Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. Ned. Oost-Indië. Land en Tuin bouw Voor Huis en Hof. SPORT. ONGELUKKEN. Door den trein gedood. Dinsdagavond is bij wachtpost 5 onder Dorst (gom. Oosterhout) een vierjarig kind van den wachter aldaar aangereden door don trein komende van Tilburg, dio om 7.44 te Breda ariveert. De arme kleine was op slag dood. Doodgedrukt. Het 6-jarig dochtertje van den kapper E. Bijlsma te Veenwouden is bekneld geraakt tusschen den buffer en een stootblok bij het heen en weer schuiven van een batra- gewagen en doodgedrukt. Verdronken. Uit het Wilhelminakanaal te Tilburg is het lijk opgehaald van den 25-jarigen II. uit de Hoogvenschestraat, die sedert ver leden Donderdag werd vermist. Te Steenbergen is de 7-jarige W. K. bij het visschen in de Linge gevallen en verdronken. Tusschen een steenpers bekneld. Dinsdag is op een steenfabriek te Dru- ten de 18-jarige Van der Z. met zijn rech terbeen tusschen het raderwerk van do steenpers geraakt, waardoor dit been on der de knie geheel werd verbrijzeld. In het ziekenhuis te Nijmegen is het been afge zet. Man en vrouw overreden. De 33-jarige echtgenoote van C. Bak te Oosterhout is overreden door een vracht auto van een ijzergieterij afkomstig uit Breda. De vrouw werd in ernstigen toe- atand opgenomen. Haar toesti.-id is zorg wekkend. Te Aarle-Rixtel is de arbeider E. Donk met zijn rijwiel onder een auto geko men. Zijn toestand is zorgwekkend. Het rijwiel werd vernield. In een ketel kokend water gevallen. Dinsdagmiddag is een 1-jarig kindje in de woning van zijn ouders aan den Zuid- Oost^Binnensingel te R'dam in een teil met kokend water gevallen. De arme klei ne werd deerlijk aan borst en rug verwond en is in het ziekenhuis opgenomen. Ernstig ongeluk. Dinsdagmorgen waren aan de Emma- straat te Assen eenige werklieden bezig een tank van een wagen te laden. Doordat een van de bakpooten niet van een pen was voorzien schoot deze uit, waardoor de werkman J. Hareveld het volle gewicht van de tank op het hoofd kreeg. Bewus teloos werd hij naar zijn woning vervoerd, waar de geneesheer constateerde, dat hij hersenschudding bekomen had. De toe stand van H. is zeer ernstig. Een goederentrein ontspoord. Een defect aan de locomotief. Woensdagochtend om half 7 zijn bij het station Bunde een paar wagens van een goederentrein ontspoord. De lijn werd daardoor versperd en de Hollandsche snel trein naar Maastricht moest een omweg over Heerlen maken. De ontsporing is, aldus de Limb. Koer., veroorzaakt door een defect aan de loco motief. In het geheel zijn twee goederen wagens en één kolenwagen door de machi ne uit de rails geworpen. Een hulptrein uit Maastricht was spoe dig ter plaatse en had om tien uur één lijn vrij gemaakt. Persoonlijke ongelukken zijn er niet ge beurd. De materieels schade is gering. Doordat de treinen in de richting Maastricht over Heerlen moesten worden geleid, ondervond zoowel het personen- als het postverkeer pl.m. een uur vertraging. Verwaarloozing. Te Groede is het lijkje in beslag geno men van een kind van 5 maanden, omdat men als doodsoorzaak denkt aan ergerlij ke verwaarloozing. Brand. Te Siebengewald brandde de woning van den landbouwer K. Gramsen grooten- deels af. Ook de inboedel werd gedeelte lijk een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. Gistermorgen is door een lek in den schoorsteen brand ontstaan in de boer derij van den heer Ter Haar, aan den Oudo Borneschestraatweg te Hengelo. In een minimum van tijd stond het geheele huis in lichtelaaie. De bewoners konden zich ternauwernood in nachtgewaad redden. Van den inboedel kon niets gered worden. Een paard kwam in de vlammen om. Ver zekering dekt de schade. ,'nbraken. Bij den arbeider Mentik te Zeldam, ge meente Ambt-Delden, is een bedrag van ruim 800 gulden gestolen. De voordeur, die gesloten was met een ketting en een hang slot, werd geopend door verwijdering van een kram, waarna het bedrag uit de slaap kamer werd weggenomen. In hotel C. te Geleen werd op klaar lichten dag, toen de herbergierster zich oven verwijderd had de lade gelicht. Do dief, een werklooze Duitscher, ging er met den buit, circa 30 van door, achtervolgd door de gewaarschuwde politie, die hem kon achterhalen en arresteeren. Tijdens de vlucht had de Duitscher een deel van het geld op straat geworpen. Hij is naar Maastricht overgebracht. Poging tot moord. 6. uit Amsterdam was hevig veront waardigd op mej. Siero te Oldenzaal, die een verkeering met hem had verbroken. Hij trachtte Zondagmiddag zijn gewezen verloofde tot andere gedachte te brengen en wapende zich met een mes en flauberfc- pistool. Toen de man evenwel een opge paste houding begon aan te nemen, werd hij door den vader en den broer van het meisje uit het huis gezet. Woedend trok B. zijn revolver en schoot door een der ruiten, tengevolge waarvan de heer Siero lichte verwondingen bekwam. Vervolgens opende B. zijn mes en wilde zich blijkbaar de polsslagader doorsnij den, doch dit werd hem door omstaanders belet. Men waarschuwde de politie, dio den gevaarlijken minnaar in hechtenis nam en hem ter beschikking der justitie stelde. Pseudo-inspecteur. De politie te Geleen heeft gearresteerd zekere S. uit Heerlen, dio zich utigaf voor inspecteur van den warenkeuringsdienst te Maastricht en op dezen titel boter en andore levensmiddelen in beslag nam bij winkeliers en particulieren. S. is gevanke lijk naar Maastricht overgebracht. Revolutiebouw. Een niet eiken dag voorkomend onge val had er Woensdagmorgen bij den fa brieksarbeider K., wonende aan de Rijs- senschestraat te Wierden plaats. Tusschen den zolder en de kap van zijn huis brak n.1. de schoorsteen bijna middendoor, waardoor groote brokken steen op den zol der vielen. Deze bleek hier niet tegen be stand, zoodat de puin door den zolder in de slaapkamer, waar nog kinderen sliepen terecht kwam. Gelukkig viel deze puin juist tusschen de 2 ledikanten in en bleven de kinderen ongedeerd. Daar het huis pas voor enkele jaren nieuw gebouwd is, blijkt wel dat er aan solidariteit van den bouw wel iets ontbroken heeft ,zegt de „Msbd.". Om een fijne sigaar. In de Dinsdag te Deventer gehouden raadsvergadering sprak, volgens de „Stan daard" het raadslid Roebers zijn groote afkeuring uit over een bij de politie gehou den wedstrijd inhet aanbrengen van overtredingen. Een inspecteur had een fijne sigaar uitgeloofd voor den agent, die binnen een bepaalden tijd de meeste pro cessen-verbaal had opgemaakt. De prijs was gewonnen door een agent, die binnen twee uren 15 personen had geverbaliseerd. De voorzitter zeide, dat het geval erg was opgeblazen. Het was een geheel op zichzelf staand feit geweest, een kleine fout slechts, waarover do betrokken politie mannen niettemin waren onderhouden. ONGELUKKEN. De ketelontploffing op een kanonneerboot. 61 slachtoffers. Een B.T.A.-telegram uit Begota meldt: Bij de reeds gemelde ketelontploffing aan boord van de kanonneerboot „Hercu les" op de Magdalena-rivier rijn 51 perso nen gedood. Hevige brand te Wolsk. Geheele stadswijken vernield. Te Wolks bij Saratof (Rusland) woedt een hevige brand. Eenige wijken vau de stad zijn reeds vernield en de brand, die door den hevigen wind wordt aangewak kerd breidt zich nog steeds uit. Vier mannen door den bliksem getroffen. Uit Bloomington (Indiana) wordt ge meld: Vier mannen, die gedurende een hevig onweer beschutting onder een boom hadden gezocht, zijn door den bl'Vsem getroffen en gedood. Groote brand te Damascus. Te Damascus is een groote brand uitge broken, die op het oogenblik nog steeds ln omvang toeneemt. Bijzonderheden ontbre ken nog. Noodlottige mijnontploffing in Virginia. Uit Charleston (West Virginia) wordt gemeld: Ten gevolge van een ontploffing in een mijn bij Morgan Town zijn vijf mijn werkers omgekomen en zeven ernstig ge wond. Alle andere mijnwerkers, die door instortend gesteente van de buitenwereld waren afgesneden, konden gered worden. Vleeschvergiftiging. Uit Merken bij Deuren wordt gemeld, dat Zondag en Maandag uit zeven fami lies achttien personen ziek zijn geworden, waarbij zich ernstige vergiftigingsver schijnselen optraden na het gebruik van vleeseh en worst. Een onderzoek wordt in gesteld. Een „grap" met doodelijken afloop. Eenige bouwarbeiders te Gleiwitz be gingen de rockelooze „aardigheid" aan een deurklink een draad te bevestigen, die on der stroom stond. Ze hadden er groot plei- zier in, wanneer personen, die de klink aanraakten, daardoor een electrischen schok kregen. Om de werking van den stroom nog heviger te maken, goot een timmerman water op den vloer. Toen een metselaar nu de klink aanraakte, stortte hij meteen op den grond en overleed na weinig minuten. Drama in een rechtzaal. Aanklager schiet gedaagde neer. Tijdens do behandeling van een beleedi- gingsproces voor de districts rechtbank te Heitzing (Oostenrijk) heeft de journalist. Oskar Poffl den journalist Wolff door drie revolverschoten in de borst gedood. De da der was indertijd door Wolff van corrup tie en chantage beschuldigd, waarop deze een aanklacht wegens laster had inge diend, waarbij hij in het gelijk werd ge steld. Poffl had thans nog een aanklacht wegens beleediging tegen Wolff ingediend cn tijdens de behandeling van deze zaak schoot Poffl zijn vijand neer. Wolff Wi.s oDmiddelijk dood. Poffl werd gearresteerd. Lynchpartij Sn Amerika. Inval in een ziekenhuis te H o u 81 o n. Uit Houston (Texas) wordt gemeld: Acht onbekend gebleven mannen hebben giste ren een inval in het ziekenhuis gedaan. Met hun revolvers hielden zij een politie beambte in bedwang, die een gewonden ne ger bewaakte. Zij legden een touw om den uais van den neger en voerden hem mede in een auto, zonder acht te slaan op het om genade smeeken van den ongelukkige, met de klaarblijkelijke bedoeling hem te lynchen. Do neger was in het ziekenhuis opgenomen in verband met een ernBtige verwonding, welke hem was toegebracht in een gevecht op Zondag 1.1., waarbij een de tective gedood werd. Later vond men het lijk van den neger, opgehangen aan een boom op 5 K.M. ar- stand vau de stad. De politie stelt een on derzoek in naar de schuldigen in de omstre ken der stad. Hun eigen misdaad verfilmd? Geheimzinnige moordzaak te Berlijn. De Berlijnsehe justitie heeft, naar de „Vossische Zeitung" verneemt, gisteren bevel gegeven tot twee arrestaties, welke wellicht zullen bijdragen tot opheldering van een der geheimzinnigste misdaden, welke in de laatste jaren te Berlijn zijn gepleegd. Eenige rechercheurs verschenen in de woning van den groothandelaar Johannes Gleiszner te Lichterf el de-West, alsmede in de woning van de weduwe van den groothandelaar Hugo Pernetta in de Alexanstrasse, die in 1927 onder geheim zinnige omstandigheden was gestorven. Beiden werden gearresteerd onder ernsti ge verdenking, Pernetta in Mei 1927 ver moord te hebben. Een compromitteerende omstandigheid is vooral, dat Gleiszner en mevrouw Per netta een film hebben samengesteld, waar in de moordzaak, zooals zij zich kan heb ben afgespeeld, beschreven wordt. Toen do justitie kennis kreeg van dezen filmtekst, besloot zij tot beider arrestatie. Gleiszner werd er van beschuldigd bij den moord aanwezig te zijn geweest. roevon met raket-auto's. Eenigen tijd geleden heeft de heer Opel proeven gedaan met een auto, welke niet met benzine werd voortbewogen, doch met behulp van een soort vuurpijlen. Onder da verend geraas en met een zware kruit damp achter zich aan bereikte deze auto op de renbaan te Berlijn een snelheid van meer dan 200 K.M. per uur. Thans heeft de heer Opel een nieuwe wagon gefabri ceerd, waarmede hij Zaterdagmiddag zal proefrijden op de spoorlijn tusschen Burg- wedel en Celle bij Hannover. Opel wil trachten met dit voprtuig een hoo'gere snelheid dan 333 K.M. per uur, de record- snelheid voor automobielen, te bereiken. De wagen is voorzien van automatische remmen en bovendien van zoogenaamde rem-raketten, welke, in tegenstelling met de raketten welke voor de voortbeweging dienen, naar voren zullen worden afge vuurd. De uitwerking van deze rem-raket ten is dusdanig, dat de wagen ook indien hij een snelheid moebt bereiken van ver- Bcheidenen honderden kilometers per uur, binnen ongeveer drie kilometer tot stil stand kan worden gebracht. Men wil eerst door langzamer ritten probeeren in hoe verre de wagen op den grond blijft. Een missionaris vereerd als afgod. Drie honderd jaar geleden werkte Pater Lefèvre als missionaris in China tot aan Turkestan. Hij liet zulk een faam heilig dom na, dat hij na zijn dood als een god werd aangebeden door de heidenen. Zijn beeld prijkte in een grooten tempel te Liangkon, die bij de laatste aardbeving vernield werd. Het had een Europeesch uiterlijk en droeg verschillende priester- kleeren, die bij het H. Misoffer gebruikt worden. Seminarie afgebrand. Een telegram uit China meldt, dat het seminarie van Tatoengfoe, van de missio narissen van Scheut, is afgebrand. Auto-ongeval te Tandjong Morowa. Generaal Neeb en een dame gewond. Aneta seint uit Medan: Een auto, waarin generaal-majoor Neeb, majoor Rhemrev, diens vrouw en een an dere dame gezeten waren, is te Tandjong Morowa in een kampong gereden. Gene raal Neeb kreeg een blessure aan de lin kerhand, mevr. Rhemrev bekwam inwen- digo kneuzingen. Chineezen gearresteerd. Wegens bedreiging. Aneta seint uit Batavia: De politie heeft een vijftal Chineezen gearresteerd, die er van verdacht worden een landgenoot, in verband met den boy cot van Japansche goederen bedreigd te hebben. Opziener in een gevangenis ernstig gewond. Aneta seint uit Djokjakarta: De opziener J. Scheeper is in de schoen makerij der gevangenis door een gestrafte met een mes in den rug gestoken. De wond was 9 c.M. diep, het mes stuitte af op de ruggegraat. De toestand van den gewonde was gistermorgen gunstig. Ontslag wegens aannemen van retourcommissie. Aneta seint uit Makassar: De gemeenteraad alhier besloot den rooimeester A. J. S„ die thans met buiten- lsndsch verlof is, te ontslaan, wegens het aannemen van retoureommissie. Later zal worden uitgemaakt of het ontslag al dan niet als eervol te beschouwen is. De tulpenteeltrogeling. De bloembollenveilingsvereeniging West Friesland heeft met groote meerderheid van stemmen een motie aangenomen, waarin zij haar verontwaardiging uit spreekt over de bij de vereenlging „De Tulp" aanhangige plannen inzake een teeltregeling, welke plannen h. i. onver mijdelijk zullen leiden tot groote schade voor het bloembollonvak en do telers zul len brongen op wegen, waarop zij niet be- hooren te gaan. Aardappelziekte. Het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bildt deelt mede: In het etmaal van des avonds 18 Juni tot 19 Juni zijn op de Zuid-Holland- scho eilanden de weersomstandigheden gunstig geweest voor het optreden van aardappelziekte. Aan land- en tuinbouwers wordt daarom aangeraden, hun aardappelgewas met Bor- deauxsche en Bourgondische pap te be spuiten. Kersen. Het kersengewas in de omgeving van Bommel blijft beneden een gewoon half. Bij de gisteren gehouden verkooping werd naar schatting van 20—25 ct. per K.G. be steed. De fruithandelaar C. Beretidce te Tiel heeft eergisteren de eerste kersen naar Engeland gezonden. De prijs was 60 per K.G. Raad van beheer voor de pluimveeteelt. Door den raad van beheer en toezicht, onder voorzitterschap van den heer B. Wilton, werd de 19de jaarvergadering ge houden. Het jaarverslag maakt melding van een ledental van 45 aangesloten leden- vereenigingen, tellende eenige duizenden individueele leden. Overwogen zal worden, in overleg met de vereeniging van Nederlandsche keur meesters, om in het vervolg het keuren op tentoonstellingen door keurmeesters met een diploma raad van beheer te verbie den, voor die vereenigingen, welke niet bij den raad zijn aangesloten. Tot bestuursleden werden verkozen de heeren B. Wilton, te Voorburg; J. A. Pach Jr., te Zeist; J. van Sillevoldt, te Rotter dam; J. Mantel Jaczn„ te Soesterberg, H. L. A. van der Horst te Leiden, mr. I. F. E. Claringbould, te Zeist, R. J. Bakker, te Groningen, Jac. Roelands te 's-Bosch, dr. C. A. Bol, te Nijmegen, A. C. M. Dolk, te Rotterdam en F. H. Poelman, te Sneek. Binnenkort zal in algemeene vergade ring, zoo mogelijk worden behandeld, een voorstel tot reorganisatie van het „ten toonstellingswezen" met alles wat daan mede verband houdt. WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. 2e helft Juni. Als in deze en de volgende weken onze gewassen in den tuin en op den akker tot ontwikkeling komen of zijn gekomen, dan kan een ervaren waarnemer dikwijls ver schillende ziekten waarnemen. Aan bestrij ding dier ziekten wordt nog veel te weinig gedaan, deels uit onkunde, deels uit ge makzucht, en anderdeels uit misplaatste zuinigheid. Want de middelen, welke voor een doeltreffende bestrijding noodig zijn, kosten geld; in vele gevallen zijn de kos ten gering, in andere zijn ze niet zonder beteekenis. Evenwel; als zij doel treffen, vergoeden ze de gemaakte kosten ruim schoots, en bij niet-toepassing wordt vaak een schade geleden veel en veel grooter dan de uitgaven, welke men zich had moe ten getroosten. Zooals ik zei: velen zijn nog onkundig, zoowel omtrent den aard der ziekteverschijnselen als omtrent de middelen, welke er bestaan om de ziekte tegen te gaan. Toch is er alleszins gelegen heid om zich op de hoogte te stellen. Men kan zich voor landbouwgewassen wenden tot den Rijkslandbouwconsulent in zijn provincie, voor tuinbouwgewassen tot den RijksbouwconsuTent, welke ambtenaren gaarne zooveel mogelijk bereid zullen wor den bevonden van advies te dienen of eens te komen kijken. En dan is er nog de Plantenziektenkundige dienst te Wagenin- geji, waartoe men zich rechtstreeks schrif telijk kan wenden, terwijl in tal van plaat sen technische ambtenaren van dezen dienst gevestigd zijn, en bovendien voor een 4-tal streken commissiën zijn inge steld (Secr. de heer K. van Keulen te Hoorn) die eveneens inlichtingen verstrek ken al of niet na onderzoek ter plaatse! De Plantenziektenkundige Dienst heeft al heel wat goedkoope lectuur in het licht gegeven, welke eigenlijk iedere land- en tuinbouwer, voorzoover hij er mee te ma ken heeft, zich moest aanschaffen. Die en kele dubbeltjes betalen zich veelvuldig. Een der ziekten bij het aardappelgewas is de Rhizoctonia-aantasting (zwartbee- nigheid). Wie hiervan last heeft, kan wel licht zijn voordeel doen met de ervaring waarvan Dr. Drost in het Tijdschrift voor Plantenziekten melding maakte: dat door het gebruik van stalmest, vooral wanneer deze veel stroo bevat, en in het voorjaar wordt aangewend, het gevaar van Rhizoc- tonia wordt vergroot. Vaak komt deze invloed van den stalmest pas tot uiting in de nateelt. In de jaren 1922 en '23 is bij een proef, welke eigenlijk bestemd was om na te gaan of door een ruime stalmesttoedioning do verspreiding van topbontziekte wordt bevorderd, het verband tusschen stalmest en phizoctonia gebleken. In onze hof zullen velen, als andere ja ren, wel weer te sukkelen hebben met knolvoeten bij de kool, koolrapen, enz. Men inspecteere bij het planten de „voe ten" goed; merkt men iets van knoJvoe ten, d. w. z. van kleinere of grootere knob bels aan de wortels, ontstaan door een slijmzwam, dan verwijdere men de planten en vernietige ze, want er komt niets van1 terecht. Heel de oogst van bloemkool, sluitkool, spruitkool, koolraap, enz. gaat er soms door verloren. Is de bodem een maal besmet, dan kunnen de ziektekiemen jaren lang hun kracht behouden, 't Is dan ook wenschelijk om dienzclfden grond in de eerste paren niet terug te komen. De ondervinding leerde, dat een sterke be mesting met dierlijken mest, en voorts ook een hoog stikstofgehalte van den grond de ziekte bevorderen. Om deze zoo veel mogelijk te voorkomen, kan men de volgende middelen toepassen: 1. In plaats van stalmest kunstmest gebruiken. 2. In 't najaar kalken: per Are (100 M2.) geve men 15 tot 20 K.G. ongebluschte kalk. 3. Den grond diep omspitten of omploegen, op dat do ziektekiemen diep wegkomen. 4. Bij het planten alle reeds min of meer aangetaste plantjes vernietigen: verbran den of begraven met ongebluschte kalk. 5. Later ook op den akker of in den hof geen zieke planten op den grond achterlaten, en evenmin ze op de mestvaalt brengen. 6. Alle kruisbloemigo onkruiden (vanwaar de ziekte naar onze cultuurgewassen kan worden overgebracht)), 'fc zij ze in den hof staan of in de omgeving, verwijderen en vernietigen; wij noemen Wilde Mosterd, Herik on het Herdertaschje, die dezelfde bloeiwijze hebben als onze koolplanten. Tenslotte geven we nog de mededeeling van den nu onlangs overleden hoogleeraar Prof. dr. Ritzema Bos, dat zeer gunstige resultaten worden verkregen door het volgende mengsel 21/2 gram nspulun en 25 gram solbar worden in 1 Liter water opgelost en deze oplossing met wat leem en koemest vermengd tot een papje, waar in de uit te pooten planten tot aan het hart worden ingedompeld. De veldjes, waarop deze planten werden uitgezet, en een volledige kunstbemestmg ontvingen, bleven vrij van de ziekte. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Junioren-Competitie District Leiden. De voor Zondag 17 Juni vastgestelde wedstrijden werden niet gespeeld. Voor Zondag 24 Juni ziet het program ma er uit als volgt: Stomp wijk;: S. N. A.Lisse II Leiden: Leiden IIS. J. C. De wedstrijden vangen te half één aan. De Competitieleider. Het Gooi—Alexandrie 4—4. Het Gooi heeft tegen „Alexandrie" een uitstekende wedstrijd gespeeld, in welken het kort voor het einde zelfs de leiding wist te nemen. Na een kwartier spelen maakte Sayed het eerste doelpunt; weldra maakte Meilof gelijk. Mohammed Hassan gaf Alexandrie opnieuw de leiding en kort na de rust ver grootte Huda den voorsprong der Egypte- naren tot 31. Wentink evenwel, die een schil terenden wedstrijd speelde, verklein de den achterstand tot 32 en maakte toen met een prachtig schot op grooten af stand gelijk. Ruim 5 minuten voor het ein de gaf hij, bij een corner door Campman genomen, het. Gooi de leiding onder het stormachtig gejuich van een zeer talrijk publiek. Bij een onmiddellijk daarna aan Alexandrie toegekenden strafschop maakte Muza weder gelijk en daarmee kwam het einde. LAWNTENNIS. Om den Davisbeker. Engeland—Italië. Gisteren zijn te Felixtown de beide eer ste enkelspelen tusschen Engeland en Ita lië gespeeld, die beiden door de Italianen! gewonnen werden. Do Stefani sloeg Grego ry 36 63 63 62 en De Morpurgo won van Higgs met 7—5 6—4 7—5. ZWEMMEN. Kampioenschappen van Nederland. Naar „de Zwemrevue" mededeelt, zullen de kampioenschappen van Nederland op 24, 25 en 26 Augustus op een nader te be palen plaats worden gehouden. SCHERMEN. Van Limburg Stirumbeker. De jaarlijksehe zomerwedstrijd perso neel sabel, om den Van Limburg Stirum beker, zal op Zondag 19 Augustus te Noordwijk aan Zee gehouden worden op het terrejn van de Noordwijksche Sport- verecniging. WIELRENNEN. De Tour de France. De vierde étappe van den Tour de Fran ce, Dinan-Brest (206 K.M.) werd gewonnen door Verhaegen in 6 uur 47 min. 58 sec.; 2. Van de Casteele (zelfde tijd); 3. Frantz, 6 uur 50 min. 23 6ec.; 4. Vervaecke; 5. Mecr- tens; 6. Leducq; 7. Delannoy; 8. Louesse; 9. Dewaelo; 10. Rebry (allen zelfde tijd). Het algemeen klasesment luidt na de vierde étappe: 1. Frantz 24 uur 1 min. 12 sec.; 2. Rebry (zelfde tijd); 3. Dewaole 24 uur 2 min. 26 sec.4. Vervaeke, 24 uur 2 min. 26 sec.; 5. Leducq 24 uur 15 min. 18 sec.; 6. Mecrtens 24 uur 16 min. 18 sec.; 7. Verhaegen 24 uur 30 min. 6 sec.; 8. Mau- clair 24 uur 35 min. 7 sec.; 9. Van de Casteele 20 uur 40 min. 42 sec.; 10 Opper man 24 uur 55 min. 25 sec. £-2

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6