BEEKMAN .Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. DENKT U OPRUIMING RESTANTEN Gem. Berichten. RIJNSATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Men vindt de keurloonen te Lei den te hoog Een adres Beter toezicht op de schouw van sloo- ten. Tegenwoordig de heer W. Compeer, 'A. Van der Knyff, N. Disseldorp, C. van Tol, 'M. van der Zalm, S. J. W. Steyn en S. J. -iVisser. i! Voorzitetr de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester. De Voorzitter opent de vergadering met •gebed. De notulen der vorige vergadering wor gden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter brengt ter tafel eene op gave van den Gemeenteopzichter, om trent het onderhoud van den onderwijzers- iwoning en het schoolgebouw. Blijkens de ingekomen opgaven zullen de uitgetrokken bedragen voor onderhoud schoolhuis en échoolgebouw overschreden worden en Burgemeester en Wethouders vragen daar om thans machtiging aan den Raad om die hoogst noodige herstellingen te laten uit roeren. Nadat de Voorzitter de verschil lende reparaties had medegedeeld en wat ongeveer de kosten zullen zijn, verleent de Baad hiertoe machtiging. De heer Van der Zwan bij de rondvraag het woord verzoekende deelt mede dat hij fcoo juist een aanschrijving heeft ontvan gen om zijn sloot te kroozen. Spr. wijst op de onmogelijkheid daarvan, als zijn buur man het niet doet, en zou willen verzoe ken of het niet mogelijk was, dat B. en W. een man konden vinden om al de dorpsloo- ten te kroozen. De Voorzitter zegt, dat zulks niet kan. De eigenaren van de sloo- ten zijn verplicht op aanschrijving van B. én W. zulks te laten doen. De heer Com peer zegt, dat het hem spijt hierover eene opmerking te moeten maken, maar het ligt meer aan de schuld van B. en W, dat de !slooten niet behoorlijk schoon gemaakt worden. Wanneer een schouw wordt uitge schreven, dan moeten B. en W. hieraan voldoen en tegen de overtreding streng op treden. Zulks is het vorige jaar verzuimd. De Voorzitter neemt gaarne de schuld op zich. Verleden jaar is werkelijk verzuiröfl schouw te houden, maar nu hebben B. en jY. al een dag bepaalt waarop schouw zal worden gehouden, en zij streng tegen de overtreders zullen optreden. Nadat nog eenige leden hierover het woord hebben gevoerd, sluit de Voorzitter de discussie hierover. De heer Van Tol het woord verzoekende deelt mede al lang met plannen te hebben rondgeloopen omtrent de vleeschkeuring. Het contract met de gemeente Leiden loopt aan het einde van het jaar af. De keurloonen zijn ontzettend hoog in verge lijking met andere gemeenten. Spreker zou een voorstel aan den Raad willen doen de keurloonen te verlagen en doet het na volgende voorstel: Voor een paard, muildier of rund het keurloon te brengen van 8.op 4. voor een ezel, paard of rund beneden den leeftijd van 1 jaar van 5.op 2. voor een varken, vet kalf of graskalf van 4.op 3.voor een varken bene den 50 Kg. slachtgewicht of een schaap van 2.op 1.50; voor een veulen bene den 4 weken, een nuchter kalf, lam, geit of big te houden op 1. 1 Wat betreft de keurloonen voor huis- slachtingen zou spreker het navolgende yoorstel willen doen: Het keurloon voor een rund te brengen faan 5.op 3.voor een varken van 2.50 op 2.—. Alles met ingang van 1 Januari 1929. De heer Disseldorp kan zich met het Voorstel van den heer Van Tol geheel ver eenigen. De keurloonen zijn in vergelij king met gemeenten, buiten den keurings kring Leiden gelegen, veel te hoog. De Voorzitter vraagt of andere leden fcich met het voorstel kunnen vereenigen. Het voorstel van den heer Van Tol wordt met algemeen e stemmen aangenomen. Een dergelijk verzoek zal tot Leiden ge richt worden. De Voorzitter merkt op dat het verzoek alleen uitgaande van de gemeente Rijnsa- terwoude niet veel zal uitrichten. Spreker zou adhaesie willen verzoeken aan de kringgemeenten Leimuiden en Alkemade, terwijl een afschrift van het verzoekschrift zal moeten worden gezonden aan den Mi nister van Arbeid, aan den Inspecteur van de volksgezondheid en aan den Directeur van het Openbaar Slachthuis te Leiden. De Raad kan zich hiermede volkomen Vereenigen. Aangezien niemand meer het woord ver langt, sluil de Voorzitter de vergadering. AALSMEER. S.v.p. geen stadsvuilDe raad heeft besloten tot aanleg van een nieuwe begraaf plaats, ter grootte van 2 H.A. in den Stom- meerpolder. Op een brief van Ged. Staten, betreffen de ontginning van rietgronden met stads vuil door Leimuiden, zal worden geant woord, dat onder geen omstandigheid wordt toegestaan, dat rietland of water, binnen deze gemeente op dergelijke wijze tot cul tuurgrond zal omgewerkt worden. HAARLEMMERMEER. Premiekeuring. Op het Marktplein te Hoofddorp werd een premiekeuring gehou den van 1 tot 7-jarige merriën van het type trekpaard. De uitslag is als volgt: Eenjarige merriën: Ingeschreven 4 en opgekomen 3 paarden. Een premie van ƒ40.werd toegekend aan „Flora van de Lindeboom", van P. Haart sen te Halfweg; een premie van ƒ25 aan „Mirza van Hoofddorp" van L. Reeuwijk te Haarlemmermeer. Tweejarige merriën. Ingeschreven; 6 paarden. Een premie van ƒ40.werd toegekend aan „Casagnette" van J. O. Gehrels; een premie van 25.aan „Tessy IV" van B. Rijs; j,Marie" ran J. C. Gehrels en „N.N," van L. M. Kolff; een premie van f 15. aan „Palma" van L, G. van Wijk. Driejarige merriën. Ingeschreven 15 en opgekomen 12 paarden. Een premie van 40.werd toege kend aan „Frida" van O. de Kok en „La dy" van L. Kranenburg; een premie van 25.aan „Erna" van J. O. Gehrels; „Fulfina" van R einders Folmer te Heem stede en „Blisse" van O. de Kok; een premie van ƒ15.aan „Anna" van A. C. Pruisen A.Czn. Vier- tot zevenjarige merriën. Inge schreven 13 paarden. Een premie van 50.—' werd toegekend aan „Alice" van O. de Kok en „Olga" van O. de Kokeen premie van 40.aan „Nqlly van Dinteloord" van M. A. Geluk; een premie van 30.aan „Mirza D'Ahea van L. van Reeuwijk en „Margo" van J. F. Gehrelseen premie van 25.aan „Ca- liiKi D'Ahea" van C. A. Gehrels te Am stelveen; „Hilda" van A. C. Pruisen A.Czn.; „Flora" van A. J. Kort en „Lau ra" van G. Kort. Yan de gelegenheid voor inschrijvingen in het Stamboek N. S. Tr. werd ook ge bruik gemaakt. Van de 15 aangeboden exemplaren werden er 12 waardig bevon den en wel: „Erna" van J. C. Gehrels; „Frida" van O. de Kok; „Blisse" van O. de Kok; „Antje" van J. C. Gehrels; Willy" van J. F. Haartsen; „Clara van Dintel oord" van F. A. Geluk„Henny" van H. Granneman; „Gyrusa van Dee" van L. Kranenburg; „Reina" van L. Kranenburg; „Lady" van L. Kranenburg; „Fulfina" van lteinders Folmer en „Anna" ran A. C. Pruis sen A.Czn. KATWIJK. Telefoon. Naar wij vernemen zal het telefoonkantoor te Katwijk met ingang van 1 Juli e. k. onafgebroken worden open gesteld met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Op deze dagen zal het ge opend zijn van 0 tot 5.30 uur, van 8 tot 9 uur en van 1 tot 2 uur nam. Verwacht mag worden dat hierdoor het aantal aansluitin gen belangrijk zal toenemen. De Burgemeester. De Burgemeester is thans uit Amerika teruggekeerd en heeft het bestuur der gemeente weer in handen genomen. KATWIJK AAN ZEE. De afzanderij. Het werk aan de af- zanderij ten Zuiden van Katwijk aan Zee ligt thans stil. De aannemer komt zijn erplichtingen ten aanzien der gemeente niet geheel na. Voor de aangeboden loo- nen was geen werkvolk te krijgen. Deze loonen zijn in dezen tijd aanmerkelijk hoo- ger dan de minimumloonen die in het be stek staan aangegeven en die dan ook gol den voor wintermaanden. Onderhandelin gen zijn gaande doch niet onwaarschijnlijk is het dat de gemeente het werk door an deren zal moeten laten afmaken waarbij de gemeente geen schade zal lijden gezien het uitgekeerde bedrag aan den aanne- nemer. UITHOORN. Directeur Slachthuis. Wegens het be danken van den heer J. C. Chouffour te Delft voor directeur van het openbaar slachthuis alhier is nu no. 2 van de voor dracht benoemd en wel de heer H. M. Driessen, dierenarts te Tilburg. VOORHOUT. Personalia. Voor de vacant gekomen betrekking van onderwijzeres aan de Chr. School alhier, hebben zich 46 gegadigden aangemeld. Vergiftiging bij koeien. Bij den land bouwer P. v. Rijn alhier, deden zich onder de koeien vergiftigingsverschijnselen voor. De veearts weet dit aan het eten van bloem bollen. W0UBRUGGE. Collecte. De collecte voor Tehuis van alleenstaande blinden te Wolfheze, heeft opgebracht 17.05. ZOETERMEER—ZEGWAART. De kozakken komen. Aan het voortva rend bestuur der vereeniging „Hippos" is het mogen gelukken, de beroemde Djigui- ten-kozakken te Zoetermeer te doen optre den op 11 Juli a.s. Een geschikt terrein is bereids gehuurd achter de woning van den heer Br, aan de Vlamingstraat. De dag zal worden besloten met een avondconcert en bisocoopvoarstelling voor verdere bijzonder heden wordt men verwezen naar ons blad van Zaterdag 30 Juni a.s. in de advertentie kolommen. ZOETERMEER. De nieuwe bewaarschool. De nieuwe R. K. Bewaarschool in de Dorpsstraat na dert haar voltooiing. Zoodra de ontsieren de schutting zal zijn weggenomen^ zal men bespeuren, dat ons dorp een mooi gebouw rijker is geworden. T. z. t. zullen nadere bijzonderheden in dit blad worden bekend gemaakt. Geboren:' Gijsbertus Johannes z. v. J. Friggen en J. C. de Jong. ZEGWAART. Geboren: Martina Cornelia d-.v. C. J. Bos en C. van Schaik. Neeltje d. v. D. Kinkel en D. Esveldt. Gehuwd: W. J. Veldhuizen 27 j. en A'. van Helden 23 j. H .Rink 25 j. en A. Pauk 22 j. ALPHEN AAN DEN RIJN. Verkooping. Bij de gisteren ten over staan van notaris R. van den Berg alhier gehouden afslag van het winkel- en woon huis aan de Hooftstraat, in bod gebracht op ƒ5400, werd het perceel afgemijnd op 200 door J. Bezemer alhier. Arbeidsbeurs. Op 25 Juni 1928 stonden bij de Arbeidsbemiddeling alhier als werk zoekenden ingeschreven 6 losse arbeiders, 1 scheepmaker, 1 sigarenmaker en 2 tim merlieden. Gevestigd:' Areke E. v. d. Steeg, Burg. Visserstraat 11, van 's Gravenhage M. J. W. de Heij, Steenstraat 7, van Hazers woude L. A. J. Arkesteijn, timmerman, INGEZONDEN MEDEDEELING. aan onze TEGEN ONGEKEND LAGE PRIJZEN. KLEEDINGMAG. KOREVAARSTR. Dorpstraat 5 van Oud en Nieuw Gastel A. van der Zwan, veehouderskn. Otweg 18, ran Ter Aar J. Dijksma en gezin, vee houderskn, Heerenweg 6, van Schoterland P. E. van der Meer, echtgen. van H. D. van Frankooft, Pr. Hendrikstraat 54, van Woubrugge C, J. Kerkhoven, Hooftstraat 148, van Boskoop A. de Wissel, Hoorn 336, van Montfoort H. W. J. Schleper, Oudsh.weg 17, van Haarlem A. Koster en gezin, Steekterweg 84, van Zwamraerdam A. G. Roos, dienstbode, Ridderbuurt 13 Woubrugge J. Romijn, dienstbode, Sta tionsstraat 49, van Barwoutswaarder T. Beerepoot, electro-rconteur, Hortensia straat, van Utr' cht dr. J. P. Cannegie- ter, predikant, Oudshoornscheweg 78, van Middelburg. Vertrokken: naar Zwammerdam H. A. Kok, naar Bodegraven: H. Spelt naar Voorburg: A. M. A. Zweekhorst. naar Valkenburg, M. van Leeuwen naar Hoekoop; G. A. v. d. Snoek naar Am sterdam: P. H. van Vliet, naar Muiden:' C. Burggraaf naar Leiderdorp: G. J. Kroon naar 's Gravenhage, Obrechtstraat 590, T. v. d. Ende nakr Dwingelo: R. Dooren naar Arnhem: C. Kwent naar 's Gravenhage: E. A. van Til naar Am sterdam: J. C. Dornbach naar Zwolle, H. Stegeman naar Zwolle J. W. Woning Krimpen a. d. ÏJssel: J. M. Mirck naar Oostvoorne: J. Godthelp. A/VRLANDERVEEN. In *t nauw gebracht. Toen de arbeider K. per fiets huiswaarts keerde, werd hij aan het eind van het dorp bij de valbrug door den heer van L„ die met zijn auto zonder signalen te geven een dam wilde oprijden, zoo in het nauw werd gebracht, dat K„ het water in moest, wilde hij zich niet laten overrijden. Gelukkig kon K .nog voor hem hulp geboden werd, zich uit het water helpen. BODEGRAVEN. Uit erkentelijkheid. Uit den grooten kring van patiënten van den dezer dagen overleden dr. J. J. van Bruggen alhier, is de wensch naar voren gekomen, om door het stichten van een blijvend aandenken de er kentelijkheid en waardeering te vertolken jegens den zoo vroeg ontslapen medicus, die door zeer velen tevens een vriend en raadsman was. Voor de uitvoering hiervan is uit de pa tiënten een Commissie gevormd, die zich het oprichten van een eenvoudig en pas send gedenkteeken op het graf van den be treurden geneesheer tot taak heeft gesteld. Bouwen. Door B. en W. alhier is aan P. G. H. Veelenturf vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis voor reke ning van mej. E. Jansen. Idem aan J. van Lokhorst te Woerden tot het bouwen van twee woonhuizen voor rekening van Ph. Jongeneel te Bodegraven. Gewapende dienst. De collecte van het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den Gewapenden dienst in de Neder landen heeft in deze gemeente opgebracht de somma van 47.15. Geboren: Harman z. van H. Kooistra en K. C. van Dam Dirk Johannes z. van G. Uithol en M. D. Meerveld Wilhelmina d. van C. J. van Dijk en G. M. Vlasman Gerber Jan z. van P. van Iperen en A. Zeil- stra Cornelia Gijsbertha d. van R. K. Willemse en H. van der Nagel Willem z. van H. Beens en M. M. Sekeris. Getrouwd: T. Verheul 27 j. en P. Roerhorst 27 j. K. Baars 26 j. en M. van Leeuwen 25 j. Gevestigd: G. Smit, wed. van N. ■Breedijk, van Rietveld H. Spelt, dienst bode, Alphen a. d. Rijn M. Verhoeff, dienstbode, van Zegveld Vertrokken: C. van Wingerden, ver pleegster, naar Rotterdam A. IJdo, naar Barwoutswaarder W. de Vos en gezin, landarbeider, naar Reeuwijk A. Wittebol dienstbode naar Amsterdam N. Keijzer, dienstbode naar Zwammerdam. HAZERSW0UDE. Geboren: Agatha Maria, d. v. W. Stolwijk en H. M. vaA Noort. Martina Johanna d. v. P. Staat en E. van Tol. Frans z. v. G. van den Berg en A. Wort- man. Ondertrouwd: J. Huisman 25 j. en G. Schakel. Overleden: C. H. Koppe 66 j. echt- gen. van L. Schellingerhout. WOERDEN. Rozen met doornen. Door de politie werd tegen een tweetal jongedames, die in het plantsoen rozen plukten, procesverbaal opgemaakt. Op dergelijke overtredingen zal scherp worden toegezien. Geboren: Willem Govert z. van J. J. Plomp en J. G, de Horn. OndertrouwdJ. van der Bogaard en C. A. Borgers. Overleden: Nicolaas Blok 4 m. z. v. K. Blok en W. J. H. Kothfusz. ONGELUKKEN. Door een auto aangereden. Te Goorn, gemeente Berkhout is door een auto een acht-jarig dochtertje van den heer P. G., aangereden. Haar toestand is zeer ernstig. Den chauffeur treft geen schuld. Een lading kruit In het gezicht. Te Druten kwam een jongen te dicht bij een in een kersenboomgaard aanwezi ge dosis kruit, waardoor vuur uit zijn si garet met het gevaarlijke ontplofbare goed in contact kwam. De volle lading kruit kreeg de jongen in 't goziaht. Een geneesheer verleende deskundigen bij stand. In een staaldraadtros bekneld. Gistermiddag heeft aan de Zeesluis te Stavoren een ernstig ongeluk plaats ge had. Toen hot zeilschip Noordster van schipper R. Kikkert Rzn., 136 ton, te Iioogeveen, de sluis binnenvoer, werd, om het sohip te stoppen een staaldraadtros uitgeworpen. Het 15-jarig knechtje van den schipper O. Hoogeboom geraakte daarbij met zijn rechterbeen en zijn rech terhand in den draad verward, met het ge volg dat het been totaal werd afgeknepen en de rechterhand ernstig gewond werd. Trap van een paard. De tienjarige H. L., wonende aan de Wolphaertsstraafc te R'dam, heeft gister avond op den Sluisjesdijk een trap van een paard gekregen. De jongen is met een ern stige hoofdwonde en een hersenschudding per auto van den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd en daar ter verpleging opgeno men. Een politie-agent met zijn eigen gummistok bewerkt. Gistermorgen vervoegde zich aan het bureau voor Maatschappelijken Steun aan de Kostverlorenkade te Amsterdam een man, die al verschillende malen om steun had gevraagd, maar wiens verzoek tel kens was afgewezen. Ook nu werd hem te kenjian gegeven, dat zijn aanvrage (niet in aanmerljing konj worden geno men. De man ontstak hierop in woede en slingerde den ambtenaren een vloed van scheldwoorden naar het hoofd. Een agent werd te hulp geroepen om den obstinaten bezoeker te verwijderen, maar dit scheen in het geheel niet naar den zin van den teleurgesteld en eteun- vrager, die zich allerkrachtdadigst ver zette, zoodat de politieman genoodzaakt was van zijn gummistok gebruik te ma ken. De lastpost wist zioh hiervan mees ter te maken en in plaats van slagen te ontvangen ging hij ze den agent toedie nen. Deze moest zich met getrokken sabel tegen den woesteling teweerstellen en liep zoodanige kwetsuren op, dat hij, na dat assistentie was aangerukt en de man in arrest was gesteld, zich in het Wil'bel- minagasthuis onder behandeling moest stellen. Brutale diefstal. Men meldt uit Schiedam aan de „Msb.":' Woensdagmiddag te ongeveer kwart voor 4, belde een als heer gekleed per soon aan bij de woning van den heer H. S„ Willem de Zwijgerlaan 28. Toen de dienstbode, die opendeed op zijn vragen antwoordde, dat de bewoners juist wr uitgegaan, zei de bezoeker, dat hij van den heer S. opdracht had gekregen om de pendule even na te kijken, waarop de dienstbode hem binnenliet. Na een op den schoorsteen staande pendule van binnen en van buiten bekeken te hebben verklaarde de vreemde bezoe ker, dat hij de klok mee moest nemen, daar hij zo ter plaatse niet kon reparee- Toen de bewoners thuis kwamen, begre pen ze, dat hier diefstal in het spel De heer S. had aan niemand een opdracht gegeven. Gevangene ontsnapt en weer aangehouden. Te Haarlem ontsnapte op het Stations plein een gevangene aan de bewaking van een twee-tal veldwachters, toen hij van Amsterdam werd overgebracht naar Haar lem. Hij zat in het politiebureau te wach ten, omdat de celwagen er nog niet was. Toen de wagen voorreed en de man naar buiten werd geleid, rukte hij zich onver hoeds los. De rijksveldwachters zetten den vluchteling na en ook enkele burgers. Na bij het viaduct werd de man weer ge pen naar den celwagen teruggebracht. Speelgrage jeugd. Dicht bij de school te Vaassen drijft een eerzaam burger een zaak in speelgoe deren. De speel grage jeugd, alvorsns te gaan luisteren naar de wetenschap haar door het onderwijzend personeel bijge bracht, stond minuten lang tegen de ra men gedrukt om al de heerlijkheden te bewonderen, die in de etalage werden exposeerd.en tijdens de lessen kwam de gedachte naar een bal, een bouwdoos, een zak met knikkers, de leerlingen aflei den. Telkens weer als zij naar school gin gen of van de lessen kwamen, werd het heerlijks hun voorgezet. Er kwam een groot verlangen naar het bezit van het schijnbaar onberoikbare. Toen kwam de verleiding en daarna de val. Ze drongen den winkel in, kochten een kleinigheid, om dan ongemerkt een „grootigheidje" in te pikken, zoodra de winkelier hun daar even gelegenheid toe liet. Het is eenigen tijd goed gegaan. Maar nu heeft de winkelier de kinderen op KATHOLIEKE VROUWEN, DIE DURVEN. Uit Montreal wordt gemeld:' In ant woord op de wenschen van Z. H. den Paus met betrekking tot de zedeigheid in de kleeding, hebben de vrouwen van Canada een Katholieke Liga gesticht, die zich ten doel stelt de wenschen van den H. Vader door bidden, waken en strijden voor te. staan en te doen volgen- De leden zelf ver plichten zich geen decolleté's te dragen geen japonnen zonder of met halve mou wen, geen rokken dan minstens de helft van het been, geen doorzichtige dunne stof fen. Sinds eenige maanden opgericht telt zij reeds meer dan 6000 leden. heeterdaad betrapt. Zij kunnen nu weer al hun aandacht aan hun lessen besteden!1 1 1 Verzoek om aanhouding. In bet Algemeen Politieblad verzoekt de commissaris van politie afd. D. en E. tö •VGravenhage, namens den officier van justitie aldaar de opsporing, aanhouding en voorgeleiding van W. B. de W., 25 jaar-, lengte ongeveer 1.65 M., Indo-Europeaan, die wordt verdacht van valschheid in ge schrifte, te Soerabaja gepleegd, waardoor de kassiersfirma Crone, te Soerabaja,^ is benadeeld voor 250.000. Een authentiek afschrift van de beschikking van den raad van justitie te Soerabaja dd. 30 Maart 1928, waarbij rechtsingang met instructie' en bevel tot gevangenneming tegen hem' verleend is, is thans aanwezig aan het de- partement van justitie. Pontmisère te Nijmegen. Woensdagmiddag wilde de ohauffeufl van den zwaren Duitsohen verhuiswagen! der firma Neuhaus uit Duisburg de zware met meubelen geladen vrachtwagen, be stemd voor Scheveningen, de stoomponti oprijden. Toen hij den aanlegsteiger afi was en de pont opreed, brak plotseling door de zwaarte van de vrachtauto da ijzeren ketting, waarmede de pont aan den! steiger lag gemeerd. De pont dreef eenigé meters af, terwijl de zware verhuiswagen! met de voorwielen reeds op de pont stond. De pont schoof er onder uit en zoo bleef de auto halverwéfee op den steiger hangen' met de zware gummibanden bijna in het water. Met inspanning ran alle krachten moest de zware vrachtauto gelicht wor den; eenigszins beschadigd werd zij weeE op land gesleept. Het pontverkeer kreeg door dit onge luk, dat nog betrekkelijk goed afliep, veel vertraging. De oeververbinding werd nu onderhouden met de kleine veerpont, welke aan den lagen wal kan aanleggen. De Duitsche verhuiswagen werd te zwaar bevonden voor de Nijmeegsche pont en kon niet overgezet worden te gen. Men zou het nu probeeren te Tiel, i Een spotter had in groote letters tp J den Duitsohen wagen gekrijti! Duitsche^ brengt een brug mede. oedreis om den aardbol. De heer D. O. M. Bauduin is gister ochtend als eerste van de twee wereldrei zigers aangekomen, na een reis van 62 dagen 19 uur en 29 minuten om den aard bol, langs de route van Phileas Fogg. Op de karpervangst. Vier Hagenaars, hartstochtelijkö lief hebbers van de visohsport, zouden op da karpervangst gaan, vertelt de „Arnh. Ct." Een van de heeren wist een plekje in de buurt van Utrecht zei hij waar veel karper \sat. En ook was er iemand van het viertal, die een zegen ter beschikking stelde voor deze gelegenheid. Het gezelschap ging per auto op reisj inderdaad in de richting Utrecht. Maarde meneer, die het „mooië plaatsje" wist, zei bij Utrecht: „Kog door» rijden!" En de auto ging verder. In dei righting Arnhem. De vrienden keken wel wat raar, zoq ver, zoo heelemaal naar Arnhem, doch zé waren nu eenmaal op weg en karpers moesten er toch komen. De leider van! den tocht wist bescheid, in Arnhem was 't Eldorado van de karpers, waar in deai vijver van Sonsbeek deze uitnemende vis- schen in grooten getale rondzwommen. Het was reeds diep in den nacht en dé zegen werd in do watoren Sonsbeek uitge zet, waarbij een der visschers gekleed té water ging om het vischtuig zwemmendel. uit te zetten. Bij den eersten trek werden dertien) karpers wat een ongeluksgetal en! een paar forellen gevangen en toen had den de liefhebbers er genoeg van. Ze trouwden het zaakje niet, zeiden tegen! hun leider dat ze er de brui aan gaven i met de dertien karpers en de natte zegen werd de terugreis aanvaard. Tot Zeist ging alles goed, doch daar kwam de poli tie die op zoek naar anderen, den auto aanhield en inspecteerde, 't Leek erg vreemd, een kletsnatte man, een zak met karper, een natte zegen, wat was er met de heeren gebeurd. Een onderzoek werd aangevangen en ten slotte na lang dra len kwam 't hooge woord er uit, men had gevischt in de buurt van Arnhem, op een plaats, waarvoor men geen vergunning had. De politie nam haar maatregelen en gisteravond landde de visschers met hiui buit. opnieuw in Arnhem, thans aan de Bovenbeekstraat, waar karpers en z werden in beslag genomen en proces-ver baal opgemaakt wegens diefstal van viscji uit den vijver van Sonsbeek. Konijn als vogelverschrikker. Te Tienray is een' vernuftig boomgaard^ houder op het denkbeeld gekomen zijn kersenboomen van een levenden vogelver schrikker te voorzien. Hoog in de takken! heeft hij n.l. een konijn gestationeerd in een kooi met „galerij". De vogels schrik ken nu hevig wanneer het konijn naar buiten komt of met zijn pooten den bo dem van het hok beklopt.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 10