Rechtzaken. Gem. Berichten. CONSTIPATIE KANTONGERECHT TE LEIDEN. De bouwverordening. Voor den kantonrechter Mr. F. Ligten- berg werd gistermorgen behandeld de ver- zetzaak van A. van U. te N o o r dw ij k, die op een binnenplaats zonder vergun ning van B. en W. een schuur had laten bouwen. Dienaangaande was verd. tot 40 boete veroordeeld. Als verdediger van verd. trad in deze verzetzaak Mr. Nord Thompson op, die een uitgebreid betoog hield en tenslotte vrijspraak vroeg. Ter inzage van de stuk ken van B. en W. in deze zaak, werd de zaak 14 dagen aangehouden. Raad van Arbeid. J. V. te Leiden zou op een dienaan gaande schriftelijk verzoek de gevraagde inlichtingen niet hebben verstrekt. Verd. betoogde dat hij die inlichtingen wel had gegeven, waarop gotuige de heer T. S. Goslinga vertelde, dat die inlichtingen te laat waren gegeven, waarop verd. vertelde, dat hij binnen 8 dagen na aanschrijving de inlichtingen had verstrekt. Hierop verklaarde de heer Goslinga dat hij niet aan het loket zat en dus die mondelinge inlichtingen niet zelf had af genomen. Daarna werd gehoord de ambtenaar, aan wien verd. de inlichtingen zou hebben verstrekt. Deze ambt. verklaarde echter, dat verd. zelf had gezegd, dat hij wel veel te laat was, maar dat dit kwam, omdat zijn patroon de kaart had vastgehouden. Get. hield vol dat verd. eerst op 15 Mei aan het kantoor was geweest. De ambtenaar eischte daarop 4 of 2 dg., waarop de kantonrechter de eisch be vestigde. Mond- en klauwzeer. A. v. d. M., veehouder te Voorscho ten zou hebben verzuimd aan den Bur gemeester pp te geven, dat onder zijn vee het mond- en klauwzeer heerschte. Verd. zeide het direct te hebben aange geven. Een zieke koe, die niet in orde bleek, had hij op stal gebracht en toen hij 's morgens daarop een kalf dood in de wei vond had hij het aanstonds aangegeven. Bijksveearts Waal, als getuige gehoord, verklaarde, dat hij dienzelfden dag van aangifte bij een koe van verd. mond- en klauwzeer had geconstateerd dat het dier toen reeds acht dagen bij zich moest heb ben gehad. Get. de Boer verklaarde, dat verd. ont kend had, dat er onder zijn vee mond- en klauwzeer heerschte, terwijl get. zelf het had geconstateerd. Als getuige a décharge werd gehoord A. Commandeur, veearts te Leiden, die al leen bij een kalf mond- en klauwzeer had geconstateerd. Het andere vee had hij niet nagezien. De ambt. meende dat het bewijs voor de overtreding was bewezen en eischte 60 subs. 30 dg. Het vonnis werd bepaald op heden over 14 dagen. Geen collegegeld betaald. Vervolgens stonden terecht O. S. G. en M. de G. studenten te Leiden, die het collegegeld van 10 niet zouden hebben betaald. Verd. waren niet verschenen. Als ge tuige werd gehoord de verbalisant Mid dendorp, die op 11 Mei de overtreding had geconstateerd, waarna, na informatie bij den rector magnificus, bleek, dat het geld niet was voldaan. De eerste verd. had zulks ontkend, hij had naar zijn zeggen geen quitantie daar voor ontvangen. De ambt. van het O. M. eischte tegen beide verd. 75 boete subs. 20 dg. hech tenis. De uitspraak werd bepaald op heden over 14 dg. Niet uitgeweken? J. P. D. autobuschauffeur te Leiden, zou op den Rijksstraatweg te Sassenheim op voortdurend herhaalde signalen niet zijn uitgeweken om gelegenheid tot pas- seeren te geven. Verd. beweerde de signalen van den achter hem rijdenden auto niet te hebben geboord. Als getuigeA werden gehoord de heer Speelman en mevr. Wamaar, die in de luxe auto hadden gezeten. Mevr. Warnaar ver klaarde, dat zij had gezien, dat de chauf feur bij het hooren der signalen, met eeni- ge passagiers daarom had zitten te lachen wat verd. hardnekkig ontkende. Nog werden eenige getuigen gehoord, die over snelheid enz. eenige tegenstrij dige verklaringen aflegden. De ambt. van het O. M. meende dat het overtuigend bewijs met was geleverd en vroeg vrijspraak. Het schriftelijk vonnis werd bepaald op heden over 14 dagen. Een gemeenteraadslid gearresteerd als verdacht van meineed. Voor de Haarlemsche politierechter stond gister terecht A. W., beschuldigd van mishandeling van een werklooze. Als getuige moest daarbij optreden het rapal- jaansche Haarlemsche gemeenteraadslid G. Oversteegen. Diens verklaring week echter geheel af van zijn verklaring inder tijd bij de politie afgelegd. De officier van justitie vond hierin aanleiding de gevan genneming van O. te eischen, wegens mein eed welke eisch de rechtbank inwilligde. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstig auto-ongeluk. Gisterenmiddag is de 65-jarige landbou wer J. Vorselen te Thorn onder een vracht auto geraakt. Hij werd ernstig-gewond en is in deerniswekkenden toestand opgeno men. Vrouw dood gereden. Gisterenavond is op het Oostplein te Rotterdam, door een autobus overreden de 70-jarige weduwe H. ter L. S., wonende aan de Vlietstraat 10. De auto van den G. G. D. heeft haar naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, doch bij aankomst was de vrouw reeds overleden, tengevolge van een schedelfractuur. Kind overreden. Gisterenmorgen werd het 10-jarig meisje M. van Oorschot op de Stationsbrug te 's-Hertogenboscli door een wagen van Van Gend en Loos overreden. Het kind word naar het Groot Ziekengasthuis vervoerd, waar de laatste H.H. Sacramenten moes ten worden toegediend. Auto op een groep voetgangers. Toen Zaterdagavond de feestgangers, die de herdenking van het tienjarig bestaan der Burgerwacht te Weert, hadden bijge woond, huiswaarts keerden, reed plotseling op den rijksweg een groote auto, bestuurd door den graanhandelaar H., op een 25-tal personen in. Sommigen werden eenige me ters meegesleurd, anderen werden terzij van den weg geslingerd terwijl tevens eeni ge personen onder den wagen geraakten. De gewonden werden of naar hun wo ning of naar het gasthuis vervoerd. Van een dijk gereden. Gisterenmiddag is ds. Pot uit Doeveren bij de watermacliine aan de Maas te Waal wijk met zijn auto van den vijf meter hoo- gen dijk in het diepe afwateringskanaal 's BoschDrongelen gereden. Ds. Pot sloeg een der ruiten stuk en wist zoo boven op den auto te klimmen. De machinist van de watermachine wist ds. Pot, die hevig uit een vrij ernstige hoofd wond bloedde, met een roeiboot te redden. Auto in brand. Gisterenochtend te ongeveer half twaalf geraakte op den Rijksstraatweg onder Mui den de vrachtauto van de N.V. Visser s IJshandel te Amsterdam in brand tenge volge van terugslag in den carburator. Hoewel de Muider brandweer spoedig aan wezig was, kon niet worden voorkomen, dat de motor, zoowel als de carrosserie geheel door brand werden vernield. Per soonlijke ongevallen kwamen niet voor. De schade wordt door verzekering INGEZONDEN MEDEDEELING. .SPjOEDIG VERLICHT Een woeste rijder. Even na de huldebetooging terwijl het dorp Tubbergen nog vol menschen was, bracht de motorrijder G. uit Almelo in hooge mate de veiligheid van het verkeer in gevaar door met zijn motor als een ra zende door het dorp te rijden. Verschillen de menschen moesten door van den weg te springen zich van een aanrijding bevrijden. De chef-veldwachter en rijksveldwachter Lindeboom hielden G. aan en wilden het motorrijwiel in beslag nemen. G. pleegde verzet en gaf den rijksveldwachter L. een klap in den nek. Er ontwikkelde zich nu een formeele vechtpartij, waarbij de politie gebruik moest maken van de gummistok ken. Geboeid werd G. naar de cel te dorp Tubbergen overgebracht. Hier wist hij la ter uit te geraken, maar zat nu in een gang opgesloten. Met behulp van anderen wist de politie hem in een tweede cel op te slui ten. Te bliksem ingeslagen. Vrijdagavond half elf sloeg tijdens een hevig onweer de bliksem in de kapitale boerenplaats van den veehouder C. Kra mer, staande nabij de Katholieke kerk te Assondolft. In een oogenblik stond de boerderij in lichte laaie. De inmiddels aangerukte autospuit tastte het vuur met 2 slangen aan, maar er viel weinig aan te redden. Eet belendende perceel van den heer van der Laan begon door den von kenregen ook reeds te branden, doch door het kórdate optreden van de brandweer lieden, wist men dit perceel te behouden. De boerderij van Kramer brandde ge heel uit, terwijl de boerderij van Van der Laan veel waterschade had bekomen. Het vee kon tijdig worden gered, behalve één kalf, dat een prooi der vlammen werd. Het woonhuis dat los van de boerderij stond, is behouden gebleven. Verzekering dekt de schade. Zaterdag morgen sloeg de bliksem in de woning van den heer v. D. te Kappelle en veroorzaakte brand, die door de brand weer tot een vertrek beperkt werd. Tijdens de Hoogmis woedde Zondag boven Hedel een hevig onweder. Toen men bezig was met het zingen van het Tantum Ergo klonk plotseling een daverende don derslag en zag men boven het priesterkoor onder een hevigen knal vuur uiteenspat ten. In de kerk, die stampvol was, ont stond een paniek. Vrouwen en kinderen schreeuwden en men snelde naar den uit gang. De Z.Eerw. heer Pastoor sloot on- middelijk het H. Sacrament in het taber nakel en na geconstateerd te hebben, dat do bliksem geen onheil had aangericht, vermaande hij van den preekstoel af de menschen tot kalmte. Toen de rust was teruggekeerd werd het H. Sacrament weer uitgesteld en de zegen gegeven, nadat de Pastoor aan het H. Hart van Jesus dank had gezegd voor de goeden afloop. Het blijkt dat de bliksem in het Angelus torentje is ingeslagen en door de opening van het klokketouw de kerk is binnenge komen, de lichtleiding en de radio-antenne waren vernield. „Msbd." In de weide van den landbouwer v. As te Oud-Gastel werd een koe door den blik sem gedood. Onder Steenbergen sloeg de bliksem in een boerderij van v. D. aan den Witten Ruiter. De boerderij ging geheel verloren. Ook de landbouwinventaris en eenige stuks vee kwamen in de vlammen om. De bewo ners konden zich met moeite redden. Te Geldrop sloeg de bliksem in de weverij der N. V. Textielmij. voorheen Vis sers en Eijcken. Een begin van brand werd door de brandweer gebluscht. Verder sloeg de bliksem nog in enkele huizen en de rij- wïelfabriek Serva zonder brand te veroor zaken. Te Kerkdriel sloeg de bliksem in de woning van den landbouwer J. de Rouw. Het huis is geheel afgebrand. Te Acht bij Eindhoven werd de toren der kerk getroffen en de haan op den to ren vernield. Doodelijk ongeval. De 35-jarige J. de Vries, wonende Veuls- gang te Groningen, heeft een naar beneden vallende deur uit een pakhuis op zich ge kregen en is op sl Een meisje doodgedrukt. Zondag is te Veenwouden een zes-jarig meisje tuschen de buffers van een goede renwagen van de Ned. Tramweg-Maat schappij en een stootblok doodgedrukt. Do wagen was door kindoren in beweging gebracht. MOORDAANSLAG TE GIESSEN. Oorzaak: Minnenijd. Zondagavond ongeveer 9 uur is onder de gemeente Giessen de 24-jarige J. van Tilburg uit Rijswijk, doodgestoken. De dader is de 36-jarige J. Verwijs uit Andel, die zich dadelijk bij do marechaussee te Woudrichem heeft gemeld. De oorzaak is minnenijd. Nader wordt ons gemeld, dat v. T. met het meisje, waarmede V. thans is verloofd, vroeger verkeering heeft gehad.' Gister avond kwam Van T. beiden tegen en wel dra ontstond er een woordenwisseling. V. trok een mes en bracht den verslagene drie steken toe, waarvan een in de hart streek. De ongelukkige was direct dood. Het meisje is gillend naar huis geloopen. De dader is naar het politiebureau gegaan, waar hij zich aangaf. INBRAKEN. Inbraak in een klooster. In het klooster der Eerw. Zusters te Lithoyen hoorde een der Zusters 's nachts een verdacht geluid. Zij wekte de andere zusters en toen zij de kelderdeur open vond, sloot zij die en luidde de klok. Bur gers snelden toe doch de dieven bleken alleen levensmiddelen gestolen te hebben. Twee inbraken te Schiedam. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. zijn in de Lange Nieuwstraat te Schie dam twee inbraken gepleegd. Bij de eene werd een gering bedrag, doch bij de an dere 300 ontvreemd. Uit het onderzoek staat vast, dat de inbraken door dezelfde personen zijn gepleegd. Van de daders geen spoor. Jeugdjge boefjes. De recherche te Groningen heeft de hand weten te leggen op een twaalftal boefjes, dat in de laatste weken de politie veel werk bezorgd heeft. Deze knapen hebben namelijk tal van kleine en grootere inbraken, welke den laatsten tijd gepleegd zijn, op hun geweten In een pakhuis hebben zij eenige malen ingebroken en 'n partij chocolade ont vreemd. Ook allerlei' ander spoepgoed heb- de „heeren" zich toegeëigend. In een ma gazijn vernielden zij eenige ruiten, terwijl zij in een vergaderlokaal eenige flesschen wijn leegdronken. In het Academisch Ziekenhuis hielden zij erger thuis. In een der barakken be kladden zij de muren met verf en roofden alles weg, wat er maar te vinden was. Voorts hebben de jongens zich bij tal van andere gelegenheden nog aan erger lijk vandalisme schuldig gemaakt. Sommige van hen zijn zelfs geen onbe kenden voor de politie, die met de inreke ning van deze bende van twaalf een groot deel van de burgerij van een zwaren last bevrijd heeft. Een dronken kroegbaas. Onder hevig verzet is Zondagavond door eonige agenten naar een politiebureau te 's Gravenhage overgebracht de kroegbaas B., wonende op den hoek van de Twenfc- straat en de Gedempte Sloot. Deze man had als chauffeur van een vrachtauto op den Noordwest Buitensingel ingereden op een'daar wandelende familie met het ge volg, dat de 26-jarige T. B. uit do Hobbe- mastraat het rechter dijbeen brak, waar door zijn opneming in het Ziekenhuis Zuid- UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Woensdag 20 Juni. Hilversum, 1060 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Verhey. 3.00—4.00 Maak het zelf, door Mevr, Schaake—Verkozen. 6.007.15 Concert door het Trio Rent meester. 7.157.45 Lezing door A. J. G. Streng, holt: Sport, een vreugde of fatum? 8.008.30 Vioolconcert door Ferd. Mei man. 8.30 Operette-concert. Betty v. d. Bosch- Schmidt, Jan Grootveld en Herre de Vos. Orkest o. 1. v. Nico Treep. Fragmenten uit operettes, o. m. „Surcouf". „De dochter v. Mme. Angot", „Ermime" en „De Geisha", Huizen, 340,9 M. (Na 6 uur 1870 M.) (Uitsluitend N.C.R.V.-uitzendingen). 12.301.45 Middagconcert. 5.006.00 Kinderuurtje. 66.307.30 Engelsche kerkdier 8.00 Concert. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12,20 Ballade-concert. 12.50 Dansmuziek. I.202.20 Orkestconcert. 2.50 Causerie. 3.10 Muziek. 3.20 Lezing: Soldiers, sailors and erqilo? rers. 3.50 Muziek. 4.05 Lezing: Proteins. 4.20 Licht klassiek concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Lezing: The worki dairy congress. 7.35 Rheinberger's orgelsonaten. 7.45 Lezing: Foreign travel. 8.05 Variété, en een schets „Early birds'' 9.20 Nieuwsberichten. 9.5511.20 „Paolo and Francesca". trage- die in 4 acten van S. Phillips. II.2012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 10.5011.00 Gramofoonmuziek. 12.502.10 Klassieke kwartetten, 4.05.5.05 Orkestconcert. 8.50—11.20 Orkestconcerfc. Populair pro? gramma. Langenberg, 469 M. 11.3512.15 Orkestconcert. 1.152.50 Orkestconcert. 6.207.15 Orkestconcert. 8.35 Orkestconcert met een intermezzo „Der fliegende Geheimrat", groteske van K. Goetz. Daarna dansmuziek tot 12.20. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 6.507.50 Kamermuziek (viool, piano). 8.3510.35 Fragmenten van „La Damns tion de Faust", Berlioz. wal noodzakelijk bleek te zijn. Het meisje van den jongen werd opzij geworpen en kreeg eenige wonden aan het gelaat. De kroegbaas reed door. Een achtervol ging met de politie volgde. Eerst in zijn woning werd hij aangehouden. Maar dat is zoo gemakkelijk niet gegaan. Want de man was op het dak geklommen en of de agenten al sommeerden, 't hielp niets, hij was en bleef op het dak. Daarbij wierp hij met dakpannen en stukken hout. De agen ten zijn daarop de woning binnengedron gen. Toen zij bij het dak waren, had B. ge tracht er een gat in te maken en juist wilde hij hier doorkruipen, toen hij werd aangehouden. Nu bleek, dat de man sterk onder in vloed van drank verkeerde. Hij werd ter ontnuchtering naar het hoofdbureau over gebracht en ingesloten in het arrestanten- lokaal. Het verloren parelsnoer. Onlangs werd gemeld, dat een Neder- landsche dame, mevrouw Gallois, te Nice woonachtig een klacht had ingediend bij de politie aldaar wegens diefstal van een parelsnoer en een doekspeld ter waarde van ongeveer een millioen francs. FEUILLETON. HET HUISJE IN 'T RAVIJN Uit het Engelsch door Headon Hill. 30) Den volgenden dag, toen Mapleton weg was, ging ze naar den ouden stal en on derzocht dezen. Eerst had ze geen spoor van een opening kunnen vinden, maar na een heele poos tasten en voelen in het schemerige licht, merkte ze op dat enkele stukken steen die van het dak waren ge vallen, blijkbaar niet lang geleden verlegd moesten zijn. De andere stcenen waren alle bedekt met een dikke laag stof ter wijl op deze stukken weinig of geen stof te bekennen was. Toen ze verder zockffc bleek het haar dat zich onder deze steenen een gat in den grond bevond en ze twijfel de niet of dat was do ingang van de tun nel die tot in het hart van de groeven leidde. Ze was verstandig genoeg verder ner gens aan te raken, uit vrees dat de stee nen op een bepaalde manier waren neerge legd om te kunnen zien of iemand ze had aangeraakt. Ze was terug gegaan naar het huisje,, nog niet zeker of ze haar ontdek king dadelijk aan John Budge zou vertel len of zou wachten tot ze heelemaal zeker van haar zaak was. Ze besloot tot dit laat ste, uit vrees dat indien haar vermoedens eens niet juist bleken te zijn, haar moeder daardoor een goeden huurder zou verlie- Daarom wachtte ze op een nieuwe gele genheid en daar ze had ontdekt dat Ma pleton altijd vroeg naar bed ging als hij 's nachts er op uittrok, zat ze geduldig te wachten. Het duurde lang voor ze het kra ken van de trap hoorde; toen sloeg ze een shawl om haar hoofd, sloop behoedzaam naar beneden en volgde hem naar den stal Voorzichtig naderde ze den bouwval, luis terde verscheidene minuten buiten, voor ze den moed had naar binnen te gaan. Ze dacht niet aan gevaar, het gevoel dat ze ten opzichte van Mapleton hack was meer verachting en walging dan vrees voor zijn lichaamskracht. Ze had dikwijls gedacht dat ze hem met liefde een pak slaag zou geven maar haar moeilijke positie als dochter van een kost- juffrouw, die het geld hoog noodig had, had haar daarvan teruggehouden. Alles bleef stil daarbinnen; ze vermoed de dat Mapleton reeds naar beneden was gegaan. Ze sloop naar binnen, stak een lu cifer aan uit het doosjje, dat ze had mee genomen. Bij het licht van de zwakke vlam zag ze dat zich niemand in den stal be vond, maar haar hart klopte sneller toen ze ontdekte dq,t de steenen op zij waren gelegd en dat onder de opening zich een trap bevond, die naar beneden leidde. Zo zag niemand en was overtuigd dat Maple ton al op weg was naar de groeven. De lucifer flikkerde en ging uit. Ze stak met een andere een stukje kaars aan en daalde behoedzaam het trapje af. Het bleek te zijn zooals ze verwacht had: ze bevond zich voor een gapende opening bij na zes voet hoog en vier meter breed. Van daar leidde een weg zachtglooiend om hoog hetgeen noodzakelijk was om de groe ven te bereiken die onder de duinen lagen. Het liebt van haar kaars verspreidde zich juist zoo ver dat ze kon zien hoe aan den rechterkant zich een gang bevond. Zich zelf moed insprekend ging Bessie tot aan den hoek en keek de tunnel in. Dadelijk blies ze haar kaars uit. Boven haar in do steeds stijgende tunnel zag ze het licht van een electrische lantaarn; de man die daar liep, was Mapleton. Geen enkele keer keek hij om, het ver moeden dat iemand hem volgde, kwam niet bij hem op. Bessie ging hem langzaam achterna. Bij iederen stap groeide haar opwinding en haar besluit stond vast niet terug te gaan voor ze ontdekt had wat voor geheimzinni ge bezigheden hun huurder 's nachts uit zijn bed lokten naar deze verlaten gan gen. Ze hoefde haar kaars niet aan te steken zoolang de tunnel geen bocht maak te en het licht van de electrische lan taarn de goede richting aangaf. Mapleton liep steeds voort, ongeveer vijf minuten en Bessie bewaarde zorgvuldig den afstand tusschen hen, een honderd me ter zoowat. Plotseling vordween het licht en ter- zelfdertijd ontdekte Bessie dat de gang niet meer omhoog liep. In haar ijver en opwinding vergat ze haar vrees. Dadelijk stak ze haar kaars weer aan en liep verder. Spoedig kwam ze aan een hoek, maar daar bleef ze verbijs terd staan, zoovele gangen strekten zich voor haar uit. De hoofdtunnel liep recht uit, maar werd hier doorsndon door een breeden weg en aan beide zijden van dezen weg waren openingen, blijkbaar schachten van do oude groeven. Maar waar was Ma pleton? Behalve haar eigen flikkerend kaars licht was alles donker. Het electrische licht was plotseling verdwenen. Mapleton moest hier een hoek zijn omgegaan en daarna een tweeden, daarom liep ze door langs een half dozijn openingen maar nergens vond ze een spoor van licht. Aarzelend stond ze stil, en plotseling schrok ze door het opflikkeren van een electrisch licht achter haar. Zich omkee- rend bevond ze zich in het centrum van den uitstralenden lichtkring, en zag Ma- pleton's zegevierenden en onheilspeilen den blik op zich gericht. Wel mijn kleine meid, zei hij met zijn geluid als van een spinnende kat, daar heb ik je gesnapt bij je spionnenwerk. Zijn wreede glimlach deed haar het hart in de keel kloppen, maar ze ant woordde dapper: U praat van spionna- ge? Iedereen mag vrij een spion bespion- neeren, denk ik. En geloof maar gerust dat ik het morgen dadelijk aan Lord Purbeck en Lady Madge zal vertellen dat U des nachts geen fossielen loopt te zoeken, maar hun geheim probeert uit te vinden! Een oogenblik was Mapleton verbluft. Toen sloop langzaam een blik van begrij pen in zijn sluwe oogen. Het geheim van Lord Purbeck, her haalde hij. Wel jij kleine lasteraarster, jij zou iemand doen gelooven dat de edele Lord en zijn hooghartige dochter een smok- kelzaak er op na hielden! Bessie was zoo vol van het geheim van de Abbey, dat ze niet kon gelooven, dat zijn nachtelijke tochten een andel doel konden hebben dan het spionneoren naar dit ge heim. En ze was overtuigd dat Mapleton maar deed alsof hij niets wist om haar te plagen en in haar verontwaardiging verloor zo haar laatste restje voorzichtigheid. Alsof u dat niet zou weten, smaal de ze. Mapleton grinnekte terwijl hij het licht van zijn lantaarn over haar heen liet spe len als om ten volle van haar aantrekke-1 lijke jonge gestalte te genieten. Natuurlijk weet ik het wel, zei hij op zijn irriteerende teemtoon. En het hangt nu af van de manier waarop jij je zult gedragen, welk gebruik ik zal maken van mijn kennis. Ik vrees haast juuffrouw Bes sie, dat ik het zal zijn die morgen iets t* bepraten heeft met den Lord! Maar mi» schien kunnen we de zaak in der mina schikken als jij zoo vriendelijk wilt zijn eei klein eindje nog door te loopen; dan ko men we aan een deur van een ruimte waar we deze zaak beter kunnen bespreken dan in deze vochtige gang. Bessie begon bang te worden, maar be- heerscht door bet verlangen iets voor Lady Madge te doen, en overtuigd dat Maple ton haar den pas zou afsnijden als ze zou probeeren terug te gaan, gehoorzaamde ze en liep door. Een paar meter verder stond ze voor een opening, ze zag een drempel en kozijnen, maar geen deur. Maar nauwelijks was ze de opening door gegaan en nog voor ze bij het licht van haar kaars iets had kunnen zien van het inwendige van de ruimte, was Mapleton achter haar binnen gegleden en had hij een zware met ijzer beslagen deur, die ver scholen stond tegen den rotswand, achter haar dichtgegooid. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6