Cjs^ïkéery STADSNIEUWS. Burgerlijke Stand Namen van spelers zullen we niet noe men. We kunnen volstaan met te zeggen dat ieder individueel een buitengewone partij voetbal heeft gespeeld. De Argentijnen hebben, zooals gezegd onverdiend verloren. Dat wil niet zeggen, dat het kampioenschap der Urugueers minder verdiend is. Deze laatsten hebben hun overwinning van vanavond voor een zeer groot deel aan hun schitterenden doelman te danken. Wanneer we spreken van de ster van het veld, dan was het ze ker deze eminente keeper, die boven alles uitblonk. Scheidsrechter Mutters leidde den prachtigen, in de beste verhouding ge speelden wedstrijd, uiterst correct. De protocolaire vermelding der uitslagen Onmiddelijk na afloop van den wed strijd stelden zich de ploegen op het mid den van het. veld op. De Urugueezen wer den geflankeerd door de Argentijnen en Italianen. Hierna klonk het door de luid sprekers, dat Uruguay de eerste plaats bezet in het Olympisch voetbaltournooi Argentinië de tweede en Italië de derde. Onder geweldig enthousiasme werden deze mededeelingen aanhoord. Graaf Baillet-Latour, Baron Schimmel- pennick v. d. Oye en Ir. Kips spraken resp. de winnende teams.toe. Hierna werden de volksliederen gespeeld en gingen langzaam de nationale vlaggen .van de drie naties omhoog. Ten slotte klonk nog statig het Wilhel mus, dat plechtig door duizenden werd meegezongen. Het was een waardig slot van het Olym pisch voetbaltournooi, dat ons zooveel moois en sportiefs geboden heeft. DE WEDSTRIJDEN VAN HET VOETBAL-TOURNOOI. Voorronde. PortugalChili 42 Eerste ronde. PortugalJoego-Slavië 21 EgypteTurkije 71 BelgiëLuxemburg j3 ArgentiniëVer. Staten l2 ItaliëFrankrijk t3 SpanjeMexico 71 DuitschlandZwitserland 40 NederlandUruguay 2 Portugal—Egypte 1—2 BelgiëArgentinië 36 ItaliëSpanje 11 ItaliëSpanje 71 DuitschlandUruguay 1—4 Halve eindstrijden. EgypteArgentinië 06 ItaliëUruguay 23 Eindstrijd. ArgentiniëUruguay 11 ArgentiniëUruguay 12 Eindstand. 1. Uruguay. 2. Argentinië. 3. Italië, Om den derden prijs ItaliëEgypte 113 VOETBAL'. B.K. NEDERLAND—B.K. DUITSCHL. Zondag a.s. te Venlo. Van Duitsche zijde vernemen wij, dat op het oogenblik reeds 4 extra-treinen bij de spoorwegen zijn aangevraagd. De elftallen zijn als volgt samengesteld: R.K. Duitsche elftal: doel: Weidenbacher (Sparta, Nürnberg); achter: Fontein (Homberg-Hochheide) cn Keller (Freiburg-Baden); midden: Weiss (Ludwigshaven), Breuer (Diisseldorf) en Steurer (Sparta Nürn berg); voor: Rupper (Sparta Nürnberg), Bösing (Sterkrade), Jobst (Sparta Nürnberg), W*e- ner (Bünde Westf.) en Albert (Mannheim;. R. K. Nederlandsch elftal: doel: v. Velzen (E. M. M.); achter: v. Deursen (H.B.C.) en v. Laar hoven (Mulo). midden: v. Eekeren (Mulo), Fijen (P. V. C.) en v. d. Berg (S. J. C.). voor: v. Wanrooy (N. E. O.), Mölder (Union), v. Campen (Union), Jongbloets (R. K. T. V. V.) en de Lange (V. V. Z.). Reserves: v. Rijn (Venlo), doel; Camp- stcijn (Venlo), achter; Keeren (Mulo), mid den; v. Lieshout (Kolping), voor. Scheidsrechter: G. Kruyver, Zaandam. Het programma voor dezen R. K. Sport dag is reeds samengesteld. De internatio nale wedstrijd wordt voorafgegaan door sport- (gymnastiek) demonstraties, die cir ca 2 uur zullen aanvangen. De turnvereeni- gingen stellen zich op langs den Oostsin gel te Venlo (tegenover het station) en trekken in optocht door de stad naar het Sportterrein. Uit Duitschland zijn verschil lende tromller- und pfeiffercorpsen genoo- digd. Om 1 uur worden de Duitsche en Ne- derlandsche spelers, de comité-leden en bestuursleden van de Federatie ten stad- huize ontvangen door burgemeester mr. B. Berger. Om 3 uur zal de wedstrijd begin nen. Het verloop van den wedstrijd zal per radio worden uitgezonden door Huizén (korte golf). Naar wij uit Den Haag vernemen zal Z. Exc. Minister Lambooy den wedstrijd bij- yronen. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De heer Putter bedankt als voorzitter. Op den 15en Juli a.s. te houden alg<v meene vergadering van den D. H. V. B. zal de heer Henri Putter, onder wiens bezie lende leiding de D. H. V. B. groeide, zijn functie als voorzitter neerleggen. R. K. V. V. „D.O.S." Wederom heeft 'de voetbalvereeniging „D.O.S.", uit Roelofarendsveen, groote ne derlaag-wedstrijden uitgeschreven, waar aan als hoofdprijs een pracht-beker en verder kransen en insignes zijn verbonden. Het bestuur van „D.O.S." noodigt alle voetbnU'-n1"- nf lo omgeving uit, om aan deze we,- i ij.ien ucol te nemen. Opgave iv. -.ft iroschieden voor 20 Juni bij den secre taris H. v. Klink. Ook «voor de 2e klasse kunnen nog enkele clubs mee spelen. Uit het Leidsche District Maandag 18 Juni komt het Districtbe- stuur in vergadering bijeen in het gebouw van den R. K. Volksbond, Steenschuur 15, te Leiden. In deze vergadering, welke te acht uur aanvangt, zal de agenda vastgesteld worden van de jaarvergadering van het Leidsche District, welke gehouden zal worden Vrijdag 22 Juni a.s., des avonds te 8 uur in het gebouw van den R. K. Volks bond te Leiden. De nadere publicatie van de agenda zal Dinsdag a.s. plaats vinden, waarom wij verzoeken daarvan goede nota te nemen. Vereenigingen welke voorstellen wen- schen in te dienen kunnen dit doen bij on- dergeteekende, liefst vóór Maandagavond (18 Juni), 6 uur. Op deze jaarvergadering hebben alle leden van vereenigingen uit dit District vrije toegang benevens H.H. Scheidsrechters. De vereenigingen zijn echter verplicht, zich, op straffe van boe te, te doen vertegenwoordigen. Een aan sporing aan allen om tegenwoordig te zijn achten wij overbodig, want een ieder kent zijn plicht in deze. Junioren-Competitie District Leiden. De uitslagen van Zondag 10 Juni zijn als volgt: Teijlingen IIS. N. A. 30 Teijlingen IS. J. C. 80 Leiden IILisse II 22 Door de overwinning van 80 door Teijlingen I op S. J. C. hebben de Sassen- heimers dit jaar het kampioenschap van het Leidsche District behaald, waarmede wij hen vanaf deze plaats gelukwenschen. Voor Zondag 17 Juni zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Sa88enheim: Teijlingen IIS. J. C. Stompwijk: S. N. A.Lisse II Leiden: Leiden IILeiden I Alle wedstrijden vangen te half één aan. De competitie is na afwerking van bo venstaand programma haast ten einde. Resten nog twee wedstrijden nl. S. J. C. S. N. A. en Leiden II-S. J. C. Daar V. V. L. ontheffing had gevraagd van de door haar nog te spelen wedstrijden werden de ze niet meer vastgesteld. D. HAVERKORN, Secretaris-Penningmeester. ATHLETIEK. De Diocesaan-Haarlemsche Athletiek-Kring. ->e vorige week vergaderde het bestuur van den D. H. A. K. te Amsterdam. De verschillende commissies werden voor het komende seizoen vastgesteld. Be sloten werd in de groote steden van het Bisdom propaganda-commissies in het le ven te roepen die de belangen van den D. H. A. K. zullen behartigen. Voor Amster dam en Haarlem werden deze commissies al aangewezen, terwijl voor Rotterdam, Delft, Den Haag en Leiden de geschikte personen worden aangezocht. In Delft is „D. H. L." weer met de be oefening der athletiek begonen; terwijl „Onze Gezel^n" te Haarlem-Noord zich bij „Holland" Haarlem heeft aangesloten. Uit Leiden is bericht ontvangen, dat een Athletiek-vereeniging is gesticht, die ook voornemens is zich bij den D. H. A. K. aan te sluiten. Er is dus een toenemende be langstelling te bespeuren, dank zij vooral het krachtig werken der verschillende aangesloten clubs. Voor wat het Noorden betreft, staan de verwachtingen niet zoo hoog. Toch is ook daar uitstekend werk te verrichten. De voorbereiding daartoe is in vollen gang. LAWNTENNIS. De Internationale Kampioenschappen. De uitslagen van gisteren luiden: Heeren enkelspel: kwartfinale: jhr. C. van Lennep (Ned.) sl. Aeschlimann (Zw.) 1—6 64 6—8 6—4 6—2. Heeren dubbelspel: kwartfinale: Robson en Boyd (Arg.) sl. Gentien en Danet (Fr.) met 75 64 36 60, Hunter (Am.) en Timmer (Ned.) sl. Broese- v. Groenou en R. v. Lennep (Ned.) met 60 62 62. Dames enkelspel: tweede ronde: mej". Aussem (Duitschland) en Hunter (Am.) sl. mej. J. Sigart en Lacroix (België) met 3 36 75, mevr. Mc Ilquhan en 01- liff (Eng.) sl. mevr. Redlich en Artens (Oost.) 1—6 6—4 6—2. Troost wedstrijden: heeren enkelspel: 2e ronde: Grandguillot (Egypte) w.o. tegen J. Kan (Ned), H. Imhoff (Ned.) w.o. tegen H. Cattaruzza (Ag.), F. Feith (Ned.) w.o. tegen Wetselaar (Ned.), Bali (Griek.) w.o. tegen G. C'astendijk Ned.) Zappa (Griek.) Iweins (België) 64 63. 3e ronde: Balli (Griek.) sl. jhr. Bentliem d. Berg met 60 64, Morea (Arg.) sl. Papadopouló (Griek.) 62 60. BILJARTEN. Excelsior (Lisse)—Excelsior (Haarlem). Dinsdagavond had in café „De Duif" te Lisse een ontmoeting plaats tusschen "bo vengenoemde vijftallen. De uitslag is als volgt: pnt. brt. h.s. gem. B. Mastenbroek (Lisse) 74 12 18 6.17 R. Lunenburg (Haarlem) 125 13 38 9.66 C. Th. Duivenvoorden H. v. Lunenburg P. Duivenvoorden Sr. P. v. Lunenburg B. Duivenvoorden C. Goebert 58 19 13 3.05 125 20 21 6.25 125 34 17 3.66 79 34 12 2.32 125 32 15 51 32 7 P. Duivenvoorden Jr. 125 45 16 H. Holtkamp 66 45 6 Uitslag Excelsior (Lisse) 507 carb. celsior (Haarlem) 445 carb. Dinsdag de returnwedstrijd te Haarlem Ex- •ordt INGEZONDEN MEDEDEELING. KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR RIJNLAND. Handel en Industrie in 1927. II. Bloembollenbedrijf. Voor heb bloembollenvak was 1927 wederom be vredigend. Ook in het afgeloopen jaar werd ongeveer hetzelfde bedrag in gul dens, als in 1926, aan bloembollen ge ëxporteerd. De exportprijzen hebben zich echter in het afgeloopen jaar niet kunnen handhaven, doordat om dezelfde waarde te kunnen exporteeren, men in aantal ki logrammen pl.m. 15 pet. meer heeft moe ten verzenden. In het algemeen kan worden aangeno men, dat de verkoopsprijs van fulpen en narcissen gemiddeld van 15 tot 30 pet. la ger was dan in het vorig jaar; vooral de in de laatste jaren zoo belangrijke riar- wintulpen zijn sterk in prijs gedaald. De snelle vermeerdering van deze tulpen heeft tot een overproductie geleid, die, in dien de bollen niet nog sneller worden vernietigd, zeker nog gedurende vele jaren zal blijven bestaan. Ook dit jaar werd wederom getracht te komen tot een overeenkomst tot stelsel matige vernietiging, eveneens echter met negatief resultaat. Niettemin zijn er groote hoeveelheden dezer soort bloembollen aan de kweekerij onttrokken, door dat deze verkocht werden als veevoeder. In het afgeloopen jaar zijn meerdere re laties aangeknoopt met Japan. Dit land biedt zeer vele moeilijkheden voor den bollenhandel. Een moeilijkheid is echter de organisatie van den verkoop aldaar en de regeling der betalingen. De export van narcissen op „special per mit" naar Amerika was weder van flinke beteekenis, sommige soorten werden zelfs zeer graag verkocht. Verschillende firma's uit het district der Kamer hebben een kweekerij in Amerika opgezet, waarvoor heel wat plantgoed noo- dig was. Het optreden van Frankrijk tegen het Amerikaansch invoerverbod speciaal ten gunste van Fransche narcissen, beïnvloed de de vrije invoermogelijkheid in Amerika van de Hollandsche narcissen eveneens gunstig. De hyacinthen-prijzen hebben in het af geloopen jaar het hoogste niveau bereikt. Bloemkweekerij, Daar de Riviè- ra-culturen in den voorwinter veel hebben sden van regen, hagel en vorst, waren de snijbloemen over het algemeen duur, terwijl de prijzen in het voorjaar bevredi gend en in den zomer naar omstandighe den redelijk waren. De chrysantencultuur was weinig loonend, de tulpentrekkerij in het najaar beter dan in het voorjaar, be halve voor Darwins, waarvan overproduc tie bestond. Het snijgroen was, behalve in den zomer, goed van prijs. Beshulst liep tegen Kerstmis terug door Fransche en Italiaansche concurrentie. De oppervlakte rozenkassen breidt zich nog geregeld uit. De kamerplantencultuur te Alphen was alleszins bevredigend. Azalea indica was het gansche jaar schaarsch en duur; Hor tensia goed van prijs evenals cyclamen e?» Cineraria. Primula obeomea in het voor jaar duur, in het najaar goedkoop. Ook r palmen en varens was veel vraag terwijl er meer leven kwam in den export van jong goed naar Duitschland. Over het algemeen is de toestand in 1927 voor de bloemkweekerij bevredigend geweest. Bloemenhandel. In Rijnsburg en omgeving was de kweekerij van snijbloe men over het algemeen minder gunstig. Vooral dahlia's en chrysanten moesten te gen lage prijzen van de hand worden ge daan. Met het forceeren van tulpen enz. boek te men hier zeer gunstige resultaten en kon een zeer sterke uitbreiding in dit vak te Rijnsburg en omgeving worden gecon stateerd. Deze uitbreiding vervult velen met vrees. De veiling-vereeniging „Flora" aldaar boekte dit jaar 86 nieuwe leden. Thans bedraagt het ledental niet minder dan 612. Bedroeg de omzet van de veiling in 1926 ongeveer 650.000.in het afgeloo pen boekjaar van 1 October 1926 tot en met 30 September 1927, bedroeg deze meer dan 1.000.000.—. De export van tulpen was zeer goed te noemen. De voornaamste oorzaak hiervan vermoedelijk wel dat de oogst van bloemen in het Zuiden van Frankrijk door vorst en zware regens geheel of gedeelte lijk was mislukt. Daarbij kwam nog dat de Engelsche trekkers als gevolg der kolen- staking in Engeland, geen of niet voldoen de kolen konden bekomen voor hun be- drijf, waardoor zij ook niet zooveel bloem bollen voor de trekkerij hadden ingekocht. Het weer begunstigde tevens de tulpen trekkerij en -export in hooge mate, daar er zoo goed als geen vorst is geweest. De nieuwe rozen-cultuur, waarmede te Rijnsburg ongeveer 20 kweekers zijn be gonnen, heeft een gunstig aspect, hetgeen waa. schijnlijk mede toegeschreven moet worden aan de omstandigheden, dat de hier gekweekte rozen van uitstekende kwa liteit zijn. Boomkweekerij. Aan den export van boomkweekerij-artikelen, welke in 1927 iets minder was dan in 1926, werden door verhooging van invoerrechten en nieuwe of verscherpte bepalingen ten aan zien van de inspectie op plantenziekten en schadelijke insecten weer verschillende moeilijkheden in den weg gelegd. De afzet naar Engeland, onzen voornaamsten afne mer, nam weer iets toe, doch op 1 Jan. 1927 trad het invoerverbod van iepen (wegens ziekte) in werking. Bouwmaterialen a. Baksteen. In de Rijnsteen-indu- strie is de toestand tamelijk stationnajr. De straatklinkers ondervinden groote con currentie van de basaltinetegels, de kalk zandsteen en de Belgische steen. Een ern stig nadeel is het sterk verminderde ge bruik van klinkers als straatbedekking. De metselsteen kon alleen tegen lage prijzen worden van de hand gedaan. De export van onverglaasde metselsteen en klinkers nam belangrijk toe. Dit jaar werden 40.000.000 Kg. meer uitgevoerd dan in 1926. Deze vermeerderde uitvoer is voor namelijk te danken aan de groote koop kracht van Duitschland, naar welk land ongeveer de helft van het tot-aal der uit gevoerde steen werd uitgevoerd. b. Kalkzandsteen. In de kalk zandsteenfabrieken was de toestand in 1927 nog slechter dan die in 1926. De ge weldige concurrentie, welke deze tak van bedrijf ondervindt van den invoer van de zoo goedkoope Belgische baksteen, was oorzaak, dat sommige fabrieken in ons district af en toe óf op halve kracht óf in het geheel niet werkten. c. Dakpannen. In de dakpannen-in dustrie werd de productie vrij vlot opgeno men. De uitvoer naar Engeland was, al thans voor de fabrieken in ons district, iets belangrijker dan in het voorgaande jaar. De voorkeur welke verschillende ar chitecten voor het Hollandsche fabrikaat toonden, was oorzaak, dat in doorsnede 'n prijs bedongen kon worden, welke hooger was dan de prijs, waarvoor het Belgische fabrikaat hier in Nederland werd aan de markt gebracht. Voor kleinere minder goed geoutilleerde fabrieken was de toestand aanmerkelijk minder gunstig. Deze ondervonden van de Belgische concurrentie grooten hinder. Het sedert kort geheven invoerrecht van 8 pet. op buitenlandsche dakpannen, bleek voor den buitenlandschen exporteur geen noe menswaardig beletsel om voor zijn produc ten hier een afzetgebied te vinden. In het algemeen wordt dit toegeschreven aan het feit, dat vooral in België de arbeidsverhou dingen voor den arbeider veel ongunstiger zijn dan ten onzent. d. Beton. Als gevolg der moordende concurrentie, vooral bij publieke aanbeste dingen, waarbij door aannemers vaak wordt ingeschreven tot prijzen welke het den goed geoutilleerden betonmaatschan- pijen onmogelijk maken werken aan te nemen, kenmerkte het jaar 1927 zich door bijzondere slapte. e. Basaltinetegels. In de basalti- netegel-industrie is het hoofdzakelijk de overproductie, welke den toestand over 1927 zeer ongunstig heeft beïnvloed. f. Schelpkalk. Het jaar 1927 kan helaas voor de schelpkalkbranderijen niet als gunstig jaar beschouwd worden; de omzet van het artikel bleef niet onaan zienlijk beneden die van het jaar 1926. Deze teruggang dient in hoofdzaak te wor den toegeschreven aan den toenemenden import van concurreerende buitenlandsche kalksoorten: voornamelijk zijn dit Belgi sche producten, die door de economische toestanden in dat land, tegen dikwijls zeer lage prijzen over onze grenzen kwamen. Waar onze Belgische-collega's ons land ge bruiken als een afzetgebied voor hun over productie, waren de prijzen meerdere ma len zeer laag gesteld. Een tweede factor is het bijzonder lage prijsniveau van het artikel cement. De levering van grondstoffen heeft geen moeilijkheden met zich gebracht; het arti kel schelpen werd in zeer voldoende mate beschikbaar gesteld. De bepalingen van de arbeidswet 1919 worden nog steeds gevoeld als een druk kende last op de bedrijven. g. Schelpenvervoer. Gedurende 1927 werden uit de schelpgaten langs Rijn- land'8 Uifcwateringskanaal pl.m. 22.000 M3. schelpen vervoerd, tegen pl.m. 18.000 M3. in 1926. Ook dit jaar werden zoo goed als geen schelpen rechtstreeks van de erven der schelpvisscher8 afgeleverd. h. Houthandel. Het afgeloopen jaar bracht voor den Houthandel geen verbetering. De buitenlandsche markt, waarop men voor dit product is aangewezen, bleef ge durende de eerste negen maanden zeer vast. Allerwegen bleef de concurrentie onge ëvenaard. Drukker ij beB r ij f. a. D r u k k e r ij e n. Over het algemeen verschillen de bedrijfsresultaten niet veel van die van het vorige jaar. Ook in 1927 werd ernstige buitenland sche concurrentie ondervonden, vooral wat betreft orders waarbij portokosten een rol spelen. De export wordt bemoeilijkt door maat regelen, welke in het buitenland worden genomen om eigen industrie te bescher men. Zoo eischt Engeland dat op alle Hol landsche drukwerk wordt vermeld „prin ted in Holland". Deze bepaling deed een der grootste drukkerijen in ons distoict een aanvankelijke order van 4000 Pond verliezen." b. U i t g e v e r ij e n. De resultaten over het jaar 1927 zijn niet schitterend te noemen. De koopkracht van het publiek is slechts in geringe mate toegenomen. c. Boekbinder ij en. De toestand in dit bedrijf was zeer middelmatig en kwam vrijwel overeen met dien van het vorige jaar. De verwachtingen voor 1928 zijn niet hoog gespannen. Meelfabrieken en meelhan- d e 1. Van de zijde van den meelhandel ontving de Kamer de volgende mededee lingen De algemeene toestand was niet onbe vredigend. De handel ondervond geen enstige belemmeringen. In onze zaken werd een zekere stabiliteit verkregen. Me de dank zij de prijsdaling der grondstoffen trad geleidelijk in den toestand der bak kerij eenige verbetering in. De zoo ge- wenschte bedrijfszekerheid werd echter niet verkregen. Het opkomen van ver schillende kleine bedrijven voerde telkens weer tot concurrentiestrijd, die in zijn ge volgen voor vele bakkers nieuwe moeilijk heden medebrengt. In tegenstelling met voorafgaande ja ren, toen een heftige beweging met scher pe fluctuaties de tarwe- en meelmarkt kenmerkte, was dit jaar het verloop vrij kalm. Metaalnijverheid. Bij de Ko ninklijke Nederlandnche Grofsmederij on derscheidde zich de algemeene toestand weinig van dien over bet jaar 1926. In de afdeelingen Scheeps- en Machine bouw was het werk zeer schaarsch en kon men betrekkelijk weinig orders boeken en dan nog alleen tegen min of meer verlies gevende prijzen. Ketelmakerij, Gieterij en Constructie- werkplaats maakten evenzeer een moeilij ken tijd door. De afdeelingen Grofsmederij en Ketting- fabriek waren echter gedurende het go- heele jaar goed van werk voorzien en hoe wel hier de buitenlandsche concurrentie ernstig werd gevoeld, zijn de resultaten, voor zoover men dit thans kan overzien, niet onbevredigend. De vooruitzichten voor 1928 laten zich iets gunstiger aanzien. Bij de N.V. Scheepsbouw- en Raparatie- werf „De Hoop" voorheen Gebrs. Boot kenmerkte het afgeloopen jaar zich door flinke bedrijvigheid. De meeste orders konden echter slechts worden bekomen door op de te bouwen schepen vrij groote bedragen als hypo theek te verstrekken, terwijl bovendien nog maar al te dikwijls de oude schept moesten worden overgenomen. De Noordzeevisscherij, die de financiee- le moeilijkheden van de laatste jaren nqg niet te boven is, gaf zeer weinig werk, al leen werden eenige zeilloggers tot mofco®- loggers omgebouwd. Dit bedrijf blijft bij voortduring de groote behoefte gevoelen aan een betere verkeersgelegenheid te water; de be staande sluizen en bruggen met de te nau we doorvaartwijdten waren oorzaak, dat voor een groot aantal aanvragen moest worden bedankt. In dit verband is het te hopen, dat spoedig de dag aanbreke, waarop ook van de gemeente Leiden getuigd kan wor den, dat zij is aangesloten aan groot scheepswater. Ook in Alphen aan den Rijn waren scheepsbouwwerven met voldoende orders voorzien. Deze orders konden echter slechts worden geboekt tot lage prijzen, welke weinig of geen winsit afwierpen. In de afdeeling Scheepsmotorenbouw te Alphen aan den Rijn heerschte eveneens groote bedrijvigheid; ook hier waren de prijzen, welke bedongen konden worden, speciaal ten gevolge van de groote bui tenlandsche concurrentie, maar matig vol doende. LEIDEN. Geboren: Pietertje Helena en Maar- tje ds. v. Freeke en N. A. J. Voorbij. Alida d. v. H. Stikkelorum en J. Brons geest. Truida d. v. A. van Zeist en J. R. Wallaart. Johannes Petrus z. v. A. Klaassen en G. E. Hartlief. Frans z. v. J. J. W. van Went en P. J. Rietbergen. Maria Coma. Joha. d. v. A. J. Rodenburg en M. v. d. Wereld. Gerharda Gesina d. van J. H. M. ter Beek en C. P. Brons. Cornelia Maria d. v. A. v. d. Hulst en G. M. Nederpelt. Cornelis Adriaan z. v. A. A. den Os en A. M. de Vrind. Peter Johannes z. v. P. J. v. d. Schaar en C. Wirth. Christiaan Arie z. v. L. van Vliet en J. Stoof. Leendert Lambertus z. v. J. den Holander en C. Cavé. Carola Maria d. v. J. P. J. Ramb en J. M. J. Stuifzand. Andries z. v. J. P. Slegten- horst en C. J. Delfos. Johannes Hen- dricus z. v. G. Tisseur en J. S. Huetiag. Jacques Louis z. v. I. v. d. Post en G. J. P. Willebrand. Lambertus z. v. H. Zwaan en G. Brommer. Jan Johannes z. v. C. D. Bos en P. C. v. d. Velde. Alida Maria d. v. G. C. van Bijnswou en A. M. Waasdorp. Simon Arie z. v. A. Ciere en G. N. Klinkenberg. Susanna Johanna d. v. J. J. F. Rombaut en H. W. de Graaf. Nicolaas Andreas z. v. J. Oostceen en M. G. Brouwer. Ida d. v. B. A. Kesseboom en C. Verhoeven. Jan netje Maria d. v. C. Pet en M. W. A. den Holander. Isaac z. v. I. Arnold us en H. Pardon. Franciscus z. v. H. Teleng en S. M. Bernard. Overleden: C. J. Ruttert z. 34 j. L. A. v. d. Steen d. 25 j. A. Steenwijk m. 50 j. S. v. d. Paauw vr. 38 j. S. Fles- kens d. 14 mnd. S. Verhoog wed. 77 j. J. W. Leget vr. 51 j. J. T. Arens m. 61 j. E. Hoogkamer z. 9 d. L. A. v. d. Quast z. 20 j. M. v. d. Heuvel vt. 62 j. C. Verw er wed. 77 j. W. Verhoog m. 77 j. J. M. Kuiper d. 7 j. W. Overdijk z. 3 w. J. Zuidervliet zn. 69 j. A. D. v. Vianen wedr. 53 j. A. J. Huysmans z. 15 j.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8