30 JUNI—7 JULI t HAARLEMMERSTRAAT 130-136 30 JUNI—7 JULI LUCHTVAART. Rechtzaken. He eren: 100 M. vrije slag Arne Borg, Zweden, in 60 sec. 200 M. vrije slag, Arne Borg, Zweden, in 2 m. 16.6 s. 300 M. vrije sla#, Arne Borg, Zweden, in 3 m.28.1 s. 400 M. vrije slag, Arne Borg, Zweden, in 4 m. 50.3 s. 500 M. vrije slag, Arne Borg, Zweden, jn 6 m. 08.4 s. 1000 M. vrije slag, Arne Borg, Zweden, in 13 m. 04.2 s. 1500 M. vrije slag, Arne Borg, Zweden, in 19 m. 07.2 s. 100 M. school slag, S. Rademacher, Duitschland, in lm. 15 s. 200 M. schoolslag, E. Rademacher, Duitschland in 2 m. 50.4 s. 400 M. schoolslag, E. Rademacher, Duitschland, in 6 m. 05 s. 500 M. schoolslag, E. Rademacher, Duitschland, in 7 m. 40.8 s. 100 M. rug, E. Kiippers, Duitschland, in 1 m. 12 s. 200 M. rug, A. Schumburg, Duitschland, in 2 m. 46.6 s. 400 M. rug E. Günther, Duitschland, in 6 m. 03.9 s. Dames: 100 M. vrije slag L. Lehmann, Duitschland, 1 m. 14.2 s. 200 M. vrije slag, L. Lehmann, Duitsch land, 2 xm 50.4 s. 220 yards vrije slag IL M. James, Enge land, 2 m. 46.6 s. 300 M. vrije slag, L. Lehmann, Duitsch land, 4 m. 46 B. 300 yards vrije Blag, H. M. James, En- gelnad, 3 m. 58.4 s. 400 M. vrije slag M. Braun, Holland, 6 m. 11.8 s. 440 yards, vrije slag, H. M. James, Enge land, 6 m. 01.6 s. 500 Meter vrije slag M. Ledoux, Frank rijk, 8 m. 44.2 s. 500 yards vrije slag, H. M. James, Enge land, 6 m. 57.6 s. 1000 M. vrije slag, E. M. Mayne, Enge land, 15 m. 49.6 s. 1500 M. vrije slag, E. M. Mayne, Enge land, 24 m. 00.2 8. 100 M. schoolslag, E. Jacobsen, Dene marken, 1 m. 26.4 s. 200 M. schoolslag, M. Baron, Holland, 8 m. 17.8 s. (Nog niet door de F. I. N. A. erkend). 400 M. schoolslag, B. Hazelius, Zweden, m. 55.9 s. 100 M. rug, W. den Turk, Holland, 1 m. 22 s. 200 M. rug, H. Wunram, Duitschland, 3 m. 18 s. 400 M. rug, W. den Turk, Holland, 6 m. 55.4 sec. Ter vergelijking laten we hieronder de- ©fficeel erkende Nederlandsche kampioen schappen van 1927 volgen. Heer en: 100 M. vrije slag, J. B. van Silfhout (Het IJ), in 1 m. 7.6 sec. 200 M. vrije slag, J. B. van Silfhout (Het IJ) in 2 min. 34.6 sec. 400 M. vrije slag, J. B. v. Silfhout (Het IJ) in 5 min. 45.8 sec. 1500 M. vrije slag, T. J. de Man (U.Z.C.) in 23 min. 24.8 sec. 100 M. schoolslag; C. Vrugt (D.W.R.) in 1 m. 23.4 sec. 200 M. schoolslag:' L. Korpershoek (R. Z.C.) in 3 min. 3.4 sec. 400 M. sohoolslag: L. Korpershoek (R. Z.C. in 6 min. 29.6 sec. 100 M. rugslag: H. v. Essen (Het IJ) in 1 min. 23 sec. 200 M. rugslag: J. H. de Haas (Z.I.A.N.) in 3 min. 6.6 sec. 400 M. rugslag:' 'A'. Lie'xenborg (D. \Y. R.) in 6 min. 38.4 sec. Dames: 100 M. vrije slag M. Braun (O.D.Z.) in 1 min. 18.2 sec. 200 M. vrije slag: M. Braun (O.D.Z.) in 2 min. 56.2 sec. 400 M. vrije slag: M. Braun (O.D.Z.) in 6 min. 22.8 sec. (Den 2den September 1927 verbeterde mej. Braun dezen tijd tot 6 m. 11.8 sec., waardoor zij het wereldrecord op haar naam bracht). 1500 M. vrije slag: M. Braun (O.D.Z.) in 25 m. 53 sec. 100 M. schoolslag: M. Baron (O.D.Z.) in 1 min. 31.8 sec. 200 M. schoolslag: M. Baron (O.D.Z.) in 8 min. 23 sec. (Den 22sten Arpil van dit jaar verbeterde mej. Baron dezen tijd tot 3 min. 12.8 sec., waarmede zij een wereld record vestigde). 400 M. sohoolslag: M. Baron (O.D.Z.) in 7 min. 7.4 sec. 100 M. rugslag: W. den Turk (R.D.Z.) in I min. 26.2 sec. (Op 17 Juli 1927 verbeterd tot 1 min. 22 sec. met wereldrecord). 200 M. rugslag: W. den Turk (R.D.Z.) in 3 min. 10.6 sec. 400 M. rugslag: W. den Turk (R.D.Z.) in 6 min. 55.4 sec. Uit bovenstaande opgaven kan men de gemaakte tijden van wereldrecords en de tijden der Hollandsche zwemsters en zwemmers vergelijken, zoodat men zoo on geveer een indruk kan krijgen van het geen de Olympische Spelen voor de Hol landers zullen brengen. Inschrijvingen. De volgende landen hebben ingeschre ven voor zwemmen: Argentinië, Australië, België, Br. Ihdië, Canada, Chili, Denemarken, Duitschland, Engeland, Egypte, Finland, Frankrijk, Holland, Hongarije Italië, Ierland, Japan, Mexico, Luxemburg, Malta, New. Zeeland, Noorwegen, Oostenrijk, Panama, Philip- pijnen, Polen, Spanje, Tsj. Slowakije, Tur kije, Jugoslavië, Zuid Afrika, Zwitserland, Zweden. De volgende landen hebben ingeschre ven voor wielrennen: Argentinië, Australië, België, Canada, Chili, Denemarken, Duitschland Engeland, Finjand, Frankrijk, Holland, Hongarije, Italië, Ierland, Letland, Lithauen, Luxem bourg, Oostenrijk, Noorwegen, Polen Roe menië, Spanje, Tsj. Slowakije, Turkije, Joegoslavië, Zuid Afrika, Zweden, Zwitser land. De Argentijnsche deelnemers aan de 0. S. te Zandvoort. De Argentijnsche deelnemers aan het tweede gedeelte van de Olympische Spe- J INGEZONDEN MEDEDEELING. UITVERKOOP WMLS Huiskamer- en Salonmeubelen Divans Tafels Tafel- en Dtvankleeden Lampen Kletnmeubelen Slaapkamer- Meubelen Bedden Dekens Matrassen Ledikanten Waschstellen Spiegels Naar boven- etages per lift Vloerzeil Gordijnstoffen Karpetten Cocos Chinamatten Heerèn- Jongens- modes kleeding Heerentricot y Lingerie Baby artikelen Schorten Corsetten Garen Bedrijfs- Band kleeding Mode artikelen Ingang Winkel Meisjes- en Dames- r\ Hoeden Confectie Zomer stoffen Wollen Dames Kousen, Tricotages, Hand schoenen Alles -wordt per eigen besteldienst thuisbezorgd. Courante Stukgoederen Tafelgoed Handdoeken Baddoeken Deze schets toont U den plattengrond onzer 16 étalages en geeft tevens aan waar de verschillende artikelen gedurende deze week geëtaleerd worden. len zijn Donderdag te Zandvoort aangeko men. Zij hebben, 60 in getal, onder wie eenige dames, clie haar echtgenooten bege leiden, hun intrek genomen in het Oranje Hotel. De volgende week worden nog 14 Argentijnen verwacht. DE TRAGEDIE AAN DE POOL. De redding van Nobile. De correspondent van „Aftenposten" te Kingsbay op Spitsbergen, geeft, na een korte uiteenzetting van een bezoek aan de Yirgobaai, waar de „Citta di Milano" zich met majoor Maddalena, de Zweedsche en Finsche machines en 't Zweedsche moeder schip „Tanja" bevindt, een levendige be schrijving van de redding van generaal Nobile, zooals hem door de Zweedsche vliegers verteld werd. JJ. Zaterdagnacht vertrokken kapitein Tornberg en luitenant Jacobson, ieder in een Heinkler, en luitenant Lundborg in een Junker, naar het kamp van Nobile op het ijs. Luitenant Lundborg vertrok op glijders van een sneeuwvlakte op Amster dam-eiland met een aanloop van vijftig meter. Na geland te zijn in Hinloopenstraat, waar brandstof werd ingenomen, vertrok men weer en vloog men dwars over het Noord-Oostland rechtstreeks naar Nobi- le's kamp, geleid door draadlooze berich ten. Van de lucht uit zooht Lundborg 'n lan dingsplaats uit, een stuk vlak ijs van 200 bij 300 meter. Generaal Nobile omhelsde den dapperen vlieger, nam afscheid van zijn vijf metge zellen en binnen een half uur vertrok de vlieger met zijn passagier. L.mdborg keer de naar de Hinloopenstraat terug, terwijl kapitein Tornberg Nobile door de lucht naar de Virgo-baai bracht, waar zij Zon dagmorgen aankwamen. Zij werden geest- driftig ontvangen en men riep „Hoera" voor Zweden. Terwijl luitenant Lundborg in het kamp van Nobile verbleef, zweefden de andere vliegtuigen in de lucht. Generaal Nobile was tot schreiens toe bewogen. Hij had een langen zwarten baard en ingevallen wangen na een verblijf van een maand op het ijs. Hij was gekleed in een zwart vJie- gerspak. Na zijn welgeslaagde redding van ge neraal Nobile, verlangde Lundborg zijn goed werk voort te zetten met het voor nemen de overige mannen stuk voor stuk te halen. Hij vertrok opnieuw, doch landde toen ongelukkig. Zijn vliegtuig sloeg over den kop, ofschoon de vlieger gelukkiger wijs niet gekwetst werd. De vliegers zagen, toen zij op weg wa ren naar Nobile's kamp, een hondenspan en bleven er eenigén tijd boven zweven om te ontdekken, of de Malmgreen-groep zich er bij bevond., maar zij zagen alleen de hondendrijvers. Tijdens hun talrijke vluchten naar het kamp van Nobile zagen zij .veel ijsbeerspo- ren bij het kamp. Bij hun vlucht op Zaterdag was het weer vrij kalm, doch er waren tal van kwade luchtzakken bij de bergen. Zondag kon er wegens den mist niet gevlogen worden, evenmin als Maandag, toen het weer wei nig gunstig was. Doch zoodra het weer verbetert, willen alle groote machines uit vliegen om te zoeken naar de groep, wel ke in het luchtschip is gebleven, en opeen volgend tien uur in de lucht blijven. Generaal Nobile heeft een been gebro ken. Het zal waarschijnlijk geen gemakke lijke taak zijn de overige lieden vsn zijn groep te redden, dpch men zal er niet mee talmen. Men zal nieuwe glijders voor Lundborg neerlaten. Het weer klaart op. Het officieele bericht uit Rome meldt, dat de hevige Westenwind van de laatste drie dagen is gaan liggen en dat het weer beter wordt. Het Finsche watervliegtuig, dat op de „Citta di Milano" in een slede vliegtuig is herschapen, heeft oen uitste kend geslaagde landing op de meeuw ge maakt. Het toestel kon op minder dan 100 M. vrij van den grond komen en dalen. Voor het uitzenden van de verschillende vliegtuigen wachtte men nog even of tot het weer gunstig genoeg zou zijn, doch vandaag hoopte men in ieder geval de red dingspogingen te hervatten. De Russische ijsbrekcr Krassin is uit Tromsö vertrokken en wordt binnen vier dagen op Spitsbergen verwacht. Italiaansch vliegtuig geland. Gisteren is onder Cromvoirt (N.Br.) een Italiaansch vliegtuig geland, bemand met twee officieren. Nader verneemt men, dat de beide inzit tenden van het vliegtuig hun intrek hebben genomen in Hotel Central. Zij waren gister morgen met hun Fiat-toestel te Rome op gestegen en zagen zich tot een landing ge dwongen, doordat de dop van den radiator verloren werd. Het plan was om hedenmor gen 7 uur weer op te stijgen. Omtrent het doel van den tocht wilden de vliegers zich niet uitlaten. Men vermoedt dat zij zich naar Noorwegen of naar Lon den zullen begeven. De vlieger Fronval verongelukt Uit Villacoublay (Frankrijk) wordt ge meld: Bij de landing na een proefvlucht, botste de vlieger Fronval, 'n recordman in luchtacrobatiek, tegen bet bombarde mentsvliegtuig van luitenant Cornillon. Het toestel van Fronval vatte vlam. De vlieger verbrandde. Cornillon bleef oifge- deerd. Een vliegtuig voor den Prins van Wales. De nieuwe vliegmachine bestemd voor den Prins van Wales werd gisteren op het Northolt-vliegterrein afgeleverd. Het toe stel staat er thans te zijner beschikking. Het graf der onbekende Duitsche vliegers. Dinsdag is een steen, waarin 22 namen staan gebeiteld, die uit Duitschland naar Engeland was gebracht, op het kerkhof van Great Burstead nabij Billerica-y ge plaatst op het graf van de Duitsche officie ren en manschappen van de Zeppelin L 32. De L 32 werd in September 1916 in vlam men geschoten door Britsche aviateurs en alle zich aan boord bevindende militairen kwamen om het leven. Tot dusver stond het graf bekend als „het graf van de onbekende Duitsche vlie gers". Thans draagt het de namen van den commandant Werner Petersen en 21 leden zijner bemanning. Gasdirecteuren veroordeeld. De rechtbank te Leeuwarden deed uit spraak in de zaak tegen L. H., directeur van de gasfabriek te Akkrum, die beschul digd wordt 300 h 400 aan steekpennin gen te hebben ontvangen van de firma Wilton voor gedane leveranties, terwijl hij wist dat deze giften hem gedaan werden ten einde hem te bewegen om daardoor in strijd met zijn plicht te handelen, in het voordeel van genoemde firma. De substituut officier had tegen verdachte 200 boete of een maand gevangenisstraf geëischt. Hij werd door de rechtbank tot die straf ver oordeeld. Vervolgens deed de rechtbank uitspraak in de zaak tegen Chr. H., gasdirecteur te Wolvega, die verdacht werd van de firma Wilton giften tot een totaal bedrag van 1021 te hebben ontvangen. Ook tegen de zen verdachte werd 200 boete of een maand gevangenisstraf geëischt, tot welke straf hij veroordeeld werd. Verduistering door een directeur. Voor de rechtbank te Utrecht had zich te verantwoorden de directeur der N.V. Pannen- en Tegelfabriek te Woerd e n, ter zake dat hij een bedrag van 6000 zou hebben verduisterd. De officier van justitie eischte een gevangenisstraf van een jaar voorwaardelijk, op voorwaarde, dat ver dachte het bedrag in 2 1/2 jaar zou hebben aangezuiverd. Anderhalf jaar geëischt tegen een rijwieldief Yoor de rechtbank te Almelo had zich te verantwoorden de 62-jarige koopman E. S., zwervende, die in één maand te Enschede een tiental rijwielen had ontvreemd. De of ficier van Justitie eischte verdachte's ver oordeeling tot een gevangenisstraf van an derhalf jaar. Is een kiosk een winkel? In de zaak tegen H. M. K., directrice van de N.V. Van Ditmaris Kiosken Maat schappij, appellante van een vonnis van den kantonrechter te Rotterdam, waarbij zij, wegens overtreding van de verordening op de winkelsluiting zij had op 8 Mei des avonds 5 minuten over half 9 een kiosk aan het Hofplein ten verkoop geopend gehad was veroordeeld- tot 1.boete subs. 1 dag hechtenis, heeft de rechtbank het vonnis vernietigd en verdachte vrijgespro ken. De rechtbank overwoog dat niet bewezen is dat de verkoop plaats heeft gehad in een kiosk, die een winkel is, zooals de tenlaste legging luiddè. Te dilettantisch. De verdachte, die voor den Haagschen politierechter terecht stond, wilde zich er uit redden. Maar het was te doorzichtig en toen dat al heel spoedig bleek, nam hij ook al dadelijk genoegen met de uitspraak. Hij bad 's avonds met zijn auto tusschen Den Haag en Leiden gereden. Een jeug dig expediteur uit Oegstgeest vertelde, dat hij in zijn vrachtauto een oersonen- auto was tegengekomen, die van links naar rechts over den weg slingerde en de lich ten niet gedempt had„ik gaf hem door m'n lichten even schel te laten branden en toen weer te dempen, signalen, dat hij ook moest dempen, maar de auto reed maar verder met ongedempt licht, slingerend over den weg en nog geen 5 seconden daarna had de aanrijding plaats." „Gaat u daar mee accoord?" vroeg de kantonrechter. „Zeker, edelachtbare", was het onver wachte antwoord. De verrassing, de geweldige coup d'état, werd voor het allerlaatste bewaard. Een getuige. ri:<* ook op dit tijdstip op den jreg had „-.eden,, kwam het verhaal van den aangeredene nog bevestigen, waarna de ambtenaar van het O. M. 50 boete subs. 25 dagen hechtenis eischte. „Wenscht u nog iets in het midden te brengen". „Zeker Edelachtbare, de aanrijding is veroorzaakt door het springen van mijn linkervoorband?" „Was dat vóór of tengevolge van de- aanrijding?" vroeg lichtelijk ironisch mr. Rijke. „Vóór de aanrijding natuurlijk. Ln daardoor kon ik het stuur niet houden, zoodat ik slingerde". „Van het springen van den band hebt u niets tegen de politie gezegd; maar de po litie heeft wel opgemerkt dat u naar ster ken drank rook." „Kan er een band zijn gesprongen voor de aanrijding?" wendde zich de kanton rechter tot de aangeredene. „Absoluut niet", was het antwoord. „Van mijn auto is ook een band gesprongen; bij de aanrijding is dat gebeurd, toen hoorde ik twee knallen." De kantonrechter vond het van de ver dachte een praatje, ook al omdat hij er direct na de aanrijding niets van tegen de politie of tegen den aangeredene had gezegd. Neen, het leugentje was te dilettantisch* en zeker omdat het zóó dom-dilettantisch was, kreeg hij slechts 40.boete, waaf- mee hij op de vraag van den kantonrech ter met een gretig: ja, dadelijk genoegen nam. „Vad." Stoomvaartberichten. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. GROTIUS (thuisr.) arr. 27 Juni te Bar celona. KON. H0LL. LL0YD. FLANDRIA (uitr.) pass. 28 Juni Ports mouth. HOLLAND—AFRIKA LIJN. GIEKERK arr. 28 Juni van Hamburg te Amsterdam. KLIPFONTEIN (thuisr.) vertr. 27 Juni van Marseille naar Antwerpen. MELISKERK (thuisr.) arr. 27 Juni te Duinkerken. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DINTELDIJK, van Rotterdam naar Vancouver vertr. 25 Juni van Cristobal. GROOTENDIJK, van Vancouver naar Rotterdam, vertra 26 Jupi van San Fran cisco. VOLENDAM, van Rotterdam naar Ncvr York vertr. 27 Juni van Southampton. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. HOOGKERK arr. 28 Juni van Kurrachee te Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. VLIELAND arr. 28 Juni van Hamburg te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LL0YD. DJAMBI arr. 28 Juni van Hamburg te Rotterdam. 1NDRAPOERA (thuisr.) wordt 29 Juni 5 uur voorm. te Marseille verwacht. PATRI A (uitr.) pass. 27 Juni te Suez. SLAMAT (uitr.) arr. 28 Juni te Southamp ton. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALDABI arr. 28 Juni van Hamburg te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. EURYPYLUS arr. 28 Juni van Batavia te Amsterdam. PATROCLUS arr. 28 Juni van Japan te Rotterdam.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6