Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" WOENSDAG 20 JUNI 1986 UITHOORN. Gehuwd: G. Nagtegaal en C. v. d. Zwart, te Leiden. Overleden: A. Odijk 71 j.. echtg. van J. Schrama A. Meuldijk 66 j., echtg. van X. Oranje. het korte onweder van Zondagmorgen is in een weide aan den Papeweg een paard van den laudbouwer K. door den bliksem getroffen en gedood. Stuurinrichting defect. Van een par ticuliere auto geraakte op het Plein bij liet koeren de stuurinrichting defect, met. bet gevolg, dat de wagen tegen de deuren van de schilderswerkplaats van den heer L. opbotste. De'/e werden tf&or den schok opengeduwd, zoodat de auto in de werk plaats terechtkwam. Met beschadiging van de deuren liep het ongeval af ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. De heer C. Kwakeruaak alhier slaagde voor het examen L. O. Santos-bloempje. De opbrengst van de Zondag gehoifden bloempjesverkoop ten bate van het Santosfonds heeft 267.70 op gebracht. ZEVENHOVEN. Wilhelmina-Vereeniging. Door de Wil li elmina-Vereeniging alhier is in haar laat ste vergadering besloten het Koninginne- feest te vieren op Donderdag 2 Augustus a.s. De heeren G. Maurits en J. J. J. Korist werden herkozen als bestuursleden. Bij een gehouden verloting in deze vergadering van een horloge en twee hanen, vielen deze ten deel resp. aan de heeren Dr. A. Lu- cardie, E. Stigter Sr., en C. Kademaker. Benoemingen. Z. D. H. de Aartsbisschop van "Utrecht heeft te Arnhem eene nieuwe parochie op gericht onder den titel van het H. Hart van Jezus, en heeft benoemd tot Pastoor aldaar den WelEerw. heer G. B. Ellen- broek, en tot Pastoor te Steenderen den WelEerw. heer A. A. Mertens. Voorts heeft. Z. D. H. op diens verzoek om gezondheidsredenen eervol ontslag verleend aan den V elEerw. heer J. Mil tenburg als Pastoor te Houten, en be noemd tot Pastoor aldaar den WeiEerw. heer J. H. Alfrink, tot pastoor te De Bildt den WelEerw. heer A. P. G. Schaepman, tot Pastoor te Steenwijkerwolde den Wel Eerw. heer C. J. van Schaik, en tot Pas toor te Barger Ooeterveld den WelEerw. heer A. Aukes. Vervolgens heeft Z. D. H. belast met de voorbereidende werkzaamheden tot op richting eener nieuwe parochie te Boekelo (O.) onder de bestaande parochie Bek- kum, den WelEerw. heer J. H. M. Schnei der. Gouden kloosterfeest. In het klooster der Zusters van Liefde te Stratum heeft onder groote belangstel ling de eerw. Zuster Aiodie haar gouden kloosterfeest gevierd. Sr. Egber In het klooster der eerw. Zusters Recoï- lectinen Poenitenten te Roosendaal is op 76-jarigen leeftijd, na voorzien te zijn van de K.H. Sacramenten der Stervenden, overleden de eerw. Sr. Ma. Egberta (in de wereld mej. A. M. Visé, geboren te Vrees wijk 24 Jan. 1852). Zuster Egberta deed op 7 Nov. 1871 haar intrede in het klooster. Gedurende geruimen tijd is zij als hoofd der St. Aloysiusschool te Den Haag en vervolgens aan de St. Antonia-school te Amsterdam werkzaam geweest, waarna zij van 1892 af te Roosendaal gevestigd was. Van 1905 tot 1916 maakte zij deel uit van het hoofdbestuur der Congregatie, waarna zij vanaf 1916 als algemeene eco noom (penningmeesteres) der geheele Con gregatie het hoofdbestuur tot aan haar afsterven ter zijde heeft gestaan. Vacantieleergang en M. U. L. 0. De laatste jaren mogen wij ons er over verheugen, dat ook ten onzent vacantie- leergangen worden gehouden, die voor de opvoeding en het onderwijs der R. K. Jeugd van groot belang zijn door princi- pieele voordrachten en practische wenken. Het nuttig effect van deze leergangen is niet onder cijfers te brengen. 't Is niet precies aan te geven, waar of naar welke zijde, in welke mate het werkt, maar zeker is, dat 't stil en onge merkt zich doet gevoelen. De deelnemers (sters) luisteren, gaan heen, overdenken, de een meer de ander minder, maar werken de gedachten uit, hier bewust, daar onbewust. Zoo worden de groote lijnen doorgetrok ken, de grootsche gedachten practisch verwerkt en wordt de zaak, R. Iv. Opvoe ding en Onderwijs, omhoog gebracht. De vacantieleergang, die dit jaar door het Centraal Zielkundig Beroepskantoor te Utrecht zal worden gehouden, heeft bij zonder actuecle onderwerpen op 't pro gramma: de Psychologie der Rijpere Jeugd en het Vraagstuk als Beroepskeuze. Als Voorzitter der Vereeniging voor R. K. MULO meen ik, dat deze onderwer pen van bijzonder groot belang zijn voor onze R. K. MULO-Schojen. Op onze scholen hebben wij juist de kin deren, waarover hier zal worden gespro ken. Dagelijks komen wij voor de problee- men te staan, die hier zullen worden be handeld. En hangt ons MULO-Onderwijs niet ten nauwste samen met de kwestie der beroepskeuze? Afgezien van alle an dere inrichtingen van onderwijs voor de rijpere jeugd en andere personen, die zich moeten intcrcsseeren vor de kwestie van de beroepskeuze, zijn deze twee punten voor onze scholen van zoo groote beteeke- nis, dat ons onderwijs juist wegens de op voeding der rijpere jeugd bestaat en om de verschuiving der beroepskeuze is ont- staan en bloeit. Zelden zal een programma dan ook zoo passend zijn voor onze R. K. MULO-Scho- len, als 't geen hier wordt aangeboden. 't Raakt hier het hart van ons onder wijs. 't Zal daarom vanzelf spreken, dat wij in groeten getale opkomen, om te verne men, wat er zal gesproken worden, om te loeren, wat we niet wisten, om in te zien, beter en duidelijker dan wij 't reeds deden, dat wij een goed recht van bestaan heb ben, dat wij een mooie taak vervullen. Wij zullen leer n, hoe we die schoone taak beter, vollediger, grondiger, practi- 8cher ten uitvoer kunnen brengen. R. K. MULO-menschen, toont nu, waarvoor ge gaarne opkomt en wat ge voor de zaak voelt. 't Is een uitgezocht gelegenheid om 't mooie MULO-onderwijs, waarvoor ge zoo veel voelt, hooger op te voeren. Tot 15 en 16 Augustus te Utrecht dusl L. BOT, Voorzitter Vereeniging voor R. K. MULO. Een premie voor goede examencijfers. Een nieuwe vinding. In „De Kweekschool' deelt Bt. het vol gende mede: De z.g. stoomcursus voor opleiding tot onderwijzer heeft een cursus voor de hoofdakte opgericht en zegt in 't prospec tus: „Een leerling, die de hoofdakte behaalt onmiddellijk na ten minste twee cursusja ren achtereen de lessen gevolgd te hebben en die daardoor als reclame voor den cur sus dienst doet, ontvangt als reclamepre mie, op vertoon van de cijferlijst, door de examencommissie afgegeven, voor elke daarop voorkomende 6 tien gulden, voor elke 7 twintig, voor elke 8 dertig, voor elke 9 veertig en voor elke 10 vijftig gulden. De mogelijkheid, om na betaling van twee maal 150 gulden, 6 x 50 gulden als reclame premie terug te krijgen en dus gratis les ontvangen te hebben, moge slechts theore tisch bestaan, de practijk zal bewijzen, dat een premie van 100 a 200 gulden niet zeld zaam is. Dat ouders ongemotiveerd overigens hun zoon een nieuwe fiets beloven, als hij goed door het schooleindexamen komt, is meer vertoond. Maar dat studeerende onderwijzers tot ijver verlokt worden zou het helpen? door premies is zeker iets nieuws. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Donderdag 21 Juni 1928 Hilversum, 1060 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Verhey. 3.004.00 Uurtje voor Ziekenhuizen en weeshuizen, o. 1. v. Mevr. Schaake—Ver kozen. 5.307.15 Concert door het Omroep-or- kest. Louis Stortenbeker, viool. Egb. Veen, a. d. vleugel. 7.157.45 Engelsche Olympiadeles. 8.00 Causerie over het avondprogramma, door Louis Schmidt. 7.15 Concert door de Haarlemsche Or- kestvereeniging o. 1. v. G. P. W. Alphenaar Prof. Hugo van Dalen, piano. 9.10 Aansluiting van liet Kurhaus. Con cert door de Budapester Philharmonie, o. 1. v. Ernst von Dohnanyi. Huizen, 340,0 M. (Na 0 uur 1870 M.) (Uitsluitend NCRV-uitzendingen). 12.301.45 Concert. 5.30—7.00 Concert. 7.308.00 Spr. J. Gortet Kzn. te Nieuw A'dam: De finantiecle verhouding tus- schen het Rijk en de Gemeenten. 8.00 Concert. 6de avond der Radio-cy clus. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Lichte muziek I.202.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Causerie. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Lezing. 4.20 Concert-orgelbespeling. 4.50 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Landbouwber. 6.40 Muziek. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Voor Padvindsters. 7.20 Causerie: Music in the theatre. 7.35 Rheinberger's orgelsonate. 7.45 Lezing: Nature's reaction to Man. 8.05 Norah Blaney, zang. 8.20 Lezing: The way of the world. 8.35 „Cavalleria Rusticana", opera ran Govent. Garden. ji 10.05 Nieuwsber. 10.25 Chariot's urutje. Mnziek eri zang. II.25—12.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 12.502.10 Orkestconcert. Werken ratf Massenet en Turina. 4.055.05 Kinderuurtje. 8.5011.20 Concert. Langenberg, 469 M. 1.252.50 Orkestconcert. 6.20—7.15 Crkestconcerfc. J, 8.35 Een avond bij Clara Schumahn. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Z e e s e n, 1250 M. 12.205.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.50 Concert. ,«£i 9.50 Radiobericht. 10.5012.20 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 4.35 Vocaal concert. Een jongenskoor. 5.20 Orkestconcert. ,4 6.20 Vroolijk concert. 8.20 De Italiaansche opera in de 10e eeuw. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.506.20 Orkeètconcert. 6.507.50 Trio-concert. 8.35 Gramofoohtnuziek. 8.5010.35 Concert in het Casino te Sp«, R. K. Handelshoogeschool te Tilburg Voor het studiejaar 19281929 zijn door het curatorium der R. K. Handelshooge school benoemd tot rector-magnificus prof. dr. Th. Goossens en tot secretaris van de» senaat prof. mr. E. G. J. Gimbrère. y m GEMEENTERAAD. Benoeming van een slachthuis directeur. De bouwer wensch- te geen plan-Heemschut. De Raad dezer gemeente kwam in openbare vergadering bijeen. Voorz.: mr. D. F. Pont, burgemeester. Met algemeene stemmen wordt een re geling goedgekeurd, waarbij alle slachtin gen der gemeente Mijdrecht in het ge meentelijk slachtuis alhier fcullen plaats hebben. Punt 3 betrof een beroep, dat de heer Kerkhof, wonende aan de Kwakel, bij den Raad instelde om bouwvergunning te krijgen. De burgemeester leest het advies van den gemeente-opzichter voor. Tevens laat hij het advies hooren en een verbeterde tcekening zien van „Heemschut". Bij meerderheid van B. en W. is besloten Kerkhof te weigeren om te bouwen. Ook toonde genoemde heer zich onhandelbaar, ■wijl hij van geen enkel overleg wilde ^reten. De teekeningen van Kerkhof en .Heem- Schut" doen de rondte in de raadszaal. De heer Camphuynder brengt B. en W. lof. De Raad moet niet meegaan met woorden als „ik wil mij niet laten dwin gen". Het gebouw, zooa'.s Heemschut ver beterd heelt, is niet alleen mooier, maar voldoet ook beter aan de eischen der volksgezondheid. De waarde van het huis is daardoor ook verhoogd. De heer Nederland, wethouder, breekt feen lans voor den heer Kerkhof. Ilij zegt. dat het materiaal goed is. dat een fraaier gevel meer geldelijke offers vraagt, dat de heer Kerkhof ruimte wil hebben in zijn buis; vooral kanruimte. Een schuine kap kost zegt hem Kerkhof 500 meer. En dan, de plaats waar het gebouw komt te staan. Het is het mooiste huis, dat er komt te staan. De heer Blom valt den heer Nederland bij. Hij wil dit punt nogmaals opschorten tot de volgende vergadering. De heer Bosman zegt, dat uitstel niet lioodig is. Het voorstel van B. en W. om dit schrij ven voor kennisgeving aan te nemen, ■wordt met 83 stemmen aangenomen. (Tegen de heeren Nederland, Klem en Blom). Punt 4. Verbetering van den Parallel weg. Deze weg is gedeeltelijk verhard. Met de Ned. Spoorwegen was onderhan deld. Deze zouden den weg verharden, een trottoir leggen en een hek plaatsen. De Ned. Spoorwegen wenschen een stukje gemeentegrond van 60 M2 gelegen tusschen de spoorrails in eigendom te krijgen. Hiervoor geven de Spoorwegen 'n kleine vergoeding. B. en W. krijgen machtiging deze aan gelegenheid met de Spoorwegen af te wik kelen. Punt 1 der agenda: Benoeming van een directeur van het Openb. Slachthuis. Aan tal sollicitanten 13. Een voordracht van drie was alphabetisch opgemaakt. r?e Raad gaat over in geheime zitting. Na pl.m. een uur wordt de vergadering her opend. De voordracht van drie luidt: 1. J. C. Choufour, uit Delft. 2. P. H. van Diessen, uit Tilburg. 3. R. H. P. Fischer, uit Veghel. Na derde stemming wordt No. 1, de heer J. C. Choufour met 65 stemmen benoemd. Geen mededeelingen. Geen rondvraag. Sluiting. 0EGSTGEEST. Personalia. De heer H. J. W. van Meurs Jr. behaalde te Amsterdam het diploma voor de Vereeniging van Leera ren. Bouwgrond-exploitatie. De Leidsche Exploitatie Maatschappij heeft aangekocht een stuk bouwterrein gruot ongeveer 6.50 H.A„ gelegen aan de Emmalaan. Het bouw terrein behoorde aan den heer C. P. J. Paardekoper. Geboren: Maria d. van J. Lagas en N. van Dijk Theodorus z. van J. Smit en A. M. Feijen. TER-AAR. Opgelicht. Dezer dagen vervoegde zich bij de wed. W. W. in Blokland een persoon, die voorgaf tuinder te Aalsmeer te zijn en haar om een soms gelds van 32.50 vroeg, welk bedrag hij haar zou te ruggeven. Hij kwam echter niet terug De hulp der politie werd ingeroepen, en na on derzoek bleek, dat de bewuste persoon niet te Aalsmeer maar uit Korteraar was, een zekere S. Hij is voor den officier van justi tie geleid. VOORHOUT. Geboren: Adrianus Gijsbertus z. v. P. J. Geerlings en A. van den Berg. Francisca Hendrica Cornelia d. v. Th. H. Homan en J. M. Caspers. Elizabeth Leonarda Maria d. v. H. C. van der Hulst en A. van Moorsel. Joanna Hendrika d. v. II. Zeestraten en A. Griffioen. An* tonius Jacobus Marecliss z. v. J. M. Je- lierse en J. Zwetsloot. Maria Apolonia, d. v. J. W. Hilders en Th. Kortekaas. Wilhelmus z. v. J. van Kempen en J. Mou- rits. C'ornelis Ludovicus z. v. A. Mourits en E. J. Plasmeijer. Hubertus z. v. W. Brarna en C. H. Koeleman. Ondertrouwd: Dirk Kooijman 29 j. te Voorhout en Maria Nederveld 21 j. te Haarlemmermeer. Gehuwd: C'hristianus Cornelis van der Vlugt te Lisse met Cornelia Marga- retha Maria Prins te Voorhout. Gewstigd: N. P. A. van Eeden van Noordwijk. A. Klaar van Esen. .T. Ou derwater van Katwijk. Th. W. Keijzer van Katwijk. J. C. v. d. Ploeg van Wou- brugge. M. C. van "Voort van Noordwij- kerhout. W. J. Scholte van Heijthuijsen. Th. van Leeuwen van Heijthuijsen. W. F. Drager van Amsterdam. Jac. v. d. Hurk van Nijmegen. M. J. van Dam van Leiden. J. M. Kortekaas van Lei den. C. Th. J. L. van der Pouw van Heijthuijsen. G. Bakker van 's Graven- hage. C. G. van der Voorn van Noord- wijkerhout. J. J. Pouw van Lichten voorde. P. A. van Nederweert. Th. F. Renekens van Nederweert. Vertrokken: B. J. van der HuI.of naar Levenhoven. G. E. Metselaar naar Haarlem. N. M. Weel naar Alkmaar. M. P. Berg naar Zoeterwoude. P. N. Dezaire en echtgen. naar Batavia (Ned. O. Indië). G. M. Paardekooper naar Lisse. Th. M. de Graaf naar Texel. P. A. Vogels naar Wassenaar. M. Uithoven naar Muiden. A. C. Heker naar Oeg6t- geest. Th. van Leeuwen naar Bennc- broek. A. A. Caspers naar Noordwij- kerhout. C. Deeles naar Heijthuijsen. L. van Mell naar Amsterdam. W. J. van Diemen naar Alkemade. J. M. G. de Wilde naar Oegstgeest. J. J. van der Pol naar Lisse. W0UBRUGGE. Koe voor de auto. Gisteren werd op den Kerkweg een koe van den landbouwer B. door een auto aangereden. Bij het pas- seeren sprong de koe, die geleid werd aan een touw plotseling voor den auto, welke deerlijk werd gehavend. De schade werd begroot op 40.de koe had geen letsel. Een minnelijke schikking werd getroffen omtrent de schade. Gevestigd: W. M. van der Voort, van Wassenaar G. J. Onderwater, van Rijnsburg J. Th. M. Bakker, van Zoe terwoude A. M. van der Belt van Lei- muiden G. A. van Tol, van Reeuwijk J. C. Borst en J. L. van Goozen van Alke made. Vertrokken: A. den Ouden, naar Voorburg C. J. Schijf en echtgenoote naar Alphen aan den Rijn J. M. Schijf, naar Heemstede C. L. Borst en J. M. van den Berg naar Alkemade J. G. den Hertog naar Koudekerk N. Oudshoorn naar Duisburg (Duitschland). WASSENAAR. A. C. Verbrug. t Op 71-jarigen leeftijd overleed alhier de heer A. C. Verbrug. De heer Verbrug was in deze gemeente vele jaren raadslid en wethouder. Door den bliksem getroffen. Tijdens FEUILLETON. HET HUISJE IN 'T RAVIJN Uit het EngelBeh door Headon Hill. 31)) HOOFDSTUK XX. In de val. Bessie had al haar zelfbeheersching noo- dig om geen angst te toonen. Op een tee- ken van Mapleton volgde ze hem door de onderaardsche ruimte; zoover zij kon zien was het leeg. Het vertrek was in de rot sen uitgehouwen. Aan één kant zag het eruit alsof er een soort grondverschuiving had plaats gehad, een boop losse steenen onderbraken daar den massieven rots muur. Aan het verste eind was nog een zware houten deur, gesloten met een hang slot dat Mapleton opende. Nu miss Calloway, ga binnen, zei hij terzijde tredend om zijn aarzelende be zoekster te laten passeeren. Ik zal je een beetje meer licht geven dan zul je in staat zijn ten volle de nieuwsgierigheid te bevredigen waaraan ik het genoegen om je gastheer te zijn, te danken heb. Nadat hij de deur had gesloten en ge grendeld, stak hij een half dozijn lampen aan, welke aan haken in den muur hingen. Bessie keek verbijsterd rond. Deze kamer was eveneens in de rotsen uitgehouwen, maar ze stond vol met allerlei vreemde dingen. In het midden stond een lange tafel op schragen en op deze tafel lag een collec tie voorwerpen en gereedschappen, die Bessie nog nooit gezien had. Een -foto-toe stel en een toestel voor magnesiumlicht waren aan het eind van de tafel geplaatst. Rollen papieren lagen bij stapels houten en metalen blokken. Ook een electrische batterij merkte ze op. Mapleton liet zijn sarcastischen blik rusten op het angstige gezicht van het jonge meisje. Dit is mijn afdeeling van de smokke laarszaak, zei hij aan zijn snor draaiend. Toen de hooggeboren graaf aan zijn smokkelaarsloopbaan begon, was hij wel gelukkig om 'n bondgenoot als mij te vin den, niet? Ik begrijp het niet, mompelde Bessie. Ze begon te gelooven dat haar antipathie tegen dezen man haar ertoe had gedreven iets heel onbezonnens te doen, dat hij mis schien toch in dienst was van Lord Pur- beck. Je begrijpt het riet, kwam het spot tende antwoord. Het is anders duidelijk genoeg, zou ik denken, dat ik ook tot de smokkelaarsbende van den graaf behoor. Waar zouden anders al deze dingen voor dienen? Bef sie zweeg. De duivelsche sluwheid van dezen man belette haar te denken. Zal ik je eens wat vertellen? Ik geloof er niets van dat je in het vertrouwen van Lord Purbeck bent, vervolgde Mapleton. Ik geloof dat je er een beetje naar ge raden hebt en mij hebt bespionneerd om de rest gewaar te worden. Voor ik je kan laten gaan, moet je eerst een paar vragen beantwoorden, dat ik zien kan dat je wer kelijk in het geheim bent. De eenvoudige Bessie was niet opgewas sen tegen zooveel gemeene schranderheid. Ze was als was in zijn handen. In haar ver* langen om zich te rechtvaardigen, beant woordde ze zoo volledig mogelijk al zijn slimoverlegde vragen; geen oogenblik ver moedend dat deze louter gebaseerd waren op veronderstellingen. Het resultaat was dat Mapleton een kwartier later een vrij nauwkeurig inzicht had gekregen in Lord Purbeck's smokkelonderneming! Aan het einde van het verhoor deed hij alsof hij het meisje niet vertrouwde. Ja, zei hij, ja je hebt wel enkele dingen opge vangen. Maar er zijn een heeleboel leem ten in je mededeelingen die het onmogelijk maken je bewering te gelooven, dat je in het geheim bent. Bovendien, als dat zoo was, zou zijn lordschap het mij wel hebben gezegd. Na wat je hier vannacht hebt ge zien, kan ik je natuurlijk maar niet zoo laten gaan! Niet laten gaan? bedoelt U dat ik hier moet blijven, hier beneden, in de groe ven? stotterde Bessie, schuw kijkend naar de gegrendelde deur. Dat is precies wat ik bedoel, ant woordde Mapleton wreed. Je weet er te weinig van om me te overtuigen dat je aan onzen kant staat en te veel om je vrij te laten rondloopen na wat je hier gezien hebt. Ik moet over deze zaak nadenkenen het zal verder veel afhangen van wat Lord Purbeck morgen zal zeggen als ik hem deze heele geschiedenis vertel. Dit laatste wekte weer haar wantrou wen. Ze geloofde niet dat Lord Purbeck en Lady Madge hem vriendelijk zouden ontvangen als hij hem zou komen vertellen dat hij haar in dat hol had opgesloten. Wanhopig schatte haar oog haar tegen stander. Ze begreep dat ze het in een worsteling tegen hem zou afleggen, maar als ze erin zou slagen de tunnel te berei ken, zouden haar vlugge voeten het onge twijfeld van hem winnen. Maar de deur was gegrendeld, met zware, roestige grendels. Het was echter haar eenige kans en ze vloog op de deur toe. Den bovensten grendel had ze los en toen ze zich bukte naar den ondersten, floot een kogel langs haar oor en bleef zitten in het ruwe, eiken paneel. Wild van angst begon ze te gillen. Dat gillen kun je gerust laten, lachte Mapleton cynisch. Weg van die deur daar! Anders schiet ik hooger 1 Een oogenblik later greep hij haar bij haar pols en sleurde haar naar het andere eind van het hol, waar weer een andere deur toegang gaf tot een kleinere ruimte. Hij duwde haar naar binnen en sloot de deur. Met 'n beetje duisternis en eenzaam heid zullen we haar wel klein krijgen en anders moeten we maar eens zien wat de honger kan doen, mompelde hij. Hij ging terug in zijn „laboratorium" en wijdde enkele oogenblikken zijn aandacht aan een porceleinen bak, waarin draden liepen uit de electrische batterij. Hij haal de er een paar metalen platen uit en dom pelde andere in de vloeistof waarmee de bak gevuld was. Daarop nam hij zijn elec trische lantaarn, doofde de olie-lampen en aanvaardde den terugtocht door de tra* nel. HOOFDSTUK XXI. Staat van Oorlog. Hector zat te rooken en te peinzen iif zijn kamer van Martha's huisje. Hij had juist twee telegrammen ven dn Lynx ontvangen en geen van beide waren bijzonder bemoedigend. Een ervan meldde dat inlichtingen wa ren ingewonnen aan het Waterloo station en dat niemand, die beantwoordde aan d« beschrijving van Bessie Calloway dien be- wu8ten morgen was uitgestapt. Er waren maar weinig reizigers geweest en men was heel zeker op dit punt. Hector was niet overtuigd dat daarom dit spoor valscli was, misschien waren ze uitgestapt aan een voorstads-station. Hij zou daar zelf verder onderderzoek naar doen. Het andere telegram betrof de rekening van Mr. Lucies Sharp. Een van de redac teuren had den Direcetur van de bank persoonlijk gesproken en deze had mee gedeeld dat op deze rekening al jaren lang niets was omgegaan. Er stond een credit saldo van veertien shilling en elf pence op en deze had men jaren geleden reeds afgeschreven als „niet opgevorder de saldo Niemand wist verder iets van deze mijnheer Sharp. Hij had indertijd een adres opgegeven dat een derde rangs pension bleek te zijn en dat sindsdien ver schillende keeren yan eigenaar was ver wisseld.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5