LUCHTVAART. Uit de Omgeving DE ZWEMDAG OP DE KAAG. Een goed geslaagde sportuitgaansdag Frisch, maar mooi weer Veel belang stelling Naar een jaarlijkschen Kaag dag? den vrijen trap via Bernard Bekkering ge lijkmaken. Dat inspireerde Leiden even tot attaques en toen Bernard Bekkering wat hardhan dig werd verplaatst kreeg Toon uit den vrijen schop een kansje die hij benutte (1-2). Maar in de Leiden-achterhoede boterde het niet en uit een geweldigen blunder werd dra gelijk gemaakt om even later zelfs uit een „hondje" van een fout een 32 achterstand op het scoringsbord te zien genoteerd. Dat was het keerpunt van den strijd. Leiden voelde hoe langer hoe meer terrein ontnemen en alles werkte mee om dien achterstand te doen voortbestaan, zoodat We ook zoo gingen rusten. De tweede helft was een getrouwe copy van het laatste gedeelte vóór de omwisse ling. Het werd een strijd van een zelfbe wust geheel tegenover elf spelers die nog trachtten te ontkomen aan den knellenden greep van een technisch minder elftal. Het bleef bij trachten totdat een tiental minu ten voor het einde Toon uit een scrimmage inkopte .waardoor we nog even eenige hoop kregen op betere resultaten. Het bleef ech ter gelijk. In de verlenging van 2 maal 7 1/2 minuut maakte Forward andermaal uit een corner een gelukkig doelpunt en na de draaiing Werd Henk zelfs voor de vijfde maal ge passeerd, waarmede het pleit beslecht was. Scheidsrechter Visser leidde streng, maar correct. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Om den Rijnstreek-beker. A 1 p he n IV. V. A. I 66. De eindstrijd om den beker is onbe slist gebleven, dank zij het gelijke spel waarmede de wedstrijd eii digde en toen ten slotte 2 maal 7 1/2 minuut werd ver lengd en de scheidsrechter wegens un fair optreden een Amsterdammer buiten de lijnen verwees, verliet het geheele elf tal het veld. Te twee uur blaast scheids rechter Jonker de elftallen binnen de lij nen. Alphen verkiest met zon en wind mede te spelen. De eerste aanvallen ko men van de zijde van Alphen. Dan komt een gevaarlijk moment voor het Alphen- doel waar enkele Alphen-beenen redding brengen. Na 15 min. weet de V. V. A.- yoorhoede, het backstel van Alphen te passeeren. Uit een voorzet van den links buiten nemen de Amsterdammers dan de leiding. Enkele minuten daarna krijgt de linksbuiten van Alphen het leder te pak ken en met een goed geplaatst schot brengt hij den stand op gelijken voet. Weer herhalen zich de aanvallen der thuisclub. De linksbuiten zet voor en de toeloopende midvoor kopt het leder in de touwen (21). Bij een doorbraak van V. V. A. maakt Weijers hands in het beken de gebiedde penalty brengt den stand weer gelijk (22). Weer valt Alphen aan en nu is het Windhorst, die zijn club de leiding hergeeft (3—2). Met dezen stand komt rust. Na de hervatting neemt Alphen aan stonds het spel in handen, waardoor de V. V. A.-verdediging enkele malen hande lend moet optreden. Na tien min. plaatst V. V. A. den gelijkmaker in de touwen (33). Spoedig .echter herneemt de thuis club de leiding, als de V. V. A.-kecper bij een hard schot op doel het leder uit zijn handen laat glippen (43). Achter eenvolgens voert Alphen de score op tot 63 in haar voordeel. Dan treedt bij Al phen eenige verslapping in, waarvan de Amsterdammers dankbaar gebruik ma ken door drie maal te doelpunten, waar door het einde komt met 66. De 15 mi nuten verlenging brachten door het bo vengemelde incident evenmin een beslis sing. De scheidsrechter had de leiding maar matig in handen. WIELRENNEN. RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN. Jhr. Bosch van Drakensteyn amateur sprintkampioen, Van Rossum lange afstandkampioen. Snoek behaalt het stayers kampioenschap. Zaterdag en Zondag werden op het Rijs- wijksche hout opnieuw de Nederlandsche kampioenschappen verreden. Het weer was Zaterdag wat dreigend, maar toch konden de series sprint tot en met de demi-finales worden verreden evenals drie series, ieder over 30 K.M. zonder gangmaking. In de finales voor sprint klaneerden zich jhr. Bosch van Drakensteyn, Ma- zairac, de Leur en Pijnenburg, terwijl voor den langen afstand een 25-tal ama teurs in de finale over 50 K.M. werden ge plaatst. De Zondag begon met de finales sprint, waarin Bosch van Drakensteyn Pijnen burg en Mazairac de Leur gemakkelijk sloeg. Daarop sloeg Mazairac Pijnenburg en Bosch van Drakensteyn, de Leur. Om de derde en vierde plaats won daarop Pijnenburg van de Leur. Om het kampioenschap streden tenslotte Mazairac (Bergen op Zoom) en Bosch van Draken steyn (Den Haag). Bosch nam direct in snel tempo de kop om na 10 M. in eens in te houden. Ma zairac liet zich echter niet gaan en bleef achter hem. Daarop nam Bosch aan stonds weer de kop om aan het begin van de tweede ronde reeds de eindsprint in te zetten. Mazariac kwam wel naast Bosch maar bleef naast hem en kon niet voorbij komen. Bosch reed in goed tempo en sloeg Mazairac met een kwart-wiel, daarmee het kampioenschap van Neder land over den korten afstand veroverend. Op den langen afstand over 50 K.M. ■tartten 27 amateurs. Langen tijd bleven de renners bijeen, en werden er weinig uitlooppogingen onder nomen. Na 30 ronden trok Heslinga ertus- schen uit om een langen tijd een halve ronde uit te loopen. Hij kon het hoofdpe loton echter niet in den rug komen en werd tenslotte achterhaald. Het initiatief dat de Leidsche Zwemclub vorig jaar nam, om een zwemdag te orga- niseeren op de Kagerplassen, blijkt goed voor verwezenlijking vatbaar te zijn. Dat is de indruk, dien wij gisteren van den zwem-Kaagdag opgedaan hebben. Vorig jaar werd de aanvankelijk vast-ge- stelde wedstrijddag uitgesteld en.... van uitstel komt afstel. Dit jaar was, om alle uitstel te voorkomen, de Kaagdag aan het begin van het seizoen gezet, om het door gaan te verzekeren en nu is de eerste Kaag dag achter den rug en we noemen hem goed geslaagd, in zooverre zulks althans mogelijk was. Een eerste factor om een welslagen te doen mislukken was het weer en velen hebben in dezen voorzomer en vooral de laatste dagen aan den lijve gevoeld, dat het nog geen zomer is, al is het water toch inderdaad niet zou koud als velen geloo- ven. Het weer liet de organisators van dezen Kaagdag wel leelijk in den steek, al hebben wij achteraf gezien toch geen reden tot klagen, want vanaf de afvaart der boot tot aan de terugkomst te Leiden is er geen druppel regen gevallen en heeft de zon den ganschen dag geschenen, om alzoo de wa tersportvreugde niet geheel te vergallen. Niettemin bleef het vrij frisch en me nigeen der ingeschreven deelnemers en deelneemsters (de eersten vooral 't zij hier tot hun beschaming gezegd vonden daarin aanleiding niet uit te komen. Zoo was het weer toch de schuld, dat het spor tief succes niet zoo groot was. Overigens is er getracht van de wedstrij den te maken wat er van te maken viel. En dat heeft heel wat zorgen gekost. De volijverige secretaris der L. Z. C., de heer B. Planjer, had, bijgestaan door den heer J. F. la Rivière, reeds dagen te voren ver schillende plaatsen op de Kagerplassen uitgezocht, waarvan er een, al naar gelang de wind zou wezen, als wedstrijdterrein moest dienen. Met den Noord-Westen wind, die als bij na steeds, ook gisteren woei, was de kom bij de Eenzaamheid, tegenover de Kaag- societeit een uitstekende gelegenheid. Daar legde de Volhardingboot, die om streeks 11 uur met ongeveer 250 menschen aan boord van Leiden vertrok, na een voor spoedige reis aan. De heer Planjer had daar een poloveld uitgelegd, dat tevens als wedstrijdterrein voor de overige nummers moest dienst doen. Met primitieve hulp middelen moest hier gewerkt worden, want bij 't uitleggen van 'n wedstrijdveld op zulk een groote plas, waar wind en golvendei- ning hoogtij vieren, is met weinig hulpmid delen niet veel te bereiken. Later, wanneer deze proeve van zwemddag een jaarlijks terugkeerend feit misschien wordt, is er wel meer te verwachten. Dan mogen we misschien stevig materiaal verwachten, waarin een wedstrijdveld „vast" komt te liggen. Dan ook zijn er wellicht nog zoo veel andere dingen, waarmede men na de thans opgedane ervaring, rekening kan houden. Maar dit is alles nog toekomstmu ziek. Laten we dus constateeren, dat deze Kaagdag als zwem-uitgaansdag geslaagd is De Leidsche Zwemclub, die in samen werking met de vereenigingen Z. I. A. N (Den Haag), Zignea en H. V. G. B. (Haar lem) dezen dag organiseerden, mag met vreugde op dezen dag terug zien, al zijn mogelijk alle gekoesterde idealen niet in vervulling gegaan. Op merkelijk groot was de belangstelling die de Haarlemsche Clubs hier aan den dag legden. Zij waren met vele tientallen belangstellenden opgekomen en ook de Haagsche deelname was buitengewoon goed, in aanmerking genomen de activiteit die de Leidenaars als ontvangende vereeni- ging, hier aan den dag legden. Ook het sportief succes van de L. Z. C. was bij lange na niet zoo groot als die der andere vereenigingen. Uitgenomen op waterpolo-gebied, waar de Leidenaars zich de sterkste toonden, dank zij hun eerste- klasse-schap, waren de overige nummers steeds voor de andere vereenigingen. Vergelijkingen van tijden enz. met ge wone wedstrijden zijn, door de buitenge wone omstandigheden, waaronder gezwom- Na 80 ronden liepen Van Oers, van Ros sum en van Key en weg. Toen Braspen ning echter zag dat zij een goede kans maakten om een ronde uit te loopen, trok hij het drietal achterna en kwam bij. In- tusschen hadden nog eenige gevaarlijke valpartijen plaats, waarbij verscheidene renners ernstig werden beschadigd. Kort voordat de renners die een baan achter waren, uit de baan werden geroepen, deed van Oers een gevaarlijke val, waarvan hij manie opstond. De vijf laatste ronden gin gen tusschen van Oers, Braspenning, van Kuyen en van Rossum. De eerste twee gingen aan den kop en sloten de andere twee in. Van Rossum wist er echter plot seling tu8schendoor te glippen enhet eerst de streep over te gaan. Ten slotte werd er voor beroepsren ners een wedstrijd gehouden over 100 K.M. in één rit, met mot organ gmaking. De start geschiedde in volgende orde: Snoek, Dickentman, Leene, Asberg, Storm. In deze rit werd weinig strijd gegeven daar Snoek een klasse beter was dan de 4 overigen. Storm begon wel goed en be zette reeds na 5 ronden de tweede plaats, daarna zakte hij echter af en werd regel matig gelapt. Leo Leene en Asberg reden individueel niet slecht, maar konden een paar regel matige lappen van Snoek toch niet ver hinderen. Bij 183 krijgt Leene, die tot dan tweede reed, zijn eerste lap van Snoek, die dan al len een ronde voor is. Bij 138 krijgt Leene, die nog steeds tweede ia, zijn tweede lap. Daarna raakt men werd, niet wel mogelijk en we zullen ons dan ook van uitvoerige besprekingen onthouden. Na een tweetal nummers schoolslag voor dames en heeren, waarbij voor de dames jammer genoeg weer eens opviel hoe wei nig de Leidsche damesafdeeling nog in te brengen heeft, kwam de eerste polo-wed strijd tusschen Z. I. A. N. en H. V. G. B., welke door de Hagenaars met 32 ge wonnen werd. Daarna volgde een korte pauze, te kort, omdat het programma wel wat laat kon aangevangen worden, werd het programma verder afgewerkt. De polo-wedstrijd Z. I. A. N.L. Z. C. werd door de Leidenaars met 30 gewon nen, een mooi succes, want er speelden 'slechts drie eerste zeventallers mee. De opstelling was als volgt: Goekoop (doel), v. Ingen Schenau, F. Hofsteenge, C. Wa lenkamp (midden), H. A. C. Walenkamp, de la Court en v. Helvert (voor). De dames van de L. Z. C. toonden nog weinig wedstrijd-routine te bezitten. Toch was het resultaat, een 30 nederlaag tegen Zignea, niet zoo slecht. In de estafettenummers was niet alleen de Leidsche damesploeg, maar ook die der heeren, vrij slecht en beiden kwamen dan ook achteraan. De laatste polo-wedstrijd bracht de L. Z. C. echter opnieuw een fraaie overwinning. Drie doelpunten wist de la Court te sco ren, waartegenover de Haarlemmers er geen enkele wisten te stellen. In dezen wedstrijd was v. Helvert vervangen door Planjer. De jury voor de wedstrijden bestond uit J. F. la Rivière, H. H. Loeven, Dr. Huizin- ga, Mevr. A. Kroesv. Noort, C. de Haas, J. de la Court, A. Boerée en mej. L. Com pel, secretaresse. De volledige uitslagen luiden: 1. 100 M. schoolslag heeren: 1. S. v. d. Meer (H. V. G. B.) in 1 min. 37.2 sec.; 2. G. Hegi (Z. I.I A. N.) in 1 min. 39.6 sec.; 3. H. Kooy (H. V. G. B.) in 1 min. 41.6 sec.; 4. J. D. Buys (Z. I. A. N) in 1 min. 57.2 sec. 2. 50 M. schoolslag dames: 1. Mej. P. Roozen, in 52 sec.; 2. mej. L. Jansen in 53 sec.; 3. mevr. Venema in 54 sec., allen van Zignea. 3. Waterpolo heeren: Z. I. A. N.H. V. G. B. 3-2. 4. 50 M. vrije slag dames: 1. mej. R. van Spaendonck in 41.8 sec., 2. mej. A. Thijn in 46.8 sec., 3. mej. G. Bouwer in 47.6 sec., al len van Zignea. 5. Waterpolo heeren: Z. I. A. N.L. Z. C, 0—3. 6. Waterpolo dames: ZigneaL. Z. C. 3—0. 7. 100 M. vrije slag heeren: 1. S. v. d. Meer (H. V. G. B.) in 1 min. 23 sec., 2. P. van Ommen (H. V. G. B.) in 1 min.'25.6 sec. 3. de Haas (Z. I. A. n) in 1 min. 27.6 sec. 8. 50 M. rug dames: 1. mej. R. v. Spaen donck, geen tijd opgenomen, wiji zij gehin derd werd door mevr. Venema, die gedis kwalificeerd werd; 2. mej. H. v. Abs in 1 min. 5.6 sec., beide van Zignea. 9. 50 M. rug heeren: 1. de Haas in 42.6 sec., 2. G. Hegi in 49.6 sec., beide van Z. I. A. N. 10. Estafette 5 maal 25 M. dames: 1. Zig nea I in 1 min. 57.2 sec., 2. Zignea II in 2 min. 10 sec., 3. L. Z. C. in 2 min. 15.6 sec. 11. Estafette 5 maal 50 M. heeren: 1. H. Y. G. B. in 3 min. 2.4 sec., 2. Z. I. A. N. in 3 min. 20.2 sec., 3. L. Z. C. in 3 min. 25.4 12. Waterpolo heeren: L. Z. C.H. Y. G. B. 3—0. De eindstand der heeren polo-wedstrij den was dus als volgt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. L. Z. C. 2 2 6—0 4 Z. I. A. N. 2 1 1 3—5 2 H. V. G. B. 2 2 2—6 Na afloop der wedstrijden werden de deelnemers weer naar Spanjaarsbrug te ruggebracht, gedurende welken tijd de heer H. H. Loeven, voorzitter van Z. I. A. N. de prijzen uitreikte en hulde bracht aan den secretaris der L. Z. C., den heer Plan jer, die het meeste werk voor dezen Kaag dag gedaan had. hij echter los en moet de tweede plaats aan Asberg afstaan. Snoek bleef allen to snel en eindigde tenslotte gemakkelijk als eerste, waarbij de vier anderen resp. 4, 6, 16 en 19 ron den achterstand boekten. De volledige uitslagen luiden: Kampioenschap over 800 M.I. Jhr. Bosch van Drakensteyn2. Mazairac 3. Pijnenburg; 4. de Leur. Kampioenschap lange afstand: 1 v. Rossum in 1.15.55 u.2. v. Oers, 3. v. Kuyen. Kampioenschap voor stayers: 1. Snoek in 1.22.59 u. 2. Asberg (1600 M.), 3. Lè Leene (2400 M.), 4. Storm (6400 M.), 5. Dickentman (7600 M.). WATERPOLO. De Zijl—D. Z. C. 0-1. Zaterdagavond werd door de Zijl de tweede competitiewedstrijd gespeeld, waar bij de Dordtsche Zwemclub tegenpartij was In een vrij lauwen wedstrijd moest de Zijl met den oneven goal wederom verliezen. De Zijl-ploeg zag er als volgt uit: Peeters (doel), F. v. d. Mark, W. Snoeker, Arbouw (midden), C. Snoekers, Kramp en W. van Leeuwen (voor). In de eerste helf krijgt C. Snoeker kort na het begin een mooie kans om de leiding te nemen, doch zijn schot faalt. De keeper van de Zijl krijgt het soms hard te verant woorden, doch slechts één schot van den Dordtschen midvoor bleek hem te machtig (01). Met dezen stand komt de rust. Na de hervatting wist de D. Z. O. op nieuw te scoren, waarbij de ba! van de achter-doellat in het veld terugstuitte. De scheidsrechter noch de grensrechter con stateeren zulks echter, zoodat het doel punt niet werd toegekend. We denken dan de Zijl te zien gelijkmaken, doch C. Snoe ker, die mooi met den bal is opgezw om men, mist tot tweemaal toe juist voor doel een prachtkans. Het Zijl-doel wordt nog herhaaldelijk onder schot genomen, doch tot doelpunten komt het niet meer. oOLF. Noordwijksche Golfclub. Gisteren had op de links der Noordwijk sche Golfclub de wedstrijd plaats om den Calorama-wisselbeker, uitgeloofd door den heer mr. J. C. A. Everwijn. Er werd gespeeld Medal Play 18 holes (handicap tot 30). De heer F. Noorduyn (20) won met een netto score van 71. De heer H. Binnendijk verkreeg 79, de heer S. Ma neek 81. OP ZOEK NAAR N0BILE. De vliegtuigenhulp. K. L. M.-vliegtuig met biscuits. Naar het Y.D.-bureau meldt, heeft de directie van de N.V. Biscuitfabriek „Liga" té Bergen op Zoom, een K.L.M.-vliegtuig gecharterd, ten einde met deze machine te trachten zoo dicht mogelijk de expedi tie op weg naar Nobile te naderen en voor dit doel speciaal vervaardigde bis cuits aan de expeditie te verstrekken. Als piloot zal fungeeren de heer Smirnoff. In elk geval zal hij naar Malmö vliegen. Duits ch land en de hul p-a c t i e voor Nobile. Inzake de in de buitenlandsche pers op geworpen kwestie van het verleenen van Duitsche hulp bij het reddingswerk voor Nobile wordt in luchtvaartkringen ver klaard, dat Duitschland reeds zeer in den beginne aan Italië hulp aanbood en na de afwijzing daarvan herhaaldelijk zijn be reidwilligheid te kennen gaf om Nobile, die in Duitschland als gast en als vriend ontvangen was, als een eigen landgenoot te helpen. Een antwoord werd niet ontvangen. Alleen werd door Amundsen bij de Duitsche Luft hansa navraag omtrent den aankoop of het charteren van een vliegtuig. Een antwoord op het aanbod ten deze werd niet ontvangen. Amundsen publiceerdg alleen in het „Achtuhrabendblatt" een artikel, waaruit bleek, dat hij de noodige Amerikaacsche gelden niet ontving. In verband met het verwijt, dat de Duitsche Lufthansa het aan de Italiaan- sche regeering door een hoogen prijs te vragen onmogelijk gemaakt heeft, van haar hulp gebruik te maken, wordt nog verklaard, dat .Italië zich niet tot de Luft hansa heeft gewend. Alleen Amundsen heeft naar den prijs van een vliegtuig ge vraagd. Maddalena heeft pech. Majoor Maddalena is van Yadsö ge start, doch wegens den mist moest hij na eenigen tijd weder terugkeeren. Nobile's critieke positie. Volgens een draadloos bericht uit Ber lijn zou de toestand van Nobile steeds critieker worden. De mannen worden door een krachtigen zuidwesterstorm geteis terd en de ijsschots brokkelt steeds meer af. De „Hobby" terug naar Noorwegen. Naar uit Kingsbay wordt gemeld, zal de „Hobby" morgen aldaar aankomen en dan naar Noorwegen terugkeeren. Het opspo ringswerk zal door de „Brabanza" met be hulp der beide Noorsche vliegtuigen wor den voortgezet. Gisteren heeft het onder zoek der twee vliegers geen resultaat op geleverd. Benauwd oogenblik. Geslaagde noodlanding op een dak. Zaterdagmorgen heeft de adjudant-on derofficier De Vries van het vliegkamp Soesterberg eenige benauwde oogenblik- ken beleefd. Hij was achter de gasfabriek aldaar bezig een ballon te vullen, waarin dr. Cannegieter van het Meteoroligsch Instituut te De Bilt gewoonlijk zijn weer kundige waarnemingen doet. Tijdens de werkzaamheden woei een straffe wind over het terrein, die zóó lang aan de bal lon tornde, dat deze lossloeg. De Vries raakte in een der touwen van het nog met bevestigde schuitje beklemd en werd, zon der dat iemand hem helpen kon, de hoogte ingesleurd. De adjudant, die zijn tegenwoordigheid van geest behield, wist zich vast te klem men aan de touwen. Van het terrein der gasfabriek zweefde hij hooger en hoo- ger, aan den grimmigen stormwind ten prooi. Hij dreef in de richting van de Ma liebaan en vervolgens naar den Biltschen- straatweg. Bij de Willem Barendtsstraat geraakte een touw verward in de tele foondraden bij de woning van dr. Schuur man Steekhoven, zulks tot geluk van den uitgeput ten De Vries, die zich losliet en op het dak van dr. Schuurman veilig een noodlanding maakte. Wonder boven wonder had hij geen kwetsuren opgeloopen. De ballon dreef voort in de richting van De Bilt, waar zij ten slotte op een weide bij de Oostbroek- schelaan neerkwam. Het eigenaardig schouwspel werd door duizenden gadegeslagen. EEN NIEUWE OCEAAN VLUCHT. Met de „Friendship". Miss Earhart opgestegen van Newfoundland. Uit Trepassey (New Foundland), wordt gemeld; De vliegers Stultz en miss Earhart rijn Zondagmiddag drie uur Greenwich tijd met de „Friendship" gestart voor hun vliegtocht over den Atlantischen Oceaan naar Ierland. De bestemming van de „Friendship" Jj een mysterie. Volgens de laatste berich. ten is het vliegtuig in Zuid-Oostelijke rich, ting vertrokken. Dit zou er op wijzen, dat het koers zet naar de Azoren. Maar als doel zijn ook Southampton en Ierland niet uitgesloten. Het vliegtuig heeft echtst slechts ongeveer 3400 L. benzine aan boord, wat nauwelijks voldoende is om Southampton te bereiken. Als mondvoor. raad zijn medegenomen 7 Liter soep, een liter melk en koffie. Miss Earhart stelt het volste vertrouwen in Stultz, die do machine bestuurt. Gistermiddag 6.30 (Greenwich tijd) ij het volgende draadlooze bericht opgevan- gen: „Het weer is helder. Alles gaat goed." WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Benoeming machinist bij de waterleiding. Besprekint van de samenvoeging der be drijven. Vrijdagmorgen kwam de Raad dezer ge meente in spoedeischende vergadering bijeen. Tegenwoordig waren alle leden. De goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering werd aangehouden tot de volgende. De voorz. deelde mede, dat B, en W. en de Waterleidingcommissie deze week een vijftal sollicitanten naar de te vervnilen betrekking van machinist bij de waterlei- ding hebben ontvangen. Aan alle sollici tanten werd o.m. de vraag gesteld, of zjj zich 'n tijdelijke benoeming zouden laten welgevallen. Vier collicitanten gaven hier op een bevestigend anrwoord, de vijfde, de naar het oordeel van B. en W. en de Commissie meest geschikte sollicitant meende zich hieromtrent te moeten bera den. Deze sollicitant heeft thans een vaste betrekking als veercommissaris bij de ge meente Schoonhoven en was bevreesd door het aanvaarden van een tijdelijke betrekking, aanspraak op pensioen te ver liezen. Aangezien het noodzakelijk voorkomt spoedig een machinist te benoemen stel len B. en W. thans voor over te gaan tot een definitieve benoeming. De voorziter las daarop de sollicitaties voor en deed mededeeling van de ver schillende aanbevelingsbrieven van dei» voorgedragene. selen omtrent de samenvoeging van de be stel van B. en W. aangenomen en be noemd tot machinist van de Waterlei ding de heer J. H. Kuiper, veercommis saris te Schoonhoven. De ingekomen stukken werden va kennisgeving aangenomen. Gunstig werd beschikt op een verzoek van de wed. F. Huisman om ontheffing van schoolgeld over 1926. Op voorstel van B. en W. werd besloten voor den prijs van 100 per jaar een lokaal van het O. L. Vrouwengesticht in de Kerkstraat te hu ren ten behoeve van den schoolartsen- dienst en goedgekeurd het aanbrengen van een wachtgelegenheid in dit lokaal. Eesloten werd tot overname in eigen dom van twee perceelen grond voor ver breeding van den Groot Haesebroeksche weg, thans eigendom van mevr. de wed, Mac Gillavry en den heer Gillavry. Hierna deed de voorz. het voorstel om in besloten zitting van gedachten te wl«- selen omtrent de samenvoering van dt be drijven. De heer van Leeuwen was niet tegen bespreking in besloten zitting. Hij was evenwel van oordeel dat een besloten zit ting tot een paskwil wordt, wanneer om trent het besprokene later, niettegenstaan de geheimhouding werd opgelegd, mede- deelingen naar buiten worden gedaan. De voorz. antwoordde, dat het niet da bedoeling is geheimhouding op te leggen, B. en W. wenschen slechts hun gevoelens kenbaar te maken. De heer Drop vond 't niet noodig deze zaak in besloten zitting te behandelen. De voorz. was echter van een andere meening en uitte voorts bedenkingen te gen het doen van mededeelingen uit ge heime vergaderingen, zooals al een paar maal bij aankoop van groote dingen ls ge schied. De heer Prins deelde mede, dat hij een onderhoud heeft gehad met een particu lier, en dat hij den indruk kreeg, dat deze tamelijk veel van de in geheime zitting behandelde zaak afwist. De heer Drop kan zich niet voorstel len, dat een raadslid zich tot een derge lijke unfaire handelwijze zou leenen. Ei) wees op de mogelijkheid, dat de ander< partij het een of ander zou hebben losse laten. s De voorz. merkte op, dat de leden nüi voorzichtig genoeg kunnen zijn, omdi men onder voorwendsel, ook iets van de zaak te weten, zal trachten de leden uit te hooren. Hierna ging de Raad in besloten zit ting. O nd ertrouwd: J. M. Goslings en t van Deventer. J. O. Hooijmans en C. v, Schie. A. Varkevisser en H. B. Appel, A- J- Nijkamp en J. H. van der Poot, Geboren: Gijsbertha d. v. J. IJzer man en A. van de Graaf. Theodora Jo hanna d. v. J. Th. Looyijsteyn en J. \V, Verhart. Dirk z. v. J. Twigt en A. de Gens. Martha Agatha d. v. W. Vosse ij J. C. Snelderwaard. Johannes Hen- drikus z. v. D. Hermsen en H. J. Rozler. Reinoldus Hendrikus Hermanus z. v. 1» Barnhoom en J. Koster. Willem Leen- dert z. v. L. W-. Kunst en J. van Egmond. Overleden: Emerentiana van der Ham wed. L. Rooijakkers 67 j. Maria Helena Viervant ongeh. 76 j.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8