NOG NOOIT HEBBEN WIJ ZOOIETS GEZIEN Uit de Omgeving S.J.C.-ers weinig tegenstand bieden. Steeds heeft een Teijlinger den bal, en als J. v. Eeisen handig door de S.J.C.-gelederen heendribbclt, maakt hij mooi 50. S.J.C. gaat nu wat meer verdedigen, doch ook dit schijnt niet te baten, want Homan kanjert no. 6 in de touwen (60). De wedstrijd gaat nu verslappen. Teijlingcn speelt, een gewonnen spel. S.J.C. probeert het nu ook eens, en we dachten, dat zij de eer zou den redden, Hoogervorst hield het mooie schot meesterlijk. Aan den anderen kant weten Homan en van Eeisen ieder nog voor een doelpunt te zorgen, waarna met 80 in 't voordeel van Teijlingen het ein de komt. Het was te begrijpen, dat de jongens in hun schik waren en het verwonderde ook geenszins, dat zij een ware ovatie in ont vangst moesten nemen. De voorzitter feli citeerde de kampioenen met. hartelijke woorden, waarop een driewerf hoera werd aangeheven. - j. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. De uitslagen. 'AFDEELING II. Beslissing promotie 3e klasse. Gouda; GoudaON A 70 LAWNTENMIS. OM DE DAVIS CUP. Door het winnen van het dubbelspel op Oostenrijk plaatste Holland zich in de halve beslissing. Met een fraaie overwinning in het dubbel spel heeft Nederland zich in den halven eindstrijd om den Davis Cup Europeesche zone geplaatst. Öiemer Kool en Timmer sloegen Artens cn Matcjka <5—2, 6—3, 6—0. CRICKET De uitslagen. V.O.C.—Quick; gew. door Quick met 33 innings op de le innings. HaarlemV.B.A.; geëindigd in een draw Hilversumsche C.C.—Phoenix; gew. door Phoenix met 4 runs op de le innings. P.W.H.D.V.S.; gew. door H.D.Y.S. met 6 runs op de le innings. Ajax—A.C.C. Gewonnen door Ajax met 19 run. A.C.C. eerste inning, totaal <50, waarvan Brein 12, Van Milligen 11. Bowlingcijfers van Ajax Rice 7 voor 26, Eigeman 2 voor 2-1. Ajax eerste inning totaal 105, waarvan Hofstecnge 26, Meijer 24, Eigeman 25. Bow- lingscijfers A. A. C. H. Oliver 6 voor 34. Beust 3 voor 35 en Van Milligen 1 voor 22. A.A.C. tweede inning totaal 115, waar van H. Oliver 34, Tienstra 22, Overing 12 en Van Milligen 11, Eistra 16. Bowlingscij- fers Ajax Chambers 4 voor 19, Hofsteenge voor 18, Eigeman 2 voor 37, Ajax tweede inning totaal 71, waarvan Hofsteenge 16, Dozy 14 en Van der Meij 12. Bowlingscijfers A.C.C. Beuns 6 voor 22, Van Milligen 4 voor 32. 3eklasseC. H.C.C. 4-H.D.V.S. 3; gew.. door H.D.V.S. met innings en 20 runs (H.C.C. 48 en 50. H.D.V.S. 127). ZWEMMEN. 100 M. schoolslag dames verbeterd. Uit Maagdenburg wordt aan de „Crt." ge meld: Mej. Lotte Mühe heeft te Maagden burg het record 100 M. Bchoolslag voor da mes op 1 min. 26.3 sec. gebracht. Tot. dusver stond dit record op naam van mej. Jacob- soa, Denemarken met 1 min. 26.6 sec. Holland's estafette-ploeg door de Belgen geslagen. De gisteren te Antwerpen gehouden lan- den-estafette België—Holland over 4 maal 200 M. vrije slag werd door de Belgen ge wonnen in den tijd van 10 min. 50 sec. 2. Holland in 11 min. 7 sec. Een watèrpolowedstrijd tusschen de Ant- werpsche Zwemclub en het Ned. Olympisch Waterpolo-zevental eindigde in een gelijk 6pel (55). Dc stand met de rust was 2—2. WATER0L0. De L. Z. C. in Utrecht. L. Z. C. I en II hebben gisterenmiddag in Utrecht den strijd aangebonden tegen U. Z. C. I en II. L. Z. C. I speelde met één invaller (een speler uit het derde zevental) en een plaatsvervanger voor v. Leeuwen. De nieuwe opstelling, met v. Helvert ach ter, voldeed en de behaalde overwinning was dan ook volkomen verdiend. Het tweede zevental moest nu v. Helvert nnssen en had bovendien invallers (waar van Buzeraan uit het vijfde) voor Fleerkamp en Munting, aan welke onvolledigheid de nederlaag niet vreemd was. v. Driessum nam de plaats onder de lat in en naast ver schillende goede dingen, was zijn gebrek aan' routine de oorzaak van 2 doelpunten. U. Z. C. 1 is dit jaar verzwakt, door 't uit traden van Leenheer en R. v. Senus en meest bovendien H. Minnes missen, die nog steeds met een gewonde hand rondloopt. U.Z.C. II, met een invaller, heeft de over winning volkomen verdiend, gezien de zwakke tegenstand die de L.Z.C.'ers boden. U.Z.C. I—L.Z.C. I 0—3. Het verloop van dezen wedstrijd was als volgt: L.Z.C. is direct in de meerderheid en maakt kort na t uit zwemmen een doelpunt, wat niet toegekend kon worden, aangezien er gefloten was. Dc aanvallen worden echter hernieuwd, en als Elsjnga ver over het veld vóór Buys plaatst, weet deze den stand op 01 te brengen. Bij een volgenden aanval wordt de la Court uit het water gezonden voor opstel len binnen de 2 M. lijn. Nu 6 tegen 7 spe lend, weet L.Z.C. stand te houden. De ach terhoede neemt keurig over en Goekoop houdt goede schotrvan v. Meerten, Vol uien e.a. goed uit v'n cl. De Leidenaars weten 't zelfs tot gevaar lijke tegenaanvallen te brengen, zonder echter Tetenburg in het U.Z.L'.-doel te kunnen passeeren. Zoo gaat de rust in; daarna aanvankelijk eenzelfde spel, totdat Elsinga een kans ziet, opzwemt en doelpunt (02). Nu weer 7 te gen 7 is er Leidsch overwicht. Invaller Boon past zich wonderwel aan; v. Helvert, die een goede partij speelt, zwemt eenige malen op. waarbij tenslotte Buys een goede kans krijgt om er 0—3 van te maken. Nog een paar aanvallen van U.Z.C. cn het einde is daar. Hierna volgde: U.Z.C. II—L.Z.C. II 4—1. Het begin is hoopvol, wanneer H. Walen kamp vrijhggend den bal van Buzeman krijgt en inschiet (01). Daarna is U.Z.C. II het meest aan het woord en spoedig is de stand gelijk, gevolgd door een doelpunt van A. Minnes (21). Hiermede gaat de rust in; ook daarna is U.Z.C. gevaarlijker, door goed opzwemmen van een der achterhoedspelers. Als v. Dries sum bij een Utrechtschen aanval een over treding begaat, moet hij het water uit en de strafworp gaat in het leege doel (3—1). De L.Z.C.-voorhoede verprutst een paar kansen en een schot van H. Walenkamp wordt gestopt. Nogmaals weet U.Z.C. te doelpunten en met 4—1 komt kort daarop het einde. HET KATHOLICISME IN JAPAN. De actie aan de Universiteiten. In het jongste nummer van het Katho lieke Japansche tijdschrift publiceert de bekende schrijver Rosu Misi, die sedert zijn bekeering, een der invloedrijkste en vurigste voorvechters van de Katholieke zaak in Japan is, een artikel over de gees telijke strooniingen aan dc Japansche uni versiteiten. Het is een verblijdend verschijnsel, schrijft hij, dat de Katholieke godsdienst in het geheele land maar vooral aan de hoogesc-honl te Tokio geweldige vorderin gen maakt Wij willen daarvoor eenige sprekende feiten aanhalen: Aan de hooge- school van Tokio waar 7000 studenten staan ingeschreven, bc3taat een studieclub die zich ten doel stelt het Katholicisme te besludeeren deze club heeft n eigen or gaan („Hikart" licht), dat voortreffelijk ge redigeerd wordt. Ook aan de Waseda-Uni- versiteit (6000 studenten) bestaat een der gelijke stadentenverecniging; talrijke stu denten, vooral van do faculteit taal en let teren zijn lid van deze organisatie. Aan de Kéio-Universiteit (400 studen ten) en aan de Hoscida hoogeschool in To kio, evenals aan de keizerlijke universiteit op Hakkaido bestaan Katholieke studie clubs. Al deze vereenigingen bewijzen dui delijk, dat er em groot verlangen onder de studenten leeft om een «diepgaande studie te maken van het Katholicisme. Zeker er zijn ook allerlei andere gods dienstige stroomingen waar te nemen, maar de Katholieke kerk zal ook hier haar triomfen vieren. Tegenwoordig zijn er in Japan heel wat meer menschen dan vroe ger die iets van het Katholicisme weten. Ook het aantal Katholieken neemt sterk toe. Iedereen zal het ronduit moeten be kennen dat er voor dc Katholieke Kerk in ons land een heerlijke toekomst epen ligt. Tijdens de universiteitsjaren nemen de .studenten allerlei ideeën in zich op. Zoo leeren zij ook de verheven en diepzinnige godsdienstige levensbeschouwingen der beide wevelddeelen, zoowel van het Oosten als van het Westen kennen. Is de opvoe ding in de kinderjaren reeds van groote beteekenis, van veel meer invloed voor het individu en voor de samenleving is de vor ming der verstandelijke ideeën, gedurende de universiteitsjaren. Als de studenten in dezen tijd gezonde begrippen in zich op nemen, dan zullen zij later-uit eigen be weging hun aandeel leveren in het bescha vingswerk van hun land. Het Katholicisme dat niet alleen de godsdienst der waarheid is, maar tevens een levensbeschouwing van hooge ethische waarde biedt, is bij de taak die de universiteit als opvoedkundig insti tuut te vervullen heeft, van geweldig groo te beteekenis. Prink Okuma, de stichter van de Waseda hoogeschool, en ecu der meest vooraanstaande leideis van Japan op gebied van paedagog'.sohe en sociale hervormingen, zei voor zijn dood nog te gen professor Takada: „Wij moeten nood zakelijk een levensbeschouwing hebben met een ethisch ideaal. Ook aan de hoogeschool van Waseda hecht men groote waarde aan ccn dergelij ke levensbeschouwing. Toen deze universi teit den dag van haar 45-jarig bestaan herdacht, zei prof. Takada in cle feestrede: „Deze hoogeschool is niet alleen een brandpunt van wetenschap, zij is ook de plaats, vanwaar de opvoeding van het ge heele land moet uitgaan." Zooals deze woorden aangeven, wil de universiteit de studenten bezielen met ideeën die richting geven aan geheel hun verder leven. De opvoeding aan onze universiteiten moet geschieden volgens Katholieke le vensopvatting en beginselen. Dan is de toekomst van Japan gewaarborgd en ver zekerd, zoowel voor het individu als voor de geheele samenleving. Want in een hech te levensbeschouwing ligt de bron, van waaruit de gezonde beginselen en normale ontwikkeling van liet land voortvloeien. Een echte Katholieke universiteit is in Tokio de „Lochidaigaku". Het ware te wenschen dat heel veel studenten hier hun opleiding kregen. Het zou ook aanbeveling verdienen dat de 'curatoren van andere universiteiten een leerstoel oprichtten, waar de Katholieke levensbeschouwing werd uiteengezet om de studenten aldus in de gelegenheid te stellen rijdens hun universiteitsjaren nader kennis, ie maken met het Katholicisme. Keeds jaren geleden heeft de rector-magnificus van de Hosei- hoogeschool er op gewezen, dat het nood zakelijk was een afzonderlijken leerstoel in te ruimen voor de Katholieke levensopvat tingen. En nog heel kort geleden sprak de leider van de Keio-universitcit: „Er ont breekt aan onze hoogeschool bij oe facul teit der historie nog een leerstoel voor christelijke geschiedenis. Wij moeten alle krachten inspannen om liet daarheen te Het was door de profeten Isaias en Da niël voorspeld, dat de Messias hieraan her kend zou worden, dat Hij de zonden en ongerechtigheden der menschen zou weg nemen. Het is alzoo een versterking van ons ge loof in Christus als don beloofden Verlos ser, wanneer wij zien, hoe Hij even gemak kelijk de zonden vergeeft, als dat Hij een lamme de gezondheid teruggeeft. Het gebruik zijner ledematen missen is wel een smartelijk iets, en het is dus geenszins te verwonderen, dat de lammen zich lieten vervoeren naar den grooten Weldoener, wiens naam al meer en meer bekend werd onder het volk. De genezing van. den melaatsche met het enkele woord: „Ik wil, wordt gereinigd", zal daartoe ook wel het hare hebben bijgedragen. Te Carpharanaum, Zijne stad, is het ge schied, ten aanschouwe van een menigte volks uit alle vlekken van Galilea en ook uit Judea, en zelfs uit Jerusalem. Ook schriftgeleerden en farizeeërs waren geko men, om zich te vergewissen van de waar heid der feiten, die men verhaalde omtrent Jesus van Nazareth, Die in Galilea optrad en zooveel zieken genas. Het huis, waarin Jezus bezig was te pre diken. was geheel gevuld met belangstel lende, of nieuwsgierige luisteraars, en de menigte was zoo groot geworden, dat het huis te klein was, om allen te bevatten, zoodat men zich verdrong voor de deur opening, en hot voor niemand meer moge lijk was den Meester dicht te naderen. Dat was wel een groote tegenvaller voor den lamme, die zich door zijne vrienden had laten brengen, liggend op een bed, naar het huis, waar Jesus was, in de vaste hoop en overtuiging, dat hij genezen zou terugkee- ren naar de zijnen. Vragen hielp niet; iedereen hield zijn eigen plaats en een andere ingang was er niet. Armoede zoekt list, zegt men wel eens; en zoo ook de ongelukkige zieke. Na eenig beraad besloten de vier man nen, die den lamme hadden gedragen op een of andere wijze het dak te bereiken met hun liefde-last. Langs een buitentrap of over liet dak van den buurman kwamen zij op het dak van het huis, waar Jesus zich bevond. Mogelijk was er in het huis een groote binnenhof, waaromheen een galerij, waar van de bedekking van dien aard was, dat ze gemakkelijk kon worden verwijderd. Tot groote verwondering van allen, die daar verzameld waren,, lieten ze nu den lamme, op zijn bed, door de opening naar omlaag zakken, zoo dicht mogelijk bij den geliefden en gezochten Meester. En onder smeekend bidden daalde de ongelukkige neer, en zag met smacht enden blik op tot dèn Wonderdoener, in Wien hij een aller grootst geloof en vertrouwen had. Het was stil, doodstil geworden, toen de eerste verbazing voorbij was, en met nieuwsgierige blikken en ingerekte halzen lette men op hetgeen nu gebeuren ging. Voor de schriftgeleerden en farizeeërs was het een heerlijk oogenblik zulk een feit mee te maken; nu konden ze gemak kelijk naar alle waarschijnlijkheid een mid del in de hand krijgen, om tegen Jesus van Nazareth iets te kunnen inbrengen. Maar veel heerlijker waren deze oogen- blikken voor Jesus zelf, omdat Hij geloof zag in die ziel van den lamme; voor den lamme zelf, die de genezing gaat verwerven en voor de leerlingen en andere omstaan- clers, die in hun geloof zullen worden ge sterkt. Jesus greep deze gelegenheid om Zijne godheid te bewijzen onmiddellijk aan: Hij onderbreekt Zijn prediking en wendt zich tot den lamme, wiens zielstoe stand Hij terstond, als God, had doorzien, zeggend: „Uw zonden zijn u vergeven." De lamme vroeg om genezing van het lichaam; maar ook hij wist wel, dat zij/.e i ziel eveneens met de ziekte der zonde ge- I slagen was; en hij was dankbaar, dat Jesus j deze zonden wegnam. De toestand van een zondige ziel is im- mers honderd maal erger, dan die van een ziek lichaam; al wat het meest noodig is, dat geeft Jesus het eerste en het liefste. Mogelijk was de lamheid ook wel het ge volg van de zonden, door dien mensch be dreven. Nu kwamen de schriftgeleerden en fari zeeërs in het geding. Terstond staken ze er hun schijnheilige monden tusschen, door te gaan zeggen tot. elkander: „Wie is deze, die zoo maar godslasteringen spreekt?" „Wie kan zonden vergeven, als alléén God?" Daarin hadden ze volkomen gelijk: God alleen tan zonden vergeven. Maar ze wa ren te verhard in hun hoogmoedig onge loof, om nu in te zien, dat „deze mensch" dus meer moest wezen, dan een gewoon mensch, en dat Zijne daden duidelijk aan toonden, dat Hij God was, juist omdat Hij uit eigen macht de zonden vergaf. Jesus liet hen merken, dat Hij meer was dan een gewone mensch, door zich tot de schriftgeleerden en farizeeërs te wenden, en te laten merken, dat Hij zelfs hunne ge dachten denke; en Hij noemde ze „booze gedachten". Waarom? Wel omdat ze meen den, dat Jesus een godslastering had ge sproken. Daarmee zullen ze Hem blijven vervol gen, en ten slotte zullen ze Hem om een gewaande „godslastering" ter dood ver- oordeelen. Hadden zij gedarht aan de profetieën van Isaias en Daniël, ze zouden hebben moeten begrijpen, dat hun woorden op de zen Jesus van Nazareth van toepassing waren, en dat Deze dus de Messias moest wezen. De Messias moest komen om de zonden weg te nemen! En even gemakkelijk is het Hem de zonden weg te nemen, als een lichamelijke kwaal. Dat zegt Hij, dat toont Hij, om den blin den leidslieden van het Joodsche Volk de oogen te openen. ..Wat is gemakkelijker te zeggen: TTw zonden worden u vergeven of: sta op en wandel". En dan voegt Hij het er met nadruk bij: opdat gij echter zoudt weten, dat de Zoon des Menschen de macht heeft, om zonden te vergeven, zegt Hij tot den lamme: Ik zeg u, sta op, neem uw bed op en ga naar uw huis." 't Was alles veel gauwer gebeurd, dan wij het hier kunnen verhalen. Daar rijst de man op van zijn bed. en staat gezond, ge nezen naar ziel en lichaam, juichend en blij te midden van een jubelende menigte, die het huis vervulde met. hun uitroepen; en van mond tot mond ging het heerlijk be richt: Hij heeft den lamme genezen en hij gaat naar zijn huis. Het gejubel plant zich voort, ook onder degenen, die buiten stonden. Alleen de schriftgeleerden cn farizeeërs, de verharden, cle starre ongeloovigen, ke ken met jaloersche blikken naar Hem, Dien het. volk eerde, met den uitroep: „Zoo iets hebben wij nog nimmer gezien". Togen feiten valt niet te redeneeren. Jesus sprak de zondenvergeving uit; Hij las in de harte i der schriftgeleerden en fa rizeeërs; Hij genas den lamme van zijne krankheid. Jesus zocht immers geloof in Zijn prediking. Aldus bewees Hij de waarheid van zijn woord door dingen te doen, die alleen door de almacht van God kunnen geschieden. Wat zijn wij toch gelukkig in het bezit der waarheid, in het bezit ook van men sehen, aan wie God Zijne macht van zon denvergeving toevertrouwde. Als ons de lamheid der zonde geslagen heeft- dan moeten we even veel moeite er voor over hebben, om daarvan genezen te worden, door den priester te benaderen en onze kwalen hem te openbaren, die in Godsmacht is gesteld tijdens het toedienen van het biechtsacrement. „Zoo iets hebben wij nog nooit gezien", blijft, slechts, in dit opzicht, het woord van hem, die niet gelooven wil of niet geloo- ven kan, omdat hij de deur zijner ziel ge sloten houdt- Bidt voor den met goddelijken macht be- kleeden priester. Gemeentelijke Aankondiging leiden, dat deze zoo spoedig mogelijk wordt opgericht." Dergelijke uitspraken toonen duidelijk aan, hoezeer aan onze universiteiten den weg voor het Katholicisme open ligt. Maar terwijl de Katholieke orcles »n congrega ties reeds verschillende Katholieke mid delbare scholen hebben opgericht, en in stand houden om daardoor het Katholieke geloof onder het volk te verbreiden, is er in Japan nog maar één Katholieke univer siteit. Wel zijn er aan de andere hcogeseholen talrijke vereenigingen opgericht die zich ten doel stellen het Katholicisme te bestu- deeven, deze beweging is van de studenten zelf uitgegaan. Het war-; te wenschen dat professoren en studenten der Katholieken godsdienst tot algemcene basis en grond slag namen voor hun universitaire oplei ding en vorming." ALPHEN AAN DEN RIJN. Doodelijk auto-ongeluk. Auto tegen een telefoonpaal gebotst. Hedenmorgen omstreeks half zeven had op den Steekterweg alhier een ern stig auto-ongeluk plaats, waarbij een jon gedame het leven liet. Een auto, komende uit de richting Utrecht reed in den gevaarlijken bocht in den weg ter hoogte van de scheepswerf van de firma Boot tegen een telefoonpaal aan. Deze paal werd versplinterd. an- Hinderwet. B. en W. van Leiden, Gezien het verzoek van dc Vennootschap onder de firma clichéfabriek „lllustra", fir manten Chr. Lamp en A. Deutz, om vergun ning tot het oprichten van een clichéfabriek in het perceel kadtistoaal bekend, Gemeen te Leiden. SectiiyM po. 42l4. |elegen aan de Gerrit Doustr|iat.,f Gelet op de aréfc. 6mn Geven kennis aa/ hef pu]| noemd verzoek me/ de cretarie dezer gem/ente-Ter visie gelfgd is; alsmede dat op paternagt den 23s»n Juni e.k. des voormidpags te half elfjfcren op het Raadhuis, t/legenqeid zal wrden ge geven om bezwaren,tegen diLj»^*zoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti. gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of een zijner hy den zijn verschenen, teneinde hunne ^£z^a- ren mondeling toe te lichten. Katholieke Agenda LEIDEN. Dinsdag. Voordracht met lichtbeelden o Mexico. Sint Antoniuspatronaab Hazewindsteeg (Oude Vest), 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 11 Juni a.s. tot en met Zondag 17 Juni waargenomen door de apotheken van de H.H. G. F. R e y s t Steen straat 35, t e 1 f. 136 en A. J. Don k, Douzastraat 31, telf. 1313. etalageruit ingeworpen van het magazijn van hcerenkleeding der firma Bosch Quant alhier. BOSKOOP. Bloemenhandel. De bloemenhandel gaf in de afgelopen week reden tot tevredenhei,! De prijzen der afgesneden rozen en diveise andere soorten van bloemen waren goed, en wel als volgt: Ophelia 22—50 cent; Golden Ophelia 26—53 cent, Marcel Rouyer 40—80 cent, Hadley 58—95 cent, Cl. Pernet 0.4S- 1.01, Columbia 3560 ct., Butterfly 38—60 cb., Mac Keiler 0.601, Wilhelm Kordes 7698 ct.,'Bouche 5080 ct,, Rosalandia 41 62 ct., van Rossem 0.801.09, Polyantha rozen 6090 c-t. Alles per bos van 10 stuks. Divercen per bos: Dahlia's gr. bl. ƒ1.20 1.50, Lathyrus 516 ct., Pioenen 0.161.20 Violieren 0.531.Pyrethrum. 5—11 ct., Campanula 712 ct., Iris 1720 ct., Papa- vora 1735 ct., Asparagus 1825 ct„ Lelies 611 ct. per kelk. Geboren: Adriana d. van L. Hardus en J. Blom Berendina d. van H. A. van' 't Laar en A. Nijkoff Maria d. van, G.t Stigter en M. v. Hoogteijlingen. Ondertrouwd: K, Stel en M. Kleef. Overleden: Clarina Loef 78 j. Eli zabeth Fase 12 j. Cornelis van Drielen 18 j. M. C. Hofland, eclitg. van H. He- melop 47 j. daar vloog de auto ongeveer 30 M. vorder over den kop in een sloot en kwam on- dorsteboven te liggen, met de wielen bo ven water uitstekend. Toegeschoten om standers wisten den bestuurder, den heer Lavieter, chauffeur te Den -~g, die reeds geheel bewusteloos was, op het droge te brengen. De inmiddels ontboden geneesheer dr. de Graaf en dr. v. Nieuwenhuizen slaag den erin de levensgeesten op te wekken, waarna hij te kennen gaf, dat zich nog een dame in de auto moest bevinden, wat inderdaad waar bleek te zijn. Onmiddellijk trachtte men ook deze passagier te redden, doch toen men haar had bevrijd, bleken de levensgeesten reeds geweken. Het was de 26-jarige Targr-r"- tha Siem uit Den Haag, die van een be zoek aan Nijmegen naar haar woonplaats terugkeerde. Het lijk is naar Leiden overgebracht, waar het door de doktoren Hulst en Li- gnac zal worden geschouwd. Hengel wedstrijd. De Hengelaarsver- eeniging „Ons Genoegen" hield gisteren op den Rijn nabij het Goudsche Rijpad een prijswedstrijd, waaraan circa 30 personen deelnamen. De prijzen vielen ten deel als volgt: 1. J. Britsemmes met 7 stuks. 2. A. de Wit met 5; 3. P. ten Brink met 4; 4. Ra demaker met 4; 5. C. v. Nes met 3; 6. J. v. cL Ben met 3 stuks. Troostprijs toegekend aan A. van Vliet voor den grootst gevangen visch. Winkelruit ingeworpen. Baldadige per sonen hebben Zaterdagnacht een groote WASSENAAR. Jubileum der Zusters Franciscanessen. Zondag was het juist 75 jaar geleden, dat de Eerw. Zusters Franciscanessen uit Oirschot zich in deze gemeente vestigden. Eenige ingezetenen, van oordeel, dat de Eerwaarde Zusters in het afgeloopen tijd vak zooveel nut in de gemeente hadden gesticht, hadden zich voor eenigen tijd tob een comité gevormd, om te trachten dit feest zoo luisterrijk mogelijk te vieren. Dat het daarin geslaagd is, is gisteren wel gebleken. Onder de Vroegmissen naderden vele geloovigcn tot de H. Tafel, terwijl om 10 uur een Plecniige Hoogmis werd opgedra gen, om God te danken voor de weldaden, de Parochie geschonken. Agens was daarbij de WelEerw. heer kapelaan A. van Leipsig, diaken kapelaan de Bot en sub-diaken Rector Verhoeckx van de St. Jacobusstichting. Het zangkoor voerde de 4-stcmmige Missa Festiva van Ph. Loots verdienstelijk uit en zong na de. Hoogmis het Panis Angelicus van den-I zelfden componist. Om 12 uur werden de Eerwaarde Zus ters in het O. L. Vrouwegesticht gehul digd door den Zeereerw. heer Pastoor als voorzitter van Kerk- en Schoolbestuur, in tegenwoordigheid van de beide kapelaans der parochie, Rector Verhoeckx, Pater van der Plas, de beide wethouders de lieeren Drop en Rooijakkers en het schoolbestuur. Zijneerw. wenschte de Eerw. Moeder-; Overste en de Zusters geluk bij de viering van dit feest eii sprak de hoop uit, dat zij tal van jaren in Wassenaar nog werkzaam mochten zijn. Het schoolbestuur had ge meend op dezen dag iets blijvends te moe ten aanbieden, en toonde een ciborie voor de kapel, als model van de ciborie, welke het bestuur de Zusters had toegedacht. Na deze eenvoudige plechtigheid bega ven de Zusters, schoolbestuur en genoodig- den zich naar de Meisjesschool, om cle huldiging van de Zusters door de kinde ren bij te wonen. lil dc ruime hall van het fraaie gebou* waren eenige honderden kinderen in veel kleurige costuums rondom de voor de Zus ters en genoodigden gereedgemaakte plaatsen opgesteld. Nadat allen waren gezeten, nam de Zeereerw. heer Pastoor weder het woord- Spreker noemde de Eerw. Zusters de hel dinnen van dit feest en het schoolbestuur de helden. Spreker zegt, dat het thans "5 jaar geleden is, dat de Zusters zich hier vestigden in een eenvoudig gesticht, dal genoemd werd O. L. Vrouwegesticht. Op dezen dag past een woord van dank *"4

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2