Gem. Berichten. Buitenl. Berichten HANZE. Ledenvergadering. De R. K. Middensta-ndsvereeniging „De Hanze" vergaderde Woensdagavond in een der bovenzalen van „In den Vergulden Turk". De vergadering -was vrij goed be zocht. Door den voorzitter, den heer Th. Ber gers, werd de vergadering geopend met den Ohristelijken groet, waarna de secreta ris, de heer G. van Deene, de notulen las. Voor de zielerust van den heer Chris Jansen z.g. werd op voorstel van den voorzitter een Onze Vader en Wees gegroet gebeden. De secretaris deelde xnede, dat hedenochtend een H. Mis in de Hartebrugkerk voor de zielerust van den hooggeschatten overledene zal worden op gedragen. In antwoord op een schrijven over de late afrekeningen door de gemeente, deelen B. en W. mede, dat zij met het verzoek reke ning zullen houden, maar tevens wijzen zij op het late indienen der rekeningen. Van het Centraal Bestuur was een lijst ingezonden van de Godsdienstige Congre gaties, die toezeiden bij voorkeur hun be stellingen bij Katholiek georganiseerde middenstanders te zullen doen. Voorts waren brieven ingekomen van het Centr. Bestuur over het stelsel van contante betaling, over steun aan het Wit gele kruis en over de verordening op de uithangborden. Over het laatste werd me degedeeld, dat de Hooge Baad de desbe treffende bepalingen in de gemeenteveror deningen van Leiden en Tilburg onwettig heeft verklaard. De voorzitter bracht vervolgens een woord van dank aan de Santos-commissie yoor de gevoerde actie. In een schrijven van den B. K. Bond van Melkhandelaren werd gewezen op de hooge contributie voor de standsorga- ïiisatie voor vele kleine middenstanders en waarin werd aangedrongen op verlaging. Aan alle pastoors der stad is verzonden een verzoek bij processies ook met het Hanze-vaandel te mogen meegaan. Alle eerw. heeren pastoors hebben hierin toe- Op een desbetreffend verzoek was een schrijven ingekomen, dat degenen, die voor levering aan het Acad. Ziekenhuis in aanmerking wenscheq. te komen, het beste doen zich aan te melden. Een open bare aanbesteding kan voorloopig nog niet worden gehouden. Eenige nieuwe leden werden geïnstal leerd en door den voorzitter met hun lid maatschap gelukgewenscht. Aan den heer B. van Noort, die als be stuurslid bedankt had, werd een hartelijk woord van dank gebracht voor de vele werkzaamheden in het afdeelingsbestuur verricht. Besloten werd de bestuursverkiezing, na twee onvruchtbare stemmingen, uit te stel len tot de volgende vergadering. Daarna kwamen in behandeling de in gekomen antwoorden op de gezonden vra genlijsten en het voeren van besprekingen over eventueels voorstellen. Meerdere leden hadden antwoorden in gezonden, waarvoor dank werd gezegd. Op vraag Iï „Is u lid van de Hanze" wa ren door de overgroote meerderheid be vestigende antwoorden ingekomen, evenals op de vragen II en III. (Is de Hanze van belang? en: Kan de tegenwoordige Hanze uw goedkeuring wegdragen?). Vraag IVZijn er uwerzijds nog wen- schen, over indeeling, leiding, activiteit der vereeniging? Op deze vragen waren ver schillende antwoorden binnengekomen. Slechts de opmerkingen, waarop discussie volgde, zijn hier vermeld. Een der vraagbeantwoorders drong aan op stichting van een Betraitefonds of club. Pater v. d. Donk zou gaarne zien, dat een dergelijke instelling in deze Hanze-afdee ling werd opgericht. Ook de beer Spendel voelde veel voor een dergelijke club of een commissie; spr. zeide, dat de Hanze wel veel op stoffelijk terrein verricht, en daar om achtte spr. het nuttig, pok naar buiten uit van geestelijk leven te doen blijken. De geest, adviseur sloot zich hierbij aan en richtte een priesterlijke vermaning tot de Hanze-leden om bij hun godsdienstig leven zich niet tot het noodzakelijke te beperken. Spr. wees op Derde Orde en H. Familie, waarvan het lidmaatschap zeer vruchtbaar is voor het geestelijk leven. Op het verzoek een afzonderlijke Win- ieliersvereenïging in de Hanze op te rich ten, zeide de heer Meijers, dat z.i. de Han ze toch voor (bescheiden genomen) 52 pet. als winkeliersvereeniging gerekend wordt. De heer Schrijvers meende, dat ter behar tiging der winkeliersbelangen wel een aparte vereeniging noodig was. De voor zitter zeide, dat dit zeer moeilijk zou zijn, omdat dan alle soorten winkeliers afzon derlijke vereenigingen zouden willen heb ben. De heer Spendel herinnerde er aan, dat vroeger een Winkeliersvereeniging be staan heeft. Er zijn speciale winkeliersbe langen, maar spr. achtte het beter dat voor die algemeene winkeliers-belangen een centrale wordt gevormd van vakve-reenigin- gen. De heer B. v. Noort wees er op>, dat ver leden jaar een vergadering was uitgeschre ven om tot oprichting van een Winkeliers vereeniging over te gaan, doch de belang stelling was uiterst gering. De heer Molkenboer merkt op, dat bo venbedoelde vergadering niet met het ken nelijk doel tot oprichting eencr winke liersvereeniging was uitgeschreven. Spr. zeide, dat wel degelijk onder winkeliers de behoefte wordt gevoeld. De voorzitter zeide, dat het dan op de èerste plaats gewenscht was, dat een ras echt winkalier in het bestuur werd geko zen. De heer Meyers vroeg, of het niet van belang zou zijn, dat er in de Hanze eens een persoon kwam op wie wij aanspraak kunnen maken (zooals bij de arbeiders de vrijgestelden). Wij kunnen onmogelijk eischen van een bestuur, dat geheel be langloos zitting neemt, dat al die kleine belangen worden nage.loopen, hetgeen een dagwerk eischt. De heer A. de Graaf was 't er in 't ge heel niet mee eens. Spr. meende, dat het onmogelijk is, dat een gesalarieerde op de bres kon staan voor de belangen der ver schillende vakken. De Hanze is de alge meene vereeniging voor den Middenstand in haar geheelde particuliere belangen moeten door de vakvereenigingen worden behartigd. De heer Meyers achtte het onuitvoer baar, om voor ieder vak een vereeniginkje te stichten. De voorzitter wees er op, dat er reeds vele vakvereenigingen zijn, die nuttig wer ken. De heer Spendel heeft een geluid ge hoord, dat hij hoopt niet meer te verne men. Wanneer de vakvereenigingen wor den opgeheven, zooals de heer Meyers wenschte, dan worden de leden daarvan weer naar de neutrale organisaties ge drongen. Spr. was anderzijds wel voor een algemeen behartiger der Middenstandsbe- langen. De heer Schrijvers constateerde uit de discussies, dat er behoefte besaat aan een winkeliersvereeniging. De voorzitter zeide, dat de geuite wen- Bchen in het bestuur een onderwerp van bespreking zullen uitmaken. De heer De Graaf betoogde nogmaals, dat hij een algemeen behartiger niet ge wenscht achtte. De heer Simonis zeide, dat de eenige fout, die hier in Leiden heerscht, is: ge brek aan medeleven. De belangen der af zonderlijke vakgroepen moeteu niet op de Hanzevergaderingen behandeld. De op richting van sommige vakgroepen (ban ketbakkers, electriciens) is zonder succes gebleven. De heer Compier achtte het van be lang, dat ook een winkeliersvereeniging komt. Spr. bepleitte contributieverlaging. Do heer Slegtenhorst zeide, dat wan neer er enkele geestdriftige menschen zijn, die een winkeliers-commissie willen heb ben, dan zal het bestuur dat niet te genhouden. De voorzitter zeide, dat de pogingen om de winkeliers bijeen te brengen (werk tijden besluit en uitverkoopregeling) jam merlijk mislukt zijn. De heer Meyers zeide vanvond geleerd te hebben hoe de organisatie moet zijn, Spr. vindt, dat als hij geen vakvereeni- gingslid is, hij een bijlooper is. Pogingen in zijn vak gedaan om een vereeniging te stichten hebben gefaald. De heer -uolkenboer wenschte niet zoo laat. te vergaderen. De heer De Graaf betoogde nogmaals de noodzakelijkheid van de afzonderlijke vakgroepen. Pater v. d. Donk zegt, dat de standsor ganisatie de algemeene belangen te be hartigen heeft (belasting-kwestie, kinder aftrek). Ook zijn er algemeen godsdien stige belangen. Spr. wijst op het melk- vraagstuk te Amsterdam, dat waB een di rect belang voor de vakorganisatie doch een indirect belang voor de standsorgani satie. Spr. bepleit een propaganda-com- missie om de" middenstanders in him vak- vereeniging onder te brengen. De voorzitter stelt daarna voor de vol gende punten te behandelen op een andere vergadering, die spoedig zal worden uitge schreven, en sluit de bijeenkomst met den chr. groet. INGEZONDEN MEDEDEELING. De Leidsche Kunstkring voor Allen. In den Vergulden Turk hield deze zoo welbekend© vereeniging haar jaarvergade ring, die vooral door dames was bezocht. De voorzitter, de heer P. v. d. Hoeven, opende en gaf een algemeen overzicht over het afgeloopen seizoen. De 2e secretares se las de notulen die werden goedgekeurd. De secretaris, de heer H. W. Spendel, las vervolgens het jaarverslag, waaruit wij het volgende noteeren: Het seizoen bracht een mooie serie concerten, die met volle zalen werden bezocht. Het ledental kon worden opgevoerd tot 1292, terwijl een aantal gegadigden niet konden worden in geschreven, waaruit blijkt dat de Kunst kring in haar streven, prima concerten to geven tegen zeer lage contributie, door ve len wordt gewaardeerd en gesteund. Ook ver over de grenzen van Leiden treden steeds vele leden toe. De extra Schouw burgavonden hadden weinig belangstelling waaruit de secretaris concludeert, dat de leden tevreden zijn met him zes concerten. Verschillende zaken in het afgeloopen jaar door het Bestuur behandeld passeeren de revue en het Bestuur doet toezegging te komen met de Jeugdconcerten, die elders reeds een groote belangstelling trekken. Met een opwekking tot meeleven met de Kunstkring door de leden sluit het jaar verslag, dat onder dank aan den secretaris wordt vastgesteld. Uit de balans door den penningmeester, den heer L. Gerverdinck, gelezen en door de finantieele controle commissie goedgekeurd, blijkt dat is ont vangen 4428.74; de concerten hebben ge kost 3025.12, gem. belasting 375. terwijl er 'n nadeelig saldo is van 128.46, wat echter wordt opgevangen door het saldo van het vorig jaar, waarna nog een overschot blijft van 40.16. Het reserve fonds is groot 301.65. De pemiingmeestor meent, dat voorzich tigheid betracht moet worden en vooral ten opzichte van extra avonden, die in dit seizoen een nadeelig saldo opleverden van ruim 400.Onder dank voor zijn accu- raad beheer, werd de penningmeester ge- déchargeerd. Als Bestuursleden werden vervolgens herkozen Mej. M. Oudshoorn en de heeren Gerverdinck en A. Harmsen, Tot leden van de kascontrole-commissie de heeren Van Hooff, de Reede en Vlieland en als plaatsvervangers de heeren Snij ders, Boozen en Wijnnobel. De contributie wordt bepaald als vorige paren, op mini mum 3.De Voorzitter deelt mede dat nog een beperkt aantal leden kunnen wor den toegelaten, daar de grens van het le dental ongeveer bereikt is. Verschillende mededeelingen omtrent de serie concerten 19281929 worden gedaan en het Bestuur zal trachten, steeds het beste, wat bereikbaar is, te geven, opdat de leden steeds zullen voldaan zijn. Nadat bij de rondvraag nog enkele za ken waren besproken, die het Bestuur toe zegde te zullen overwegen, heeft do voor zitter met een dankwoord aan allen, die waren opgekopien ter vergadering en daar door hun medeleven hadden getoond, de Zie het resultaat van een Surtlight j vj aschdag en U egrijptjdat alleen de zid rerste jfeep zulk een hé derheiti kan geven. Zxj v^rheldswaarborg F lO.OOO. vergadering gesloten. Het was een geani meerde vergadering; geen enkel woord van critiek werd vernomen, wat voor het Bestuur een aanwijzing is, dat de vele ar beid door de leden wordt gewaardeerd en tot goede resultaten leidt. Staatsloterij. De Directie van de Ned. Staatsloterij heeft een wijziging gebracht in de uitgifte der trekkingslijsten en deze in monopolie opgedragen aan de firma A. Brouwer, te Botterdam, die voorts alle van de Directie uitgaande en met de Staatsloterij ver bandhoudende stukken zal drukken en ver spreiden. Voorts zullen deze drukwerken worden benut voor reclame onder leiding van den chef van het Bureau „Reclame" aan het Departement van Financiën. Bepaald is dat de uitgifte van loten voor de 499ste Loterij hier ter stede zal plaats hebben op 21 Juni a.s. Locaal Rijkstelefoonnet Lelcïen. Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand Mei 1928: Telf. nummer: 2456 F. D. van den Bosch Nieuwe Rijn 68a. —1 85 mej. E. Bluine Ra penburg 77. 2219 Burgemeester Konin ginnel. 17, Oegstgeest. 2409 Jac. Key Heerenstraat 148..2290 Ch. Kok Zoe- terwoudsche Singel 8. 2111 N.V. Kracht- voedingfabriek „Muskator" Warmonder- weg 8 Oegstgeest. 1927 Geref. School- vereeniging Kooipark. 2173 J. J. Soer Prins Hendrikl. 25 Oegstgeest 2346 O. W. Splinter Utrechtsche Veer 12. 2081 J. Veenendaal Rapenburg 121. 1531 N.V. Vereenigde Schelpkalkf abrieken Valken burg. 2147 Firma Gebr. Vromans Hooge Rijndijk F 74 Zoeterwoude. INGEZONDEN MEDEDEELING. DEN HAAG ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Door de tram overreden en gedood. Omstreeks half 7 gisteravond wilde de 57-jarige mevr. J. A. W. H., wonende in de Beeklaan bij het Stadhouderplein te 's-Gravenhage, de rail van lijn 11 overste ken, juist op het moment, dat een wagen van die lijn uit de richting Scheveningen kwam. Zij liep zoo dicht voor den wagon over, dat zij viel en met haar linkerbeen onder den wagen kwam, waardoor haar voet werd afgereden. De dame is door den Geneeskundigen Dienst naar het Roode Kruis-ziekenhuis gebracht, waar zij kort na aankomst is overleden. Motor tegen de tram. Op den overweg van de E. S. M.-baan bij den Koninginneweg te S&ntpoor.b, is gis teren een motorrijwiel in botsing gekomen met de tram. De motorrijder, zekere v. d. M., wonende in plan Noord, aldaar, werd eenige meters meegesleurd. V. d. M. kreeg een ernstige hoofdwonde. Het motorrij wiel werd zeer ernstig beschadigd. V. d. M. is bij dr. Niekerk binnengedragen. Autobotslrwj. Gisterenmiddag is op de grens van Bennebroek en Heemstede een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Uit de richting Den Haag kwam een auto van den heer A. van Leeuwen, terwijl van den tegenovergestel- den kant de auto van den heer W. N. van Vliet naderde. Doordat de nieuwe bitumen- weg ter plaatse zeer glas was, slipte een der wagens, met het gevolg dat beide auto's op elkaar inreden. Beide auto's wer den tengevolge van de botsing nagenoeg geheel vernield. De heer van Vliet en zijn passagier, de heer Schermer uit Oegst geest, die naast hem was gezeten, kregen verwondingen aan hoofd en handen. Beiden werden ter plaatse verbonden. Gevaarlijke friction. Woensdagmiddag is een coiffeurbedien- de, werkzaam in de kapperszaak van den heer C. V., te B'dam aan een groot ge vaar ontsnapt. Terwijl de salon een oogen- blik zonder klanten was, zou de eene be diende den ander het haar knippen en frictionneeren. Op het moment, dat de friction végétal was toegediend stak de gedienstigste van het tweetal een sigaret aan, maar hield blijkbaar de brandende lucifer te dicht bij het hoofd van zijn on der behandeling zijnden confrator, waar door de spiritusdeelen van de „friction" vlam vatten en het hoofd van den be diende één blauwe vjam was. De doodelijke verschrikte helper had toch nog de tegenwoordigheid van geest een kapmantel over het hoofd van zijn collega te werpen, waardoor de vlammen gedoofd werden en de jonge man er, won der boven wonder, met wat verbrande ha ren en eenige lichte kwetsuren afkwam. Door het dak gezakt. "Woensdagmorgen was een bewoner van een huis aan den Amstelveenschen weg te Buitenveldert bezig met het aanbrengen van een antennepaal op een plat slaapka merdak. Op een gegeven moment was de antennebouwer met paal en al verdwenen en ongerust zocht men de omgeving van het huis af. Tenslotte kwam men echter tot de ontdekking, dat de heer des hui zes door het dak gezakt was en met paal en al op het bed was beland, tengevolge waarvan hij er zonder letsel afkwam. Noodlottige „vergissing". Handig bedachte oplichters- trnc, domme uitvoering. Woensdag heeft de 36-jarige koopman J. /D. te R'dam met een nieuwe oplichterstruc getracht, een .sigarenwinkelier in de Hoofdsteeg op te lichten voor een bedrag van 60 gulden. Te ongeveer zes uur vervoegde zich bij dezen winkelier S., die tevens depothouder is van de Posterijen een meneer, die voor circa 30 gulden aan sigaren, sigaretten en tabak bestelde en daarna vroeg of hij voor 60 gulden postzegels kon krijgen, welke ze gels kon hem niet schelen, doch liefst alle losse zegels, zoodat hij ze in een gele en veloppe kon steken, welke hij uit zijn zak haalde. De winkelier had geen losse zegels en gaf daarom eenige vellen courante postze gels tot een waarde van 60 gulden, welke de kooper in de enveloppe stak, waarna deze in zijn binnenzak verdween. Hierop verzocht de klant, de tabaksarti kelen tot een zoo klein mogelijk pakje te willen maken, dat dicht te lakken en te zenden naar een in de Waalhaven aan de boeien liggend stoomschip, waarvan hij de kapitein was. Toen het pakje klaar was, haalde de ka pitein, die zeide S. te lieeten, een gele en veloppe uit zijn zak en zeiOch, doet u de postzegels er maar bij in dat is gemakke lijker, ze kunnen dan tegelijk met de tabak verrekend worden. De winkelier voldeed ook aan dit ver zoek, doch bemerkte, toen hij de enveloppe in handen kreeg, direct, dat het niet de zelfde was a.ls die, waarin de postzegels zaten. Deze enveloppe toch bevatte geen vellen postzegels, doch een hoopje papier tje».^ Hij hield daarom den klant aan de praat, stuurde inmiddels zijn loopjongen de straat op om een agent, te halen en zei de tenslotte, dat hij toch liever het pakje nog even wilde open maken om te zien of de postzegels wel alle in de enveloppe za ten. De klant wilde toen wegloopen, doch de winkelier hield hem tegen, opende de en veloppe en constateerde, dat deze slechts eenige stukjes krantenpapier ter grootte van een postzegel inhield. Even later kwam een politieagent den man arresteeren. Hij bleek toen de koopman J. D. te zijn, het schip in de Waalhaven bestond slechts in zijn fantasie. Dat hij een poging tot op lichting had gepleegd, ontkende de man ten stelligste. Er was slechts sprake van een „noodlottige vergissing" zeide hij. De' politie is zoo vrij, dit niet te gelooven en heeft den dommon kerel, die de slim be dachte truc zoo onhandig toepaste, in ver* zekerde bewaring gesteld. Als do winkelier werkelijk losse postzeU gels in de enveloppe had gedaan, was er veel kans geweest, dat het pakje naar heb gefingeerde schip zou zijn gebracht, terwijl Re „kapitein" met een onbetaald bezit aan zegels ter waarde van 60 gulden, vroolijk op straat wandelde. „Msb." Een geraffineerde oplichtster. Men meldt uit Tilburg aan de „Msbd."j In de maand Januari van dit jaar werden verschillende eerste klas winkelzaken in het centrum dor stad bezocht door een zeer deftig gekleede dame. Hier kocht zij een paar gitbandjes ter waarde van 16.50 daar legde zij beslag op een paar schoe- /nen van ruim 15, en weer op een andere plaats kocht zij twee waardevolle dames- tasschen. Bij geen der winkeliers gingen de koppen evenwel met betaling gepaardJ men werd verzocht de kwitantie te komen presenteeren aan een bepaald adres. En de dame gaf natuurlijk haar naam op, die zeer voornaam klonk, doch overigens bij alle winkeliers een andere bleek te zijn. Zoowel de namen als adressen waren gefingeerd en al spoedig kwamen dan ook de betrokken winkeliers tot de conclusie, dat ze er waren ingeloopen. Deze dame nu is door de Arnhemsche politie gearesteerd en naar Tilburg over gebracht voor het nadere onderzoek. De desbetreffende bedienden van den winkeliers hebben in haar diegene her kend, die onlangs de artikelen kocht. Ge bleken is intusschen ook, dat zij nog een hotelhouder bier ter stede op al even slu we wijze heeft weten op te lichten. En bovendien schijnt ze zoowat het heele land te zijn afgereisd, om al oplichtende aan den kost te komen, want dezelfde truc jes heeft ze ook uitgehaald o.a. te Den' Bosch, Deventer, Zutphen, Enschedé, Arn hem en meer andere plaatsen. Na verhoor is de vrouw, een zekere B. W. W. afkomstig uit Leeuwarden, op transport gesteld naar Enschedé, en daar ter beschikking gesteld van den commis saris van politie. Hinderlijk volgen tot in de kerk. Toen mr. J. Heerkens Thijssen, wethou der van Haarlem, zich Woensdagmorgen naar de kathedraal begaf om de H.' Mis te hooren, werd hij gevolgd door eenige werkloozen. Deze lieden dreven hun de monstratie zoo ver, dat zij zelfs den wet houder volgden tot in het kerkgebouw en zich1- nabij zijn plaats opstelden. Op verzoek van een der kapelaans zijn zij echter, hoewel schoorvoeténd, weer naar buiten gegaan en bleven vóór den ingang den heer Heerkens Thijssen op wachten om hem weer naar huis te kun nen begeleiden. De politie behoefde niet op te treden. Ruitentikker uit wraak. Den laatsben tijd kwam het herhaaldelijk voor dat door opgeschoten jongens des avonds spektakel werd gemaakt in den om. I trek van het Missiehuis te Stèijl. Ttnkele malen werd zelfs een ruit verbrijzeld. De gemeente-politie hield een oogje iq' het zeil en was er tenslotte getuige van, dat door zekeren J. G. C. v. C., in de schoen makerij van het Missiehuis een ruit werd verbrijzeld. Tegen v. C. werd deswege procesverbaal opgemaakt. Hij verklaarde te hebben ge handeld uit wraak tegen de Paters, omdat dezen procesverbaal hadden doen opmaken tegen zijn broer wegens het maken van bu rengerucht, waarbij eveneens een ruit werd vernield. INGEZONDEN MEDEDEELING. ONGELUKKEN. Nieuwe aardschok te Corinthe. Paniek onder de bevolking. Gisterenmiddag is te Corinthe een he< vige aardschok waargenomen. Eenige hui zen, die door de aardbevingen van April reeds beschadigd waren, zijn ingestort. De bewoners werden door een paniek bevan gen. Gevaarlijk!? brand. D o o r o n t p 1 o f f i n g v a n petroleumvaten. I Wolff seint uit Berlijn:' In den nacht van Woensdag op Donder- dag tusschen 10 en 11 uur zijn op tot nu toe onverklaarbare wijze in een gebouff I aan de Moeckernstrasse, waarin 6000 liter petroleum zijn opgeslagen, verscheidene petroleumvaten ontploft. Alle vensters van het gebouw werden vernield, zoodat de vlammen de venstert] uitsloegen en in de voorraden eener film- i copieerinrichting op de vierde verdieping1 en de dakbinten rijkelijk voedsel vonden, Met behulp van een schuimbluschappa- raat kon de zeer gevaarlijke brand ge- bluscht worden. Een dorp in de asch Woensdag is het dorpje Bielny bij Grod no volkomen uitgebrand. In het geheel werden 22 boerderijen in de asch gelegd) zonder dat iets van den inboedel gered kon worden. Do oorzaak van den brand is vermoedelijk brandstichting. In de vlammen zijn twee kinderen om het leven gekomen. Daar de brandweer van Grodno een traject van 23 K.M. moest afleggen arriveerden zij eerst ter plaatse toen al les in de asch was gelegd. Gevaarlijk kinderspel. Te Wittlich hebben spelende kinderen een vuurtje aangestoken, dat in korten tijd een groote brand werd, clie een 6-tal 2—2

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6