Rechtzaken. R.K. NEDERL.ANO—R.K, DUITSCHLAND 2—1. Tribune op kermis ingestort Ifeer dan 50 kinderen gewond. Uit Pittsville (Pennsylvania) wordt ge meld: Een tribune op het kermisterrein, welke bezet was met zeshonderd kinderen, js gistermiddag ingestort. Meer dan vijftig Jcinderen werden gewond. Tal van ouders, die op een andere tribune zaten, snelden in de grootste opwinding naar den over kant, om hun kinderen te redden. Voor zoo ver tot dusver bekend, vallen er geen men- schenlevena te betreuren. Noodlottige brand te Parijs. Drie dooden en vier gewonden. In een pand aan den Boulevard Voltaire te Parijs heeft een ernstige brand gewoed. Van minuut tot minuut hadden er ontplof fingen in het gebouw plaats. Drie personen zijn om het leven gekomen, terv'il vier mensohen verwondingen bekwame. Heldenmoed met den dood bekocht Drama to Boulogne-su r-M e r. Aan het strand te Boulogno-sur-Mer heeft zich een aangrijpend drama afge speeld. Een jonge mecanicien wilde zijn hond, die zich te ver in zee had gowaagd, te hulp komen. Daar hij echter niet tegen do golven en de trekking op kon, kwam hij zelf in levensgevaar te verkeeren. Een jeugdige Engelsche, die het gevaar zag, sprong in zee om den drenkeling te red den, doch ook zij was tegen de golven niet bestand. Een Engelscbraan, die zich daarop te water begaf, slaigde er slechts met de grootste moeite in het strand Sveer te bereiken. De mecanicien en het Engelsche meisje kwamen jammerlijk om het leven; hur lijken zijn 's avonds aan gespoeld. Noodlottig onweer boven Graz. Vrijdagmiddag woedde boven Graz een hevig onweer. In de nabijheid van Graz sloeg de bliksem in een schuur, in, welke acht personen beschutting hadden gezooht. De schuur stortte in. Twee personen wer den gedood en de zes overigen ernstig ge wond. Afschuwelijk misdrijf te Stockholm. Vader werpt zijn tienjarigen jongen in een stoomketel. Te Stockholm is thans een ontzettende misdaad aan het licht gekomen. De mon teur Sjoestrüm heeft na lang dralen einde lijk bekend, zijn tienjarigen zoon Karl in den stoomketel van een melkfabriek te Stockholm om het leven te hebben ge bracht. De jongen werd sedert Pinksteren ver mist. Op grond van een anoniemen brief werd de vader, die voor de tweede maal gehuwd was, in hechtenis genomen. Hij moest echter later weer op vrije voeten worden gesteld, daar men geen bewijs te gen hem kon vinden. Sjoeström diende zelfs een aanklacht in tegen een blad te Stockholm, dat de zaak uitvoerig had be handeld. Bij het voortgezette onderzoek vond men echter in de melkerij een schoen van den jongen en ten slotte legde de vader een bekentenis af. Hij verklaarde, dat zijn zoon ondeugend was geweest en hij hem had afgerost. De jongen was toen bewuste loos geworden. Meenend, zijn zoon gedood te hebben, had hij den knaap in den ketel geworpen. Deze verklaring wordt echter niet geloofd. Het schijnt, dat de man den jongen kwijt wilde. Winterweer in het Duitsche Bergland. In den Harz heeft het gesneeuwd, terwijl het in het Midden-Duitsche bergland vriest. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Ter strafzitting had zich voor den Kantonrechter Mr. A. N. L. Otten te ver antwoorden d.d. 15 dezer; Kleinzielig. 8. te A1 p h e n a. d. R ij n, wien ten laste was gelegd vuilnis te hebben gewor pen in een steeg achter diens woning uit komende in de openbare van Mandersloo- straat. Gedaagde erkende een emmertje met boombladeren aldaar te hebben neder- gegooid. De in deze zaak gehoorde get. Mej. W. S. M, verklaarde, overeenkomstig het pro cesverbaal, dat inderdaad boombladeren en eenig vuil, komende uit pakkisten, door beklaagde in gemelde steeg was neerge gooid. De voorts gehoorde get. C. de J., agent pol. alhier, verklaarde omtrent dezen toestand, dat de steeg inderdaad uitkwam m de openbare van Mandersloostraat doch afgescheiden was door een meest gesloten zijnde deur, en hij, voor zoover hem bekend nooit geen vuilnis in de steeg had zien lig gen. De ambtenaar van het O. M. achtte het ton laste gelegde niet volledig bewezen en sprak gedaagde vrij. De kantonrechter was *an hetzelfde oordeel als de ambtenaar en sprak beklaagde eveneens vrij. Op de hazenjacht. K- P. v. R. stond terecht wegens overtr. Jachtwet door op 12 Jan. j.L in de geslo ten jachttijd een haas te schieten. Ged. ontkende het hem ton laste gelegde, doch de in deze zaak gehoorde getuigena P. Z. en J. Th. Z.. beiden te Niouwveen, ver. klaarden conform het procesverbaal. Do ambt. achtte het ten laste gelegde volledig mede door de getuigenverklaringen, bewe zen en eischte tegen v. R. een geldboete ^an 20 Bubs. 20 dagen. De kantonrechter veroordeelde beklaagde tot een geldboete Van 15 met verbeurdverklaring va- c 8®weer, dat op een waarde werd ges^-at vao 40, bij niet vrijwillige inlevering te vervangen door een gevangenisstraf van 5 dagen. keurmeester kwam te Iaat. H. v. M. te H&zerswoude was ge dagvaard wegens overtr. vleeschkeurings- wet door op 7 Maart '23 een varken te slachten zonder vergunning. Ged. erkende, doch meende vrij uit te gaan, omdat hij hot varken wel aan had gegeven, doch do keuringsveearts niet in de daarvoor bepaal de uren 125, maar pas 's avonds tegen half zes was gekomen. De in deze zaak na mens ged. gehoorde getuigen a décharge C. Fr. en Mej. A. v. d. KI. bevestigden de verklaringen van gedaagde. De ambt. die op het standpunt stond dat M. te goeder trouw was geweest, eischte tegen gedaagde een geldboete van 2 sub. 1 dag. De kan tonrechter veroordeelde ged. conform, er bijvoegende dat indien gedaagde bij her haling klachten had over het te laat ko men van keurmeester of arts, hij zich hier omtrent moest beklagen bij het Gemeente bestuur van Hazerswoude. Meerdere vleeschkeurlngs- overtredingen. A. C. v. S. landbouwer te W o u b r u g- g c had zicb te verantwoorden wegens over treding der vleeschkeuringswet. Tegen verd., die niet was verschenen, en nadat in deze zaak als getuige was gehoord H. J. Sch., eveneens te Woubrugge, eischte de ambt. tegen verd. een geldboete van 15 subs. 5 dagen. De kantonrechter veroordeel de verd. tot een geldboete van 12 subs. 6 dagen. M. K. te Woubrugge had een dood paard vervoerd naar de Haarlemmermeer, zonder dat het rund was aangegeven of ge keurd, hetwelk door de getuigen G. v. W. en T. K. word bevestigd. De ambt. eischte tegen ged. een geldboete van 10 subs. 5 dagen. De kantonrechter veroordeelde con form. P. v. d. M., A. V. en H. J. Vink, welke laatste alleen was verschenen, allen wonen de te Rijnsater woude hadtien de ar beidswet overtreden. Ook de in deze ge hoorde getuigen J. W. en E., eveneens te Rijnsaterwoude, bevestigden conform het verbaal. De ambt. eischte een geldboete tegen ieder der verd. van 2 x 3 of 2 x 1 dag, uitspraak door den kantonrechter conform. Tegen W. v. L. te A1 p h e n a. d. R ij n, als schipper bevarende de schouwbinnen- wateren van den Verg. Polder te Boskoop en daarbij niet behoorlijk in acht nemende de voorschriften der politieverord. omtrent het draaien en openen van bruggen eischte de ambt. een geldboete van 5 subs. 10 d. De kantonrechter veroordeelde ged. tot betaling van 8 subs. 4 d. Duizelig of dronken? C. N. te Alpien a. d. R ij n had als bestuurder van een handwagen het verkeer in gevaar gebracht. Gedaagde's vrouw, die met ged. verscheen daar ged. doof was, verklaarde dat haar man eenigszins duize lig was geweest. In het procesverbaal stond ook echter dat N. in staat van dronken schap was geweest. De vrouw beweerde echter, dat N. ook des morgens reeds last van duizelingen had gehad en oun. on passelijk was geworden in een barbiers zaak. De ambt. eischte een geldboete van 8 subs. 4 d. De kantonrechter veroordeel de N. tot 5 subs. 2 d. onder toevoeging, dat hij dan voortaan ter voorkoming van duizelingen niet zoo dikwijls naar den kap per moest gaan. H. J. N. en F. J. N. stonden terecht we gens overtreding der visscherijwet. Na het hooren der getuigen J. P. N. en P. J. K. te Hazerswoude eischte de ambt. tegen ieder der beklaagden 2 x 6 subs. 2 x 3. De kantonrechter hield deze zaak aan om dat de beklaagden niet waren verschenen. Verder stonden terecht W. den H. te A1 p h e n a. d. R ij n wegens overtr. ar beidswet. Na toelichting van het verbaal door den vorbalisant eischte de ambt. 2 subs. 1 dag; de Kantonrechter veroordeelde H. tot 3 subs. 1 dag. W. B. v. R. te Roelofarendsveen wegéns het zonder vergunning varen in Rijnlands Boezemwateren, erkende en be weerde thans een vergunning te hebben. Eisch 3 subs. 1 dag, uitspraak idem. L. J. Sch. te A1 p h e n a. d. R ij n we gens overtr. arbeidswet, nJ. gelegenheid geven aan zijn personeel tot werken buiten de aangegeven uren. Bekl. erkende doch beweerde dit te hebben moeten doen we gens dringende werkzaamheden. Eisch 3 x 3 subs. 3x3 dagen. Uitspraak 3 x 4 subs. 3x2 dagen. Vervoer van een dood rund. C. G. te Haar l.-m eer stond terecht wegens overtr. vleeschkeuringswet bij het vervoeren van een gedood doch niet aange geven rund. Gedaagde erkende, doch be weerde uit noodzaak te hebben gehandeld en meende, omdat in de plaats waar hij het rund had gehaald, geen openb. slachtplaats was, hij het rund naar de in zijn eigen ge meente zijnde slachtplaats mocht vervoe ren. De gehoorde getuige décharge ver klaarde overeenkomstig. De ambt. rekening houdende met 's mans onwetendheid en goeder trouw zijn, eischte 15 subs, 10 d., de kantonrechter veroor deelde G. tot 10 subs. 5 d. K. T. T e r A a r wegens overtreding der leerplichtwet, eisch 6 subs. 3 d., uitspr. conform. De gaslucht. Vrij gesproken. De rechtbank te Middelburg hoeft Vrij dag uitspraak gedaan in twee zaken, be trekking hebbende op het aannemen van steekpenningen. Het betrof hier don 37-ja- rigen opzichter bij de gasfabrieken aldaar en den 34-jarigen C. D. v. D, vroeger gas- meester te Wemeldinge. Beide vordachtcn werden vrijgesproken van het ten laste gelegde. De Zondag van 17 Juni zal in de annalen van do internationale ontmoetingen tus- schen R. K. Nederland en R. K. Duitschland als een bijzondere worden aangeteekend. 't Was een dag van regen en onweer in Venlo en vele zullen met vreeze den mid dag verbeid hebben, omdat Pluvius den boel in de war dreigde te doen loopen. De dag van don 7den landenwedstrijd te Venlo begon met regen en den gobeelen morgen viel de regen bij etroomen neer. En ook tijdens den wedstrijd was het verblijf op het voetbalveld verre van aan genaam, maar zulks vermocht geen af breuk te doen aan de goede stemming. Het begin. Zaterdagavond werden de Duitsche spe lers door het hoofdcomité, dat voor dezen wedstrijd gevormd was, in hotel Wilhelrui- na ontvangen en hartelijk verwelkomd, waarna ecnigen tijd een gezellig samenzijn volgde, dat echter zeor tijdig was afgeloo- pen. Gisterenmorgen te 8.55 werd in de St. Nicolaaskcrk de H. Mis bijgewoond, waar na de ochtend verder gezellig werd door gebracht. Ontvangst ten stadhuize. Des middags werden de Duitsche gasten officieel ten stadhuize ontvangen. Dat was ongetwijfeld een mooi eerbewijs, dat dpn Duitschers ten deel viel en waarbij weer eens to moer opviel, hoe hoffelijk de Hol landers als gastheeren optreden, ook waar het gold de bijzondere etikette van gastheeren te doen gelden. Bij de ontvangst waren behalve hot ge meentebestuur en verschillende raais'eden ook tegenwoordig minister Lambooy, deken van Oppen, do Zeereerw. heer Wolker, generaal-praeses van D. J. K. en de bestu ren van R. K. F. en D. J. K. Mr. B. M. Bergers, burgemeester van Venlo, heette allen namens de gemeente hartelijk welkom en noemde het een voor recht om namens de gemeente do spelers der beide landen te begroeten; bij stelde het op hoogen prijs Z.Exc. minister Lam booy te mogen verwelkomen; uit diens aan wezigheid sprak de sympathie voor het werk der beide organisaties. Ook spvak hij de Duitsche spelers toe en wonschte urig dat deze ontmoeting er toe mag bijdragon de S'riendscbap tusschen de nabuurvolken te versterken, niet alleen door den ridder lijken kamp, die 's middags gestreden zou worden, maar ook door de wederzijdsche waardeering voor elkanders kunnen. De minister van Oorlog Z.Exc. Lambooy achtte het een voorrecht om hier te mogen constatceren, dat dit de eerste maal was waarop officieel door een gemeentebestuur de spelers en officials van de R. K. F. wer den ontvangen: hij hoopt dat dit voorbeeld navolging moge vinden in andere gemeen ten. In het Duitsch sprak hij de Duitsche spelers toe van wie hij verwachtte een spannenden en sportieven kamp. Daarna Het begin is voor de Hollanders, doch het schieten laat nog al wat te wenschen over, daar de bal enkele malen hoog over gaat. Als de Duitschers dan opdringen, weten zij een corner te forceeren, die echter wordt weggewerkt. Weer komen de Duitschers ge vaarlijk voor het Hollandscho doel, doch de aanval wordt gebroken. Als v. Laarho ven dan eens leelijk mist denken we het eerste Duitsche punt te noteeren, doch de bal gaat naast het doel. Fraaier dan het schieten is tot heden het kopwerk, dat in derdaad goed verzorgd is. Een nieuwe Hol- landsche aanval, besloten door een goed schot, weet Weidebacher op fraaie wijze onschadelijk te maken. Als er ongeveer 10 minuten gespeeld is volgt een mooie Hol landsche aanval, doch de bal springt tegen de lat terug. Even later geeft v. Eekeren Holland uit een goed genomen corner de leiding (10). Daarna een vinnige Duit sche aanval, doch v. Velzen redt schitte rend. "Weber schiet hierna hoog over. Möl- ler kopt dan vrij voor doel hoog in de lucht, waarna Keiler wegwerkt. Even later ,kan Keiler niet anders doen dan corner trap pen, die niets oplevert. De rechtervleugel is bijzonder actief en uit een prachtvoorzefc van Renkens scoort Jongbloets opnieuw (20). Er is dan nog geen half uur ge speeld en de Duitschers begrijpen, dat het zoo niet kan voortduren. Zij komen nu hef tig opzetten, doch de Hollandsche achter hoede laat nu echter zien, dat zij voor de voorhoede niet onderdoet, v. Velzen heeft echter over geluk niet te klagen. Na een aanval der Hollanders forceeren de Duit schers een corner, die wordt weggewerkt. Nu komen de Duitschers terug doch Jobst schiet hoog over. Vooral de rechtervleugel van de Federa tie vertoont goed samenspel. Ook v. Eeke ren speelt uitstekend. Een schot door de Duitschers wordt zeer op het kantje af ge red door v. Velzen, wien den bal uit de handen valt. Inmiddels dreigt opnieuw een donder- en regenbui te zullen komen storen. Een Duit sche aanval eindigt opnieuw met drie me ter boven het dool den bal te doen over gaan. Een zeer verraderlijk Duitsch schot gaat 20 c.M. naast doel. De regen begint opnieuw te vallen. Weer verijdelt v. Velzen een Duitschen aanval. Een gevaarlijke Hollandsche aanval weet de Duitsche keeper al vallende to keeren, De zesde overwinning van het Federatie elftal Een dag van regen en onweer Toch een succesdag Officieele ontvangst ten stadhuize Hoog bezoek. zich in 't Hollandsch tot de R. K. F.-spo- lers wendende verwachtte hij van ben ï- eens een ridderlijken kamp, die mede kan werken tot verbroedering, die van dezen wedstrijd kan uitgaan en goed kan maken wat in Amsterdam is te kort geschoten en daaraan afbreuk heeft gedaan. In oen geostige toespraak dankte daarna de generaal-praeses der D.J.K. rector Wol- ker, de Nederlandsche autoriteiten voor de plechtige ontvangst; hij schetste het doel van do beide zusterorganisaties nl. de na tionale en internationale verheffing van de jongelingschap; niet alleen in lichamelijk- physick maar ook in cultureel opzicht, om daardoor gezamelijk te bereiken de door voering van de christelijk© gedachte over Europa. Burgemeester mr. Berger liet daarop de eerewijn rondgaan en dronk op het welzijn van do beide organisaties. De wedstrijd. Omstreeks half drie begon het aanwezi ge muziekkorps zijn rondgang over het terrein, dat ondanks het slechto woer van '8 morgens in vrij goeden toestand verkeer de. Even voor den aanvang van den wed strijd hadden zich ruim 6C00 toeschouwers rond het terrein geschaard, die het Duit sche elftal bij het betroden van het veld hartelijk toejuichten. De gasten begaven zich tot voor do eere tribune, waar wij o. a. opmerkten de Minis ters Lambooy, Waszink en Kan, Deken v, Oppen van Venlo, dr. Ludwig Wolker, ge neraal president der Deutsche Jugend- kraft, mr. v. Hövell tot Westerflier, burge meester mr. Berger, mr. Schretlen, voorzit ter der Federatie, de garnizoenscomman dant, enz. Van Z. D. H. Mgr. Schrijnen was een te legram van verhindering binnengekomen, waarin Mgr. z'n volle instemming betuigde met dezen wedstrijd en met een groet aan de Duitscho jongelui de hoop uitsprak, dat deze wedstrijd bövordelijk moge zijn aan do verbreiding van do idee van principieclo organisatie ook op sportgebied. Na de Duitschers betreden do Hollan ders, terwijl de muziek het Wilhelmus doet hooren, het veld en ook zij begeven zich naar de eeretribune. Nadat de voorz. der Federatie, mr. Schretlen, de Deutsche Jugcndkraft-verto- genwoordigers heeft toegesproken, biedt de Hollandsche aanvoerdor den Duitschen 'n krans aan, waarna door de DuitBchors den Hollanders een Deutsche Jugendkraftvlag wordt vereerd. De fotografen doen hun werk als bij allo internationale wedstrijden en daarna wordt er getosst. Dc Duitschers zijn dc gelukkigen en zij kiozen den schuin van doel tot doel staanden wind in den rug. De elftallon stellen zich dan onder lei ding van den hoer G. Kruyver (Nederland) als volgt op: waarna een Duitsche aanval zeer gemak kelijk door v. V. wordt gebrokon. 't Blijft nu eenigen tijd een schermutseling voor het Federatiedoel. Een goed opgozelte Federa tie-aanval wordt door den Duitschen doel man prachtig gehouden. Do aanvallen wis selen elkander af en nu is het weer v. Vel zen, die de situatie weet te redden. De Duitschers zijn nu sterker, doch trappen voortdurend veel te hoog over. Een regenbuitje komt dan de spelers een beetje opfrisschen. De Duitschers komen nu con beetje meer opzetten, doch de scho ten zijn te slecht gericht om succes te heb ben. Een schuiver van Renkens kan de Duitscho doelman nog vallende redden. Bij een daaropvolgende aanval rolt de bal achter. Door ver uitloopon kan v. Velzen nog juist een aanval onderscheppen, terwijl hij even later nog juist een bal van Weber uit zijn doel kan grabbelen. Klemvast is hij anders niet. Vallende weet hij daarna een schot van Jobst weg te slaan. De Duit schers zijn nu eenigszins in de meerderheid ea blijven gevaarlijk dicht voor het Hol landsche doel zwerven. Even wordt dan ge stopt voor d. Berg, doch het blijkt niet van ernstigen aard. Do Lange krijgt dan den bal toegespeeld doch zijn voorzet be landt achter het doel. v. Laarhoven brengt ver op, hij raakt den bal kwijt en Jobst stormt alleen op het Hollandsche doel af, doch van Velzen redt vallende. Een goed opgezetten aanval der Duitschers besluit Weber met een goed schot dat Velzen fraai redt. Een hard schot van Jobst be landt buiten bereik van v. Velzen tegen de paal. Jongbloets moet dan na een botsing het veld verlaten. De tweede helft. Na de pauze wordt onder donder en re genbuien het spel hervat. Opnieuw is het Duitsche doel ten prooi aan felle Holland sche aanvallen doch zonder resultaat. Bij een volgenden Duitschen aanval wordt naast geschoten. Inmiddels valt do regen bij stroomen neer. Na een Duitschen aan val, waarbij de bal ondanks den goeden opzet out gaat, volgt een Federatie aanval met hetzelfde resultaat, hetgeen zich en kele malen herhaalt. Eenmaal belandt do bal op een damesparapluie, waarvan de eigenares niet erg vroolijk kijkt. Een schot op bet Federatie-doel gaat een halve Meter naast. Even later herhaalt zich dit opnieuw Verronedelenk om zich te troosten over hot geweldige regenen, begint men op do eere tribune het beroemde Hollandsche lied te zingen van rHoud er den moed maar in Een nieuwe Federatie-aanval weet de Duitscho keeper schitterend te houden. Een aankomende tram op den straatweg wordt door een massa bezoekers bestormd, wion de aanhoudend neervallende regen to machtig wordt. Verschillende Duitsche aan vallen, die nu elkander meer opvolgen, worden ofwel wanhopig naast geschoten of wel keurig door den keeper gehouden- Ook v. Laarhoven treedt in deze periode sterk op den voorgrond en weet het terrein keu rig te zuiveren. Na 20 minuten volgt een Duitsche aanval, Jobst trekt er vandoor en passeert op fraaie wijze den Hollandschen keeper. Een schitterend schot, dat onmo gelijk door v. Velzen kon worden gehou den (2—1). De aanvallen worden nu fana tiek herhaald, doch de balcontrole is zeer moeilijk door de gladheid van het terrein. Weer heeft Jobst, die zeer goed midden- voorspeler is, den hal, doch kan dezen niet houden. Een Duitsche aanval wordt door de Federatie middenlinie keurig onderschept on bij een volgenden aanval weet v. Laar hoven weg to koppen. In dez,e poriode zijn de Duitschers veel sterker, doch hunne aan vallen worden, al zijn ze dikwijls zeer ge vaarlijk, zeer keurig door v. Velzen gehou den. De Duitscho voorhoede loopt opnieuw uit, doch weer woet v. Velzen de uit nat ia meestelijk te redden. De midhalf der Duit schers zet herhaaldelijk voor, doch vindt even dikwijls van Laarhoven op zijn pad, die een uitstekende partij speelde. Een gc- vaarlijko Duitscho aanval brengt een be nauwend moment voor hot Hollandscho doel, doch het gevaar wordt bezworen. Do Duitsche midvoor schiet daarna van kortbij in handen van den keeper. Eon Holland sche aanval heeft bijna succes, als do doel man den bal laat vallen. Hij weet echter nog juist op tijd weg te werken. Dan weer een corner voor Duitschland, doch v. d. Berg werkt weg. Een plotselinge «Anval der Duitschers kan v. d. Berg nog redden door uittrappen. Dan stormt Holland weer naar voron, doch de bal gaat corner, dio slocht wordt genomen door De Lange. In een duel tusschen den rechtervleugel der Duitschers en v. Laarhoven wint de laat ste. De Duitschers blijven aanvallen. Een wegens hands aan Duitschland toegekende vrije trap, weet v. Velzen schitterond te redden. Holland krijgt nog een corner toe gewezen, waaruit weer een corner ontstaat welke evenmin iots oplevert. Er volgen nog enkele aanvallen, doch als do scheidsrech ter einde fluit, is do stand nog onveran derd en heeft Holland met 21 zijn zeven den wedstrijd gewonnen. Het totaal resultaat luidt thans als volgt gesp. gcw. gel. verl. v.1> pnt. Nederland 7 6 1 25—7 13 Duitschland 7 1 6 7—25 1 Na dc»» wedstrijd. Na den wedstrijd vereenigden spelers en officials zich aan een gemeenschappelijk di ner in hotel Wilhelmina. Daar nam eerst de voorzitter der R. K. F. mr. dr. D. A. Schretlen het woord om een woord van dank te richten nan Z.E. minister Lam booy voor diens aanwezigheid, aan mr. Ber ger burgemeester van Venlo, voor den ge weldigen steun door de gemeente verleend om deze ontmoeting mogelijk te maken, aan deken Van Oppen en vooral aan het rego- lings-comité dat alles zoo schitterend voor elkaar heeft gebracht. De Minister van. Oorlog huldigde daarna de spelers van bei de elftallen, die een ridderlijken kamp heb ben gestreden van oprecht sporticvon zin. Hulde bracht hij ook aan kapelaan Helle gers, do ziel van het regelingscomité, dat zoo hard heeft gewerkt. Daarna reikte hij" met een hartelijk woord den voor dezen wedstrijd uitgeloofden beker uit aan den heer Van Laarhoven, aanvoerder van het R. K. F.-elftal. Rector Wolker uitte een woord van op- rechto waardeering voor het werk dor R. K. F., terwijl ton slotte kapelaan Hellgern namens de vootbalvereeniging Venlo, dank bracht aan de ministers, aan het stedelijk bestuur en aan de R. K. F., die de regeling aan Venlo had opgedragen. R. K. FEDERATIE. Uit het „Leiden"-kamp. Always Forward—Celden 5—3. Het was gisteren de dag der finale om den R. K. Sportparkbeker te Haarlem. Twee vereonigingen hadden zich na eenige overwinningen opgemaakt om tenslotte uit te maken wie den prachtigen beker voor een jaar in haar bezit zou nemen. We hadden dan ook verwacht dat menig Haarlemmer getuigo zou willen zijn van de zen kamp en dat het Sportpark-comité alle moeite zou doen dit gebeuren tot een zoo aangenaam mogelijk feit te maken. Noch het een noch 't ander bleek bij aankomst aan het terrein werkelijkheid te zijn. De Haarlemmers schitterden door afwezigheid en het beste terrein en de beste omgoving, zooals de tribune, waren zeker te mooi voor dit slot van het feest, want we moesten ons met een derde on, qualitatiof, minder veld tevreden stellen. Ook het Sportparkbestuur was slechts met eenige afgevaardigden aanwezig, zoo dat een en ander reeds bij het betreden van het veld een onaangenamen indruk maakte. We hadden zelfs een bal moeten medebrengen! Toch wisten we toen bij den aanvang nog niet dat deze slechte voortookenen ook in den wedstrijd zouden gaan meespreken. Wol maakte de eerste indruk van do tegen partij geen illusies voor het verloop van den strijd, maar tenslotte waren allo facto ren, zooals slecht spel, veel wind en een zware tegenpartij, van invloed om de kan sen tegen ons to keeren. In het begin ging het nog. Een volstrek te meerderheid van Leiden, waarin de te genpartij maar geon vat kon krijgen op het sluitende samenspel der roodzwarten deed Jan Bekkering alleen voor den kee per komen en zijn harde, goed geplaatste kogel verdween laag in den hoek (0—I). Maar aldra bracht de tegenpartij een bezoek aan onze defensie en toen Meers hoek wel wat zwaar werd bestraft wegens ongeoorloofd aanvallen kon Forward uit Nederland r D. VAN VELZEN M. VAN DEURSEN JOS VAN LAARHOVEN W. KEEREN JOS. VAN EEKEREN ADR. V. D. BERG RENCKENS G. MöLLER W. V. CAM PEN A. JONGBLOETS F. DE LANGE Scheidsrechter 0 G. Kruyver. ALBERT WEBER JOBST BöSING ltUPPERT STEURER BREUER WEISS KELLER FONTEIN Duitschland! WEIDEN BACHER

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7