LUCHTVAART. DE OLYMPISCHE SPELEN r In een zandgroeve bedolven, i Twee kinderen gedood. Bij het spelen in een zandgroeve bij St. Jlartin Longueau (Frankrijk) zijn 2 kin deren onder het zand bedolven. Beiden •waren reeds overleden, toen men het onge luk bemerkte en de kinderen opgroef. Ongeluk bij schietoefeningen. Ben ernstig ongeluk heeft op het schiet- terrein van Bourges plaats gehad bij het probeeren van een nieuw kanon. Het in schieten van het kanon zou in tegenwoor digheid van een keuringscommissie plaats bobben. De loop van het kanon sprong uit elkaar en door de rondvliegende stukken ijzer werden verschillende parsonen ernstig gewond. Een burgerlijk ambtenaar, die dn de buurt stond, werd letterlijk in stukken gereten. De kapitein, die de oefening leid de, werd ernstig gewond. Hevig onweder. De omgeving van Dyon werd Vrijdag door een. met zwagen hagelslag gepaard gaand onweder geteisterd. De wijnbergen werden grootendcols vernield. De schade wordt op vele miïlioenen goraamd. Het „Legaat aan den Paus". Te Bome zijn, weer eens twee gauwdie ven, zich voordoende resp. als een Can.i- nees en een Ier, er in geslaagd, een Roe meen 12Q.OOO gulden afhandig te maken met do bekende truc „het legaat aan den paus". Do „Canadees" ontmoette den Roemeen in een restaurant, sloot vriendschap met hem, en bracht hem samen met „Pat uit Dublin". „Pat" beweerde, voor vijf mil- lioen aan effecten bij zich te hebben, die hij namens een gcloovig landgenoot aan den paus moest overhandigen; het was een legaat. Do Ier vroeg daarop den Roe meen, die hij overal vrijhield, of hij tijdens een uitstapje dat de Ier alleen ging ma ken op het kolossaal bedrag in effecten wilde passen. Als pand moest de Roemeen echter een bedrag in handen van den Ca nadees storten. Hij overhandigde dien di verse juweelen tot een bedrag van 120.000 gulden en óntving de effecten. Deze ble ken natuurlijk achteraf volkomen waarde loos, terwijl de Roemeen noch den Ier, noch den Canadees heeft teruggezien. OP ZOEK NAAR DE „IT A LIA" ALLEN NOG IN LEVEN! „Ita!5a"-bemanning drijft vermoedelijk op het ijs naar het Westen. HET LUCHTSCHIP GEHEEL VERNIELD. Kapitein Romagna van de „Citta di Milano" heeft bevestigd, dat hij er zeker van is in draadlooze verbinding te staan met de „Italia". De marconist van de „Italia", Diagi, heeft zijn identificatienummer geseind, waardoor het thans vaststaat de opgevan gen seinen inderdaad van Nobile afkom stig zijn. Sedert Vrijdagavond, toen het eerste duidelijk verstaanbare bericht werd ont vangen, heeft de „Citta" verscheidene malen seinen van Nobile ontvangen. Daar in de diverse berichten verschil lende posities worden opgegeven, die tel kens meer naar het westen gelegen zijn. oppert men de mogelijkheid, dat de lucht- vaarders op het drijf ijs naar het Westen drijven. Voorzoover de „Citta di Milano" uit de opgevangen mededeelingen heeft kunnen begrijpen, is het luchtschip bij de daling op het ijs geheel vernield, doch alle leden der bemanning zijn nog in leven en bevin den zich niet in direct gevaar. Daar de deskundigen het er over eens zijn, dat men naar alle waarschijnlijkheid Nobile en zijn metgezellen alleen met be hulp van ijsbrekers kan bereiken, is, zoo als reeds kort gemeld, opdracht gegeven aan de „Hobby" en de „Braganza" on- middelijk naar Noordoostland to vertrek ken. Door beide stoomschepen is geant woord, dat ondanks het vele pakijs alle mogelijke moeite zal worden gedaan om de aangegeven plaats te nade ren. Indien de „Braganza" er niet in slaagt zich een weg door het ijs te ba nen, zullen eenige alpenjagers het schip verlaten om over het ijs Nobile te berei ken. Uit 0 Oslo wordt nog gemeld, dat Amundsen de laatste radio-berichten veel Waarschijnlijker acht dan vroegere derge lijke mededeelingen. Zoodra de mede deelingen officieel bevestigd zijn, zal 'Amundsens reddingsexpeditie als over bodig worden opgegeven. De bladen te Oslo geven speciale edi ties uit met het nieuws over de „Italia" en z'j hebben bovendien toestemming ver kregen op Zondag extra-edities uit te ge- ven, wat anders verboden is. Men hoopt, dat het weer spoedig zal toelaten, dat de Noorsche vliegers naar het noordoostelijk deel van Spitsbergen vliegen. Wel is waar teemt men aan, dat zij niet zullen kunnen landen, daar de watervliegtuigen niet op land of ijs kunnen dalen, maar de avia- ieurs zullen in elk geval pakketten met levensmiddelen etc. laten vallen. De positie van de It&lïa, Uit Oslo wordt gemeld, dat de plek waar Nobile c.s. zich bevinden, op een afstand van vier dagmarschen van de meest nabije hut op het Noordoostland (Spitsbergen) gelegen is. Zondagmorgen heeft Riser Larsen te Verlegen Hoek de „Hobby" bereikt. Volgens eert bericht uit Milaan is het groote watervliegtuig S 55 Zondagochtend vroeg naar Ivingsbay vertrokken, \.aar het waarschijnlijk Woensdag of Donderdag zal aankomen. Aan boord bevinden zich kapitein Maddalena en nog vier officie ren. Men gelooft, dat 't zeer grootte vlieg tuig nuttig werk zal kunnen doen bij red ding van Nobile en zijn mannen. BYRD EN WILKINS NAAR DE ZUIDPOOL. Voornamelijk voor meteorologische waarneming en voorbereidingen. Stichting van vaste Pool- stations. Het Amerikaansch Aardrijkskundig Ge nootschap geeft thans nadere bijzonderhe den over de plannen van commandant Byrd en sir George Wilkins met betrek king tot hun Zuidpool-expedities. Wilkins zal niet naar de eigenlijke Zuidpool gaan, maar is voornemens onbekend land te on derzoeken, dot zich uitstrekt tusschen de Ross-zee en Grahamland en dat thans nog maar door vage stippellijnen cp de kaart is aangegeven. Zijn vlucht zal veel geva ren opleveren, terwijl mist en storm hem allerlei belemmeringen in den weg zullen leggen. Hij zal gebruik make i van een wa tervliegtuig, dat speciaal voor hem ge bouwd wordt en waarmee liij van de Ross-zee zal opstijgen. Wanneer hij te Grahamland aansomt, zal hij daar aan boord gaan van een der walvischvaarders, die er in Januari in grooten getale aan wezig zijn. Zijn doel is het onbekende land tusschen de Ross-zee en de Weddel-zee te onderzoeken en er plaatsen aan te wijzen voor de vestiging van meteorologische sta tions, die, naar de ontdekkingsreiziger hoopt, binnen enkele jaren gereed zullen komen. Omtrent de weersgesteldheid in dat deel van de Zuid-Poolstreken is nog niets bekend en een noodlanding zou er bijqa, zeker noodlottig zijn. Wilkins denkt ongeveer 1 November van Panama te ver trekken en in Januari in de Ross-zee aan te komen, wanneer er in de Zuid-Poolzee open water is tusschen de kust eu het pakijs. Het hoofddoel, dat Wilkins beoogt, is de vestiging van een meteorologisch sta tion, door middel waarvan de weerstoe- stand in de Zuid-Poolzee kan worden in verband gebracht met dien van Australië, Zuid-Afrika en Zuid-Amcrika. 't Is bekend, dat er overeenstemming bestaat tusschen de weersgesteldheid bij de Zuidpool en sommige streken van dit werelddeelen, maar de oorzaken daarvan zijn nog niet bekend. Commandant Byrd zal zijn basis vesti gen aan de ijsgrens en zal naar en over de Zuidpool pogen to vliegen. Hij zal een deel van het Zuidpool-plateau in onderzoek nemen. Ook wil hij van de ijsgrens naar het Oosten vliegen en een groot deel van de streek in kaart brengen en folografee- ren. Hij hoopt na te gaan of het land al of niet in eilanden is verdeeld. Het Ame rikaansch Aardrijkskundig Genootschap is ervan overtuigd, dat met Byrd aan den eenen en Wilkins aau den anderon kant er belangrijke gegevens verkregen zullen worden over dezo tot dusverre onbekende streken. PER LUCHTSCHIP OVER DEN OCEAAN. Engeland, Amerika en Duitschland aan bod. Reeds einde van den zomer de eerste vlucht. Nadat Duitschers en een Ier samen het eerst per vliegtuig den Allantischen Oceaan van Oost naar West zijn overge stoken, doet Engeland thans de grootste moeite, althans de eerste te zijn die een echten transatlantischen passagiersvlucht organiseert. De vaklieden zeggen, dat. reeds tegen het eind van den zomer zulk een vlucht is te verwachten. Men werkt er in ieder geval koortsachtig aan. De Air ship Guarantee Company heeft den bouw der beide groote luchtschepen R 100 en R 101, die elk een inhoud van 135.000 Kub. meter zullen hebben, bijna voltooid. De R. 101 zal het eerst de hal verlaten cu zijn eerste Oceaanvlucht reeds midden Augus tus kunnen ondernemen. Men beoogt ech ter eerst begin September te vertrekken en met 100 passagiers aan boord uit de V. S. terug te keeren. Deze arbeid ondergaat natuurlijk een krachtigen prikkel door het feit, dat ook Duitschland aan zulk een prestatie denkt, en eveneens voor de voltooiing van zijn nieuw luchtschip te Friedrichshafcn staat. En eindelijk blijft ook Amerika niet wer keloos. De V. S. hebben al hun hoop ge steld op een bestuurbaar al-me taai-lucht schip, dat in zijn soort geheel revolution- nair moet zijn. Het vertoont geheel nieu we vormen en ook de bestuursmethode moet zich van die der vroegere luchtsche pen sterk onderscheiden. Men neemt aan, dat ook in dc snelheid al het tot dusver bestaande zal worden overtroffen. Zoo waken de vlieg-enthousiasten dag en nacht over de toebereidselen der drie staten en wachten met spanning op den dag, dat voor het eerst de roep .wordt ver nomen: „Nog iemand voor de overzijde van den Oceaan?" V0ETBAL-T0URN0 01. De finale van het Voetbal-tournooi. Ar gentinië—Uruguay 1—1. Hoe druk het was. Een spannende strijd met een draw als resultaat. (Van onze speciale verslaggevers). De drukte in de binnenstad en den om- trek van het Olympisch Stadion was Zon- I dagmiddag, zooals wij dit bij 'n finale van een Olympisch Voetbaltournooi kunnen ver- j wachten. Tegen twaalf uur reden reeds J overvolle trams iu de richting van den Am- j stelveenschen weg, terwijl allerlei voertui- gen reeds uren vóór den vastgestelden aan- vangstijd de drukte op het Van Tuyllplein kwamen vermeerderen. In verband met de kaatsdemonstratie, welke op een der „bijterreinen" word gege ven, was de Amstelveensche weg in de vroe ge middaguren reeds meer bevolkt, dan bij vorie wedstrijden het geval is geweest. Jammer, dat het weer ons in den steek heeft gelaten, want op het oogenblik, dat wij deze regelen op de schrijfmachine zet ten, wordt ons schrijfpapier met dunne straaltjes van het hemelwater bevochtigd en vreezen we voor de leesbaarheid van onzo copie aanstonds het ergste. Het Stadion is een kwartier voor den aanvang al geheel bezet. Tegen vijf minuten voor vier speelt het orkest, dat zich aan den kant van het terrein heeft opgesteld, het Wilhelmus, dat door de duizenden staande wordt aangehoord. Het blijkt, dat Z. K. H. Prins Hendrik weer onder de be langstellenden in de officieele tribune be hoort. Het duurt dan niet lang meer, of de fi nalisten komen in het veld. Eerst zion we de Argentijnen in hun gestreept-blauwwitto hemden. Ze worden even hartelijk toege juicht als do Urugeezen, die direct daarom het terrein betreden. En ook scheidsrechter Mutters krijgt een hoera-tje. Er wordt getosst. Uruguay krijgt het voor het. zeggen, maar veel voordeel geeft het niet. Het regent nog steeds „pijpesteeltjer, zon is er dus zoo goed als niet en de wind staat bijna dwars over het veld. Nasazzi is ondanks een foutieve vermelding in het programma toch van de partij, evenals Castro, waarvoor abusievelijk Scarone ge noemd werd. De opstelling luidt aldus: Uruguay. Mazali Nasazzi Arispe Andrado Fernandez Gestido Urdinarau Castro Petrone Cea C'ampolo Orsi Cariacaberr: Gainzaran Ferreira Tarasconi Evaristo Monti Medici Paternoster Bidoglio Bosio Argentinië. De Argentijnen trappen af en zitten di rect voor het Urugueesche doel. Orsi zet scherp voor en Ferreira wil toeloopen. Hij wordt biorbij echter door And rade gehin derd. Het resultaat van een schermutseling is, dat Andrade tegen den grond valt en daar eenige oogenblikken blijft liggen. De scheidsrechter fluit af en de wedstrijd wordt eenige oogenblikken gestaakt. De rechtshalf der Urugueezen wordt door alle mogelijke masseurs omringd. Tot groot ge noegen van het publiek, dat daar luide blijk van geeft, springt de kleurling weer over eind en het spel kan hervat worden. De vleugelspelers der Urugeezen treuze len in den aanval wat; in ieder geval in zoo'n mate, dat de achterspelers der Ar gentijnen er vlugger bij zijn, waardoor het spel telkenmale verplaatst wordt. De - strijd is vijf minuten oud als Gastro en Petrone zijn doorgebroken. De aanval wordt echter afgeslagen en Fernandez moet te hulp komen. De linkshalf der Argentijnen Evaristo onderbreekt echter ook dit tweede offensief. Na een bekogeling van hot Argentijnsche doel, schiet de Argentijnsche keeper Bosio uit en het spel wordt, op de Urugeesche helft hervat. Een snelle ren van Orsi wordt door Mazali onderbroken. Na een kwartier wordt de strijd wat vin niger en scheidsrechter Mutters gaat een paar vrije schoppen uibdeelen. Bij een uitval der Urugeezen schiet Cam- polo scherp langs de lijn. Het schot van Petrone gaat dan rakelings over. Onmiddellijk daarop volgt een tegenbe zoek der Argentijnen en tot driemaal toe ontsnapt Mazali's heiligdom aan een bijna wisse doorboring. Als de strijd 23 minuten geduurd heeft ontstaat weer een scrimmage voor het doel der Argentijnen. iUt deze doolworsteling wordt het eerste doelpunt van dezen mid dag geboren. Petrone krijgt den bal te pak ken en plaatst het leder onhoudbaar in de linkerbenedenhoek. Het is 0—1 in het voor deel der Urugeezen. Onmiddellijk daarop wordt, ten tweede male de Argentijnsche strafschop-zone op gezocht, doch Cea schiet vlak langs den doelpaal. De Argentijnen doen nu verwoede pogingen om gelijk te maken, maar de ver dediging der Urugueezen geschiedt, met groot, enthousiasme. Ook in de deelnemers tribune ontbrandt thans de strijd. In stug- afgemeten lettergrepen davert het: U-ru- guay!, Ar-genti-nó, Ar-genti-nó! De rust nadert en nog steeds hebben de Urugueezen hun voorsprong. Toch zit er nog genoeg gang in de Argentijnsche aanvallen, waar Tarasconi op dit oogenblik stoute stukjes uithaalt. Als Carricaberi is doorge broken en hoog voorzet, tracht Tarasconi door opspringen in te koppen. Hij maakt daarbij een buiteling en tolt. eenige malen om zijn lengte-as. In elkaar gedoken komt hij achter het Urugueesche doel neer. Daar wacht hij rustic af, hoe het spel verder ver loopt, ten einde door buitenspel de kanse van zijn mede-voorspelers niet- te bederven. Nadat beide doele-n nog-flink bestreden zijn, krijgt Carricaberri een prachtkans. Hij schiet van rechts hard langs den grond, doch Mazali vangt het verradelijke schot klemvast en laat zich door den toestormen den Monti niet. van de wijs brpngen. De bal wordt onberispelijk weggewerkt.. Inmiddels is heb droog geworden en wordt de Marathontoren in het zonnetje i gezet. De Uruguaers blijven nog steeds aanval lend optreden. Cm tien voor vijf blaast scheidsrechter Mutters half-time. Direct na de hervatting zitten de Argen tijnen voor het doel van Mazali. Het bh echter niet. bij één enkelen aanval. De druk op het Urugueesche doel blijft aanhouden en Arispe en Nasazzi hebben alle moeite om hun doel schoon te houden. F.r ontstaat aanhoudend een kluwen voor het doel der Urugueezen, waarin Mazali maar staat af te wachten," wat er uit zoo'n klit je te voor schijn zal komen. Bij een vrije schop tegen Uruguay, gaat oen prachtig schot van Gainzarain vlak langs hot doel. Uit een daarop volgende cor ner tegen de Urugueezen, wordt echter geen profijt getrokken. Toch komt het tegenpunt der Argentij nen. De tweede helft is nauwelijks 6 minu ten oud, als Orsi de oorzaak van een klu wen voor het Urugueesche doel is. Twee maal achtereen weet Mazali bijna zekere doelpunten te voorkomen, maar als het le der dan Ferreira voor de voeten komt geeft deze den L'rugueeschen doelman geen kans Do stand is gelijk (11). De Argentijnen, zichbaar ongelucht, dat zij den achterstand hebben ingehaald zijn echter niet van plan heb bij dit eone succes te laten en vol goeden moed wordt de Uru gueesche achterhoede weer aan een beproe ving blootgesteld. Het spel wordt vinniger en als het- bij een aanval der blauwhemde:* doordat de paal spelbreker is, niet erg wil vlotten, trekt Castro naar het tooneel van den strijd en „neemt" een zijner tegenspelers op een der gelijke wijze, dat scheidsrecht-er Mutters on der luide instemming van het publiek waar schuwend de wijsvinger van zijn rechter hand opheft. Dit is duidelijke taal, welke haar uitwerking niet mist. Na twintig minuten is de stand nog on gewijzigd. Om wat variatie te brengen blijk baar, gaan twee Argentijnen in het gras liggen. Het zijn Evaristo en Orsi, die ver moedelijk door kramp overmeesterd zijn. Twee eerste-hulp-menschcn zijn in een oog wenk van de partij en het duurt geen mi nuut, of de spelers kunnen weer meedoen. Nauwelijks is het. spel hervat, of Taras coni krengt een prachtkans.De bal gaat vlak langs de rechterpaal. Hierop volgt onmiddellijk een tegenbe zoek der Urugueezen. waarbij Campolo de leiding heeft. Hij zet voor naar binnen, waar Petrone zijn hooge voorzet tracht in te koppen. De bal gaat tegen den paal en wordt dan door Bidoglio weggeschopt. Fer nandez, die meegeloopen is, vangt het le der echter op en schiet, hard op doel. Bosio stompt den bal weg. Weer ontstaat er een hachelijk moment voor het Argentijnsche doel als Cea zich gereed maakt tot schieten Bidoglio neemt hem den bal voor de voeten weg en plaatst hoog op eigendoel, waar door Uruguay een hoekschop krijgt te ne men. Dc corner levert echter geen resultaat op. Om tien over half zes is de stand nog steeds onveranderd. Als dat zoo doorgaat moet er verlengd worden. Nauwelijks zetten we deze op papier, of een geducht schot van Ferreira, dat juist over de lat gaat, maakt ons bijna be schaamd. Maar neen hoor, onze meening be gint meer veld te winnen, al ontstaat nog menig hachelijk momentje voor Mazali's latten. Het spel blijft in handen der Argentijnen Een prachtige doorbraak van Petrone heeft door buitenspel geen resultaat. Nog één minuut en dan is het tijd. Zal er verlengd worden! Daar volgt een doorbraak van Petrone, maar juist zal hij schieten, of scheidsrech ter Mutters signaleert, dat de tijd verstre ken is. D spelers verlaten een wijle het veld en de muziek kort den wachtenden zoolang den tijd met vroolijke deuntjes. De verlenging. Zichbaar opgefrischt komen de spelers na ongeveer 16 minuten weer in het veld. Er wordt zooals gewoonlijk opnieuw getosst en cvok nu wint Uruguay den toss en kiest, de wind. welke in den loop van den middag wat sterker is geworden, in zijn voordeel. Het is 3 minuten over zes als de Argen tijnen voor het eerste kwartier nftrapnen. Petrone leidt de eerste aanval der Uru gueezen. Zijn A-innig schot wordt door Bosio gehouden. Ook de daarop volgende hoek schop brengt geen resultaat. De spanning blijft aanhouden en de deel nemerstribunes gooien zich voor de volle honderd procent in den strijd. Schreeuwen is echter geen doelpunten fabriceeren en het eerste kwartier verstrijkt, nadat eenige ge vaarlijke uitvallen der Argentijnen de Uru gueesche achterhoede in de war hebben ge bracht, zonder dat in den stand verandering is gekomen. Er volgt dan een korte rustpoos, waarin de verschillende spelers wat verkwikt wor den. Om vijf over half zeven wordt de strijd weer voortgezet. De Argentijnen beginnen nu met heb voordeel van den wind sterk aan te vallen, maar nadat eenige hoekschop pen tegen de Urugueezen zonder resultaat zijn gebleven, zakt het tempo danig en het lijkt soms of alleen de verdedigingen nog op volle kracht werken. We noteeren nog goede 6choten van Tar- raeconi, Carricaberri. Petrone en Castro, maar geen hunner vermag te bewerken, dat uw verslaggever a.s. Woensdag een vrije avond heeft. Tot groote voldoening van het N. O. C.. dat weer eens een extratje heeft en tot groote ontsteltenis van de extra-dagblad edities, welke niet alleen een half uur later op straat kwamen, dan was gehooptv doch voor heb prestige hunner diverse uitgevers AR GENTIN lë—URUGUAY. De wedstrijd van Mutters. We mogen dan in Holland niet zulk» excellente voetballers hebben, uitblinken de scheidsrechters Lebben we toch wel. En Mutters, de gemoedelijke, vastbera den arbiter, was gisteren de held van het veld, de held van het publiek De eindstrijd van het voetbaltournooi is geen eindstrijd geweestBroederlijk werden de punten gedeeld, al was het nu toch heusch niot zoo broederlijk bedoeld. De belangstelling voor dezen „eind''- strijd was enorm groot, ook al was Oranje er niet bij betrokken en die belangstelling ging voor een groot deel uit naar de Ar- gentinéëre. Daar zat wellicht een klein beetje venijn in, omdat men die Uruguee zen, die de Hollanders in de eerste ronde reeds geklopt hadden, nu ook eens graag zou zien verliezen, maar dit buiten be schouwing gelaten, was een groot deel van het. publiek op de hand van Argentinië, omdat dit „de zwakste" partij was. Zwak beteckent hier, dat Argentinië geruimen tijd met. 1—0 achterstond bij Uruguay. We lieten ons vertellen, dat die sympathie voor de Argentiniërs grootendeels uitging van de talrijk aanwezige slagers, die vrij kaarten gekregen hadden, omdat ze Ar gent ijnsch vleesch verkoopen Die belangstelling stak men niet onder stoelen of banken en de groep, die luide het „Oeroekwéé, Oeroekwéé" door het stadion deed weergalmen, werd meerma len overstemd docr de aanmoedigingskreet „Hup, Argentino 1" In onzo nabijheid „zat" een ras-zuivere Argentijn. Ach, ach, wat deed die man ze nuwachtig. Hij sprong en schreeuwde, danste en gilde, wanneer er weer eens een kans door zijn blauw-witten gemist was. En naast hem zaten twee vrouwelijke supporters van het Zilverland, twee ras zuivere Holl&ndsche en het oeriige Argon- tijnsch wat wij van haar hoorden waren de eigennamen der Argentijnsche spelers. Voor de rust waren zij betrekkelijk kalm, betrekkelijk maar, hoorDoch toon de Argentijnen gelijk gemaakt hadden, wa ren de annmoedigiug6krcten niet van do lucht, wellicht omdat de namen van de linker-spelcrs gemakkelijker uit te spre ken waren. Het „Orsi, Orsi" daverde me nigmaal over de tribunes, wanneer Andra de den Argentijnschen linksbuiten op zijn hielen zat. Ook Evaristo werd meermalen aangemoedigd. Evaristo, met een soort ma trozenmuts op, geleek onzo Hollandsche Massy. Wat al capriolen en bokkesprongen heeft die linkshalf uitgevoerd. Als de toe schouwers het hem hadden moeten na doen waren zo allen, wellicht op een enke ling na, driedubbel gebroken goweest. Na de verlenging kreeg dc Hollandsch Argentijnsche support-ster het minder ge makkelijk en het „Hup, Carricaberri" hoorden we slechts zelden. Overigens was 't een strijd van gelijk waardige partijen, allen meesters in de voetbalkunst, die ongelooflijk met de bal wisten te goochelen en elkander in trucjes de loef afstaken. Er werd in den wedstrijd nog al eens gestopt, en de masseurs hebben heel wat te doen gehad, want er werd af en toe hard gespeeld en dan was de 23ste man in het veld d e man, die boven de partijen stond en met vaste hand de rivalen om het Olympisch kampioenschap in toom hield. 't Was inderdaad de wedstrijd van Mut ters, den eminenten Hollandschen scheids rechter en zoo ooit dan heeft hij gisteren het publiek op zijn hand gehad. Zijn op treden vond herhaaldelijk algemeen waar- deering, wanneer door de een of andere partij een fout werd begaan en dat mankte den wedstrijd pleizicrig. Toen Mutters tij dens de rust van de verlenging even bij zijn familie voor de Marathon-tribune ging zitten mocht hij van het publiek een harte lijk applaus in ontvangst nemen Mutters was de ster van het veld. Ook Woensdagavond? 'fc Ware voor al len te wenschen. weer een reprise moeten meemaken. Woensdagavond, 13 Juni om 7 uur wordt de wedstrijd over gespeeld. In de officieel tribune zaten tijdens drtn wedstrijd Z. K. II. Prins Hendrik, Minister van Oorlog Lambooy, vice-president van den Raad van State Baron van Lijnden, de Minister van Staat Jhr. van Karncbeok, de burgemeester van Amsterdam, W. dc Vlugt, en nog tal van andere autoriteiten. Italië op de derde plaats. Sporen van vermoeidheid in beide teams. De ge middelde score blijft op peil! In een drukkende atmosfeer en op een glad veld hebben twee vermoeide ploegen elkaar de derde plaats in het Olympisch voetbaltournooi betwist. Dat „betwist" geldt uitsluitend voor het eerste gedeelte Aan de match, waarin dc Italianen zege vierden, want in het verdere verloop van den strijd was er van betwisten geen sprake meer al was het spel der Italianen A'cel minder, dan de scoring-cijfers 311 wel doen A'crmoeden. Een paar regenbuien hadden het terrein wat glibberig gemaakt, toen tegen vier uur de Egyptenaren het veld betraden. Er zullen zich toen ongeveer ruim 10.000 toeschouwers binnen de Stadionmuren be- A'onden hebben. Onmiddelijk daarop kwamen de Italia nen en enkele officials; ten slotte scheids rechter Langenus en het spel kan begin nen. De beide aanvoerders ruilen bloemstuk ken, waarna Italië den toss wint. De elf tallen staan aldus opgesteld; Egypte Hamdi Fahmi Abaza M. Shmcis Yacout el Souri Fahmi el Hnss.-.ni unis Hassan Riad M. Ismail M. Hasan E. S. Ism. Mohamed Zubeir Levratto Balonchicri Magnozzi Schiavo Banchero Genovesi Bernardini Pitto Caligaris Bellino Combi Italië

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7