginrefeest. Alhier zullen op Koninginnedag a.s. 31 Augustus kinder feesten worden georganiseerd door een commissie bestaande uit ouders van school gaande kinderen der drie scholen en het personeel. Er is reeds een bedrag aan geld aan de huizen der ingezetenen voor bij elkander gebracht. De commissie stelt zich voor om op den morgen van den nationalen feestdag een groote kinderoptocht te houden. Do kinde ren, zoo mogelijk allen gezeten op rijtui gen, vergezeld door de commissie. De op tocht wordt opgeluisterd door de Harmo nie van Hazerswoude. Voor het raadhuis vindt daarna plaats het zingen van eenige vaderlandsohe liederen. Des namiddags zullen er op een terrein kinderspelen worden gehouden, ook hier speelt de Harmonie, waarbij tevens een tractatie der kinderen. Nieuwe hooischudders. Zaterdag word door den heer Joh. de Boer, machinehan- del alhier, een proef genomen met een nieuw systeem hooischudder op het land van cle heeren C. van Schie en S. van Aalst Hierbij waren tegenwoordig de Directeur en enkele andere heeren van de „Harves ter" Company uit Amerika, welke deze 3-0CT0BER-VEREENIGING. De 3 October-vereeniging bad gister avond een vergadering belegd in de Graanbeurs. De voorzitter, de heer W. v. d. Laan, verwelkomde de vertegenwoordigers der verschillende vereenigingen en de overige aanwezigen. Spr. wees op de uitbreiding van de Koraalmuziek en de radio-uitzen ding. Dezen avond zou besproken worden cle optocht getiteld „Het verkeerswezen door alle tijdenSpr. hoopte, dat de deel name groot zal zijn. De voorzitter der •optoehtscommissie, de heer B. de Koning, hoopte eveneens, dat het verzoek tot. deelname niet te ver- geefsch zal zijn en dat het een mooie, een schitterende optocht zou worden. Spr. las daarna voor een schets van de optocht, ontworpen door den bekenden sierkunstenaar Jan de Quack. De optocht zal bestaan uit de navolgen de groepen, maar verrassingen zijn niet uitgesloten. Praalwagen, symboliseer end het Ver keer, Aarde, Water, Lucht, Kracht en Be weging. Een Batavieren-wagen, Rome?nseh rijtuig uit de vierde eeuw. Vaartuig uit cle 5e eeuw. Vorstelijk rijtuig uit do 9e eeuw. Reiswagen voor patriciërs uit de 11e eeuw. Voorname wagen uit de 13e eeuw. Indische palankijn (15e eeuw). Siciliaan- sche kar. Karos uit de 17e eeuw. Arreslede uit de 18e eeuw. Boerenwagen, 18e^ eeuw (bruiloft van Kloris en Roosje). Diligence uit Empire-tijd. Eerste spoorwag*" van 1839. Een bokkenwagen uit 1845. Galarij tuigje van Tom Pouco (1859). Limburgsche kar (boerenfamilie 1860). Kermiswagens (reizend paardenspel uit 1870). Groep van tiental rijwielen, represen-- teerencl het tijdperk vóór 1900. Een Lon den sche cab uit 1880. Een Landauer uit de 19e eeuw, waarin de familie Kegge uit Hildebrands „Camera Obscura". Stoomrij- tuig van 1851. Mailcoach uit 1850 (Engelsch). Calèche h, grands guides. Omnibus, vroeg 19e eeuwsch. Trekschuit vroeg 19e ceuwsch. Tweecle afdeeling fietsen, moderner type en motoren, alles met vlaggen en bloemen versierd. Groote praalwagen, voorstellende de Spoorwegen. Het eerste vliegtuig (Olie- S—i-sT'

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2