Buitenl. Berichten. LUCHTVAART. SPORT INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. Zomepsppoete verdwijnen/spoedig door ee;/pot Spnufc dftlR '■-Bij alle Dra Thans wordt gemeld, dat het snoer door haar verloren, is teruggebracht door een eenvoudige vrouw, die het voor het station aldaar gevonden had. Deze meende, dat het waardelooze parels waren. Eiken avond speelde haar dochtertje ermede. Uit de kranten vernam zij echter, hoe veel waarde het snoer vertegenwoordigde. Mevrouw Gallois was verzekerd en de maatschappij had een premie van 10 pet. voor den eerlijken vinder uitgeloofd. De vrouw, die het haar terugbracht, zal dus ongeveer 90.000 francs uitbetaald krijgen. Een huwelijksaanzoek. Te Moerdijk heeft zich een vreemdeling vervoegd bij een weduwe met drie kinde ren, die al daleijk bijzonder familiair was. Hij was keurig gekleed, van middelbaren leeftijd met een fonkelnieuw rijwiel en gaf voor ambtenaar te zijn aan het Departe ment van Waterstaat. Hij verdiende 80 gulden in de week. Hij trachtte de weduwe het hof te ma ken en kwam al spoedig met huwelijks plannen. De weduwe uitte bij dit eerste aanzoek haar bezwaren, er op wijzende, dat zij moeilijk van haar broer kon schei den, doch de bezoeker zag daarin geen be zwaar en zei dat haar broer best kon mee gaan. Het zou hun aan niets ontbreken. De aanhouder won en de weduwe noo- digde den vreemden gast ten eten. Bij het vertrek gaf ze hem 4 pond paling en een gulden mede om zijn fiets te bevrachten. Zooals de bezoeker verklaarde, had hij geen geld bij zich gestoken, daar hij als ambtenaar toch vrij reizen had. Op de fiets had hij echter niet gerekend. Hij be loofde daags daarna terug te zullen komen Daar dit echter niet geschiedde, kreeg de marechaussee achterdocht. Bij onderzoek bleek, dat de man sinds drie maanden ge signaleerd stond in het Politieblad, als er bijzonder werk van makende weduwen op te lichten. De vogel is gevlogen, doch zijn opsporing wordt ijverig voortgezet. ONGELUKKEN. HEVIGE TORNADO IN OKLAHOMA. Het Zuidelijke gedeelte van Oklahoma werd Zaterdag door een hevige tornado geteisterd, vooral de steden Blair Moun tain Park en Snyder. Nog voor de ver bindingen alle werden verbroken, konden de bewoners van Blair om hulp vragen; heb schijnt dat de stad nagenoeg geheel is verwoest. 200 vrijwilligers zijn gezon den voor de voorloopigo hulpverleening. Omtrent het aantal slachtoffers is weinig bekend; voorloopig wordt melding ge maakt van drie dooden en 15 gewonden. In Snyder werden 50 huizen verwoest. De tornado trof een gebied van zes mij len breedte in Z. W. Oklahoma. DIJKBREUK IN ARKANSAS. Duizend personen in Arkansas zijn Vrijdagavond uit hun huizen verdreven door een dijkdoorbraak op 12 mijl ten zuiden van Newport. Het water van de Whiterivier heeft zich over 30.000 acres land verspreid. De bevolking was ge waarschuwd voor de op handen zijnde ramp en met auto's en vrachtwagens werden de meubelen naar de hoog gele gen gedeelten van het land in veiligheid gebracht. Sommige personen konden zich op de tweede verdieping van hun huizen in veiligheid brengen. De schade aan den oogst in Jackson wordt op 200.000 dollar geraamd. Het Roode Kruis heeft voedsel en kleeren naar de geteisterde streek ge zonden. Aanvaring op de Schelde. 2 dooden. Zondagmorgen heeft op de Schelde tusschen Fort Filip en de Blauwhoef een aanvaring plaats gehad tusschen een op varende'stoomboot en twee stoomschepen, die uit Antwerpen naar zee waren ver trokken. Het opvarende schip was de Belgische stoomboot „Diamant", de twee andere vaartuigen waren de stoomschepen „Bel lis" (Zweed) en „Adour" (Belg). De Diamant" moest beneden de Blauw hoef aan den grond gezet worden. Een matroos van dit sohip werd bij de aanva ring doodgedrukt, een ander lid der be manning werd gekwetst en sloeg over boord. Zijn lijk is nog niet gevonden. Droevig einde van een huwelijksfeest Vijftig personen na het ge bruik van likeuren vergiftigd. In een dorp bij Stryj (Polen) zijn bij een huwelijksfeest, na het gebruik van zelfgemaakte likeuren, vijftig personen on der ernstige vergiftigingsverschijnselen ziek geworden. Voor het maken der likeu ren werden verschillende essences en kleur stoffen gebruikt, welke niet voor genot middelen bestemd waren. Van de vijftig zieken werden zestien in levensgevaarlij ken toestand naar het ziekenhuis gebracht. Zware brand te Parijs. 3 dooden, vele gewonden. Een B.T-A.-telegram uit Parijs meldt: Een zeer zware brand brak uit in een huis aan den Boulevard Voltaire, alhier. Ontploffingen volgen elkaar elke minuut op. Er zijn drie dooden en verscheidene gewonden. Een B.T.A.-telegram. uit Parijs meldt nader De brand op den boulevard Voltaire is gebluscht. De matericcle schade is weinig belangrijk. Luguber kinderspel bij Berlijn. Knaap van veertien jaar opgehangen. In het dorpje Schöneiche bij Berlijn speelden Zaterdag eenige jongens van der tien en veertien jaar rechtbank, waarbij de veertienjarige zoon van een onderwijzer Thomas, beklaagde was. Een andere jon gen, die als rechter fungeerde, veroor deelde Thomas ter dood door de galg. Het vonnis zou onmiddellijk voltrokken worden. De jongen moest op een plank gaan staan, die over een ton was gelegd. Een andere jongen, die den beul voorstel de, wierp een touw over een boomtak, maakte er een lus aan en legde die den „ter dood veroordeelde" om den hals. Thomas, die allerlei grimassen maakte, gleed daarbij van de plank af en een oogenblik later bengelde hij in de lucht, waarbij de lus zich om zijn hals dicht- snoerde. Nog voordat zijn kameraden hem uit zijn ontzettende positie konden bevrij den, was de jongen gestikt. Een te hulp geroepen dokter slaagde er niet in, de le vensgeesten van den knaap op te wekken. Goederenwagens op hol. Op het traject Pistoja-Florence zijn eenige wagens van een goederentrein los geraakt. Zij rolden van den hellenden weg terug op een sneltrein, die in een station stond te wachten. Verscheidene reizigers werden bij de botsing gewond, terwijl en kele goederenwagens vernield werden. Vuurgevecht in bioscoop te New York. Berucht- bendeleider door onbekenden gewond. Een hevige paniek ontstond dezer da gen in een bioscoop-theater te New Vork onder de 300 bezoekers, toen op de ach terste rijen een waar vuurgevecht werd ge leverd. Onmiddellijk werden de lichten opgedraaid, waarna op een van de banken een man werd ontdekt, die ernstig gewond was. Bij zijn overbrenging naar het zieken huis werd de man door de politie herkend als een berucht bende-leider. Verscheidene arrestaties zijn reeds ver richt, doch de daders van den aanslag konden nog niet geïdentificeerd worden. Onder de bank, waarop de gewonde had gezeten, werden twee revolvers gevonden, die daar waarschijnlijk door de aanvallers zijn neergegooid. Familiedrama. Krankzinnige worgt zijn 70-jarige moeder. In een voorstad van Parijs heeft de 50- jarige uitdrager Turpin, die teekenen van krankzinnigheid had gegeven, zijn 70-jarige moeder geworgd en daarna zichzelf door ophanging van het leven beroofd. In een achtergelaten brief deelde hij mede, dat hij zijn moeder, die zonder hem gebrek moest lijden, met zich meenam in den dood. Op den avond voor zijn daad had de ongeluk kige een krans en twee doodkisten be steld. Kannibalenproces in Slovakije. In September te beginnen. Zooals men zich zal herinneren, werd on geveer een jaar geleden in Oostelijk Slo vakije een zigeunerbende gearresteerd, on der beschuldiging, zich aan kannibalisme te hebben schuldig gemaakt. Het proces tegen de 33 gearresteerden zal thans in September voor de rechtbank te Kaschau dienen, evenals het geding tegen 70 ver dachten, die zich op vrije voeten bevin den. In totaal zijn 80 getuigen gedagvaard. In Slovakije is nog altijd het Hongaar- sche wetboek van strafrecht van kracht. Aangezien dit het misdrijf van menschen- eterij niet kent, zal het kannibalisme slechts als verzwarende omstandigheid van moord of doodslag gelden. Een lachend hypnotiseur. Te Oerebro in Zweden hebben de men- schen kort geleden veel pleizier gehad voor weinig geld. Zij kwamen laohen om de verrichtingen van een hypnotiseur, die op eenige experimenten op het gebied van gedachtenoverbrenging als hoofdattractie liet volgen de z.g. humoristische séances. Achteraf zou blijken, dat de hypnotiseur harder kon lachen dan het publiek. Aan vriendelijke uitnoodiging gehoor ge vend, stelden eenige jongelieden uit het publiek zich vrijwillig ter beschikking en de hypnotiseur liet hen, na behoorlijke hyp- notiseering. allerlei dwaasheden begaan. De een moest vlinders vangen, die in wer kelijkheid slechts papierssnippers waren; een ander moest in het zweet zijn aan- sehijns ploegen met een stoel a's ploeg; een derde moest als waschvronw de wasch doen en ze aan denkbeeldige lijnen ophan gen; een ander weer moest met een be zem vrijen, die hem als zijn meisje werd voorgesteld. En het publiek schaterde van de pret. De mediums op het tooneel zetten hun bezigheid voort, tot de meester hen uit. hun hypnotischen slaap wekte. Toen men hen ondervroeg, wisten zij absoluut niets van wat zij gedaan hadden. Maar na de voor stelling wisten zij des te beter den weg te vinden naar een opkamer van het etablis sement, waar de hypnotiseur hun ieder acht welverdiende kronen ter hand stelde. Twaalfmaal had de hypnotiseur met dezen truc te Oerebro een uitverkooht huis en eenige duizenden kronen bevonden zich in zijn zak toen hij welvoldaan de stad ver liet. HULP VOOR N0BILE. Nobile In gevaar? Volgens een bericht uit Kopenhagen zijn op do Citla di Milano nieuwe S. O. S. roe pen van Nobile ontvangen. Nobile berichtte, dat een ontzettende Btorm boven het kamp woedt en het ijs daardoor gevaar loopt stuk te staan. De tocht van Larsen en Lutzow. Over den verkenningstocht van de vlie gers Lursc'.'-i en Lutzow valt nog het vol gende te meldenS Larsen en Lutzow zijn na hun verken ningsvlucht aan boord van de „Braganza" teruggekeerd. Ondanks het feit, dat het zicht uitste kend was en dat de vliegers ongeveer een uur gevlogen hebben boven de zone, waar zij de groep-Nobile meenden te zullen vin den, zagen zij niets van haar. Nobile seinde echter direct, dat hij de vliegtuigen gezien had, en gaf tevens zijn positie aan, die belangrijk verschilde van die, welke drie dagen geleden werd opge geven. Het door hem aangeduide punt ligt ongeveer 5 mijlen ten Oosten van Foyn- eiland en ongeveer 8 mijlen van dat, het welk vroeger werd aangegeven. Deze nauwkeurige aanduidingen zullen het mogelijk maken, de groep-Nobile bij nieuwe verkenningen te vinden. Larsen deelde nog mede, dat hij de vol gende route had afgelegd, Noordkaap kaap Platen, Repseiland, terwijl Lutzow op 89 graden 40 minuten een route gevolgd had naar het Zuiden van Karei XII-eiland, tc- rugkeerende over kaap Platen. Hij volgde het spoor van de slede, die op 13 dezer van Wahlenbergbaai vertrokken was en zag de sledevaardors kampeeren bij het eiland Scresby. Hij constateerde i de aanwezig heid van twee geleiders. Uit de berichten door de vliegers mee gedeeld blijkt dat in de zone, waar de groep der drie naar land marcheerende Italianen zich moeten bevinden, het ijs zeer geschikt is voor den marsch. De twee dappere vliegers hebben een anderen motor in één der toestellen gezet en zullen hun vlucht hervatten, teneinde met behulp van hun meer preciese gege vens het kamp van Nobile op te zoeken, die meedeelt, dat de weers- en ijsgesteld- heid thans zeer gunstig zijn. Nobile vraagt verder om raad hoe zijn schcenbeenbreuk te behandelen. De hulp der vliegers. Het Noorsche Teelgraafbureau meldt, dat Maddelena, die wegens mist had moe ten terugkeeren naar Vadsö, gisterenmid dag om half een opnieuw van daar iB ver trokken naar Spitsbergen. Een "NVolf-bericht uit Stockholm meldt dat de Italiaansche vlieger, majoor Penzo gisteren met zijn Dornier "Walvliegtuig van Lulea aan de Bothnische Golf naar Trom- sö is vertrokken. Do Zweedsche en Finsche vliegtuigen zijn om 16 uur 25 naar Spitsbergen vertrokken. Het vliegtuig Latham met Guilbaud en Amundsen is om vier uur uit Tromsö ver trokken. Het is mooi weer. Het Finsche watervliegtuig is naar Tromsö teruggekeerd, daar het te zwaar beladen was. Geen Duitsche hulp. De Italiaansche staatssecretaris voor de luchtvaart, Balbo, heeft aan de rijksregee- ring dank gebracht voor haar herhaalde aanbiedingen inzake hulpverleening aan Nobile. Te zijner tijd zal hierop een be roep worden gedaan. TERUGKEER DER OCEAAN VLIEGERS. Geestdriftige ontvangst te Bremerhaven. Het stoomschip „Columbus", met de Oceaanvliegers Köhl, Von Hiinefcld en Fitzmaurice aan bóord, naderde gisteren in den loop van den voormiddag Bremerha- vten. De vliegers werden reeds aan boord ver welkomd door een vertegenwoordiger van de Duitsche pers, die, evenals de consuls van Engeland en de Yereenigde Staten te Bremen, een begroetingswoord uitsprak. Köhl dankte voor de hartelijke ontvangst en bracht de groeten over van de Duitsche landslieden in Amerika. Inmiddels voer de „Columbus" lang zaam door de sluis, waar zich aan beide zijden duizenden hadden verzameld, die do op de commandobrug staande vliegers geestdriftig toejuichten. Het gejubel der menigte werd echter overstemd door het geloei der stoomfluiten van de schepen in de haven en het ronken der motoren van zes vliegtuigen, die boven het schip bleven cirkelen. Kort voor twaalven lag het schip stil, waarna de gemeentelijke autoriteiten van Bremerhaven zich aan boord begaven. De burgemeester bood den vliegers zilveren schotels aan en sprak een begroetingsrede uit. Zichtbaar bewogen antwoordde Von Hü- nefeld. Hij verklaarde, dat het motto van den tocht was; allen voor één, en één voor allen, en gaf uitdrukking aan zijn ontroe ring, na zoovele wederwaardigheden in het vaderland te zijn teruggekeerd. Daarna brak het gejubel opnieuw los, terwijl de muziek het Deutschland-lied en het Iersche volkslied speelde. MISS EARHART OVER HAAR TOCHT. „Ik ben erg gelukkig en erg moe". Om de hypotheek af te lossen. „Ik ben erg gelukkig en erg moe". Dit waren de woorden, waarmede miss Ear- hart, de dertigjarige Amerikaansohe, bij haar aankomst in Engeland na de vlucht over den Oceaan, op de tallooze vragen antwoordde. Natuurlijk wa-s er eenige te leurstelling, dat het eigenlijke doel der vlucht, Southampton, niet wa« bereikt, want daar stonden velen te wachten op de komst van de „Friendship", maar deze te leurstelling werd toch geheel overscha duwd door het succes van deze eerste Oceaanvlucht eener vrouw. De reden waarom men tusschen Burry- port en Llanelly (Carmarthen, Wales) neerstreek, was benzinegebrek. Miss Earhart heeft al geruimen tijd het plan gehad te trachten over den Oceaan te vliegen. Zij heeft dezen tocht gedeelte lijk ook ondernomen me' het doel de hy potheek op haar moeders huis af te lossen Zij vliegt al tien jaar en heeft in 1920 het hoogterecord voor vrouwen verbeterd. De tocht is hoofdzakelijk gefinancierd door de vrouw van het Engelsche Lagerhuislid Guest, die er, naar men zegt, voor 8000 pond sterling bij geïnteresseerd is. Aan vankelijk heeft de Engelsche dame het plan gehad de vlucht mede te maken, doch op aandringen van haar familie heeft zij dit voornemen laten varen. Zij bevond zich gisteren te Southamp ton, daar de afspraak was, dat de vliegers daar zouden dalen. In Amerika is men natuurlijk buitenge woon verheugd over het succes von do „Friendship", vooral over het feit, dat een jonge Anierikaansche de eerste vrouw is, die den Oceaan heeft overgevlogen. Miss Earhart heeft bij haar vlucht de zelfde route gevolgd, die in Juni 1919 werd genomen door do Engelsche Alcokc en Browne. Dezen legden toen in totaal 190 mijl af van S*. Johns naar Ierland, in 16 uur 12 min. De „Friendship" heeft 21 uur en 25 minuten gevlogen. Miss Boll maakt andere plannen. Uit St. Johns wordt gemeld, dat miss Boll telefonisch op de hoogte werd ge steld van het succes van de „Friendship". Ondanks het feit. dat de eer, de eerste vrouw te zijn, die den Oceaan oer vlieg tuig oversteekt, haar is ontgaan, neeft zij in hartelijke bewoordingen aan miss Ear hart haar gelukwenschen doen toekomen. Miss Boll heeft voorts besloten naar New-York terug te keeren en zich daar met de „Miss Columbia" in te schepen naar Southampton. Men gelooft, dat zij voornemens is een vlucht van Oost naar West, met bestemming naar Ncw-York te maken. •NIEUWE VLUCHT VAN DEN HEER VAN LEAR BLACK. In October a.s. naar Tokio. Vermoedelijk in Maart r^aar Kaapstad. Naar alle waarschijnlijkheid zal de tbclit van den heer Van Lear Black naar Kaap stad eerst in Maart 1929 worden onderno men. Geheel zeker is dit echtef nog niet. Het definitief besluit hiertoe zal afhangen van heb onderzoek, dat het vliegtuig H.- N.A.D.P. (hetwelk binnenkort hier te lan de verwacht wordt) zal ondergaan. Blijkt het, dat. de H.-N.A.D.P. niet voor een tweede maal voor een tocht naar Kaap stad kan worden gebruikt, dan zal een ander toestel moeten worden aangewezen, hetgeen een latcren datum van vertrek meebrengt. Voor den voorgenomen tocht van den Amerikaan naar Tokio zal echter dit jaar nog worden gestart en wel in October a.s. Modern briefvervoer. Van het vliegtuig in den trein. Uit Scottfield (Illinois) wordt gemeld Een militair vliegtuig is er in geslaagd aan een postwagen van een trein, terwijl beiden een snelheid van 50 K M. per uur hadden, een postzak af te leveren. ZWEMMEN. Tragisch ongeluk. Zondagmiddag is bij een zwemwedstrijd over 3200 meter to Grimnitzsee bij Berlijn de in Berlijn bekende zwemmer Licpe spoorloos verdwenen. Men veronderstelt dat hij door een hartverlamming is getrof fen; zijn lijk werd nog niet gevonden. ROEIEN. Om den Telegraafbeker. Voor den wedstrijd om den Telegraaf beker op 26 en 27 dezer is ingeschreven door Laga^ de Amstel en de Hoop. ZEILEN. Jollenwedstrijd rondom de Haarlemmermeer De Watersportvereniging Westend hield Zondag haar wedstrijd voor 12-voets jollen rondom de Haarlemmermeer. Een afstand van pl.m .60 K.M. Begunstigd door een flinke bries had deze wedstrijd een zeer vlot verloop. Van het clubhuis te Aalsmeer af werd 's morgens te 6.15 uur gestart door acht deelnemers. Na 3 uur varen was de stand: Jan Hes- terman 169 aan den kop, dan volgt Dijkstra 183, dan Bothe 63, Sassen 142, Schorder 178 met een onderling verschil van pl.m. 500 M.; daarna op afstand van pl.m. 1000 M. jol 157 Ter Gast en nog verder Redc- ker 182 en Nieuwenhuis 82. Bij Haarlem na 6 uur zeilen was na fei len kamp de stand geworden: Bothe 63, Dijkstra 183, Sassen 142. Scheider 178 en Jan Hesterman 169. Door 182 was opge geven. Bothe wist hierna zijn voorsprong nog te vergïooten, terwijl bij Aalsmeer 142 zijn voorganger 183 nabij was gekomen en 169 en 178 elkander dicht op de hielen zaten. Zoo veranderde de stand bij het laatste stuk in den wind niet meer, zooals als eer ste door de finish ging: jol 63, „Daphnia" van B. J. M. Bothe, in 9 uur 23 min.; jol 183, „Francis" van M. Dijkstra, in 9 uur 27 min. 35 sec.; jol 142, Prekkel", van J. Sassen, 9 uut 28 min. 15 sec.; jol 178, „Do- nar", van H. Scherder, 9 uur 30 min. 15 sec.; jol 169, „Luoky" van J. Hesterman, 9 uur 33 min. 10 sec.; jol 82, „Juleke", van M. Nieuwenhuis, 10 uur 35 min. Hoe scherp er door de vijf eerstaanko- menden gestreden is blijkt uit het weinige verschil in tijd van aankomst, want op een tijd van goed negen uur varen is 10 minu ten geen noemenswaard verschil. De jol- lenzeilers van Westend kunnen over hun prestatie tevreden zijn! De Zesmeter?. De nieuwe Zcsmeierjachten „De Ruiter" (stuurman mr. J. R. Carp) en „Kemphaan" (stuunnan H. Pluygers) zullen op 23 en 24 Juni wedstrijden houden op de Zuiderzee, teneinde uit te maken, welke van deze twee zesmoters Holland op de Olympische zeilwedstrijden zal vertegenwoordigen. Wedstrijden Zeilvereeniging „Het IJ". Zaterdagmiddag heeft de Zeilvereeni ging „Het IJ" zeilwedstrijden gehouden op het Buiten-IJ. De uitslagen luiden als volgt: Handicap-klasse. 1. „Hollandia", stuur man Hoolwerff, 2 uur 44 min. 1 sec.; 2. „Muschka", stuurman Verkade, 2 u. 41 m. 13 s. Internationale zcsmcterklasse. 1. „Kemp haan", stuurman Pluygers, 2 u. 59 m. 43 s.; 2. „De Ruyter", stuurman Carp, 3 u. 1 m. 45 M2 kruiserklasse. 1. „Walta", stuur man Bon, 3 u.-7 m. 21s.; 2. „Loes", stuur man Molenaar, 3 u. 11 m. 6 s. Regonboogklasse. 1. „Dolfijn", stuurman Gaarbrccht, 1 U. 52 m. 43 s.; 2. „Riekje stuurman dr. De Oude, 1 u. 56 m.; „Braassemcrmcer", stuurman Ka than, 1 u. 57 m. 22 sec. Twaalfvoets jollen. 1. „Puck", 1 u. 10 m. 55 sec. De uitslagen van Zondag luiden: Handicapklassc1. Hollandia, st. ir. .T. C. van Hoolwerff, 3 u. 10 m. 22 sec. (scratch); 2. Muschka, stu. eVrkade, 3 u. 21 m. 25 s. (2 min. voorgift). Zesmeterklasse: 1. Kemphaan, st. H. Pluygers, 3 u. 2 m. 23 s.; 2. Do Ruyter (nieuw), st. nlr. J. R. Carp, 3 u. 24 m. •-'« «cc.; 3. De Ruiter (oud), «t. W. Hoffman, 3 u. 28 m. 37 s. 45 M2.kruiserklasse: 1. Walta, st. Pieter Bon Czn., 3 u. 30 m.; 2. Loes, st. P. Mo lenaar, 3 u. 38 m. 28 sec. Regonboogklasse: 1. Braassemermecr, st. Hans Nathan, 1 u. 55 m. 0 s.; 2. Dolfijn, st. H. H. Garbrccht 1 u. 59 m. 3 s.; 3. Riekje st. A. do Oude, 2 u. 1 m. 50 s. Vrijbuiterklasse: 1. Jan Brass, st. Huisken, 1 u. 8 m. B4s.; 2. Sam Cornehsso II, st. ir. J. Loeff, 1 u. 10 m. 24 s. 12-voetsjollen: 1. Puck, 1 u. 31 m. 53 s., 2. Dwarrelaar 1 u. 32 m. 37 s.; 3. Atalanta, 1 u. 33 m. 5 s. Sterklasse: Caseopeia st. J. Ambrust, 1 u 35 m. 7 s. (alleen over do baan). SCHAKEN. Nederland—Duitschland. Een Hollandsche nederlaag. Te Gladoeck heeft voor de negende maal een schaakwedstrijd tusschen de Hollanders en de Duitschers plaats gehad. Do resultaten van de vorige ontmoetingen waren als volgt: Nederland Duitschland 1904 Neuss 23 1906 Arnhem 60 40 1911 Crefeld 67 1914 Nijmegen 87 67 1924 35 43 1925 Nijmegen 58fi3V» 1926 Crefeld 67'/9 71'/3 1927 Amsterdam 01 59 Totaal 470 425 De totaal-uitslag van den wedstrijd werd 36'/,—21'/» het voordeel van Rhcinland. Opstelling en resultaat blijkt uit on derstaand overzicht: Euwe, A'damv. Nüss, Dusseldorf 1—1 Weenink, A'dam—Ripke, Elberfeld 2—0 Schelfhout, A'dam—Engels, Dusseld. 0—2 Spanjaard, Utr.Kander, Dortmund 0 2 Wertheim, Haag—Kemper, Crefeld 1—1 Goud, Utr.Brech, Aachen 11 Meijer, Nijm.Korkhoff, Gladbach l' a Belinfante, Haag—Dietrich, Dortm. 0—2 Meijer, Schiedam—Fclleuberg, Essen 0—2 Waekers, HaagStein, Dusseld. 1—1 Robijns, Utr.-Michalowski, Dusseld. l'/s Nieukerk, Haag—Ma-lthan, Barmen 1— 1 Schwenckc, Ilaag-Fröber, Miilheim l'/sl'/a Smeckes, Utr.-Burgermoister, Duss. 1—1 Bruyn, Haag—Rautcnbcrg, Essen 0—2 Kamstra, Ilaag-Weyding, Barmen 1'/,— Deckers, Nijm.Slaudte, Aachen 11 Ockenburg, Haag—Kux, Dortm. 1 Zittersteijn, Haag-Bergfeld, Barmen l'/a—'/a Wap, R'dam—Pfcnniger, Duisburg 0—2 Oudegeest, Utr.—Büstgens, Miilheim 0—2 Hill, Haag—Ottersky, Crefeld l'/a!/a Kreetz, Haag—Kolvis, Duisburg 1' a Kekem, R'dam—Hijmnon, Gelsenk. 1—1 Boerma, ArnhemKolorg, Bottrop 11 Steffelaar, HaagLothar de Ball, Dusseldorf 11 Poelman, Haag-Puzicha Gladbecke l'/s de Munck, HaagVopel, Aachen 2 Boers, Nijm.—Bcrau, Duislaken 1—1 21'/,—36'/, SCHIETEN. Kring Rijnland Zuid en Noord. Op de onlangs gehouden Kringbestuurs vergadering van don kring Rijnland Zuid cn Noord ten huize van den kringsecreta ris Schrassert Bert te Voorschoten werd besloten dat de kringwedstrijd dit jaar zal plaats hebben op 31 Juli e.k. Voor dezen wedstrijd schonk the Vitto- ria Egyptian Cigarette Cy. te Rotterdam een groote zilveren wisselbeker, welke drie maal achtereen of vijf maal in het geheel moet gewonnen worden, wil men definitief eigenaar zijn. Bovendien schonk H. M. do Koningin-Moeder eene groote bronzen medaille. Geschonken is vervolgens een groote bronzen medaille door Z. K. H. den Prins der Nederlanden, Hertog van Mec klenburg een verguld bronzen plaquette door de N.V. Zilverfabriek „Zilvia een zilveren medaille door Z. E. Gepens. Vice- Admiraal van Blijswijk Ris, een zilveren medaille door W. Hoogenstraatcn, notaris alhier, een groote verguld bronzen me daille door den heer E. Vernédo, Burge meester, een zilveren medaille door O. Eggink, wethouder en een bronzen medaille door J. A. Mens, wethouder. Verder zijn voor deze wedstrijden beschikbaar gesteld, door de Gebroeders Eggink een verguld zilveren medaille, Wr. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye een zil veren medaille, idem door Baronesse Schimmelpenninck van der Oye, Mevrouw Schrassert Bert een verguld bronzen me daille, idem door Mej. J. Schrassert Bert, Mej. J. Schrassert BertVaassen cn W. Meijer een groote bronzen medaille; voorts zilveren medailles door A. Verkouteren, Gep. Luit.-Kol., .Thr. Mr. Sandberg van Boelens. A. P. Schram de Jong, J. Mulder, oud-commandant der Valkenburgseho Bur gerwacht, Dr. J. M. van der Stoel, H. Els- kamp, te Utrecht. A. J. Turion, A. .T. Els- kamp te Zeist, Kringbestuur Rijnland, Ned. Bond van Burgerwachten, Departe ment van Binnertlandsche Zaken, M. Els- kamp te Medan (N. O.-Indië) en Schras sert Bert, Kringsecr., een verg. zilv. med., R. v. d. Ende, Gep. Luit-Koj. der Inten dance een groote verg. bronzen med., en 17 dozijn medailles groot 20 m.M. voor de hoogste schutters. Het belooft een interessante wedstrijd te worden. M

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7