SPORT. Academienieuws. Telegrammen. Laatste Benenten BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 2S Juni 1928 medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 771.5 te Parijs en Clermont. Laagst? Barometerst.: 747.1 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 29 Juni: Matige, tijdelijk wellicht toenemende Zuid- Westelijke tot Zuidelijke wind. Aanvanke lijk nog meest licht bewolkt en droog weer. Later toenemende bewolking, met waar schijnlijk tijdelijk regen. Iets warmer. LUCHTTEMPERATUUR. 13.8 gr. C. WATERTEMPERATUUR: „De Zijl": 7 uur 18,5 gr., 12 uur: 19 gr. C. Leidsche Zweminrichting: 7 uur 20 gr., 12 uur: 20 gr. C. L!CHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagavond 9.54 uur tot Vrij dagmorgen 4.12 uur. Hoeveel het er precies zullen zijn staat nog niet vast, omdat men nog geen vol komen zekerheid heeft van het beschik bare bedrag en van de cventueele finan- cieele medewerking der athleten of hun vereenigingen. INGEZONDEN MEDEDEELING. Eindexamen Gymnasium. 'Aan het Stedelijk gymnasium zijn voor het eindexamen 2e groep geslaagd voor diploma B: B. Allaart en J. Post te Oegst- geest, O. van Bockel, Ha. Ma. Boekwijt, Ja. Ha. Heringa, F. H. Parmentier, H. J. Postel en Joh. Pijnacker Hordijk, allen alhier. Instituut Pont. In perceel Breestraat 159 zal worden ge vestigd een bijkantoor van het Instituut Pont. Het 26ste bijkantoor van dit in ge heel den lande welbekende instituut zal dit zijn? Dit op zichzelf reeds lijkt ons een voldoende aanbeveling voor het Instituut De Leidsche Winkelstand. In het perceel Papenburg 3, waar tot voor korten tijd „De Ploeg" was gevestigd, wordt morgen ,,'t Wolhuis" geopend. In een betrekkelijk kleine ruimte krijgt men hier een overzicht van meer dan 500 wolsoorten, waarin de Belgische C. B. den hoofdtoon voert. Die groote bescheiden- beid. zegt voldoende, dat er hier keus en keur is, zoowel in gewone wolsoorten als genuanceerde. Daarnaast vindt men een goede sorteering in dameskousen zijden en fil d'Ecosse, dames-handschoenen en hee rensokken. Van het geheel is een speeiaal-zaak ge maakt, die een goed aanzien heeft. Men verzuime niet 'n kijkje te nemen en met deze zaak kennis te maken. Gistermiddag omstreeks drie uur is de 9-jarige D. D., woonachtig in de Bloem- straat, toen hij met een handwagen op de Haven aan het spelen was, door een mo torrijder aangereden. De jongen werd aan een der beenen verwond en in het Acad. Ziekenhuis verbenden. OLYMPISCHE SPELEN. Inschrijving voor de zwemwedstrijden. Buiten het directorium om. Wij lezen in ,De Zwemkroniek „Naar wij vernemen heeft het bestuur van den Nederlandschen Zwembond voor alle nummers op de Olympische Spelen in geschreven. Dit schijnt*) geschiedt te zijn buiten het Directorium om. Wij kunnen ons ten minste niet indenken, dat men maar klakkeloos inschrijft op alle nummers, met de wetenschap, dat die nummers niet bezet kunnen worden. Blijft overigens nog de vraag of onze zwemmers eenige kans heb ben. De hemel beware ons, dat men een herhaling krijgt van Parijs. Dat zou een na tionale schande worden De redactie van „de Zwemkroniek" be hoeft niet te schrijven: schijnt. Want zij kan 't weten: de redacteur van het blad maakt deel uit van dat directorium. De korfbaldemonstratie op 6 Augustus. De twaalftallen van den N. K. B., die op 6 Augustus in het Stadion korfbaldemon straties zullen geven, zijn als volgt samen gesteld Twaalftal A: Dames: Krelage (D.T.Y.), Cohen, Klokke (Excelsior), Klein (Swift), de Koning (O.O.), Hendrikse Olympia). Heeren: Gerding, Venema (D.D.Y.), Mad- sen (D.T.V.); Gruijs (K.Z.). Eggink (Wes- terkw.); Hendrikse (Olympia). Reserves: mej. v. Tuijl (E.K.C.A., mej. Wagenvoort (Excelsior). Twaalftal B: Dames: Richel, Vaandrager (Het Zuiden) 't Hart, Voordenberg (Deetos), Trupp (H.S-. V.), v. Dijk (Velox). Heeren: Dorsman, Looy (Het Zuiden), De Meij, Wedemeyer (Deetos), Storm.(H.S-V.), V. -1. Geest (N.C.) Reserves: Mej. Klannei (Het Zuiden), Mej. Visscher (H.S.Y.), Bornebroek (Naas), Kaiser (Vitesse). De roeiwedstrijden. De Nederlandse he deel na me. Nederland heeft voor alle 7 nummers ingeschreven. De Olympische reglementen "eischen, dat alle namen der roeiers op den 12en Juli opgegeven worden. Deze opgave is echter slechts voorloopig, waarin nog volledige wijziging gebracht kan worden. De Nederlandsche Roeibond kan dus ook den 12en Juli een voorloopige opgave ver strekken, die zoo noodig later gewijzigd worden kan, doch de definitieve keuze van een ploeg kan zoo noodig nog tot den 22en Juli aangehouden worden. Gisteravond om 8 uur is de 11-jarige Nelly K. uit de Prins Hendrikstraat aan den Maresingél t'e Water geraakt. De heer G. W. L. de H. sprong gekleed te water en wist het meisje zwemmende te redden. Zij was licht bewusteloos,' doch kwam pa toe passing der kunstmatige ademhaling spoe dig weer bij. Gisteravond te 10 uur reed de 17-jarige J. v. A. op den Witte Singel zonder licht. Toen een agent van polile hem verzocht af te stappen reed de jongen hard door, achtervolgd door den agent. Toen de jon gen van het Noordeinde de Y.eddesteeg wilde ingaan reed hij in zijn zenuwachtig heid tegen de muur van den vinkel van den heer Kerkvliet. Hij werd bloedend aan den pols verwond. Na m het Acad. Ziekenhuis verbonden te zijn werd proces verbaal tegen hem opgemaakt. ATHLETIEK. De loopbaan in het Stadion. De Noor Zakken Johanson als specialist. Naar de Tel. verneemt heeft het N.O.C., na overleg met den heer Kreigman, den Noorschen baanspecialist Zakken Johan son geëngageerd, om de loopbaan in het Stadion af te maken en het onderhoud te leiden tijdens do Olympische Atletiek wedstrijden. Het daarvoor benoodigde materiaal is of wordt in Noorwegen besteld. Inmiddels is men begonnen de verzakte betonplaten die den binnenrand van de loopbaan vormen omhoog te brengen, en waterpas te maken, om daarna vervol gens de baan volkomen vlak te maken. De loopbaan, welke merkbaar te hard is, wordt bovendien tot op zekere diepte thans los gemaakt, ten einde daarvan met de nog op te brengen sintels een goed en gelijk geheel te maken, waarna de toplaag kan worden aangebracht. Nederlandsche ahtleten naar Engeland. Naar de Tel. verneemt zal een beperkt aantal athleten worden afgevaardigd naar de Engelsche kampioenschappen. LEIDEN. Ge: Candidaats-examen geneeskunde mej. E. M. Ruzette, (Den Haag) en de heeren J. E. Zweers (Rijswijk)F. II. O. Gaymans (Den Haag), L. A. Folmer (Rijswijk), M. Dura (Leiden), S. Huysingh (L e i d e n) P. W. C. Lans (Arnhem), C. E. Keilholtz (Den Haag), A. A. J. Nieuwenhuis (L e d e n), A. Fossen (Scheveilingen), H. A. G. M. Walenkamp (W a r m o n d), S. Herin ga (Arnhem), D. de Vos (Den Haag), G. Ivloosterhuis (Den Haag). Candidaats-examen rechtsgeleerdheid de heeren F. Vreede (Hilversum), C. Kj>u- semaker (Ivloetinge), G. de Bakker (Rot terdam), S. G. M. van Voorst tot Voorst (Den Haag), H. S. Hallo (Den Haag), G. Beelaects van Blokland (Den Haag); Doctoraal-examen Indisch recht de heer J. Wamsteker '(Leiden). koopjes, ïze aanbieding [«.'m. Eugr&mag. Y.h. WISBRUN LIFFMANN HAARLEMMERSTRAAT 116-120 een overledene vanuit een ziekenhuis is niet voor rekening der verecniging, omdat men spreekt van Ziekenhuisverpleging. En contributieverhooging, waar enkele aanwe zigen voor waren, achtte het bestuur nog niet noodig. Er gingen ook stemmen op te gen contributieverhooging en allereerst verlaging van de uitkcering. het gevolg was, dat de Amati-auto tegen de stoep van het „Nieuws van den Dag" reed, terwijl de Heinekensaulo tegen den achterkant van een vóórrijdende auto reed. Beide auto's werden licht beschadigd. Een hunner schijnt ernstig gewond. Ook de beide anderen liepen verwondingen op, de een aan het hoofd, terwijl de ander aan het been verwond werd. Zij werden met auto's van den Geneeskundigen en Ge zondheids Dienst overgebracht naar het Ziekenhuis. LEIDEN. In de hedenmiddag gehouden jaarlijk- sche vergadering van aandeelhouders der Leidsche Bouwmaatschappij is het divi dend over het afgeloopen jaar bepaalt op 9 1/2 pet. De heer H. J. Jesse werd als commis saris herkozen. Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. GERECHTSHOF TE 's-GRAVENHAGE. In de zaak tegen den timmerman M. van der PI. en den bakker N. H. van T., beiden te K a t w ij k aan Zee, beschul digd van wederspannigheid, heeft het Hoi het vonnis van de Haagsche Rechtbank, waarbij ieder der verdachten is veroor deeld tot 14 dagen gevangenisstraf, ver nietigd. Opnieuw rechtdoende sprak het Hof verdachte van T. vrij en veroordeel de het verdachte v. d. P. tot 14 dagen voorwaardelijke gevangenisstraf, met een proeftijd van 3 jaren. Bij de behandeling in hooger beroep van deze zaak hadden de verdedigers mr. Duys te 's-Gravenhage °n mej. mr. Labohm ruim dertig getuigen décharge do,m hooren. Verder heeft het Hof arrest gewezen in de volgende zaken: A. D. H. Z., los werkman te W a d- d i n x v e e n, is door de Rechtbank te Rotterdam, wegens mishandeling veroor deeld tot ƒ75 boete subs. 6 weken hechte nis en tot betaling van f 15 schadevergoe ding aan de beleedigde partij. Opnieuw rechtdoende, legde het Hof een zelfde straf op. S. B., koopman te Oegst geest, is door de Rechtbank te Rotterdam, wegens verduistering, veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf. Het Hof verminderde de straf-tot 4 maanden. Verkeersongeluk te Amsterdam. Hedenmiddag is op de N. Z. Voorburg wal ter hoogte van de tijdelijke bureaux van het „Nieuws van den Dag" een ern stig ongeluk gebeurd. In de richting van het Spui reden twee vrachtauto's van Hei- nekens bieren en van Amati-radio. Plot seling sloeg de auto van Amati-radio. rechts af, ten einde het daar aanwezige pleintje over te rijden. Do vrachtauto van Heinekens kon niet zoo gauw stoppen en Op verzoek van de 3 October-Vereeni- ging, om op 3 October a.s. wederom ge bruik te mogen maken van paarden met bespanningen van de Veld-Artillerie, al hier, is door Zijne Excellentie den Minis ter van Oorlog wederom gunstig beschikt. Het behoeft geen betoog, dat niet al leen het bestuur der 3 October-Vereeni- gin daarvoor erkentelijk is, doch zeer ze ker zal ieder goed Leidenaar deze gun stige beschikking hoog waardeeren. Wat zoude van de 3 October-Optochten terecht komen, als niet het benoodigde aantal paarden via dezen weg beschik baar werd gesteld? Daarom een warm woord van hulde voor deze medewerking van de hoogste Autoriteiten! De dienstplichtigen der lichting 1928, aangewezen voor de onderofficiersoplei ding bij het onbereden gedeelte der 2de ploeg van het 6de regiment veldartille rie, komen tusschen 16 en 20 Juli hier ter stede voor eerste oefening onder de wape nen. Zij, die niet voor opleiding zijn be stemd, komen van die ploeg mede op ge noemd tijdstip op. Nekkramp. Gisteren is bij het 7-jarig jongetje A. Thomassen in de gemeente Oosterhout 'n geval van nekkramp geconstateerd. Zijn toestand is ernstig. De ontploffing te Tiel. De gewonden bij de ontploffing in de azijnfabriek „de Hoop" te Tiel zijn zoo ver hersteld, dat de rechter commissaris te Tiel hun Woensdag in het ziekenhuis een verhoor kon afnemen. B. en W. van Tiel hebben verboden, het bedrijf in den nieuwen aanbouw der azijnfabriek, waar de ontploffing plaats had, voort te zetten. VOORSCHOTEN. Ziekenhuisverpleging „OnderHng Hulp betoon". Gisteravond hield de vereeni- ging „Onderling Hulpbetoon" voor zieken huisverpleging een ledenvergadering. De opkomst was niet bijster groot. Nadat de voorz. de aanwezigen mot een enkel woord had welkom geheeten, bracht de seer, het jaarverslag uit Ter gelegenheid van lipt vijfjarig bestaan van de vereeni- ging, liet hij deze vijf jaren de revue pas- seeren. Begonnen met 86 leden heeft de verecniging thans 714 leden en 1 donatrice. In 1927 hebben 52 personen met een totaal van 1193 verplcegdagen in een ziekenhuis vertoefd. Er is dit jaar meer uitgegeven dan ingekomen, waardoor het kassaldo verminderde. Uit de rekening en verant woording van den penningm. bleek, dat het kassaldo op 1 Januari 1927 bedroeg 4GS7.25, de ontvangsten gedurende 1927 waren 42.70.72, totaal 8857.97. De uit gaven bedroegen ƒ4930.31, zoodat het sal do bedroeg op 1 Januari 1928 3927.66. De commissie belast met nazien der rekening had alles in orde bevonden. Den secr. en den penningm., den heeren 0. Bolle en G. Harleveldt werd door den voorzitter dank gebracht voor het vele werk, dat zij met liefde en toewijding belangloos verrichten. Tot leden der commissie tot nazien der re kening over 1928 werden benoemd de hee ren A. B. Wessels, E. van der Blom en D. Limburg. Bij de gehouden verkiezing van bestuursleden werden de heeren G. Harte- veldt, Dr. D. K. Wielenga en J. van Sant brink herkozen. Allen namen hunne her benoeming aan. Tiet bestuur deelde mede, dat de Koninklijke goedkeuring cp de sta tuten zal worden aangevraagd; men vond dit toch wel wensehelijk. Na enkele be sprekingen werd het loon van den bode vastgesteld op 10 pet. van de contribution met een minimum van 8 per week. Bij den rondvraag vestigde één der leden de aandaoht der vereeniging op do kosten van naverpleging. Hij zou gaarne de le de rondvraag vestigde één der leden de vraagd naar een contract met een zieken- inrichting, zooals bij de R. K. Vereeniging voor ziekenhuisverpleging. De voorz. wenschte op geen enkele wijze thans tot veruiming der voordeelen over te gaan, de kas maande aan tot voorzichtigheid, van een contract wist men niet, hiernaar zou worden geïnformeerd. Het vervoeren van ERNSTIG TREINONGEVAL IN ENGELAND. Botsing tusschen een personen- en een goederentrein. 6 personen gedood en 30 gewond. LONDEN, 28 Juni (V.D.) Nabij het sta tion te Derlington heeft een ernstig spoor wegongeluk plaats gehad, waarbij 6 perso- ne werden gedood en 30 gewond. Een trein met vacantie-reizigers uit Scarborough kwam nabij het Zuid-station van Derlington in botsing met een goede rentrein. De materieele schade is belang rijk. Het aantal dooden gestegen tot 22 LONDEN, 28 Juni (V.D.) Het aantal dooden bij het spoorwegongeluk bij Der lington is tot 22 gestegen. De toestand van geen der gewonden, die in het ziekenhuis zijn opgenomen, is levensgevaarlijk, zoodat er niet meer slachtoffers zullen zijn. HEVIGE BRAND IN NOORWEGEN. Een dorp verwoest. OSLO, 28 Juni (V.D.) Naar uit Trom- sö gemeld wordt, heeft een hevige brand het dorp Berleva verwoest. 45 huizen, het postkantoor en een bank werden door het vuur verwoest. De brandweer van Trom- sö en Vardö trachtten tevergeefs het vuur te blu8schen. Meer dan 400 personen zijn daklooB. GROOTE OVERSTROOMING EN AARDVERSCHUIVING IN JAPAN. 30 personen om het leven gekomen. 7.000 huizen overstroomd. LONDEN, 28 .Tuni (V.D.). Volgens tele grammen uit Tokio is het westelijk deel van Japan en het eiland Kyushu door een overstrooming en groote aardverschuivin gen geteisterd. Voor zoover tot nu bekend zijn 30 personen om het leven gekomen en zijn in 't geheel 7000 huizen overstroomd. Het aantal dakloozen wordt op 110.000 ge schat. Men vreest, dat het aantal slachtof fers vele honderden zal bedragen; 26 per sonen, die trachtten een door een aard verschuiving in een huis opgesloten fami lie te redden, werden zelf onder een nieuwe verschuiving levend begraven. De Duitsche regeeringscrisis. Mviller Franken opnieuw kabinetsformateur. BERLIJN, 28 Juni. (V.D.) De afgevaar digde Miiller Franken werd hedenmorgen te half 10 door Rijkspresident von Hinden burg ontvangen, om hem rapport uit te brengen over zijn bemoeiingen tot vorming van een kabinet. Hij kreeg van den Rijks president machtiging, op den grondslag van de nieuwe besprekingen, welke Woensdagavond en hedenmorgen met liet Centrum zijn gevoerd, de onderhandelin gen over de vorming van een nieuwe re geering voort te zetten. Miiller Franken hoopt deze onderhande lingen nog hedenmiddag te kunnen beëin digen. Overeenstemming tusschen Centrum en So c.-D emocraten BERLIJN, 28 Juni. (V.D.) Naar wij ver nemen, is tusschen het Centrum en de Soc.-Democraten overeenstemming bereikt voor het vormen van een voorloopig kabi net tot den herfst. BERLIJN, 28 Juni. (V.D.). Het com promis-voorstel voor de vorming van een nieuwe regeling tusschen Centrum en Soc. Democraten houdt in, dat het Centrum in het voorloopige kabinet slechts door den afgevaardigde von Guerard zal zijn ver tegenwoordigd. Hij al het ministerie var verkeerswezen en dat voor de bezette ge bieden op zich nemen. De heer von Gue rard wordt in het kabinet eigenlijk niet meer dan de verbindingsman tusschen het Centrum en de Soc. Democraten. Het nisterie van Arbeid zal door den Soc. Dem. afgevaardigde Wissel bezet worden, terwijl dc socialistische afgevaardigd Sanger minister van justitie wordt. Het compromis duurt tot den herfst. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Niet afgekeqrd voor volwassenen. tion aldaar heeft instructie ontvangen, on middellijk een expeditie op snceuwschoencn te ondernemen, teneind© 't geheclc eiland af te zoeken. De expeditie is in den nacht van Donderdag opgebroken, doch heeft nog niets van zich laten hooren. 'J Een Engelsche vice-consul veroordeeld. 1 MADRID, 28 Juni. (V.D.) De rechtbank te Almeria veroordeelde den Engelschen vice-consul wegens het veroorzaken vat> lichamelijk letsel met- een vuurwapen tot 6 maanden gevangenisstraf en het betalen van schadevergoeding. Het zoeken naar Amundsen. De toestand wordt donker ingezien. OSLO, 28 Juni (V.D.) Gelijk reeds ge meld heeft de inzameling voor de reddings expeditie ten behoeve van Amundsen giste ren een bedrag van 34.000 kronen opge bracht. Indien 00 a 80.000 kronen worden ontvangen is de hulpexpeditie reeds ge waarborgd. In deskundige kringen zietmer de situatie donker in. Noorsche visschers die op 't oogenblik ten Zuiden van hot Berenland op vangst zijn, hebben rncdegc- decld, dat zij het Fransche vliegtuig op 18 Juni, den dag van de start, op 4 mijlen van het Beren-eiland gezien hebben. Het vlieg tuig bevond zich op geringe hoogte en zette naar het eiland koers. Het radio-sla- G0UDA, 28 Juni, Vee. Aanvoer 1832 stuks, 386 slacht varkens. Vette varkens 0.32—0.32,5, Londensche 0.26—0.28, Zouters 0.32—0.33. 528 magere varkens 25—35, 779 biggen 812, 10 runderen 275375, 78 nuch tere kalveren 10—18, 37 lammeren 17—19, 10 bokken of geiten 3—0, 4 paarden 200— 375. Handel in vette varkens, Londensche, Zouters, nuchtere kalveren en schapen vlug Overige soorten matig. 28 Juni. Kaas. Aanvoer 420 kaaspartijen. Ie kw. m. rijksmerk 0.50— 0.57, 2e id. 0.45—0.49, le kw. zonder rijks- merk 0.44—0.50, zware 0.57, extra zware 0.58. Handel matig. Eieren. Aanvoer 415 part. Kipeieren 5G, eendeieren 55.50. Boter. Aanvoer 1112 ponden. Goeboter 0.901.00, Weiboter 0.780.85. Handel vlug. R'VEEN, 28 Juni. Groentenveiling. Aardbeien 35—55 et. per K.G. Bloem kool 2—7 ct. per st. Peulen 1.601.80, N.' 1.35—1.55, dikke 1.25—1.40, I 3.20—3.35, Peulen extra 3.603.05. Doperwten 1.95— 2.05, id. II 1.801.85. Capucijners 1.601.70 Tuinboonen 0.65. Snijbooncn 4.504.70, Stek 4.10. ALPHEN, 28 Juni. Kaas. 'Aanvoer 70 par tijen. Ie soort 52—55, 2e soort 4650. Han del matig. ALPHEN AAN DEN RIJN 27 Juni. Groentenveiling. Tuinboonen ƒ5.80 9.10, Peulen 20-25.50, Aardappelen 10.50—11.50 per 100 K.G., Peen ƒ7.10— 13.60, Andijvie 3.90 per 100 bos, Kropsla I ƒ0.40.10, Komkommers I 11.7012.—, Bloemkool I 1117.idem If 4.30— 6.00 per 100 stuks. Aardbeien 1825.— per 100 pond. KATWIJK a.d. RIJN. 27 Juni. Tuinb.ver. „Katwijk en Omstreken". Due. of York p. kist van 2 K.G. 1.90—2.40, id. Drielin gen p. 25 KG. ƒ1.1.40, Peen per 100 bos 6.108.10. Aanvoer 800 maal 25 KG. gr. aardapp., 80 maal 25 KG. Drielingen. 8200 bos peen. BOSKOOP, 27 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 42 ct., Golden Ophelia 3038 ct., Marcel Rou- ger 6265 et., Hadlcy 4380 ct., Cl. Per- net 0070 ct., Columbit 4359 ct., Butter fly 5C52 ot„ Mac Keiler 59 cl., Wilhelm Kordes 59 ct., Bouohe 89 ct., Rosalandia 43 ct., Paul scarlet 4469 ct., van Rossom 79 ct., Polyantharozcn 0.701.18. Diversen per bos: Dahlia's 70 ct., Gladiolen 31 ct., Lathyrus 20 ct-., Pioenen 8191 ct., Violie ren 57 ct., Campanula 15 ct., Delphinium 15 ct., Asparagus 4067 ct., Phlox 20 ct., ►Spircas 6—11 ct. KOUDEKERK-RIJNDIJK, Eierenveiling. Aanvoer 4333 stuks. Kippeneieren 5.60-- 6.30, Eendeneieren 4.90—5.30, Hanen 0.15 —0.45. TER-AAR, 26 Juni. Veiling ,f,St.-Phocas". Jonge peulen 3.403.65, groene peulen 2.15 2.25, peulen I 1.701.75, doppers 2.05— 2.10, cape. 2.352.40, tuinboonen 0.050.80 per 10 KG., snijboonen 5.30, stek 3.80, slarn- prinsen 4.50, aardbeien 1.30 per 5 pond. Veiling „Tuinclersbelang" Peulen 1.15 3,doperwten 2.2.40, tuinboonen 65— 70 ct., tuinboonen driemaal wit 85—90 et., snijboonen 5.305.00, id. stek 3.80, bloem kool I 12 ct., II 7 ct. per stuk, capdop- pers 2.252.35, wortelen 10 ct. per bos. STOMPWIJK. 20 Juni. Veiling. Aan gevoerd 7900 eieren. De eendeneieren wer.» den verkocht voor 5.556.20, do kippen eieren voor 5.75G.50 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.321/., Londen 12.108/g New-York 2.48l/4 Parijs 9.7ö"/g Brussel 34.66 Zwitserland 47 87 Milaan 13.04 *»/4 Madrid 41.041/.-» Oslo 66.371/2 Kopenhagen 66.491/., Stockholm 66.591 Weenen 84.871§ Praag 7.351/J BEURSOVERZICHT Van gisteren. Het voorkomen van de beurs was he den weinig veranderd. De handel was weer van kleine afmetingen'. Op de Olieaf-L. zorgden Kon. evenwel voor een goede af leiding, door een drukke affaire te zien te geven, waarbij zij tevens omhoog liepen. Rubbers lagen echter zwak in de markt en waren bijna, algemeen lager. Voor Sui kers weinig belangstelling, ook de koers was niet veel veranderd. Van de Scheepv. ontmoetten Japanlijnen eenige vraag en waren ook Scheepv. Unies goed van toon. Kunstzijde veroorzaakten een kleine bewe ging. Macubee's en Enka's hooger ingezet, doch liepen reeds spoedig naar beneden. Enka's verloren zelfs verscheidene pets. Tabakken hier en daar wat lager. Ame rikanen trokken weinig belangstelling, be houdens Milwaukees, die kleine teckenon van aanwezigheid gaven. Prolongatie 4 pot. 3-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3