KLEEDING SPOORWEGRAMP IN BEIEREN Uit de Rijnstreek. Gem. Berichten. INGEZONDEN MEDEDEELING. $iaar< MIA T Vervaardigd op Eigen Ateliers door de beste krachten. Munt uit door elegante coupe en prima afwerking 131 ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Doodelijk motorongeluk. Op den weg van Overschie naar Delft is gistermiddag de 21-jarige motorrijder J. Dedert uit de Vinkestraat te Botter dam in botsing gekomen met een meik auto, die bestuurd werd door den 45-ja- rigen W. W. uit Zegwaard. De motorrij der, die zeer hard xeed, kon de flauwe bocht van den weg niet halen. De man werd zwaar gewond naar het ziekenhuis te Botterdam overgebracht en is onkele uren daarna, nadat hem reeds het linker been was afgezet, aan de bekomen ver wondingen overleden. Auto te water. Gisteravond omstreeks kwart over ze ven is de Fordauto van den lieer A. ochumm uit Dordrecht op den .chieweg te Botterdam nabij de Melkmarkt, in de Schie gereden. De heer Schumm, die aan het stuur zat, wilde voor een uit de rich ting Botterdam komende vrachtauto uit wijken, doch verloor daarbij het stuur en reed te water. Behalve de heer Schumm bevonden zich in de auto zijn 19-jarige verloofde, mej. H. A. M. Buijs, haar va der, de heer P. A. Buijs en haar oom, de lieer O. M. van Gulik. Door het stukslaan van de ruiten wis ten de inzittenden zich te redden. Door voorbijgangers werden zij op het drogj© gebracht. De heer Schumm werd vrij ern stig aan de rechterhand gewond en had tevens een hoofdwonde. De. overigen be kwamen geen letsel. Per auto van den Geneeskundigen dienst is liet viertal naar het Ziekenhuis op den Coolsingel vervoerd en nadat zij aldaar van droge ldeeren wa ren voorzien, konden zij huiswaarts keè- ren. De Fordauto, die vrij ernstig beschadigd werd, is later door de bergingsmij. „Ja- catra" uit de Schie gehaald. t 1 TRAGISCH EINDE VAN DE „SCHUTTEVAER". Geen geld meer. De reddingboot „Schuttevaer", die na velo avonturen, o.a. na een hevigen storm in het Kanaal, het nog steeds niet verder heeft kunnen brengen dan Plymouth (begin Februari vertrok zij op een wonderraooien windstillen dag met bestemming voor Lon den), zal aldaar openbaar verkocht wor den, omdat kapitein Smit en stuurman Kruithof nog steeds niet de volle gage ont vangen hebben, welke hun was beloofd. Wel jammerlijk is de tocht naar de Nieuwe Wereld verhinderd, doch ofschoon Schuttevaer herhaaldelijk en met flinke bedragen gesteund werd, het geld is op en er is geen uitweg meer mogelijk. Inmiddels is er tusschen de bemanning herhaaldelijk oneenigheid gerezen. Intusschen, hoe miserabel ook dit einde /"van de grootsch9 tocht moge zijn, de bo>t heeft haar deugdelijkheid volkomen bewe zen. Dat de groote reis over den Oceaan niet ondernomen zal worden is good gezien, zelfs een geluk te noemen, aangezien dit wellicht het leven van de bemanning zou hebben gekost, doordat zij aan uitpuiling te gronde waren gegaan. De zoon van Schuttevaer zou nog pogin gen in het werk stellen, ">m den verkoop op te houden om op de boot bij de open bare verkooping beslag te laten leggen. Of hij hierin zal slagen, is nog de gioo- te vraag. „Msb." Kameelen op hol. Uit Utrecht wordt aan de „Tel." ge meld: Een kameel in Utrecht's straten is al een even groote zeldzaamheid als een losloopend hondje in de woestijn. Vrijdag in de vroegte heeft hier menigeen de" sen satie beleefd op zijn weg naar werkplaats en kantoor een zestal op hol geslagen „schepen der woestijn" te ontmoeten, die met een gangetje, evenredig aan de lengte hunner pooten, het hazenpad kozen in de richting van het Centraal-Station. Het ge zicht van de nauwe Viestraat bracht deze deserteurs uit het circus Strasburg, dat dien nacht zijn tenten weer heeft afgebro ken, blijkbaar zóó van de wijs, dat zij zich in de Potterstraat gewillig lieten pakken. Boerderij afgebrand. Te Born bij Sittard is Zaterdagavond door een onbekende oorzaak de woning van den heer G. in vlammen opgegaan. Ook de belendende schuren en stallen, waarin vee en landbouwproducten, ver brandden mede. Een en ander was ge deeltelijk verzekerd. Inbraken. Vrijdagnacht hebben inbrekers getracht door het uitsnijden van een ruit zich toe gang te verschaffen tot de pastorie van de B. K. kerk te Eemnes bij Baarn. Zij zijn gestuit op een binnendeur, die met een knip aan. den binnenkant gesloten was. Er is niets vermist. INGEZONDEN MEDEDEELING. Vrijdagnacht is te Amersfoort inge broken in het manufacturenmagazijn van de firma M. A. Banselaar aldaar. De da ders hebben zich vermoedelijk door inslui ping aan de achterzijde toegang verschaft. Ontvreemd is een bedrag van circa 300. Op het kantoor is alles overhoop gehaald en zijn de portemonnaies uit eenige jas sen weggehaald. De draad van de electrische bel van de voordeur hadden de dieven doorgeknipt. Geheimzinnige muziek in het nachtelijk uur. Men meldt uit Goes aan de „Msb.";' Dezer dagen werden de inwoners van het rustige dorpje 's Heer Arendskerke omstreeks het middernachtelijk uur, toen zij reeds ettelijke uren van hun nachtrust hadden genoten, daaruit door een wonder lijke sensatie opgeschrikt. Luidruchtige orgelmuziek klonk uit de dorpskerk en omzweefde het rustige dorpsplein. Het ge val werd te geheimzinniger toen ontboden politie het gansche kerkgebouw afgesloten vond. Na zich toegang te hebben verschaft ontdekte deze dat het orgel was openge broken en dat de nachtelijke speler, zoo- als tc doen gebruikelijk is, zijn visitekaar tje ter plaatse had gedeponeerd. Hij zelf was verdwenen doch werd later onder een bank aangetroffen, waaronder hij was weggekropen. Hot bleek een inwo ner van 's Heer Arendskerke te zijn, niet geheel van muzikaal talent ontbloot, die dien avond te veel aan Bacchus geofferd had, en onder diens invloed er toe was ge komen dit nachtelijk concert te geven. Hij was door een kelderraam het kerkgebouw binnengedrongen. Henri Ford en kippen. Bij den heer W. op den Vlierderssch.m weg te Helmond staat in den tuin een oude Ford-auto, welke is ingericht voor... kippenhok, meldt „de Tijd". Waar men te- genwoordig Ford's product al niet voor ge bruikt INGEZONDEN MEDEDEELING. REEDS 22 DOODEN BIJ ONTSPORING SNELTREIN TRIEST-NEDERLAND GEEN NEDERLANDERS ONDER DE SLACHTOFFERS. OEGSTGEE3T. Winkelweek. Op grond van het suc- cee mot de winkelweek 1927, wat zoo spontaan tot uiting kwam bij de feestelij ke eindvergadering in „Het Witte Huis", kon het niet anders of er moest ook dit jaar wederom getracht worden iets te doen te bevordering van het winkeliers- belang in het bijzonder en het Oegstgees- terbelang in het algemeen. Want dit is toch o.i. de strekking en de bedoeling van .winkelweken en dergelijke. Door het dagelijksch bestuur van het ge- déchargeerde winkelweek-comité 1927 was daarom aan alle winkeliers en neringdoen de een uitnoodiging gezonden voor een .vergadering in café „Centraal". De leiding berustte bij den heer B. J. [Averdieck, die bij de opening zijn leedwe zen uitsprak over de matige belangstel ling. Vervolgens stelde de voorz. do vraag: „Moet er dit jaar wederom een winkelweek komen: Ja of neen?", welke vraag hij voor zich zelf wel kan beantwoorden. Spr. gaf een uiteenzetting van de werkzaamheden en resultaten der vorige winkelweek. De publieke belangstelling mag groot zijn ge weest, de belangstelling echter van onzo gemeentelijke autoriteiten bij de officieele opening bleef weg en zal dit jaar eventueel ook wegblijven waardoor die opening in .waarde daalt. De wijze waarop de diverse winkelweken zijn gehouden wordt ten slotte ook afgezaagd. Spr. meent dat er naar iets anders moet worden uitgezien. De heer Kuypers gaf zijn bevreemding te kennen, dat de eerste belanghebbenden schitteren door afwezigheid. Spr. herinner de nog aan den sluitingsavond der winkel week 1927 aan „Het Witte Huis" en be sprak breedvoerig een voorstel tot het houden van een reclame-optocht, waaraan niet alleen de winkelier, doch geheel de handeldrijvende middenstand kan deelne men. Zeer geestig gaf spr. voorbeelden, hoe de verschillende bedrijven in zoo'n op tocht kunnen uitkomen. De heer Woesten- burg voelde meer voor een tentoonstelling. Door verschillende aanwezigen werd het voor en tegen besproken. De heer Harnas gaf op verzoek van den Voorz. een uiteenzetting, hoe Wassenaar ,winkelweekt", waarvan de leiding steeds berust bij de middenstandsvereenigingen. De heer van den Burg toont belangstel ling voor een reclame-optocht, waarvoor men ook de medewerking der Oranjever- eeniging kan verzoeken. De winkelweek zou' spreker, evenals de heer Overvliet, liever dan in het voorjaar zien. Nadat nog verschillende aanwezigen hierover het woord hebben gevoerd, wordt besloten, dat over 2 weken wederom een vergadering zal worden belegd, waarvoor alle winkeliers en alle andere handeldrij- venden zullen worden uitgenoodigd. Be sproken zal worden het houden van een re clame-optocht met of zonder winkelweek of etalage-wedstrijd. Geboren: Johannes Cornells Maria z. van J. A. Molenkamp en G. den Hollander. Ondertrouwd: M. Kaptein te Lisse 'en C. v. Bossunx. WASSENAAR. Geboren: Christina d. van F. W. T. Hunger en E. C. Kapteïjn. Huizina Alida d. van H. Knijnenburg en M. van der Zij den Ivorrno Violette d v. C. F. A. Jon kers en M. A. Homan. Maria Theresia Cornelia d. van J. J. van der Holst en H. L. 0. van Tol Thomas z. van D. Veldhuij- zen en E. Boef. Ondertrouwd: M. J. Verhagen en E. M. Baither. Overleden:' Maria van der Meer vr. van P. van der Ham 63 j. Aagje Gerdina Visser vr. van G. Visser 73 j. ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubileum. Zaterdag herdacht de heer C. de Jong den dag, dat hrj 25 jaar als hoofdbaas in dienst is bij de fa. Bos, al hier. De jubilaris werd 's morgens door de patroon en diens echtgenoote ten zijne huize gecomplimenteerd, onder aanbie ding van een gouden horloge met in scriptie. Namens het kantoorpersoneel, werd de heer de Jong een theetafel geaf- freerd, terwijl het andere personeel als blijk van sympathie den jubilaris een vloerkleed affreerde bonevens eenige bloemstukken. Zaterdagavond werd de jubilaris en familie per auto naar restau rant a la station gebracht, waar dezen dag door het geheele personeel in gezel lige kring werd besloten. Een serenade besloot het feest. Concert in de open lucht. Naar wij vernemen zal Maandag 18 Juni weder hen eerste volksconcert worden gegeven, op een terrein gelegen langs de Stations- straat. Dief in het kippenhok. In den nacht Van Vrijdag op Zaterdag hoorde een wiel rijder, die het erf van den landbouwer Noordergraaf in de Bidderbuurt passeer de, het kakelen van kippen, aan diefstal denkende, waarschuwde hij in stilte den bewoner, samen togen zij er nu op uit, en vonden in het kippenhok de dief met de buit, bestaande uit eenige kippen, welke reeds in een zak yvaren verhuisd, aan ont komen voor den dief viel niet te denken. De man werd eerst behoorlijk gekneveld en per auto naar de politie gebracht, die hem in bewaring stelde. Heden zal hij voor de officier van justitie worden geleid 't Bleek een zwerver te zijn uit Nieuwer- 'Amstel. BOSKOOP. Gemeenteraad. De Baad dezer gemeen te vergadert hedenavond 7 uur. Onderwer pen ter behandeling: 1 Opening. 2. Vast stelling der notulen van de vergadering van 27 April. 3 Ingekomen stukken. 4. Me- dedeelingen. 5. Advies op twee verzoeken van het B. K. Par. Kerkbestuur, alhier, om, ingevolge art. 72 der L. O. 1920. gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor aanschaffing van leermiddelen. 6. Aanbie ding van conceptbesluiten, strekkende tot wijziging en aanvulling der gemeentebe- grooting voor den dienst 1928. 7. Voorstel om te besluiten tot beschikbaarstelling van een zilveren lauwerkrans, ten behoeve van een in deze gemeente te houden muziekcon cours. 8. Voorstel tot verkoop van een per ceel bouwgrond aan den heer A. B. Abbe ma. 9. Verslag van den toestand der ge meente over het jaar 1927. 10. Opgave der kosten van de door do gemeente gebouwde 15 eenvoudige woningen. 11. Bekening Bur gerlijk Armbestuur. 12. Verslag gemeente bedrijven. 13. Voorstel om crediet te ver- leenen van 900, voor vernieuwing van een exhauster van de gasfabriek. 14. Bond vraag KOUDEKERK. Geboren: Elizabeth Maria d. van G. Klever en G. M. v. d. Meer Gerard Ma rie z. van J. de Wit en H. Mcerloo. Overleden Margje van Va-rik 87 j. wed. van A. v. d. Voorst. Z0ETERW0UDE. Dr. Schaepman-avond. Vrijdagavond hield de B. K. Kiesvereeniging „Ons Boomsche Vaandel" een algemeene ver gadering in het. Patronaatsgebouw aan den Hooge Bijndijk. De Voorzitter, de heer J. Schouten, opende de vergadering met den Chr. Groet, waarna een woord van welkom in 't bijzonder tot den Zeereerw. heer Pas toor Mejrer, den Weleerw. heer Kapelaan Boon, en den spreker van dezen avond den hoogedelgestrengen heer C. J. Kui per, lid der Tweede Kamer der Staten- Generaal. Na een inleiding over het doel van de zen avond werd het woord gegeven aan den heer Kuiper voor het houden van een lezing over: „De beteekenis van het te stichten Dr. Schaepmanfonds voor onze B. K. Staatspartij". Spr. schetste de be teekenis en de kracht van den grooten Schaepman vooral als Staatsman en gaf in enkele korte trekken wat Kath. Neder land aan Schaepmans nagedachtenis ver schuldigd is. Wij kunnen niet volstaan met zijn grootheid te bejubelen, wij moeten trachten zijn werk te bewaren, voort te zetten en zoo mogelijk te verbeteren. Deze eere-plicht rust op alle Katholieken. De ontstane veranderingen door het algemeen kiesrecht op staatkundig terrein, waaraan wij ons niet kunnen en niet willen ont trekken maken een partijbureau noodza kelijk. Veel is er en wordt er gewerkt aan de politieke scholing van ons volk; de groote verscheidenheid van voorlich ting cischt, dat er zal komen een bepaalde Katholieke lijn en meer eenheid. Breedvoerig behandelde spr. deze pun ten om duidelijk te maken dat wij noodig hebben een goed ingericht partijbureau. Met een aansporing allen te offeren naar vermogen besloot spreker de met aan dacht gevolgde rede. De Voorzitter dankte de spreker voor zijne duidelijke en leerzame rede, zette daarna uiteen dat het niet bij schoone woorden mag blijven, maar dat er daden moeten worden gesteld, daden van offer vaardigheid. Laten alle aanwezigen propagandist zijn, dan zal door den verkoop van roe medailles en bonnen, alsmede door de gele genheid te geven op een inteekenlijst, veel geld worden ingezameld voor het dezen avond zoo duidelijk geschetste schoone doel. De weleerw. heer Kapelaan Boon on derstreepte de woorden van den spreker, en den voorzitter en herinnerde aan het devies van Dr. Schaepman „Gelooven en strijden". Allen gelooven wij, maar niét allen strijden wij in voldoende mate. La ten wij daarom geven en helpen geven de wapens voor onze strijders. De voorzitter dankte Pastoor Meijer voor de keurige ontvangst in zijn schoone zaal en sloot daarna de vergadering met den Chr. Groet. ECHTELIJK DRAMA. Zijn vrouw doodgeschoten. Zaterdagmiddag heeft de 45-jarige L. B. uit Hilversum zijn echtgenoote oud 44 jaar, op straat met revolverschoten gedood. De vrouw had hem een week. of zes geleden met de bij hen thuis zijnde twee kinderen, 9 en 11 jaar oud, verlaten, en zich naar Hilversum begeven, waar zij met een an deren man bij een familie op den Geuzen- weg ging inwonen. B. heeft Zaterdagmid dag met den trein van 14.47 uur Zwolle verlaten en is naar Hilversum gegaan, waar hij zich op den Geuzenweg posteerde en ongeveer een uur lang op verschillende punten bleef staan wachten. Te ongeveer tien minuten voor vijf ging de vr^ -• een boodschap doen. Zij merkte haar man niet op, voor hij met een revolver in de hand reeds voor haar stond. Hij heeft toe a een oogenblik met haar gesproken, en volgens zijn verklaring, haar gevraagd met hem naar Zwolle terug te gaan. Onmiddellijk daarop bracht hij den revolver bij haar slaap en schoot. Zij viel, doch moet niet terstond dood zijn geweest. B. boog zich daarna over haar heen en schoot nog drie maal. Met de revolver in de hand liep hij ver volgens in de richting van het station, roe pende: „Ja, schreeuw nou maar, ik heb mijn vrouw vennoord!" Op den Noorder- weg werd hij aangehouden door een agent van politie op aanwijzing vaneen juffrouw, die de misdaad had zien gebeuren en den moordenaar onder den kreet: „Grijp den moordenaarwas gevolgd B. gaf den revolver onmiddellijk o.cr en liet zich kalm meevoeren naar het bureau, waar hij een volledige bekentenis aflegde. Het lijk werd per brancai\I naar de alge meen begraafplaats gebracht. Militair uit den trein gevallen. Uit de extra-militairen trein van Der Haag naar Oldebroek is Zaterdag te Vleu ten een militair uit den in vollen vaarl zijnden trein geslingerd. De militair zat 01 een open wagen, waarop geschut gelader was. Bij het passeeren van het station Vleuten, kwam hij met zijn voet in aanra king met een wissel, die daardoor over ging, ten gevolge waarvan de man van den wagen viel. Wonder boven wonder kreeg hij geen letsel van beteekenis. Te Utrecht werd hij gemist. Uit Vleuten was echter reeds bericht gekomen, dat hij zich daar nog bevond en door den val niet gedeerd was. Door een hollend paard meegesleept. De 46-jarige arbeider S. Wiltjer als boe renknecht in dienst bij Gebrs. Bazuin te Bedum, zou Zaterdagmiddag met twee paarden uit het land naar het dorp gaan om deze dieren bij een smid te doen be slaan. Het jongste paard had hij een lang halster omgedaan waaraan een lange lus gelegd was. Achteloos deed Wiltjer deze lus om den arm, doch terzelfder tijd werd het dier schichtig en sloeg op hol met het noodlottig gevolg dat de lus dichttrok en de knecht in wilde vaart over het geheele weiland werd meegesleurd. Een der heeren Bazuin zette onmiddellijk de achtervolging in, maar kon het jonge paard, dat in woesten galop over het land holde, steeds met den knecht achter zich aan, niet meer grijpén. Arbeiders uit den omtrek kwamen toesnellen en brachten eindelijk het razende dier tot stilstand waarna Wiltjer werd losgemaakt. Hij gaf geen teekenen van leven meer en werd binnengebracht in de boerderij waar een geneesheer constateerde, dat de halswer vel ernstig was beschadigd en de rechter arm gebroken. Hij werd per Groene-Kvuis- auto naar het Academisch ziekenhuis te Groningen overgebracht. Zijn toestand is uiterst zorgwekkend. Door geconserveerde pruimen vergiftigd. In het huisgezin van de famile L. te Schimmert, hebben zich naar de „Crt." meldt, gevallen van vergiftiging voorge daan. Een drietal personen uit het huis gezin bleek na gebruik van geconserveer de pruimen uit een blik vergiftigd te zijn. Men hoopt hen in het leven te be houden. Windhoos. Men meldt uit Doetinchem aan de „Msb." Boven de buurtschap Vosselt in deze ge meente heeft een hevige windhoos gewoed. Zij trof de in aanbouw zijnde boerderij van Siebelink aldaar en nam meer dan 1000 pannen mode. Een arbeider werd op genomen en 10 meter verder in een kalkgat geworpen. Een boom werd ontworteld. Uit Neurenberg wordt gemeld: Na het doorrijden van het station Siegelsdorf is gisternacht ongeveer 2 uur 20 min., door een tot dusver onbekend gebleven oorzaak, de D-trein no. 47 van Triëst over Mün- chen en Frankfort a. d. Main naar Neder land ontspoord. Tot dusver "zijn er 22 doo- den en twaalf zwaar gewonden, terwijl elf personen minder ernstig werden gekwetst. De zwaar en licht gewonden zijn in de zie kenhuizen te Neurenberg en Fürth opge nomen. Onder de dooden bevinden zich zes spoorwegemployés. Zoowel de locomotief als een aantal rij tuigen zijn ontspoord. De trein reed met normale snelheid toen plotseling de locomotief uit de rails liep en van den tamelijk hoogen spoordijk om laag stortte. Hij sleurde zeven wagons mede uit de rails, waarvan er eenige in elkaar schoven. Merkwaardigerwijs werd de bagagewagen, die zich onmiddellijk achter de locomotief bevond, slechts licht beschadigd. Daarentegen zijn de eerste rij tuigen achter den bagagewagen vrijwel ge heel vernieldde meeste dooden en ge wonden bevonden zich dan ook in deze wagons. De uitwerking van het ongeluk was ont zettend. De machinist was onmiddellijk dood; de stoker en een leerling-machinist bleven ongedeerd. Als door een wonder bleef ook de hoofdconducteur die zich in den eersten wagon bevond, ongedeerd. Gruwel ij ke tooneelen. Na de ontsporing speelden zich ver schrikkelijke tooneelen af. De ongedeerd gebleven reizigers snelden uit den trein, al schreeuwend en jammerend, op enkelen na, die hun tegenwoordigheid van geest bewaarden en de passagiers, die zich on der de puinhoopen bevonden, trachtten te helpen. Een spoorwegarbeider, die kort na het ongeluk hulp kwam verleenen, verklaarde, dat hij uit een der vernielde wagons Biechts drie kinderen geheel ongedeerd had kunnen redden. Alle overige inzitten den waren gedood of ernstig gewond. In het eerste rijtuig, waarin een dokter en zijn gezin hadden plaats genomen, speelde zich een tragisch voorval af. Do dokter wilde juist uit den trein springen, toen een tweede schok hem togen de deur slin gerde, waardoor zijn hoofd werd verbrij zeld. Hij had zijn sigaar nog in de hand. Een zestigjarigo man, die tusschen de puinhoopen van een wagon zat beklemd, kon eerst bevrijd worden, toen men een doode, die zich in dezelfde coupé bevond, een been had afgezaagd. Onder de wagons zoekt men nog naar een spoorwegassistent^ die vermist wordt. Om twaalf uur 's middags waren er vijf tien dooden, doch dit aantal steeg in den loop van den middag en avond nog met zeven, die in het ziekenhuis te Fürth zijn overleden. Van de negen gewonden, die in het ziekenhuis te Neurenberg waren opge nomen, konden er in den loop van den voormiddag reeds drie weer vertrekken. Onder de g e d e n ti f i c e e rd en geenNederlanders. Van de 22 dooden zijn er tot dusver 19 geïdentificeerd. Hierbij bevinden zich geen Nederlanders, evenmin als onder de zwaar gewonden. In totaal werden 112 personen licht ge wond. Zij konden echter, nadat hun genees kundige hulp was verleend, hun reis voort zetten. Misdaad in het spel? Do oorzaak is nog steeds niet bekend. De omstandigheden, onder welke de ramp plaats had, doen echter sterk denken aan die van het spoorwegongeluk te Leifferde. De autoriteiten nemen dan ook, volgens de „Lokal Anzeiger", voorloopig aan, dat men hier weer met een aanslag te doen heeft. De politie stelt in deze richting een onder zoek in. Dat de locomotief in een richting ligt, tegengesteld aan die waarin gereden werd, maakt het waarschijnlijk, dat de trein op een hindernis is gestooten. De wisselwachter verklaarde voorts, dat de D 47 eiken dag deze bocht met dezelfde snelheid neemt. Hij herinnerde er aan, dat twee jaar geleden bij het nabijgelegen sta tion Puflchenhof herhaaldelijk aanslagen op treinen zijn beproefd, die echter steeds op (het laatste oogenblik ontdekt zijn.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6