USERENWiTLA* LEDIKANTEN LUCHTVAART. Rechtzaken. Vragenbus. 1. de Laak, 2. de Trekvogels, 3. Nereus. 8.30 idem tweede heat: 1. Argo. 2. Laga, 3. Triton. 8.50 Jonge acht B: eerste heat: 1. La- ga, 2. de AmsteJ. 9.10 idem tweede heat: 1. de Hoop, 2. Argo. Zaterdag 23 Juni. Voorwedstrijden. 9.30 Stijlroeien voor dames seniores: eerste heat: 1. Nereus, 2. de Vliet, 3. de Laak. 10 uur idem tweede heal: 1. bet Spaai> ne, 2. Viking. 10.30 Stijlroeien voor dames juniores, eerste heat: 1. Nereus, 2. de Hoop, 3. Delftsche Sport. 11 uur idem tweede heat: 1. Wiliem III, 2. de Vliet, 3. Trekvogels. 11.30 idem derde heat: 1. het Spaarne, 2. Viking. Eindwedstrijden, 12 uur: Overnaadsche vier: 1 snelste tweede, 2. witmaar eerste heat, 3. winnaar tweede heat,. 12.20: Oude vier: 1. Tritor», 2. Njord. 12.40: Jonge vier A: 1. winnaar tweede heat, 2. snelste tweede, 3. -winnaar eerste heat. 2.20: Jonge skiff B:. 1. Njord, 2. de Hoop. 2.40: Jonge twee A: 1. het Spaarne, 2. 'Aegir, 3. Willem III. 3 uur: Jonge acht B* 1. winnaar tweede heat, 2. winnaar eeo.sle heat, 3. snelste tweede. 3.20: Twee zondeer stuurman: 1. Dare Devil Club, alleen. Voorwedstrijder4. 3.40: Jonge skiff A: eerst heat: 1. Deutsche Euder Verein Am sterdam, 2. Lag.'*,. 4 uur: idem tweede heat: 1. Delftsche Sport, 2. de ïïoop. 4.20: iden> derde heat: 1. Triton, 2. Dare Devil C/jub. 4.25: idem.:: Het Spaansche row over. 4.40: Oude skiff: eerste heat: 1. Konink lijke, 2. de; Amslel. 4.50: id-om Spaarne, Njord en Maas row over. 5.10: Oude twee: eerste heat: 1. Wil lem IIL, 2. de Amstel, 3. Die Leythe. 5.30^ idem tweede heat: 1. de Hoop, 2. Aegir» 5.5/0: Jonge vier B: eerste heat: 1. Arga, 2. hat Spaarne. 6».10: idem tweede heat: 1. Triton, 2. Argo. 7.20: Jonge skiff Ai vierde heat: 1. win- ïVaar tweede heat, 2. winnaar eerste heat. 7.40: idem vijfde heat: 1. winnaar derde heat, 2. het Spaarne. 8 uur: derde heat, 1. Maas, 2. Njórd. 8.20: idem tweede heat: 1. Spaarne, 2. winnaar eerste heat. 8,40: Oude acht: eerste heat: 1, Nereus, 2.de Amstel. 9 uur: idem tweede heat: 1. Njord, 2. Laga. 9.20? Jonge twee B: eerste heat: 1. de Hoop, 2. Willem III. 9.40: idem tweede heat: I. Deutsche Turn und Euder Verein, 2. Njord. Zondag 24 Juni. Eindwedstrijden. 12 uur: Beginnelingen skiff: 1. Willem III, 2. De Laak. 12.20. Vier zender stuurman? 1. Triton alleen. 1.30 Jonge skiff A: 1. Winnaar vijfde heaL 2. winnaar vierde heat. 1.50. Oude skift: 1. winnaar tweede heat, 2. winnaar derde heat. 2.10. Oude twee: 1. winnaar eerste heat, 2. snelste tweede, 3. winnaar tweede heat. 2.30 Stijlroeien voor dames juniores. 3 uur. Stijlroeïen voor dames seniores. 3.30. Jonge vier B: J. winnaar eerste heat, 2. snelste tweede, 3. winnaar twee de heat. 3.50 Overnaadsche twee: 1. De Laak al leen. 4.10. Oude acht:' 1. winnaar tweede heat, 2. snelste tweede, 3. winnaar eerste heat. 4.30. Jonge twee B: 1. winnaar tweede heat, 2. winnaar eerste heat, 3. snelste tweede. 4.50. Jonge acht A": 1. Willem III, 2. Laga, 3. De Hoop. 5.10. 1-1 bbel skiff: 1. De Hoop, alleen. WIELRENNEN. De tour de France. De tweede étappe van Caen naar Cher bourg (140 K.M.) is gewonnen door Le Dcq in 4 uur 12 minuten 29 seconden. Erantz blijft eerste in het algemeen klas sement. De derde etappe, van Crerbourg naar Dinant, afstand 199 K.M., werd gewonnen door Rebry (Belg) in 6 uur 29 min. 17 sec.; 2. Frantz (zelfde tijd); 3. Dewaele 6.30.31; 4. Vervaecke 6.31.32; 5. Leducq 6.32.27 6. Verhaegen 6.32.387. Watson 6.39.088 en 9^ Opperman en Osborne (zelfde tijd)10. Vandecasteele 6.43.14. De stand na de eerste drie etappes luidt: 1. Frantz 17 uur 10 min. 49 sec.; 2. Rebry (zelfde tijd); 3. Dewaele 17.12.03; 4. Ver vaecke 17.13.04 5. Leducq 17.24.55; 6. Meertens 17.26.05; 7. Verhaegen 17.42.08; 8 Mauclair 17.44.44 9. Bidot 17.51.38; 10. Magne 17.51.38. SCHAKEN. Het 10-jarig bestaan der Leidsche Schaakclub „Philidor". Reeds vroeger vermeldden we, dat de schaakclub „Philidor" in den aanvang van het jaar 1929 haar 10-jarig bestaan hoopt te herdenken. Een commissie van 5 personen, nl. de H.H. H. I. de Nie en W. F. Snei- der, leden der wedstrijdcommissie, aange vuld met de H.H. G. Bosscha, W. H. v. d. Nat Jr. en Jacs. Segaar, werd belast met het opstellen van een programma. Aange zien deze commissie dezer dagen met haar plannen was gereed gekomen, was thans een algemeene vergadering belegd, aan wier goedkeuring de voorstallen werden onderworpen. De goedbezochte vergade ring werd geleid door den voorzitter, den heer Van der Zeeuw. Na de lezing der notulen, die onveran derd werden goedgekeurd, bracht de heer De Nie de voorstellen der commissie ter tafel, die na eenige bespreking met op één ia algemeene stemmen werden goedge keurd. De herdenking zal op de volgende -ijze plaats vinden: lo. Eon schaakwedstrijd op Tweeden Kerstd/ig van 192S. waaraan iedere scha ker kan deelnemen, derhalve ook zij, die geen. lid eener vereemging zijn, verdeeld in groepen van 4 personen, naar speelsterk- t'a gerangschikt. Van de deelnemers zal een ïnleggeld gevorderd worden. Met het Be stuur van den Ned. Schaakbond zal in overleg worden getreden, ten einde dezen wedstrijd in samenwerking met genoemden Bond te doen plaats vinden. 2o. een feestavond op Maandag 7 Ja nuari 1929 voor de leden. De Commissie bovengenoemd kreeg volmacht deze voor stellen nader uit te werken en later uit te voeren. Na de rondvraag werd de vergade ring door den voorzitter gesloten. De competitie. Promotie- en Degradatiewedstrijden. 2e klasse, groep A. In deze groep, waar in het Leidsch Schaakgenootschap I, onge slagen als no. 1 eindigde, is thans ook de laatste wedstrijd gespeeld, nl. tusschen Merc. I en de Schev. Schaaksoc. I Laatst genoemde club is overwinnaar geworden en plaatste zich hierdoor boven de Residen- tieschaakchib I, die thans degradatiewed strijden moest spelen en wel tegen no. 1 van groep B, het Haagsche Disc. Disc. III. De eerste wedstrijd is met 7 1/22 1/2, de tweede met 5 1/2 3 1/2X door D. D. III gewonnen, zoodat DD. het volgende jaar zoowel met het tweede, als met het derde tiental in de le groep van Zuid-Holland zal spelen, was de Haagscho Arb. Sch.cl. I no. 1, in B. de Eesid. Sch. II no. laatst. Het resultaat der beide gespeelde wedstrijden was, dat de H. Arb Sch.cl. twee keer won nl. met 64 en met 5 1/24 1/2, zoodat ook het tweede tiental der Resid. Sch.club de gradeert ca wel naar groep C., terwijl de H. Arb. Sclicl. het komende seizoen in groep B uitkomt. 3e klasse, groep A. No. 1 het Haagsche D. D. IV speelde tweecl wedstrijden tegen de eerste Schiedamsche Schaakv. I, de eerste uitslag was 64 voor D. D., de tweede vermoedelijk 4-6, zoodot hier waarschijnlijk nog een nieuwe beslissings wedstrijd noodig is. De laagst uitkomende, de Wassenaarsche Schaakv. verloor beide wedstrijden tegen de Haagsche Schaakv. I nl. met 64 en met 6X3XS zoodat Wassenaar naar en lagere groep verhuist en de Haagsche Schaakv. I promoveert naar 3A. Het Leidsch Schaakgenootschap 1e klasser? Het bestuur van het L. S. G. richtte tot het Hoofdbestuur v. d. Ned. Schaakbond het verzoek, het volgende jaar in de le klasse te mogen uitkomen. In deze groep spelen thans de volgende 5 clubs: Disc. Disc J, de Nieuwe Rott. Sch.v. I, de Schaakclub Utrecht, het Vereenigd Am- sterdamsch Schaakgen. en de Amsterdam- sche Schaakclub I. POSTDUIVEN. „De Trekvogel" (Leiden). Concoursvlucht vanaf Chatauroux (Frankrijk). De duiven werden in vrijheid gesteld 's morgens 7 uur, afstand 628 K.M. hemelsbreed. Zij bereikten hare hokken als volgt: D. Klootwijk 1, 7, 8, 12, 13, 14; K. B. Brand 2; A. N. Erades 3, 4, 16, 17, 18, 19, 20, 21; W. de Romeijn 5, 11; J. Lepe laar 6, 10; J. Braxhoven 9, 22; J. Uitendijk 15; R. Pet 23. De eerste duif werd gecon stateerd 42017, de laaste 7406. „Steeds Sneller" (Noordwijk). Wedvlucht vanaf Chatauroux, afstand 6635 K.M. De fogels werden 's morgens 7 uur in vrijheid gesteld en kwamen op de hokken als volgt: 1. J. Rokhorst 4.50.11, 2. N. Bemelman 4.50.47, 3. L. Steenvoorden 5.1.11, 4. J. Rakhorst 4.3.415, 5. J. Rak horst 5.4.15, 6. Th. Steen voorden 5.7.7 1/2, 7. P. Bosman 5.7.31, 8. L. Steen voorden 5.18.12, 9. J. v. d. Berg 5.29.27. Voor deze vlucht was een medaille beschikbaar ge steld welke werd gewonnen door den heer J. Bakhorst met no. I. „De Gevleugelde Vrienden" (A'pheh). Wedvlucht vanaf Orleans (Frankrijk) afstand 508 K.M. De duiven bereikten hun hokken als .volgt: 1. R. Munsterman 3.27.35 2. H. Baner 3.28.30; 3. P. G. Borgen 3.44.11 4. H. Baner 4.25.03; 6. R. Munsterman 4.56.26; 7. P. G. Borgers 5.11.12; 8. Idem 5.18.56; 9. Idem 5.35.26; 10. A. M. de Heij 5.44.04. INGEZONDEN MEDEDEELING. "Nyqiemsi Soiled 6oedl<oon DE OLYMPISCHE SPELEN. De inschrijvingen. 40 landen schreven in voor Athleliek, 29 voor Schermen en 20 voor Gewichtheffen. De volgende landen hebben ingeschreven voor de athletiekwedstrijden Argentinië, Australië, België, Canada, Chili, Cuba, Denemarken, Duitschland, Estland, Finland, Frankrijk, Griekenland, Gr. Bnttannië, Haiti, Holland, Indië (Br.), Italië, Japan, Letland, Hongarije, Littauen Luxemburg, Mexico, Monaco, Noorwegen, Nieuw Zeeland, Gostenrijk, Panama, Phi- lippijnen, Polen, Portugal, Roemenië, Span je, Tsjecho Slowakije, Turkije, Vereen. Sta ten, Yougo Slavië, Zweden, Zwitserland, Zuid-Afrika. Aan de schermwedstrijden zullen de vol gende landen deelnemen: Argentinië, België, Bulgarije, Canada, Chili, Denemarken, Duitschland, Egypte, Finland, Frankrijk, Gr. Brittannië,-Holland Hongarije, Italië, Mexico, Noorwegen, Oos tenrijk, Polfftf, Portugal, Roemenië, Spanje, Tschecho Slowakve, Turkije, Uruguay, Ver- eenigde Staten, Yougo Slavic, Zwitserland, Zweden. Aan gewichtheffen zullen de volgende landen meedoen: Argentinië. België, Denemarken, Duitsch land, Egypte, Estland, Frankrijk, Grieken land, Gr. Brittannië, Holland, Hongarije, Uitgebreide in alle soorten 8 zen van de voordee!ii| ste tot de beste nenra met 20-jarioe schriftf lijke garantie. Reclame ijzeren Fn-" gelsch Ledikant f5.00 Italië, Letland, Litauen, Luxemburg, Oos tenrijk, Portugal, Turkije, Zwitserland en Zweden. De Nederlandschc schermploeg. De Nederlandsohe équipe voor do schermwedstrijden oji de Olympische Spe len is cis volgt somcngesfekl Floret: Kunze, Brouwer, Nederpelt, D. de Jong, Zcldenrust. Dames: mevrouw Admiraal, mej. de Boer, mej. Koderitsch, mej. Kroon. Degen: Wvnoldy Daniels, A. E. W. de Jong, rar. Labouchèro, Driebergen, Jhr. v. d. Brandeler, Kuipers, Stapel. Sabel: A. E. W. de Jong, Wynoldy Da niels, Ek'kart, v. d. Wiel, van Duim. OP ZOEK NAAR N0B1LE. Ook majoor Maddalena ziet mots. Nobile moet zijn radio gebruiken. Majoor Maddalena is gistermorgen te 5.25 uur middel Europeeschen tijd vertrok ken voor een verkenningsvlucht naar No bile, na de noodige proviand aan boord te hebben gebracht. Hij was vergezeld van luitenant Cagna en 'Vf werktuigkundige Rampini. De „S 55" vloog over de „Braganza" bij de Noordkaap, toen het Nöorsche vlieg tuig terugkeerde. Ondanks zijn zoeken slaagde ook Mad dalena er niet in de positie van Nobile waar te nemen. Hij keerde te 11.45 uur te Kingsbay terug. Aan Nobile werd medegedeeld dat ge durende de eerstvolgende vlucht van de „S 55" hij, zoodra hij eenig vliegtuig zal zien, dit met zijn radio den weg zal moe ten wijzen. Majoor Penzo is gistermorgen te Trom- sö aangekomen. De Zweedsche, Italiaansche en Finsche vliegtuigen zijn om 17 uur 30 van Tromsö naar Kingsbay vertrokken. Geen bexZcht van de Latham. Men is nog zonder bericht van de La tham", het Fransche vliegtuig, dat Amund sen aan boord heeft. Het aardkundig instituut te Tromsö ving de eerste uren na het vertrek seinen van de „Latham" op, tot ploseling de ver binding werd verbroken, doordat door een storing de electrische stroom te Tromsö werd uitgeschakeld. Het radiotelegrafisch station op het Bee- roneiland heeft niets van de „Latham" ge hord of gezien. Op Spitsbergen is het mooi weer. Men weet hier niets van het lot der „Latham". De algemeene meening is, dat de „La tham" rechtstreeks koers zette naar de plek waar zij de bemanning van de „Ita lia" hoopt te vinden. Nansen overtuigd, dat redding mogelijk is. Uit Leningrad wordt gemeld, dat Nan sen, die daar op het oogenblik vertoeft ter bijwoning van het acro-arctisehe congres, zich overtuigd heeft verklaard, van de mogelijkheid om Nobile te redden, waarbij hij vooral van den ijsbreker „Krassin" groote verwachtingen had. Verder deelde hij mede, dat hij van plan is, het volgende jaar met een Duitsch luchtschip een tocht naar het Poolgebied te maken. Volgens een bericht uit Oslo, zal Hoel, die zich naam heeft gemaakt door zijn on derzoekingen van het gebied van Spitsber gen, uitgezonden worden om zich bij de expeditie van den ijsbreker „Krassin" aan te sluiten. MISS EARHART TE LONDEN. Bij de aankomst van de „Friendship" had Southapmton het acpecfc van een in ternationale stad, want behalve verschei dene Amerikanen, waaronder dc Ameri- kaansche consul, werden de vliegers toege juicht door de passagiers van een Neder- landsch schip en de matrozen van drie Chileensche torpedojagers, die zich-op de brug hadden verzameld. Het geloei der sirenes van de in de haven liggende stoomschepen overstemde het gejuich der duizenden personen. De aviateurs werden ontvangen door de burgemeesteres van dc stad. Gisteravond is miss Earhart per auto in het Hydepark-hotel te Londen afge stapt. waar zij dor de saam gestroomde menigte enthousiast werd toegejuicht. Stultz en Gordon kwamen, bijna onge merkt, eenige minuten later aan. Per Zeppelin naar California. Een plan van dr. Eckener. Uit Long Beach (Californië) wordt ge mold: De burgemeester van Long Beach, Hauge, heeft medegedeeld, cb-t dr. Ecke ner, de Duitsche'Zeppelin-constructeur, hem heeft doen weten, dat hij de volgende maand zal trachten, met zijn bestuurbaar luchtschip een tocht zonder tusschenlan- ding te maken van Friedrichshafcn naar Long Beach. Vliegongeval van Acosta. Bestuurder gewond, passagiers ongedeerd. De Oceaanvlieger Bert Acosta is met drie passagiers in een Fokker-vliegtuig, dat het eigendom was van Levine, op het vliegveld Roosevelt-Field omlaag gestort. Acosta werd gewond en moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. De pas sagiers bleven ongedeerd. Het vliegtuig werd geheel vernield. Vliegramp veroorzaakt door een koe. Het onderzoek naar de oorzaak van het ernstige vliegtuigongeluk bij Dusseldorp, dat op den Zaterdag voor Pinksteren plaats vond en aan vijf personen het leven kostte heeft aangetoond, dat de ramp moet wor den geweten aan den hoorn van een koe. De piloot, die een noodlanding moest ma ken, was reeds dicht bij den grond, toen hij met een der vleugels den hoorn van een daar grazende koe raakte. De hoorn brak af, doch schoot in de benzinetank, waarna de wegvloeiende benzine door de aanraking met het warme metaal vlam vatte, hetgeen de catastrophe teweeg bracht. Fransche Oceaanvluchtplanner>. De beide Fransche vliegers Costes en Le Brix, die na hun vlucht om de wereld een Oceaanvlucht wilden voorbereiden, zijn van elkaar gegaan. Le Brix heeft zich thans bij Drouhin aangesloten, die met het vliegtuig „Couzinet" den oceaan wil oversteken. Dit vliegtuig is uitgerust met alle vei- liglieidsinrichtingen en heeft een draad- looze installatie aan bcord, zoodat het voortdurend in verbinding kan blijven met landstations en schepen. Costes moet van plan zijn, geheel al leen van Parijs naar New York te vliegen, en wel in het toestel, waarmee hij de vlucht om de wereld heeft volbracht. INGEZONDEN MEDEDEELING. ST <9! GEBIKT nOOKEM HEM TABLETTEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. De kantonrechter, mr. F. Ligtenberg, heeft veroordeeld D. D. v. E. Katwijk over treding arb. wet 5 of 3 d.; H. S. v. H. Noordwijkerhout, alsvoren f 4. of 2 d,; W. F. D. een hond in den nacht los laten loo- pen f 2 of 1 d.; P. S. Alphen a. d. Rijn overtr. verord. op de wateren van Leiden f 10 of 5 d.; J. H. Katwijk aan Zee, op ver boden wijze mest vervoeren f 3 of 2 d,; J. C. C. zonder vergunning met koopwaren venten f 3 of 2 d.; P. D. A. v. d. D. War mond, overtr. visscherijwet f 3 of 2 d. met teruggave der fuiken; J. S. Noordwijk, loo- pen op verboden grond f 3 of 2 d.; C. v. d. P. Katwijk idem idem f 3 of 2 d.; J. P. y. B. Noordwijk links van den weg fietsen f 3 °f 2 d.; G. V. Noordwijk, een rijwiel be rijden met 2 personen f 3 of 2 d.; P. S. Hillegom, fietsen zonder bel f 3 of 2 d.; C. K. fietsen zonder licht f 3 of 2 d.; F. R. alsvoren en rood achterlicht 2 x f 3 of 2 x 2d.; H. V. zwervende dronkenschap f 5 °f 3 d.; H. B. zonder vergunning muziek maken f 1 of 1 d.; W. R. overtr. verord. straatpolitie f 1 of 1 d.; H. J. P. W. voet ballen op straat f 2 of 1 dg.; F. J. Sch. Noordwijk aan Zee, overtr. arb. wet f 4 of 2d.; G. D. Zocterwoude, overtreding der veewet f 40 of 20 d. Waar geen woonplaats vermeld, is deze te Leiden. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Door den Kantonrechter mr. A. N. L. Ot- ten werden bij verstek veroordeeld: C'. B. te Ter Aar 8 of 4 dagen; A. T. de L. Ter Aar 10 of 5 dagen; L. van T. 5 of 2 da gen; H. J. S. 5 of 2 dagen hechtenis al len voor overtreding der Leerplichtwet: A. van E. 5 of 2 dagen en 2 maal 4 of 1 dag wegens overtreding Arbeidswet; A. O van Z. te Woubrugge 12 of 6 dagen ter zake door het niet voldoen aan de Vleesch- keuringswet; B. van W. te Koudekerk 5 of 2 dagen terzake voor overtreding Pol. Verordening der gemeente Hazerswoude; M. van R. te Zwolle 5 of 2 dagen; A. Z. Arnhem 4 of 2 dagen, Jhr. T. R. 's-Gra- venliage 5 of 2 dagen, A. R. Utrecht 2 of 1 dag, E. A. K. Arnhem 2 of 1 dag, allen wegens overtreding der Pol. verorde ning der gemeente Boskoop; Voor hetzelf de feit J. van T. te Vianen 4 of 2 dagen en H. M. te Leiden 4 of 2 dagen wegens overtreding der Pol. verordening der ge meente Koudekerk; J. van H. f 8of 4 da gen voor overtreding Motor- en Rijwielwet Voor dezelfde overtreding werden voorts veroordeeld H. J. N.; L. D.; S. K. allen te Haarlemmermeer 5 of 2 dagen; voorts J. E. te Leiden 5 of 2 dagen. Voor fiet sen zonder licht M. 8., C. van O., C. van E. te Ter Aar: C. H. v. V.; M. K. en P. v. 8. te Boskoop ieder tot betaling van 5.— sub 2 dagen. Overtreding Visscherijwet met verbeurdverklaring van hengel A. B, le Leiden 3 of 1 dag. Voor het vissehen j zonder vergunning H. v. E. 5 of 2 dagen met verbeurdverklaring van aaldobbers, idem H. J. N. te Hazers» ide 2 maal f of dagen en T. J. N. te Hazerswoude 2 maal berisping. Overtreding Woonwagen- wet J. 8. te Boskoop ƒ4 of 2 dagen. Over treding Artikel 460 Wetboek van Straf recht N. C. L.. A. J. D., J. van K., B. L. L. en L. B. L. allen te Haarlemmermeer ieder 5 sub. 2 dagen en C. van 't V. weger.# openbare dronkenschap 6 of 4 dagen. Voor zoover geen woonplaats is vermeld wonen veroordeelden te Alphen. HAAGSCHE RECHTBANK. Gisteren zijn veroordeeld: J. L. K., timmerman te Wassenaar, recidivist en detincerd, wegens afper sing, lot 4 maanden gevangenisstraf; J. F., fabrieksarbeider te Leiden, we gens verduistering, tot 4 maanden gevan- genistraf; Vrijgesproken is: J. V., winkelier te Nieuwveen, van het hem telaste ge legde veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld dus het verkoopen buiten noodzaak van bronzen helicum. Het Haarlemsche raadslid niet in hechtenis Naar wij vernemen heeft de rechtercom missaris bij de arrondissementsrechtbank te Haarlem geen termen aanwezig gevon den om het, op de zitting van den politie rechter aldaar gearresteerde raadslid Overstecgen in preventieve hechtenis te plaatsen. Zooals men weet werd Overstee gen verdacht van meineed. Vraag: Zijn de motor- en autonum mers bedoeld over iedere provincie of over geheel Nederland en welke letter heeft dan iedere provincie, zooals Zuidholland de letter H. heeft? Antwoord; De letters op de num merplaten zijn voor iedere provincie en voor ieder land verschillend. Zij luiden als volgt: A Groningen, B. Friesland, C Dren te, 8. Overijsel, G. Noord-Holland, H. Zuid- Holland, K. Zeeland, L Utrecht, M Gelder land, N Noord-Brabant, P Limburg, R, afgegeven door het Dep. van Waterstaat aan vreemdelingen, tijdelijk in Nederland verblijf houdend. De letterplaten op motorrijwielen en automobielen in buitenlandsch verkeer lui den als volgt: A Oostenrijk, B België, B. I. Britsch Indië, B G Bulgarije, C H Zwit serland, D Duitschland. D K Denemarken, E Spanje, F Frankrijk, G. Griekenland, G B Groot Brittannië, G B Z Gibraltar, G B Y Malta, G R Griekenland, H Hon garije, I Italië, M N Montenegro, M C Mo naco, N Noorwegen, N L Nederland, P Portugal, R Rusland, R M Rumenië, S U Servië, S Zweden, US Ver. Staten van Amerika. V raag: le. Waar moet men zich op geven voor overtocht naar Amerika (op eigen kosten). Hoe is 't adres? 2c Ivan men daarvoor schriftelijk in schrijven? 3e. Worden er bij de aanvragen nog in lichtingen vcreischt omtrent leeftijd, werkkring enz.? 4e. Wanneer men nu aanvraagt wan neer krijgt men dan een pas? 5e. Wanneer iemand nog niet meerder jarig is, moet dan bij de aanvrage nog een schriftelijke toeslemming van ouders of voogd zijn? Antwoord: Voor een overtocht naar Amerika heeft men noodig een pas, die persoonlijk aangevraagd moet worden bij het Amerikaansche consulaat te Amster dam. Voor den overtocht kan men zich' dan schriftelijk opgeven bij de Holland— Amerika lijn te Rotterdam, of bij een der Engelsrhe lijnen als de White Star-line of de Cunard-line te Londen. Bij de aanvrage om een pas voor Amerika moet men alle inlichtingen omtrent zichzelf verschaffen, daar men een pas krijgt voor bepaalden tijd, om werkeloozen buiten Amerika te houden. De pas wordt binnen eenige we ken verstrekt. Wat minderjarigen in an dere formaliteiten betreft verschaft men U aan het consulaat alle inlichtingen. Vraag: Ik heb een poes van 11/2 jaar, het vergaat van jeuk en zijn haar valt. uit. Eten doet het dier heel weinig. Weet U wat daaraan te doen is? Antwoord: Raadpleeg een dieren arts. i Vraag: Welke is de kortste weg per rijwiel van Zoetermeer-Zegwaart naar Ko.Jog-Zaandijk. Hoeveel K.M.? An twoord: Zoetermecr, Storapwijk, Leiden. Sassenheim, Lisse, Hillegom, Ben- nebroek, Haarlem, Spaarndam, Westzaan, Koog a. d. Zaan. Afstand 60 K.M. Vraag betreffende de spoorreis. We hebben er al meer op gewezen, dat vra gen betreffende spoorreizen niet door ons kunnen worden beantwoord. Alle gegevens omtrent die reizen kan men vinden in dó reisgids, terwijl men aan do stations te vens inlichtingen kan verkrijgen.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7