NOBILE'S KRITIEKE POSITIE Gem. Berichten. PUROL pwupt Buitenl. Berichten. Uit de Omgeving BEZORGDHEID OVER HET LOT VAN EEN DEEL DER BEMANNING. DRIE MAN VERMIST DE IJSSCHOTSEN DRIJVEN LANDWAARTS ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto op een groep menschen ingereden. Gisternacht is te Vocrendaal een Duit- sche auto, bestuurd door een chauffeur uit Aken op een groep menschen ingereden die van de Heerlensche kermis kwamen en de laatste tram hadden gemist. Eenige perso nen werden tegen den grond geslingerd en min of meer ernstig verwond. Zekere K. werd met gebroken rugge- graat in het ziekenhuis te Heerlen opge nomen, zekere M. kreeg een gebroken been, diens vrouw een gebroken arm. De mijnwerker O. werd over een heg geslin gerd en bekwam verwondingen aan de handen. Later in den nacht trof de marechaussee te Hoensbroek 'n auto aan, waarin zich een slapende chauffeur bevond. Do man werd aangehouden en de auto in beslag genomen. Autobus te water. Een autobus van de Westlandsche Stoom tram Maatschappij komende uit Den Haag, waarin zich een 25-tal passagiers, mannen, vrouwen en kinderen bevonden, is gisteren voormiddag omstreeks 11 uur tusschen Loosduinen en Poeldijk te water geraakt. Het ongeval gebeurde doordien de chauf feur van de autobus moest uitwijken en daardoor met zijn voertuig terecht kwam op het rijwielpad langs de vaart. Tengevol ge van de zwaarte van de autobus zakte het pad eenigszins weg, waardoor de bus kan telde en in het water viel. Begrijpelijk ver oorzaakte het ongeval groote consternatie onder de passagiers. Degenen, onder hen, die de meeste tegenwoordigheid van geest hadden, sloegen de ruiten van de bus stuk, om zich op die wijze uit de bus te redden, waarna zij aan hunne mede-passagiers de behulpzame hand boden om ook op het dro ge te kunnen komen. De meeste der passa giers liepen verwondingen op, welke ech ter gelukkig slechts van lichten aard wa ren. Spoedig waren een paar doktoren uit Loosduinen en Poeldijk ter plaatse om hulp te verleenen en ook de gealarmeerde Haag- sche Gemeentelijke Geneeskundige Eerste Hulpdienst kwam ter plaatse voor het ver leenen van bijstamd. Drie passagiers wer den door dezen Eerste Hulpdienst naar den Centralen Post te 's Gravenhage ver voerd. Na aldaar te zijn verbonden, konden ook deze drie personen naar huis gaan. Ook de chauffeur van de autobus is er goed afgekomen. In den loop van den middag werd de bus door eenige uit Rotterdam ontboden kraan- wagens uit de vaart gelicht. Ernstige aanrijding. Te Venlo werd Maandagavond op den Straelschen weg de heer P. van Tiel, dï- xecteur van de Kath. Kweekschool, op zijn rijwiel door een vrachtauto aangereden. De heer van Tiel werd'tegen den grond gesmeten en zeer ernstig gewond. Hij is van de laatste H. H. Sacramenten voor zien. De toestand van het slachtoffer is bedenkelijk. Overreden en gedood. Het 3-jarig dochtertje van K. Hoeksma te Loppersum is door een vrachtauto over reden en gedood. Overreden. Te Yeghel ha-d de loopjongen J. V. het ongeluk met zijn rijwiel te vallen. Hij kwam onder 'n zware voermanskar te recht en zijn arm werd verpletterd. Deze moest later geamputeerd worden. Gisterenmorgen geraakte een zekere Ot- ten uit Behandelen te Heerlen, toen hij op een in beweging zijnde tram wilde stappen, cr onder, meldt de rL. K." De conducteur, die nog reddend wilde optreden kon niet voorkomen, dat het eene been van O. werd verbrijzeld. Hij werd in de verbandkamer der Staatsmijn Emma door dr. Terg Bals verbonden, waarna hij naar het Sint Jo- seph-hospitaal te Heerlen werd vervoerd. De toestand van O. is zeer ernstig. Motorongeluk. Maandagnamiddag is A. v. Gemert uit Yught tusschen Schijndel en Yeghel door een auto aangereden. Bewusteloos werd hij naar huis vervoerd. Hij moest voorzien worden van de laatste H. H. Sacramenten. Van een autobus geslingerd. Te Harlingen was Zondag de 14-jarige W. V. achter op een autobus geklommen. Toen de wagen bij de Rozengracht een scherpe zwenking moest maken, waarop V. niet bedacht was, werd de jongen er af geslingerd en vloog tegen een lantaarn paal op. Dr. Schurink, die don jongen onderzocht, toon deze per auto huiswaarts vervoerd was, constateerde hersenschudding. De toe stand van het ventje, dat inmiddels van do laatste H.H. Sacramenten is voorzien, is zeer ernstig. Aan de gevolgen overleden. De boerenarbeider J. Wiltjer te Bedum, die dezer dagen door een hollend paard over het land werd gesleurd, is aan de ge volgen ovorleden. Doodelijke val. Te Uden is mej. v. d. T. van een trapje gevallen en zoo ernstig gewond, dat zij aan de gevolgen overleed. In de modder gestikt. Het 5-jarig zoontje van den arbeider H. te Oudenbosch, is bij het spelen in een sloot geraakt en in do modder gestikt. Doodelijk ongeluk. Dezer dagen kreeg M. Bijker, bij het za gen op de steomhoutzagerij van de firma Wicherson te Steenwijk een slag van een blok hout tegen .ie maagstreek. De man, die direct per ziekenauto naar een zieken huis te Zwolle vervoerd werd, is daar DE „SCHUTTEVAER". De boot niet verkocht Schuttevaer wil den tocht doorzetten. Naar do „Msbd." verneemt is de open bare verkooping van de reddingsboot „Schuttevaer" te Plymouth niet doorge gaan. In de gegeven omstandigheden ble ken kapitein Smit en stuurman Kruithof niet bevoegd om beslag op de boot te doen leggen. De strubbelingen van'de laatste maanden schrijft Schuttevaer toe aan een vooropgezet plan om hem de boot afhan dig te maken. Wetende, dat Schuttevaer over vrij beperkte geldmiddelen beschikt, zou men van bedoelde zijde het er op heb ben aangestuurd, deze middelen door ge durig uitstel van den tocht uit te putten om dan gemakkelijk door beslag de bpot in bezit te krijgen. Do verhouding tus schen Schuttevaer eener- en kapitein Smit en stuurman Kruithof anderzijds droeg de laatste maanden dan ook een zeer gespan nen karakter. Eenmaal is het tot een uit barsting gekomen, waarbij Schuttevaer de hulp van de politie heeft moeten inroe pen. De heer Schuttevaer Jr., die ons deze bijzonderheden mededeelde, zal nu pogin gen in het werk stellen om de noodige fi- nanciën te verkrijgen, opdat, zoodra Schut tevaer van do emoties der laatste dagen bekomen is, de tocht zal kunnen worden voortgezet. Auto tegen een boom. Twee dooden. Bij een Maandag in den Eifcl gehouden betrouwbaarheidsrit heeft nabij Hillesheim een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Een auto met journalisten reed bij het inhalen van een motorrijder van den weg en sloeg tegen een boom. Twee der inzittenden, o.a. de medewerker van de „Duerender Zeitung" werden gedood. De beide andere inzittenden werden ernstig gewond. Hevig onweer in Hongarije. Zes personen door den bliksem getroffen. Naar uit Fünfkirchen wordt gemeld, heeft Donderdag jl. niet ver van de Joego- Slavisch-Hongaarsche grens een verschrik kelijk onweer gewoed, waardoor de tele foon- en. telegraaflijnen met het betreffen de gebied verbroken werden, zoodat tot nu toe slechts spaarzaam berichten zijn binn engekomen. Yier personen moeten door den bliksem zijn gedood, terwijl twee personen, doordat zij getroffen werden, de spraak verloren. Het jonge gewas moet grootetideels ver nield zijn. School door een orkaan vernield. Uit Trivandrum wordt gemeld, dat een school nabij de voormalige zeehavenplaats Quilon in den staat Travancore (Britsch- Indië) door een orkaan is verwoest. Vier leerlingen werden gedood, velen gewond. Het is niet gemakkelijk om den weg te vinden in de verschillende «telegrammen en berichten omtrent den toestand van de „Italia "-bemanning. Zij zijn dikwijls on juist of onvolledig en spreken elkander te gen. De Italiaansche regeering heeft nu een officieele verklaring gepubliceerd, waarin aan de hand van het lange rapport van Nobile het ongeval aan het luchtschip overkomen, tot in bijzonderheden wordt besproken en verklaard. De regeering con stateert, dat men geheel gerust gesteld kan zijn omtrent het lot van Nobile en acht van zijn metgezellen die in den voor sten gondel van het luchtschip waren, toen het in botsing met het ijsveld kwam. Men verkeert e'chtcr in ernstige bezorgdheid over het lot van de leden der bemanning, die in den achtersten gondel zaten en in den romp, toen het ongeluk gebeurde men vreest, dat deze zeven mannen er niet in geslaagd zijn, hun leven te redden. On der hen bevinden zich professor Pentre- moli, de Tjechoslovaaksche geleerde Be- soucek, de journalist Ugo Lago en eenige mecaniciens. Men vermoedt, dat onder de laatsten ook Allcssandrini is, een der beste mecaniciens van Italië. Toen de voorste gondel was afgescheurd van het luchtschip, heeft Allcssandrini waarschijnlijk de gasklop opengetrokken, ten einde te voorkomen, dat het luchtschip nog verder afgedreven zou worden. Met het oog hierop is Nobile van oordeel, dat de romp van het luchtschip niet verder kan zijn afgedreven dan 30 K.M. van de plaats, waar het ongeluk gebeurde. De po sitie van deze zeven mannen moet echter als gevaarlijk worden beschouwd. Er heerscht ook, zooals reeds gemeld, ongerustheid omtrent het lot van den mar rine-officier met twee alpenjagers, ,die van de „Citta di Milano" vertrokken zijn" op een verkenningstocht naar Kaap Noord Sedert twee weken heeft men niets van hen gehoord. De Citta di Milano vraagt inlich tingen aan Nobile. Maandagavond om 10 uur 50 heeft de „Citta di Milano" het volgende telegram tot de bemanning van de Italia gericht, dat te Berlijn door het Mossehuis is opge vangen: „Deel u mede, dat uit Italië watervlieg tuig S 55 met Maddelena vertrokken is. Heden vertrekt een Dornier Wal mot ma joor Peno. Van Archangel Russische ijs- breker met twee watervliegtuigen onder wegEen tweede groote Russische ijs- breker is gereed om uit te varen. Een Zweedsche expeditie met drie toestellen is naar Koiiingsbaai onderweg. Hobby is eerst nu bij Goverse en Vanza vrijgewor- den met Larsen met klein toestel. Ik hoop, dat u ver genoeg naar het Oosten kunt doordringen om Larsen in staat te stellen hulp te brengen en ieder oogenblik bij u te komen. Hobby heeft tweo hondensleden. Ik vervul mijn plicht u hartelijke groeten van Milaan en zijn podesta Belloni over te brengen. Ik verzoek u thans de volgende door de Italiaansche regeering verlangde opgaven te verstrekken: 1. Namen van de groep van drie man nen, die trachten het land te bereiken, dag, plaats van hun vertrek, of gewapend en voor hoeveel dagen levensmiddelen; 2. Naam van den geleerde, die bij u Is. 3. Namen der gewonden en hun toe stand. 4. Uw positie van vandaag. Wij raden u kort te antwoorden om uw accumulatoren te sparen. Wij verzekeren u, dat wij met hart en ziel alles in het werk stellen. - „Oitta di Milano". Het jongste bericht van Nobile. Vermoedelijk in antwoord op boven staand telegram heeft Nobile gisternacht meegedeeld, dat zijn groep, die nog zes man telt, zich in de reeds vermelde posi tie bevindt op het ijs, dat langzaam af drijft in het gezicht van de kust. Op be perkt rantsoen kunnen de mannen het vijf tig dagen met de voorraden, die zij bij zich hebben, uithouden. maar kregen van B. en W. geen vergun ning voor het uitbreidingsplan voorkomt. De heer van der Kroft vraagt waarom dan al aan anderen toestemming is ver leend aan dien we gte bouwen. De voorz. zegt, dat deze een vergunning hadden krachtens de vroeger geldende voorschrif ten. Meerdere leden zijn voor inwilliging van het verzoek, omdat de weg bijna volgebouw is. Besloten wordt het verzoek af te wij zen, doch in de 'Commissie voor Open bare werken te onderzoeken of het uit- breidingsplan kan worden gewijzigd. In verband met een adres van do Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, waar in advies wordt aangeboden terzake van den aanleg van een plantsoen op het Burchtplein, deelt de voorz. mede, dat B. en W. reeds een prijsweg hebben uitge schreven. Nadat de schoonheidscommis sie zal zijn gehoord zullen de plannen bij den Raad worden ingediend. Besloten wordt aan de N.V. Interme diair en Hypothecair Bedrijf 131, bouw leges te restitueeren. Goedgevonden wordt aan de firma Scheffer en De Haan tot wederopzegging te verhuren 300 M2. grond aan de Haven tegen den prijs van 0.80 per M2. per jaar. Besloten wordt tot intrekking van het in den der vorige vergaderingen genomer, besluit tot sluiting van den Lage Kerk- j Voorts verzocht Nobile hem accumulato ren te zenden voor zijn radio en verdof schoeisel, wapens, opvouwbare bcoten, sle den, kooktoestellen en medicamenten voor de twee gewonden, die beiden gebroken beenen hebben. De generaal meldt verder, dat hij geen berichten heeft van de an dere groep van zeven mannen, die op het luchtschip is gebleven en evenmin van de patroelje van drie man van zijn eigen groep, die te voet op weg is gegaan om te trachten de Noordkaap (van Noord-Oost-, land) te bereiken. De berichten van de draadlooze worden thans beter verstaan en men gelooft wel in de gelegenheid te zijn zich voor do vliegtuigen die ter op sporing uitgezonden worden reeds van verre zichtbaar te maken door middel van vuurpijlen en rook. Ten slotte deelt Nobile nog mee dat men er zich op moet voorbereiden, dat hij over twee of drie dagen niet meer zal kunnen seinen, aangezien zijn accu's bijna leeg zijn. De tocht van Lutzow Holm. Het Noorscho ministerie van landsver dediging ontving een bericht van luitenant Lutzow Holm, dat een belangwekkend, beeld geeft van de moeilijkheden, welke de verkenningsvluchten boven Spitsbergon medebrengen. Lutzow Holm vertrok 6 Juni van de „Hobby", welke bij den Verlegen Hoek lag. Hij ontmoette een dikken mist, doch was niet in staat terug te keeren. Hij moest op slechts tien meter boven den grond vlie gen en was ten slotte genoodzaakt bij de Brandewijnsbaai te landen. Omdat de wolken vrijwel op den grond liggen, kon hij niet meer vertrekken voor Vrijdagmorgen toen hij te half twee de Mossclbaai bereikte, waar de Noorsche ja gers het vliegtuig verlieten. Er was bijna geen benzine meer over. Holm'vertrok echter en vond het schip. Hij wierp een bericht omlaag en keerde naar de Mosselbaai terug, waar hij ge noodzaakt was te wachten tot het schip in staat w?„s door het ijs te dringen met de uit de Kingsbay aangevoerde benzine. Lutzow Holm keerde later naar do „Hobby" terug. Daar Lutzow Holm in geen van zijn be richten melding maakt van het vinden van leden der Italia-expeditie, kan men als vaststaand aannemen, dat de berichten,, als zou hij twee gewonden leden der bcj manning gevonden hebben, louter fanta sie zijn. „Vliegtuigen en ijsbrekers hadden eerder moeten komen." De deskundigen zijn nog altijd van oor deel, dat de situatie van de bemanning der „Italia" tamelijk kritiek is. Aangezien het zich ten Noorden van Spitsbergen bevin dende drijfijs zijn koers van den eenen op den anderen dag wijzigt, bestaat er h.i. weinig hoop, dat generaal Nobile en zijn mannen zonder hulp land kunnen bereiken. De Noorsche deskundigen zijn het er over eens, dat Noorwegen onder de be staande omstandigheden alles heeft ge daan, wat mogelijk was. Doch zij verkla ren, dat de buitenlandsche vliegtuigen en de ijsbrekers, die te hulp gezonden zuilen worden, veel eerder ter plaatse hadden moeten zijn. Inmiddels is het weer bij Spitsbergen omgeslagen. Er 6taat een straffe Noord westenwind, terwijl het van tijd tot tijd sneeuwt. Men vreest, dat dit voor de le den der Nobile-expeditie bijzonder onaan genaam zal zijn, vooral voor diegenen die trachten land te bereiken, Maddalena naar Kopenhagen doorgevlogen. Gisterenmiddag 41/4 uur is majoor Maddalena met de „Savoia 55", nadat ben zine was ingenomen, uit de Westeinder- plassen opgestegen naar het marinevlieg veld te Schellingwoude. De vlieger is daar om vijf uur aangekomen. Nog denzelfden middag is majoor Mad dalena doorgevlogen naar Kopenhagen. dam voor rijwielen om de hooge kosten van het plaatsen van borden nl. 522, en' uit overweging dat het Rijk om de..elfde reden afziet van sluiting van den Rijks weg. Aangezien het echter van belang wordt geacht, dat wielrijders van het rijwielpad gebruik maken als er een langs openbare verkeerswegen ligt, wordt besloten den Minister van Waterstaat te verzoeken in het Motor- en Rijwielreglement een bepa ling op te nemen \an den volgenden in houd: „Het is verboden buiten noodzaak met een rijwiel te rijden op op. nbare ver keerswegen, voor zoover daarlangs een rijwielpad is gelegd". Vervolgens komen in behandeling een adres van J. L. van der Velde en van be woners van de Schoolstraat, om de Berk- heistraat open te stellen voor autoverkeer in beide richtingen. De heer Prins wil den genomen maatregel ongdaan maken, omdat de Schoolstraat, die niet breed is, te zeer wordt belast De voorz. zegt, dat hij nimmer vpor sluiting van wegen iets heeft gevoeld, zoo lang er geen afdoende regeling kan wor den getroffen. De heer Drop begrijpt niet, dat men nu reeds op het genomen besluit wil terugkomen. Meerdere leden zijn ech ter voor opheffing der gesloten verklaring Met II tegen 2 stemmen wordt besloten tot openstelling. INGEZONDEN MEDEDEELING. Doorzitten Stuklooprn Zonnebrand en Smetten 6098 thaais, naar de N. R. Crt. meldt, aan de ge volgen overleden. Bliksem ingeslagen. Tijdens een kort onweer sloeg gisteren nacht de bliksem in d© landbouwerswoning van Alb Voerman aan den verharden weg te Stuifzand. In een ommezien 6tond alles in lichte laaie; aan redden viel niet te denken. Gelukkig was het groot vee in de weide, zoodafc dit gespaard bleef. Eenig klein vee kwam in de vlammen om. Een en ander was verzekerd. Men meldt uit Enschedé: Gisterenmiddag is alhier bij een kort doch hevig onweder de bliksem geslagen in een ouden molen aan de Brinkstraat zonder echter brand te veroorzaken. Van tal van in de nabijheid gelegen wonigen zijn vele ruiten tengevolge van den luchtdruk ver brijzeld. Een oplichter geknipt. In November van het vorig jaar logeer de in Hotel Duyin te Deventer een onge veer 50-jarige dame. Een week lang ver toefde zij in het hotel en liet er zich de maaltijden goed smaken. Op een kwaden ■dag vond men echter de kamer leeg. De gast was met de Noorderzon vertrokken, de hotelrekening onbetaald achterlatend. Men deed onmiddellijk aangifte bij de politie, waarbij bleek, dat de voormalige logé een zekere juffrouw W. uit Leeuwar den moest zijn die zich reeds op ver schillende plaatsen, o.a. te Tilburg en Arn hem, aan een zelfde feit had schuldig ge maakt. Sinsdien zocht de politie vruchte loos naar het spoor van de oplichster. De vorige week kreeg de Zutphensche re cherche echter „vat" op haar en het duur de niet lang ,of mej. W. zat achter slot en grendel. Zij werd ter beschikking van de justitie te Zutphen gesteld. Vechtpartij. Maandagnacht is er hevig gevochten in een café op den Vughterdijk te 's-Herto- genbosch. Zekere J. uit Schijndel bracht met een mes een meisje een paar steek wonden in den rechterarm toe. Een ander persoon, die tusschen beiden kwam, kreeg verwondingen aan handen en armen. De .café-houder sloeg den dader met een bijl en verwondde hem aan het hoofd. De da der is gearresteerd. Vergeten.winkeljuffrouwen. Zaterdagavond trok het omstreeks half elf in de Veenestraat te Den Haag de aan dacht van het publiek, dat een tweetal winkeljuffrouwen bij de fa. van Santen aldaar de deur van binen trachtten te for- ceeren. Zij waren blijkbaar om tien uur bij het sluiten der zaak door den patroon „vergeten" en zagen zich nu gevangen achter een glazen deur en door heel wat nieuwsgoerige voorbijgangors bezichtigd. Politie kwam ook nog een duit in het zak je doen, totdat de dames eindelijk door den eigenaar uit. hun benarde positie kon den verlost worden. HONGERSNOOD IN BRAZILIë. Meer dan honderd slachtoffers. Volgens berichten uit Noord-Oost Brazi lië zijn meer dan honderd personen door hongersnood overleden, welke een gevolg is van de hevige droogte; veel vee is om gekomen. In de stad Sao Joao zijn vele menschen door honger gestorven, terwijl tallooze inwoners het gebied verlaten. Banditisme steekt overal hef hoofd op. ONGELUKKEN. Spoorwegongeluk in Missouri. Dertig gewonden. Uit Oxford in den staat Missouri wordt gemeld, dat daar bij een spoorwegongeluk dertig personen zijn gewond, waavvan zes tien zwaar. Men vreest, dat sommigen hunner aan hun wonden zullen overlijden. Vermoedelijke oorzaak van de ramp bij Siegelsdorf. De „Lokalanzeiger" meldt, dat het open baar ministerie en de recherche van mee ning zijn, dat de oorzaak van de treinramp bij Siegelsdorf waarschijnlijk een grond-, verschuiving is. Op de plaats, waar de lo comotief ontspoorde, werden namelijk scheuren in den spoordijk ontdekt. Of fou ten zijn gemaakt, bij den aanleg, dan wel of scheuren ontstaan zijn door de regens van de afgeloopen dagen moet nog worden vastgesteld. Hoog water. Uit Buchs (St. Gallen) wordt gemeld: Door de aanhoudende regens van de afge loopen dagen heeft de Rijn bij Buchs reeds een stand van 8.30 meter en bij Reichen van 7.50 meter bereikt. De brug tusschen Buchs en Schaan wordt door drijfhout in gevaar gebracht. Geheimzinnigs storing. Uit Neurenberg wordt gemeld, dat Maandagmiddag het trambedrijf te Neu- renberg-Fürth geruimen tijd onderbroken is geweest in verband met. herhaalde sto ringen van den stroomtoevoer, die soms een vol uur duurden. De electrische cen trale Franken, die in de stvoomleveranft© voor de tram voorziet, deolde mede, dat zich plotseling op drie stroomtoevoerka- bels door tot nog niet vastgestelde oor zaak defecten hebben voorgedaan. Het meerendeel der fabrieken en win kels in het centrum der 6tacl moest het bedrijf stopzetten, daar ook de licht- en machineinstallaties door de stroomonder- brekingen werden getroffen. De hierdoor veroorzaakte schade is vrij aanzienlijk. Och, och, tlie telefoon juffrouw. In de Engelsche stad Huil kwam een te lefoniste onlangs op het in elk geval zeer origineels denkbeeld om onder den naam „Verkeerd verbonden" met hare vrouwelij ke collega's van de centrale een dansclub te stichten. Het plan werd het zooveel enthousiasme begroet, dat er al gauw een officieel feest op touw gezet kon worden. Om haar principe, „originaliteit", getrouw te blijven, noodigden de jongedames geen vrienden of bekenden uit. Zij kwamen over een om haar partners uit het telefoonboek te halen. De ingezetene van Hull, die in den loop der jaren het grootste aantal klachten be treffende den telefoondienst had „losgela ten", kreeg een speciale, gedrukte uitnoo- diging om onder het motto „Dans met het meisje, dat de verbinding verbreekt", eens kennis te maken met alle jongedames, die hem het leven zoo zuur maakten! Hij kwam, zag envermaakte zich koste lijk dien avond Wie weet," waar de „Verkeerd verbon den" club op den duur al niet goed voor zal blijken te zijn. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. De vernieuwde bestrating van Buurtweg en Waalsdorperlaan. Bouwverbod op gedeelte Ach terweg. De hooge waterlei dingtarieven. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Alle leden waren aanwezig. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een brief van Ged. Staten, melden de dat het aandeel dezer gemeente in de kosten van den Keuringsdienst van Wa ren bedraagt 989.12. Ter tafel komt een adres van eenige in gezetenen, waar op aangedrongen wordt op verlaging van den prijs voor industrie- gas. Dit adres wordt in handen van B. en W. gesteld om advies. Hetzelfde geschiedt met een adres van het Groene Kruis, waarin aangedrongen wordt op verlaging van den huurprijs van het Wijkgebouw, bij aldien de exploitatie verlies zou ople veren, danwel steun van gemeentewege in den vorm van subsidie. Een verzoek van den R. K. Politiebond „St. Michael" om subsidie wordt afge wezen. Vervolgens is aan de orde een verzoek van J. H. Remmorswaal en B. L. van dei Holst, om het Ainmonslaajitje als bouw- straat aan te wijzen. Adressanten hebben een perceel grond aan dezen weg gekochl

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6