Gem. Berichten. Land enTuinbouw Buitenl. Berichten. HOE HET R. K. INTERNAAT VOOR ZWAKZINNIGE KINDEREN TE DEN HAAG, WAARVAN VERLEDEN WEEK DE EERSTE STEEN WERD GELEGD, WORDEN ZAL. gereedschap met slootwater in aanraking komen. Hebt u alleen sloot, rivier of re genwater? Kookt dit dan goed alvorens er mede te boenen. Gebruik steeds wat so da. Maak vooral niet de groote fout om na het boenen de gereedschappen op de stoep na te spoelen. Spoel na met gekookt wa ter. Zorg er voor dat het gereedschap vlug kan drogen! Bedenk dat het gebruik van ongekookt water (leidingwater en prima nortonwater uitgezonderd) altijd kans geeft op vroeg los, laat los en knijpers. Daarom ook: bevorder den aanleg van waterleiding. Het melken: Door onzindelijk melken krijgt u gemakkelijk losse kaas. Houd de uiers en de handen schoon. Teems de melk dadelijk met behulp van een groot watten filter. Koel de melk zoo vlug mogelijk bij warm weer. Na afloop werd door den heer O. A. van Dam, tevens voorzitter der Chr. Boeren- en Tuindersbond een woord van dank gericht pan den heer Huisman en zijn assistent, voor de bereidwilligheid om hier een de monstratie te geven. ONGELUKKEN. cn toen hij zwemmende de verschansing trachtte te bereiken, spoot de stoom hem nog in het gezicht. Door mede-werklui werd hij aan boord gehaald. P. V. uit Rhoon, een derde los-werkman, is ook over boord geslagen en wist zich zelf uit het water te redden. Bij het. helpen is de 45-jarige P. H. een oliejas en een paar oliepijpen verloren. Zij dio gewond waren en een nat pak hadden be komen werden in een lokaal gebracht en door den G. G. D. geholpen. Bij nader onderzoek is gebleken, dat aan stuurboord-zijde van de stoomketel een pijp is afgesprongen. De pijp is waar schijnlijk slecht gesoldeerd geweest. Zoodra de stoom iets was verminderd is de 47-jarige machinist H. H. naar de machinekamer gegaan om de vuren te dooven. De pijp is door de Rivierpolitie in beslag genomen. Mijnongeluk. Twee gewonden. Door het te laat ontploffen van spring stoffen is Vrijdagnacht in Staatsmijn Wil- helmina de mijnwerker J. Hamers uit Heerlen ernstig aan de oogen verwond. Hij zal er één moeten missen. De arbeider Senden uit Kerkrade liep minder ernstige verwondingen op. De werken van Maeterlinck vallen voor den Katholiek onder het boekenverbod, maar in de film zijn de prenten zóó zon der aanstoot uitgebeeld en de daarbij be- hoorende toelichtingen zoodanig opge steld, dat er niets in voorkomt, dat vol wassenen kan hinderen en wij derhalve geen enkele reden kunnen vinden tot af keuring van deze film. Ze verplaatst den toeschouwer naar den renaissancetijd, toen de inwoners van Ita- lië's machtige steden maar al te vaak den strijd met elkaar aanbonden. Piza is on derworpen aan Florence en tracht de on afhankelijkheid te herwinnen onder aan voering van Guido Gurlino, die verloofd is met Maddelna Pazzi uit Florence, die op haar beurt door den Florentijn Vitelozz Vitelli bemint. Venetië biedt zich aan als middelaar ster in den strijd tusschen de twee steden en als Gurling bij een bezoek aan Vene tië Giovanna ziet, een beeldschoon meisje uit het volk, neemt hij deze mee naar Piza wordt onverschillig voor zijn ver loofde en huwt Giovanna, waardoor de strijd des te heviger ontbrandt. Als Piza belegerd wordt, verzacht Giovanna, zoo veel als mogelijk is, het lot der inwoners, die haar op de handen dragen cn haar den naam „Monna Vanna" geven. Ze moet later een groote vernedering onderga-an. De Florentijncn, die nog altijd voor Piza Vgen, komen bij Gurlino met het voor wiel, dat zij zich naar hun bevelhebber zal begeven oni vergiffenis te vragen voor haar stad. Zo voldoet hieraan en Piza wordt van levnsmiddelen voorzien tot groote ergernis van de Florentijnen, die nu tegen hun opperbevelhebber Vitelli in opstand komen. Vitelli moet vluchten en begeeft zich met zijn broer Gaslo en Gio vanna naar Piza, waar Gurlina bij 'n uit val tegen de Florentijnen sneuvelt en Vi telli, uit wraak tegen de Florentijnen het opperbevel op zich neemt. Hij steekt hun kamp in brand, bevrijdt Piza uit hun macht en treedt dan met Monna Vanna in het huwelijk. Behalve deze hoofdfilm geeft het pro gramma voor de pauze „Hollandsch Nieuws", dan een klucht „Daar gaat-ie", die echt aardig is en vervolgens een sen- sationeelen detectieve roman: „De moord in den slaapwagen". Alles bij elkaar genomen moeten we herkend als de matroos, die Sinaide eens programma heeft genomen. Luxor. Als hoofdnummer geeft de directie van het Luxor-theater deze week een Ufa- film, waarvan de titel alleen al reeds ge noeg zegt. „In Geheimen Dienst" geeft een uitbeelding van het leven in Rus land, toen talrijke vroegere grootheden, generaals, vorsten, prinsen enz. in de emi- grantenwijk allerlei beroepen uitoefenden. Onder hen bevond zich do vroegere prin ses Sinaïde, die thans meisje in het buf fet was. Zij had daar vriendschap gesloten met Edward Karland, den zoon van een rijken groot-industrieel. De film laat ons verder het bureau der nieuwe Russische regeering zien, dat in groote vijandschap stond tot de emigran ten. Alleen Mirow, de secretaris van dit bureau, kwam in het geheim in het emi grantenhotel. Hij krijgt opdracht om met Karland een contract af te sluiten, doch laat zich door Morris, den procuratiehou der der firma, omkoopen. Sajenko, de geheime Russische commissaris ontdekt dit en beveelt Mirow naar Rusland terug te keeren. Sajenko weet echter, dat Mi row bij de emigranten komt en hij begeeft er zich eveneens heen. Hij wordt echter herkend' als dé matroos, die Sinaïde eens beroofde. Men besluit zich te wreken op Sajenko voor de vele slachtoffers, die hij heeft gemaakt. Het verdere verloop van het verhaal steunt voornamelijk op het spel van Sinai de (Suze Vernon) en Sajenko (Michael Bohnen). Zij dragen dit grootste filmspel tot het eind toe en hebben we bewonde ring voor het meesterlijke spel van Sa jenko, niet minder hebben we dat voor Sinaïde, die de wel zeer moeilijke rol haar doodsvijand door liefelijkheden in te palmen en om te koopen op fraaie wijze vertolkt. In de bijrollen zagen we o.m. Truus van 'Aalten, Henri Stuart en Walther Rilla. Voor de pauze gaat een aardige Wild- West-film „De Schurkenstreek", terwijl in het voorprogramma een hoogst inte ressant beeld gegeven wordt van de ont luikende en bloeiende bloemen en plan ten. Op het toonecl houdt clown „Novel" met zijn muzikale attracties de aanwe zigen aangenaam bezig. Kaas-demonstratie. De bestrijding van het los in de kaas. Woensdagmorgen werd op de boerderij van den heer C. A. van Dam, te Hazers- woude (Groenendijk), door den Rijkszuivel- consulenl, den heer Huisman, en zijn as sistent, don heer Siowertsen, een demon stratie gegeven van het kaasmaken ter be strijding van het los. De belangstelling voor deze demonstra tie was zeer groot, zoowel van kaasmakers als kaasmaaksters. De kaas werd bereid op de methode door den rijkszuivelconsulent op moerdere plaatsen met succes toegepast. Deze me thode is als volgt: Stremmen op 30 graden Celsius of 80 graden Fahrenheit, na te hebben bijge voegd: 50 gram zuursel per 100 Liter melk, 30 gram salpeter per 100 liter melk (opge lost in goed kokend water), 20 gram strem sel per 100 liter melk. Zoodra de melk eenigszins gestremd was, werd begonnen met werken. In 15 minuten snijden met het kaasmos; de wrongel moet dan goed fijn zijn. Wei afscheppen, opwarmen met kokend water tot 33 graden Celsius of 01.5 gr. Fahrenheit 2.15 minuten roeren met koperen roer- bek, wei afscheppen, opwarmen met heete wei tot 34 gr. Celsius of 93 graden Fahren heit. 3.15 minuten schudden, of, in het alge meen, zoolang tot de wrongel goed rul en dof is. Er mogen hierbij geen klonters ont staan. 4. Wei afscheppen; opwarmen met heete wei tot 37 graden Celsius of 98 graden Fahrenheit, even na roeren en na een oogenblikje bezinken de wrongel wat aan halen. Als de kaas aan een stuk ln het vat wordt gedaan. 5. 10 minuten laten staan met deksel op de tobbe. Daarna de wrongel zeer voor zichtig, doch niettemin stevig aanhalen en vervolgens aan een stuk in 't vat brengen. Als kaas in brokken in het vat wordt gedaan. Dadelijk, nadat wat aangehaald is, de wei afscheppen en daarna de wron gel in 't vat brengen, waarin ze in brok ken verdeeld wordt. 6. Thans volgt het doeken. Een half uur op een warme plaats gedockt laten staan voor het persen. N.B. Is do kaas iets te zacht, dan lan- •ger schudden; is de kaas te stevig, dan korter schudden. De bereiding van het kaaszuursel ge schied op eenvoudige wijze. 1. Doe in het steriliseerglas 1/4 liter goede melk. 2. Plaats het glas met melk, waarop het dek sel, op het draadvoetje in het pannetje. 3. Vul het pannetje met water, zoovor, tot de bodem van het glas het water raakt. 4. Leg den te gebruiken lepel op het steriliseer glas en sluit het pannetjo af met het dek sel. 5. Zet het geheel op een petroleum of gasstel en breng het aan dc kook. 6. Laat minstens 15 minuten goed doorkoken. Kor ter tijd kan schadelijk zijn. Langer dan 15 minuten hindert niets. 7. Zet het glas met melk na het koken op een koele plaats, totdat de melk koewarm is ongeveer, wat men met den rug van de hand tegen het glas beoordeelt. Laat den lepel gedurende het koelen in de afgesloten pan liggen. 8. Wanneer de melk koewarm is geworden, wordt de „opgekookte" lepel uit het pan netje genomen, (denk er aan den lepel al leen bij den steel aan te vatten), en voegt men aan de melk kaaszuursel toe en wel een halve eetlepel bij warmer weer en 1 eetlepel bij kouder weer. 9. Roer het toe gevoegde zuursel goed door do molk. 10. Doe liet deksel op het glas en zet dit 24 uur weg op een zuivere, doch niet al te koude plaats. 11. Na 24 uur is do melk dik geworden. Men haalt ze den volgenden dag te voorschijn als de molk in de tobbe is. Neem dan een lepel, die vooraf in ko kend water is gedompeld, en schep daar mede de room af van de dik geworden melk. 12. Roer de gelei-achtige melk daar na door, tot ze egaal dik geworaon is en alle kluitjes verdwenen zijn. Het nieuwe zuursel is thans gereed. 13. Voeg por 100 Liter melk drie eetlepels zuursel toe. 14. Plant opnieuw over op de wijze als onder 110 is aangegeven. 15. Deze bewerking moet iederen dag eenmaal worden uitge voerd. Het aanzuren van de gekookte melk geschiedt den 2on, 3en en volgende keeren met het eigen gekweekte versche zuursel. 16. De in eenmaal bereide hoeveelheid zuur sel, mag voor twee kansmalen worden ge bruikt. Opmerkingen: Het deksel mag alleen dan even van het glas genomen worden als dit noodzakelijk is. Is het zuursel na 24 uur staan niet goed dik, dan dient het een volgende dag iets warmer bewaard te worden, waardoor het zuurder wordt. Ziet met daarentegen na 24 uur een dun laagje wei op den room, dan is het zuur sel te zuur en te dik geworden en moet de bewaarplaats iets koeler zijn. Controleer vooral iederen dag of het zuursel zuiver en friseh van smaak is. Is het zuursel afwijkend van smaak of uiterlijk, betrek dan terstond, of in elk ge val zoo spoedig mogelijk, nieuw materiaal van het Rijkszuivelconsulentschap. Hebt u moeilijkheid met het voortkwee- ken, vraag dan inlichtingen bij den Rijks zuivelconsulent. Deze worden U gaarne verstrekt. Wilt U zekerheid van voortdurend best zuursel, betrekt dan op geregelde tijden, bijv. eens per week, nieuw zuursel van het Rijkszuivelconsulentschap afkomstig. Tenslotte zij nog opgemerkt, dat wan neer de kaas zeer traag droogt, of het gebrek los optreedt, zonder bezwaar meer dan drie lepels zuursel per 100 Liter melk kan worden gebruikt. Is de kaas niet los, en droogt ze te vlug, dan kan minder dan twee lepels toegevoegd worden. Electrische Broeistoof: Aan hen, die over electrischen stroom beschikken wordt sterk aangeraden, om een electrische broedstoof aan te schaffen. Na inschakelen stelt de temperatuur hiervan zich automa tisch in op 2022 graden Celsius. Bij deze warmtegraad heeft men de beste kans op mooi dik worden van het zuursel. Abonnement: Terwijl de prijs van een fleschje kaaszuursel 75 cent is, kan men zich abonneeren voor 10 fleschjes 4. of 20 fleschjes a, 5.Het laatste is veel voordeeliger. Welke eischen men aan de gereedschap pen moet stellen. Men wil een kaas maken, die op den duur goed blijft 1 Daarom, controleere -met de punt van een mes of er naden zijn of misschien zelfs eenige vuilaanzetting is in: 1. de melkemmers (Let op de kim on de oornagels!). 2. de melkbussen of kannen. 3. de melkteems (Let op de randen 1 Zijn deze naar binnen omgelegd, dan deugt dat niet). 4. de tobbe. Deze moet glad zijn, Let op de naden in de kim! 5. Het kaas mes en het roerhek. Messen en spijlen en handvaten moeten vast staan. 6. de schep- bak; deze mag geen open omgelegde ran den hebben. 7. de weiteems. 8. Wees uiterst voorzichtig met wringstoeltjes. Hierin zit ten vaak naden, vooral bij de pooten. Ten slotte; gebruik alleen metalen ge reedschappen, naadloos of goed afgesol- deerd. Naden en holten zijn mede de oor zaak van „laat los" en knijpers. Het geld dat ge uitgeeft voor goede gereedschappen geeft vaak zeer hooge rente Het reinigen van het gereedschap. Hebt U leidingwater? Ja! Laat dan nooit uw SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstig motorongeval. Toen de 46-jarige landbouwer H. W. te Etten Vrijdag per rijwiel in de richting Breda reed, w erd hij ter hoogte van den Vaartkant aangereden door den motorrij der H. uit Rucphen, die in tegenoverge stelde richting reed. De botsing was zoo hevig, dat W. van zijn rijwiel werd ge slingerd en ernstig gekwetst op het rij wielpad bleef liggen. Door een passeeren- de autobus van de fa. Tiggelaar werd hij opgenomen en vervoerd naar dr. Mol te Etten, die onmiddellijk overbrenging naar 't gasthuis per brancard noodig oordeel de, daar hij hersenschudding vermoedde. Het rijwiel en motorrijwiel waren groo- tendeels vernield. De toestand van W. blijkt zeor ernstig te zijn. Autobus door vrachtauto aangereden. Zaterdagavond werd de autobus van den dienst Apeldoorn—Ede nabij Harskamp aangereden door een uit een zijweg ko mende vrachtauto van H., te Wekerom. Beide auto's sloegen om. De inzittende pas sagiers werden allen min of meer gewond Dr. Beumer, uit Otterlo, verleende de eer- ste geneeskundige hulp. Het ergst was mej. B., uit Ede, er aan toe, die inwendige kneu- zingen opgeloopen had. Met de auto van dr. Beumer werd zij naar het ziekenhuis te Arnhem overgebracht. Een paar dames, die door het vallende glas diepe snijwon- ien gekregen hadden, bloedden hevig. De chauffeur van de autobus had deu van rechts komenden vrachtwagen door opgaand struikgewas niet zien aankomen. Een pijp van een stoomketel gesprongen. V e r s c h il 1 e n d e personen over boord geslagen. 4 Tegen half zes uur Zaterdagavond be gaven zich aan boord van de in de Kous- haven liggende sleepboot van Piet Smit „Middelburg" een twintigtal werklui om zich naar een in de Waalhaven te Rotter dam liggend zeeschip te begeven. Nauwelijks waren zij aan boord of er ontstond een hevige knal met het directe gevolg van enorm veel stoom op het dek. Daar waar het gat was ontstaan spoot een dikke straal stoom tegen een rijwiel, dat stond tegen de koelkast. De fiets behoo- rende aan A. N. uit Pernis werd wegge slagen, met het gevolg dat zij terecht kwam tegen den eigenaar, die daardoor over boord viel. Hij wist zich zelf echter uit het water te redden. N. had naast een nat pak slechts een hoofdwonde be komen. Een andere los-werkman W. v. V. uit Pernis werd door den stoom tegen zijn borst getroffen. Ook hij viel over boord De doodende draad. Tengevolge van dan storm waren bij Bareveld, onder Gieten, eenige zware boomtakken op liet bovengrondsch electri- citeitsnet gevallen, waardoor de draden braken. De voerman B. uit Muntendam, die zulk een loshangenden- draad wilde ontwijken, gaf daardoor geen acht op den eveneens loshangenden stroomdraad. Hiermede kwam zijn paard in aanraking en werd onmiddellijk gedood. Tusschen schip en wal doodgekneld. Zaterdagmiddag geraakte de 29-jarige echtgenoot© van'schipper van Diemen uit Waspik aan sluis I van het Wilhelmina- kanaal te Oosterhoit, doordat zij door een schok van het schip overboord viel, bekneld tusschen de gording en het schip. Daar het schip doorvoer, werd zij geheel rondgedraaid en vermorzeld. Twee ge- neesheeren, die direct kwamen, consta teerden den dood. Geestelijke bijstand werd verleend. Overboord geslagen. Te Scheveningen kwam bij de reederij N.V. voorheen A. v. d. Toorn Jzn. het treu rig bericht in, dat van den motorlogger Sch. 437 op de baai van Lerwick bij onge luk een der opvarenden, een jong matroos, overboord geslagen en verdronken is. In hot ruim gevallen. Zaterdagmiddag is de 31-jarige arbei der L. L. Jonkhof, uit de Ebenhaezer- straat te Rotterdam, in het tien meter diepe ruim van het Engelsche bananen- schip „Manistee", liggende in de Wilhel- minahaven bij de Furnesswerf te Schie dam, gevallen. De man werd bewusteloos opgenomen. Hij bleek een ernstige sche- delfractuur te hebben gekregen, aan de gevolgen waarvan hij na korten tijd is overleden. Te veel gedrenke». Een 5-jarig kindje der familie M. te Bleijerheide had veel water gedronken, na het nuttigen van groene kruisbessen. Het kindje bekwam zulke hevige inge- wandspijnen, dat het naar het hospitaal moest gebracht worden, waar het ls over leden. BRANDEN. Vermoedelijk tengevolge van het ge bruik van een kunstmoeder ontstond Vrij dagmiddag brand in een boerenschuurtje van den landbouwer P., wonende nabij het Liesbosch onder de gemeente Etten. Het schuurtje was spoedig geheel uitge brand. Door spoedig toegeschoten hulp kon de boerderij gespaard worden. Te Zuilichem is de woning van H. v. H. alsmede een daarnaast gelegen onbe- woond huis afgebrand. Een schuurtje der wed. K. brandde eveneens af. Een varken kwam in de vlammen om. Boschbrand. Onder Hoeven, nabij wachtpost 19, heeft een boschbrand gewoed in een ter. rein van de familie V. Met veel moeite slaagde een ploeg spoorwegpersoneel er in, den brand te blusschen. Ruim een hectare bosch verbrandde. Men denkt, dat de brand is ontstaan door vonken uit een locomotief. INBRAKEN. In een pastorio. In de pastorie der paters Conventuee- len te Kaalhèide-Kerkrade is ingebroken; De dieven verbraken een raampje en kwa men door de ontstane opening in het huis. Gestolen werden slechts een doosje met postzegels ter waarde van 3 gulden en een medaille van de kerkelijke fanfare. In een fabriek. Te Tegelen werd ingebroken in het kantoor van de mineraalwaterfabriek „Do Snelle SpTong". Na zich door forceering der deuren van gebouw en kantoor toe gang verschaft te hebben, heeft de dief den lessenaar opengebroken, waaruit hij 'n bedrag van circa 200 aan zilvergeld (guldens en rijksdaalders), ontvreemdde. Rollen met kwartjes en Btuivers liet de dief liggen. Van den dader geen spoor. ONGELUKKEN. AARDSCHOKKEN IN MEXICO. Paniek onder de bevolking. Aangrijpend tooneel in een bioscoop. In negen Mexicaansche etat-en, in het centrum des lands gelegen, zijn Zaterdag avond aardschokken gevoeld, die zich vooral concentreerden rond de stad Oaxa- ca in den staat van dien naam. Het meteo rologisch instituut heeft medegedeeld dat de aardbeving ten zuiden van Mexico-city is begonnen. In deze stad hielden de schokken van 9.20 tot 10.03 aan. Hoewel alleen in Oaxaca de schokken hevig zijn geweest, was de paniek te Mexi co het grootst. De bewoners waren aan den maaltijd of bevonden zich in theaters en bioscopen. Toen het electrische licht uit- ging en de stad in duisternis werd ge huld ontstond een groote paniek. De men- schen renden uit de hotels en theaters, vele ruiten braken en deuren sprongen open. De meeste schade werd aangericht in Mexico. De meeste schade werd aangericht in de arbeiderswijken, waar slecht gebouwde hui zen instortten en waterleidingen barstten. De watertanks, die zich op de daken van de huizen bevonden, stortten haar inhoud leeg over de vluchtende menschen. Jn een bioscoop werd juist de bekende religieuze film „De koning der koningen vertoond en toen de eerste schok werd ge voeld, verscheen juist het kruis op hot dook. De bezoekers vielen op hun knieën en begonnen te bidden; vele vrouwen vie len flauw. Talrijke telefonische en telegrafische verbindingen zijn verstoord. Slechts een jongetje van drie jaar werd onder het val lend gesteente gedood. Verscheidene per sonen hebben den nacht in de open lucht doorgebracht. ERNSTIG ONGEVAL TE LEIPZIG. Zware auto rijdt op een menscherr- menigte in. Drie dooden en verscheidene ernstig gewonden. Zaterdagavond laat had te Leipzig een ernstig verkeersongeluk plaats. Do chauf feur van een zwaren auto reed. in de Eisenbahnstrasse een waarschuwingsbord omver, dat daar was geplaatst omdat de straat was opgebroken. In plaats van te remmen, gooide hij met een ruk zijn stuur om, en wel zoo scherp, dat de auto het trottoir opreed, waar hij de ruit van een horlogemakerswinkel vernielde. Hierdoor verloor de chauffeur het hoofd en liet hij zijn auto over het trottoir doorrazen. Ongelukkigerwijze kwam juist een dich te menschenmenigto uit een nabijgelegen bioscoop. Negen voorbijgangers werden door den auto overreden. Ditmaal kwam de auto, doordat de chauffeur nogmaals het stuur omrukte, op straat tot staan, nadat hij een boom had omvergereden. De politie en het roode-kruispersoneel konden de woedende menigte, die den slechts licht gewonden chauffeur trachtte te lynchen, met moeite op een afstand houden, zoodat de omvang van het dra ma thans kon worden overzien. Twee vrouwen, beiden gehuwd, bleken op slag gedood te zijn. Twee andere personen waren er met betrekkelijk lichte kwetsu ren afgekomen, doch vijf gewonden waren er zoo ernstig aan toe, dat zij in een zie kenhuis moesten worden opgenomen. Een hunner overleed in den loop van den nacht. Voorts verkeert nog een man in levensgevaar, terwijl ook de toestand van den echtgenoot van een der gedoode vrouwen en van nog een der gewonden zeer bedenkelijk is. Het onderzoek naar de schuldkwestie wordt bemoeilijk, doordat de chauffeur ontkent, dat bij het waarschuwingsbord een lantaarn was geplaatst, hetgeen vol gens voorbijgangers en een politicrapport wel het geval was. Ernstig ongeluk in een Engeisch Lunapark. Drie personen gedood en ijf ge w ond. Drie personen zijn Zaterdagmiddag te Margate om het leven gekomen bij een ongeluk met een z.g. vliegtuig-draaimolen in een Lunapark aldaar. Voorts zijn rijf personen gewond, van wie twee vrouwen in levensgevaar verkeeren. De oorzaak vari het ongeluk is nog niet vastgesteld.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6