WAALS, Uit de Omgeving ~z: STADSNIEUWS. SPLINTER 09 UITVERKOOP. ALKEMADE. GEMEENTERAAD. Natuurschoon en watersport. Het Kagermeer moet ingepol- derd! Gevecht om de Mop molen. Hoe komen we van Lei den af. Do Raad dezer gemeente vergaderde gistermiddag ten 2 uur. Voorzitter de Bur gemeester. Tegenwoordig alle leden. Se cretaris A. van Harteveld. Na..opening der vergadering met het gebruikelijke gebed worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en on veranderd goedgekeurd. Aan de orde de agenda: lo. Vaststelling Van een raadsbesluit tot het bepalen van het bedrag der vergoeding aan de bijzon dere lagere scholen uit te keeren over het jaar 1926. Nu de gemeente-rekening over het jaar 1926 is vastgesteld kan thans de finitief worden overgegaan tot vaststel ling van de kosten per leerling. Volgens gemaakte rekeningen hebben de kósten per leerling voor de openbare lagere scho len bedragen 9.29. Z. h. st. wordt de ver goeding op 9.29 per leerling vastgesteld. 2o. Vaststelling van een verordening tot behoud van natuurschoon en bevordering van de belangen van de watersport. De Voorz. deelt mede, dat B. en W. reeds ©enigen tijd in onderhandeling zijn met de Kon. Zei- Roei- en Motorsportvereeniging de Kaag, betreffende het in het leven roe pen van een verordening, waarbij het ver boden is grond, baggerspecie en andere vaste stoffen te storten of daarin of daar aan werken tot stand te brengen, welke het natuurlijk karakter verstoren of do op pervlakten en diepten verkleinen. De Raad der gemeente Warmond heeft ecnige we ken geleden ook een dergelijke verorde ning vastgesteld voor de wateren en plas sen binnen die gemeente gelegen, welke verordening reeds aan Ged. Staten is ver zonden. Do Voorz. doet voorlezing van de ingekomen brieven van genoemde vereeni- ging. B. en W. stellen voor tot "de vast stelling van de verordening, zooals deze voor de vereeniging in overleg met Prof. van Poelje is geredigeerd, over te gaan. De heer de Vette gelooft dat deze veror dening weinig zal baten, want Leiden zal met de grondstorting wel doorgaan. Bo yendien acht spr. het gewenscht dat deze wateren worden gedempt dan kan er land van gemaakt worden. De Voorz. merkt op, dat, zoodra de verordening in werking is getreden, de gemeente Leiden daar geen grond meer zal storten, want de gevolgen uit deze overtreding voortvloeiend zijn dan geheel voor die gemeente, terwijl deze ge meente gebruik kan maken van haar be- voegheid in art. 180 der Gemeentewet neergelegd. Hierna wordt de verordening z. h. st. vastgesteld. 3o. Voorstel van B. en W. tot het toe kennen van een, jaarlijksche bijdrage ad 100 aan het bestuur van den Veonder- en Lijkerpolder buiten de bedijking onder de gemeente Alkemade, wegens behoud .van den Mopmolen. De Voorz. doet voorlezing van het schrij ven van heeren Ged. Staten, waarbij Ged. Staten erop aandringen de Mopmolen niet te verkoopen, omdat op de eerste plaats deze molen een goede reserve vormt voor het stoomgemaal bij natte perioden en on voorziene omstandigheden, terwijl op de tweede plaats de molen dienst kan doen ,voor verversching van het water te Nieu we Wetering, dat volgens raededeeling van B. en W. verleden jaar in zulk een ver ontreinigden toestand verkeerde dat dit .water voor huishoudelijke doeleinden en voor de zuivelbereiding niet te gebruiken was. Op verzoek van den heer C. Straat hof heeft de molen toen eenige uren ge draaid met als gevolg dat het water weer gezuiverd was. Uit hygiënisch oogpunt stellen B. en W. voor de subsidie toe te staan, want ook de drooggemaakte Veen- der- en Lijkerpolder en de Gogerpolder hebben'zich bereid verklaard een bijdrage te geven in het onderhoud van den molen terwijl de polder, van wien de molen is, eveneens een bijdrage geeft van 80. De heer Heemskerk gelooft niet, dat de voorgestelde bijdrage zal beantwoorden aan het doel, waarvoor zij wordt gegeven. Bij warm weer en stil weer zal het meest al noodzakelijk blijken, dat de molen moet draaien, hetgeen wegens de windstilte dan niet zal kunnen. Het polderbestuur zal dus wel hartelijk lachen dat de gemeente met de andere polders de molen helpt on derhouden. Op de poldervergadering is js het er dan ook vreemd aan toegegaan. Men stemde daar voor de bijdrage in de veronderstelling dat de waterleiding hier door op de lange baan zou geschoven wor den. Spr. stelt voor aan het geven van de bijdrage de voorwaarde te verbinden dat indien de molen wegens windstilte niet kan draaien de sluizen dienen opengezet te worden, waardoor het water toch ver- verscht wordt met inwerkingstelling van het stoomgemaal. De heer de Vette merkt op dat in liet schrijven van Ged. Staten eenige tegen strijdigheden voorkomen, want eerst, wordt er gezegd dat het stoomgemaal een sterke bemaling is, terwijl aan den anderen kant erop wordt aangedrongen de molen te be houden om te dienen als reserve bij natte perioden. De Voorz. antwoordt dat elk hulpmid del hetwelk den polder waarborg biedt, voor een zoo goed mogelijk op peil hou den van het water, welkom is. Er zal hoogwaarschijnlijk met de sluizen te wei nig rekening zijn gehouden anders had de polder de motor van nog grootere capaci teit genomen. Toch kan het stoomgemaal het water op voldoend peil houden, zoodat het bestuur reeds besloot tot verkoop van den Mopmolen, doch de ingezetenen van de Nieuwe Wetering, die ondervonden hebben wat het gemis van dezen molen zou boteekenen, dringen op behoud van den molen aan. Het polderbestuur heeft zich dan ook in deze zaak zeer royaal ge toond. De heer Los is er voor de bijdrage van jaar tot jaar te bepalen. De Voorz. merkt op, dat met het polder bestuur is overeengekomen dat de bijdrage kan worden opgezegd met in achtneming van een termijn van drie maanden, ter wijl jaarlijks bij do behandeling der be grooting over deze bijdrage kan gespro ken worden. De heer Rotteveel acht het in het be lang der gemeente dat de molen behouden blijft, dóch wij moeten niet te royaal met de centen van de gemeente omspringen, want mocht in de toekomst blijken dat het stoomgemaal het water niet op voldoend peil kan houden, zoodat het reservege maal niet weg kan malen, dan dient naar zijne meening de bijdrage to worden in getrokken. Z. h. st. wordt hierna besloten de bijdrage te verleenen, daarbij rekening houdend met de voorwaarde door den heer Heemskerk voorgesteld. Bij punt 4 reclame hondenbelasting, merkt de heer de Vette op dat bedoelde hond van rijks wege is afgekeurd. De Voorz. zegt dat de verordening geen ont heffing toelaat. Reclamant was toch niet verplicht den hond af te maken. Hierna wordt de aanslag gehandhaafd. De recla me schoolgeld wordt afgehandeld overeen komstig voorstel van B. en W. De wijziging van de begrooting dienst jaren 1927 en 192S woi-dt na toelichting door den Voorz. z. h. st. vastgesteld. Door den Voorz. wordt mededeeling gedaan van een aantal door Ged. Staten goedgo1 urde comptabele besluiten. Ingekomen v as nog een verzoek van W. J. Zoetemelk te Rijp- wetering om den termijn van ontruiming van de woning D 164 weder met zes maan den te verlengen .B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen. Ook de gezond heidscommissie adviseert hiertoe. Door den Voorz. wordt medegedeeld dat juist hedenmorgen de inspecteur van de volks gezondheid een bezoek aan de woning heeft gebracht zulks in opdracht van hee ren Ged. Staten. Het rapport moet hior over nog inkomen. De heer Heemskerk acht den toestand levensgevaarlijk, en vindt dat er van gemeentewege dient in gegrepen te worden. De heer Riotbroek zegt dat als de raad besluit den termijn met 6 maanden te verlengen do gemeente binnen dien termijn niet kan doen. De Voorz. zegt dat vorloopig het rap port van den inspecteur dient afgewacht te worden. De,heer Heemskerk repliceert en merkt nog op dat geen enkele veestal zoo slecht is als deze woning. De Voorz. vraagt of de heer Heemskerk hier een oplossing weet. De man die in de woning zit is tot geen medewerking bereid. Huur wil hij niet betalen, terwijl het gezin als niet arm lastig is te beschouwen. De gemeente kan toch voor zulke menschen geen woningen gaan bouwen. De heer Rotteveel zegt, dat de gemeente toch kan overgaan tot ontruiming en afbraak. De Voorz. vraagt den heer Rotteveel wat er dan moet ge beuren. De heer Rotteveel stelt dan voor een schutting te plaatsen. De Voorz. zegt dat B. en W. hun volle aandacht aan deze zaak schenken. Hierna wordt besloten den termijn van ontruiming weder met zes maanden te verlengen. Rondvraag. De heer Los zegt, dat, na gebleken is dat deze gemeente wat be treft de uitvoering van de Vleeschkeu- ringswet bij Kon. besluit is ingelijfd, zoo dat deze gemeente voorloopig bij Leiden blijft aangesloten, hij er voor is de keur- loonen te verlagen. Spr. heeft gelezen dat in Rijnsaterwoude eveneens hiertoe is besloten. De keurloonen zijn abnormaal hoog. In Nieuw veen en Ter Aar bedraagt het keurloon voor een rund 5 hier 8. De Voorz. zegt toe de zaak met de wet houders te zullen bespreken, waai-na eens met den directeur van het openbaar slachthuis te Leiden zal gesproken worden De heer Rotteveel is er voor zelf het ta rief te bepalen. De Voorz. merkt op dat gemeenschappelijk voel meer te bereiken valt dan alleen. Spr. zal overwegen of er termen aanwezig zijn om met de aange sloten gemeenten hieïover eens van ge dachten te wisselen. De heer Heemskerk vraagt of er nu werkelijk niets aan te doen is om van Leiden af te komen, en deelt mede dat de zaak in onderzoek is. Dje Voorz. antwoordt, dat de gemeente bij Kon. besluit bij Leiden is ingelijfd, meer is hem niet bekend. De heer Riet broek vraagt den Voorz. of er genoeg slangen zijn bij de motorspuit om bij een eventueele brand in de wonin gen van de woningbouwvereeniging vol doende water te geven. De Voorz. zat hiernaar een onderzoek instellen. De heer Bontje vraagt of het waar is dat het werk in den Huigsloterpolder is gestaakt. De Voorz. antwoordt dat de grond is afgekeurd voor ophooging der plantsoenen. De aannemer zoekt thans naar een andere gelegenheid voor grond- berging. Tot slot richt de Voorz. nog eenige waardeerende woorden tot de heeren de Jong en de Koning in verband met hun zilveren huwelijksfeest. Spr. hoopt, dat de komende 25 jaren gelukkige jaren voor hen en hunne gezinnen mogen zijn. Hierna sluiting. H1LLEG0M. GEMEENTERAAD. De stichting van het veilingge bouw, en de gelegenheid tot rus tig wonen. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorz.. weth. Balvers. Dc aanvraag om subsidie door de R.K. Geitenfokverecniging veroorzaakte een discussie, welke zich elk jaar herhaalt. Elk jaar wordt 100 gegeven, -en elk jaar zijn er dezelfde voor- en tegenstanders, nu wa ren 9 heeren er voor en 3 er tegen. De voorgestelde overeenkomst met den heer J. G. van Dooren betreffende 'n zie kenauto vond veel bijval, maar ook beden kingen. De heer van Dooren wil zich be schikbaar stellen voor het vervoer van zie ken als de gemeente 400 per jaar steunt. Hij is bereid on- en minvermogenden bij ongelukken gratis te vervoeren. Met alg. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. GEHEEL HOWE SORTEERING: Badmutsen - Duikmutsen Badschoentjes - HanjÖdoekzakjes Dames- en Hcerfcnbadeostuums Kinderbadcostuumaf - Zwembroeken Haarl. straat 130-13^. st. goedgevonden. Het verzoek der Harddraverijvereeni- ging ging om het gebruik van de van den Endelaan voor eon haddraverij waar twee heeren tegen stemden. Het verzoek om een volksfeest té mogen houden, ontmoet te 3 tegenstanders, op grond van over tuiging. De Hofstraat is door de eigenaren aan de gemeente aangeboden en door den raad aanvaard. Het cohier der straat- en riool- belasting is vastgesteld op 7140.24. De wijziging van het uitbreidingsplan 1917 voor zoover het betreft het terrein Treslong en de stichting van een veilings gebouw, is goedgekeurd met twee stemmen tegen. De bezwaren waren, dat B. en W. vergunning hadden gegeven vóór het be sluit van den Raad en dat geen terrein gereserveerd wordt voor villabouw en voor menschen, die rustig wenschen te wonen. Het Veenenburgerbosch, het terrein ach ter het Hof en nu dit gedeelte van Tres long zouden verknoeid zijn als gelegenheid om er rustig gelegen huizen te bouwen. Een en ander werd gedeeltelijk toegezegd en gedeeltelijk bestreden. Er werd be toogd, dat aan de Weerestenstraat alles bebouwd, althans verkocht is en dat. eige naren van grond het recht hebben zelf over hun eigendom te beschikken. Mede werd gepleit om gegoede menschen van elders hierheen te trekken. Het bezwaar raakte dus niet het bloembollenbcdrijf en het vei- lingsbestuur, wel de plaats van stichting van het gebouw, dat er voor een deel roeds staat. De Voorzitter wees er op, dat het nieu we uitbreidingsplan de terreinen voor vil labouw aanwijst. Dit nieuwe uitbreidingsplan is niet be handeld, en aangehouden. Na- rondvraag volgde sluiting der ver gadering. W0UBRUGGE. GEMEENTERAAD. De 's Molenaarsweg weer openge steld. Overdracht van den Dorpsweg aan Ged. Staten. Het waterleidingbedrijf rendabel. Een nieuw raadhuis in de toe komst. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter de bur gemeester, afwezig wethouder Lieverse met kennisgeving. De Voorz. opent, de vergade ring met- gebed. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Verschillende ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Het gemeenteverslag zal bij de raads leden circuleeren. Punt. 4. Opheffing geslotenverklaring 's Molenaarsweg voor alle motorrijtuigen. De heer Tondu vraagt wat de aanleiding tot sluiten en nu openstellen is geweest.. De Voorz. en weth. Boot deelen de motieven daaromtrent mede. De heer van Ruiten brengt ter sprake den slechten toestand van den weg bij de pannenfabriek. De Voor zitter zegt, dat daaromtrent een schrijven is gericht aan Ged. Staten en een afschrift van dit schrijven aan het Gem. bestuur te Alphen aan den Rijn. Het voorstel van B. en W. wordt goedgekeurd. Punt 5. Overdracht van den weg van Woubrugge naar Hoogmade, overeenkom stig de voorwaarden, vervat in het Prov. wegenplan. De Voorz. licht, dit in bijzonder heden toe, tolvrije overgave plus 600 per Kilometer. Op de vraag van den heer Ton du antwoordt de Voorz., dat de weg begint bij de Herv. Kerk te Hoogmade, dus ook de bruggen aldaar en te Woubrugge met de bediening overgaat. De heeren van Dam, Tondu en Noordam kunnen met het voorstel medegaan en de twee eerste juichen het zelfs toe, in het belang der gemeente, dat Woubrugge en Hoogmade aaneen groolen weg komen. Laatstgenoemde is er wel voor wat de gemeente betreft. De heer Tondu wijst op het voordeel voor eigenaren om hun landerijen meer productief te maken, doch vraagt of B. en W. niet met meer motieven het voorstel ter tafel hadden kunnen komen, opdat alle leden hun stem aan dit voorstel konden geven. De Voorz. meent, dat hij bij verschillende gelegenheden dit punt meermalen uiteen heeft, gezet. Spr. wijst, op momenten in de geschiedenis van Woubrugge o.a. 1897, dat het plaatselijk bestuur dit heeft, verzuimd; dat reeds in 1922 het tegenwoordig bestuur getoond heeft deze gemeente uit haar iso lement te willen verlossen, door steun te verleenen aan de autobusonderneming en door vrijheid van tol. Spr. zet verder het financieel en oeconomisch belang van het voorstel uiteen. De heeren van Dam en Boot wijzen op de noodzakelijkheid van de overdracht. De heer Noordam gevoelt, dat. dit. op hem als voorzitter van den polder Vier- ambacht slaat. Doch spr. wijst er op dat de wegen, door den polder onderhouden, voor 3/4 stedelingen door stedelingen wor den bereden en maar 1/4 door de ingelan den. De heer van Dam zou dan ook bereid zijn om het. groote belang den polder tegemoet te komen. De Voorz. zegt, dat het alge- I meen belang steeds op den voorgrond moet staan en niet het persoonlijke. Ook hij vreesde voor de rechter- en linkervleugel der wezen, maar wijst erop, dat ook eens een offer moet worden gebracht in het al gemeen belang. Daarna wordt met algemeene stemmen het voorstel goedgekeurd. De Voorz. spreekt zijn dank uit, dat dit. met alg. st. geschiedde Punt. 6. Vaststelling Motor- en Rijwiel- verordening. Ook dit punt werd van alle zijden bezien en besproken. De Voorz, leest de 20 artikelen voor. Op de bedoelde wegen, als Achterweg, Groote Baan, Kerk buurt en Kerkweg, bebouwde gedeelte en weg te Hoogmade, mag niet sneller dan 20 K.M. gereden worden. Algemeen goedge keurd. Punt 7. Eenige reclames hondenbelasting worden afgewezen, daar hiervan geen af schrijving kan geschieden. Punt. 8. Door den accountant was de ba lans en verlies- en winstrekening nagezien van het gem. electriciteitsbedrijf 1927, met batig slot van 5408.21, en van het water leidingbedrijf nu met een winst van 191.50. Over dit laatste was men algemeen tevre den. Een en ander werd in handen van een commissie gesteld. Ook over punt 10: wijziging tariefveror dening van het electrisch bedrijf ontspon weder een breedveerige bespreking. Een vast recht zal worden geheven van 1 per maand, zoodat 444 K.W. per jaar gebruikt kan worden en daarboven 50 cent per K.W. voor gebruik van kachels voor verwarming. De heer Boot licht dit nog in bijzonder heden toe. De heer Tondu zou dit bedrag lager ge steld wenschen te zien, opdat meerderen daarvan gebruik zouden kunnen maken. De heer Boot wijst op de onmogelijkheid daarvan, in verband met den spertijd. De Voorz. stelt voor dit punt tot de volgende vergadering te verdagen en het eerst, nog te stellen in handen van de elec- bedrijfcommissie. Punt 11. Overname van de sted. fabrieken van gas en electriciteit te Leiden van het electrisch net, gelegen in den hoek van Roelofarendsveen. De Voorz. zegt, dat. eerst niet op het voorstel-Leiden kon worden ingegaan, doch men nu bereid is tot overname en exploita- tieom daardoor in dat deel der gemeente te kunnen overgaan tot uitbreiding. Ook andere moeilijkheden werden opgelost. Goedgekeurd. Daarna, werd de comptabele regeling van af- en overschrijving goedgekeurd. Bij de rondvraag deed de hoer Fondu do vraag, nu hij vernomen had, dat er herstel lingen aan het gebouw der openbare school zal geschieden, of bij B. en W. in overwe ging was geweest, een nieuwe school te bou wen, b.v. van twee lokalen, indirect wel niet voordeeliger, maar in de toekomst, wel ge wenscht, wegens het hoogo onderhoud van de andere school. De Voorz. zegt., het. wel met den heer Tondu eens te zijn en dat dit ook zeker is overwegen. De hoor Boot zegt, persoonlijk dat werk op zich genomen te hebben. De gebouwen zijn nog zeer goed, hoog en ruim, alleen er zijn verzakkingen, en zelfs bij de nieuw gebouwde c'nr. school alhier. Wij hebben wat verder gezien. De toekomst kan wel eischen, dat we ook een nieuw raadhuis moeten bouwen en dan kan dat gelijk ge schieden. De hree Tondu zou het wenschelijlc ach ten, dat ook het hoofd der school of bestuur van volksnderwijs daaromtrent eens waren gehord. De heer van Dam, van oordeel, dat het toch niet gaat een nieuwe school te bou wen als volgens den geraeenteopzichter het gebouw nog goed is. De hoer Tondu zegt-, dat hij aan het oordeel van dezen opzich ter weinig waarde hecht. De Voorz. geeft de heer Tondu in overweging gebruik te ma ken van art. 6 van het Reglemen. Daartoe werd besloten. In de commissie worden be noemd de heeren Boot, v. Dam en Tondu. Hierna sluiting, SASSENHEIM. Personalia. Gisteren is op de Kweek school Hanenberg (Den Bosch) geslaagd voor het examen L. O. mej. J. Hulsebosch, alhier. DE NIEUWE COMMISSARIS VAN POLITIE. Installatie a.s. Maandag. Maandagmiddag te half twee zal in de groote wacht van het politiebureau aan de Zonneveldstraat de nieuw benoemde commissaris van politie, de hoer R. J. Meyer, door burgemeester van de Sande Bakhuyzen geïnstalleerd worden. Gemeentelijke Aankondiging De N. Z. H. T. M. In de conferentie tusschen de Directie on do Vakorganisaties op Woensdagmid dag j.l. werden de navolgende meer be langrijke aangelegenheden besproken. In de eerste plaats kwam ter sprake do inhoud van ontworpen dienstorders om trent de instelling xan dienstcommissies (klein overleg) en de beperking van de verstrekking van werkkloeding. Ten aan zien van het eerste onderworp was de tijd van voorbereiding voor de vakorganisaties te kort geweest, zoodat te dier zake het zij schriftelijk, hetzij mondeling, nader overleg gepleegd zal worden, terwijl de Directeur toezegde, om te overwegen aan het voornaamste bezwaar, verbonden voor het betrokken personeel aan het tweede onderwerp, eenigermale tegemoet te ko men. De Directeur was in beginsel niet bereid gevolg te geven aan het verzoek om het recht van beroep ook open te stellen voor de lichte straffen als berisping, geldboete niet hooger dan 1/4 dagbezoldiging, enz. doch zegde toe, deze zaak nog eens nader te bespreken met de Afdeelingchefs, die deze straffen, niet vatbaar voor beroep, zelfstandig opieggen. Apr. hand van een gemaakt overzicht den Directeur aangetoond, dat Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen beslissing op' hop verzoek van de Coöperatieve Drukkprij xLuctor en Emer- go", om vergunning' tot Lot oprichten v een boekdrukkerij in \pt perceel Nieuw- steeg No. 9, kadastHla» bekend Gemeente Leiden, Sectie G. No. JOIO, is verdaagd. LEIDEN. De avond-, nacht en Zondagdienst der Apotheken wordt van Maandag 2 5 Juni a.s. tot en met Zondag 1 Juli waafgenomen door de Apotheken van de heeren G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, Tel. 406. INGEZONDEN MEDEDEELING. de percentages van het aantal le klasse ambachtslieden, 2c klasso ambachtslieden en hulpwerklieden, werkzaam in de werk plaatsen der Maatschappij, gunstig afste ken bij die van de werklieden, werkzaam in de fabrieken van andere particuliere werkgevers. Voor elke groep is de getal sterkte per werkplaats nauwkeurig vast gesteld en daaraan moet de hand worden gehouden. Voor de zeor bijzondere werk zaamheden moet uit don aard der zaak het bonoodigde aantal le klassors aanwezig zijn, die derhalve niet altijd le klasse- werk verrichten; omgekeerd kunnen 2e klasse-werklieden, die lo klasse-werk kun nen verrichten en die ook zoo nu en dan doen, niet boven dc vastgostelde getal sterkte tot le klasse-werklieden benoemd worden. Geen aanleiding bostond er om te vol doen aan het verzoek van het personeel den diensttijd, bij andere tramwegmaat- sohappijen doorgebraoht (gedacht wordt aan de Ha." rlenische paardentram en aan de Rottcrdamsche paardentram te Leiden), to doen medetellen bij do toekenning van de loonsverhooging wegens 25 dienstjaren, op grond van de omstandigheid, dat deze verhooging geregeld is bij hot Reglement Dienstvoonvaarden. Wel wordt met eerst- bedoelden diensttijd geheel of ten deele rekening gehouden t.o.v. de gebruikelijke gratificaties. Indien er geen overwegende administra tieve bezwaren blijken te bestaan, dan is de Directeur bereid om eenige gunstige bepalingen te treffen ten opzichte van de verlofkaarten, kaarten die geldig zijn op alle lijnen, in exploitatie bij de Maat schappij, gedürende den verloftijd van den betrokkene. In hoofdzaak zullen de event, verbeteringen hierop neerkomen, dat de verlofkaart ook geldig zal zijn op de vrije dagen, die onmiddellijk aansluiten aan de verlofdagen en dat daarvan meer dan eens (thans slechts éénmaal) in een kalender jaar gebruik gemaakt kan worden. Aan het bezwaar, dat gaandeweg een zeer groot, aantal plaatsbiljetten aan de conducteurs moet worden verstrekt, zal getracht worden tegemoet te komen door de conducteurs te voorzien van e«n druk- maohinetje naar de tegenwoordige bruik baarheid daarvan zal een onderzoek wor den ingesteld. A. Ingeneer. t In den ouderdom van ongeveer S0 jaar is hier ter stede overleden den heer A. Ingeneer, die van April 1870 tot Mei 1916 amanuensis was aan de gemeentelijke H. B.S. alhier. Tevens was hij veel jaren ver bonden aan het Gymnasium en het Ge nootschap Mathesis Scientiarum Geni- trix. De begrafenis zal a.s. Maandag te Rhijn- hof plaats hebben. 40-jarig jubileum. Den 2den Juli zal het veertig jaar ge ledon zijn, dat mej. J. v. Snickt in dienst trad bij de fa. Wouterlood, alhier. Het zal do jubilarosse op dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Prof. dr. A. Eckhof, hoogleeraar alhiej* en dr. J. Schokking, burgemeester van Katwijk, die als gedelegeerden het her denkingsfeest der Herv. Kerk in Amerika hebben bijgewoond, zijn per s.s. Veendam alhier teruggekeerd. Voor het akte examen L. O. zijn aan de Gemeentelijke Kweekschool geslaagd voor de 1ste groep: de dames L. C. Bokslag en C. Ouwehand Katwijk, A. Bouman, A. C. Kruis en C. Mol Leiden en W. M. v. Duu- ren Bodegraven. Afgewezen geen. Voor bet aanvullingsexamen voor be kwaamheid voor de betrekking van deur waarder is geslaagd do heer A. Baan, deurwaarder ten kantore van don gemeen te-ontvanger alhier. Bij do Arbeidsbeurs stonden op 28 Juni ingeschreven 415 werkzoekenden. Op denzelfden datum van het jaar 1927 bedroeg het aantal ingeschrevenen 539. 2-i

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2