STADSNIEUWS. Academienieuws. Allerlei. Telegrammen. Laatste Berichten Marktberichten, i BAROMETER. telegrafisch weerbericht naar waarnemingen verricht in den morgen van 11 Juni 1928, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerst.: 766.1 te la Coruna. Laagste barometerst.: 744.8 te Kinn. Verwachting to den avond van 12 Juni: Matige tot zwakke Westelijke tot Zuid westelijke of Zuidelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen. Aanvanke lijk koeler, later iets wanner. luchttemperatuur. -3.6 gr. C. watertemperatuur: „De Zijl": 7 uur 17 gr. 12 uur 17,5 gr. Q. Leidsche Zweminrichting: 7 uur 19 gr. Bil 12 uur 19 gr. C. licht op voor fietsers e.a. Van Maandagavond 9.19 uur tot Dins- lagmorgen 4.39 uur. de Zusters, omdat in die jaren door hun gebed veel is verkregen en aan de Room- iclie meisjes een degelijke opvoeding is ge geven, zoodat het thans nuttige huismoe ders zijn geworden. Daarvoor past van daag groote dankbaarheid. Evenwel past het ook, dankbaar te her- Icnken in ons gebed de oprichters van het ;esticht, de Zeererw. heer Pastoor Berg man en Mgr. van der Ploeg, alsmede Pas- ioor Bruijstens, die het tegenwoordige klooster heeft gesticht. Vervolgens bracht Z.eerw. dank aan de Ecrw. Zusters, die in al die jaren in het klooster en de school hebben gearbeid, loor de overledenen verzocht spreker van- laag een gebed, terwijl hij voor de leven- len de hoop uitsprak, dat door dit gesticht n de toekomst de Katholieke zaken in iVassena'ar zouden mogen vooruitgaan. Hierna werden door een paar leerlingen lan de Zusters cadeaux aangeboden, be- taande in een kast en een groote mand ruit van de leerlingen en een klok van de onderwijzeressen. Een driewerf „Lang zul len ze leven" werd hierop uit honderden Ikntoi aangeheven. Vervolgens- traden verschillende leerlin gen naar voren om de jubileerende Zus- ~rs in proza en poczie te huldigen en achten ook de beide Misdienaars hunne elukwenschen over. Met do opvoering an de Bloemencantale voor kinderkoor an Geertruida van Vladeracken, waarin oor de jongejuffrouw Vogels de sopraan oio werd gezongen, eindigde deze schoone iuldiging. De Zeereerw. heer Pastoor bracht de leéren wethouders dank voor hunne aan- ezigheid, en in hun persoon aan het ge meentebestuur voor de welwillendheid en groote steun in de afgeloopen jaren onder- onden. Tenslotte richt spreker een dankwoord lan allen, die in eenige mate tot het sla gen van deze huldiging hadden bijgedra- |en. Na deze plechtigheid hielden de Zusters n een der in een bloemhof herschapen za- van het gesticht receptie, waar o.m. rerschenen de besturen van de in deze ge meente gevestigde corporaties en vele ecrlingen, oud-leerlingen en ouders van eerlingen. Door het uitsteken der vlag hadden vele lewoners, vooral die van de Kerkstraat, liting gegeven van sympathie mfet de vie- ing van dit feest. Ongetwijfeld zal deze dag bij de Eerw. lusters nog lang in herinnering blijven. Personalia. De heer A. Blankenspoor, eerling van den heer J. A. Jansen, Aal- larkt, Leiden, is geslaagd voor het exa men boekhouder, uitgeschreven door de rereen. van Leeraren. Tot-tijdelijk onderwijzer aan de R. K. Jijzondere school voor L. O. is benoemd le heer Herm. C. van Kuyeren uit Rijns- »urg. HAARLEMMERMEER. Diefstal van bloemen. De politie al- 'ier heeft een tweetal personen aangehou- Icn en gevankelijk naar Hoofddorp over- jcbrachty als verdacht van diefstal van 'en groote hoeveelheid bloemen, die zij in 'en omtrek van Lisse en Hillegora van het 'eld gehaald hadden. Een auto, die onbe- leerd werd aangetroffen en die de dieven waarschijnlijk in de steek gelaten hebben, Rord in beslag genomen. KATWIJK AAN ZEE. Dreigende staking aan de afzanderij. Tusschen de werklieden aan de afzan- lerij alhier en de directie van dit werk naar „De Crt." verneemt een geschil terezen. Maandag zal den patroon een ul timatum worden gesteld en wil ueze niet £cn hooger uurloon uitbetalen boven het Minimum contract-loon en de ontslag-con ditie op één dag stellen, dan zal het werk borden neergelegd. NOORDWIJK AAN ZEE. Het Pické-monument. Zaterdag a.s. 3 uur 's middags zal de onthulling ïlaats hebben van het monument, dat 'chuin tegenover' het Casino is opgericht ®i" dankbare herinnering aan wijlen bur gmeester C. L. W. Pické, stichter van de idplaats. Het monument zal later wor den overgedragen aan de gemeente. VOORSCHOTEN. Dr. Schaepmanfonds. De inzending der giften voor 't te stichten Dr. Schaep manfonds heeft alhier opgebracht de som van 348.15. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert Woensdagavond te 8 Uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Besluiten comptabiliteit. 3.' Wijziging be sluit geldleening. 4. Vaststelling alge-, meene politieverordening. 5. Idem veror dening rioleering. WARMOND. Gemeenteraad. Hedenavond te 8 uur komt de raad dezer gemeente in open bare spoedeischende vergadering bijeen Punten van behandeling zijn: I. Ingeko men stukken. II. Rioleeringswerken in het terrein van Gebr. Heemskerk. III. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. IV. Rondvraag. BLOEDIGE KLOPPARTIJ. Een der vechtenden zwaar gewond. Zaterdagavond tegen 12 uur kreeg de vcr- lofhoudcr W. Bouman, Lage Rijndijk, alhier," nog late bezoekers, die reeds hier en daar blijkbaar in een café hadden vertoefd en onder den invloed verkeerden van sterken drank. Even na 12 uur sloot de verlofhouder een der ingangen van het café en was bezig met zijn bezoekers af te rekenen, toen juist aan die deur wérd geklopt door een drie tal uit Koudekerk, die eveneens uit do stad waren gekomen en per rijwiel naar huis zouden gaan. Toen zij in het café nog licht zagen en bezoekers opmerkten, kwam de lust nog een afzakkertje te nemen bij hen op. Zij werden echter niet toegelaten, doch bleven voor den ingang kabaal maken en wachtten deze be zoekers af. Er ontstond tusschen de partijen twist omdat de bezoekers het voor den kastelein opnamen. Er werden harde slagen uitge deeld, totdat opeens de 26-jarige ar beider, J. P. v. D., wonend te Koude kerk, bloedend aan het hoofd gewond, ter aarde stortte en in bewusteloozen toestand in het café werd binnengedragen, waar de dienstdoende geneesheer van den Eersten Hulpdienst een hersenschudding en schedel breuk constateerde. De slag is vermoedelijk met een hard voorwerp aangebracht. Na te zijn verbonden werd de man per ziekenauto naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. D.e bezoekers werden door de politic meegenomen naar het politiebureau. Als verdacht vpn mishandeling zijn de 32- jarige J, S., opperman, en de 30-jarige Van den B., metselaar, beiden van hier, in arrest gesteld. De toestand van J. P. van D. is ernstig, maar vooruitgaande. Lector H. Boschma. Bij kon. besluit is benoemd aan de Rijksuniversiteit te Leiden tot lector in de faculteit van wjs- en natuurkunde om on derwijs te geven in de dierkunde dr. H. Boschma, thans hoofdassistent aan het zoölogisch laboratorium te Leiden. Hilbrand Boschma is geboren den 22 April 1893 te IJsbrechtum bij Sneek. Hij bezocht te Sneek de H. B. S. en ving in 1912 zijn studies aan in de biologie, aan de universiteit te Amsterdam. Zijn leer meesters daar waren o.m. prof. Weber en prof. Sluiter. Den 23 Juni 1920 promoveerde hij op proefschrift: Das Halsskelet der Kroko- dile. Voor het Buitenzorg-fonds vertrok dr. Boschma vervolgens naar Indië, waar hij voornamelijk onderzoekingen deed op ko raalriffen. Tegen het eind van zijn verblijf aldaar, in 1922, is hij met een Deensche weten schappelijke epeditie, onder leiding van prof. Mortensen uit Kopenhagen, naar de Kei-eilanden (Zuid-Nieuw-Guinea) gegaan. In 1922 is hij tot hoofdassistent aan het zoölogisch laboratorium te Leiden be noemd, welke functie hij ook thans nog be kleed. Sinpdien heeft dr. Boschma een tweetal studiereizen naar Amerika gemaaktde eerste keer voor rekening van de Ned.- Amerikaansche Fundatie, de tweede keer voor de Intern. Education Board van de Rockefeller Foundation. Hij werkte daar aan Marine-biologische laboratoria o.a te Woods Hole, Bermuda, Fortugas (Zuid-Flo- rida) en La Jolla (Californië). Het voornaamste onderwerp zijner stu diën is die der koraaldieren en verwante soorten en die der rhizocephala (parariten van krabben en aanverwante dieren). Van de hand van dr. Boschma verscheen een aantal publicaties in binnen- en bui- tenlandsche tijdschriften, alsmede in de verslagen der Kon. Academie van Weten schappen. Bovendien is hij hoofdredacteur van de Fauna van Nederland. De Mexicaansche Christenvervolging. Zooals wij reeds meldden, zal de heer Lou Laramers, journalist-directeur van het Kath. Internationaal Persbureau, een lezing met lichtbeelden houden over: „De Waarheid omtrent Mexico" op mor genavond te 8.15 uur in het St. Antonius- patronaat. In deze lezing worden behandeld de voorgeschiedenis van deze werkvcrvol- ging en de huidige stand daarvan, waar door een zuiver inzicht gegeven v. ordt van de gevaarlijke hendezieuze berichtgeving in de pers over Mexico. Wie wat meer wil weten van de gru weldaden door een kleine minderheid te genover 14.000.000 katholieken, bedreven verzuime niet dezen avond te bezoeken. De te Leiden tot arts bevorderde' semi- arts G. W. F. Zeppenfeldt is bestemd tot off. van gez. 2de kl. bij het Ned.-Ind. leger. Tweede-luitenant R. P. Wirix, van het 4e regiment infanterie te Leiden, is gede tacheerd bij de normaal-schietschool te 's-Gravenhage. Door den café-houder H. de VI. aan de Haarlemmerstraat is aangifte gedaan, dat Zaterdagavond een viertal jongelui in zijn café ruzie kregen en daarbij zijn koffiehuis-inventaris gedeeltelijk ver nielden. LEIDEN. Geslaagd voor het: Cand. ex. rechten de heer J. Verheus, Epe; doet. ex. rechten de heeren W. F. Bruns Slot (den Haag), W. R. G. Rebel (den Haag). DE „ITALIA'-BEMANNING OP DRIJFIJS VOLDOENDE LEVENSMIDDELEN VOOR 6 WEKEN. Twee leden der bemanning gewond. GEEN TWIJFEL MEER OVER DE ECHTHEID DER TELEGRAMMEN. KINGSBAY 11 Juni. (V.D.) Alle twijfel inzake de echtheid van de radio-telegram men van de „Italia" is thans geweken. De marconist van de „ltalia" heeft op ver schillende vragen van de „Citta di Milano" die antwoorden gegeven welke alleen door hem gegeven hadden kunnen worden en niet van anderen afkomstig kunnen zijn. OSLO 11 Juni. (V.D.) De „Citta di Mila no" heeft Zondag weer verbinding gehad met de opvarenden van het luchtschip „ltalia". De oorzaak van het vergaan van de „ltalia" is nog steeds niet bekend, doch men neemt aan, dat het luchtschip door sneeuw en ijs naar beneden gedrukt is cn dat de propeller door ijsschotscn is ver nield. Twee leden der bemanning zijn ern stig gewond. Naar uit de radio-telegrammen blijkt, stelt de bemanning van de „ltalia" alle po gingen in het- werk om in de richting van de kust te komen. De kans van slagen is echter zeer gering. De bemanning heeft gebrek aan uitrustingsstukken cn voldoen de kleeding. Levensmiddelen zijn voor 6 weken aanwezig. Riiser Larsen is Zondagmorgen naar de „Hobby" gevlogen om met Lutzow Holm tezamen te trachten de bemanning van de „ltalia" te bereiken. Hij heeft den kapitein van de „Citta di Milano" geadviseerd, den sterken Russi- schen ijsbreker te hulp te roepen. De bc mannin gin twee groepen ge s c. h c i d e n. BERLIJN 11 Juni. (V.D.) Naar de „Montag" uit Kopenhagen meldt, heeft de kapitein van de „Citta di Milano" Zondag op een vraag van een S'ertegenwoordiger van de „Berlinske Tidende" naar de oor zaak van den ramp van-de „ltalia" geant woord, dat. hij zulks niet weet. Hij heeft evenwel Zaterdag in een duidelijk ge sprek, dat een half uur duurde, van den marconist Biagi gehoord, dat de beman ning zich op twee groote ijsschotsen be vindt en dus in twee gedeelten gescheiden is. De twee groepen kunnen elkaar niet zien. Beide ijsschotsen zijn tamelijk ver van het land verwijderd. Een ervan drijft in de richting van het land. Het moet zeer moeilijk zijn- rle bemanning der „ltalia" te hulp te komen. De gondel Het los. KINGSBAY, 11 Juni. (V.D.) Zondag is de „Citta di Milano" herhaalde malen met de „ltalia" in verbinding geweest. Tengevolge van de weersomstandighe den moest de „ltalia" den strijd opgeven en geraakte in den storm. De gondel met de leden der bemanning raakte van het luchtschip los en viel van geringe hoogte op het ijs. Acht leden der bemanning werden uit den gondel geslingerd, onder wie Nobile zelf. Twee van hen werden ge wond. De overige gondels met de machi nes en uitrustingsstukken zijn verder weg gedreven. Er wordt niet gemeld, of de be manning in staat was deze weggedreven gondels te bereiken en hoe men in staat is geweest, de radio-verbinding tot stand te brengen. Zooals reeds gemeld, beschikt de bemanning over levensmiddelen, welke voor de eerstvolgende weken voldoende zijn. Verder wordt gemeld, dat de ijstoestan den beter worden en dat door het breken van het ijs de mogelijkheid bestaat, dat schepen de bemanning van de „ltalia" te hulp komen. Het radio-telegrafisch contact wordt zooveel mogelijk in stand gehouden. Nog een Zuidpool-expcditie. Onder commander Jeffery. Commandant Douglas George Jeffery, die heeft, deelgenomen aan de laatste Zuidpool-expeditie van .Shackleton, is voor nemens in September a.s. een expeditie te leidon naar de Zuidpool, om de grenz?n vast te stellen van Grahamsland ten Zui den van de Ross-zee en na te gaan of het Zuidpool-vasteland uit één of twee deelen bestaat. Tot de personen, die zijn uitge- noodigd om. hom te vergezellen, behooivn kapitein Argles, een der piloten van Miss Boll's Transatlantische vlucht en drie ve teranen van Shaekletori's tochten, voorts dr. George Vibert Douglas, van de Mc Gili Universiteit, een geoloog dr. A. H. Macklin van Dundee, chirurg, die deel nam aan de reizen van de „Endurance" en de „Quest" en J. W. S. Mar, bioloog te Aberdeen. De expeditie zal een groote vliegmachi ne gebruiken, die daarvoor gebouwd wordt en een klein amphibie-vliegluig, gelijk aan dat van kapitein Wilkins. 't Is mogelijk, dat er over de Zuidpool gevlogen wordt, hoewel dat niet het doel is van den tocht. Jeffery denkt in Novem ber een basis te vestigen aan de West kust van Grahamsland en wil vandaar oostelijk traan om er een verder onderzoek in te stellen, 't Is mogelijk, dat hij zich draadloos In verbinding kan stellen met de expedities van Bvrd rn Wilkins, die zooals -wij reeds berichtten zuiver meteorologische waarnemingen gaan doen. De reis naar het Zuiden zal ondernomen worden in een schip van het diepzee-m,ij- nenveger-tvpe. Het personeel zal tot hoog stens 25 man beperkt blijven. In Mei hoopt de expeditie terug te keeren. De „Bremen"-yliegers verlaten de V. S. De „Bremen"-vliegers zijn in den nacht van Vrijdag op Zaterdag met het s.s. „Co-* lumbus" naar Duitschland vertrokken. Het vertrek had in alle stilte plaats. bioscopen. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Niet afgekeurd voor volwassenen Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. VEILIGHEID-NUCHTERHEID. Wanneer, nu onderhand 10 jaar gele den, de Roomsche Spoor- cn Trammannen door ons werden opgeroepen om een eigen organisatie te stichten van Geheelonthou ders op principieel Katholie ken grondslag, dachten wij vooral aan de verkeersveiligheid op h u n terrein. Nog altijd blijft dit probleem de volle aandacht vragen. Want al is er onder hen een goede omkeer ten goede gekomen in de drinkideeën, drinksleur cn drinkdwang, alles is in dit opzicht nog niet bereikt; en bovendien moeten wij trachten te behou den, wat wij gewonnen hebben. Het alge meen belang eischt dit. Een der grootste belagers toch van de veiligheid is en blijft de alcohol. Daarover zijn de gevoelens wel niet meer verdeeld. Naast de veiligheid op den „ijzeren weg" is echter ook de openbare weg zijn veiligheidscischen komen stellen om het snelverkeer, dat daar reeds zulke reus achtige afmetingen heeft aangenomen en nog dagelijks toeneemt. In 1927 bedroeg in ons land het aantal wegbelnste motorrijtuigen bijna hon derdduizend (99930). In 1925 was het aantal belaste rijwielen reeds gestegen tot 2.162.065, terwijl de stijging in 1926 en 1927 doorzette met ruim 2 pet in beide jaren. Is het wonder, dat „St. Franciscus" (on ze Roomsche Spoor- Tram- en v. Gend k Loosmannen-Geheelonthouders) ook aan het snelverkeer op den openbaren weg de aandacht is gaan schenken 1 Do veiligheid immers urgcert daar zelfs nog veel sterker. Het geheele Spoorwegterrein als men de onbewaakte overwegen uit zondert, is tenminste nog afgesloten. Wij zouden daarom ook gaarne de Roomsche chauffeurs voor de onthou dingsidee winnen. Niemand die over eeni ge ontwikkeling beschikt, niet al te zelf zuchtig is aangelegd, en zijn tijd verstaat, zal daar op tegen hebben, en kan niet an ders dan dit streven hartelijk toejuichen. Het is, gelukkig, geen zeldzaamheid meer tegenwoordig, dat men een chauffeur ontmoet, die uit principe nooit ster ken drank, noch bier noch wijn gebruikt, of althans zich hiervan onthoudt, als hij rijden moet. Zijn verantwoorde! ij k- h e i dJs gevoel en zijn welbegre pen eigenbelang dringt hem daar toe. Echter kan dit nog lang niet van alle chauffeurs getuigd worden. Daar zijn zelfs niet weinig chauffeurs, die een ruim gebruik van alco holhoudende dranken maken, ja niet zelden misbruik. Wij willen volstrekt niet in ieder geval hen persoonlijk daar voor aansprakelijk stellen. Publiek en Reizigers dragen daarvan ook meer malen mede de schuld, doordat zij aan de chauffeurs borrels of bier presenteeren en bij hen aandringen om deze dranken te ge bruiken. Niet ieder chauffeur heeft dan den zedelijken moed om neen te zeggen en te weigeren. Een cleel van het publiek doet zoo uit onwetendheid; anderen handeion in dit opzicht ondoordacht; weer ande ren uit lichtzinnigheid. Gaarne geven wij toe, dat niet altijd kwade trouw of boos opzet in het spel is. Het zal zelfs meer malen goed bedoeld zijn, en gebeuren krachtens nog bestaande opvattingen en gewoonten. En met den chauffeur zelf, die alcohol gebruikt en den drank die hem aangeboden wordt aanneemt, gaat het dik wijls precies hetzelfde. Intusschen het feit ligt er, en daarin schuilt een zeergroot gevaar. Im mers als iets hij het chanffeeren noodig is, dan is het opletten, tegenwoordig h e i d van geest, beslistheid van optreden. Maar die woorden door drankgebruik niet in de hand ge werkt!! Zooveel staat toch wel weten schappelijk en proefonder v i fi de 1 ij k vast. Aan menig a u t o-q nge- 1 u k was clan ook de drang niet onschul dig. Veiligheid door nuchterheid is daarom een hoogst actueele leuze. Vandaar dat het zoo goed is, dat er een nuchterheids-beweging gaande wordt ge maakt voor de veiligheid van het snelver keer langs den openbaren weg. Zij zal niet nalaten én den chauffeur én liet publiek gunstig te beinloeden. Moge de l'lranciscusraannen succes heb ben met hun loffelijk streven. Het is al leen maar jammer, dat hun Bondsfinan- ciën er niet beter voorstaan. Dan konden zij door krachtige propaganda nog veel meer doen voor dit voorname algemeene belang. PATER ILDEFONSUS. Duidelijk. Lodewijk XIV, de Zonnekoning, die zicli inbeeldde, dat hij ook dichterlijke gaven bezat, legde eens eenige door hem ver vaardigde verzen ter beonrclceling voor aan Boileau, die, na ze te hebben doorgelezen, met een effen gelaat en een hoofsehe bui ging als zijn me-ening uitsprak: „Niets is onmogelijk aan Uwe Majesteit. Zij heeft slechte verzen willen maken en is daarin volkomen geslaagd straat, gaande naar zijn werk. Een drietal beschonken studenten begonnen den jongen to schelden, die hieraan niet de minste aan dacht schonk. Doch twee der „heeren dach ten er anders over eu liepen den jongen achterna, waarna rij hem zijn brood uit de handen sloegen en om hem heen begonnen te dansen. Een van hen gaf hem daarna een klap, waarna de jongen hem van repliek diende. Eenige werklieden, die dit hadden zien gebeuren, trokken partij voor den jon gen en dienden de studenten hierna een flink pak slaag toe. Door de politie is over dit geval proces-verbaal opgemaakt. „Deftige Studenten". Zaterdagmorgen vroeg liep de 16-jarige slagersknecht A. V. op de Haarlemmer HET SPOORWEGONGELUK IN BEIEREN. Nog een zwaargewonde overleden. Do oorzaak nog niet vastgesteld. NEURENBERG, 11 Juni (V.D.). Aan gaande de oorzaken van het spoorwegon geluk bij .Siegelsdorf kan tot op dit oogen- blik nog niets met zekerheid v orden vast gesteld, daar de rails door dc geweldige kracht, waarmede de ontsporing geschied de geheel vernield zijn. Eerst door het of- ficieele onderzoek zal men nauwkeurig kunnen vaststellen wat de oorzaak van het ongeluk was. De directie van de rijks- spoorwegmaatschappij deelt mede, dat een van de zwaar gewondeh inmiddels is overleden. In het ziekenhuis te Fürth ligt ook nog een vrouw, die zóó zwaar is ge wond, dat men vreest haar niet in hot leven te kunnen houden. Auto-ongeluk in Spanje. 8 d o o d e n, 10 gewonden. MADRID. 10 Juni (V.D.). In de nabij heid van San Sebastian is een autobus van een brug in de rivier gestort. Tot. dus ver werden 8 dooden en 10 gewonden ge teld; de slachtoffers zijn alle jonge meisjes. Groote dorpsbrand bij Nowgorod. 100 liuizen verbrand KOWNO, 10 Juni (V.D.). Uit Nowgo rod wordt gemeld, dat het dorp Anto- nowska in bran'd staatongeveer 100 hui zen werden in de aseh gelegd. J - schade is zeer groot; de Sovjet-rogcering heeft 50.000 roebel ter beschikking gesteld voor de slachtoffers. Honderden families zijn zonder onder dak. Do oorzaak van den brand is nipt bekend. Grensincident. BOEDAPEST, 11 Juni (V.d.) Een Roe- meensche grenswacht heeft een Hon- gaarsche grenswacht door geweerschoten ernstig gewond. ROTTERDAM, 11 Juni. Vee. Aange voerd 630 veile runderen, 277 vette kalve-. ren, 276 schapen, 1344 varkens. Koeien le kw. 52—55, 2c kw. 47—50, 3e kw. 35—39, ossen lo kw. 5052 1/2, 2e kw. 4748, 3e kw. 43, kalveren le kw. 7075, 2e kw. 60 62 1/2, 3e kw. 45—50, schapen ƒ28—31, lammeren f 2223, varkens 321/2, stie ren le kw. 4748, 2c kw. 43, 3e kw. 39, koeien en ossen h. gewoon pr. vaster; vol te kalveren h. slecht, pr. weinig veranderd; schapen h. slehct, pr. gedrukt; varkens h; slepend, pr. lager; slieren h. redelijk, pr. onveranderd. AMSTERDAM, 11 Juni. Vee. Aanvoer 431 vette koeien, le kw. 1.081.16, 2e kw. 0.92—1.00. 3e kw. 0.8Ó—0.90. 127 molk- en kalfkoeien 300—400, 126 vette kalveren 2e kw. ƒ0.75—0.85, 3e kw. ƒ0.64—0.74, 111 nuchtere kalveren 1018. 76 schapen 3643, 03 lammeren .1824, 640 varkens Holl. Overz. en Gelderschc, le kw. 0.76 0.78, een prima varken let. boven noteering 2e kw. 0.730.75, vette varkens ƒ.073— 0.75. 89 paarden 125260. BOSKOOP, 9 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 30 34 ct., Golden Ophelia 3545 ct„ Marcel Itouger 5070 ct,. Hadley 60—74 ct., Cl. Pernet 8090 ct., Columbia 5105 ct., Mjic Keiler 60—90 ct., Wilhelm Korcles 72 ct., Bouche 80 ct., Rosalandia 42 ct., van Ros- spin ƒ0.801.,Polyantharozen 6771 ct. Diversen per bos: Lathyrus 5—15 cent. Pioenen 22—70 et.. Violieren 49—60 ct„ Py- rethrum 811 ct., Anjers 1019 ct- Aspa ragus 22 ct., l'apaver 21 ct. Iris 1013 ct. ROELOFARENDSVEEN 11 Juni. Vei ling. Aardbeien 1420 ct., Peulen 2.70 2.S0, Peulen M. ƒ2.102.30, Dikke peulen 1.90, Doperwten f 2.953.05, Capucijnors 2.30, alles per 20 pond. Snijboonen 2.00 —3.10, Snijboonen stek f 2.05 per 10 pond. TER AAR, 9 Juni Velling Tuindersbe- lang. Peulen ƒ2.75—3.20, Snijboonen 7 7.40, Doperwten 3.50 per 10 Kilo. Aard beien 20 ct., per doosje; Bloemkool 915 ct., Peen 1—70 ct. per bos. DELFT, 9 Juni Kaas. Aanvoer 46 sta pels komijne kaas prijs 0.90—0.99, 46 sta pels zoeto kaas 0.96 per Iv.G. Handel gewoon. WISSELNOTEERÏNGEN (AMSTERDAM). (Niet officieel). Berlijn London New-York Parjjs. Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenbngo* Stockholm "Wceuos Praag 60.21V" 12.09t*7M 2.473/4 >-74«/4 84.62»/2 47.754A 13.05 1.26 66.38 66.50 66.50 84.87V-» 7.841/4 Z--1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3