ONBEKENDHEID MET ONS LAND Om even over vier brengt Ismail den bal aan het rollen. De Italianen spelen «enigszins in het voordeel van den wind. De Egyptische doelverdediger krijgt het ©erst bezoek. Een scherp schot van Ber- nardini scheert de lat. De Egyptenaren brenger een contra-vi site en nu is het Combi, die eenige be narde oogenblikken beleeft. Een prachtig schot van Zubeir moet hij corner werken De hoekschop wordt echter weggewerkt. Tien minuten is er gespeeld zonder een merkbaar overwicht van een der ploegen. Dan krijgt Magnozzi een kans, die Wj aan Schiavo overlaat. De midden-voor bedenkt zich geen oogenblik en Hamdi is gepasseerd (01). Na dit doelpunt komt er een opleving fn de Egyptische ploeg en na enkele mi nuten moet het Italiaansche doel een waar beleg doorstaan. Bij een der Egyp tische aanvallen plaatst Ismail keurig naar den vrijstaanden Riad, die met een onhoudbaar schot voor den gelijkmaker zorgt (1—1). Twee minuten later krijgen de Italianen na geestdriftig spel echter weer de leiding door Schiavo, die uit een hoekschop scoort (1-2). De spanning blijft echter nog bestaan. Want het duurt niet lang of er volgt weer •en doorbraak der Nijlbewoners en de wedstrijd is nog geen 20 minuten oud, of na een doelworsteling, waarbij Combi is uitgeloopen, brengt Ismail het scorings- bord weer op gelijken stand (22). De Italianen, die het vaste voornemen hebben zich de overwinnig niet te laten ontglippen, belegeren nu voortdurend het Egyptische doel. Een verrassend offensief overrompelt de Egyptische achterhoede, waarvan Banchero weet te profiteeren. (2-3). Dan is het afgeloopen met den tegen stand der Egyptenaren. De Italianen zijn voortdurend in de meerderheid. Banche ro scoort voor de rust nog het vierde doelpunt en in een kort tijdsverloop wordt daarna de Egyptische doelman nog twee maal gepasseerd resp. door Schiavo en Banchero. Half-time 26. Met de overwinnig op zak hervatten de Italianen na de rust den strijd. Zij zijn sterk in de meerderheid en er volgt een ware doelpunten regen. De eerste goal te gen Egypte komt niet van Italiaansche zijde. In een benauwd moment voor het Egyptische doel raakt Shemeis de kluts kwijt en plaats op eigen doel, waar Ham di niet op gerekend heeft. Het is 27 in het voordeel van Italië. Dan komt er weer wat tegenstand van Egyptischen kant. Pitto wordt omver ge trapt en neemt enkele minuten niet aan den strijd deel. Banchero wil het aantal doelpunten dat op zijn naam staat met één vermeerderen en inderdaad laat hij aan het slot van een relletje voor het Egyptische doel Humdi voor de achtste maal visschen. Zoo zijn er dus in totaal al 10 doelpun ten gefabriceerd, maar er zitten nog meer in de lucht. De Egyptische voorhoede vindt den achterstand blijkbaar te groot en met een geestdrift, alsof het hier den gelijkmaker gold werpen de voorhoede spelers zich in den strijd, pogende het Italiaansche doel aan gruis te trappen. Geweldige schoten van de drie verschil lende Hassans doen ons beven, maar alles gaat er meters naast. Onder groote vroo- lijkheid slaagt de Egyptische linksbin nen er ten slotte in tot Combi door te dringen en weldra is de stand 38. Na dertig minuten moet Hambi weer visschen. Het is Levratto, die hem met eer. hard schot de vingers doet tintelen, waar door de bal uit de handen van den Egyp tenaar binnen de palen huppelt. (39). Nog tweemaal wordt er gescoord en wel door den linksbinnen Magnozzi en dan vin den de Italianen het genoeg. Veertien doelpunten in een wedstrijd kan er dan ook wel mee door. Nadat de Italianen een strafschop uit puur medelijden naast hebben geschoten, komt het einde en met 113 hebben zij de derde plaats van het Olympisch voet- baltournooi veroverd. Een buitengewone fraaie wedstrijd is het niet geweest. In beide ploegen waren duidelijk de sporen van vermoeidheid waar te nemen. Van het kwieke spel der Italiaansche vleugels en achterspelers, zooals we dit in den strijd tegen Uruguay hebben bewonderd was niets meer te ont dekken. Ja ook den eminenten Bosetta hebben we gemist. Over den keeper der Egyptenaren zul len we het maar niet eens hebben. Alleen willen we opmerken ,dat hij de helft van de tegen zijn land gescoorde doelpunten minstgenomen had kunnen voorkomen. En nu nogmaals de laaste ronde De Resultaten. Het geheele verloop van het voetbal- tournooi is dus als volgt: Voorronde. ChiliPortugal 24 E e r st e ronde:' BelgiëLuxemburg 53 EgypteTurkije 71 DuitschlandZwitserland 40 FrankrijkItalië 3—4 PortugalJ oego-Slavië 21 ArgentiniëAmerika 112 SpanjeMexico 71 HollandUruguay 02 Kwart-finales: ItaliëSpanje 11 BelgiëArgentinië 36 UruguayDuitschland 41 ItaliëSpanje 71 PortugalEgypte 12 Halve finale: 'ArgentiniëEgypte 60 UruguayItalië 32 Finale. Argentinië—Uruguay 1—1 (Wordt overgespeeld) Om de derde plaats: ItaliëEgypte 113 Troosttournooi. Holland Belgic 31 ChiliMexico 31 HET OLYMPISCH KUNSTT0URN00I. Een onderdeel van de Olympische Spe len vormt het concours van werken door levende kunstenaars, behoorende tot de landen, welke zijn uitgenoodigd tot de Spelen van de IXe Olympiade. In verband daarmede wordt een kunst tentoonstelling gehouden in het Stedelijk Museum in de Paulus Potterstraat te Am sterdam. Ze omvat werken op het gebied van schilderkunst, beeldhouwkunst en archi tectuur, uitsluitend oorspronkelijk werk van levende kunstenaars, dat door de makers zelf is ingezonden, nimmer tevo ren heeft mede gedongen of tentoonge steld is geweest ter gelegenheid van vroe gere Olympische Spelen en waarvan de voorstelling betrekking heeft op sport in den meest uitgebreiden zin van het woord. De tentoonstelling, welke 600 nummers telt, is zeer uitgebreid en vult behalve de bovenvestibule en de daarachter gelegen groote zaal, alle zalen en cabinetten van den Zuidelijken gevel van de bovenverdie ping van het Stedelijk Museum. Door de goede zorgen en onder de be proefde leiding van den directeur van het Stedelijk Museum, den heer G. W. H. Baard en den secretaris der Afdeeling Kunst, den heer J. W. Teillers, zijn de werken gegroepeerd' naar de verschilende landen, geëxposeerd en vereenigd tot een aantrekkelijk geheel dat aan liooge artis tieke eischen voldoet. De volgende 20 landen nemen deel aan dit kunstconcoursDuitschland, Oosten rijk, België, Denemarken, Ver. Staten v. Amerika, Frankrijk, Engeland, Hongarije, Italië, Ierland, Letland, Luxemburg, Me xico, Monaco, Noorwegen, N. Leeland, Nederland, Polen, Zweden en Zwitser land. Behalve een aanzienlijke collectie schil derijen en beeldhouwwerken bevat de ten toonstelling een uitgebreide verzameling architectonisch werk, teekeningen en ma quettes, ook foto's van bestaande of ont worpen gebouwen en complexen, aan de lichamelijke opvoeding of aan bijzondere takken van sport gewijd. Eenige beeld houwwerken, die door hun buitengewone zwaarte moeilijk in de tentoonstellingsza len te plaatsen zijn, kregen een plaats op de terreinen van het Stadion. De groote zaal achter de vestibule is geheel gevuld met werken van Engelsche en Iersche kunstenaars. Men vindt er on der meer belangrijk werk van Sir. John Havery (een portret van den beroemden Jockey Donoghue) Schilderijen van Sir William Orpen, waarbij de aandacht trekt het ruiterportret van den Prins van Wa les, uit diens particuliere schilderijen collectie voor deze tentoonstelling afge staan, een bokswedstrijd door Mrs Knight aanplakbiljetten door Webster, houtsne den door Nocholson, enz. In de daarachter gelegen zalen zijn de werken geëexpo- seerd, welke zijn ingezonden uit de ver schillende reeds genoemde landen. Italië zond slechts 1 schilderstuk in, een mid- deleeuwsch balspel te Sienna voorstellen de, maar is verder vertegenwoordigd door een aanzienlijk getal architectoni sche teekeningen; België zend interes sante sculptures tentoon, Mexico werk van Angel Zarraga. De inzending van Duitschland is wel de meest omvangrijke. Er is werk van Schle- volgt, Dill (Wedrennen) Max Liebermann (Polospelers) beeldhouwwerk v. W. Scha per (discuswerper) en Oppler (hardlooper) Verder bevat de Duitsch© verzameling welke door de Deutsche Reichskunstwart is bijeengebracht maquettes van het Duit- sche Sportforum te Berlin Grünewald, van den architect Werner Marchen van andere sportcomplexen, teekeningen, foto's enz. benevens een verzameling gra fiek, penningen en dergelijke kunstvoor werpen. De Nederlandsehe afdeeling toont o.m. werk van Isaack Israels (3 ruiter-portret- ten) van Lizzy Ansingh, die een poppen- fantasie inzond, Jan Sluiters, Gerder, Willy Sluyter, Monninckendam, met een biljartwedstrijd, wel niet behoorende tot de Olympische sporten, maar als kunst werk van beteekenis. Mevr. de Balbian Verster met een portret van de bekende amazone Fr. Lungen Schier alle takken van sport hebben de kunstenaars hier op deze tentoonstelling ingezonden, tot hun werk geinspireerd en aldus is een groote verscheidenheid bijeengebracht die tot een boeiend en onderhoudend geheel is ge worden. Dat onder het door Nederland ingezon den architectonisch werk ook dat van den bouwer van het Olympisch Stadion, den architect Jan Wils, een belangrijke plaat© inneemt, ligt voor de hand. Een verzame ling groote foto's van het Stadion geeft een duidelijk beeld van dit in het midden der Olympische belangstelling staande bouwwerk. De kunsttentoonstelling zal op Maan dag 11 Juni a.s. te 3 uur des n.m. offi cieel worden geopend. De Voorzitter van het comité 1928, Mr. Baron Schimmel- penninck van der Oye, zal daarbij een kort woord ter inleiding spreken, waarna de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Meester M. A. M. Was zink, de tentoonstelling zal openen en ver volgens de Voorzitter van het Internatio naal Olympisch Comité, Graaf de Baillet Latour, nog het woord zal voeren. Tot bijwoning van de officieele opening zijn o.a. uitgenoodigd: de Voorzitter en de leden van het Internationaal Olympisch Comité, met het Uitvoerend Comité, waarin zitting hebben Graaf de Baillet Latour, Baron Godefroy de Blonay, J. S. Edström. Brig. Generaal Ker.tisch, Mar kies de Polignac, Generaal Sh. H. Sher- rill, Dr. Lewald, Luit. Kol. Berdez, ver der de leden van het Ee^e-Comité voor de Spelen der IXe Olympiade, de attaché's, vertegenwoordigende de tot de Spelen uitgenoodigde landen, het Bureau Per- manen des Federations Internationales Sportives, het Gemeentebestuur van Am sterdam, de Commissaris der Koningin m Noord-Holland en tal van andere autori teiten. De opening voor het publiek is be paald op Dinsdag 12 Juni des vjü. 10 uur. Een club voor vertegenwoordigers van Spaansch sprekende landen. „Casa Oiympica". Zaterdagmiddag heeft in het clubhuis van de A. IJ. C. een korte plechtigheid plaatsgevonden. Daar is n.l. ingewijd het „Casa Olympica", dat wij in het kort kun nen noemen een gezellige club, speciaal ingericht voor de deelnemers aan de Olympische Spelen uit Spaansch spre kende landen. Het gebouwtje bevat een lees- en schrijfkamer, een conversatiezaal, res taurant, bar en een danszaal. De heer C. Boissevain opende de bij eenkomst en betoogde, dat deze tijdelijke stichting ten doel heeft de banden tus- schen Nederland en de Spaansch spre kende landen van Europa en Amerika nauwer aan te halen. De belangstelling van de zijde der be langhebbenden was bijzonder groot en er heerschte nog denzelfden avond een recht gezellig samenzijn. Burgemeester De Vlugt gaf ook nog van zijn belangstelling blijk. VOETBAL. FeyenoordMexico 4—3. Zaterdagmiddag speelde Feyenoord te gen Mexico. Een vrij talrijk publiek was aanwezig, toen scheidsrechter Kapteyn beginnen blies. Aanvankelijk boden de Mexicanen weinig tegenstand, zoodat de Rotterdam mers gelegenheid kregen herhaaldelijk tot het offensief over te gaan. Na een tweetal hoekschoppen gelukte het Barendrecht Feyenoord de leiding te geven. Dit doel punt werd spoedig gevolgd door een twee de van den Voet van Pijl. Toen herstelden de Mexicanen zich en deed hun voorhoede af en toe aardig werk. Vooral Adeadato weerde zich geducht en maakte in een ommèzien gelijk. Kort voor de rust had Sinke succes met een goed ge plaatst schot, zoodat Feyenoord de tweede helft inging met een voorsprong van 32. Van den aftrap af vertoont het Mexi- caansche uintet een snel samenspel, dat besloten wordt met een onhoudbaar schot van Adeadato, die den hattrick verricht en zoodoende den stand op gelijken voet brengt. (33). Kort daarop moet een doel punt, door Carreno gemaakt, wegens bui tenspel geannuleerd worden. Het spel blijft nu gelijk opgaan en aan beide zijden krij gen we enkele aardige aanvallen te zien. Eenmaal bewerkt een der achterspelers van Mexico den bal in het beruchte gebied met de hand, waarvoor een strafschop wordt toegekend dien Sinke in een doel punt omzet (43). R. K. FEDERATIE. Uit het Leiden-kamp. Nu de lange 'zomeravonden ons volop gelegenheid geven wat meer dan anders van de natuur te genieten in het vrije ve-ld, heeft het „Leiden"-bestuur gretig deze gelegenheid benut om hare leden in staat te stellen eenige uren aan athletiek te besteden. Zij heeft den heer Luppers, sergeant-majoor bij de infanterie, bereid gevonden deze athletiekoefeningen te leiden. Vanaf a.s. Woensdagavond om 7.30 uur worden elke week op dien avond van 7.30 8.30 athletiekoefeningen gehouden. Het bestuur vertrouwt dat vele leden het belang van deze oefeningen als trai ning voor de beoefening van het voetbal spel zullen benutten en de vruchten in het a.s. seizoen mogen blijken. DIOC. HAARL. BOND. De R. K. sport in de Venen. Maakten wij onlangs melding dat D.V. O. te Rijpwetering nederlaagwedstrijden organiseert, thans kunen wij ter kennis bréngen, dat de pas toegetreden vereeni- ging S.D.O. te Ter Aar tot nadere ken nismaking met haar zustervereenigingen, dito plannen heeft. Wij kunnen niet an ders dan zulks ten zeerste toejuichen en vertrouwen dat de R. K. voetbalvereeni- gingen uit Leiden en Omgeving allen, zon der uitzondering, den gelegenheid zullen aangrijpen om in contact te komen met de jongste zustervereeniging. De seriewedstrijden te Ter Aar worden gehouden in twee af deelingen, n.l. Ie af deeling voor le elftallen en 2e afdeeling voor 2e elftallen, waarvoor mooie prijzen zijn beschikbaar gesteld. De vereenigin- gen welke zich wenschen te doen inschrij ven moeten zich daartoe opgeven b.j den secretaris van S.D.O. te Ter Aar, den heer C. Hoogervorst Lzn., Kerkpad C 83, welke gaarne alle noodige inlichtingen verschaft Wij verzoeken de vereenigingen zoo spoe dig mogelijk te schrijven, waardoor het mogelijk wordt dat met de serie-.vedstrij- den reeds op 24 Juni a.s. een aanvang kan worden gemaakt. We hopen dat de vere.enjgingen zich niet onbetuigd zullen laten! De R. K. sport in de Venen moet gestabiliseerd worden! Daar kunnen thans allen aan medewerken, de vereenigingen moeten thans daden stellen! We vertrou wen dat daarvan een groote propaganda zal uitgaan, waardoor het plan verwe zenlijk zal worden, dat voor het seizoen 19281929 een Veen-competitie kan inge steld worden. De R. K. sport zal daar zeer bij gebaat zijn! D. HAVERKORN, Secretaris-Penningmeester. WIELRENNEN. Rijswijksche Wielerbaan. Om het kampioenschap van Nederland. De wedstrijden om het kampioenschap van Nederland, tevens selectie-wedstrij den voor afvaardiging van amateurs naar de Olympische Spelen zijn Zaterdag en Zondag op het Rijswijksche hout verreden. Het programma dat voor Zaterdagmid dag was vastgesteld kon niet geheel door gang vinden wegens den regen en werd nu Zondagmorgen opnieuw vastgesteld en af gewerkt. Alleen de Olympische Selectie-wedstrij den vonden Zaterdagmiddag plaats, waar- De Olympische spelen zullen dit jaar heel wat buitenlanders naar ons land lok ken en velen hunner zullen, wanneer ze hun bezoek niet bepalen tot Amsterdam, maar ook uitstrekken tot andere deelen van ons vaderland, zeer zeker vreemd op kijken, als ze gewaar worden, dat land en volk in vele opzichten afwijken van de beschrijving, die ze er van gelezen heb ben, want het is een feit, dat over ons land en over onze zeden en gewoonten heel wat dingen te boek gesteld zijn, die den toets der waarheid niet kunnen door staan. In vele van dio beschrijvingen toch wordt Nederland voorgesteld als een land vol poelen en plassen, moerassen en me ren een land waar de vrouwen met uitzondering van in de groote steden steeds loopen in lange rokken, met bonte boezelaars voor 't lijt en fladderende flod dermutsen op 't hoofd; waar de mannen gekleed gaan in wijden broeken, buizen met koperen knoopen, bonte mutsen op 't hoofd en klompen aan do voeten, op dé wijze dus, zooals men Markers en Volen- dammers afgebeeld ziet op prentbriefkaar ten, zoo gretig door den buitenlander ge kocht en zoo kwistig door hem onder vrienden en kennissen verspreid. We hebben ons voorgenomen den lezers uit. een paar van zulke averechtsche be schrijvingen iets mede te deelen en begin nen daarom met eenige aanhalingen te ge ven uit een artikel „The children of Hol land" d.i. „De kinderen van Holland", welk artikel we vonden in een Engelsch week blad van eenige jaren terug. „De kleeding van de kinderen van Hol land" aldus de schrijver „geeft hun bet uiterlijk van kleine, oude menschjes en nergens ter wereld ziet men zulke ty pische en werkzame kleinen als in dit land van kanalen en waterwegen. Kleine meis jes helpen bij boter en kaas makenheel kleine jongens helpen hun vaders op sche pen en schuiten of gaan met hen mee naar zee. Jonge meisjes en half opgeschoten knapen rijden op hondenkarren, die men overal in 'tland ziet. Niet zelden ontmoet men een zwaar beladen groentewagen ge trokken door een hond en voortgeduwd door een meisje, dat even als de hond loopt te hijgen van vermoeidheid. Meisjes, nauwelijks den kinderschoenen ontwassen, dragen op hun hoofd zware manden vol met visch of groente, die ze langs de straat moeten verkoopen. Jongens met een pijp of een sigaar in den mond loopen achter kruiwagens bela den met bezems, borstels en klompen, die ze aan den man trachten te brengen met luide schreeuwstem. Deze kleine rondven- ters zijn op dezelfde wijze gekleed als hun vaders of grootvaders en hun haar zit gladgestreken op 't hoofd, waarover een leelijke zwarte pet getrokken wordt, zoo dat ze er uitzien als oude ernstige manne tjes. Evenzoo dragen de meisjes in de meeste plaatsen een wit mutsje en over de schouders kruiswijs een omslagdoekje, ter wijl ze allen een blauw schortje dragen over een zwart rokje. Heel dikwijls loopen deze meisjes met een breikous in de hand, want altijd zijn ze bezig met breien en die algemeene breiwoede beperkt zich niet al leen tot de lagere standen maar heerscht ook onder de hoogere, waar de miesjes bezig zijn met breier zelfs onder het ont bijt. Even als de Turken, die hun sandalen uittrekken alvorens de moskee te betre den, uit vrees van den heiligen vloer vuil t-e maken, zoo trekken ook de Hollanders voor hun deur klompen en soms zelfs schoenen uit, voordat ze hun woning bin nengaan en zoo ziet men voor den ingang der huizen rijen klompen staan van aller lei vorm en grootte...." De winter in Holland vormt ook een ge liefkoosd onderwerp van beschrijving. Hoor maar eens. „In den winter zijn in Holland alle ri vieren en kanalen bevroren en iedereen rijdt schaatsen, hetzij voor zaken of voor zijn genoegen mannen, vrouwen en kin deren. Mannen, die zich naar him werk haasten; jongens, die naar school gaan; vrouwen, die zich naar de markt begeven; bedaagde vrouwen met manden op het hoofd, aan wier rokken kinderen op schaatsen zich laten meeslepen. Sommige vrouwen dragen hun kinderen in een breeden doek op den rug en 't is een bevallig gezicht zo zoo te zien voort glijden, nu eens knikkend tegen een be kende, dan weer een paar liefkoozende woordjes uitend tegen den kleine, die daar bengelt op haar rug Maar genoeg hiervan. Laten we nu eens luisteren naar hetgeen ze te vertellen hebben over het dorp Broek in Noord-Hol land, „dat in de oogen van iederen echten Hollander een paradijs is wegens zijn groote zindelijkheid." „Het zindelijkste stadje van de we reld" zoo lezen we „is Broek in Hol land. Het ligt een paar mijlen van de hoofdstad en is sinds onheugelijke tijden om zijn zindelijkheid beroemd. De inwo ners zijn zeer welvarend en de voornaam ste taak van hun leven schijnt te zijn him woonplaats zoo schoon te houden als maar mogelijk is. Ieder huisvrouw wedijvert met haar buurvrouw in zindelijkheid. De stra ten zijn er geplaveid met gepolijste tegels van verschillende kleur, die een mooi mo- zaiek vormen en geen koe, paard of kar mag er overheen gaan, uit vrees die mooie bestrating te bevuilen, die zoo schoon moet blijven, dat een dame ze zou kunnen be wandelen in satijnen pantoffeltjes." We zouden nog meer dergelijke voor beelden kunnen aanhalen, maar zullen ons tot de bovenstaande beperken uit vrees van wat eentonig te worden, of te veel van 't geduld onzer lezers te gaan vergen. En toch kunnen we niet nalaten tot besluit nog even het volgende op te teekenen, ook alweer uit een Engelsch weekblad. „Niet veel jaren geleden" zoo staat daar „regeerde er in Holland een ko ning, wiens gemalin een afkeer had van het wufte hofleven. (Met deze koningin wordt bedoeld koningin Sophie, de eer ste gemalin van koning Willem III).-Ze werd daarom verbannen naar een klein paleis, dat in een bosch stond en omgeven was door moerassen. Ze besloot, dat, al was ze veroordeeld de rest van haar leven in ballingschap door te brengen, het te be steden ten nutte harer medemenschen. Ze begon daarom met de moerassen droog te laten leggen en geriefelijke wo ningen te laten bouwen voor haar diena ren. En dan gaat de schrijver voort met eeni ge bijzonderheden uit het leven dezer ko ningin te verhalen, die geen betrekking hebben op ons artikel en eindigt als volgt: „Eindelijk kwam de wereld alles te we ten van deze edele vrouw en van haar pa leis een armoedige woning te midden van een moeras een paleis, dat bekend werd als „het warm kloppend hart van Holland." De Olympische spelen, zoo begonnen wij, zullen heel wat buitenlanders naar ons land lokken en we eindigen met de ver onderstelling neer te schrijven, dat door hun bezoek ons land in den vreemde meer bekend zal worden en heel wat scheeve voorstellingen aangaande ons land en volk rechtgezet zullen worden. Leiden, Juni 1928. P. G. HOCKS. bij Pijnenburg, Piets, De Leur van Reit, maar vooral jhr. Bosch van Drakesteyn uitblonken. Des morgens werden de series en demi finales over 1200 M. om het sprintkam pioenschap van Nederland gehouden, ter wijl tevens drie selectieritten voor ama teurs werden gereden. 's Middags startten in de finale om het sprintkampioenschap van Nek, G. Leene, Meyer en Bontekoe. Meyer en Bontekoe werden door van Nek en Leene geslagen, waarop Meyer, Bor.tekoe en Leene, van Nek sloeg, zoodat G. Leene het kampioen schap veroverde. De snelste tijd over de laatste 200 M. was toen 13.1 sec. In den wedstrijd met motorgangmaking over 50 K.M. startten Leo Leene, Paymans, Nooteboom, Groen en v. d. Kooy. Leene bleek allen te sterk. Zij kregen lap op lap, zoodat. Leene met een formidabel aan tal ronden voorsprong op den tweede den wedstrijd won. Ten slotte werd een wedstrijd gereden voor beroepsrenners over 50 K.M. zonder gangmaking. Hiervoor startten 24 renners, van wie er al aanstonds eenigen afvielen. Tenslotte bleef er een tiental over, van wie er beurtelings één een uitlooppoging deed. v. d. Wulp hield het langen tijd vol en bleef een halve baan voor, tot hij tenslotte door het peloton werd inge haald. Tenslotte ging v. d. Wulp er weer vandoor, gevolgd door van Rooy, terwijl Bakker en Picavet oogenblikkelijk volg den. Tenslotte slaagden deze vier in het peloton in den rug te komen en een volle ronde uit te loopen. In de 118e ronde werden de overigen uit de baan geroepen en moesten deze vier de laatste zeven ronden uitrijden. Nadat van Rooy nog een lekke band had gehad, volgde de eindsprint, die door v. d. Wulp, die deze race schitterend hqd gereden, verdiend werd gewonnen en daarmee het kampioenschap van Nederland op den lan gen afstand veroverde. De volledige uitsla oren luiden: Tijdrace over 1 K.M.: 1. Jhr. Bosch van Drakesteyn 1 min. 15 3/5 sec., 2. Pijnenburg 1 min. 18 3/5 sec.; 3. De Leur, 1 min. 18 4/5 s., 4. Hoevens, 1 min. 19 2/5 sec.; 5. Piets, 1 min. 19 3'5 sec.; 6. Slesker. 1 min. 20 1/5 sec.; 7. N. Krijns, 1 min. 20 2/5 sec.; 8. Geluk 1 min. 20 3/5 sec.9. Muyen 1 min. 20 3/5 sez.; 10 Braspenninx, 1 min. 20 4/5 sec. D overigen; 12 in getal, reden over de K.M. meer dan 1 min. 21 sec. Achtervolgingsrace over 4 K.M.: Van ReitPijnenburg, 5 min. 20 3/5 sec.; Bras penninx—Van der Horst, 5 min. 28 1/5 sec.; 3. Bosch van DrakesteynJan Maas, 5 min. 30 1/5 sec.; 4. N. Krijns—Geluk, 5 min. 30 3/5 sec.; 5. PietsDe Leur, 5 min. 33 3/5 sec. Vijf koppels reden langer dan 5 min. 35 sec Tijdrace over 4 K.M. voor ploegen van vier: 1. PijnenburgBosch van Drakesteyn BraspenninxMaas, 5 min. 11,2 sec.; 2 Van ReitVan der HorstN. KrijnsGo> vers, 5 min. 18 sec. Kampioenschap korten afstand voor be roepsrenners: le serie: 1. C. A. Bakker; 2 J. Meijer; 2e serie: 1. G. Bontekoe; 2. W Ooms; 3e serie: 1. K. v. Nek; 2. v. d. Bergh; 4e serie: 1. R. Brilman; 2. J. A. Hyzelen- doorn; 5e serie: 1. A. v. d. Bogaerdt; 2. J, T. v. Rooy; 6e serie: 1. G. Leene; 2. Wil- lems. le demi-finale: 1. J. Meijer n.g. v. d. Bergh en v. Rooy; 2e demi-finale: 1. G. Leene; n.g. Brilman en Ooms; 3e demi-fina le: 1. K. v. Nek, n.g. Bakker en WillemsJ 4e dmi-finale: 1. Bontekoe, n.g. Hyzelen- doorn en v. d. Bogaerdt. Eindstrijd: le rit: 1. v. Nek (laatste M. 12 1/5 sec.); 2. Meijer; 2e rit: 1. Leene; 2 Bontekoe; 3e rit: 1. v. Nek; 2. Bonte koe; 4e rit: 1. Leene; 2. Meyer; 5e rit: Meyer; 2. Bontekoe 6e rit: 1. G. Leene; 3 v. Nek. Totaal-uitslag: 1. G. Leene, 3 pnt^ 2. K v. Nek, 4 pnt»; 3 J. Meyer, 5 pnfc.; 4. G Bontekoe, 6 pnt. Wedstrijd achter motoren over 50 K.M. 1. Leo Leene (Ceuremans Jr.) in 43 min. 3< 1/5 sec.: 2. J. J. v. d. Kooy (Boot) op 13 ron den 10 M.; 3. C. Groen (v. d. Meulen) op 51 ronden 375 M.4. C. .T. Nooteboom (v. Nig ten) op 27 ronden 350 M.). Kampioenschap over 50 K.M. voor profs 1. M. v d. Wulp in 1 uur 18 min. 44 3/5 sec. 2. C. A. Bakker (3/4 lengte), 3. Picaret; 4. F. van Rooy. KORFBAL. De uitslagen. Kampioenschap van Nederland. Arnhem: E.K.C.A.Het Zuiden 0-S W est. 1 e k 1 a s s e Z. Leiden: Vitesse (L.)D.K.C. A iA

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8