WAALS UITVERKOOP LUCHTVAART. STADSNIEUWS. SPLINTER 10981 UITVERKOOP. Uit de Cmgeving INGEZONDEN MEDEDEELING. Groote Theedoeken 15 ct. Witte geblokte Handdoeken 25 ct. Ontbijtiafeilakens met gekl. rand46 ct. Witte Tafellakens65 ct. Gestreepte Zephir voor Over hemden 30 ct. Gekleurde Mattings 38 ct. HAARLEMMERSTRAAT I30-I36 komst smceken om hulp. Kunt U nog wei geren Mogen vele Katholieken onze roepstem hooren en met blijmoedigheid den goeden Jezus nazeggen: „Laat de kleinen tot ons komen." Dankbaar zullen u zijn de arme stakkerdjes, die de levenslust der jeugd ontberen, dankbaar zullen U zijn de ploe terende vaders, en tobbende moeders, dankbaar ook zullen zijn do bestuurderen van de Verccnigfng ILK. Kinderuitzen ding in het Bisdom Haarlem, afd. Amster dam, N.Z. Voorburgwal 361365. Mogen ons vele adressen toestroomen. HET REDDINGSWERK AAN DE POOL. Groep-Viglieri negen mijl afgedreven. Toestand van het ijs slechter geworden. De „Citta di Milano" heeft draadloos geseind, dat de meteorologische omstan digheden nog niet gunstig zijn geweest voor het ondernemen van vluchten. Het Vlnipo Zv^cdiehc "T«.tervi;cgtuig, dat Vrij- t d&gtniddag van li i n loopen-straat vertrok, i érugkeeren. legen mijl in Oos telijke richting :c zijn afgedreven en de huidige itie ia jijna negen mijl ten dat Oostelijk jdegen. De toe- ■or iet kamp slechter belooft nu beter bi. m gelijkheid van .ij r in ieri bestaat, I.. set- hegtuig zoo ogelijk worden beproefd. ,,K' die .aarde Vir- j In thans slechts vijf - i •- V( wordt zeer 1 'be zich op i., toen de vee laonden ge- ,llragft i nog steeds Noord gobl okkeord. in S'or met de studenten van •ii Noo gidsen het anr voort, i een maand zoeken zij reeds onver- 1 zij op de trajoc inderkc ns en le- Vmid 'Hondepots vestigen. i mobile, 'i roi 18 rdt t daar een i t. ''.a waaronder I- i nd-vorscher van het 1 l. Freuchen at Congres iibfrn zirh i». tvoordingen - de van Freuchen zeido o.a., dat men hier niet te doen heeft met een tragedie, maar dat Nobile's ex peditie als de donkerste bladzijde in do geschiedenis van de Poolvorsching moet worden beschouwd. Nobile heeft een ne derlaag geleden, zoowel technisch als mo reel. Zijn mislukte expeditie zal de heele Koordpool-vorsching-met-luchtschepen in discrediet brengen. Voorts zeide Freuchen dat Nobile s mislukte expeditie de beste mannen van Noorwegnn, Zweden, Finland en Rusland genoodzaakt heeft naar hem cn Amundseu te zoeken, welke laatste ter wille van Nobile waarschijnlijk in den dood is gegaan. Over het lot van Amundsen zeide Freu chen onder meer: Men heeft eiken dag minder kans, Amundsen en zijn kameraden levend terug te zien. Het Fransche vlieg- tuig kon zich volgens deskundigen hoog stens twee uur op liet water drijvende houden, daar do machine absoluut goen zeewaardig apparaat was. Amundsen s begeleider naar de Zuid pool, de Noor Halmar Hansen, is van oor deel, dat zijn oude chef op zoek naar No bile den heldendood gevonden heeft. Hij neemt aan, dat liet vliegtuig van Amund sen bij de poging om op zee te halen, ten gevolge van den storm is omgeslagen, zoo dat de bemanning een snellen dood heeft gevonden. Do Italiaansche vliegers, die Freuchen te Tromsö .aantrof, deelden hem mede, dat men systematisch het geheele gebied tus- schon Tromsö en het Beren-Eiland heeft doorzocht, zoowel por vliegtuig als per schip, zonder ook maar het geringste spoor van Amundsen le vinden. De ervaren Poolvorsehcrs gelooven, dat het 't bpste is het gebied nog eens af te zoeken nipt twintig robbenvangersschepen tegelijk. De robbenvangers hebben name lijk een ervaring van vele jaren, zij kunnen robben op een afstand van 2 K.M. onder scheiden. Ook do Kopenhaagsche pers brengt thans met den dag scherper artikelen te gen Nobile. Een prijs voor den VII. Uit Bazel wordt gemeld: Op den grooten vliegdag te Lyon, wel ke op 26 Juni werd gehouden en bezocht werd door ongeveer 60.000 personen, kreeg DE NEDERLAND-BELGIË-CRICKETMATCH Holland wint met 4 wickets Ministe- rieele belangstelling op den tweeden dag. De eerste dag. Op het Ajax-veld aan de Kempenaer- straat te Oegstgeest werd Zaterdagmiddag onder begunstiging van goed weer een aanvang gemaakt met den wedstriid Ne derlandBelgië. De Belgische Engelschen, (want het zijn voornamelijk Engelschen die het Belgische team vormen), verschenen met Stewart in de plaats van Dauncev, terwijl B. Morgan afwezig was, zoodat de gaston met 10 man speelden. België won den toss en de aanvoerder koos het eerst te batten. Haynes en D. Morgan openden de Belgische innings, doch hun begin was zeer ontmoedigend. De eerste bal van Rincker levert 4 byes op. Op den volgenden bal ze Haynes zijn been voor een rechten bal en zonder ge scoord te hebben kan hij verdwijnen. Aan den anderen kant mag Sodderland, die voor v. Manen inviel, den aanval op de Belgische veste ondernemen. Door een goede lengte te houden, zorgt hij ervoor, dat er niet veel op hem gescoord wordt. Rincker is bijzonder snel. In zijn derde over cleaned hij Watson voor 0 (28) en doet Neuerburg een gemakkelijke vang waarvoor D. Morgan voor 3 runs aan den kant wordt gezet (311). Morgan was in de 2de over al gemist. Na 5 overs neemt G. Schill den bal van Rincker over. Als het totaal 35 is wordt Bridges gemist op een moeilijken vang in de slips. Aan de innings van Alpen'komt onverwacht een einde als hij een boogje geeft naar M. Jansen, die geen fout be gaat. en Alpen voor 29 runs aan den kant 7et (449). Met Bridges wordt het totaal dan 63, op welk totaal hij schitterend ge- strunped wordt door De Bens. Bridges had 17 runs geschoord. Op 70 verdwijnt Warren voor. 15 runs. Wright en Soanes houden dan voor het 1de wicket stand. Als do 100 gepasseerd is wordt Rincker weer in de plaats van G. Schill aangezet. Op 101 doet Neuerburg een goeden va.ng, waar door Wright voor 24 runs kan verdwijnen. Op 106 vallen 2 wickets, beide door Sod derland en daar de 11e man er niet is. sluit de innings van België op een totaal van 106. Na de thee gaat Holland batten. Tr. Neuerburg en Sodderland openen, docfo ook hun begin is weinig bemoedigend. Be halve Neuerburg weten de drie eerste batsmen weinig te verrichten op het bow len der Belgen, dat vol afwisseling zit, zoo wel in snelheid als in break. Sodderland verdwijnt voor 4 runs, van Bueren en M. Jansen voor 0, zoodat het 310 is. Schill en Neuerburg brengen een goede verbetering. Eerst op 55 wordt Schill voor 28 runs achter het wicket ge vangen op het bowlen van Wright. 3 runs later is jhr. W. v. d. Bosch gebowled voor 3 runs door Bridges. Neuerburg en Glerum spelen dan den tijd uit. Er zijn dan precies 100 runs voor het verlies van 5 wickets. Neuerburg is met 33 not out en Glerum met 29 not out.. Te 11.10 zetten Neuerburg en Glerum hun op Zaterdag afgebroken innings voort. LDe Belgen verschijnen nu volledig in liet veld. Watson en Bridges leiden weer den aanval. Glerum plaatst den eersten bal de beste van Bridges gelukkig door de slips, maar speelt verder correct. Het Belgische totaal wordt gepasseerd. Als er 110 runs zijn ontkomt Glerum on gelukkige wijze de run out dood. Direct daarop slaat Neuerburg een full-pitch van Bridges do lucht in en wordt dan door Haynes op short-leg gevangen. Hij had 38 runs ge seoord, wel is waar in langzaam tempo, maar hij wist toch de dreigende collaps te stoppen. Maar houdt even stand. Zoowel hij als Glerum ontkomen nauwelijks aan een run out. Bridges voelt hoe hij Maas moet laten verdwijnen. Eerst een late bal, gevolgd door een iets kortere zal er voor zorgen, dat Maas voor 4 rund c and b Brid ges is (7126). Tot nu toe was de score zeer langzaam gerezen. Met De Beus op de mat wordt in sneller tempo gescoord. Ein delijk op 148 komt er een einde aan de in nings van Glerum, als hij den bal met zijn been uit het wicket houdt, terwijl deze in de stroke pitchte. Hij had 50 runs gescoord in zeer aantrekkelijke stijl. De Beus legt er dan goed het hout op. Warren neemt den bal over van Bridges, echter zonder succes. Als Watson weer eens aangezet wordt, heeft hij onmiddellijk succes door Schill voor 3 runs te bowlen (9170). Als laatste man komt de veteraan J. Rincker in, die direct een 4 slaat. Na een paar sin gles slaat de Beus den bal het veld uit, maar wordt met den volgenden bal aan de boundary gevangen door B. Morgan op het bowlen van Wright. De Beus had in betrekkelijk korten tijd 34 runs gescoord. Jammer dat deze uitstekende speler goed off-spel mist. De innings sloot op 1S2 runs. Rincker bleef met 4 not out. Na do lunch begint België met haar 2e innings. Tijdens deze innings komt Minis ter Kan op het terrein om 't spel tot het einde te volgen. Voor België openen weer D. Morgan en Haynes. Deze laatste krijgt zijn tweede nul te pakken als hij zich spoedig door Jansen op het bowlen van Sodderland laat vangen (16). Rincker bowlt zeer hoog opkomende ballen, maar Morgan weet deze op behoorlijke wijze door de slips te spe len. In Sodderlands 3e over lieeft Holland weer succes door een vang van Neuerburg, waardoor Watson voor 2 kan verdwijnen (214), Als de 20 oy het scoringsbord is heeft Sodderland weer succes, als v. d. Bosch Wright voor 5 runs vangt. Alpen staat weer keurig te batten en laat ver schillende prachtig late-cuts zien. Sodder land heeft dan voor de 4e maal succes, als Neuerburg weer een mooie vang doet en Morgan voor 24 kan verdwijnen (439). Het gaat er voor Holland goed uitzien, vooral als Rincker Bridges (4) 'cleaned (5 57). B. Morgan houdt echter stand en weet door voorzichtig verdedigen zijn wicket op te houden, zoodat Alpen voor de runs kan zorgen. Langzaam rijst de score. Jansen gaat voor Rinckes en Schill voor Sodder land bowlen, echter zonder succes. Spoedig neemt dan ook Rincker weer den bal ter hand. Alpen scoort direct 2 vieren op hem. België zorgt dan zelf voor een Hol- landsch succes door een zeer gewaagde run, wat Alpen zijn wicket kost. Op keurige wijze had Alpen 36 runs ge scoord (6—97). Dan komt echter de stand van den dag tusschen B. Morgan en War ren. Vooral Warren heeft liet oog er in en scoort naar alle kanten. Sodderland's bowlen wordt steeds slechter. Wij begre pen niet waarom hij niet eerder afgezet werd. Rincker wordt, duur aan bowndary- byes. In één over slaat. Warren Sodder land voor 16 weg. Als de 180 in t' zicht komt is er een dubbele change. Schill gaat voor Maas, die Rincker opgevolgd was, bowlen en v. d. Bosch voor Sodder land. Dit levert succes op, want. op 184 doet Schill de palen van Warren tuimelen. War ren had- 53 runs gescoord waaronder 11 vieren. Op 187 mist Sodderland een mak kelijke vang. Het is echter uitstel van exe cutie want eerst bowlt v. d. Bosch Soanes voor 2 runs en 3 runs later wordt Fuller (3) door Schild gebowled. Tenslotte wordt Morgan B. door v. d. Bosch gebowled voor 32 runs, waardoor Stewart met 0 not «ut blijft. Het totaal is dan 190 runs. v. *d. Bosch met 25 had de beste bowlingcij- fers. Holland moet dus 11-5 runs maken om te winnen Na de thee openen M. Jansen en van Bueren de 2e innings van Holland. Het consigne is blijkbaar slaan, want beide spelers leggen er het hout op. Jansen slaat een 4 en een 6 en wordt dan ge vangen (112). Zijn opvolger v. d. Bosch tracht, ook to forceeren en geeft een steijer die gelukkig gemist wordt. v. Bueren slaat hoofdzakelijk vieren. Als het totaal 47 is, slaat v. Bueren over een late bal van Wat son heen en is gebowled voor een snelle 23. Met Glerum scoort v. d. Bosch snel, tot dat op 66 v. d. Bosch voor 29 (w. o. 1 zes) gebowled wordt. Er wordt scherp gerund, soms zeer gevaarlijk, daar de Belgen zeer goed fielden. De gevolgen blijven niet uit. Schill sterft den run out dood (471). Een zelfde lot. treft Glerum als het totaal 97 is. Hij had 19 runs gescoord. Als er 1 uur ge speeld is gaan we 100 op. De Beus heeft ook 19 runs gescoord voor hij 1. b. w. gaat (6102). Neuerburg en Maas, beiden met 7 not out, halen dan het benoodigde aantal runs, waarna gestopt wordt. Holland heeft dus met 4 wickets gewonnen. Met wat voorzichtiger spel had Holland dit totaal makkelijker kunnen bereiken voor het. verlies van minder wickets. Van de Hollandsche spelers kunnen Neuerburg, Glerum, v. d. Bosch en aan voerder de Beus met voldoening op dezen wedstrijd terugzien. Bij België waren Alpen en Warren de roen8ehen, die voor behoorlijk batten zorgden. Het fielden van België was beter dan van Holland. Bowlingcijfers. Holland J. Rincker 318 en 131, L. Sodderland 445 en 470, G. Schill 2 21 en 2—19, A. Maas 0—15 en 0—16, W. v. d. Bosch 25, M. Jansen "016. België L. W. Bridges 330 en 139, H. Watson 466 en 3—57, F. Wright 3—37 en 0—18, Warren 015. de Fokker F. VII bestuurd door den piloot Schiir, van de Baseier Luft A. G. den eer sten prijs voor economie en comfort. De prijs was uitgeloofd door de Kanier van Koophandel te Lyon. Zooals bekend onder houdt dit Fokker-toestel den luchtdienst op de linies ZiirichBazelBrusselAm sterdam en GenèveZürichMunchen Weenen. „Leidens strijd en zegepraal". R a d i o-u itzending vanwege de 3-0 ctobervereeniging. Het bestuur der 3 October-Vereeniging verzoekt ons het volgende op te nemen: Zooals door het Bestuur in de Mei-veTga- dering is medegedeeld, was van een oud- Leidenaar een schrijven ingekomen van in houd als volgt: „Door het geheele land heen zitten Leidé- naars, die op 3 October nog altijd het oude feest meevieren, door hun middagmaaltijd met Hutspot te doen. Zou dit jaar hun herinnering aan hun Leidsche jeugdjaren niet wat te verleven digen zijn, door per radio een uitvoering van de Cantate „Leidens strijd en zege praal" te laten uitzenden. Neemt U het eens in overweging s.v.p. Met gevoelens van hoogachting, uw dw. get. H. C. Snel. Huize „Pluk den Dag" Hengelo (O.)" Het Bestuur heeft ook aan de Oud-Lei- denaren willen denken, vooral ook omdat er toch zoo velen zijn, die jaarl. hun contribu tie bijdragen. De uitwerking van heb plan is ter hand genomen en kan thans reeds worden mede gedeeld, dat de Cantate op Maandag 1 Oc tober zal worden uitgezonden. Het Be stuur mocht in den heer P. de Rook, den Directeur van de Burgerzangschool, opvol ger van wijlen den lieer C. B. Duyster, een warm enthousiast vinden, die met vollen ijver de zaak onmiddellijk heeft aangepakt. Ten einde het knapenkoor sterker te doen workden, is door het Bestuur der 3 Oct.-Ver. om medewerking gevraagd aan de jonge lui, die voor eenigen tijd hebben meegezon gen in het knapenkoor bij de uitvoering van de Ma-tCheüs-Passion en mochten zich reeds velen aanmelden. De achterblijvers zullen hopenlijk nog nakomen, en zullen zeer welkom zijn. De zang zal begeleid worden door een klein orekest van beroeps musici, terwijl de solo-partijen zullen wor den gezongen, óf door een zangeres en zan ger van naam, óf wel door te vragen eigen krachten. Dit wordt nog onder oogen ge- Het kinderkoor zal in aantal ongeveer 150 zijn, de repetities worden gehouden Woensdagmiddag in de school van den lieer Hibma, bij de Pieterskerk, terwijl ook des Zaterdagsmiddags zal worden gerepe teerd in de Graanbeurs, die door den heer Backer bereidwillig werd beschikbaar ge steld. De Verster-kamer in de Lakenhal te Leiden. De Verster-kamer in de Lakenhal te Leiden is aangebracht in den Z.-Westelij- ken vleugel. De Jambriseering is door het personeel van het museum vervaardigd en aangebracht. Aan de wanden zijn eenige der bekend ste werken van den meester te vinden, o.a. het geschilderd portret van mevrouw Jan- ny Verster-Kamerlingh Onnes, een ge schenk van den heer A. Kamerlingh On nes; een portret van den heer F. A. Ver ster van Wulverhorst, den vader van den schilder, een geschenk van mevrouw Min- ca VersterBosch Reitz, te Heemstede. In het midden van den rechter wand han gen het bekende stilleven „Kom met appe len", geschonken door de Jan Stcencom- misic, en het stilleven met de bloemen in een serre, in bruikleen van mevrouw M. Kamerlingh OnnesTutein Nolthenius, te Oegstgeest. Van de 13 etsen van Floris Verster, geschonken door den heer W. Scherjon, te Utrecht, zijn er eenige inge lijst tegen den achterwand aangebracht. Ook vindt men daar een teekening van Verster, voorstellende een huzaar, een ge schenk van den heer A. Coert, adjunct-di recteur van de Lakenhal. Aan den linker wand zijn o.m. aangebracht: de onafge werkte schets van den Zuid-Oostelijken zijbeuk van do Hooglandsche kerk, een teekening van het Kwakellaantje bij Poel geest cn een teekening van de Hoogland sche kerk, in bruikleen gegeven docr me vrouw M. VerstérBosch Reitz. In de vensterbank zijn een groot aantal voorwerpen, kannen, kruiken, vazen enz., die Verster voor zijn stillevens gebruikte, opgesteld, terwijl in het midden van de ka mer een 18-eeuwsche klaptafel is geplaatst die in bruikleen is afgestaan door den heer A. Coert. Ook daarin zijn verscheidene door den heer Verster bij zijn werk ge bruikte voorwerpen geborgen, o.a..de thee busjes, van zijn bekend schilderij. Bij de opening van de Verster-kamer, Zaterdagmiddag waren behalve den burge meester van Leiden, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, tevens voorzitter van de La kenhal-commissie, nog aanwezig de direc teur van de Lakenhal, mr. dr. J. C. Ovcr- voorde, de adj-directeur de heer A. Coert en mevrouw Coertde Jongh, de leden der museum-commisie, prof. dr. P. J. Blok, prof. dr. J. A. J. Barge, de heer Aug. L. Reimeringer en dr. Bockcnoogen, verder prof. Albert Verwey, dr. J. J. de Gelder, directeur van het Prentenkabinet, de heer Scherjon uit Utrecht, de heer Huynck uit Utrecht, terwijl van de familieleden van wijlen den heer Verster o.a. aanwezig wa ren mevrouw M. Kamerlingh Onnes-Tu- tein Nolthenius, mevr. Kamerling Onnes- Bcsch Reitz, de heer A. Kamerlingh On nes, mej. Louise Hubrecht uit Noordwijk en een aantal andere genoodigden. Nadat allen zich in de Verster-kamer verzameld hadden, trad mr. Van de Sande Bakhuyzen naar voren, die zijn dankbaar heid betuigde aan allen, die tot de tot- standkomiug van de Vers ter-ka nier heb ben medegewerkt. Spr. wilde niet in her haling treden door de groote beteekenis van Verster in het licht te stellen. Door het inrichten van deze kamer, hebben wij, aldus spr., een tastbaar bewijs willen ge ven van de groote vereering die voor het mede-commissielid Floris Verster wordt gekoesterd, maar niet minder a'an de ver eering voor Verster als Leidseh schilder. De fijne en subtiele kunst van Verster komt beter dan in een groote tentoonstel lingszaal in een apart daartoe ingerichte kamer uit en spr. verheugde zich er over, dat dit tot stand, is gebracht door mede werking zoowel in ideëel als in materieel opzicht. In dit verband noemde spr. in het bijzonder de medewerking van de Jan Steen- en Verster-commissies, van wie ook heb initiatief tot deze kamer is uitgegaan. Spr. hoopte, dat zij die tot dit doel hebben samengewerkt, zich nog vele jaren in het thans bereikte zullen kunnen verheugen. Hiermede was de eenvoudige plechtig heid geëindigd. Gemeentelïke Aankondiging Buurtvereeniging „Noorderkwartier". Voorafgegaan door het populaire muziek gezelschap „Werkmans Wilskracht" mar cheerden Zaterdagmiddag precies 3 uur een paar honderd kinderen van de Buurtver- eeniging „Noorderkwartier" vanaf de Mar- nixstraat naar den speeltuin „Oud-Hortus- zieht". Aan belangstelling, niet alleen van de zijde der kwartierbewoners, niet-leden en hun kinderen, niaar ook langs den verde ren weg „dwars door Leiden", heeft het den kleinen en den iets-grooteren met hun vood-witte vlaggetjes en met de op den borst gespelde kleurige kaarten, niet ont broken. Aangekomen in Oud-Hortuszicht, dat zoo langzamerhand een instelling is geworden, waar Leiden, terwille van de jeugd, het niet meer buiten kan stellen, wierpen de kinde ren zich als 'n zwerm bijen op de daar aan wezige vermakelijkheden. „Ze waren" om een populaire uitdrukking te gebruiken „er niet vandaan te slaan". Als grootste attractie van de vereeni- gingsspeien mag wel genoemd worden het „hoofd van Jut". Hier werd werkelijk, zij 't dan op zeer onschuldige wijze, een hoofd afgeslagen. Koddige tooneeltjes speelden zich hierbij af en brachten de lachspieren, óók van de ouders, in beweging. De prijs- winners bevonden zich zoowel onder de kleineren als onder de grooteren. De enkele malen verstrekte versnaperin gen als limonade, krentenbroodjes en cho- colado, vielen bijzonder in den smaak. Als wij nu nog even vertellen, dat de muziek zich vele malen en van haar goe- Hnderwet. Burgemeester ci Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslising op liet verzoek van: a. A. A. van er Meij, om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche bewaarplaats voo. benzine op het per ceel Hooge Rijndk No. 220 met aftapin richting op den looge Rijndijk vóór dat perceel b. de firma le Haen en Co., om ver gunning tot het orichten van een inrich ting voor het benden, verven en drogen van huiden in ht perceel Nieuwe Brug steeg No. 2, is vtdaagd. LJ DEN. De avond-, nacfc- en Zondagsdienst der apotheken wordt an. Maandag 2 Juli a.s. tot en met Znd£g8Juli waarge nomen door de aotheek van den heer C. B. Duijster, Nieue Rijn 10» telefoon 523. INGEZ0NDEI MEDEDEELING. de zijde! liet foren, en voor een uitste kende afwisselingsorgde; dat het enkele malen verzamelcnler kinderen in goede orde en binnen erele minuten geschiedde; dat 't sehitterend6veer, zijnde droog maar niet te warm, in bijzonder tot het wel slagen meewerkte,lan hebben wij wel niet alle bijzonderhede genoemd, maar toch wel de hoofdzakeiweergegeven. Of de kinderen;enoten hebben? Yrang u het hen maar eis Gistermiddag te uur had bij de familie. K. aan de Borgersaat een huiselijke twist plaats. Een der hsgenooten, de 25-jarige B. K. kwam eenigsns onder den invloed van sterken drank uis. De andere familie leden waren daarcer ontstemd en begon nen den natte „af tdrogen". De jongeman verliet daarop het lis, maar zakte op het Noordeinde in elka\ De E. H. D. consta teerde, dat hij eemerwonding aan den schedel had opgelqjen. Per politie-bram card werd hij naar lijn woning terugge bracht. Gehouden verkoong in het Notarishuis alhier op Vrijdag j.iten overstaan van: 1. J. A. van Ham^ notaris alhier: Hoo- gewoerd 48, J. P. An Beukering c.s. voor 6010; Jan van Hctkade 23, L. Prins qq. voor 5250; Jan va Hoiitkade 24, J. Yer- hoeff qq. voor 502 Levendaal 185 en 185 F. Beeuwkes qq. voc f 4325; Kraaierstraat 26, J. W. P. Licht q voor f 3500; Oranje gracht 46, F. BeeuAvrs qq. A'oor 2200; le Gortestraat 39, H. .'Couvee, voor 1048; Pakhuisstraat 11 en la, J. J. van der Reij- den, a'oor 1160; 1 Haverstraat 3, P. J. A'an der Kleij, voor ^168; Nieuwe Rijn 112, W. Goddijn qq. voo/ 2500; 2. Mr. H. M. A. Cebergh, notaris alhier twee perceelen land;e Leiden, even buiten de Zijlpoort, koopeiB. J. Huurman Dzn. qq, voor 15500 Cd en Rijn 192, A. H. Visser, voor 2700. R0EL0FAENDSVEEN. Afscheid kapelaatWeber. Zondag avond had in de PLcratiuszaal alhier de laatste bijeenkomst laats van de jongens a'an klein en groot ptronaat onder leiding van den weleerw. for A. Weber. Nadat de kapelaan de jonms nog eenige wijze lessen en raadgevimn had gegeven nam de secretaris van he patronaat het woord om zijneenv. harteli dank te brengen voor het vele goedeaan de jeugd bewezn, want in de slechts (maanden van zijn ver blijf in de Veen he>t hij zich met hart en ziel aan het patroiat en de geestelijke belangen a'an de Vsn gewijd. Spr. hoopte dat zijn verblijf albr steeds in aangename herinnering bij henral mogen blijven voort leven cn bood hemnamens de jongens en de patronaatscommsie een couvert aan met inhoud. De patoor der parochie was inmiddels verschene en sprak in het bijzijn der jongens eenigovaardeerende woorden tot kapelaan Wetje Het speet spr. dat hij kap. Weber reeds .to gauw moet missen, doch het woord vn de Kerkelijke Over heid is voor hem e& bevel. Spr. sprak den vurigen wensch uit lat het kap. Weber ge geven moge zijn ng onder Gods Zegen vruchtbaar in do arochie Sarvar te ar beiden. Om kwart /oor acht werd den scheidenden kapelan gehuldigd door de gezellenvereeniging Hierbij a'oerde het woord de hoofdprcect, de heer v. Zeil, die ook kap. Weber dark zegde a'oor het vele werk in deze parociie verricht. De woorden van den hoofdprefet gingen vergezeld van een stoffelijk huldèlijk bestaande in een couvert met inhoud Kapelaan Weber dank te voor de hulde hen gebracht, de a'erzeke- ring gevende dat lij steeds Roelofavends- a-een in zijn gebecfen zou gedenken. Zijn- ecrAv. vertrekt reedi Woensdagmorgen. WARfrfOND. Receptie bij den Bisschop. Gisterenmorgen was in de parochiekerk bekend gemaakt, dat Mgr. Aengenent des middags gelegenheid zou geven aan de in gezetenen aran Warmond, om Z. D. H. hun gelukwenschen aan to bieden. En van deze gelegenheid is gebruik ge maakt, op een treffende wijze. Er ging een stroom van bezoekem naar het Seminarie, uit allo kringen en van alle leeftijden, ouden van dagen en jonge menschen. En Mgr. kende bijna allen bij hun naam; de jongeren met hun voornaam aansprekend. Belang stellend informeerde Mgr. naar huiselijke omstandigheden, hartelijk toonend het be- zoek 1.3 Avaardeeren. 2-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2