SPORT. LUCHTVAART. /ragenbus. DIOC. HAARL. BOND. Jaarvergadering District Leiden. Gisterenavond had in het gebouw van den R. K. Volksbond te Leiden, de jaar vergadering plaats van het Leidsche Dis trict. Het geheele bestuur was present, zoomede de Geest. Adviseur. Te ruim S uur opende de voorz., de heer !A. H. Sehrama deze vergadering op de gebruikelijke wijze. Aanwezig waren de navolgende vereenigingen: Teijlingen, te Sassenheim„Lisse" te Lisse, Leiden te Leiden: S. N. A. te Stompwijk; D. V. O. te liijpwetering; D. O. S. te Roelofarends- veeu; S. D. O. te Langera&r; V. V. L. te Voorschoten en S. J. J. te Noordwijk. De vereeniging O. V. V. te Oegstgeest ontbrak o'p het "appèl zonder kennisgeving. Spr. achtte zich het een aangename taak als voorz. zijn eerste jaarvergadering te mogen leiden. Hij heet allen hartelijk wel- ikom in het bijzonder den Geest. Adv., kap. J. C. C. Groot, tevens de nieuwelingen welke zich hebben aangesloten bij onzen bond, welke, door de propaganda, hiertoe het besluit hebben genomen. Hij dankt den secretaris voor zijn bemoeiingen in deze, mede den Geest. Adviseur welke het Districtbestuur daarbij krachtig ter zijde heeft gestaan, en spreekt den wensch uit dat de nieuwe vereenigingen mogen mede werken de R. K. Sportbeweging groot en sterk te maken. Vervolgens houdt spr. de vergadering voor oogen wat in het afge- loopen jaar is gepresteerd en wijst op de viering van 1 eerste lustrum in het afge- loopen seizoen. Meerdere zaken doet hij do revue passeeren, o.a. de Districtwedstrij den te Haarlem, hoe de speelwijze moet zijn der R. K. Vereenigingen en hoe zij zich te gedragen hebben naar de Bisschop pelijke bepalingen. Spreker hoopt dat de besprekingen van dezen avond kort en za kelijk zullen zijn, waarna hij het woord geeft aan den secretaris tot het lezen der notulen. Deze hieraan gevolg gevende, mocht als dank daarvoor een hartelijk woord van. den voorz. in ontvangst nemen. Zij werden onveranderd goedgekeurd. Hierna kwam aan de orde punt 3 van de agenda, nl. bespreking agenda jaarverga dering van den D. H. V. B. De Voorz. deelde mede dat door het Districtbestuur het voorstel is ingediend, hetwelk verle den jaar voorloopig door het District Lei den werd ingetrokken. Het luidt als volgt: „De vergadering van den D. H. V. B. neme het besluit het D. H. V. B.-Hoofdbe- stuur uit te breiden tot 9 leden, daar het zeer gewenscht is dat elk District verte genwoordigd is met één lid". De vergadering kon zich éénparig met dit voorstel vereenigen en de afgevaardig de van het Leidsche District zal het op de jaarvergadering van den D. H. V. B. met kracht verdedigen. Vanuit de vergadering werd daarna als candidaat voor het Hoofdbestuur gesteld de' heer D. Haverkorn, met algemeene stemmen. Do afgevaardigde van S. N. A. had het over de inkomsten van den D. H. V. B. en het boetestelsel. Over dit laatste voerden verschillende sprekers het woord die het voor en tegen aanvoerden. In de toe komst zal hieraan do noodige aandacht worden geschonken en de heer G. Kruyver er op gewezen worden het boetestelsel loyaal toe te passen. De afgevaardigde van D. V. O. te Rijp- wetering sprak over de competitieregeling en de daarmee in verband staande aan- vangsuren der wedstrijden. De secretaris antwoordde hierop dat deze regeling het meest gediend was als met de betrokken competitieleiders voor den aanvang der competitie in overleg werd getreden. De agenda van de jaarvergadering van den D. H. V. B. was hiermede afgehandeld waarna punt 4, Bestuursverkiezing van het District Leiden aan de orde kwam, aan welke verkiezing de nieuwe vereenigingen op voorstel van den secretari.s, deelnamen. Deze had tot resultaat dat het geheele Be stuur werd herkozen nl. do heeren: A. H. Sehrama, H. Hoogervorst, G. Niersman: en D. Haverkorn met algemeene stemmen en de heer J. v. d. Weijden met 16 stemmen. De heer C. Strik kreeg 3 stemmen. De Voorz. dankte de vergadering voor het vertrouwen in het werk van het Bestuur gesteld en stelde daarna verkiezing Elftal commissie aan de orde. Door de vereeniging Lisse was een voor stel ingediend om de commissie inplaats van uit 5 uit 3 personen to doen bestaan. Breedvoerig werd hierover door do verga dering van gedachten gewisseld. De secre- taris-penningm. bestreed de finantieele zijde terwijl kap. Groot een zienswijze t de samenstelling enz. naar voren bracht. De slotsom was dat besloten werd de commissie uit 3 leden te doen be staan. Hierna werd even gepauzeerd. Daarna werd door de vergadering, na am pele bespreking, besloten over te gaan tot verkiezing van de Elftal-commissie. Uit een vijftal candidaten werden gekozen de heeren W. C. v. Hoorn met 17, v. d. Vlugt met 16 en P. v. d. Lans met 13 stemmen, welke heeren de commissie zullen vormen, terwijl de heeren J. Sehrama 7 en L. J. y. d. Meer 4 stemmen op zich vereenigden. Bij het punt benoeming kasnazieners deelde de Voorz. mede dat boeken wor den afgesloten einde Juni. Een klein saldo is het resultaat van het afgeloopen boek jaar. Hij verzocht de vereenigingen Leiden en Lisse een persoon aan te wijzen om de boeken begin Juli na te zien. Hieraan zal .worden voldaan. Daarna deed de Voorz. de vergadering mededeeling dat het Districtbestuur ge meend had het voorstel te moeten doen dat bij een Districtbestuursvergadering de vereenigingen zich kunnen doen vertegen woordigen, zonder dit echter verplichtend te stellen. De vergadering kan zich met deze zienswijze wel vereenigen. Publicatie van deze vergaderingen zal geschieden in de Pers. De secretaris besprak daarna de propa ganda die door het Leidsche District is gevoerd en de resultaten daarvan. Spr. verklaarde dat zoowel de Geest. Adviseur als hij steeds bereid zijn daar, waar hun hulp werd ingeroepen, mede te willen wer ken om den D. H. V. B. groot te maken. De Geest. Adv. dikte met enkele woorden hierna een en ander aan en zeidc toch vooral vertrouwen in de geestelijke leiding te stellen dan kan dit niet anders dan ten algemeene nutte zijn. De heer H. Hoogervorst spreekt daarna een woord van dank aan het adres van Voorz. en Secr. en uit den wensch dat deze leiders voor de R. K. beweging nog jaren behouden mogen blijven. De rondvraag leverde twee sprekers om vragen te stellen, nl. de afgevaardigde van Roelofarendsveen welke het had over aanstellen van 'n geest. adv. voor D.O.S. en het niet opnemen van ingezonden versla gen door de Leidsche Courant van ge speelde wedstrijden zijner vereeniging, en die van Langeraar over het Officieel Or gaan. Beiden werden door den secretaris naar genoegen beantwoord. Niets meer aan de orde zijnde dankt de Voorz. nogmaals voor de opkomst, spreekt een opwekkend woord, en sluit dan met den Chr. groet deze geanimeerde en goed i j- vergadering. R. K. S. V. „Teijlingen". A. s. Zondag gaan de elftallen van Teij lingen uitwedstrijden spelen, zoodat het in Sassenheim op het Teijlingen-terrein eens rustig is. O. V. V. te Oegstgeest houdt a.s. Zondag een propagandadag voor haar vereeniging en wij wenschen van harte, dat deze dag moge slagen. Het zijn de Junioren van Teijlingen, die den Sportdag zullen openen tegen do dito's van O. 1Laten de Teijlingen-junioren zorg dragen dat de vele toeschouwers te vreden zijn over hun spel. De wedstrijd vangt aan om 1.45 uur. Vertrek per fiets van het K. S. A.-gebouw om 1 uur. Allen zorgen op tijd aanwezig te zijn: Om 4.45 uur zullen de Veteranen van Oegstgeest en Sassenheim elkaar bekam pen. Vertrek per fiets van het K. S. A.- gebouw om 4 uur, maar beter is dat allen om 1.45 uur op het O. V. V.-terrein aan wezig zijn. Het 2de en 3de elftal van Teijlingen moet naar B. S. M. te Bennebroek voor de nederlaagwedstrijden. Wij wenschen hun veel succes toe. Het 3de elftal speelt om 1 uur, vertrek van K. S. A.-gebouw per tram om 11.30 uur. Het 2de elftal speelt om 2.30 uur, ver trek per tram van het K. S. A.-gebouw om 1 uur. R.-K. Sportvereeniging A.V.V. Zondag zullen de seriewedstrijden van A. V. V. wedrom worden voortgezet. Er zullen dien dag een 3-tal mooie wed strijden gespeeld worden, waarin het ze ker niet aan spanning ontbreken zal. Te 12 uur speelt A. V. V.3 tegen V.V.P. I om le en 2e prijs en te 1.45 u. Edob 2 tegen L. en S.2 om den 2den prijs. Tot slot zal te 3.30 uur A.V.V. I een vriendach. wed strijd spelen tegen St.-Lodewijkl uit Rot terdam, hetgeen eveneens een mooie wed strijd belooft te worden. Het volledige programma voor Zondag luidt: Jun.afd. A: A.V.V.3V.V.P. I 12 1.30 u. Om le en 2e pr. 7e afd. Edoh 3 L. en S., 1.453.15 uur. Om 3e pr. vriend schappelijk A.V.V. I—St.-Lodewijk I, 3.30 NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. U. V. V.—Cairo 3-9. Er was tamelijk veel publiek op het TT. V. V.-terrein, toen de captains van U. V. V. en Cairo elkaar bloemen aanboden en daarna den strijd aanbonden. Utrecht was versterkt met Berlof en Campman van 't Gooi.. Cairo was den geheelen wedstrijd in de meerderheid en demonstreerden prachtig sluitend kort spel, waarbij ech ter te weinig werd geschoten. Reeds na een paar minuten was het 10 voor Cairo en eerst na veertig minuten slaagde van Reenen erin den gelijkmaker te maken. Voor de pauze voerde Cairo den stand tot 13 op. Na de rust was Krooshof bij Utrecht door van Reenen Jr. vervangen. Do Egyptenaren scoorden regelmatig tot de stand 18 was. Toen scoorden de ge broeders van Reenen ieder eenmaal, waar na tenslotte de neger-midvoor van Cairo den eindstand op 93 voor zijn landge- nooten bracht. De wedstrijd had onder lei ding van mr. Pik een zeer sportief ver loop. LAWNTENNIS. OM DEN DAVIS CUP. Tsjecho-SlowakijeNederland. Timmer en van Lennep winnen het dubbelspel. De tweede dag is voor Timmer en van Lennep fortuinlijker geweest dan de eer ste. Samen hebben zij met 63, 3—6, 69, G4 verdiend gewonnen van Kozeluh en Macenauer, hun tegenstanders van Donder dag. In de eerste set wonnen zij van 02 af drie games en daarna van 33 drie ga mes. In de tweede set was echter Kozeluh uitnemend op dreef met smash en volleeren en speelden de onzen onzeker. In de derde set gaf van Lennep schitterende returns en speelde Timmer weer magnifiek diepe lobs over Macenauer, die Kozeluh niet ha len kon. In de vierde set brachten de Tsjechen het tot. 40 toen de Hollanders door sterk forceerende drives en vollies zes games achtereen wonnen. Een zeer fraaie praestafcie. Nu staan nog op het programma de partijen Timmer—Kozeluh en van Lennep Macenauer. De kans van de onzen is ech ter uiterst gering. Engeland—Italië 1—4. Na een mooien strijd van ruim 2 uur heeft Higgs het gisteren te Felixtown ge wonnen van Stefani met 6—1, 3—6, 6—3, 5—7, 6—2. Morpurgo sloeg Gregory met 60, 6—1, 62. Italië won dus met 41. INGEZONDEN MEDEDEELING. CRICKET. NederlandBelgië. Het Ncde'rlandschc elftal samengesteld. Het Xederlandsche elftal, dat Zaterdag 30 Juni en Zondag 1 Juli te Leiden tegen België uitkomt is als volgt samengesteld A. M. J. de Beus (aanvoerder), Jhr. W. v. d. Bosch, Lammerts van Buren, W. Gle- rum, Max Jansen, A. Maas, mr. H. van Manen, ir. E. Xeuerburg, F. J. W. Rincker, E. J. A. Schill, J. A. Schili. ROEIEN. De wedstrijden van de Koninklijke. De eerste dag. Gisteravond zijn te Amsterdam de wed strijden van de Koninklijke Zeil- en Roei- vereeniging begonnen. Om zeven uur werd het traditionecle kanon afgevuurd ten teeken, dat men zich gereed te maken had voor den start en om half acht lagen resp. aan boei I, II en II de ploegen gereed van Spaamc, Deut sche Ruderverein Amsterdam en Laga voor de le heat van de jonge vier A. Precies half acht gaf dr. Meurer 't sein tot vertrekken. De Duitsche Amsterdam mers zakten al dra af, doch Laga e<n 't Spaarne voeren 'n interessant en strijd op 't midden der baan. De Delftenaren zijn toch sterker en loopen tegen het einde ge decideerd uit om te winnen in 7 min. 40 3/5 sec., 2 lengten voor 't Spaarne en 5 lengten voor de Duitschers. In de 2e heat van hetzelfde nummer startten Njord, Argo en Willem III, resp. van boei I, II en III. Na een vrij slappen start loopt Argo snel weg, goed gevolgd door Willem UT. Njord zakt direct af. Het wordt op 't mid den der baan een aardigen strijd tusschen Argo en Willem III, doch de Wageningers schieten in uithoudingsvermogen te kort en Willem III wint de race in 7 min. 34 4/5 sec. 3 lengten voor Argo, 5 1/2 lengten voor Njord. Als snelsten tweede werd Argo in de finale geplaatst met Laga en Willem III. Hierna was de overnaadsche vier aan de beurt. Voor de le heat startten De Laak, Trekvogels (Schiedam) en Nereus. De Amsterdammers loopen het snelst weg, terwijl Schiedam spoedig afzakt. Maar de uitstekende ploeg van de Laak loopt Ne reus op de helft van de baan voorbij en wint in 7 min en 52 sec. bijna 3 lengten voor Nereus en 51/2 lengten voor de Schiedammers. In de volgende heat startten Argo, La ga en Triton. Het wordt een mooie, gelijke strijd met Wageningen voortdurend aan den kop. Het werd een spannende race, welke werd gewonnen in 7 min. 45 2/5 s. door Argo, ruim 1 lengte voor Triton en bijna 2 lengten voor Laga. Triton komt als snelste tweede in de fi nale met De Laak en Argo. Het slot werd gevormd door 2 race6 in achten voor de jonge B-plocgen. Eerst startten Laga en Amstel. Het werd een fraaie race tusschen de jonge ploegen van deze aloude tegenstanders. Onder grooten geestdrift won Amstel in 6 min. 42 1/5 sec. met slechts 1/4 lengte voorsprong op de Delftenaren. De 2e en laat6e heat ging tusschen de achten van De Hoop en Argo. Hier namen de Wageningers terstond de leiding, doch het bleef een mooie strijd, daar De Hoop goed volhield. Argo won in 6 min. en 45 sec. met precies 1 lengte voor De Hoop. Als snelste tweede komt Laga in den eindstrijd met Amstel en Argo. Om half tien passeerden de laatste ploe gen de eindstreep. WIELRENNEN. De Tour de France. De zesde étappe van den „Tour dc France", van Vannes naar Les Sables- d'Olonne, 204 km. is gewonnen door Frantz geëscorteerd door Leducq, Mertene, Re- bry, Neuhard, Vervaecke en Mauclair, al len in 6 uur 23 min. 44 sec. Daarna kw amen binnen: Dewaele in 6 uur 24 min. 9 sec., Verhaegcn in 6 uur 27 min. 30 sec. Het al gemeen klassement is onveranderdnog steeds gaan Frantz en Rebry gezamenlijk vooraan. De renners Hector, Martin en Meunier hebben opgegeven. DAMMEN. R.-K. Damtournooi. Het bestuur van den Nederlandachen R.-K. Dambond heeft besloten bij vol doende deelneming bij gelegenheid van de IXe Olympiade een damtournooi voor BK. Dammers te Amsterdam te organiseeren. Dit tournooi zal worden gehouden op Zon dag 19, Maandag 20, Dinsdag 21 en even tueel nog op Woensdag 23 Augustus a.s. te Amsterdam. Voor inlichtingen omtrent inschrijving kan men zich, mits vóór 10 Juli, wenden tot- J. Janssen, Rauwenhoff- straat 6, Rotterdam. DE HULPACTIE AAN U DE POOL MADOALENA WEDER BIJ N0BILE. Officieel wordt medegedeeld, dat een radiotelegram van de „Citta di Milan©" meldt, dat Maddalena erï Penzo te half vier 's middags terugkeerden na de groep van Nobile opnieuw gevonden en opnieuw van de noodige voorraden voorzien te ,hcb- ben. De ijsbreker ,Malygin" ontving uit Mos kou de opdracht in het gebied'ten Oosten van Spitsbergen naar Amundsen en Guil- baud te gaan zoeken. De Fransche Marine heeft gistermorgen opnieuw een vliegtuig naar Spitsbergen gezonden om mee.te helpen zoeken #naar Nobile en Amundsen. Van Marina di Pisa is Vrijdagmorgen dc tweede Dornier-Wal-vliegboot Marina I naar Spitsbergen vertrokken, waar liet toestel zal deelnemen aan de opsporings pogingen naar Nobile. De ontroering van Nobile c.s. Nobile heeft Woensdag in zijn telegram men aan de „Citta di Milano" de diepe ontroering geschetst, die zich van hem en zijn metgezellen meester maakte, toen zij de vlucht van Maddalena gade sloegen. Enkele der door Maddalena uitgeworpen pakketten zijn beschadigd, daar het val scherm, dat aan de pakketten was beves tigd, zich niet ontplooide. Een der be schadigde pakketten bevatte de accumula toren voor de draadlooze installatie. No bile verzoekt daarom hem nieuwe accu's en andere voorwerpen te doen toekomen. Verder stelt hij voor om de Italiaansche vliegtuigen, die naar hem toegezonden worden, van een sleevormig onderstel te voorzien, om een landing op het ijs moge lijk t-e maken. Gelukt dit, dan zou telkens een man van zijn afdecling meegenomen kunnen worden. Verder kondigt Nobile aan,, dat zoodra zijn accumulatorenbatterij weer op volle sterkte zal zijn gebracht, hij uitvoerige raadgevingen zal seinen over de wij/.e, waarop het best de opsporingen naar de met het omhulsel van de „Italia" afgedre ven afdeeling, die sedert verdwenen is, kunnen worden ondernomen. Na ontvangst van deze mededeelingcn werd de rest onduidelijk, vermoedelijk, doordien zich een mistbank boven Kingsbay vormde, die zich van de Noordelijke kust van Spitsbergen tot de Virgobocht- uit breidde. Deze mistbank bleef Donderdag den geheelen dag hangen. De „Tordenskjold" op zoek naar Amundsen. De kruiser „Tordenskjold", die op 3 Juli a.s. een bezoek zou brengen aan Spitsber gen en IJsland, heeft van den Noorschen minister van nationale verdediging order gekregen onmiddellijk uit Horten te ver trekken om naar het vliegtuig Latham met Guilbaud en Amundsen aan boord te zoeken. Aan boord van de „Tordenskjold" be vindt zich een watervliegtuig, dat- tusschen Noorwegen en Spitsbergen onderzoekings tochten zal ondernemen. Kapitein Wisting, die deel zou uitmaken van de expeditie van Amundsen en aan boord van een stoomschip op weg is naar Spitsbergen, heeft geseind dat Amundsen van plan was van Tromsö naar Kingsbay te vliegen en niet direct naar de plaats, waar hij Nobile dacht te vinden. De radio-stations in het Noorden van Noorwegen, op Jan Mayen-eiland en het Beren-eiland, luisteren dag en nacht naar eventueele draadlooze seinen van het La tham-vliegtuig. Tot dusver is evenwel nog niets ge hoord. DE OLYMPISCHE SPELEN. Zeilwedstrijden. Niet minder dan 22 landen hebben in geschreven voor de Olympische zeilwed strijden en bijna allen'zullen in de 12 voets jollenklasse starten. De wedstrijden in do 6 en 8 meter klasse zijn prachtig bezet. INGEZONDEN MEDEDEELING. DE STERVLUCHT VAN REIMS. Geyssendorffer als derde prijswinnaar geplaatst. Maar feitelijk was hij nummer één. De K. L. M. deelt het volgende mede: De uitslag van den stervlucht te Reims is thans bekend. De vliegtuigbestuurder der K. L. M., de heer Geyssendorffer, is met de H-NADR, aan boord waarvan zich o.a. de heer Van Lear Black bevond, als 3e prijswinnaar ge plaatst. Den eersten prijs kreeg Delmotte met een Caudron-vliegtuig met een 60 P.K. Anzani-motor; den tweeden prijs Drouhin met- een Caudron-vliegtuig met een 40 P.K. Salmson-motor. Deze beide C'audron-vliegtuigen behoo- ren tot het aporttype, terwijl de stervlucht feitelijk bedoeld was voor verkeersvliegtui gen. Van deze klasse der verkeersvliegtui gen is dus Geyssendorffer met de Fokker F. Vila der K. L. M. als eerste geplaatst, daar dit toestel den besten tijd heeft ge maakt. De Fokker van Van Lear Black. Uit Afrika te Amsterdam aangekomen. Naar wij vernemen is gistermiddag met het stoomschip Haveland van de Hamburg- Amerika Lijn te Amsterdam aangekomen het Fokkervliegtuig F. VII H.N-A.D.P. van de K. L. M., waarmee de heer Van Lear Black zijn in Noord-Afrika afgebroken vlucht naar Kaapstad heeft gemaakt. Het vliegtuig zou per schip naar Rotterdam worden vervoerd, waar het op Waalhaven door den technischen dienst van de K. L. M. zouden worden geinspecteerd en her steld. INGEZONDEN STUKKEN In den doofpot? Mijnheer de Redacteur. In uw verslag, betreffende de zitting van gemeenteraad van Maandag 1.1., las ik, dat de motie, waarin de Raad zijn te leurstelling uitspreekt over het feit, dab de Burgemeester 't niet noodig geoordeeld heeft, ook maar eenig overleg met den Raad te plegen, inzake benoeming van tien Comm. van Politie, tot een volgendo vergadering is uitgesteld, alzoo: op de lange baan geschoven. Voor mij, Mijnheer de Redacteur, be- leekent dit uitstel niet anders, dan het luiden van de doodsklok over deze motie, immers: de eerstvolgende vergadering heeft misschien over 3 weken plaats. Zeer waarschijnlijk is de voorzitter van den Raad dan niet vacantie afwezig, zoo dat de oudste wethouder die zitting te leiden zal hebben. En heel zeker zijn door den tijd de scherpe kantjes van het on- verhavigen geval dan reeds afgesleten, zoodat bovengen. Wethouder zich met en kele woorden van deze motie kan afma ken en daarmede de geheele kwestie tot. het verleden behoort. Daarna kunnen wij weer net doen, alsof er niets is voorgevallen, waardoor wij cnv velen met ons pijnlijk zijn getroffen: het negeeren n.l. van een wensch, waarvan ons nooit het niet-gerechtvaardigde i*- aangetoond. Aan den Raad, meer speciaal aan do katholieke fractie uit den Raad, de taak, dit tookomstboeld niet tot werkelijkheid te doen worden. P.. Naschrift van de Redactie. Wij hebben ons veroorloofd, de op één na laatste alinea van dit ingezonden stuk nog wat te wijzigen. De geachte schrijver loopt erg warm! Verklaarbaar; maar wij moeten toch dergelijke dingen kalm blij ven bezien. Wij mogen feiten constatee- ren en die betreuren. Maar niet voorba rig daaruit conclusies trekken om dan door onze afkeuring rnderen ongemoti veerd te treffen. In verband hiermede mer ken wij hot volgende op: Als door het uit stel van de bespreking der bedoelde mo tie de zaak per se den doofpot is inge gaan, dan mag daarvan geen verwijt wor den gemaakt, aan de burgemeester! De. burgemeester heeft n.l. niet de minste aandrang tot uitstel uitgeoefend. De voorstellers zelf achtten geen avondvergadering daarvoor noodig! Wij zouden willen adviseeren. Laten wij rustig de bespreking der motie afwachten, welke, naar wij vertrouwen, zal geschie den in een zakelijk kalme sfeer. Wij wil len hopen, dat de burgemeester dan een nadere opheldering zal geven over de commissaris-benoeming en wat daaraan vastzit. Als dit, onverhoopt, niet zal ge beuren, dan heeft de motie althans dit nut, dat de Raadsleden over het gebeurde hun meening kunnen zeggen cn die tot het publiek brengen. Vraag: Welke is de kortste en mooi ste weg van Leiden naar Lobith. Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist, Woudenberg, Scherpenzeel, Ede, Arnhem, Elden, Huissen, Aangeren, Doornenburg, Pannerden, Lobith. Afstand 135 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Roelofai endsveen naar Eickel in Duitschland. Hoeveel K.M. Antwoord: Van Alphen a. d. Rijn tot Arnhem zie beantwoording boven staande vraag. Na Arnhem is te vdgon weg als volgt: Arnhem, Westervoort, Dui ven, Zovenaar, Elten, Prast, Biencn, Rees, Haldern, Diersfordt, Wesel, Fricdrichsfekl, Vörde, Dinslaken, Osterfeid, Bickern, Eickel. Afstand pl.m. 250 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Wilnis? Hoeveel K.M. Antwoord: Leiden, Hoogmade, Wou- brugge, Ter Aar, Zevenhoven, Wilnis. Af stand 36 K.M. V raag: V elke is de kortste weg van Leiden n*ar Haren (bij Megen). Hoeveel K.M. 1 A n t w p o r d: Leiden, Alphen, Bode graven, Woerden, Utrehct, Houten, Culem- borg, Buren, Drunipt, Tiel, Wamel, Alt forst, Megen, Haren. Afstand pl.m. 100 K.M. Vraag: Welke is de mooiste weg van Leiden naar Hilversum Antwoord: Leiden, Hoogmade, Wou- brugge, Ter Aar, Zevenhoven, Wilnis. Loe- nen, Oud Loosdrecht, Hilversum. V raag: Op welke tijd cn en tegen wel ke, prijs is de Artis te Amsterdam fe be zichtigen? Antwoord: De Artis is iederen dag te bezichtigen. De prijs is naar wij mee- nen 0.25 en Zaterdags (.-.50. 3-t

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7