Uit de Rijnstreek. Uit de Omgeving hoort deze leiding m.i. wel degelijk reke ning te houden mot racnschen en stroomin gen die er zijn. Dat kan natuurlijk niet" door een con tact, met den Raad als College. Dat College heeft er niets mede te maken, en moet als College er buiten blijven. Maar dat College bestaat uit vertegen woordigers van de burgerij, die ieder voor zich een meening hebben en wier meenin gen tenslotte tot groepen zijn te vereenigen Daarmede voeling houden (het behoeft nog geen overleg te zijn) is verstandige politiek Daarmde voorkomt men openlijke cri- tiok, voorkomt men ook de uiting van een openbare meening van den Raad. Trouwens, die kan hier naar mijn meening noch ge vraagd, noch gegeven worden. Wordt zij gegeven, dan dient zij zonder direct gevolg te blijven. Vandaar ook, dat m.i. door de drie raads leden Van Es, Wilmer en Wilbrink, de juis te vorm, n.l. een motie is gekozen. Een motie toch kan zonder uitwerking blijven; een besluit niet. Maar zelfs het aannemen van een motie gaat m.i. al te ver. Immers dan spreekt de Raad zich uit over een zaak, die als college niet op zijn terrein ligt Dit dient voorkomen te worden. Daarentegen overleg met de kopstukken van den Raad zouden wij verstandig ge vonden hebben". ZEVENHOVEN. GEMEENTERAAD. De Hoogendijk heeft weinig kans op electriciteit. Dc dure school- woning. Stinkende slootcr. De Raad dezer gemeente kwam in Openbare Vergadering. Aanwezig: alle leden. Voorzitter: Burgemeester W. J. Bocxe. De voorz. opent op de gebruikelijke wijze de vergadering, waarna do notulen der vorige worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Van de Holl. Electr. Spoorweg Mij. is ingekomen een ontwerp-balans en vcrlies- en winstrekening, alsmede een rekening van baten en lasten van de lijn Alphen a. d. Rijn—Amsterdam, e.a. over 1927. Bij de oprichting dier lijn heeft de gemeente zich garant moeten stellen tot een bedrag van maximum ƒ450 voor elk jaar, dat de lijn niet rendabel mocht blijken. In den loop van 1927 is het verlies gestegen tot 478.579.46 1/2, zoodat ook over dat jaar wederom de ƒ450.moeten worden be taald. Medegedeeld wordt een door Ged. Sta ten goedgekeurd raadsbesluit tot wijziging der begrooting dienst 1928. Do voorz. deelt mede, dat in de laatste lijk gehouden B. en W. vergadering tot plaatsvervangend Burgemeester is aange wezen, de heer A. P. van den Weijden. De balans, verlies- en winstrekening, de rekening van kapitaalsionkomsten en uit gaven, de staat van aanschaffingswaarde, vermeerdering en afschrijving, en do kapi taalschuld aangevende de splitsing van het saldo kapitaalschuld van het Gem. Electr. Bedrijf, e.a. over 1927 worden vast gesteld. Uit de rekening van baten en lasten blijkt, dat over 1927 na do ver plichte afschrijvingen groot 1073.92 een winst is gemaakt van 989.465, welke is aangewend als extra afschrijving op den post „Oprichtingskosten". Tevens wordt door B. en W. verslag uit gebracht omtrent den toestand en de ex ploitatie van het electriciteitsbedi ijf der gemeente over 1927. Zij constatecren dan tot hun genoegen, dat het bedrijf thans blijkbaar op een nieveau is gekomen, dat de kosten door de opbrengst kunnen wor den gedekt, dank zij eenerzijds de sedert 1 Januari 1927 opnieuw verlaagde kosten van stroominkoop, anderzijds door het langzaam groeiend debiet. De vooruitgang in K.W.U. voor verlichtingsdoeleinden be droeg in het.afgeloopen jaar ca. 4 1/2 pet.; die voor krachtdoeleinden ca. 30 pet. De voorz. doet mededeeling van een schrijven van den Burgemeester te Nieuw- veen inzake de waterleidingplannen voor wat betreft het onderhoud dat hij had met een lid van Ged. Staten, hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen. Aanbieding van het uitvoerig en bere deneerd verslag van den toestand der ge meente over 1927, hetwelk bij de leden zal circuleeren. Het verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuis vesting in de gemeente gedurende 1927 is verricht, wordt vastgesteld. Tarieven G.E.B. en uitbreiding. In verband met de in de vorige verga dering gehouden besprekingen aangaande vermindering der straatverlichting, verla ging der tarieven voor lichtverbruik, in voering vastrecht-tarief, aansluiting aan het net van den Hoogen Dijk en doortrek king van het net tot het perceel van den heer Van Leeuwen, zegt d<? voorz. advies te hebben ingewonen van den accountant van hot G.E.B., den heer Wiggers. Volgens dezen zou, indien de lantaarns der straatverlichting een half uur later ontstoken worden, het jaarlijks verbruik ca. 300 K.W.U. lager zijn en daarmede bij den luiidigen electr. prijs een besparing woj-den verkregen van rond 150.Wat de tariefspolitiek betreft, zou de heer Wiggers vooralsnog niet de geheele winst aan tariefsverlaging willen opofferen, ten einde bij mogelijke kabelstoringen e.d. die kosten te kunnen dekken. Bij tariefsverlaging van 48 ct. op 45 ct. zal het batig slot terugloopen met rond 450.terwijl op een mindere inkomst aan straatverlichting van rond 135 (300 K.W.U. X 45 ct.) moet worden gerekend. Met invoering van een vastrecht tarief adviseert do heer Wiggers te wachten tot het verbruik wat gaat toenemen. Wel geeft hij in overweging bij een t-ariefsver laging, daarbij het reductietarief toe te passen hetgeen te Ter Aar en Nieuwxoop ter verhooging van den afzet gunstig heeft gewerkt. Dit stelsel bezorgt het be drijf geen tegenvallers en werkt er toe mede, dat verbruikers in c oorsnee een lageren K.W.U.-prijs kunnen behalen het. komt hierop neer, dat boven het verbruik van het voorafgaande jaar c;e K.W.U. in- plaats van hel geldend tarief 'o.v. 10 ct. per K.W.U minder wordt betaald, waar boven het reductie-tarief zou kunnen gaan gelden. De heer Bergsma, chef-monteur van het G.E.B.heeft voor d-e aansluiting aan het electrisch net van den Hoogen Dijk en voor doortrekking van het net tot het per ceel van den heer Van Leeuwen, een be grooting opgemaakt van de iaarlijksche ontvangsten en uitgaven. D:> voorz. zegt, dat B. en W. besloten hrbben de heer Bergsma eveneens een begrooting te doen maken voor de aansluiting 'van het sta tionsgebouw met dienstv.'oning, en het plaatsen van een lantaarn bij het station met automatische bediening. Do Stedelijke Fabrieken te Leiden heb ben medegedeeld, dat het mogelijk is, voor de eleetrificatie van den Hoogen Dijk, stroom te betrekken uit het transforma torstation van het poldergemaal van den polder Zevenhoven. Van den transforma tor kan echter geen gebruik worden ge maakt, als gevolg waarvan dan uitbrei ding van dit station noodig zal zijn. De hiervoor ten laste der gemeente komende kosten bedragen ongeveer 9S0.te be talen „Ji fonds perdu" of in 18 annuïteiten van ƒ93.69. Voor medegebruik van het transforma torgebouwtje bij het station Zevenhoven moet worden betaald 447.ineens, of te voldoen in 19 annuïteiten van 42.73. Blijkens de raming geeft de aansluiting van den Hoogen Dijk voor het bedrijf jaar lijks een verlies van ƒ219.waarbij dan- komen de kosten van mede-gebruik van het transformatorstation ad 93.69 is ƒ311.69. B. en W. stellen voor niet tot aansluiting van den Hoogen Dijk over te gaan, tenzij de aangeslotenen aldaar zich bereid ver klaren, gezamenlijk, gedurende 10 jaren, het verlies te garandeeren. De heer Breedijk zegt, dat in de vorige vergadering sprake was van de helft van den winst te besteden voor tariefsverla ging, en een gedeelte voor aansluiting van den Hoogen Dijk, waaruit z.i. blijkt, dat men met eenig verlies toch zou uitbrei den. Nu staan B. en W. op het standpunt dat er geen verlies mag zijn. De heer v. d. Bosch zegt, dat de Hoogen Dijk-bewoners wel betalen in de straatver lichting, terwijl men van den anderen kant voor hen niets doet. Wat de raming van 60 K.W.U. per boerderij betreft, vindt spr. zeer laag. Ook meent hij dat een kabel goedkooper zal zijn dan palen. De voorz. gevoelt veel voor de aanslui- 1NGEZ0NDEN MEDEDEELING. Doorzitten - 0II D H I Stukloopen f UnUL Zonnebrand Q a I bj ft en Smetten rUnUI/ y i56i ting, doch nu het een zoo groot verlies op levert, dat bovendien de verlaging der ta rieven, welke in vergelijking met andere gemeenten toch reeds zeer hoog zijn, zal tegenhouden, is hij er tegen. Wel zal de Sted. Fabrieken kunnen worden gevraagd, of zij met betrekking tot het mede-ge bruik van het transformatorstation niet een billijker aanbieding kunnen doen. Een verbruik van 60 K.W.U. per woning vindt spr. ook niet hoog, doch wanneer het to taal verbruik der zes aan te sluiten wo ningen wordt verhoogd met 200 K.W.U., dus tot 520 K.W.U., dan nog blijft een ver lies van 200. Na breedvoerige besprekingen wordt be sloten de zaak aan te houden en Leiden te verzoeken, verlaging der kosten van mede gebruik van het transformatorstation. De aansluiting van het perceel van den heer Van Leeuwen brengt jaarlijks een verlies mede van 43.Wordt besloten eveneens aan te houden. De aansluiting van het stationsgebouw met dienstwoning geeft een jaarlijkschen winst van ongeveer 40 Tevens is een raming gemaakt voor een te plaatsen straatlantaarn aan den uit gang, waarvan de kosten bedragen 152.verder vraagt Leiden voor mede gebruik van de transformator jaarlijks 42.73, zoodat hierdoor de- winst van de stationsaansluiting vervaL. Voor de plaat sing van de lantaarn wordt r.ietó gevoeld met 't oog op de kosten. Wel zal de Spoor weg Mij. worden gevraagd, of een lamp op den hoek van het gebouw mag worden geplaatst, en zal een nieuwe begrooting van kosten hiervoor worden gevraagd. B. en W. stel.en voor, de tarieven per K.W.U. voor lichtdoeleinden te verlagen van 48 ct. op 45 ct., alsmede vastrecht tarief in te voeren naar vrije keuze der aangeslotenen, waarbij als minimum wordt bepaald, de afname over de voorgaande jaren, terwijl daarboven dan slechts 10 ct. per K.W.U. is verschuldigd. De heer Brunt zegt, dat wanneer de meening van B. en W. wordt gedeeld, dat de aansluiting van den Hoogen Dijk geen verlies mag opleveren voor het bedrijf, dat dan thans reeds kan worden besloten tot verlaging der tarieven. De heer v. d. Bosch meent, dat een gering verlies geen reden mag zijn van de aansluiting van den Hoogen Dijk af te ziert, waarop de voorz. zegt, dat dit niet in den weg staat aan de verlaging der taxieven, mits de aange slotenen gezamenlijk een gedeelte (of het geheele) verlies garand^eren. De voorz. zegt, dat tot invoering van een vastreoht-tarief als door B. en W. voor gesteld, volgens den heer Wiggers, nog niet moet worden overgegaan. Bovendien kan een prijs van 10 ct. per K.W.U. boven het verbruik van het voorgaande jaar, het bedrijf geen voordeel brengen. Wethouder Brunt bepleit het voorstel van B. en W. en blijft bij zijn meening, dat de invoe ring het verbruik van electriciteit zeer zal bevorderen. De stroom wordt, aldus de voorz., inge kocht voor 4 ct. per K.W.U. Wordt de stroom verkocht boven het genoemde ver bruik voor 10 ct. per K.W.U., en stellen we daarnaast dan de bedrijfskosten, dan kan zulks onmogelijk het bedrijfvoordeel aan brengen, integendeel, het bedrijf zou moe ten bijleggen. De heer v. d. Bosch voelt meer voor de regeling als in Nieuwkoop en Ter Aar, n.l. dat voor meerder verbruik als het voor gaande jaar een reductie wordt gegeven van 10 ct. per K.W.U. Na eenige bespre king wordt besloten de tarieven per K.W. U. voor lichtdoeleinden te verlagen tot 45 ct. en voor meerder verbruik dan het voorgaande jaar slechts in rekening te brengen 35 ct. per K.W.U. Benoeming leden Commissie tot We ring van Schoolverzuim. De aanbeveling van B. en W. luidt: va cature Van der Weijden: J. Monshouwer, J. v. Woudenberg; vacature Brunt: W. Kerkhoven, W. de Boer; vacature Veer man: P. van Leeuwen, Jac. Vonk. Na stemming blijken te zijn uitge bracht op de heeren Van Woudenberg, de ,-Boer en Vonk elk 1 stem, en op de heeren Monshouwer, Kerkhoven en Van Leeuwen elk 6 stemmen, zoodat deze de benoemden zijn. Het raadslid Van Leeuwen verklaart zijn benoeming aan te nemen. (Wordt vervolgd). ALPHEN AAN DEN RIJN. Verdronken. Zaterdagmiddag half zes is de 24-jarige schippersknecht C. de W., werkzaam aan boord van de motorboot „Stad Haarlem" van de firma Jac. Smit te Gouda, liggende in de Heimans Wetering nabij Woubrugge, overboord gevallen en verdronken. Na eenige minuten dreggen vond men reeds den drenkeling, doch de ontboden Dr. Lots van Woubrugge kon slecht* den dood con- stateeren. De W. was gehuwd en vader van twee kinderen. Het lijk werd Zater dagavond naar de barak alhier overge bracht.. Een Zuster te water. Zaterdagmorgen is een der Eerw. Zusters van het St. Jo seph Gesticht, waarschijnlijk door een dui zeling bevangen, in den achter gelegen tuin in een sloot gevallen; zij werd door J. v. B. in bewusteloozen toestand uit het water gehaald. Haar toestand is naar om standigheden redelijk. Inbraak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben ongenoode gasten door opschuiving van een raam zich toegang weten te verschaffen ten huize van de ar beider G. v. L. Hoorn alhier. Voor zoover men kan nagaan, wordt een portemonnaie met geld vermist. De politie doet onder zoek H. B. S. Eindexamens Ch-. H. B. S. 5-jarige cursus. Geslaagd: P. Belgraver, H. L. v. d. Boom, Mej. N. R. v. d. Baan, Mej. A. v. d. Ent-Braat, A. van Dalen, J. G. Gaillard, J. G. Kapteijn, K. Koster, J. H. de Liefde, D. W. van Lokhorst, J. Maas kant, J. Timmer, H. Visser, F. P. Voors. Alle candidateai geslaagd. Personalia. Onze plaatsgenoote Mej. E. de Koning is benoemd tot onderwijzeres aan een der lagere scholen te Utrecht. Gevonden voorwerpen. 1 zak maïs meel, 1 kist, bruinl. dames portemonnaie met inhoud, 1 zakdoek waarin gebonden eenig geld, 1 roeiboot met vischbun, 1 vulpen, een zwarte fietspomp, 1 dames lakschoen, een portefeuille met rijbewijs. Inlichtingen te bekomen aan het politie bureau. Geboren: Anna Johanna, d. van D. Blom en G. J. de Bruin. Theodora Su- zanna, d. van C. van der Ent Braat en J. de Hartog. Rijmert, z. van A. B. Mulder en A. Buitenhuis. Jannetje, d. van A. Boesveld en J. de Pater. Willemnje, d. van T. van Oosterom en D. Top. Jo hannes Gerardus, z. van J. M. v. d. Meer en J. M. der Hartog. Albert Adrianus, z. van A. W. Fleskens en L. F. A. van Zuijlen. Johanna Gerarda, d. van J. N. Bunninlc en C. van Veen. Willem, z. van A. Blom en M. Meintsma. Antonia, d. van J. Koelewijn en W. Kampert. Ma ria Theresia Petronella, d. van J. Doedens en C. M. GtooL Gehuwd: J. Vierbergen 25 j. en M. in 't Veld 23 j. J. v. d. Wijk 41 j. en B. v. Leeuwen 35 j. W. Hoogendoorn 28 j. en H. A. Kok 31 j. J. de Lange 32 j. en M. Harskamp 27 j. Overleden: L. P. Buitelaar 2 j. J Nieman 6 j. P. van Arkel 34 j., echtg. van W. Houtman. M. Houtman 67 j., echtg. van B. Veltman. KOUDEKERK. Geboren: Gijsbortus t. v. W. van Vegten en E. van der Ham. Johannes, Wilhelmus Marie zoon van H. C. A. van der Salm en M. J. Smits. Catbarini' d. v. A. Vergunst en C. Geerlof. Willem z. v. H. Schellingerhout en B. van Omme- ring. Getrouwd: Arie Albertus Vooijs 25 j. van Katwijk en Anna Jongneel 23 j. Rijk Gerrit Oppelaar 22 j. en Johanna Hendrika Hoogeveen 21 j. ALKEMADE. Geboren: Jacoba Maria Theresia en Cornelis Johannes Stephanus, dochter en zoon van P. J. Zwetsoot en J. C. Meijer. Johanna Maria Wilhelmina d. v. P. Wort- man en O. H. M. Daleman. Franciscus Aloysius z. v. P. C. Bakker en P. J. Nigten. Gehuwd: Nicolaas Jacobus de Ko ning jm. 27 j. en Joanna Alida Schoo jd, 26 j. Overleden: Jaantje Turk 2 w. HAARLEMMERMEER. Geboren: Maria Johanna d. v. J. Louter en M. C. Breuring. Jan Pieter z. v. K. van Keulen en P. van der Sas. Maria Geertruida d. v. B. Dol en F. G. Penne. Johanna Andreas z. v. J. van der Putten en G. A. V. Udo. Nelly d. v. J. Sluis en P. van Voorst. Ondertrouwd: Hendrik Floris van der Meer 30 j. en Jannetje Pieternella v. Emden 22 j. Embcrtus Martinus Sneeuw 26 j. en Wilhelmina Stroomer 21 j. Hendrikus Joseplius Tiggeloven 21 j. en Johanna Maria Cornelia de Winter 20 j. David Bernard Schoenmakers 28 j. en Johanna Christina Knibbe 27 j. Getrouwd: Jozias de Wolf wedn. 35 j. en Dirkje Molenaar 45 j. Adriaan Aarsen 24 j. en Jantina Kersaan 21 j. Dirk Paarlberg 26 j. en Maria Aafje Sleg- gors 28 j. Overleden: Dirk van Elderen 22 j. ongeil. HILLEG0M. Geboren: d. v. M. Gerritsen—El frink. z. v. C. D. Noppenvan Rijswijk. z. v. J. VerschoorGrem. d. v. J, WarmerdamV een. Ondertrouwd: L. E. J. v. Apel doorn en L. van Zanten. J. C. van Kla veren en N. J. van Hensbergen. G etrouwd: W. Veneman en J. van der Voet. Overleden: A. Walter vr. 49 j. LISSE. R. K. Kiesvereeniging. Dinsdag avond te 8 uur wordt vanwege de R. K. Kiesvereeniging een buitengewone verga dering gehouden in heb Bondsgebouw. Als spreker zal alsdan optreden de weleerw. Pater H. de Greeve S.J. met het onder werp „Waarom een Dr. Schaepman- fonds?" Het bestuur verwacht een flink© opkomst Geboren: Helena Maria, d. van J. Langeveld en C. W. van der Poel. Ma ria Jacoba, d. van E. van Leeuwen en .T. W. van Riet. Alida Johanna, d. van H. Warmedam en A. W. v. d. Barselaar. Gehuwd: L. H. Muller en L. v. d. Zaal J. G. Snel en M. Mastenbroek. OEGSTGEEST. Gehuwd: M. Kaptein te Lisse en C'. van Rossum te Oegstgeest. Overleden: W. Hofstra 16 j. A. H. Terjer 62 j. N00RDWIJKERH0UT. Geboren: Jacobue, z. van N. L. Duindam en M. Duivenvoorden. Maria Margaretha, d. van W. Heemskerk en C. H. van Dijk. Gehuwd: C. G. Hulsebosch 26 j. en G. J. Beelen 25 j. Overleden: J. Ph. Kwakkernaat 91 j. te 's-Gravenhage. Personalia. Onze dorpsgenoot de heer J. P. de Jong, ambtenaar ter secretarie slaagde voor het examen,afgenomen dooi de Vereeniging voor Gemeentebelangen. WASSENAAR. Geboren: Gerarda Nicolina Cecilia d. v. G. de Vos en Ch. J. Bredero. Adri- ana Suzanna Claudina d. v. J. J. Schok- kiug en H. J. Wijsmans. Agatha Maria d. v. G. L. Knijnenburg en A. M. van Kuijnen. Godefridus Joseplius z. v. J. J. Govaarts en P. M. Nefs. Ondertrouwd: J. L. Borsboom en C. E. Louter. A. R. Broekhans en O. v. Vliet. A. B. Borsboom en S. Tavenier. N. van der Vlugt en J .H. W. Tent. Overleden: Antony Cornelis Ver- brug ongeh. 71 j. Maria Agnes Ver- brugge vr. van F. van der Meer 71 j. Charlotte Morel wed. van H. J. van Stave ren 65 j. FEUILLETON. HET HUISJE IN 'T RAVI 'N Uit liet Engelsch door Headon Hill. 35) Toen hij bij het station gekomen was, informeerde Hector of ook iemand, die aan zijn beschrijving van Mapleton beantwoord- do, dien morgen naar Londen was vertrok ken. De stationsambtenaar voegde aan zijn bevestigend antwoord op die vraag nog de mededeeling toe, dat die persoon een re tour had genomen. In het bezit van deze inlichtingen schoof Hector zijn motor over den weg naar een tamelijk armoedig uit ziend café, dat zich met den weidschen naam „Stations Hotel" tooide. De herbergier slenterde naar binnen, slordig en met waterige oogen. Goeden morgen mijnheer Prebble, zei Hector, ik zou graag uw auto willen hebben voor den laatsteu trein uit Londen vanavond, die van 8.10. 't Spijt me mijnheer, was het ant woord, de auto is een half uur geleden besproken door een heer, die vanmorgen met den trein is vertrokken. Een heer met een lange hangsnor"! Precies mijnheer. Ik weet niet hoe hij héct, maar liij is ergens in huis dicht bij de Duivels Kloof. Een soort geleerde, ge loof ik. Hector deed een volgende poging. Kijk eens hier mijnheer Prebble, zei hij, eigenlijk gezegd heb ik zelf geen auto noodig maar ik zou dien heer graag vanavond chauffeeren. We hebben een kleine weddenschap of hij me herkent, ziet U. Als U mij vanavond de auto laat be sturen, dan zult U er geen schade van heb ben. Ik zou ook graag het gebruik van een slaapkamertje hier hebben, ongeveer een uur voordat de trein aankomt. Dan kan ik me hier vermommen, misschien kunt U me wel een passend stel kleeren geven Wat zou U zoggen van vijf pond belooning? Prebble, die hot geld goed gebruiken kon, was spoedig voor het plan gewonnen. Afgesproken mijnheer, zei hij gretig. Kleeren kunt U wel van mij krijgen. Ik zou anders die mijnheer zelf hebben gereden, omdat ik vanwege dc slechte tijden mijn chauffeur heb moeten wegdoen. Brengt U de auto ook zelf weer terug? Daaraan had Hector niet gedacht! Hij had zoo het gevoel gehad van na ons de zondvloed, maar hij vond het niet moer dan natuurlijk dat de herbergier bezorgd was voor zijn wrak voertuig. Toen begreep Hector dat het moeilijk zou zijn, om de auto terug te brengen, daar hij vermoede lijk wel iets anders te doen zou hebben. Hij mocht Mapleton geen oogenblik uit het gezicht verliezen. Neen, zei hij, want dan zou ik den hcelen weg weer terug moeten loopen. Maar ik blijf verantwoordelijk voor de auto en zal U elke schade vergoeden. Lord Pur- beck is een vriend van me en die zal me waarschijnlijk wel toestaan de auto in de Abbey te stallen, waarschijnlijk zal zijn chauffeur haar morgen terug brengen. Dan heb ik verder niets te zeggen mijnheer antwoordde de geïmporteerde herbergier. Er is nog iets, zei Hector. U mag hierover met niemand spreken, voor ik U verlof geef. Mr. Prebble gaf de verzekering dat hij zou zwijgen en na hem nogmaals verzocht te hebben de kleeren en de kamer tegen zeven uur gereed te hebben, stapte Hec tor op zijn motor en reed weg. In de gege ven omstandigheden, vond hij, zou hij zon der onbescheiden te zijn, voor de lunch wel op de Abbey mogen aanloopen en hij had zich niet vergist. Lord Purbeck en Lady Madge verwel komden hem hartelijk. Ze liepen de scha duwrijke laan op en neer en Madge wierp eep zijdelingsche blik op Hector. Onze menschen hebben geen spoor van haar kunnen ontdekken, vertelde hij. Ik ben sterk geneigd te gelooven aan juffrouw Campion's theorie. In ieder geval volg ik Mapleton vanavond van het station af; nog afgezien van al het andere, heb ik persoonlijk een appeltje te schillen met Smyle Mapleton. En hij vertelde daarop van de vergifti gingspoging. Toen hij halverwege met zijn verhaal was, speet het hem dat hij ermee begonnen was. Ma-ar hij voelde zich tege lijk buitengewoon gelukkig, toen hij den indruk zag die zijn verhaal op Lady Madge maakte. Hij zag dat ze huiverde, terwijl haar mooie oogen hem groot van schrik aanstaarden. Van zijn plannen voor dien avond vertelde hij echter niets en hij vroeg ook niet of hij de auto zou mogen stallen. Hij zou het er maar opaan laten omen. Hij vond het onnoodig de vrouw die hij lief had te verontrusten met details van een onderneming die niet vrij was van gevaar. Lord Purbeck's verontwaardiging uitte zich luidruchtiger dan die van Madge. Maar Yeldham, we kunnen dit toch niet lijdelijk blijven aanzien, voer hij uit. U zegt dat de menschen van de Lynx hem in Londen zullen volgen. Waarom telegra feert U ze niet om hem te arresteeren we gens poging tot moord? Madge eh ik moe ten dan maar riskeeren voor smokkelaars gehouden te worden, ofschoon de mensohen die ons kennen toch zullen begrijpen dat wij niet uit baatzuchtige motieven hebben gehandeld. En zij zullen jullie beschouwen als 'n soort Donquichotterige idioten, snauwde Tante Drusilla. Lord Purbeck negeerde deze vriendelij ke opmerking en zei: We zouden de ontijdige onthulling kunnen voorkomen door het geld te betalen. Maar Yeldham moet die man laten arresteeren. Hector Bchudde het hoofd. U vergeet Bessie Calloway, zei hij. Als wij Maple ton verhinderen haar voedsel té brengen, zal ze van honger omkomen in haar schuil plaats. Hij is er niet den man naar om nog meer straf te riskeeren door te bekennen dat hij haar gevangen houdt. We moeten hem vrij laten rondloopen tot wij het meis je hebben gevonden. U hebt gelijk, was het antwoord. De vent heeft ons in zijn macht door dat meisje. Maar zoodra we haar gevonden heb ben is de beurt aan ons, zei Hector. Ze probeerden iets gewaar te worden over zijn plannen, maar hij liet niets los, alleen beloofde hij om als het mogelijk was, vóór middernacht nog terug te komen met nieuws. Het was al laat in den middag toen hij afscheid nam en op zijn motor stapte. Hij had met opzet Madge's voornemen om hem naar het hek te vergezellen, verijdeld. Hij wilde niet met haar alleen zijn, hij wist intuitief dat het meisje zich bezorgd over hem maakte en zou trachten hem te over reden haar te laten deelen in zijn nieuw, avontuur of het op te geven. Onderweg stopte hij bij het postkantoor. Er was een telegram voor hem, van de Daily Lynx, om vijf uur uit Londen ver zonden. „Volgden Uw man. Van Waterloo Sta tion regelrecht naar Britsch museum. Be studeerde den heelen dag fossielen, volg den hem terug tot '*t Btation. Verloren hem op perron. Vermoeden dat hij vertrok met trein 8.10. De onschuldige bezigheid van Mapleton in het Britsch museum was alleen te ver klaren uit zijn wensch om zijn rol van we tenschappelijk onderzoeker vol te houden, voor het geval men een onderzoek naar zijn doen en laten zou instellen dien dag. In ieder geval stond het nu vast dat zijn be zoek niets te maken had met Bessie Callo way en dit feit verhoogde de waarschijn lijkheid van juffrouw Campion's theorie. Voor Hector den winkel verliet kwam er een gedachte bij hem op. Hij ging naar den winkeltoonbank en vTocg om een groot blik biscuits, maar hij kreeg ten antwoord dat zij het laatste blik juist dien morgen had den verkocht ("V^dt vervolgd). 9 S

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6