WAAI S laarl.str. 130-136 WAALS Uit de Omgeving 5.— 5.90 0.40 0.52 1.85 9.89 4.75 0.95 0.50 EERKOOP EN ONZE PORTIEK 6 ct. 12vct. Uit de Rijnstreek STADSNIEUWS. wat we wensehen; geschiedt dat niet, dan kunnen wc niet passief blijven. Dat geldt ook voor de bezetting van Tweede en Eerste Kamer. Ook voor de Eerste Kamer, want daarin zit bij de 16 Katholieken geen enkele arbeider, maar zitten wel 7 werkgevers, een toestand, waarmee, al thans naar spreker meent, het dagelijksch bestuur der Katholieke Staatspartij moeilijk meer genoegen kan nemen. Rijkspersoneel. Verzoek om een uitkeering ineens. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een adres van den Ned. R.-K. Onderofficiers- bond „Sint Martinus", te Amersfoort, houdende verzoek er bij de regpering op aan te dringen, dat het Rijkspersoneel over 1928 een uitkeering ineens worde ver- verstrekt. Vereeniging van Hoofdambtenaren bij het Marktwezen in Nederland. De jaarvergadering. Onder voorzitterschap van den heer K. Kooyman Sr. uit Rotterdam, heeft te Arn hem do jaarvergadering plaats gehad van de vereeniging van Hoofdambtenaren bij het Marktwezen in Nederland. In zijn openingswoord maakte de voor zitter er gewag van, dat op dit eegenblik in ons land een opgewekt marktwezen be staat en dat in tal van plaatsen plannen in beraad zijn tot het o Jrkhten van nieuwe markten of. om wijziging in be staande markten te brengen. Voorname lijk is dit het geval voor productieve- en voor veemarkten. Het jaarverslag, uitgebracht door den heer L. A. Mennes, directeur van den markt- en havdhdmnst te Leiden, herinner de o.m. aan de buitengewoon hartelijke ontvangst, die den leden is te ocurt geval len, door den burgemeester van 's-Herlo- genbosch, mr. I'. J. van Lanscbot, tijdens de viering van het eerste lustrum, dat al daar gevierd is. Het ledental vermeerderde met drie. Bij de verkiezing van bjstuursleden wer den herkozen Ie heeren '.V Sanders uit Zwolle en J. Sipkens uit Ifn.n Ten slotte werd besloten de volgende vergadering te Utrecht ic houden, riil te vens in verband met de opening van de nieuwe vee- en fruitmarkt aidn«ar. Deze vergadering zal twee dagen duren. De heer J. Sipkens uit Hoorn, hield ver volgens een causerie over: Horrnsche markten en daarmede verband houdende instellingen. Van de rondvraag werd een zeer druk gebruik gemaakt, waaibij de leden van de gelegnheid gebruik maak'en onderling van gedachten te wisselen over ervaringen, die zij in hunne resp. woonplaatsen bij het warktwezen hadden opgedaan. R.-K Meisjesbescherming. Algemeen e verga dering der Federatie. Onder presidium van mevrouw W. Bij voet van Haarlem werd in Utrecht in het Kasteel van Antwerpen op 5 Juni j.l. de jaarlijksche algemeene vergadering gehou den van de Federatie der R -K. Ver. ter bescherming van Meisjes in Nederland. In de openingsrede memoreerde de voor zitster het verlies door de Vereeniging geleden door het overlijden van mej. Sloot, sedert tal van jaren redactrie van het Or gaan van prof. de Langen Wendels, die zoo geheel in het werk meeleefde en van mevrouw Wanna, oud-seeretaresse van de Federatie. De notulen der vorige algemeene verga dering werden voorgelezen en goedgekeurd waarna de secretaresse een jaarverslag over 1927 uitbracht. Hierop volgde het. financieel verslag der pennigmeesteresse, die onder dankzegging voo? haar accuraat beheer werd gedechar geerd. Door twee dames uit het Bisdom Haar lem werden de boeken gecontroleerd. Door de presidente werd een kort overzicht ge geven van de bijzondere werkzaamheden tijdens de Olympische Spelen in verschil lende plaatsen. Ook werden nog verslagen uitgebracht over het Stationswerk, een der voornaam ste afdeelingen van het werk en van de controle aan de booten. De meeste emi- greerende meisjes zijn van Poolsche natio naliteit» Door mej. Tine van Ketwich werden penige bijzonderheden medegedeeld over het Orgaan, waarvan zij sedert October redactrice is. In 1297 werden totaal 12050 kalenders verkocht, in de vier Bisdommen Utrecht, Haarlem, Den Bosch en Breda. Door het bisdom Roermond wordt in eigen beheer een kalender uitgegeven met een oplage van ruim 3000 exemplaren. Het Stationswerk zal eenigszins gereor ganiseerd worden, een Stationsconunissie waarin de verschillende diocesen zullen ver tegenwoordigd zijn, zal worden in het le ven geroepen. Dit laatste is van groot be lang om tot meer samenwerking te ko men. Met een kort woord werd de vruchtbare vergadering door de presidente met ge bruikelijk gebed gesloten. Personeel van Gend en Loos. Bespre king met de directie der Spoorwegen. Tn de conferentie, welke de besturen van den Centralen Bond van Transportar beiders en den R.-K. Bond van Transport arbeiders gisteren met dc Directie der Nederlandsche Spoorwegen hebben gehad, is de mcdedccling van de hoofdinspectie van Van Gend en loos bevestigd, dat de N.V., die het. bedrijf na. 1 Juli a.s. zal ex- ploitceren, geen enkele verplichting tegen over het personeel aanvaardt ten opzichte der dienstjaren bij de tegenwoordige on derneming doorgebracht. De directie der Spoorwegen is van oer deel, dat op de Firma Van Gerul en Loos de plicht rust om daarvoor alle voorzie ningen te treffen en zii had bij de onder handelingen over de overneming van ge bouwen en materiaal ook behooren te zor gen, dat het personeel geen uadeel onder vindt. Dat voor genoemd personeel geen pen sioenregeling bestaat, is niet de schuld van de Directie der Spoorwegen pn van haar kan niet verlangd warden, dit zij de lasten krijgt te dragen van de pension- neering over de dienstjaren, waarvan niet zij, doch uitsluitend Van Gend en Loos heeft geprofiteerd. Indien Van Gend en Loos bereid is het benoodigde kapitaal le storten, dan zal de nieuwe overneming gaarno inedower- ken aan de totstandkoming van een pen sioenregeling. Naar aanleiding van deze mededeeling hebben de besturen gisteren het volgende telegram aan de Hoofdinspectie gezon den Achten naar aanleiding van conferentie met Directie Nederlandsche Spoorwegen, onmidde..reking met U noodzake lijk. Indien hieraan geen gevolg wordt gege ven, wordt voor rustigen gang van zaken niet ingestaan. Centrale Bond. R. IC. Bond". Voorts zijn telegrafisch opgeroepen ge delegeerden van het Van Gend en Lo personeel voor een vergadering op a.s. Zondag te Utrecht waar over de verder te maatregelen zal worden beslist. R. K. Grafische Bond. Naar de „Volkskrant" verneemt, zal de R. K. Grafische Bond in Juli a.s. zijn bu reaux overbiengen van het perceel F. F. Donderstraat 43 naar de Biltstraat 143 te Utrecht, welk pand door den bond is aan gekocht. De spoorweg Leiden—Woerden. De spoordijk tuschen Leiden en Woer den is door het opbrengen van bazalt en grint en het leggen van nieuwe biels, in dc laatste maanden aanzienlijk versterkt, waardoor de treinen op dit beruchte baan vak rustiger gang zullen krijgen en de mo gelijkheid geopend is om met grooter snel heid dan GO K.M. zooals tot dusver te rijden. Het werk is thans ongeveer ge vorderd tot Zwammerdam. INGEZONDEN MEDEDEELING. ALKEMADE. Geboren: Alida Johanna d. van A. C. van der Wereld J. M. van Klink Hubert us C'ornelis Nicolaas z. van J. Turk en C. van der Hoorn Gezina Maria d. van H. A. van Velzen en M. J. aan Ruiten Theresia Maria d. van Th. C. van der Geest en Th. Los Petronella Theodora d. van G. J. van der Meer en C. M. van Zeil. V' LEIDSCHENDAM. Het Muziekconcours. Zondag 10 Juni a.s. zal het Muziekconcours worden voort gezet en beëindigd; dien dag zullen er nog 9 vereenigingen voor het concours uitko men waaronder o.m.' voor de Afd. Harm. Uitmuntendheid ,,St. Antonius" Rotter dam; le Afd. Harmonie „St. Joseph". Rot terdam 2e Afd. Harm. „St. Cecilia" Voor burg, etc. terwijl bovendien nog een 6-tal vereenigingen zullen deelnemen aan den Marschwedstrijd, zoodat het ook Zondag wederom een mooie dag worden zal en er voor een ieder volop zal te genieten zijn. Het programma luidt: 1 uur: Aanvang van het concours, na af loop hiervan Marschwedstrijd. 8.30 uur Groot avondconcert, te geven door de Harmonievereeniging „St. Grego- rius de Groote" tc Den Haag, directeur de heer Joh. Bonte. N00RDWIJK AAN ZEE. Winkelweek. De thans plaatselijke af- deeling der winkeliers uit Noordwijk aan Zee, hield gisterenavond een bijeenkomst in Hotel Centraal, welke gepresideerd werd door den heer S. van Welv. Na ope ning en het lezen der notulen werd mede gedeeld, dat door den Burgemeester Jhr. v. Panhuijs het eere-voorzitterschap der vereeniging was aanvaard hetwelk door de vergadering ten zeerste op prijs werd gesteld. Hierna kwam in behandeling het concept Huish. Reglement en de Statuten, welke na enkele kleine wijzigingen \^erden aangenomen. De contributie werd voor dit jaar vast gesteld op 2.terwijl de Donaties f 2.50 zullen bedragen. De bespreking Winkel week had tot resultaat, dat men in deze definitief besloot, deze te organiseeren, en wel van 24 Augustus tot en met 31 Augus tus a.s. De deelnemende winkeliers aan deze winkelweek (het bestuur rekent op allen), zullen in 14 groepen worden ver deeld. Voor iederen groep zal een diplo ma als le prijs en een eervol diploma als 2e prijs beschikbaar worden gesteld, ter- wijl nog drie eere-diploma's, welke kunstig ontworpen zullen worden, beschikbaar ge steld woorden voor alle deelnemenden. Her bestuur deed 'n voorstel dat de bestuilrsle- den buiten mededinging zouden meedoen, welk voorstel echter door de vergadering niet werd geaccepteerd; het zal op de e.v. vergadering een punt van bespreking uit maken. Het schema der indeeling van deze week is als volgt: opening met het uitgeven van een Winkelweek-courant, welke gratis in de beide Noordwijken zal verspreid worden. Eersten avond rond gang met muziek en Comité, waarna een onpartijdige jury de étalages, welke dooi de deelnemers zelf opgemaakt moeten worden, zal keuren. Meerdere attracties zullen nog nader worden uitgewerkt, ter wijl op den laatsten dag ceii bloemen-corso zal worden gehouden, waarvoor een dames eere-comité zal worden aangezocht, terwijl aan de hotel- en pensionhouders verzocht zal worden aan de gasten een feestdiner aan te bieden en tot besluit zoo mogelijk vuurwerk in den avond. Na een vruchtbare bespreking dienaangaande sloot do voor zitter deze bijeenkomst, aller medewerking tot het slagen dezer week verzoekend. DRAADV0RMEN voor Lampe- f| hOV2 kappen. u.tu KLEURECHTE LINGERIE-KATOEN 80 c M. breed, kleuren lila, rose fl QO1^ en groen, per el U.uu LEERD0EK BOODSCHAP- fl QT/2 TASSCHENU.ül ECHT ..GILETTE" SCHEERAPPA- Q jjQ STRAMEN KUSSENDEKKEN met (1 W/2 gekleurde teekening U.ll 1000 paar HEERENSOKKEN Jacquard geweven, extra reclame ffl OQ per paarU.uu GEKLEURDE SCHILLER JONGENS- fl Q£ HEMDENU.üü HEEREN PYAMA's van kleurechte 0 Qf| gestreepte Zephir u.üU TREKKINDERWAGENS „SULKI". n nr prima beuken0,1 u KINDERFIETS MET GUMMI BANDEN, driewielig, flinke houten h Q£ zittingt.Oü 2 PERS00NS HOUTEN LEDI KANTEN I PERS. ENGELSCH LEDIKANT, met prima spiraalmatras C0C0SL00PER, 50 c/M. breed, per el WASCHECHTE TAFELKLEEDEN, voor serre en slaapkamer BEUKEN LIGSTOELEN met zware linnen looper VLOERZEIL, 183 o'M. breed, met roode rug, pep-'el DIVANS, sblide uitvoering, met moderne |stof/overtrokken GOBELIN 0IVANKL ZWARE S.UIGE DEURMATTE^ PAPIEREN ROLGORDIJNEN.' met franje, f10 c M. br., 220 c/M lang OUBBaSTUK le kwal. HUISHOUD- jj COUPONS BORDUURSELS en i)l\ „4 LINNEN KANTEN. 10 el voor GU ül. „GRUN0" 10 cents Vlokkenzeep GERUITE WAEELD0EKEN Groote partij KINDERDIRECTOIRS en ONDERJURKEN JONGENS SPORTKOUSEN, moderi randen JONGENSSCHOOLBROEKj in Jeans en Cheviot>a NOORDWIJKERHOUT. Poldervergadering. In café ,,'t Wapen van Xoordwijkerhout" vergaderden Woens dag de ingelanden van den Xoordzijdepol- der. De heer J. Pennings opende de vergade ring en heette de talrijk aanwezigen wel kom waarna de secretaris, de heer E. Oostdam Jbzn., de notulen las. De penningmeester deed rekening en verantwoording. De kas vertoont een batig saldo van ƒ160.30. De begrooting dienst 1928 werd vastge steld op 1878.17. Het bundergcld werd vastgesteld Up 1 per H.A. Het bestuurslid C. Wassenaar, die pe riodiek moest aftreden werd met bijna al gemeene stemmen herkozen. Er waren ruim 200 ingelanden aanwezig. Geboren: Joannes Albertus Petrus z. v. A. M. Warmerdam en A. G. Waaijer. Coenraad z. v. L. Bouwmeester en A. Schroder. Cornelis Theodorus Maria z. v. H. M. van Har.ster en J. A. Warmer dam. Antonetlc Geertruda Cornelis d. v. J. P. Corel en C. M. Wagener. Eli sabeth d. v. P. J. .Duivenvoorden en P. van den Berg. Theodorus Xicolaas z. v. L. de Jong en J. A. Meijer. Alida Chris tina d. v. W. P. Warmerdam en J. G. Dis seldorp. Fransiscus Antonius z. v. L. van der Aart en A. van Boode. Ad na nus z. v. C. Hoogkamer en A. M. Dem- mers. Cornelis Adrianus z. v. J. P. van den Burg en C. W. Redeleer. Xicolaas Wilhelmus z. v. C'. J. Zoet en M. P. Prins. Gehuwd: Joannes Hendricus Wasse naar 25 j. en Maria Dieben 25 j. Nico laas Heemskerk 25 j. en Maria van Haas ter 24 j. Cornelis Jacobus van Graven 43 j. en Maria Smit 28 j. Cornelis Theo dorus de Groot 25 j. en Cornelis Johanna de Kier 24 j. Petrus Jacobus Heems kerk 33 j. en Maria Elisabeth Heemskerk "23 j. Overleden: Cornelis Wetter 75 j. te Xieuwveen. Philippus Petrus Xederpelt 50 j. te 's Gravenhage. Gerarda Petro nella van den Bosch 49 j. alhier. OUDEWETERING. Personalia. De heer C. P. van der Bie, hoofd van de Bijz. school voor Chris telijk Nationaal Schoolonderwijs alhier is in gelijke functie benoemd aan de te stich ten Bijz. school te Leiden, Kooipark. De benoeming gaat in met 1 September 1928. RtJNSATERWOUDE. Verdronken. Woensclagvond geraakte het ongeveer 4-jarig zoontje van den lieer K. in een on bewaakt oogenblik te Water. Toen men het kind vond, waren de levensgeesten reeds geweken. SASSENHEIM. De burgemeester. De burgemeester dezer gemeente, de heer J. P. Gouverneur, heeft gisterennacht plotseling een operatie moeten ondergaan wegens acute blinde darmontsteking. De toestand van den bur gemeester, die in het St. Elisabethsge- sticht verpleegd wordt,'is bevredigend. UITHOORN. „Nu heb ik jeMaar het was de ver keerde. Toen de Gebr. H. en C. van D. alhier één dezer dagen des avonds per fiets huiswaarts keerden, moesten zij bij de brug aan het Timmerhuis afstap pen, ten einde twee auto's te laten pas- .seeren. H. stapte het eerst weer op en was juist over de brug, toen hij plotseling ach ter zich hoorde roepen: ,Ha, nu heb ik je". Hij ging hierop terstond terug en zag •/ijn broer bewusteloos op den grond lig gen, terwijl een ander persoon er bij stond, die een knuppel in de hand hield. Terstond wierp hij zich op den onbekende en tracht te hem te ontwapenen, daarbij den slag, die voor zijn broer bestemd was, opvan gende. Een hevige worsteling ontstond nu, daar H. dacht, dat zijn broer vermoord was. De aanrander kwam ten slotte onder te liggen, juV toen een andere wielrijder, J. St., passeerde. Deze lichtte met zijn lan taarn bij, waarna de aanrander bleek te zijn de woonwagenbewoner P. van G. Op zijn beurt herkende van G. nu van D., wien hij vroeg hem te willen loslaten: „Ik zie het al, ik heb den verkeerde voor" zei hij. Intusschen was C. er niet best aan toe in ernsfigen toestaml werd hij naar huis gebracht, waar een inmiddelsontboden geneesheer hulp verleende. Het bleek daar bij, dat levensgevaar niet direct te duch ten is. De politie heeft deze zaak in handen. VOORHOUT. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te is op Woensdag 13 Juni a.s. des avonds 7 uur in openbare vergadering bijeengeroe pen ter behandeling van de navolgende punten. Notulen. Ingekomen stukken en mede- dechngen. Voorstel van B. en W. tot het koopen van grond langs den overgenomen weg van het R. K. Armbestuur. Adres van de winkeliers, houdende verzoek het slui tingsuur voor winkels gedurende de zomer maanden op 9 uur te bepalen, met toestem mend praeadvies van B. en W. Adres van den Bond van Caféhouders, houdende ver zoek het sluitingsuur voor café's gedurende de zomermaanden met één uur te verlen gen, met afwijzend praeadvies van B. en W. Ontwerpbesluiten tot wijziging der ge- meentebegróotingen 19271928. Personalia. Naar wij vernemen heeft de heer H. A. Allard bedankt als voorzit ter van de plaatselijke Oranjevereeniging. Muziektent. Van gemeentewege heeft men deze week een aanvang gemaakt met het bbuwen van een muziektent op den door de gemeente destijds van den heer P. L. aan der Hulst gehuurden grond. WOUBRUGGE. Huldeblijk Koningin-Moeder. De col lecte voor het huldeblijk aan H M. de Ko ningin-Moeder heeft 70.29 opgebracht. Voor alleenstaande blinden. Ten be hoeve van het Tehuis voor alleenstaande blinden te Wolfheze is door B. en W. de zer gemeente toestemming verleend voor de te houden jaarlijksche collecte. De heer J. den Ouden zal met een in- teekenlijst bij de ingezetenen aanklop pen. Geboren: Theresia Anna d. van C. Hillenaar. en Cornelia Wilhelmina Hoo- genveen. Marijtje Engelina d. van Cor nelis van der Berg en Johanna Geertrui- da den Brave. Overleden: Adriana Francisca Kors- man 44 j. Dirpje de Jong 63 j., wed. van G. Boer. ZOETERMEER. Zoetermeersche polder. Gisteren had de jaarvergadering plaats ven de stemge rechtigde ingelanden van den Zoetermeer- schen Meerpolder onder Zoetermeer en Stompwijk. De rekening ovet het jaar 1927 werd vastgesteld evenals de begrooting voor het dienstjaar 1928. Het bestuur werd machtiging verleend tot het doen der noo- dige af- en overschrijvingen. Afwijzend werd beschikt op het verzoek om het on derhoud van de dijkwegen voor rekening van den polder te nemen. In de plaats van de aftredende heeren J. L. de Groot en P. J. Spruyt werden in het bestuur na herstemming, gekozen de heeren A. C. Spruyt en A. M. Aramerlaan. ZEGWAART. Personalia. Door den heer F. S. G. Bis is met ingang van 1 October a.s. be dankt als secretaris-penningmeester van LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag4 Juni a. s. tot en met Zondag löJuni waar genomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Viscbmarkt 8, Tel. 552. den Binnenwegschen polder onder Zeg- waart. en Bleiswijk en den Palenstcenschen polder onder Zegwaart. ALPHEN AAN DEN RIJN. Het bruiloftspaard. Een paartje, dat gisterenmorgen met paard en tilbury ter bruiloft ging, kwam op den hoek der Brug straat tot de ontdekking, dat ook heb bruintje naar het scheen de bruiloft in: het hoofd had, want eensklaps begon het dier vervaarlijk te steigeren en na eeni- ge manoeuvres in het rond, probeerde heb zijn kracht op de fiets van den heer P. S., die natuurlijk het onderspit moest delven. Ten slotte kreeg men de viervoetige brui loftsgast tot bedaren. Weer een aanrijding. Langs den Stcekterweg had gistermiddag weer een botsing plaats tusschen een tilbury en een auto, waardoor laatstgenoemd voertuig be schadigd werd. De bestuurder deed aan gifte bij de politie. In de Brugstraat werd gisterenmid dag een fietsend meisje aangereden door een auto, bestuurd door L. W. uit Wou- brugge, waardoor het rijwiel aanzienlijk werd beschadigd. Zij deed aangifte bij de politie. Verkooping. Bij den gisteren gehou den afslag ten overstaan van notaris van den Berg van het onroerend gapd der fa. Gottebos, vorige week in bod ^gebracht op 10500 werd niet gemijnd. Het perceel werd toegewezen aan W. van der .Helm, alhier. BOSKOOP. Droevig ongeluk. Woensdagavond omstreeks zeven uur wandelde twee jonge meisjes vlak langs de Gouwewal aan de Voorkade, dochter tjes van de heeren V. en F. alhier. Plotse ling struikelde een der meisjes, waarop ze te water viel, de ander medesleurend. De lieer R., die het ongeval zag gebeuren, begaf zich te water en wist een der meis jes te redden. Echter was de 11-jarige B. •F. met de sterke stroom medegetrokken en. gezonken, zoodat men ook niet goed meer wist waar het kind lag. Meerdere zwem mers hebben nog getracht het meisje op te duiken doch zonder resultaat. Inmiddels was men druk bezig met dreggen en red- dinghaken en werd het meisje eerst een half uur later opgehaald en de vlak bij ge legen ouderlijke woning binnengebracht. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Dinsdag halfnogcn uur. -Agenda: Mededeelingen. Voorschot bijzondere school voor 1928. Vaststelling kohier Hon denbelasting voor 1928. Onibaar verklaring hondenbelasting van div. personen over 1927. Wijzigng begrooting 192S. Wijziging Alg. Politieverordening. Wijziging leges verordening. Verzoek van de Leidcr- dorpsche Sportvereeniging. Uitbreiding Electriciteitsnet in Achthoevn. Verbete ring brandbluschmiddelen. NIEUWKOOP. Door een glazen dak gevallen. Bij het afnemen van een glazen dak eener waranda had de 23-jarige dienstbode van den heer M. J. van der Weijden heb ongeluk uit te glijden, waardoor zij het evenwicht verloor en door het glazen dak naar beneden (een hoogte van ongeveei Meter) stortte. Aangezien dr. Vogelenzang toevallig van huis was, werd onmiddellijk de assisten tie verzocht van dr. van der Wind te Aar- landerveen en dr. Nout te Nieuwveen, die zeer spoedig aanwezig waren. Pastoor H. P. A. van Dijk, die reeds bin nen eenige minuten na het ongeval ver scheen, diende het meisje dat geheel bewusteloos was het II. Oliesel toe. Haar toestand is ernstig. Openstelling postkantoor. Naar aan leiding van een door Burgemeester en Wethouders aan den directeur van het postkantoor te Alphen aan den Rijn richt verzoek zijn de uren van openstelling van het hulppostkantoor alhier voor den post- en telegraafdienst nader bepaald op 9—12.30, 14—15.30 en 18—19.30. ZEVENHOVEN Door een rat. Bij den heer J. V. An- gevaere alhier heeft een rat een 10-tal kippenkuikens doodgebeten. Ue Katholieke Pers. Door de prop. club „St. Petrus" was gis teravond een praatavond georganiseerd over de Katholieke Pers. Na een inleiding door den hoofdredac teur van „De Leidsche Courant" werd er een prettige gedachtenwisseling gevoerd, die o.i. pers èn propaganda ten voordeele zal strekken. Aan het slot van den avond sprak do geest. adv. de wcleerw. pater v. d. Donk den wensch uit, dat „De Leidsche Courant" ook in de toekomst geredigeerd zal mogen blijven op een wijze, waarop zij tot nu toe geredigeerd is geworden, waarvoor de eerw. spreker gaarne aan dc redactie-leden waar deering en hulde willen brengen. Goedkoope trein. Wij verwijzen naar een advertentie be treffende een goedkoope trein naar Nij« megen op Zondag 17 Juni. Geslaagd voor het examen in Boekhou den, afgenomen vanwege dc Ver. van Leer aren in het Boekhouden, de heer H. Zïin* 'ermann, alhier leerling van den heer KnoL

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2