li ZaïEROAGS S hnülr. 138-138 Wfl KERKNIEUWS. Rechtzaken. STADSNIEUWS. 0.60 0.725 0.85 0.30 4.85 0.28 12.75 12.50 0.31 1.35 32s et. Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. Ned. Bisschoppen te Rome. Mgr. C. Jurgcns, Bisschop van Tugue3'a- rao, mgr. Jan Smit, Bisschop van Noorwe gen, titulair-bisschop van Pa raio, en mgr. Gijlswijk, titi'luir-aarlsbisBchop van Eucar- te en apostolisch delegaat van Zuid-Afrika, zijn te Rome door Z. H. den Paus ont vangen. Schuldig aan meineed? Bij de voortgezette behandeling van de Zaak der Veendammer Hypotheekbank is gisteren de Amstcrdamsche Rechtbank in Raadkamer gegaan- Na geruimerj tijd in raadkamer te zijn geweest, geeft de Rechtbank als haar be slissing, dat een gerechtelijk onderzoek moet plaats vinden naar de vraag, of ge tuige mr, Van Gigh zich schuldig heeft ge maakt aan meineed. De vorklariug van mr. Van Gigh wordt als volgt op schrift gebracht: „Ik heb aan salaris voor mijne werk zaamheden ten opzichte van de overdracht van de Veendammer Hypotheekbank van Liebermann f'30.000 ontvangen, en voor salaris en voorschotten voor alle bemoei ingen ten minste van Liebermann samenge nomen ontvangen ongeveer 55.000. Er is nog een afrekening of declaratie geweest. Onder die 55.000 zijn de eerstgenoemde 30.000 begrepen". Deze verklaring wordt door mr. Van Gigh ondetteekend, waarna de stukken in handen worden gesteld van den officier van justitie. Verduistering. Ter zake van verduistering van geld en geldswaardige papieren stond voor de rechtbank te Maastricht terecht J. H. D.. verzekeringsagent te Maastricht, voorheen beheerder eener voorschotbank aldaar. Verdachte zou de gelden of een gedeelte daarvan, welke hij als beheerder der voor schotbank onder zich had, ten eigen bate hebben aangewend, zonder dat hij daartoe gerechtigd was. Het O. M. achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte een gevangenisstraf van een jaar. THE UNIVERSITY OF LEIDEN. Bij de firma Docsburgh te Leiden is een boekje uitgekomen, geschieven cp ver zoek van de Universiteit, met het cloel om meer bekendbeid te geven aan Leidens Universiteit, en daardoor tevens aan de stad zelf, wier geschiedenis zoozeer sa menhangt met haar hoogeschool. Het boekje, dat in het Engelsch geschreven is, verhaalt in aangenamen lossen trant, die het gemak verraadt, waarmede de niet ge noemde schrijver zijn stof beheerscht, het ontstaan der Universiteit, haar organisatie en werkzaamheid. Zooa-ls den Leidenaar bekend zal zijn, schonk in 1574 Willem do Zwijger aan de stad een hoogeschool voor Calvinistische predikanten als belooning voor het held haftig gedrag der burgerij tijdens het be- lc^. door de Spanjaarden. Men verhaalt, dat Leiden toen mocht kiezen tusschen deze hoogeschool en tien jaren vrijstelling van belasting. Wat de tegenwoordige Lei- denaars zouden hebben gekozen, wij wa gen het niet te veronderstellen, doch toen maals kozen onze vroede vaderen de school. Het verhaal is wel niet voldoende be wezen, zegt de schrijver van dit boekje, doch wij zullen het wel altijd blijven ge- looven. De bedoeling van Willem de Zwijger was ongetwijfeld om in Leiden te stichten een bolwerk voor het Calvinisme, doch de Leidsche Hoogeschool heeft dit doel verre voorbij gestreefd en is, vooral door toedoen van den geleerden taalkundige Scaliger een der grootste triomfen van het huma nisme geworden. Scaligers portret prijkt dan ook onder dc illustraties, waarmede liet boekje is verlucht, evenals dat van v. d. Does, een der krachtigste figuren uit dien tijd en de eerste .-urator van de Hoogeschool. Om do stichting der Hoogeschool le plaatsen in het licht van haar tijd, wijdt de schrijver uit over de historie der stad, waarbij hij de gelegenheid te. baat neemt om den lozer te doen kennismaken niet al leen met de bekende mannen, wier namen vereeuwigd zijn in onze straatnamen, doch ook met de oude gebouwen, waarop Leiden terecht trotscli is, zooals liet Stadhuis, de Burcht, de 'Hooglandsche en Pieterskerk, het Gerecht enz., alsmede met de Singels en grachten, welke ook al een bijzondere merkwaardigheid van Leiden uitmaken. In noten onder aan de bladzijde geeft de schrijver telkens aan, hoe de Holland- sche namen moeten worden uitgesproken, wat voor een Engelsche tong een „hals"- brekende toer moet zijn. Bij het „Ge recht" teekent de schrijver aan: „Probeer maar niet, om dat woord uit te spre ken" De foto's, welke in het boekje voorko men, hebben natuurlijk het meest betrek king op de oude universiteitsgebouwen met F -' "•Tcnde con-.n'exen, zooals Hor tus, Musea, Sterrewacht enz., doch ook ontbreken de kiekjes van Singel, Stads poort, Stadhuis e.d. niet, terwijl evenmin verzuimd is, aan het slot de heerlijkheden van Leidens omgeving op te noemen, zoo als Xoordwijk, do Bloembollenvelden en de Kagerplassen. Het boekje, dat er zoowel van binnen als van buiten keurig verzorgd uitziet, is een zeer geschikt propaganda-middel voor de kennis van Leiden en zijn Universiteit. A. R. K. A. Gisteravond 8 uur hield de afdeeling eene vergadering in de Graanbeurs. Na opening door den voorzitter den heer Sontrop, werden de notulen voorge lezen. Daarna werd het woord gegeven aan uen heer van Elzen, die als afgevaardigde het congres heeft bijgewoond in Venlo. Een uitvoerig verslag werd door hem gegeven over het verloop der vergadering en de behandelde punten, voornamelijk over de besprekingen, gevoerd naar aan leiding van het voorstel-Leiden om te ge raken tot een Centraal Bureau. Inmiddels was de secretaris binnenge komen, die de ingekomen stukken heeft voorgelezen. Namens de feestcommissie deelde de secretaris mede, dat de commissie gereed was gekomen met de plannen voor het lustrumfeest. Hij gaf een overzicht op welke wijze men denkt het feest te vie ren. Op Zondag 22 Juli wordt het gehouden. De R.-K. Raadsfractie, verschillende af- deelingen in Leiden en ook afdeelingen van de A. R. Iv. A. van elders zullen wor den uitgenoodigd. Zoo we vernemen zal het een schitte rend feest worden, de commissie heeft geen moeite gespaard en alles zoo goed mogelijk in elkaar gepast. Binnenkort zal een en ander worden meegedeeld. Reeds kunnen we meedeelen, dat de opzet prachtig voor elkaar is. Na cenige besprekingen bij de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering met den Christelijken groet. DE 3-0CTOBER-OPTOCHT. Bijeenkomst op 2 Juli. Door het bestuur der 3 October-Ver- eeniging is volgende circulaire rondgezon den: Als zoovele voorgaande jaren, staat ook thans weer de viering van ons éénig 3-Oc- toberfeest- op het program der belangstel ling van geheel Leiden! Die belangstelling, gaandeweg gegroeid tot een waar enthousiasme, niet alleen bij ons Leidenaars, maar zeker ook bij goed deels heel Nederland, mocht het bestuur der 3-Octobervereeniging telkens een tel kens wéér constateeren bij dio corporaties en instellingen, die stoot geven aan het ordelijk en beschavend element in onze samenleving Uit dat oogpunt wenden we ons tot U met enkele mededeelingen, betrekking heb bend op het 3-Octoborfeest dezes jaars, met enkele toelichtingen omtrent den aard en het gehalte ook van den traditioneelen op tocht, en ge volgelijk met het verzoek: „Steun ons in onzen arbeid, hef met ons hoog de vaan, niet slechts gewild aan Lei den's glorieus verleden, maar stellig ook voerend tot de groote vreugde der saam- hoorigheid onder alle lagen der bevolking, welke immer uitblinkt bij onze feestelijk heden en de sympathie wekt zelfs van el- ken buitenstaander Die saamhoorigheid bij vreugd (èn smart) moge culmineeren in den jubel, vooral ook in deze tijden van spannend geestesbeweeg bij mensehen en volkeren, en niet het minst ook bij de Vereenigingen, die feitelijk het cement zijn van gansch het maatschappelijk gebouw Daarom op dat gebouw dc vlag in top, wijd-uit wapperend boven en over onze sleutelveste. En nu. met deze vreugdbestieving in het hart, U even medegedeeld het navolgende: Wat- den optocht, betreft verkreeg „een vertoon van het vervoermiddel door alle tijden heen" voorkeur boven andere gege vens, niet het minst ook doordat onze «esthetische adviseur, de architect-sierkun stenaar Jan De Quack in de 3-Octoberver- eeniging-vergadering van 21 Mei 1.1. een met kleurschetsen gedocumenteerd pleidooi hield juist voor dat onderwerp van optocht, en daarmede onderschreef als vanzelf <Ie wensehen van het bestuur en een overgroot deel der leden In 't licht zij hierbij gesteld, dat niet de bedoeling voorzit een chronologisch-archae- ologisch overzicht van verkeersmiddelen te verstrekken, maar wel uit de verkeersmid delen, die de diverse tijden brachten, enkele te vertoonen. die uit oogpunt van folkloris tische waarde, gcreedelijk zich presentee ren, en vooral in staat zullen zijn de aan dacht van een gemengd publick te wekken en te boeien Vandaar ook werden grepen gedaan uit liet verleden, die naast wat historie, mepst- deels naar voren brengen „pakkende" din gen. die zeer zeker een uitroep van vreugd en bewondering zoo niet. zullen, dan toch kunnen verwerven Een drietal vlugschetsjes van Jan De Quack worden dan in beeld gebracht. Een handsome-cab is een attentie-trekkend object, een bokkenwagen uit 't laatst der 18e eeuw is een bijzonderheid en een ca lèche met vierspan op 't mooist geëquipeerd En dit zijn uit de lange reeks der num mers bijlange niet. de mooiste Er is méér: We geven „voer- en vaartuigen" van vreem den en eigen bodem: heele groepen op het gebied van reiswezen; Indische palankijns: Italiaansehe wagens'en draagstoelen: een bruiloftsstoet; diligences; arresleden: stoomrijtuig; fietsen: auto's; en nog veel meer, dat echter vooralsnog verrassing heeft te blijven. Overal zal de stoet tintelen van afwis seling en humor, en geven bevrediging van weetlust en nieuwsgierigheid. Alles belooft en voorspelt cm optocht van bijzondere hoedanigheid die zelf weer gesierd moge worden door den bijval van heel de belangstellende menigte, toege stroomd ons 3-Öctoberfeest intens mede te INGEZONDEN MEDEDEELING. PRIMA BLAUW KEPER OVERAL nieuwste model HEEREN NETPANTAL0NS HEEREN NETB0RSTR0KKEN HEEREN BADC0STUUMS PRIMA POOLBONT DAMES- HUISH0U0SCH0RTEN met mouwen DONKER BEDRUKTE VOILES, 100 cM. breed MODERNE CRÊPE RUITEN, 100 cM. broed 3-WIELiGE KINDERFIETSEN op gummi wieltjes AUTOPETS, ijzersterk I.uü ECHT FIBRE KOFFERS met prima nikkelen slot en ver- O Cfl sterkte hoeken 6,OU LUSTER KOP EN SCHOTELS, per stel MASSIEF EIKEN THEEKAST, moderne uitvoering HUISKAMERTAFEL. massief eiken met kunstlederen inge legd blad ZWARE HUISKAMERSTOEL, beuken.soliede gestoffeerd roet kunstledcr NIEUWE SORTEERING JUTTE TRA^LOOPERS GROOTE KOPEflEN GANGBOR DEN, Oud-Hrolandsche voor- i^ellingf^i ETSEN, veorstef|ciid Holland- jl sche ^stecren, im antiek eiken f ZWAREjOPKLAPaWVRE BEUKEN I TUIMFAUTEUlfjS MASSJEF EIKEN IAPST0KKEN mét 5 koperenlhaken en met geslepen ovaal spiegel MASSIEF EIKEN ROOKTAFEL met gebogen pooten en kope ren blad WITTE V00RGETEEKENDE rjr „i TULLE- EN ZIJDEN THEE- /Q95 n4 THEEMUTSEN dü LI. KLEEDEN, vanal S 16 hl. WITTE VOORGETEEKENDE IQ -4 LINNEN KLEEDJES Id LI. THEEBLAOKLEEDEN WITTE TULLE- EN BLOEM- 1Q5 „4 DRESSOIR- EN TAFELL00- COS „4 TAFELKLEEDJES II LI. PERS, vanaf 116 LI. Tenslotte nog de mededeeling, dat alle vervoermiddelen bevolkt of begelc'd zullen worden door personages, gestoken in de bü de voertuigen behoorende costuums, zoodat een rijkdom van vormen en kleuren in le vend beweeg zal voorbijgaan aan den blik des besehouwers. Mogen wij het hierbij laten, wat deh op tocht. betreft en Bestuurd eren van Leidsche Vereenigingen en allen, die het wèl meenen met de 3-Octoberviering. oproepen tot een bijeenkomst op Maandag 2 Juli a.s., in de Groote Vergaderzaal van het Holel-Restau- rant „de Burcht, 's avonds te half 0 ure. De Voorzitter van de Optocht-Commissie zal in deze vergadering de plannen nader ontvouwen en des verlangde inlichtingen gaarne verstrekken. Gewenscht is ten zeerste, dat Bestuurs- afgevaardigden mandaat hunner Vereeni- ging hebben, opdat direct definitieve toe zeggingen voor deelname aan den interes- santen optocht van „het Vervoermiddel door alle tijden heen" kunnen worden ge boekt. Circus Strassburger. Strassburger! Die naam houdt ieder in stad en omge ving deze dagen bezig. De reuze aanplak biljetten op tal van plaatsen hebben reeds dagen lang nieuwsgierigen getrokken, die met. spanning verbeiden, wat Strassburger zal brengen. Strassburger is gekomen Dat was he denmorgen aan het station en op den Sta tionsweg duidelijk zichtbaar. De gewone drukte van den veedag werd vergroot door de zeer vele nieuwsgierigen, die naar het vervoer van het circus kwamen kijken. De zware viervoeters sleepten de zwaar beladen wagens, 120 in getal, vervoerd on 53 spoorwegwagons, op den beganen grind, waarna ze verder geëxpedieerd werden naar het Schuttersveld. Daar werd met be kwamen spoed gearbeid, om alles voor de openingsvoorstelling gereed te hebben, 't Leek er vanmorgen nog maar heel wei nig op, doch in enkele uren zette men alles in elkaar en vanmiddag om 4 uur was het geheel klaar. Men wacht slechts op de belangstellen den. Een oude inbraak opgehelderd. In den nacht van Zaterdag op Zondag voor Eersten Pinksterdag werd ingebro ken in het 'vrachtgoed erenbureau der spoorwegen aan het station alhier. Van den dader werd geen spoor bevonden en de genomen vingerafdrukken werden niet in de politie-administratie aangetroffen. De vingerafdrukken werden daarop doorge zonden naar verschillende politie-com- missariaten, waarop thans van Amsterdam bericht kwam, dat de vingerafdrukken bleken te zijn van een 28-jarigen Duit- scher, zich noemende A. H. J. Deze man werd eenigen tijd geleden bij een inbraak te Delft door een revolverschot door de politie gewond en na zijn verblijf in een ziekenhuis te Delft opgesloten in het Huis van Bewaring te Den Haag. Onrechtmatig, steun trekken. Op verzoek van den gemeentelijken dienst voor Sociale Zaken is proces-ver baal opgemaakt tegen A. v. G., die als werklooze stond ingeschreven bij de Ar beidsbeurs en deswege steun ontving, ter wijl hij inderdaad werk had. Bij Koninklijk besluit is benoemd bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, bij den militairen veterinai- ren dienst tot paardenarts le klasse de heer J. G. H. lïolsheimer, thans paarden arts klasse bij dat personeel, vroeger diereuarts hier ter stede. Voor hét examen akte L. O. is aan de kweekschool te Oudedijk te Tilburg ge slaagd mej. N. Vreeburg, alhier. Aan de C'hr. Kweekschool alhier zijn geslaagd voor het examen nuttige hand werken de dames: P. A. Israël te Leiden, W. A. Jansen Schoonhoven te Ocgstgeest, S, H. Linschoten te Bodegraven en J. v. d. Niet, te Noord wijk. Afgewezen geen. Bij de Arbeidsbeurs stonden op 20 Juni 1925 ingeschreven 435 werkzoekenden. Op denzelfden datum van het jaar 1927 bedroeg het aantal ingeschrevenen 532. Proces-verbaal is opgemaakt togen W. F. L. terzake van diefstal van koperen la gers ten nadeele van de firma Clos en Leembrugge alhier. Bij zekeren K. op den Morschsingel ver voegde zich iemand, voorgevend van de Lichtfabrieken te komen, die eenigc ge bruiksvoorwerpen te koop aanbood ter be sparing van gas. De man is ongeveer 30 jaar. Men zij gewaarschuwd. Uit het water aan de Boommarkt is de mast van een schuit opgevischt. Ter gelegenheid van liet 10-jarig be staan van troep I van de afd. Leiden van de Xederl. Padvinders zullen a.s. Zater dag onderlinge wedstrijden gehouden wor den en wel voor de welpen te Katwijk en voor de verkenners pii voortrekkers te Xoordwijkerhout. Deelgenomen wordt door de troepen I, II en III. GEGSTGEEST. Propaganda-voetbal, maar zonder mu ziek. We, komen de aandacht vragen voor de actie van de georganiseerde R. K. voetbalclub. Onze kerkelijke overheid heeft er meer malen op gewezen, dat zij zoo gaarne de Kath. sportbeweging steunt en aanbeveelt, omdat alléén daar de Kath. beoefenaars van de sport zich veilig weten voor de tal- looze gevaren naar ziel en lichaam, die de sportbeoefening uiteraard met zich me debrengt. De Kath. sportbeweging in onze ge meente verdient, daarom hulp en steun te ontvangen van de parochianen. O. V. V. heeft voor Zondag op haar eigen voetbalveld propaganda-wedstrijden uit geschreven. Het programma ziet er aldus uit: Om kwartier voor twee voetbal-match tusschen O. V. Y.-JuniorenL'eijlingen-Ju- nioren. Te drie uur wedstrijd tusschen O. V. V. I—V. Y. L. I (Voorschoten). De R. K. Harmonievereeniging Triumph zou deze wedstrijden muzikaal opluisteren, doch de burgemeester wilde zijn toestem ming daarvoor niet geven. Mogen w e, ter wille van de goede zaak, op veier belang stelling rekenen? De lage entreeprijzen kunnen geen bezwaar zijn, temeer nu men een Roomsche actie geldelijk steunt. We begrijpen best, dat niet ieder den ge- heelen middag toeschouwer kan zijiT, maar komt dan een deel dezer wed si rijden mee maken. Maria-Congregatie. Gisteren vierde de afd-. meisjes der Maria-congregatie den dag harer stichting. Na een voorafgaand tiiduum door Pater H. de Giceve S.J., had gisterenmorgen een alg. U. Communie plaats. Des avonds werd door den direc teur kap. Raaffels een plechtig lof gecele breerd, waaronder pater de Greeve weder om een treffende predikatie hield, waarna vele nieuwe leden hun opdracht aan Maria deden. Het op het priesterkoor staande Mariabeeld was voor deze gelegenheid op Gemeentelijke Aankondiging Drankwet. Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat N. Smit, te Leiden, een verdoek heeft inge diend ter bekoroihg van Oerlof voor den verkoop van alcoholhoudend en drank an deren dan sterken ch-jfnk foor gebruik ter plaatse van verkoop in hy perceel Lam mermarkt 36. Katholieke Agenda LEIDEN. Vrijdag. Jaarvergadering District Leiden van den D. H. V. B., Bondsgebouw 8 uur. Woensdag. R. K. Bond van Overheidsper soneel, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 Juni tot en met Zondag 24 Juni waargenomen door de apotheek" van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, tele foon 594. artistieke wijze uitsluitend met rozen en groen versierd. SASSENHEIM. De burgemeester. Burgemeester J. P. Gouverneur, die 7 Juni jl. in het St. Elisa- betsgesticht te Leiden een operatie moest ondergaan, is gisteren weer hersteld in de gemeente teruggekeerd. De burgemeester moet nog eenigen tijd rust houden. VOORHOUT. Wegenbelasting. Bij Kon. besluit, van 5 Juni 1928 is de verordening tot wijziging van de heffing op de wegenbelasting in de gemeente Voorhout, als bedoeld in art. 242c. der Gemeentewet, goedgekeurd. Deze wijziging behelst, dat alle aangeslagenen 6 pet. van de belastbare opbrengst van hunne perceelen langs den openbaren weg gelegen, moeten betalen. VOORSCHOTEN. Hanze. De R. K. Middenstandsver- eeniging „De Hanze" vergaderde in het It. K. Yereenigingsgebouw onder leiding van den voorzitter, den heer P. van der Werf, die de vergadering opende met den Chr. groet. Bij afwezigheid van den secretaris, las de*voorz. de notulen der vorige verga dering, die onveranderd werden vastge steld, waarna verschillende mededeelingen werden verschaft en ingekomen stukken w erden behandeld, o.a. werd een vragen- lijst ingevuld ingezonden door den R. Iv. Middenstandsbond betreffende de contajite betaling. Een schrijven was ingezonden door de winkeliersvereniging „Tosea" al hier, verzoekend adhaesie te betuigen aan een ingezonden adres bij den raad der ge meente inzake verlaging van den electri- citeitsprjjs voor étalage-verlichting enz. ten •gerieve van de winkeliers. Xa uitvoerige bespreking besloot de vergadering een zelf standig adres te richten naar voornoemd college, daar men van oordeel was, dat niet alleen de electriciteitsprijs naar be neden dient te worden gebracht, maar men was algemeen de meening toegedaan, dat de huur van krachtmeters buitensporig hoog te noemen is en tevens wenschte men voor het gebruik van eleetriciteit voor licht op den dag (dus buiten de speruren gebruikt) een verlaagden prijs. Drie nieuwe leden nl. de heeren W. Kneijber, J. Zwet sloot en C. Kriek werden door den voor zitter met een toepasselijk woord geïnstal leerd. Zeer waarschijnlijk zullen in samen werking met „Herwonnen Levenskracht" en „Het Santosfonds" twee bloemendagen worden georganiseerd, waarvan de op brengst gezamelijk tusschen de twee fond sen zal worden verdeeld. Met den Christe lijken groet sloot de voorzitter de verga dering. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. De heer S. Kooij alhier is met ingang van 1 September benoemd tot leeraar in de Handelswetenschap aan de Chr. H. B. S. alhier. Van een steiger gevallen. De 18-ja- rige timmerman W. v. d. H. is gistermor gen in de Jongkind Coninghstraat van de steiger van een in aanbouw zijnd perceel gevallen. Hij bekwam behalve verschil lende verwondingen aan het hoofd, een ontwrichte arm. Dr. Munting verleende geneeskundige hulp. Poging tot inbraak. Langvingers hebben getracht met een breekijzer een raam open te breken in het perceel van den winkelier K. aan den Stcekterweg. Zij werden waarschijnlijk bij hun werk ge stoord, zoodat de poging is mislukt. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Dinsdag 26 Juni des vóór- middags te 10.30 uur (zomertijd) in open bare vergadering bijeen. Ingekomen stuk ken. Verzoek van de wonigbouwvereeni- ging „Volksbelang" alhier om voorschot uit de gemeentekas tot het bouwen van 9 arbeiderswoningen aan den Rijndijk. Goed keuring rekening van de woningbouwver- eeniging „Volksbelang" alhier over 1927. Goedkeuring aankoop van grond van de Xed. Herv. Gem. te Koudekerk voor de Koudekerksche brug. Verlenging voor één jaar van de pacht grasgewas langs de Ge- meenweg. Vaststelling kohier hondenbelas ting 1928. Aanvrage subsidie van de land bouwschool te Voorburg. Benoeming van een keuringsveearts. Wijziging begrootin gen voor 1927 en 1928. Aanbieding verslag toestand der gemeente. Overleden: M. C. de Lnn ge 37 jaar echtgen. van W. Tom J. J. Sikma 73 jaar echtgen. van A. Bekkema M. Slappen- del 82 jaar weduw naar van A. S. van den Bos. 2-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2